Team Results Management

Meet Info

FinalsPrelims
Highlighter is active, an entry to highlight.

1600 Meters  Varsity - Finals

1.9Cameron Cooper4:54.62aDetroit Cass Tech
2.9Garrett Novak5:02.66aSummit Academy
3.12Terrance Washington5:04.89aDetroit Cass Tech
4.11Dane Miller5:08.00aDearborn Divine Child
5.12Paul Mueller5:09.48aDearborn Divine Child
6.10Ryan Mangulabnan5:15.16aDearborn Divine Child
7.11Otto Kasbauer5:21.61aSummit Academy
8.12Charles Reinhardt5:40.04aDearborn Divine Child
9.12Micheal Colvin5:50.53aDetroit Martin Luthe...
10.9Seth Crosby5:56.39a PRDetroit Renaissance
11.9Artavis Sanders5:57.27aDetroit Cass Tech
12.10Matthew Orischak6:57.37aDearborn Divine Child
 

110m Hurdles - 39"  Varsity - Finals

1.12Fred Boyd15.23aDearborn Divine Child
2.12Tyrell Stephens15.63a PRDetroit Martin Luthe...
3.11George Sawaya16.88aDearborn Divine Child
4.11Ikenna Osuamadi17.12aDearborn Divine Child
5.10Lorenzo Hampton18.45aSouthfield Bradford ...
6.11Miguel Gonzales21.06aSouthfield Bradford ...
 

300m Hurdles - 36"  Varsity - Finals

1.12Fred Boyd41.88aDearborn Divine Child
2.12Tyrell Stephens43.36aDetroit Martin Luthe...
3.11George Sawaya45.83aDearborn Divine Child
4.9Rodney Hall45.93aDetroit Cass Tech
5.10Lorenzo Hampton46.30aSouthfield Bradford ...
6.11Ikenna Osuamadi46.54aDearborn Divine Child
7.9Sheldon Wheeler51.32aSummit Academy
8.12Mackenzie Carson52.90aSummit Academy
9.9Devon Moore54.18a PRSouthfield Bradford ...
 

4x100 Relay  Varsity - Finals

1.-Brian Rivers
Anton Curtis
Leon Timmons
Isaiah Griffith
44.25aDetroit East English
2.-Relay Team 45.95aDetroit Cass Tech
3.-Jonathan Byrd
Joe Henderson
Dontre Boyd
Larry Foster
48.17aDetroit Martin Luthe...
4.-Relay Team 50.35aDetroit Edison PSA
5.-Isiah Robinson
Marquis Little
Trevious Dunning
Anthony Cheatham
50.68aSouthfield Bradford ...
6.-Daniel O'Neill
Fred Boyd
Martin Brown
Tyler Fugate
53.53aDearborn Divine Child
7.-Carter Noles
Jesse Brown
Albert Patrick
William Noles
1:05.09aSummit Academy
 

4x200 Relay  Varsity - Finals

1.-Relay Team 1:37.31aDetroit Cass Tech
2.-Carter Noles
Jesse Brown
Albert Patrick
William Noles
1:42.51aSummit Academy
3.-Tyriq Thompson
Teronnie Cook
Paul Taylor
Armani Lee
1:43.56aDetroit Martin Luthe...
4.-Relay Team 1:47.09aDearborn Divine Child
5.-Relay Team 1:49.20aDetroit Edison PSA
 

4x400 Relay  Varsity - Finals

1.-Brian Rivers
Anton Curtis
Kamahl March
Isaiah Griffith
3:37.50aDetroit East English
2.-Evan Oltman
Tyler Fugate
Martin Brown
Zachary Welker
3:43.90aDearborn Divine Child
3.-Alvin Golden
Travis Tidwell
Justin Woods
Jimmie Cannon
3:47.00aDetroit Renaissance
4.-Mike Norwood
Lorenzo Hampton
Thomas Hurt
Jafar Long
3:47.60aSouthfield Bradford ...
5.-Jalen Embry
michale Coffey
Stephon Hopkins
Romie Horton
3:48.30aDetroit Martin Luthe...
6.-Relay Team 4:17.30aDearborn Divine Child
 

4x800 Relay  Varsity - Finals

1.-Evan Oltman
Brent Rodden
Zachary Welker
David Rose
8:48.90aDearborn Divine Child
2.-Relay Team 9:34.10aDearborn Divine Child
3.-Abdulah Lovelace
Miguel Gonzales
Joseph Gonzales
Miontre Ricumstrict
9:49.30aSouthfield Bradford ...
4.-Jesse Johnson
Brandon Jones
anthony Wiggins
Rakeem Beal
9:55.20aDetroit Martin Luthe...
5.-Micaiah Russell
Jared Lenart
Garret Novak
Otto Kasbauer
10:00.00aSummit Academy
 

SMR 100-100-200-400m  Varsity - Finals

1.-Kelly Broadus
Teronnie Cook
Jermiah Fuller
Rakeem Beal
1:41.44aDetroit Martin Luthe...
2.-Mike Norwood
Antwon Hayes
Jafar Long
Malik Warren
1:42.00aSouthfield Bradford ...
3.-Carter Noles
Jesse Brown
Albert Patrick
William Noles
1:48.06aSummit Academy
4.-Leon Timmons
Joshua Thomas
Lindrell Mitchell
Nathaniel Bulwark
1:48.73aDetroit East English
5.-Daniel O'Neill
Fred Boyd
Tyler Fugate
Noah Zakarian
1:54.51aDearborn Divine Child
6.-Relay Team 1:57.28aDearborn Divine Child
 

SMR 200-200-400-800m - [2-2-4-8]  Varsity - Finals

1.-Relay Team 4:11.73aDetroit East English
2.-Demill Parker
Jamal Randle
Jaylen Garland
Brandon Jones
4:22.21aDetroit Martin Luthe...
3.-Micaiah Russell
Tyrell Wheeler
James Maitland
Jordan Johnson
4:32.04aSummit Academy
4.-Isiah Robinson
Trevious Dunning
Devon Moore
Anthony Cheatham
4:33.67aSouthfield Bradford ...
 

DMR 1200-400-800-1600m  Varsity - Finals

1.-Drew Posh
Noah Zakarian
Brent Rodden
Dane Miller
12:11.83aDearborn Divine Child
2.-Relay Team 13:14.71aDearborn Divine Child
3.-Christopher Hunter
Abdulah Lovelace
Joseph Gonzales
Miontre Ricumstrict
13:56.16aSouthfield Bradford ...
4.-Andrew Gillon
Alex Blackburn
Zaid Malik
Jamieson Richardson
14:31.79aSummit Academy
5.-Jamal Randle
Teronnie Cook
Jermiah Fuller
Justin Robinson
15:26.63aDetroit Martin Luthe...
 

Shot Put - 12lb  Varsity - Finals

1.12Anthony Pierce40-00.25Dearborn Divine Child
2.12Tre Jordan38-09.50 PRDetroit Renaissance
3.11Marquis Little38-08.50 SRSouthfield Bradford ...
4.10Daniel Sutherland35-08.00Dearborn Divine Child
5.10Matthew McNeff33-05.50Dearborn Divine Child
6.11Carl Vaughn32-08.00Detroit Edison PSA
7.10Collin Beaudoin32-06.50Dearborn Divine Child
8.9Samuel Thibault31-11.25Dearborn Divine Child
9.10Dominic Raona30-03.50Dearborn Divine Child
10.10Cobe Thomas29-04.50 SRSummit Academy
11.10James Cobb26-03.00Summit Academy
12.-Chapelle Bonner25-11.00 PRSouthfield Bradford ...
 

Discus - 1.6kg  Varsity - Finals

1.12Anthony Pierce109-10Dearborn Divine Child
2.12Tre Jordan107-00Detroit Renaissance
3.10Collin Beaudoin104-05Dearborn Divine Child
4.10Dominic Raona102-05Dearborn Divine Child
5.10Matthew McNeff100-06Dearborn Divine Child
6.10Cobe Thomas87-09Summit Academy
7.11Marquis Little86-08Southfield Bradford ...
8.9Samuel Thibault83-03 SRDearborn Divine Child
9.10Daniel Sutherland81-11Dearborn Divine Child
10.10James Cobb80-01 PRSummit Academy
11.-Chapelle Bonner62-03 PRSouthfield Bradford ...
 

High Jump  Varsity - Finals

1.11George Sawaya5-09.00Dearborn Divine Child
2.10Mark Wilson5-04.02Detroit Renaissance
3.10 Rodden5-04.01Dearborn Divine Child
4.11Travis Tidwell5-04.00 PRDetroit Renaissance
 

Long Jump  Varsity - Finals

1.12Sean Perry20-00.50Detroit Cass Tech
2.10Mark Wilson18-05.75Detroit Renaissance
3.11George Sawaya18-00.50Dearborn Divine Child
4.-Aaron Wagner16-04.00Detroit Cass Tech
5.12Antwon Hayes16-02.25 PRSouthfield Bradford ...
6.10 Rodden16-01.50Dearborn Divine Child
7.12Joe Henderson15-10.50Detroit Martin Luthe...
8.11Jafar Long14-11.00Southfield Bradford ...
9.10Deshawn Williams14-08.50Detroit Renaissance
10.11Romie Horton14-04.50Detroit Martin Luthe...
11.-Sean Hodges II14-00.50 PRDetroit Cass Tech
12.12Omari Chatman13-09.75 PRDetroit Edison PSA
13.11Jamieson Richardson13-01.00 PRSummit Academy
14.10Alex Moldovan10-04.75Summit Academy
 

Meet Schedule