Team Results Management

Meet Info

VarsityAdaptiveOpen VarsityFinalsPrelims
Highlighter is active, an entry to highlight.

100 Meters  Varsity - Finals

1.12Brandon Carnes11.10aManatee
2.12Tyrell Johnson11.10aIsland Coast
3.10Tajahs Jackson11.28aDesoto County
4.12Tyler Hollimon11.37aIda S. Baker
5.10Reggie Jones11.49aDesoto County
6.12Dentrell Muller11.53aManatee
7.10Devin Quinn11.54aCharlotte
8.12Jujuan Pollack13.53aManatee
 

100 Meters  Varsity - Prelims

1.12Tyrell Johnson11.26aIsland Coast
2.12Brandon Carnes11.34aManatee
3.12Dentrell Muller11.40aManatee
4.10Devin Quinn11.47aCharlotte
5.12Jujuan Pollack11.48aManatee
6.10Reggie Jones11.49aDesoto County
7.10Tajahs Jackson11.58aDesoto County
8.12Tyler Hollimon11.60aIda S. Baker
9.12Pierre Antoine11.62aPalmetto Ridge
10.9Tyler Bryd11.65aNaples
11.10Daniel Cobb11.69aDunbar
12.10Dudsen Senatus11.71aImmokalee
13.12Mackensie Alexander11.74aImmokalee
14.11Ron Johnson11.80aPalmetto Ridge
15.11Nicholas Dunkelly-Allen11.84aGateway Charter
16.10Karon Higdon11.90aRiverview (Sarasota)
17.12Austin Hirschy11.92aLemon Bay
18.10Ares Morales11.95aFort Myers
19.11Kyle Fontaine11.98aMariner
20.12Riante Duncan11.98aLehigh Senior
21.12Kinger Laventure11.99aNaples
22.12Robert Jackson11.99aLehigh Senior
23.9Calvin Roberts12.06aIda S. Baker
24.12Zack Layton12.09aGulf Coast
25.10Nathan Faust12.12aCharlotte
26.9Evenston Pierre12.14aLely
27.10Noel Penn12.16aSouth Fort Myers
28.12Jules Orange12.20aNaples
29.12Ricardo Rodriguez12.20aBarron Collier
30.10Kyle Biddle12.25aBarron Collier
31.11Daven Daniels12.25aBooker
32.11Lamar Dumas12.26aIda S. Baker
33.10Mason Hupalo12.28aRiverview (Sarasota)
34.11Jakhi Roberts12.33aCharlotte
35.9Jeff Cassamajor12.36aFort Myers
36.12William Luer12.39aSeacrest Country Day
37.12Thelbrick Barnes12.44aFort Myers
38.9Sean McGill12.48aGateway Charter
39.9Spencer Carter12.53aBooker
40.9Joshua Reid12.53aEast Lee County
41.12Lucas Sparks12.59aLemon Bay
42.10Larik Webb12.61aBarron Collier
43.11Marquis Smith12.62aPalmetto Ridge
44.10Craig Bain12.62aLakewood Ranch
45.11Mikey Plancher12.64aLely
46.12Mark Marsala13.05aSeacrest Country Day
47.10Chris Sciavolino13.10aCommunity School
48.11Alexander Da Silveira13.14aSeacrest Country Day
49.11Alan Branchedor13.15aLely
50.10Eric Kahoun13.16aLakewood Ranch
51.9Eric Minns13.21aEast Lee County
52.9Joshua Fede13.89aCommunity School
53.9Ivan Wang14.04aCommunity School
54.10Kevin Forbes14.23aLemon Bay
--10Tony RiversDNSRiverview (Sarasota)
--12Michael JonesDNFBooker
--11Tajze BattlesDNSDunbar
--10Drew McMichaelDNSEvangelical Christian
--10Jaran SimmsDNSGateway Charter
--12Antwan CarterDNSEast Lee County
--11Tyler BurnettDNSGulf Coast
--11Jerald JacksonDNSImmokalee
--12Brandon MullingDNSGulf Coast
--10Junior JohnsonDNSSouth Fort Myers
--7Judson TurleyDNSEvangelical Christian
--8Christophe CeasarDNSEvangelical Christian
--10David VogelDNSNorth Fort Myers
--12Joe WilliamsDNSDunbar
 

200 Meters  Varsity - Finals

1.12Brandon Carnes22.10aManatee
2.11Kendall Sawyer22.23aEast Lee County
3.12Tyrell Johnson22.23aIsland Coast
4.11Jerald Jackson22.83aImmokalee
5.10Devin Quinn23.11aCharlotte
6.12Calvin Jean23.62aBarron Collier
7.10Reggie Jones25.07aDesoto County
--12Mackensie AlexanderFSImmokalee
 

200 Meters  Varsity - Prelims

1.12Brandon Carnes22.85aManatee
2.12Mackensie Alexander23.08aImmokalee
3.10Devin Quinn23.09aCharlotte
4.11Kendall Sawyer23.10aEast Lee County
5.10Reggie Jones23.11aDesoto County
6.11Jerald Jackson23.17aImmokalee
7.12Calvin Jean23.45aBarron Collier
8.12Tyrell Johnson23.53aIsland Coast
9.12Jules Dornevil23.57aNaples
10.12Riante Duncan23.64aLehigh Senior
11.10Dudsen Senatus23.67aImmokalee
12.12Rasheed Alceus23.73aPalmetto Ridge
13.12Daniel Cox23.76aBarron Collier
14.11Wyatt Griffith24.02aIda S. Baker
15.12Pierre Antoine24.04aPalmetto Ridge
16.11I'Tavious Harvin24.09aSouth Fort Myers
17.10Karon Higdon24.13aRiverview (Sarasota)
18.11Ron Johnson24.22aPalmetto Ridge
19.12Jujuan Pollack24.26aManatee
20.12Zack Layton24.31aGulf Coast
21.12Jack McDaniel24.36aRiverview (Sarasota)
22.10Carlin Fils Aimes24.36aNaples
23.11Anderson Joseph24.39aLely
24.10Wendell Joseph24.50aLely
25.9Aser Murat24.65aSouth Fort Myers
26.10Nathan Faust24.71aCharlotte
27.9Calvin Roberts24.74aIda S. Baker
28.12Robert Jackson24.74aLehigh Senior
29.12Neil Gibson24.75aFort Myers
30.12Jaylen Mitchell24.78aMariner
31.10Nicholas Metro24.78aMariner
32.12Joe Williams24.87aDunbar
33.10Jeremy Delsole24.89aCharlotte
34.11Lamar Dumas24.93aIda S. Baker
35.9Adrian Moxey24.94aBarron Collier
36.11Austin Walker25.03aRiverview (Sarasota)
37.12Quashae Cobb25.11aLehigh Senior
38.12Max Bressler25.21aCommunity School
39.9Jeff Cassamajor25.26aFort Myers
40.11Bond (Thanabat) Prathum25.43aGateway Charter
41.9Sean McGill25.45aGateway Charter
42.10Craig Bain25.49aLakewood Ranch
43.11Leroy Knighton25.59aEast Lee County
44.12Dorrien Waiters25.59aManatee
45.12Thelbrick Barnes25.74aFort Myers
46.9Alvin Delve26.32aGulf Coast
47.12Mark Marsala26.35aSeacrest Country Day
48.10Anthony Gargano26.36aNorth Fort Myers
49.10Malcolm Ferdinand26.44aMariner
50.11James Clark26.67aSouth Fort Myers
51.11Garrison Swain26.79aBooker
52.11Jordan Wiegers26.99aNorth Fort Myers
53.10Eric Kahoun27.11aLakewood Ranch
54.12Ryan Gouge27.42aNorth Fort Myers
55.10John Kim28.28aCommunity School
56.11Joe Badra28.30aCommunity School
57.8Dakota Woodward29.28aEvangelical Christian
--8Christophe CeasarDNSEvangelical Christian
--10Al SmithDNSDunbar
--9Tyler BonneyDNSGulf Coast
--9Tyler BrydDNSNaples
--11Paul SylvestreDNSEast Lee County
--11George SwainDNSBooker
--10Kevin ForbesDNSLemon Bay
--10Tajahs JacksonDNSDesoto County
--12Lucas SparksDNSLemon Bay
--12Austin HirschyDNSLemon Bay
--10Jaran SimmsDNSGateway Charter
--10Drew McMichaelDNSEvangelical Christian
--10Christian JonesDNSBooker
--9Alex FarrowFSSeacrest Country Day
--11Kenny St. LouisDNSLely
--11La'Vashia PrestonDNSDunbar
 

400 Meters  Varsity - Finals

1.12Calvin Jean49.39aBarron Collier
2.11Keyonte Johnson51.02aBooker
3.11Kolin Ashbacher51.28aPalmetto Ridge
4.11Nicholas Dunkelly-Allen51.39aGateway Charter
5.10Charlie Badger51.85aCommunity School
6.9Jeff Saint Preux52.65aImmokalee
7.12Nykemis Pelham53.11aDesoto County
--11Trayvon ClarkeDNSIda S. Baker
 

400 Meters  Varsity - Prelims

1.12Calvin Jean49.99aBarron Collier
2.11Kolin Ashbacher51.64aPalmetto Ridge
3.12Nykemis Pelham51.83aDesoto County
4.11Nicholas Dunkelly-Allen52.06aGateway Charter
5.11Trayvon Clarke52.13aIda S. Baker
6.10Charlie Badger52.18aCommunity School
7.9Jeff Saint Preux52.36aImmokalee
8.11Keyonte Johnson52.80aBooker
9.10Sam Vrinios52.86aLakewood Ranch
10.10Ares Morales52.96aFort Myers
11.11Richie James53.00aRiverview (Sarasota)
12.10Griffin Urraro53.00aIda S. Baker
13.12Daniel Cox53.36aBarron Collier
14.11Kharis Beneby53.43aCharlotte
15.12Endy Rinvil53.45aEast Lee County
16.12Keyon Williams54.12aRiverview (Sarasota)
17.12Douglas Thomas54.22aEast Lee County
18.11Bornelus Makenson54.22aLely
19.9Adrian Moxey54.25aBarron Collier
20.9Max Wampler54.42aGulf Coast
21.12Mark McElwaine54.44aCommunity School
22.11Andrew LeMay54.60aSeacrest Country Day
23.12Dorrien Waiters54.76aManatee
24.11Deshane Anderson54.84aIsland Coast
25.11Tim Barnett55.10aRiverview (Sarasota)
26.12Wayne Powell55.26aManatee
27.11Alexander Destin55.42aSouth Fort Myers
28.10Matthew Coward55.73aCharlotte
29.11Anthony Lesende55.79aPalmetto Ridge
30.12JP Lugo55.85aCommunity School
31.12Joseph Sanchez56.23aIsland Coast
32.11Justin Townsend56.24aBooker
33.11Paul Sylvestre56.56aEast Lee County
34.12Richard Colon56.59aLakewood Ranch
35.11Alexander Da Silveira56.71aSeacrest Country Day
36.12Jose Olalde56.71aLely
37.9Chauncey Graham56.82aCharlotte
38.11Jarleen Ramirez56.91aPalmetto Ridge
39.12Neil Gibson57.83aFort Myers
40.12Brandon Black58.10aLely
41.11Jared Moses58.61aSouth Fort Myers
42.11Sonel Mathurin59.35aIsland Coast
43.10Hobnir Laventure59.86aNaples
44.12Caleb Broome59.95aGateway Charter
45.10Daniel Wescott1:00.02aLemon Bay
46.9Juan Pacheco1:00.54aGulf Coast
47.10Anthony Gargano1:00.75aNorth Fort Myers
48.11Jordan Wiegers1:01.49aNorth Fort Myers
49.12Austin Ross1:02.71aNorth Fort Myers
50.12Jeremy Mofford1:07.51aLemon Bay
--12Willie JordanDNSLehigh Senior
--12Rene ClaudeDNSDunbar
--12Aaron VanHookDNSManatee
--12Tyler HollimonDNSIda S. Baker
--11Andre De GreefDNSGulf Coast
--10Anfernee LeguerreDNSGateway Charter
--11Marquis OutlawDNSDunbar
--10Cedric LeeDNSBooker
--9Julio GaitainDNSDesoto County
--9Edward KuchmanDNSMariner
--9DeVontay GuevaraDNSMariner
--10Luis RomanDNSNaples
--10Maximillian VegaDNSNaples
--12Joshua PhilanderDNSSouth Fort Myers
--10Al SmithDNSDunbar
--9Sanley CastorDNSFort Myers
--10Nicholas MetroDNSMariner
 

800 Meters  Varsity - Finals

1.11Dieudome Prudhomm2:01.85aNaples
2.11Nick Tieu2:03.01aLemon Bay
3.12Shawn Hasten2:03.26aMariner
4.10Louis Rottes2:03.31aManatee
5.11Joshua Napier2:03.81aLakewood Ranch
6.12Forest Sutton2:04.07aCharlotte
7.10Ryan Davidson2:05.20aLely
8.9Marshall Dillon2:06.59aCharlotte
9.12Bobby Ormsby2:10.40aCypress Lake
10.10Zach Rochette2:17.52aCommunity School
11.11Kolin Ashbacher2:19.41aPalmetto Ridge
--12Brandon WalkerDNFIda S. Baker
--12Aaron StollDNSRiverview (Sarasota)
--12Connor QuinnDNFCharlotte
--12Alex AucheyDNSRiverview (Sarasota)
--12Renald PierreDNSImmokalee
 

800 Meters  Open Varsity - Finals

1.12Isaiah Romano2:04.12aMariner
2.12Rene Claude2:05.12aDunbar
3.11Marquis Outlaw2:05.64aDunbar
4.12Jacob Yoder2:07.04aPalmetto Ridge
5.11Kenneth Hernandez2:07.06aIda S. Baker
6.11Phillip Murano2:08.96aCypress Lake
7.9Phil Rottes2:09.60aManatee
8.12gregory Moss2:09.85aManatee
9.11Jack Lindsay2:10.13aGulf Coast
10.11Robert Weigel2:10.18aNaples
11.10Stanley LeJuene2:10.47aSouth Fort Myers
12.11Alexander Da Silveira2:12.29aSeacrest Country Day
13.10Dalton Harity2:12.86aLely
14.10Steven Estes2:13.19aLakewood Ranch
15.12Greg Wagner2:13.90aFort Myers
16.10Joaquin Flores2:14.17aGulf Coast
17.11Alexander Destin2:14.34aSouth Fort Myers
18.12Hamdi Allhadad2:14.87aFort Myers
19.10Daniel Alvarez2:17.18aEast Lee County
20.9Wadson Joseph2:19.43aLely
21.12Kevin Agredo2:20.82aGateway Charter
22.9Eli Lauber2:21.58aCommunity School
23.11Daniel Eagan2:21.99aSouth Fort Myers
24.10Max Camille2:22.06aEast Lee County
25.11Austin Wiegers2:26.26aNorth Fort Myers
26.11Malik Asalieh2:27.10aGateway Charter
27.11Mike Alzamora2:27.35aGulf Coast
28.11Christian Merzier2:28.44aEast Lee County
29.9Matthew Mocarsky2:28.74aGateway Charter
30.9Garrett Little2:30.35aDesoto County
31.9Mark Scheck2:33.61aPalmetto Ridge
32.10Collin Fields2:58.56aDunbar
--9Roberto GabeaudDNSImmokalee
--12Daniel VargasDNSDesoto County
--11Miguel RebolloDNSBooker
--12Joseph SanchezDNSIsland Coast
--11Conner AllenDNSRiverview (Sarasota)
--10Dylan EasterdayDNSIsland Coast
--12Edward SantiagoDNSIsland Coast
--12Alberto WilsonDNSBarron Collier
--12Deivy CabralDNSBooker
--10Evan ThomasDNSCape Coral
--10Tyler SchultDNSBarron Collier
--11Eric CabralDNSBooker
--11Christopher GoodingDNSLemon Bay
--10Anthony MilanaDNSIda S. Baker
--12Langdon LileDNSNaples
--11Frandy CherilusDNSImmokalee
--12Brendan McGonagleDNSFort Myers
 

1600 Meters  Varsity - Finals

1.12Bobby Ormsby4:31.27aCypress Lake
2.11Leonel Delacruz4:31.28aImmokalee
3.12Christian Vasquez4:34.33aLehigh Senior
4.12Connor Quinn4:39.47aCharlotte
5.12Cyril Kurland4:40.94aFort Myers
6.11Garrisson Kalvin4:41.47aNaples
7.11Jesus Hernandez4:43.49aLely
8.10Urias Velasquez4:45.01aImmokalee
9.12Dominic Cardenas4:45.73aCharlotte
10.12Jacob Yoder4:51.13aPalmetto Ridge
11.12Cesar Lara4:57.77aImmokalee
12.11Tyler Riley5:07.09aRiverview (Sarasota)
13.10Tony Porter5:13.18aLely
14.12Brandon Walker5:26.41aIda S. Baker
--11Christopher GoodingDNSLemon Bay
--12Carlos MirandaDNSPalmetto Ridge
 

1600 Meters  Open Varsity - Finals

1.12Shawn Hasten4:44.40aMariner
2.11Kenneth Hernandez4:47.34aIda S. Baker
3.10Blake Riley4:50.79aRiverview (Sarasota)
4.9Marshall Dillon4:51.13aCharlotte
5.11Andrew LeMay4:51.78aSeacrest Country Day
6.12Tyler Long4:52.24aFort Myers
7.9Warran Grajalez4:52.55aRiverview (Sarasota)
8.10George Dabbiero4:54.17aLakewood Ranch
9.9Stephen Fedec4:54.56aFort Myers
10.11Alyx Gonzalez4:57.24aGateway Charter
11.11Billy Cipriano4:59.01aPalmetto Ridge
12.11Juan Perez4:59.04aBarron Collier
13.10MacDonald Petite-Fort4:59.12aNaples
14.12Brandon Acevedo4:59.90aEast Lee County
15.10Daniel Alvarez5:00.08aEast Lee County
16.12Joshua Teeter5:01.02aMariner
17.10Stanley LeJuene5:01.22aSouth Fort Myers
18.10Tanner Fulcher5:01.35aBarron Collier
19.9Eli Lauber5:05.15aCommunity School
20.12Anthony Scott5:06.24aManatee
21.11Kevin Plummer5:07.29aLemon Bay
22.11Steven Ochoa5:10.44aDesoto County
22.12Wyatt Macalister5:10.44aLely
24.10Leo Espina5:16.24aIda S. Baker
25.10Brandon Kohlmeier5:16.63aEvangelical Christian
26.12Sam Newport5:17.19aMariner
27.11Daniel Eagan5:17.26aSouth Fort Myers
28.10Evelio Perez5:17.57aSouth Fort Myers
29.12Ron Govin5:18.24aNaples
30.9Lisandro Cisneros5:18.63aDesoto County
31.11Charles Griffin5:18.84aCypress Lake
32.10Zach Rochette5:22.02aCommunity School
33.10Tristan Skipper5:22.66aLakewood Ranch
34.9Miles Rittenhouse5:22.79aLemon Bay
35.9Keaton McKenzie5:23.61aCypress Lake
36.10Alex Ladue5:25.19aManatee
37.9Bradley Price5:26.62aCommunity School
38.11Mike Alzamora5:27.38aGulf Coast
39.10Joaquin Flores5:27.61aGulf Coast
40.11Malik Asalieh5:30.55aGateway Charter
41.12Kevin Agredo5:31.03aGateway Charter
42.10Matthew Santangelo5:31.62aBarron Collier
43.11Austin Wiegers5:37.13aNorth Fort Myers
44.7Alec Prieto5:51.46aEvangelical Christian
45.12Tyler Mosley5:53.04aEvangelical Christian
46.9Chris Ramos6:20.45aIsland Coast
--12Edward SantiagoDNSIsland Coast
--9Nick Mc NamaraDNSGulf Coast
--10Ean OrmsbyDNSFrostproof
--12Nicholas GeeDNSIsland Coast
--10Andrew SalyerDNSNorth Fort Myers
--11Jonath ManzanerasDNSLehigh Senior
--10Jonathon SotoDNSEast Lee County
 

3200 Meters  Varsity - Finals

1.11Leonel Delacruz9:59.05aImmokalee
2.12Christian Vasquez9:59.06aLehigh Senior
3.10Blake Riley10:15.93aRiverview (Sarasota)
4.9Warran Grajalez10:17.36aRiverview (Sarasota)
5.11Mitch Arnold10:17.77aLakewood Ranch
6.10Urias Velasquez10:24.61aImmokalee
7.11Jesus Hernandez10:28.37aLely
8.11Andrew LeMay10:28.40aSeacrest Country Day
9.12Tyler Long10:29.94aFort Myers
10.12Anthony Scott10:31.36aManatee
11.11Jay Harrison10:37.15aLemon Bay
12.11Hunter Ness10:45.90aNaples
13.11James Sanders10:46.04aNaples
14.12Joseph Gugino10:57.42aCharlotte
--12Bobby OrmsbyDNFCypress Lake
--12Carlos MirandaDNFPalmetto Ridge
 

3200 Meters  Open Varsity - Finals

1.11Alyx Gonzalez10:47.25aGateway Charter
2.12Hamdi Allhadad10:53.33aFort Myers
3.10Anthony Milana10:57.57aIda S. Baker
4.10Connor Powers10:59.32aManatee
5.12Brandon Acevedo11:02.18aEast Lee County
6.10Tanner Fulcher11:04.01aBarron Collier
7.11Matt DeClerck11:10.22aGateway Charter
8.10Tony Porter11:11.33aLely
9.12Jonath Milkovich11:11.73aLakewood Ranch
10.11Kevin Plummer11:14.38aLemon Bay
11.11Alex Hamel11:21.17aIda S. Baker
12.12Danny Fernandez11:22.72aNaples
13.11Bryan Ellison11:22.89aPalmetto Ridge
14.8Jonas Elliot11:28.05aEvangelical Christian
15.12Alex Howard11:35.14aIda S. Baker
16.11Bryce Douglas11:35.64aCharlotte
17.9George Ciabaton11:45.43aBarron Collier
18.10David King12:07.51aFort Myers
19.9Bradley Price12:12.98aCommunity School
20.11Kevin Bowles12:21.83aGateway Charter
21.9Jose Vanegas12:22.58aEast Lee County
22.12Andrew Sanchez12:26.98aCharlotte
23.11Richmond Brooks12:31.72aLely
24.11Jose Sandvol12:34.92aCommunity School
25.10Sam Allen12:40.24aBarron Collier
26.10Drew Kelly12:43.70aGulf Coast
27.11Mina Nashed12:45.03aGulf Coast
28.9Ben Klassen12:45.11aGulf Coast
29.7Beau Candiano12:47.46aEvangelical Christian
30.9Nathan McGill12:54.06aDesoto County
--9Alex RuizDNSImmokalee
--10Eddie LarsenDNSPalmetto Ridge
--12Nicholas GeeDNSIsland Coast
--11Tyler RileyDNSRiverview (Sarasota)
--11Jonath ManzanerasDNSLehigh Senior
 

110m Hurdles - 39"  Varsity - Finals

1.11Raja Fanroy15.34aDunbar
2.11Mike Shields15.49aIda S. Baker
3.11Darryl Brookins15.64aManatee
4.11Terrance Adams16.05aDunbar
5.11Isaiah Noel16.30aCharlotte
6.10Geordan Hoagland16.63aIda S. Baker
7.12Christopher Whitaker16.81aManatee
8.10Dejan Brown18.49aNaples
 

110m Hurdles - 39"  Varsity - Prelims

1.11Mike Shields15.47aIda S. Baker
2.11Darryl Brookins15.97aManatee
3.11Raja Fanroy16.02aDunbar
4.12Christopher Whitaker16.27aManatee
5.11Isaiah Noel16.32aCharlotte
6.11Terrance Adams16.36aDunbar
7.10Geordan Hoagland16.42aIda S. Baker
8.10Dejan Brown16.52aNaples
9.12Jack McDaniel16.53aRiverview (Sarasota)
10.12Jason Ferguson16.56aLakewood Ranch
11.10Richard Annorat16.63aLely
12.11Elijah Lubin16.70aCharlotte
13.11Lech Pierre16.78aLely
14.12Markenson Charles16.90aDunbar
15.11Ben Attkinson17.35aFort Myers
16.9Colin Jeske17.45aBarron Collier
17.11Nicholas Peters17.71aManatee
18.11Stephen Accime17.75aLely
19.11Jarleen Ramirez17.86aPalmetto Ridge
20.11Rafael Martinez18.17aImmokalee
21.11Zach Mallon18.31aLemon Bay
22.9Brandon Cachon18.39aBarron Collier
23.9Garrett Sweeterman18.60aLemon Bay
24.9Daniel Olsen18.87aIda S. Baker
25.12Kyle Shatto19.08aNaples
26.10Lorenzo Fernandez19.24aCommunity School
27.10Carl Joseph19.38aPalmetto Ridge
28.11Mekhael Beckford19.40aCharlotte
29.12Johnny Griffith19.72aGulf Coast
30.9Couper Braun20.28aLakewood Ranch
31.9Tyler Williams20.40aFort Myers
32.9Logan Anderson20.53aGulf Coast
33.12Matt DeGrange21.14aCommunity School
34.9Tyler Uzcategui21.91aPalmetto Ridge
35.9Adam Zapatha22.50aLakewood Ranch
--9Connor JenkinsDNSFort Myers
--10Willie OverstreetDNSIsland Coast
--11Anthony DeijusteDNSPort Charlotte
--10Chris CoffellettoDNSPort Charlotte
--9Mullins SumnerDNSRiverview (Sarasota)
--12Jackson LinnDNSRiverview (Sarasota)
--12Xavier RichardsonDNSImmokalee
--10Tennyson MintzeDNSPort Charlotte
--12Jackson SangerDNSLemon Bay
 

300m Hurdles - 36"  Varsity - Finals

1.11Darryl Brookins41.09aManatee
2.11Terrance Adams41.26aDunbar
3.11Anderson Joseph41.31aLely
4.11Nicholas Peters41.58aManatee
5.11Jevon Alberique41.70aImmokalee
6.11Mike Shields42.86aIda S. Baker
7.12Eric Wester42.90aSouth Fort Myers
8.12Christopher Whitaker45.17aManatee
 

300m Hurdles - 36"  Varsity - Prelims

1.11Nicholas Peters41.74aManatee
2.11Terrance Adams41.86aDunbar
3.11Jevon Alberique41.88aImmokalee
4.11Darryl Brookins42.13aManatee
5.12Eric Wester42.30aSouth Fort Myers
6.12Christopher Whitaker42.65aManatee
7.11Mike Shields42.71aIda S. Baker
8.11Anderson Joseph42.79aLely
9.9Brandon Cachon43.01aBarron Collier
10.10Ricardo Colas43.34aLely
11.11Isaiah Noel43.40aCharlotte
12.10Dejan Brown43.53aNaples
13.12Markenson Charles44.08aDunbar
14.11Ben Attkinson45.05aFort Myers
15.11Wyatt Kennedy45.16aIda S. Baker
16.9Daniel Olsen45.92aIda S. Baker
17.11Elijah Lubin46.04aCharlotte
18.12Jason Ferguson46.09aLakewood Ranch
19.9Garrett Sweeterman46.21aLemon Bay
20.12Matt DeGrange46.36aCommunity School
21.11Bobby Seltzer46.42aPalmetto Ridge
22.12Starmoon Roger46.46aCharlotte
23.11Pierre Sylvestre46.66aNaples
24.10Jalen Evans46.71aBarron Collier
25.12Kyle Shatto46.83aNaples
26.11Rafael Martinez46.97aImmokalee
27.12Johnny Griffith47.16aGulf Coast
28.11Zach Mallon48.23aLemon Bay
29.10Carl Joseph48.25aPalmetto Ridge
30.9Logan Anderson49.33aGulf Coast
31.9Colin Jeske49.48aBarron Collier
32.12Andrew Ezazi50.04aLakewood Ranch
33.11Argenis Ramirez50.31aLely
34.9Angel Torres51.16aDesoto County
35.9Craig Sirmons51.86aIsland Coast
36.9Tyler Uzcategui53.08aPalmetto Ridge
37.9Alex Farrow53.36aSeacrest Country Day
38.9Couper Braun53.38aLakewood Ranch
--11Anthony DeijusteDNSPort Charlotte
--10Willie OverstreetDNSIsland Coast
--11Christian UlyseeDNSRiverview (Sarasota)
--9Mullins SumnerDNSRiverview (Sarasota)
--9Connor JenkinsDNSFort Myers
--12Nichola DouglasDNSPort Charlotte
--11Dequan RichardsonDNSDesoto County
--12Jackson LinnDNSRiverview (Sarasota)
--12Abdias CorgelasDNSFort Myers
--9Israel VillegasDNSDesoto County
--12Jackson SangerDNSLemon Bay
--11Raja FanroyDNSDunbar
--10Christopher McNabbDNSPort Charlotte
 

4x100 Relay  Varsity - Finals

1.-Dontrell Muller
Brandon Carnes
Ja Juan Polllaock
Daren Ardis
42.61aManatee
2.-Laquavious Hightower
Tajahs Jackson
Reggie Jones
Dequan Richardson
42.96aDesoto County
3.-Wyatt Griffith
Calvin Roberts
Treyvon Clarke
Tyler Hollowman
43.20aIda S. Baker
4.-Zackery Kennedy
Victor Brown
Nathan Faust
Devin Quinn
44.32aCharlotte
5.-Kyle Biddle
Ricardo Rodriguez
Larik Webb
Devin Forges
44.54aBarron Collier
6.-Dudsen Senatus
Jerald Jackson
Mackenro Alexander
Mackensie Alexander
44.64aImmokalee
---Pierre Antoine
Anthony Lesende
Rasheed Alceus
Ron Johnson
DQPalmetto Ridge
 

4x100 Relay  Varsity - Prelims

1.-Relay Team 42.81aManatee
2.-Relay Team 43.06aDesoto County
3.-Relay Team 43.39aImmokalee
4.-Relay Team 43.39aIda S. Baker
5.-Relay Team 43.93aNaples
6.-Relay Team 44.03aCharlotte
7.-Relay Team 44.31aPalmetto Ridge
8.-Relay Team 44.66aBarron Collier
9.-Relay Team 45.63aLely
10.-Relay Team 45.79aLakewood Ranch
11.-Relay Team 45.81aBooker
12.-Relay Team 46.18aMariner
---Relay Team DNSGulf Coast
---Relay Team DNSDunbar
---Relay Team DNSSouth Fort Myers
---Relay Team DNSGateway Charter
---Relay Team DNSRiverview (Sarasota)
---Relay Team DNSEast Lee County
---Relay Team DQCommunity School
---Relay Team DNSIsland Coast
 

4x200 Relay  Varsity - Finals

1.-Kyle Biddle
Ricardo Rodriguez
Devin Forges
Larik Webb
1:33.78aBarron Collier
2.-Eric Minns
Endy Rinvil
David Campbell
Tarique McIntosh
1:34.65aEast Lee County
4.-Mekhael Beckford
Michael D'Alessandro
Jeremy Delsole
Jakhi Roberts
1:35.97aCharlotte
5.-Max Bressler
Chris Sciavolino
Jonathan Baker
Anthony Vernava
1:38.27aCommunity School
 

4x200 Relay  Varsity - Prelims

1.-Relay Team 1:34.65aBarron Collier
2.-Relay Team 1:35.91aGateway Charter
3.-Relay Team 1:36.16aGulf Coast
4.-Relay Team 1:37.21aEast Lee County
5.-Relay Team 1:37.72aCharlotte
6.-Max Bressler
Chris Sciavolino
Elio D'Amico
Anthony Vernava
1:38.89aCommunity School
---Relay Team DQLely
---Relay Team DQSouth Fort Myers
---Relay Team DNSDunbar
---Relay Team DQBooker
 

4x400 Relay  Varsity - Finals

2.-Mark Newberry
Dieudome Prudhomm
Dejan Brown
Kinger Laventure
3:30.16aNaples
9.-Rasheed Alceus
Michael Howell
Anthony Lesende
Javion Morgan
3:41.40aPalmetto Ridge
10.-Griffin Urraro
Tyler Hollowman
Brandon Walker
Treyvon Clarke
3:41.89aIda S. Baker
12.-Mark McElwaine
Zach Rochette
Charlie Badger
Matt DeGrange
3:42.15aCommunity School
14.-Relay Team 3:52.46aFort Myers
15.-Andre De Greef
Max Wampler
Juan Pacheco
Ross Maksymetz
3:54.73aGulf Coast
16.-Relay Team 4:09.61aNorth Fort Myers
 

4x800 Relay  Varsity - Finals

7.-Langdon Lile
MacDonald Petite-Fort
Robert Weigel
Dieudome Prudhomm
8:39.20aNaples
8.-Relay Team 8:39.60aFort Myers
10.-Juan Benitez
Rene Claude
Marquis Outlaw
La'Vashia Preston
9:01.94aDunbar
11.-Alexander Destin
Daniel Eagan
Stanley LeJuene
Evelio Perez
9:09.68aSouth Fort Myers
15.-Estevan Rivera
Edgar Saldana
Jose Martinez
Jorge Callejas
9:29.05aFrostproof
 

Shot Put - 12lb  Varsity - Finals

1.12Derrick Calloway17.11mManatee
2.12Sheldon Flemming16.23mEast Lee County
3.12Cordell Riggins14.83mDunbar
4.12Jacque Thomas14.27mCypress Lake
5.12Christopher McGill14.27mCharlotte
6.12Alex Hasketh13.99mPalmetto Ridge
7.12Tevin Lampkin12.92mBarron Collier
8.12Luke Sears12.82mLakewood Ranch
9.12Reggie Meant12.71mIda S. Baker
10.12Brian Johnson12.67mIda S. Baker
11.11Wyatt McLeod12.64mLakewood Ranch
12.11Clay Winslow12.34mPalmetto Ridge
13.12Arron Zulueta12.07mLely
14.11Kevin Perez12.01mLemon Bay
15.12Tobias Mcgrath11.86mLely
16.11Dan Paul11.81mCommunity School
17.12Brock Dune11.50mGulf Coast
18.9Gerald Beauchamp11.44mBarron Collier
19.12Nathaniel Webb11.27mEvangelical Christian
20.9Raynold Paul11.22mImmokalee
21.10Ryan Watts10.94mFort Myers
22.11Alejandro Lopez10.83mMariner
23.10David Banas10.78mNaples
24.10Martin Luther9.77mDesoto County
25.10Russell Panos9.11mMariner
26.12Austin Fuhl8.81mGulf Coast
27.9Cody Deserio7.82mBooker
27.9Max Kelce7.82mSeacrest Country Day
29.9Ahumri Manuel6.42mEast Lee County
--10Richard KlohrDNSIsland Coast
--11Dylan BeauchampDNSManatee
--10Stephen SwierkoszDNSLemon Bay
--9David NelsonDNSImmokalee
--12Larry BassDNSDunbar
--9J.J. MeitilusDNSSouth Fort Myers
--9Jamal WatsonDNSBooker
--12Jackson BorqueDNSIsland Coast
--12Brady BorkowskiDNSEvangelical Christian
--12Jonathan AhrensDNSCharlotte
--10Joshua PollmanDNSNorth Fort Myers
--11Gustavo GrinsteinsDNSSeacrest Country Day
--12Steven JohnsonDNSNorth Fort Myers
--12Daniel GallmanDNSNaples
--12Brando RothhammerDNSSouth Fort Myers
--12Fequierso CharlesDNSFort Myers
 

Discus - 1.6kg  Varsity - Finals

1.12Sheldon Flemming49.37mEast Lee County
2.12Jonathan Ahrens42.74mCharlotte
3.12Tim Holloway39.34mLemon Bay
4.11Dan Paul39.26mCommunity School
5.12Michael Farhat38.17mLakewood Ranch
6.12Jeremy Betts38.10mIda S. Baker
7.12Daniel Somodi37.61mLakewood Ranch
8.11Clay Winslow35.68mPalmetto Ridge
9.12Tevin Lampkin35.40mBarron Collier
10.11Kenneth Richter34.97mCharlotte
11.11Austin Roman34.84mLely
12.12Alex Hasketh33.98mPalmetto Ridge
13.12Jacque Thomas33.65mCypress Lake
14.12Tobias Mcgrath33.40mLely
15.10Trevor Mitchell32.99mIda S. Baker
16.11Jacob Sanchez32.68mManatee
17.12Brock Dune31.39mGulf Coast
17.11Chaydon Foster31.39mDunbar
19.12Noah Kimble30.68mGulf Coast
20.10Joshua Pollman28.34mNorth Fort Myers
21.11Justin DiLorenzo27.43mLemon Bay
22.10David Banas25.29mNaples
23.11Bond (Thanabat) Prathum24.79mGateway Charter
24.9Sean McGill19.50mGateway Charter
--12Deivy CabralDNSBooker
--12Jackson BorqueDNSIsland Coast
--12Brady BorkowskiDNSEvangelical Christian
--11Bryant GrayDNSIsland Coast
--11Corey WilliamsDNSBooker
--10Hadrien RoyFOULBarron Collier
--12Brando RothhammerDNSSouth Fort Myers
--12Eric BarnesFOULMariner
--12Daniel GallmanDNSNaples
--12Steven JohnsonFOULNorth Fort Myers
--11Gustavo GrinsteinsDNSSeacrest Country Day
--9Max KelceFOULSeacrest Country Day
--11Klinger DeAlmeidaDNSSouth Fort Myers
--9David NelsonDNSImmokalee
--9Raynold PaulFOULImmokalee
--9Ahumri ManuelDNSEast Lee County
--12Thor MillerDNSManatee
--11Alejandro LopezFOULMariner
--12Larry BassDNSDunbar
--12Nathaniel WebbFOULEvangelical Christian
--11Ian KearnsDNSFort Myers
--11Matt YzaguirreDNSLehigh Senior
 

High Jump  Varsity - Finals

1.12Joseph Lucia1.93mLemon Bay
2.10Richard Annorat1.82mLely
3.11Jonathan Baker1.82mCommunity School
4.12Ryan Shine1.82mCharlotte
5.12Jimmy Victorian1.82mImmokalee
6.10Noah Joseph1.77mLely
7.12Ricardo Rodriguez1.77mBarron Collier
8.10Geordan Hoagland1.72mIda S. Baker
9.11Tyler Watts1.67mFort Myers
10.12Elmer Johansson1.67mCharlotte
11.10Anthony Sculles1.67mPalmetto Ridge
--9Charles EllisNHIsland Coast
--10Alex Brown-thrasherNHPalmetto Ridge
--9Derrick WilliamsNHGulf Coast
--10Isiah TilkingtonNHGulf Coast
--10Cade PeterNHIda S. Baker
--12Austin RossNHNorth Fort Myers
--9Andre PolkNHSouth Fort Myers
--10Parker BrownNHDesoto County
--9Colin JeskeNHBarron Collier
--10Hunter NapierNHLakewood Ranch
--10MacDonald Petite-FortNHNaples
--12Jack McDanielNHRiverview (Sarasota)
--12Langdon LileNHNaples
--11Roman WrightNHLakewood Ranch
 

Pole Vault  Varsity - Finals

1.12Cody Chernoff4.57mPalmetto Ridge
2.12Tristan Alquist3.96mNaples
3.12Wyatt Deems3.96mMariner
4.12Princy Dorsainvil3.96mPalmetto Ridge
5.10Drew McMichael3.81mEvangelical Christian
6.11Christian Cromelin3.35mIda S. Baker
7.11Spencer Asperilla3.20mCharlotte
8.12James Rienders3.20mCommunity School
9.10Lorenzo Fernandez3.04mCommunity School
9.11Paul Grisko3.04mLely
9.11Tam Le3.04mGulf Coast
9.11Patrick McArdle3.04mBarron Collier
9.11Cole Ringquist3.04mLakewood Ranch
--11Austin RomanDNSLely
--11Xavier LaurentNHGulf Coast
--10Kyle BeauvoisDNSEvangelical Christian
--9Kameron StubblefieldNHBarron Collier
--11Amari WashingtonNHCharlotte
--11Ryan FreyNHFort Myers
--12David KnittelNHIda S. Baker
--11Travis AmusoDNSRiverview (Sarasota)
--10Louis PerezNHNaples
--12Beau AmusoDNSRiverview (Sarasota)
--11Tyler WattsNHFort Myers
--9Ben LacinaDNSLakewood Ranch
 

Long Jump  Varsity - Finals

1.11Kendall Sawyer6.55mEast Lee County
2.9Tyler Bryd6.54mNaples
3.11Richie James6.28mRiverview (Sarasota)
4.12Darin Ardis6.22mManatee
5.11Jerald Jackson6.02mImmokalee
6.11Michael D'Alessandro6.00mCharlotte
7.11Lech Pierre5.98mLely
8.12Jules Dornevil5.94mNaples
9.10Tupac Isme5.94mLely
10.12Isaiah Romano5.88mMariner
11.11Zackery Kennedy5.86mCharlotte
12.12David Campbell5.86mEast Lee County
13.12Eric Wester5.84mSouth Fort Myers
14.11Nicholas Dunkelly-Allen5.80mGateway Charter
15.10Kelvin McKnight5.79mManatee
16.10Geordan Hoagland5.77mIda S. Baker
17.11Jevon Alberique5.77mImmokalee
18.12William Luer5.76mSeacrest Country Day
19.11Christian Cromelin5.72mIda S. Baker
20.12Javion Morgan5.68mPalmetto Ridge
21.11Roman Wright5.68mLakewood Ranch
22.12Rodney Castor5.63mFort Myers
23.11Josh Custer5.61mGulf Coast
24.12Vincent Green5.61mIsland Coast
25.10Noel Penn5.59mSouth Fort Myers
26.10Tony Rivers5.58mRiverview (Sarasota)
27.11Justin Townsend5.53mBooker
28.10Cameron Darby5.50mLakewood Ranch
--12Vince KisidayDNSLemon Bay
--12Johnelle BarnesDNSDunbar
--11Tajze BattlesDNSDunbar
--11Ben AttkinsonDNSFort Myers
--12Jaylen MitchellDNSMariner
--10Teddy MitchellDNSIsland Coast
--11Keyonte JohnsonDNSBooker
--12Brandon MullingDNSGulf Coast
--11Anthony VernavaDNSCommunity School
--11Jonathan BakerDNSCommunity School
--9Alex FarrowDNSSeacrest Country Day
--10Grayson WilkesDNSEvangelical Christian
--12Caleb BroomeDNSGateway Charter
--11Anthony LesendeDNSPalmetto Ridge
--11Christophe DeleonDNSLemon Bay
--12Austin RossDNSNorth Fort Myers
--12Ryan GougeDNSNorth Fort Myers
--10Aaron NygaardDNSEvangelical Christian
 

Triple Jump  Varsity - Finals

1.12Jules Dornevil13.15mNaples
2.11Richie James12.85mRiverview (Sarasota)
3.10Tajahs Jackson12.72mDesoto County
4.12Jules Orange12.41mNaples
5.11Keyonte Johnson11.92mBooker
6.12Vincent Green11.88mIsland Coast
7.12Malik Brooks11.84mManatee
8.10Geordan Hoagland11.82mIda S. Baker
9.12William Luer11.79mSeacrest Country Day
10.10Cameron Darby11.60mLakewood Ranch
11.11Michael D'Alessandro11.59mCharlotte
--11Zackery KennedyDNSCharlotte
--12Vince KisidayDNSLemon Bay
--11Lech PierreDNSLely
--10Noah JosephDNSLely
--12Javion MorganDNSPalmetto Ridge
--10Carl JosephDNSPalmetto Ridge
--12Johnelle BarnesDNSDunbar
--12Wyatt DeemsDNSMariner
--11Daven DanielsDNSBooker
--12Trey WilliamsDNSFort Myers
--10Anfernee LeguerreDNSGateway Charter
--11Tajze BattlesDNSDunbar
--10Devin ForgesDNSBarron Collier
--10Jalen EvansDNSBarron Collier
--12Steve GustavDNSEast Lee County
--11Roman WrightDNSLakewood Ranch
--12Darin ArdisDNSManatee
--12David CampbellDNSEast Lee County
--10Reshad WashingtonDNSIsland Coast
--10Sage AttwoodDNSIda S. Baker
--9Tyler WilliamsDNSFort Myers