Team Results Management

Meet Info

3A2BFinalsPrelims
Highlighter is active, an entry to highlight.

100 Meters  3A - Prelims

1.12Budda Baker11.01aBellevue
2.10Isaiah Gilchrist11.10aBellevue
3.12Max Richmond11.24aBellevue
4.10Logan Armstrong11.35aO'Dea
5.10Oladdimeji Adekanbi11.42aNathan Hale
6.12Collin Bates11.43aJuanita
7.11Mikel Owes11.43a PRO'Dea
8.10William Sanders11.45aRainier Beach
9.11Jake Adler11.46aSeattle Prep
10.9Omari Husseini11.59aNathan Hale
11.10Jordan Wallace11.61aCleveland (WA)
12.11Noah Witmer11.65aNathan Hale
 

200 Meters  3A - Prelims

1.12Budda Baker21.90aBellevue
2.12Jacob Hostetler22.46aIngraham
3.9Jacob Belceto22.78a SRMt Si
5.9Omari Husseini22.94a PRNathan Hale
7.9Evan Mafilas22.96aO'Dea
4.10Logan Armstrong23.07a SRO'Dea
6.12Collin Bates23.12a PRJuanita
8.10Jordan Wallace23.14aCleveland (WA)
9.10Keane Collins23.16aSeattle Prep
10.10William Sanders23.46aRainier Beach
11.12Ethan Vu23.46aMercer Island
12.11Noah Witmer23.54aNathan Hale
 

400 Meters  3A - Prelims

1.10Isaiah Gilchrist50.66aBellevue
3.9Evan Mafilas51.05aO'Dea
2.12Jacob Hostetler51.32aIngraham
4.12Justin McLaughlin51.49aMt Si
5.12Marcel Lee51.55aBellevue
6.12Rickard Frykgaard51.77aMt Si
7.11Myles Barrow52.06a PRO'Dea
8.12Francis Britschgi52.25aNathan Hale
9.12Bailey Ellis52.55a PRNathan Hale
10.12Justus Ross53.09aO'Dea
11.12Sam Prestrud54.05a PRIngraham
12.9Wyatt Longley54.12aBainbridge
 

400 Meters - Relay Split  3A - Finals

12Joe Hardy51.5hSeattle Prep
12Rickard Frykgaard52.3hMt Si
9Jacob Belceto52.7hMt Si
12Justin McLaughlin52.7hMt Si
12Sean Kron53.0h PRSeattle Prep
12Rilee Sanders53.2h PRSeattle Prep
11Aaron Robey53.4hMt Si
11Vincenzo Reiser54.6h PRSeattle Prep
12Trevor Farthing55.5hBishop Blanchet
10Sam Gardner55.6h PRBishop Blanchet
12Will Miner55.8h PRBishop Blanchet
11Nick Kosinski55.9h PRBishop Blanchet
 

400 Meters - Relay Split  3A - Prelims

12Joe Hardy50.6hSeattle Prep
12Rilee Sanders53.7hSeattle Prep
12Sean Kron53.8hSeattle Prep
11Vincenzo Reiser54.6hSeattle Prep
 

800 Meters  3A - Prelims

1.12Eric Schulz1:59.84aMercer Island
2.11Dylan Lesko2:00.12aMercer Island
3.12Max Leach2:00.41aNathan Hale
5.12Graham Wendle2:00.54aBellevue
4.12Aedan Roberts2:00.56aNathan Hale
6.11Nathan Gallatin2:00.67aMercer Island
7.12Riley Worthington2:00.99a PRNathan Hale
8.11Killian Pinkelman2:01.05aLakeside (Seattle)
9.12Francis Britschgi2:01.26aNathan Hale
10.12Rilee Sanders2:01.80a PRSeattle Prep
11.11Chuck Tookey2:02.11a PRNathan Hale
12.10Zachary Keyes2:10.17aNathan Hale
 

1600 Meters  3A - Finals

1.12Joe Hardy4:10.70aSeattle Prep
2.12Max Leach4:12.15aNathan Hale
3.11Stuart Smith4:13.23a SRNathan Hale
4.12Andrew Foerder4:13.35a PRNathan Hale
5.12Aaron Bowe4:13.74a PRLiberty (Issaquah)
6.11Patrick McDermott4:14.23a PRIngraham
7.12Graham Wendle4:14.93a PRBellevue
8.12Kellen Manley4:19.66a PRBishop Blanchet
9.11Andy Reischling4:19.87a PRSeattle Prep
10.12Nathan Cummings4:21.09a PRMercer Island
11.10Luke Beauchamp4:22.55a SRInterlake
12.12Riley Worthington4:30.64aNathan Hale
 

1600 Meters  2B - Finals

1.12Jonathan O'Neil4:51.48aCrosspoint
2.12Alec Azure4:54.10a PRLa Conner
3.9Tyler Hoyle4:54.37a SRCrosspoint
4.10Seth Huschka4:59.22a SRCrosspoint
5.9Matthew Kelley5:06.92aCrosspoint
6.11Scott Gregory5:08.64a SRLa Conner
7.9Sean Gallagher5:10.91a SRBear Creek
8.12Josh Phillipson5:19.39aConcrete
9.12Isac Bennett5:25.80aChief Leschi
 

110m Hurdles - 39"  3A - Prelims

1.11Sam Richmond14.98aBellevue
2.11Dawit Tesfatsion15.16a SRNathan Hale
3.11Romney Noel15.18aLiberty (Issaquah)
4.10Nathan Casebier15.45a SRJuanita
5.12John Walker15.86aBishop Blanchet
6.10Andrew Harris15.92a SRMt Si
7.9Peter Jones16.00a SRO'Dea
8.9Jeremiah Stone16.30aBishop Blanchet
9.12Omar Mussehl16.42aSeattle Prep
10.11Austin Gray16.67a SRLakeside (Seattle)
11.12Javon Walker17.02aCleveland (WA)
10Andrew DenhardFSIngraham
 

300m Hurdles - 36"  3A - Prelims

1.11Dawit Tesfatsion40.72aNathan Hale
3.11Sam Richmond40.75aBellevue
2.11Romney Noel41.05aLiberty (Issaquah)
4.11Aaron Robey41.46aMt Si
5.12Javon Walker41.51a PRCleveland (WA)
6.12John Walker42.08aBishop Blanchet
7.10Nate Solly42.26aLiberty (Issaquah)
8.9Quinton Lewis42.54aO'Dea
9.11Chris Nunez42.64aWest Seattle
10.12Omar Mussehl43.50aSeattle Prep
11.9Peter Jones44.15aO'Dea
12.10Cory Collier45.43aO'Dea
 

4x100 Relay  3A - Prelims

1.-Sam Richmond
Budda Baker
Isaiah Gilchrist
Max Richmond
42.14aBellevue
2.-Demiji Adekanbi
Omari Husseini
Timothy Iwuoha
Noah Witmer
43.98aNathan Hale
3.-Jake Adler
Griffin Bills
Seth Chism
Keane Collins
44.11aSeattle Prep
5.-Ehren Eichler
Hunter Titus
Rickard Frykgaard
Jacob Belceto
44.65aMt Si
4.-Mark Mikulak
Bryce Hardy
Benjamin Magbual
Rishav Dutta
44.74aInterlake
6.-Bennett Dondoyano
Alexandre Cort
Cole Stephens
Mayan Chavez
44.74aLakeside (Seattle)
7.-Eddie Edwards IV
Evan Mafilas
Mikel Owes
Logan Armstrong
44.89aO'Dea
8.-Connor Strand
Collin Bates
Dean Sise
Jared Holden
44.93aJuanita
9.-Nick Vu
Alex "AJ" Fulgencio
Josiah Pilot
Amari Hill
46.21aFranklin
10.-Halmin Chou
Noah Hazzard
Andrew Denhard
Sam Prestrud
46.25aIngraham
11.-Da'Lawn Jackson
Lucion Baynes
Amonte Phillips
John Lord Rapisura-Tabasan
50.61aCleveland (WA)
-Brady Crane
Alloney Burris
Ja'Lonzo Smallwood
Tony Thai
DQChief Sealth
 

4x400 Relay  3A - Prelims

1.-Emerson Schulz
Ethan Vu
Eric Schulz
Dylan Lesko
3:26.79aMercer Island
2.-Nate Solly
Romney Noel
Ashby Brown
Nick Klatt
3:27.82aLiberty (Issaquah)
3.-Isaiah Gilchrist
Graham Wendle
Rezhaun Henderson
Marcel Lee
3:28.55aBellevue
4.-Quinton Lewis
Myles Barrow
Mikel Owes
Evan Mafilas
3:29.74aO'Dea
5.-Max Leach
Aedan Roberts
Dawit Tesfetsion
Francis Britschgi
3:30.32aNathan Hale
7.-Jacob Belceto
Rickard Frykgaard
Justin McLaughlin
Aaron Robey
3:31.19aMt Si
6.-Joe Hardy
Sean Kron
Vincenzo Reiser
Rilee Sanders
3:32.90aSeattle Prep
8.-Luca Scheuer
Cole Stephens
Bennett Dondoyano
James Vogl
3:36.72aLakeside (Seattle)
9.-John Ursino
Isaiah Duncan-Jackson
Sam Bell
Chris Nunez
3:40.96aWest Seattle
10.-David Kimmerlein
Wyatt Longley
Robert Lafferty
Nick Entress
3:41.92aBainbridge
11.-Alex Lanser
Sam Gardner
Will Miner
Trevor Farthing
3:42.94aBishop Blanchet
12.-Noah Hazzard
Sam Prestrud
Richard Spaulding
Mohamed Isse
3:44.86aIngraham
 

Shot Put - 12lb  3A - Finals

1.11Dylan Ledbetter52-01.50O'Dea
2.12Winston Hallam-Eames50-01.75Nathan Hale
3.12Aaron Miller48-09.25Interlake
4.11Cameron Davis48-06.25Mt Si
5.12Jack Nordby47-03.50Mt Si
6.11Myles Gaskin47-01.00O'Dea
7.12Blake Peterson45-09.75Juanita
8.10Devon Arbis-Jackson44-05.50Eastside Catholic
9.12Alex Miller43-08.75Nathan Hale
10.10Bahati Ulwenya42-10.00Bishop Blanchet
11.12Edwin Jacob42-08.75Franklin
12.12Joseph Osborne40-04.75Bishop Blanchet
 

Shot Put - 12lb  2B - Finals

1.12Alex Davisson43-01.00Bear Creek
2.12Sidney Lease41-07.25La Conner
3.12Jonathan Halstensen40-08.75 PRTacoma Baptist
4.11Nathaniel Stoppleman39-02.50La Conner
5.12Dallas Kissam36-03.75Crosspoint
6.10Nick Lidstrom32-02.25Seattle Lutheran
7.10Jacob Champagne-Gray31-05.25Chief Leschi
11Tony PorterDNSTacoma Baptist
 

Javelin - 800g  3A - Finals

1.11Ryan Gilbert171-00Bellevue
2.12Bryce Johnson166-06Nathan Hale
3.12Max Richmond163-09Bellevue
4.12Alex Miller161-06 PRNathan Hale
5.11Samuel Hruska156-10Mt Si
6.12Max Konsker151-08 PRNathan Hale
7.12Mitchell Smith143-01Mt Si
8.10Kyle Mentele138-09Bishop Blanchet
9.10Noah Evans130-03 SRWest Seattle
10.10Noah Brown118-07 SRSeattle Prep
11.10Devante Rogers117-09 SRFranklin
12.10Lecarter Brown110-07Franklin
 

Javelin - 800g  2B - Finals

1.12Sidney Lease141-09La Conner
2.12Jonathan Halstensen139-06Tacoma Baptist
3.9Bryce Hill125-07 SRCrosspoint
4.9Brady Nelson125-02La Conner
5.10Nick Lidstrom118-10Seattle Lutheran
6.11Corbett Cruver118-07 PRTacoma Baptist
7.12Sondre Sand117-05Crosspoint
12Ben CooksleyDNSTacoma Baptist
 

Pole Vault  3A - Finals

1.10Zach Shugart14-09.00Bishop Blanchet
2.11James Vogl13-06.00Lakeside (Seattle)
3.10Baly Botten13-06.00Mt Si
4.10Taylor Barnes12-06.00Bishop Blanchet
5.11Nathan English12-06.00 PRNathan Hale
6.12Jensen Frye12-00.00Juanita
7.11Richard Willard12-00.00 SRMt Si
8.10Shane Mullins11-06.00Seattle Prep
9.10Blayke Polzin11-06.00Bellevue
10.12James Tittle11-00.00Ingraham
10.10Jack Shephard11-00.00Bishop Blanchet
12.10William Gonzalez11-00.00Nathan Hale
 

Triple Jump  3A - Finals

1.12Timothy Iwuoha43-06.00 PRNathan Hale
2.12Gadisa Margarsa43-01.50Nathan Hale
3.12Amanuel Haile42-09.50 PRBishop Blanchet
4.10Randy Jones42-08.00 SRJuanita
5.11Brady Crane41-11.50 PRChief Sealth
6.11Elijah Williams41-10.00Rainier Beach
7.11Ronnie Parker41-09.50Chief Sealth
8.10Nathan Casebier41-09.00Juanita
9.11Alex Lanser40-11.50Bishop Blanchet
10.12Luca Scheuer40-10.00Lakeside (Seattle)
11.10Ercle Terrell40-01.00Bellevue
12.11Greyson Weltyk40-00.50Mercer Island
 

Triple Jump  2B - Finals

1.11Jonathan Magee43-05.50Bear Creek
2.10Josh Gentry38-06.00 SRConcrete
3.12Chris Kelley38-00.50 PRCrosspoint
4.10Sean Allen37-07.50 SRChief Leschi
5.10Carson Lutterloh37-05.00 PRTacoma Baptist
6.9Budda Luna37-01.50 SRLa Conner
7.12Zach Miller34-08.50Crosspoint
12Ben CooksleyDNSTacoma Baptist
 

Meet Schedule