Team Results Management

Meet Info

7-8th grade6th grade
 

Mens Results Switch to

100 Meters  7-8th grade - Finals

1.8Shawn Plueard13.72Hines
2.8Steven Babb14.44Lakeview Daly
3.8Trace Tiller14.50Hines
4.8Javier Badillio16.08Lakeview Daly
5.7Eduardo Ruiz16.37Lakeview Daly
6.8Zach McDonald17.33Hines
7.8Tyler Thomas18.20Hines
8.8James Obradovich18.40Hines
7Brandon BinghamNTHines
7Zac CauldronNTLakeview Daly
7Hunter FreitagNTHines
8Nick LindseyNTLakeview Daly
 

100 Meters  6th grade - Finals

1.6Juan Moreno18.07Lakeview Daly
 

200 Meters  7-8th grade - Finals

1.8Trey Recanzone28.59Hines
2.8Steven Babb30.04Lakeview Daly
3.8Ty Reid30.20Hines
4.8Taylor Klus30.62Hines
5.8James Obradovich38.33Hines
6.8Trace Tiller39.47Hines
8Ty HueckmanNTHines
 

200 Meters  6th grade - Finals

1.6Juan Moreno36.37Lakeview Daly
6Kyle DeiterNTLakeview Daly
 

400 Meters  7-8th grade - Finals

1.8Simon Ballaine1:07.20Lakeview Daly
2.7Jake Blackburn1:14.81Hines
3.7Daniel Letham1:19.10Lakeview Daly
7Andrew FrailNTHines
 

400 Meters  6th grade - Finals

1.6Kyle Deiter1:12.50Lakeview Daly
 

800 Meters  7-8th grade - Finals

1.7Hunter Freitag2:58.54Hines
2.7Zac Cauldron3:17.64Lakeview Daly
7Brandon BinghamNTHines
7Daniel LethamNTLakeview Daly
7Andrew FrailNTHines
 

1500 Meters  7-8th grade - Finals

1.8Taylor Klus6:12.66Hines
7Andrew FrailNTHines
 

100m Hurdles - 30"  7-8th grade - Finals

1.8Trey Recanzone19.39Hines
2.7Hunter Windom19.51Lakeview Daly
3.7Dallon Higgins20.29Hines
4.7Hunter Freitag20.54Hines
5.8Ty Hueckman20.58Hines
8Austin WebbNTLakeview Daly
 

100m Hurdles - 30"  6th grade - Finals

1.7Daniel Letham20.43Lakeview Daly
2.6Jakeb Jaska21.99Lakeview Daly
6Kyle DeiterNTLakeview Daly
 

200m Hurdles - 30"  7-8th grade - Finals

1.8Taylor Klus39.19Hines
 

4x100 Relay  7-8th grade - Finals

1.-Anthony Botner
Eduardo Ruiz
Daniel Letham
Steven Babb
59.75Lakeview Daly
-Ty Reid
Trace Tiller
Shawn Plueard
Trey Recanzone
DQHines
 

4x400 Relay  7-8th grade - Finals

1.-Jake Blackburn
Andrew Frail
Trey Recanzone
Shawn Plueard
4:54.33Hines
2.-Anthony Botner
Simon Ballaine
Daniel Letham
Steven Babb
5:02.93Lakeview Daly
 

Shot Put - 8lb  7-8th grade - Finals

1.8Ty Reid36-08.00Hines
2.8Simon Ballaine32-02.00Lakeview Daly
3.8Javier Badillio27-03.00Lakeview Daly
4.8Zach McDonald25-10.00Hines
5.7Jake Blackburn25-02.00Hines
6.8Austin Webb23-03.00Lakeview Daly
7.7Jose Salas22-08.00Lakeview Daly
8.7Eduardo Ruiz22-06.00Lakeview Daly
9.8Tyler Thomas22-02.00Hines
10.7Jose Guitron19-10.00Lakeview Daly
7Zac CauldronNDLakeview Daly
8Mitchell SteinbeckNDHines
8Anthony BotnerNDLakeview Daly
 

Shot Put - 8lb  6th grade - Finals

1.6Jakeb Jaska24-02.00Lakeview Daly
2.6Mark Lee15-01.00Lakeview Daly
 

Discus - 1kg  7-8th grade - Finals

1.8Ty Reid100-04Hines
2.8Simon Ballaine91-07Lakeview Daly
3.8Tyler Thomas73-02Hines
4.7Jake Blackburn73-01Hines
5.8Ty Hueckman64-03Hines
6.8Austin Webb55-03Lakeview Daly
7.8Steven Babb47-08Lakeview Daly
8.8Zach McDonald47-06Hines
9.7Jose Salas39-05Lakeview Daly
10.7Jose Guitron28-01Lakeview Daly
8Mitchell SteinbeckNDHines
11.8Javier BadillioLakeview Daly
 

Discus - 1kg  6th grade - Finals

1.6Kyle Deiter49-07Lakeview Daly
2.6Jakeb Jaska46-02Lakeview Daly
3.6Mark Lee27-07Lakeview Daly
 

High Jump  7-8th grade - Finals

1.7Hunter Windom4-02.00Lakeview Daly
2.8James Obradovich4-00.00Hines
2.7Dallon Higgins4-00.00Hines
4.7Zac Cauldron3-10.00Lakeview Daly
7Hunter FreitagNHHines
 

Long Jump  7-8th grade - Finals

1.8Shawn Plueard15-07.00Hines
2.8Trace Tiller15-02.00Hines
3.7Dallon Higgins13-10.00Hines
4.7Hunter Windom12-07.00Lakeview Daly
5.8Ty Hueckman12-05.00Hines
6.7Eduardo Ruiz12-03.50Lakeview Daly
7.8Taylor Klus11-08.00Hines
7.8James Obradovich11-08.00Hines
9.8Zach McDonald11-06.00Hines
10.6Jakeb Jaska9-09.00Lakeview Daly
11.7Zac Cauldron9-06.50Lakeview Daly
12.8Tyler Thomas9-05.00Hines
8Nick LindseyNDLakeview Daly
7Brandon BinghamNDHines
8Austin WebbNDLakeview Daly
8Anthony BotnerNDLakeview Daly
 

Long Jump  6th grade - Finals

1.6Kyle Deiter11-08.50Lakeview Daly
 

Triple Jump  7-8th grade - Finals

1.7Dallon Higgins23-09.75Hines
7Brandon BinghamNDHines
 

Womens Results Switch to

100 Meters  7-8th grade - Finals

1.7Madison Schreder14.70Lakeview Daly
2.8Dolli Alexander15.24Lakeview Daly
3.7Lexi Mace15.34Hines
4.8Mickayla Thompson15.74Lakeview Daly
5.7Ciara Lindsley16.23Lakeview Daly
6.8Carmen Arce16.40Lakeview Daly
7.8Hannah Peterson16.62Lakeview Daly
8.8Bailey Kemp16.96Lakeview Daly
9.7Nichole McKeon17.55Lakeview Daly
10.7Nicol Gahley17.67Hines
11.6Aurelia Johnson18.69Hines
12.7Jennifer Jennings23.58Hines
7Sydnee ShelmanNTHines
8Susan McKeonNTLakeview Daly
 

100 Meters  6th grade - Finals

1.6Taylea Lightle16.28Lakeview Daly
2.6Madison Steward18.10Lakeview Daly
3.6Jenny Harlan18.92Lakeview Daly
4.6Mikaela Asby19.39Lakeview Daly
5.6Allison Hahn19.61Lakeview Daly
 

200 Meters  7-8th grade - Finals

1.7Madison Schreder31.25Lakeview Daly
2.8Anna Fledderjohann32.26Lakeview Daly
3.7Lexi Mace33.76Hines
4.8Carly Larson34.08Lakeview Daly
5.8Tenysen Patzke34.09Lakeview Daly
6.8Carmen Arce34.29Lakeview Daly
7.7Jennifer Jennings54.82Hines
8.6Haley Engebretson1:03.77Hines
 

200 Meters  6th grade - Finals

1.6Alex Conley36.21Lakeview Daly
2.6Taylea Lightle36.22Lakeview Daly
3.6Macey Hargis38.82Lakeview Daly
4.6Mary Letham39.23Lakeview Daly
4.6Jessica Lee39.23Lakeview Daly
6.6Jenny Harlan39.44Lakeview Daly
7.6Helen Erickson39.73Lakeview Daly
8.6Allison Hahn39.90Lakeview Daly
 

400 Meters  7-8th grade - Finals

1.7Catherine Clemens1:12.31Hines
2.7Emma Winn1:15.97Hines
3.6Rachel Duhn1:21.76Hines
7Madison SchrederNTLakeview Daly
6Elizabeth MerritNTHines
6Nalani HarveyNTHines
7Megan ReeseNTLakeview Daly
 

400 Meters  6th grade - Finals

1.6Taylea Lightle1:20.36Lakeview Daly
2.6Mary Letham1:23.69Lakeview Daly
3.6Jessica Lee1:23.99Lakeview Daly
 

800 Meters  7-8th grade - Finals

1.8Anna Fledderjohann3:17.66Lakeview Daly
2.8Mickayla Thompson3:42.36Lakeview Daly
3.8Tenysen Patzke3:48.85Lakeview Daly
6Nalani HarveyNTHines
6Elizabeth MerritNTHines
6Rachel DuhnNTHines
 

800 Meters  6th grade - Finals

1.6Madison Steward3:35.85Lakeview Daly
2.6Mary Letham3:54.53Lakeview Daly
6Macey HargisNTLakeview Daly
 

1500 Meters  7-8th grade - Finals

1.6Nalani Harvey8:45.81Hines
6Elizabeth MerritNTHines
6Haley EngebretsonNTHines
 

1500 Meters  6th grade - Finals

1.6Alex Conley7:35.81Lakeview Daly
 

100m Hurdles - 30"  7-8th grade - Finals

1.8Dolli Alexander20.62Lakeview Daly
2.7Madison Schreder20.65Lakeview Daly
3.8Anna Fledderjohann20.88Lakeview Daly
4.7Megan Reese21.03Lakeview Daly
5.8Madison Carson21.20Hines
6.7Carli Feist21.28Hines
7.8Carly Larson21.38Lakeview Daly
8.7Sydnee Shelman21.39Hines
9.8Hannah Peterson21.40Lakeview Daly
10.6Rachel Duhn22.65Hines
11.7Nicol Gahley22.78Hines
12.7Ciara Lindsley22.93Lakeview Daly
13.8Tenysen Patzke23.37Lakeview Daly
14.8Mickayla Thompson23.51Lakeview Daly
15.6Aurelia Johnson25.15Hines
6Madison StewardNTLakeview Daly
 

100m Hurdles - 30"  6th grade - Finals

6Macey HargisNTLakeview Daly
7Alyssa DuFaultNTLakeview Daly
6Sara DreaNTLakeview Daly
 

200m Hurdles - 30"  7-8th grade - Finals

1.7Sydnee Shelman38.19Hines
2.7Carli Feist39.58Hines
3.6Rachel Duhn42.24Hines
 

4x100 Relay  7-8th grade - Finals

1.-Lexi Mace
Emma Winn
Madison Carson
Catherine Clemens
1:00.00Hines
 

4x400 Relay  7-8th grade - Finals

1.-Relay Team 5:08.16Hines
 

Shot Put - 6lb  7-8th grade - Finals

1.8Madison Carson23-09.00Hines
2.8Mickayla Thompson23-02.00Lakeview Daly
3.8Baylee Hamrick20-01.00Lakeview Daly
4.7Nicol Gahley18-09.00Hines
5.7Quinn Roseberry18-02.00Lakeview Daly
6.7Julia Cyr14-02.00Lakeview Daly
7.7Jennifer Jennings11-11.00Hines
7Maria GravesNDLakeview Daly
 

Shot Put - 6lb  6th grade - Finals

1.6Haley Engebretson12-10.00Hines
6Mikaela AsbyNDLakeview Daly
 

Discus - 1kg  7-8th grade - Finals

1.8Madison Carson57-10Hines
2.7Nicol Gahley56-07Hines
3.7Emma Winn46-09Hines
4.6Haley Engebretson33-05Hines
5.6Aurelia Johnson28-00Hines
6.7Jennifer Jennings25-05Hines
7Maria GravesNDLakeview Daly
 

High Jump  7-8th grade - Finals

7Alyssa DuFaultNHLakeview Daly
 

Long Jump  7-8th grade - Finals

1.7Catherine Clemens15-04.00Hines
2.8Carly Larson12-03.00Lakeview Daly
3.8Dolli Alexander12-01.00Lakeview Daly
4.7Lexi Mace11-10.00Hines
6.7Sydnee Shelman10.00Hines
7.7Alyssa DuFault10.00Lakeview Daly
5.6Aurelia Johnson8-00.00Hines
6Nalani HarveyNDHines
6Elizabeth MerritNDHines
8Baylee HamrickNDLakeview Daly
7Ciara LindsleyNDLakeview Daly
 

Long Jump  6th grade - Finals

1.7Megan Reese13-01.00Lakeview Daly
2.6Alex Conley12-09.00Lakeview Daly
3.6Jessica Lee11-01.00Lakeview Daly
4.6Macey Hargis10-09.00Lakeview Daly
5.6Allison Hahn10-08.00Lakeview Daly
6.6Jenny Harlan10-01.00Lakeview Daly
6Madison StewardNDLakeview Daly
6Helen EricksonNDLakeview Daly
 

Triple Jump  7-8th grade - Finals

1.7Carli Feist23-10.00Hines
2.7Alyssa DuFault21-07.00Lakeview Daly
 

Teams

Swipe to view all teams
High Desert Oregon
Independent Oregon