Team Results Management

Meet Info

DevelopmentalCadetYouthIntermediate
Highlighter is active, an entry to highlight.

100 Meters  Developmental - Finals

5Chris Velotta15.96St Anselm
5Nick Kerner16.75GESU Catholic
4Anthony Gillespie16.77Notre Dame Elementary
5Jack McDonough17.68St Joan of Arc
5Nicoh Lah18.46St Mary-Chardon
5Sean Lynn19.34GESU Catholic
5Michael Holleran19.6St Joan of Arc
5Andrew Gudz21.53St Joan of Arc
 

100 Meters  Cadet - Finals

1st6Jack Pistone13.62St Dominic
1st6Chancellor Culp-Clark15.49St Dominic
2nd6Joshua Ozanne15.45St Dominic
2nd6Armand Muhammad16.91St Dominic
6Michael Mazurek17.39St Mary-Chardon
6Andrew Sieminski18.03St Anselm
6Joey Pozzuto20.44St Anselm
 

100 Meters  Intermediate - Finals

8James Norris11.34GESU Catholic
8Daniel Volpe12.38GESU Catholic
3rd8Dillon Zetzer13.77St Dominic
8Ethan Hynds14.88GESU Catholic
8Peyton Potter15.10Notre Dame Elementary
 

200 Meters  Developmental - Finals

5Tommy Powers34.06St Anselm
5Micha Samules34.83GESU Catholic
5Evan Ditchman35.11St Anselm
4Anthony Gillespie36.86Notre Dame Elementary
5Matt Rowane39.57Notre Dame Elementary
5Dean Nardi39.89St Anselm
5Nicoh Lah41.45St Mary-Chardon
5Andrew Gudz45.75St Joan of Arc
5Gabe Williford49.09Notre Dame Elementary
 

200 Meters  Cadet - Finals

6Tyler Hackleman36.57St Anselm
6Joey Monoco41.42St Anselm
6Joey Pozzuto46.41St Anselm
 

200 Meters  Intermediate - Finals

8James Norris24.57GESU Catholic
2nd8Dillon Zetzer28.42St Dominic
8Nathanial Kosir31.16St Anselm
8Peyton Potter32.03Notre Dame Elementary
8Jack Kileen32.58GESU Catholic
8Sam Brick32.78GESU Catholic
 

400 Meters  Developmental - Finals

5Matt Burnard76.98GESU Catholic
5Matt Rowane1:18.98Notre Dame Elementary
5Nicholas Gattozzi1:19.1St Anselm
5Gabe Williford1:27.35Notre Dame Elementary
5Kevin McGinty1:27.6St Anselm
 

400 Meters  Cadet - Finals

6Andrew Sieminski1:30.1St Anselm
6Nat Bihun1:36.1St Anselm
 

400 Meters  Youth - Finals

7Jonathon Abrams60.14GESU Catholic
7Adam Romanski72.97GESU Catholic
7Zach Corkwell1:23.88Notre Dame Elementary
 

400 Meters  Intermediate - Finals

8Sam Brick69.51GESU Catholic
 

800 Meters  Developmental - Finals

5Tyler Clark2:44.3St Joan of Arc
4Donny Gatto2:57.84Notre Dame Elementary
4John Steimle3:00.51Notre Dame Elementary
5Gino Fornaro3:14.3St Anselm
5Oliver DiPuccio3:32.32GESU Catholic
 

800 Meters  Cadet - Finals

3rd7Kevin DeRose2:38.93St Dominic
7Sam Markel2:41.44St Joan of Arc
6Zachary Boone2:56.31GESU Catholic
6Michael Mazurek2:59.10St Mary-Chardon
6Joseph LaForest3:14.34GESU Catholic
6Eric Turcu3:24.29GESU Catholic
6Joey Monoco3:29.4St Anselm
 

800 Meters  Youth - Finals

7Ryan Hertz2:34.45GESU Catholic
7Nicolas Robert2:43.84Notre Dame Elementary
7Maxx Fay2:50.4St Joan of Arc
7Colin Waldeck2:51.22GESU Catholic
 

800 Meters  Intermediate - Finals

8Mark McHugh2:29.56GESU Catholic
8Jayson Breier2:38.02Notre Dame Elementary
8Patrick Galaska3:14.66Notre Dame Elementary
 

1600 Meters  Developmental - Finals

4Donny Gatto6:04.13Notre Dame Elementary
4John Steimle6:04.85Notre Dame Elementary
5Josh Karban6:49.59St Mary-Chardon
 

1600 Meters  Cadet - Finals

6Samuel Rodriguez6:27.78St Mary-Chardon
6Andrew Ulrich6:40.31GESU Catholic
6Brad Knez7:19.11St Mary-Chardon
 

1600 Meters  Youth - Finals

7Tim Steimle5:54.70Notre Dame Elementary
7Thomas Hogan6:05.08GESU Catholic
 

1600 Meters  Intermediate - Finals

8Nicholas Gannon5:34.67GESU Catholic
8Jayson Breier5:44.03Notre Dame Elementary
8John Gudz6:16.5St Joan of Arc
8Nathanial Kosir6:32.3St Anselm
8Patrick Galaska6:37.80Notre Dame Elementary
 

200m Hurdles - 30"  Youth - Finals

7Tim Steimle34.55Notre Dame Elementary
7Zach Corkwell39.61Notre Dame Elementary
7Daniel Reardon42.81St Joan of Arc
 

200m Hurdles - 30"  Intermediate - Finals

8John Anton31.24St Joan of Arc
8Jack Kileen32.58GESU Catholic
8Sam Brick32.78GESU Catholic
 

4x100 Relay  Developmental - Finals

5Micha Samules
Matt Burnard
Dante Frabotta
Andrew Mulhern
64.15GESU Catholic
5Dean Nardi
Kevin McGinty
James Bozak
Evan Ditchman
1:09.7St Anselm
 

4x100 Relay  Cadet - Finals

1st6Armand Muhammad
Joshua Ozanne
Jack Pistone
Chancellor Culp-Clark
61.43St Dominic
 

4x100 Relay  Intermediate - Finals

-Ryan McMahon
Daniel Volpe
Ryan Hertz
Tim O'Neill
53.60GESU Catholic
 

4x200 Relay  Developmental - Finals

5Nicholas Gattozzi
Tommy Powers
Chris Velotta
Gino Fornaro
2:19.0St Anselm
5Oliver DiPuccio
Matt Burnard
Andrew Mulhern
Nick Kerner
2:23.4GESU Catholic
-Tyler Clark
Michael Holleran
Jack McDonough
Sam Markel
2:26.57St Joan of Arc
 

4x200 Relay  Cadet - Finals

6Joseph LaForest
Cal Thomas
Andrew Ulrich
Jack McHugh
2:29.76GESU Catholic
-Nat Bihun
Tyler Hackleman
Nathan Sieminski
James Bozak
2:30.0St Anselm
 

4x400 Relay  Intermediate - Finals

-Daniel Volpe
Jack Kileen
Nicholas Gannon
Jonathon Abrams
4:17.05GESU Catholic
-Colin Waldeck
Thomas Hogan
Sam Brick
Jack McHugh
4:59.02GESU Catholic
-Relay Team 5:02.42Notre Dame Elementary
-John Anton
John Gudz
Daniel Reardon
Maxx Fay
5:08.5St Joan of Arc
 

Shot Put - 6lb  Developmental - Finals

6Zachary Boone24'6"GESU Catholic
5Chris Velotta24'3"St Anselm
5Andrew Mulhern23'7"GESU Catholic
5Michael Holleran18'0St Joan of Arc
5Gabe Williford16'8"Notre Dame Elementary
5Oliver DiPuccio16'8"GESU Catholic
5Nicoh Lah15'8St Mary-Chardon
5Sean Lynn13'4"GESU Catholic
5Andrew Gudz11'8St Joan of Arc
 

Shot Put - 6lb  Cadet - Finals

6Andrew Sieminski23'5"St Anselm
6Alex Akins22' 9.0St Dominic
6Joey Pozzuto18'10"St Anselm
 

Shot Put - 4kg  Intermediate - Finals

8Andrew Wright26'5"GESU Catholic
8Ethan Hynds18'3"GESU Catholic
 

Discus - 1kg  Cadet - Finals

7Kevin DeRose39' 11.0St Dominic
 

Discus - 1.6kg  Youth - Finals

7Jonathon Abrams95'1"GESU Catholic
 

Discus - 1.6kg  Intermediate - Finals

8Patrick Galaska80'Notre Dame Elementary
8Andrew Wright65'11"GESU Catholic
 

High Jump  Developmental - Finals

5Dante Frabotta4'2"GESU Catholic
5Tommy Powers3'10"St Anselm
5Micha Samules3'6"GESU Catholic
5Gino Fornaro3'6"St Anselm
5Dean Nardi3'4"St Anselm
 

High Jump  Cadet - Finals

6Tyler Hackleman4'0"St Anselm
6Eric Turcu3'8"GESU Catholic
6Michael Mazurek3'8St Mary-Chardon
 

High Jump  Youth - Finals

7Zach Corkwell4'2"Notre Dame Elementary
7Ryan McMahon4'0"GESU Catholic
7Thomas Hogan0'GESU Catholic
 

High Jump  Intermediate - Finals

8Jack Kileen4'10"GESU Catholic
8Sam Brick4'4"GESU Catholic
8Mark McHugh0'GESU Catholic
 

Long Jump  Developmental - Finals

5Josh Karban12'St Mary-Chardon
5Nicholas Gattozzi11'8"St Anselm
4John Steimle11'4"Notre Dame Elementary
5Evan Ditchman11'3"St Anselm
4Anthony Gillespie10'8"Notre Dame Elementary
5Jack McDonough9'3St Joan of Arc
 

Long Jump  Cadet - Finals

1st6Jack Pistone14' 0.0St Dominic
6Chancellor Culp-Clark11' 8.0St Dominic
6Joey Monoco11'1"St Anselm
6Nat Bihun10'8"St Anselm
6Samuel Rodriguez10'6St Mary-Chardon
6Nat Bihun9'6"St Anselm
6Brad Knez8'6St Mary-Chardon
6Alex Akins7' 5.0St Dominic
 

Long Jump  Youth - Finals

4John Steimle13'10"Notre Dame Elementary
7Nicolas Robert12'10"Notre Dame Elementary
7Kevin DeRose12' 4.0St Dominic
7Maxx Fay11'2St Joan of Arc
7Adam Romanski10'10"GESU Catholic
7Daniel Reardon10'4St Joan of Arc
 

Long Jump  Intermediate - Finals

8James Norris18'5"GESU Catholic
8Tim O'Neill17'0"GESU Catholic
8John Anton13'9St Joan of Arc
8Nathanial Kosir12'9"St Anselm
8Dillon Zetzer12' 4.0St Dominic
8Peyton Potter12'Notre Dame Elementary
8Mark McHugh10'6"GESU Catholic
 

Standing Long Jump  Developmental - Finals

5Nick Kerner6'5"GESU Catholic
5Tyler Clark6'4St Joan of Arc
5James Bozak6'2"St Anselm
5Sean Lynn5'8"GESU Catholic
5Kevin McGinty5' 7"St Anselm
 

Standing Long Jump  Cadet - Finals

6Armand Muhammad6' 5.5St Dominic
6Andrew Ulrich6'4"GESU Catholic
7Sam Markel6'3St Joan of Arc
6Joseph LaForest6'3"GESU Catholic
6Cal Thomas6'3"GESU Catholic
6Alex Akins5' 1.0St Dominic
 

Standing Long Jump  Youth - Finals

7Ryan Hertz7'5"GESU Catholic
7Colin Waldeck7'1.5"GESU Catholic
7Charlie Krus5'10"GESU Catholic
 

Standing Long Jump  Intermediate - Finals

8Tim O'Neill8'10.5"GESU Catholic
8Ethan Hynds7'11"GESU Catholic
8Mark McHugh7'3"GESU Catholic
8John Gudz6'9St Joan of Arc
 

Meet Schedule

Track Finals
8th1600 Meters
7th1600 Meters
6th1600 Meters
5th1600 Meters
8th100 Meters
7th100 Meters
6th100 Meters
5th100 Meters
8th400 Meters
7th400 Meters
6th400 Meters
5th400 Meters
8th200 Meters
7th200 Meters
6th200 Meters
5th200 Meters
8th800 Meters
7th800 Meters
6th800 Meters
5th800 Meters
8th200m Hurdles
7th200m Hurdles
6th200m Hurdles
8th4x100 Relay
7th4x100 Relay
6th4x100 Relay
5th4x100 Relay
8th4x400 Relay
7th4x400 Relay
6th4x200 Relay
5th4x200 Relay
Field Finals
8thShot Put
7thShot Put
6thShot Put
5thShot Put
8thDiscus
7thDiscus
8thHigh Jump
7thHigh Jump
6thHigh Jump
5thHigh Jump
8thLong Jump
7thLong Jump
6thLong Jump
5thLong Jump
8thStanding Long Jump
7thStanding Long Jump
6thStanding Long Jump
5thStanding Long Jump
Track Finals
8th1600 Meters
7th1600 Meters
6th1600 Meters
5th1600 Meters
8th100 Meters
7th100 Meters
6th100 Meters
5th100 Meters
8th400 Meters
7th400 Meters
6th400 Meters
5th400 Meters
8th200 Meters
7th200 Meters
6th200 Meters
5th200 Meters
8th800 Meters
7th800 Meters
6th800 Meters
5th800 Meters
8th200m Hurdles
7th200m Hurdles
6th200m Hurdles
8th4x100 Relay
7th4x100 Relay
6th4x100 Relay
5th4x100 Relay
8th4x400 Relay
7th4x400 Relay
6th4x200 Relay
5th4x200 Relay
Field Finals
8thShot Put
7thShot Put
6thShot Put
5thShot Put
8thDiscus
7thDiscus
8thHigh Jump
7thHigh Jump
6thHigh Jump
5thHigh Jump
8thLong Jump
7thLong Jump
6thLong Jump
5thLong Jump
8thStanding Long Jump
7thStanding Long Jump
6thStanding Long Jump
5thStanding Long Jump