Athletic.net Team Results Management

Salmon-Challis Invite

Thursday, April 17, 2014

Salmon HS, Salmon

View Entries

Meet Info Teams Team Scores X Close
Team Scores
Varsity - Womens
1.Sugar-Salem161.5
2.Salmon106
3.North Fremont94
4.Ririe60.5
5.West Jefferson57.5
6.Challis54
7.Darby47
8.Teton45
9.Mackay26.5
10.Butte County24
11.South Fremont5
Official Results All PhotosX Close
Official Results
 Turn Highlighter On    Prepare Report to Copy

Mens Results

 
X 100 Meters - Varsity - Finals
1.12Elio Radovitch11.37aTeton
2.12Dewayne Hodges11.51aRirie
3.11Ryan Hawkes11.59aSugar-Salem
4.11Tristan Rawson11.84aSouth Fremont
5.9Dimitri Kraus11.96aTeton
6.10Jack Peninger12.03aChallis
7.9Camry Ingram12.04aSugar-Salem
8.10Bryce Taylor12.14aSouth Fremont
9.11Rhett Potter12.24aSouth Fremont
10.12Jeff Bennett12.41aSalmon
11.12Garrett Westergard12.42aButte County
12.10James Hunter12.46aSouth Fremont
13.10Tanner Oberhansley12.49aNorth Fremont
14.11Brandon Rowe12.49aSouth Fremont
15.10Ethan Heiner12.51aRirie
16.11Austin Allen12.54aRirie
17.9Dalton Erickson12.59aSouth Fremont
18.9Staten Torgerson12.62aRirie
19.9Jaydan Pearson12.72aButte County
20.10Josh Carrillo12.76aWest Jefferson
20.9James Bagley12.76aSouth Fremont
22.12Marco Vargas12.77aWest Jefferson
23.12Dean Hodges12.79aRirie
24.10Cody Tucker12.86aSouth Fremont
25.12Taylor Davidson12.90aNorth Fremont
26.9Drew Stoddard12.94aSouth Fremont
27.12Dalton Moody12.98aSalmon
28.11Clayton Bell13.02aSugar-Salem
29.9Hayden Van Winkle13.05aHeritage Christian
30.9Bradley Fabanich13.06aNorth Fremont
31.11Eli Buckwalter13.14aMackay
32.12Kevin Nedrow13.35aNorth Fremont
33.11Jacob Green13.37aMackay
34.11Gary Tseng13.48aSalmon
35.10Jacob Wilkins13.49aSalmon
36.11Daniel Nuttal13.65aMackay
37.9Matt Isham13.68aButte County
38.10Patrick Anderson13.79aRirie
39.10Luke Nedrow13.80aNorth Fremont
40.10Casey Burley13.87aSalmon
41.11Wes Roscoe13.94aMackay
42.12Spencer Landon13.97aRirie
43.10Connor Burley14.09aSalmon
44.11Forest Moon14.15aNorth Fremont
45.9Edward Cook14.23aHeritage Christian
46.9Drew Winters14.34aMackay
47.11Sterling Hardman14.65aNorth Fremont
48.11Blaine Marshall14.80aNorth Fremont
49.9Colten Smith14.84aRirie
50.9Josh Orr15.00aSalmon
51.9Connor Gates15.94aSalmon
9James AndersonNTSouth Fremont
12Daniel ShentonNTSouth Fremont
9Regan ThackerNTRirie
9Daniel GrayNTHeritage Christian
10Abisai PopacotleNTSouth Fremont
10Derek BirchNTTeton
10Bret ColeNTSalmon
10Call NelsonNTRirie
10John ShentonNTSouth Fremont
10Zach GibsonNTSugar-Salem
12Dacoda PhelpsNTNorth Fremont
11Justin JohnsonNTMackay
9Bryant WebbNTButte County
 
 
X 200 Meters - Varsity - Finals
1.12Elio Radovitch23.53aTeton
2.12Dewayne Hodges23.83aRirie
3.10Nate Fogle24.08aSugar-Salem
4.9Dimitri Kraus24.60aTeton
5.11Rhett Potter24.78aSouth Fremont
6.11Aaron Williams24.91aNorth Fremont
7.9Camry Ingram25.23aSugar-Salem
8.10Ethan Heiner25.29aRirie
9.10Jack Peninger25.36aChallis
10.12Garrett Westergard25.71aButte County
11.12Drake Cordon25.71aSugar-Salem
12.11Josh Shirley25.98aSugar-Salem
13.12Marco Vargas25.99aWest Jefferson
14.10Bret Cole26.03aSalmon
15.9Hayden Van Winkle26.44aHeritage Christian
16.9Staten Torgerson26.51aRirie
17.12Taylor Davidson26.58aNorth Fremont
18.11Brandon Rowe26.66aSouth Fremont
19.10Cody Tucker27.06aSouth Fremont
20.11Clayton Bell27.16aSugar-Salem
21.9Seth Toenjes27.17aNorth Fremont
22.12Dalton Moody27.21aSalmon
23.11Gary Tseng27.49aSalmon
24.9Connor Gates27.51aSalmon
25.12Kevin Nedrow27.76aNorth Fremont
26.9Matt Isham27.92aButte County
27.12Fernando Neverez28.07aNorth Fremont
28.10Jacob Wilkins28.09aSalmon
29.10Connor Burley28.17aSalmon
30.10Luke Nedrow28.18aNorth Fremont
31.10Jared Williams28.28aNorth Fremont
32.9Jacob Oard28.91aHeritage Christian
33.12Spencer Landon29.14aRirie
34.11Daniel Nuttal29.17aMackay
35.9Tanner Johnson29.58aRirie
36.11Sterling Hardman29.91aNorth Fremont
37.9Edward Cook29.92aHeritage Christian
38.11Forest Moon30.43aNorth Fremont
39.9Colten Smith31.11aRirie
40.9Ryan Schuldt31.91aButte County
41.9Josh Orr32.24aSalmon
9James AndersonNTSouth Fremont
9Drew StoddardNTSouth Fremont
10Zach GibsonNTSugar-Salem
9Caleb BlockeyNTHeritage Christian
10Alec PopeNTSouth Fremont
10Austin JacobsNTTeton
10Abisai PopacotleNTSouth Fremont
11Nathan RhotonNTSugar-Salem
11Eli BuckwalterNTMackay
11Naylan WhitworthNTMackay
11Blaine MarshallNTNorth Fremont
12Tanner StarkeyNTTeton
12Teancum GibsonNTSugar-Salem
10Derek BirchNTTeton
12Dean HodgesNTRirie
12Kolby AmyNTWest Jefferson
 
 
X 400 Meters - Varsity - Finals
1.10Jace Hymas52.34aSugar-Salem
2.12Thomas Knight53.59aTeton
3.11Jacob Smith54.09aNorth Fremont
4.11Bryce Beard55.29aTeton
5.11Brandon Rowe55.46aSouth Fremont
6.12Trevor Stenlund55.66aSalmon
7.11Josh Shirley56.27aSugar-Salem
8.12AJ Jenkins57.28aTeton
9.12Marco Vargas57.38aWest Jefferson
10.10Josh Carrillo58.32aWest Jefferson
11.9Seth Toenjes59.09aNorth Fremont
12.12Fernando Neverez59.10aNorth Fremont
13.11Aaron Williams59.42aNorth Fremont
14.11Naylan Whitworth59.44aMackay
15.12Taylor Davidson59.49aNorth Fremont
16.11Clayton Bell59.95aSugar-Salem
17.11Tyler Provence1:01.78aChallis
18.11Wes Roscoe1:03.95aMackay
19.12Dean Hodges1:04.01aRirie
20.9Jayden Olson1:04.74aChallis
21.10Luke Nedrow1:05.28aNorth Fremont
22.9Jacob Oard1:06.33aHeritage Christian
23.10Jared Williams1:06.91aNorth Fremont
24.12Spencer Landon1:08.21aRirie
25.9Connor Gates1:25.75aSalmon
11Porter RicksNTWest Jefferson
10Ethan MarcumNTTeton
12Tanner StarkeyNTTeton
9Tristan StillwaughNTChallis
9Bryant WebbNTButte County
 
 
X 800 Meters - Varsity - Finals
1.12Thomas Knight2:02.52Teton
2.12Connor Stoddard2:04.31Sugar-Salem
3.11Ariel Bencomo2:10.24Teton
4.9Cameron Garner2:13.03Sugar-Salem
5.10Ethan Marcum2:17.52Teton
6.11Carlos Hernandez2:17.90Sugar-Salem
7.10Kaden Hamblin2:23.31Sugar-Salem
8.10Nathaniel Dando2:28.02Butte County
9.10Radney Smith2:30.00Ririe
10.10Alex Fullmer2:32.09South Fremont
11.10Devon Cogley2:32.68Challis
12.11Justin Shaw2:32.90Challis
13.10James Anderson2:33.10North Fremont
14.11Kolten Brown2:38.62Ririe
15.9Kaden Shaw2:46.34Ririe
16.9Ryan Davidson4:01.34North Fremont
11Riley NelsonNTTeton
10Tilore SpearsNTDarby
11Bryce BeardNTTeton
10Alec PopeNTSouth Fremont
11Ross RoylanceNTSalmon
 
 
X 1600 Meters - Varsity - Finals
1.12Connor Stoddard4:48.53Sugar-Salem
2.11Billy Godfrey4:59.47Salmon
3.12Brian Bagley5:03.94Teton
4.12Trevor Stenlund5:05.16Salmon
5.11Porter Ricks5:09.35West Jefferson
6.12RJ Ceja5:10.00Teton
7.12Andrew Feldhausen5:10.41Salmon
8.9Cameron Garner5:13.00Sugar-Salem
9.11Dawson Jakober5:16.18Darby
10.11Luis Hernandez5:18.22Sugar-Salem
11.11Daniel Searcy5:18.56Sugar-Salem
12.11Kendall Beyeler5:20.22Leadore
13.10Kaden Hamblin5:22.10Sugar-Salem
14.10James Anderson5:22.19North Fremont
15.10Ethan Marcum5:22.35Teton
16.11Carlos Hernandez5:22.63Sugar-Salem
17.10Nathaniel Dando5:28.28Butte County
18.11Sebastian Salazar5:29.94Challis
19.10Eli Gossack5:40.19Heritage Christian
20.10Alex Fullmer5:40.42South Fremont
21.10Tilore Spears5:47.22Darby
22.11Kolten Brown5:47.60Ririe
23.9Kaden Shaw5:48.22Ririe
24.9Evan Duggan5:48.53Darby
25.10Patrick Anderson5:50.85Ririe
26.9Levi Tanner6:14.97Heritage Christian
27.12Charles Olinger6:22.35South Fremont
28.10Chris Gabara6:39.56Ririe
29.10Bridger Palmer6:44.88North Fremont
30.9Bryant Webb6:57.59Butte County
31.11Cesar Reyes8:22.69Challis
32.9Ryan Davidson8:55.59North Fremont
11Joshua D'OrazioNTChallis
10Devon CogleyNTChallis
11Justin ShawNTChallis
11Riley NelsonNTTeton
9Daniel GrayNTHeritage Christian
9Cole RoylanceNTSalmon
11Ross RoylanceNTSalmon
 
 
X 3200 Meters - Varsity - Finals
1.11Billy Godfrey10:37.02Salmon
2.12Brian Bagley10:50.74Teton
3.11Luis Hernandez10:59.46Sugar-Salem
4.12RJ Ceja10:59.60Teton
5.12Andrew Feldhausen10:59.68Salmon
6.11Daniel Searcy11:05.65Sugar-Salem
7.11Porter Ricks11:07.84West Jefferson
8.11Kendall Beyeler11:27.50Leadore
9.10Alex Fullmer12:00.59South Fremont
10.10James Anderson12:01.78North Fremont
11.9Evan Duggan12:02.46Darby
12.9Kaden Shaw12:11.21Ririe
13.10Patrick Anderson12:15.18Ririe
14.10Tilore Spears12:32.56Darby
15.9Levi Tanner13:01.90Heritage Christian
16.10Radney Smith13:11.06Ririe
17.10Chris Gabara13:59.34Ririe
18.10Bridger Palmer13:59.56North Fremont
11Joshua D'OrazioNTChallis
11Riley NelsonNTTeton
11Dawson JakoberNTDarby
9Cole RoylanceNTSalmon
 
 
X 110m Hurdles - 39" - Varsity - Finals
1.12Jace Jernberg17.33aChallis
2.11Ryan Barr17.46aSugar-Salem
3.12Jeff Bennett17.51aSalmon
4.11Quinton Hildreth17.81aSalmon
5.10Michael Mower18.55aNorth Fremont
6.11Joseph Davenport18.61aSouth Fremont
7.10Kylan Kikuyama19.06aChallis
8.10Tyler Grover19.73aSouth Fremont
9.9Trason Jackson20.11aSugar-Salem
10.9Stockton Dye20.41aNorth Fremont
11.9James Bagley20.88aSouth Fremont
12.9Ammon Miller21.63aSugar-Salem
13.10Derek Grover21.68aWest Jefferson
14.9Drew Stoddard21.75aSouth Fremont
15.11Cody Slayden21.88aRirie
12Josh AllenNTNorth Fremont
11Tanner PuzeyNTSugar-Salem
 
 
X 300m Hurdles - 36" - Varsity - Finals
1.12Josh Allen42.15aNorth Fremont
2.11Tristan Rawson42.94aSouth Fremont
3.12Joe Andreasen43.59aSugar-Salem
4.10Michael Mower43.84aNorth Fremont
5.11Ryan Barr44.09aSugar-Salem
6.12Jace Jernberg44.31aChallis
7.11Billy Godfrey44.49aSalmon
8.9Jaron Rose45.28aSugar-Salem
9.12Jeff Bennett46.33aSalmon
10.10James Hunter48.55aSouth Fremont
11.9Stockton Dye49.33aNorth Fremont
12.10Kylan Kikuyama49.58aChallis
13.9James Bagley50.12aSouth Fremont
14.9Trason Jackson50.22aSugar-Salem
15.10Tyler Grover50.35aSouth Fremont
16.9Ammon Miller50.45aSugar-Salem
17.11Cody Slayden50.92aRirie
18.9Kye McCollaum51.05aDarby
19.9Bradley Fabanich51.37aNorth Fremont
20.10Derek Grover54.45aWest Jefferson
11Tanner PuzeyNTSugar-Salem
 
 
X 4x100 Relay - Varsity - Finals
1.-Nate Fogle
Ryan Hawkes
Camry Ingram
Teancum Gibson
45.20aSugar-Salem
2.-Javier Garcia
Tony Todd
T.J. Thacker
Dewayne Hodges
45.77aRirie
3.-Alec Pope
Abisai Popacotle
Rhett Potter
Tristan Rawson
46.47aSouth Fremont
4.-Drake Cordon
Colby Ingram
Jaron Rose
Zach Gibson
48.01aSugar-Salem
5.-Jace Jernberg
Jack Peninger
Sebastian Salazar
Tyler Provence
48.14aChallis
6.-Relay Team 48.61aRirie
7.-Dacoda Phelps
Bradley Fabanich
Fernando Neverez
Jared Williams
50.28aNorth Fremont
8.-Bret Cole
Casey Burley
Trenton Beyeler
Trevor Stenlund
51.24aSalmon
9.-Relay Team 52.54aButte County
 
 
X 4x200 Relay - Varsity - Finals
1.-Camry Ingram
Nate Fogle
Jace Hymas
Teancum Gibson
1:34.84aSugar-Salem
2.-Javier Garcia
Tony Todd
T.J. Thacker
Dewayne Hodges
1:36.07aRirie
3.-Relay Team 1:39.86aNorth Fremont
4.-Ryan Barr
Carter Smith
Nathan Rhoton
Drake Cordon
1:41.63aSugar-Salem
5.-Relay Team 1:45.58aDarby
6.-Relay Team 1:48.83aButte County
7.-Tristan Stillwaugh
Erik Rose
Jakob Plummer
Hunter Cain
1:58.38aChallis
 
 
X 4x400 Relay - Varsity - Finals
1.-Relay Team 3:38.71Sugar-Salem
2.-Bryce Beard
Austin Jacobs
AJ Jenkins
Tanner Starkey
3:40.48Teton
3.-Jacob Smith
Michael Mower
Seth Toenjes
Josh Allen
3:44.11North Fremont
4.-Javier Garcia
Tony Todd
Ethan Heiner
T.J. Thacker
3:45.08Ririe
5.-Relay Team 3:57.46Sugar-Salem
6.-Relay Team 4:27.65Darby
6.-James Bagley
Drew Stoddard
Jacob Hildebrand
James Anderson
4:27.65South Fremont
8.-Erik Rose
Jayden Olson
Jakob Plummer
Kylan Kikuyama
4:31.58Challis
-Relay Team NTButte County
-Chris Gabara
Tanner Johnson
Cody Slayden
Dean Hodges
NTRirie
-Kolten Brown
Colten Smith
Regan Thacker
Radney Smith
NTRirie
 
 
X SMR 200-200-400-800m - [2-2-4-8] - Varsity - Finals
1.-Elio Radovitch
AJ Jenkins
Tanner Starkey
Thomas Knight
3:43.61aTeton
2.-Nate Fogle
Jace Hymas
Teancum Gibson
Connor Stoddard
3:46.08aSugar-Salem
3.-Jace Jernberg
Jack Peninger
Tyler Provence
Sebastian Salazar
4:07.57aChallis
4.-Jacob Wilkins
Ross Roylance
Gary Tseng
Trevor Stenlund
4:11.71aSalmon
5.-Josh Carrillo
Derik Grover
Marco Vargas
Kolby Amy
4:13.79aWest Jefferson
6.-Relay Team 4:26.84aDarby
 
 
X Shot Put - 12lb - Varsity - Finals
1.11Joe Caicedo45-11.00Darby
2.12Caden Hyde43-10.00North Fremont
3.12Colten Palmer40-06.25North Fremont
4.12Kolby Amy39-11.00West Jefferson
5.11Hayden Gerdes39-09.00Sugar-Salem
6.10Gerrett Blattner39-08.00Butte County
7.12Kent Cummins38-08.50Butte County
8.11Joseph Davenport38-04.00South Fremont
9.12Charles Olinger38-02.00South Fremont
10.11Trenton Beyeler36-02.00Salmon
11.12Kyle Fabanich36-01.50North Fremont
12.11Peter Gutenberger35-10.25Sugar-Salem
13.11Jake Wilson35-00.00Ririe
14.9Oscar Hernandez34-08.00South Fremont
15.12Jordan Owens34-04.75Sugar-Salem
16.11Forrest Jensen33-06.25Butte County
17.11Hunter Ramsey33-05.50Leadore
18.10Tyler Platts33-00.00South Fremont
19.11Kaydon Beard32-09.50Butte County
20.9Aaron Mays32-05.50Butte County
21.10Hayden Wilcox32-04.00Salmon
22.11Devin Kunz31-09.50West Jefferson
23.12Koby Jacobson31-07.00North Fremont
24.10Erik Rose31-06.50Challis
25.11Austin Allen31-03.00Ririe
26.12Jackson Sheen30-09.50West Jefferson
27.10Zach Anderson30-04.50Ririe
28.11Braden Hansen30-00.00Sugar-Salem
29.12Hootie Langseth29-11.25Butte County
30.9Hunter Cain29-08.50Challis
31.9Jake Sanders29-02.25Darby
32.9Joey Mockler28-11.50South Fremont
33.11Isaac Matson28-07.25Leadore
34.9Daniel Place28-01.00West Jefferson
35.11Sterling Hardman28-00.00North Fremont
36.9AJ Manzanares27-06.00Darby
37.12Jordan Bossard27-03.75North Fremont
38.11Cesar Reyes27-00.00Challis
39.10Kurt Thompson26-03.75South Fremont
40.11Kolten Brown25-02.00Ririe
41.10Caden Madairy24-01.50South Fremont
42.10Tyler Techick21-10.00Mackay
43.11Blaine Marshall21-03.00North Fremont
44.10Nick Lemmon20-01.75South Fremont
11Hayden HillNDTeton
12Tyson OstbergNDSouth Fremont
9AJ SchmidtNDDarby
12Daniel ShentonNDSouth Fremont
10Zane DanzNDButte County
 
 
X Discus - 1.6kg - Varsity - Finals
1.12Caden Hyde127-03North Fremont
2.11Trenton Beyeler120-06Salmon
3.11Joe Caicedo119-05Darby
4.11Hunter Ramsey117-00Leadore
5.10Gerrett Blattner116-02Butte County
6.12Charles Olinger113-09South Fremont
7.12Kyle Fabanich107-04North Fremont
8.9Landen Gamett107-00Butte County
9.12Jordan Owens104-08Sugar-Salem
10.9Aaron Mays102-00Butte County
11.11Hayden Gerdes100-10Sugar-Salem
12.12AJ Jenkins100-08Teton
13.12Colten Palmer99-09North Fremont
14.11Forrest Jensen95-08Butte County
15.10Hayden Wilcox94-07Salmon
16.10Erik Rose93-02Challis
17.11Blaine Marshall91-06North Fremont
18.12Kent Cummins90-09Butte County
19.11Kaydon Beard90-08Butte County
20.9Jacob Hildebrand90-05South Fremont
21.11Jake Wilson90-02Ririe
22.11Joseph Davenport89-10South Fremont
23.11Peter Gutenberger89-07Sugar-Salem
24.10Zach Anderson89-00Ririe
25.12Jackson Sheen88-09West Jefferson
26.11Braden Hansen87-07Sugar-Salem
27.9Oscar Hernandez86-07South Fremont
28.10Tyler Platts84-00South Fremont
29.11Cesar Reyes83-00Challis
30.11Isaac Matson78-11Leadore
31.10Kurt Thompson77-08South Fremont
32.10Tyler Techick74-07Mackay
33.12Jordan Bossard74-03North Fremont
34.9Daniel Place73-02West Jefferson
35.9Hunter Cain70-10Challis
36.9Jake Sanders68-06Darby
37.11Devin Kunz68-04West Jefferson
38.9Joey Mockler67-09South Fremont
39.11Sterling Hardman66-08North Fremont
40.10Jacob Wilkins63-10Salmon
41.9AJ Manzanares63-03Darby
42.10Nick Lemmon60-04South Fremont
43.10Jared Williams57-11North Fremont
44.12Koby Jacobson56-06North Fremont
12Kolby AmyNDWest Jefferson
10Derek BirchNDTeton
12Tanner StarkeyNDTeton
10Zane DanzNDButte County
11Hayden HillNDTeton
12Tyson OstbergNDSouth Fremont
9AJ SchmidtNDDarby
9Zach McCrossinNDDarby
12Daniel ShentonNDSouth Fremont
 
 
X High Jump - Varsity - Finals
1.11Naylan Whitworth5-10.00Mackay
2.9Jaron Rose5-08.00Sugar-Salem
3.11Billy Godfrey5-08.00Salmon
4.9Staten Torgerson5-06.00Ririe
5.12Garrett Westergard5-03.00Butte County
5.9Trason Jackson5-03.00Sugar-Salem
7.9Caleb Blockey5-03.00Heritage Christian
8.10Michael Mower5-03.00North Fremont
9.9Tristan Stillwaugh5-03.00Challis
9.9Zach McCrossin5-03.00Darby
11.11Quinton Hildreth5-00.00Salmon
11.12Rook VanderLinden5-00.00South Fremont
11.10Eli Gossack5-00.00Heritage Christian
11.9Bradley Fabanich5-00.00North Fremont
11.12Dacoda Phelps5-00.00North Fremont
10Tanner OberhansleyNHNorth Fremont
10Cougar CoburnNHButte County
9Tanner JohnsonNHRirie
11Devin KunzNHWest Jefferson
10John ShentonNHSouth Fremont
9Dimitri KrausNHTeton
10Austin JacobsNHTeton
11Nathan RhotonNHSugar-Salem
11Ross RoylanceNHSalmon
 
 
X Pole Vault - Varsity - Finals
1.12T.J. Thacker12-06.00Ririe
2.10Nathan Gerdes12-06.00Sugar-Salem
3.10Ethan Arnold11-00.00Sugar-Salem
4.10Bret Cole10-06.00Salmon
5.10Caden Madairy9-06.00South Fremont
5.9Jakob Plummer9-06.00Challis
7.9Regan Thacker9-06.00Ririe
8.11Tristan Rawson9-00.00South Fremont
9.10Casey Burley9-00.00Salmon
9.9Dalton Erickson9-00.00South Fremont
9.11Jake Wilson9-00.00Ririe
9.11Tony Todd9-00.00Ririe
9.10Chris Gabara9-00.00Ririe
14.10Zach Anderson8-06.00Ririe
14.11Sebastian Salazar8-06.00Challis
16.10Call Nelson8-00.00Ririe
16.11Cody Slayden8-00.00Ririe
16.10Connor Burley8-00.00Salmon
9Josh OrrNHSalmon
9James AndersonNHSouth Fremont
11Joseph DavenportNHSouth Fremont
12Dalton MoodyNHSalmon
10Austin GallowayNHSouth Fremont
11Tommy HerrickNHChallis
9Jayden OlsonNHChallis
 
 
X Long Jump - Varsity - Finals
1.11Ryan Hawkes20-10.00Sugar-Salem
2.10Bryce Taylor20-07.25South Fremont
3.9Jaron Rose17-09.75Sugar-Salem
4.11Ariel Bencomo17-06.50Teton
5.11Javier Garcia17-05.75Ririe
6.9Hayden Van Winkle17-04.50Heritage Christian
7.10Cody Tucker17-02.50South Fremont
8.10Tyler Grover17-01.25South Fremont
9.12Rook VanderLinden16-09.00South Fremont
10.11Quinton Hildreth16-05.75Salmon
11.10James Hunter16-05.00South Fremont
12.10Tyler Platts16-04.00South Fremont
13.10Eli Gossack16-03.50Heritage Christian
14.11Gary Tseng15-09.00Salmon
15.9Caleb Blockey15-08.75Heritage Christian
16.11Austin Allen15-05.00Ririe
17.12Dacoda Phelps15-04.75North Fremont
18.11Naylan Whitworth15-04.25Mackay
19.11Wes Roscoe15-03.25Mackay
20.11Eli Buckwalter15-02.75Mackay
21.12Fernando Neverez15-01.25North Fremont
22.10Connor Burley14-11.50Salmon
23.11Jacob Green14-11.00Mackay
24.9Jaydan Pearson14-10.75Butte County
25.10Casey Burley14-10.00Salmon
26.9Landen Gamett14-09.75Butte County
27.10Abisai Popacotle14-09.50South Fremont
28.10Josh Carrillo14-08.25West Jefferson
29.9Regan Thacker14-08.00Ririe
30.9Jacob Hildebrand14-07.75South Fremont
31.10Derek Grover14-07.00West Jefferson
32.12Kevin Nedrow14-01.50North Fremont
33.9Josh Orr13-11.00Salmon
34.11Daniel Nuttal13-07.75Mackay
35.9Jacob Oard13-02.00Heritage Christian
36.9Drew Winters13-01.75Mackay
37.11Forest Moon13-01.00North Fremont
37.9Joey Mockler13-01.00South Fremont
39.10Austin Galloway12-03.50South Fremont
40.10Call Nelson11-06.50Ririe
9Colten SmithNDRirie
11Jon IshamNDButte County
9Ryan SchuldtNDButte County
11Justin JohnsonNDMackay
11Hunter RamseyNDLeadore
11Isaac MatsonNDLeadore
10John ShentonNDSouth Fremont
12Dalton MoodyNDSalmon
11Nathan RhotonNDSugar-Salem
9Daniel GrayNDHeritage Christian
11Devin KunzNDWest Jefferson
12Daniel ShentonNDSouth Fremont
 
 
X Triple Jump - Varsity - Finals
1.12Joe Andreasen42-07.50Sugar-Salem
2.10Bryce Taylor41-03.25South Fremont
3.10Tanner Oberhansley38-10.75North Fremont
4.11Ariel Bencomo36-11.50Teton
5.11Josh Shirley35-10.00Sugar-Salem
6.9Stockton Dye34-10.50North Fremont
7.10Kylan Kikuyama34-03.00Challis
8.11Quinton Hildreth34-01.50Salmon
9.9Seth Toenjes33-04.00North Fremont
10.10Tyler Platts33-02.50South Fremont
11.12Rook VanderLinden33-00.75South Fremont
12.9Jacob Hildebrand32-03.25South Fremont
13.10Zach Anderson31-04.00Ririe
14.10Luke Nedrow31-02.50North Fremont
15.9Tristan Stillwaugh30-00.00Challis
16.9Tanner Johnson29-03.00Ririe
17.10Bridger Palmer29-02.50North Fremont
18.10Austin Galloway28-01.50South Fremont
19.9Jakob Plummer27-06.00Challis
20.9Jaydan Pearson27-00.00Butte County
21.9Ryan Schuldt25-07.50Butte County
22.9Jayden Olson25-00.00Challis
10John ShentonNDSouth Fremont
11Ryan HawkesNDSugar-Salem
10Alec PopeNDSouth Fremont
 

Womens Results

 
X 100 Meters - Varsity - Finals
1.12Hannah Brown13.01aNorth Fremont
2.10Hannah Hartshorn13.46aTeton
3.11Brooke Griffith13.55aRirie
4.11Keely Ehmann13.57aDarby
5.12Sydnee Staker14.06aTeton
6.9Jessica Naylor14.09aTeton
7.9MaKenzie Martindale14.14aNorth Fremont
8.9Daisy Bernal14.51aButte County
9.10Kaytln Harrell14.67aButte County
10.9Kylie Peets14.68aSalmon
11.10Mayci Malstrom14.72aSugar-Salem
12.10Victoria Kearsley14.77aTeton
13.12Matea Pearson14.87aButte County
14.11Casey Schwendiman14.88aRirie
15.9Brie Beyeler14.95aLeadore
16.9Ashlee Caywood15.13aSalmon
17.9Portia Dye15.16aLeadore
18.9Sariah Smith15.52aNorth Fremont
19.11Linda Phan15.60aSouth Fremont
20.10Emma Kankelborg15.65aHeritage Christian
21.9Iren Martinez15.73aButte County
22.10Kiana Wight15.92aButte County
23.10Kindra Vaden16.52aMackay
24.12Jessica Lewis16.61aButte County
25.10Maysa Lanier16.94aMackay
11Chelbee RosenkranceNTMackay
11Kaitlyn WarnerNTMackay
11Patricia ShieldsNTMackay
10Annalyse HydeNTNorth Fremont
11Chandler SachseNTTeton
12Michelle SimpsonNTHeritage Christian
9Kylie BerryNTSouth Fremont
9Chantell EricksonNTSouth Fremont
12McKenzie SiddowayNTSugar-Salem
 
 
X 200 Meters - Varsity - Finals
1.11Keely Ehmann27.61aDarby
2.10Hannah Hartshorn28.14aTeton
3.11Carly Knudson29.21aSalmon
4.12McKenzie Siddoway29.59aSugar-Salem
5.9Jessica Naylor29.60aTeton
6.10Whitney Taylor30.00aSugar-Salem
7.12Katelyn Kinghorn30.02aSugar-Salem
8.11Michone Bingham30.03aSugar-Salem
9.10Indya Price30.05aSugar-Salem
10.9Libby Moorman31.05aMackay
11.9Cassidy Griffith31.65aRirie
12.11Chalyce Hirschi31.79aSouth Fremont
13.10Kaytln Harrell31.81aButte County
14.10Emma Kankelborg32.62aHeritage Christian
15.9Brie Beyeler33.18aLeadore
16.9Sariah Smith33.60aNorth Fremont
17.10Leah Ivie35.54aWest Jefferson
18.10Kindra Vaden35.57aMackay
19.10Jessica Kneeland35.89aHeritage Christian
20.10Sarah Thueson36.55aSouth Fremont
11Chandler SachseNTTeton
11Tori JohnstonNTDarby
11Tailie SingletonNTSouth Fremont
12Jessica LewisNTButte County
11Patricia ShieldsNTMackay
11Chelbee RosenkranceNTMackay
9Daisy BernalNTButte County
12Hannah BrownNTNorth Fremont
10Annalyse HydeNTNorth Fremont
12Sydnee StakerNTTeton
12Lydia GarnerNTSugar-Salem
11Katie KlinglerNTRirie
 
 
X 400 Meters - Varsity - Finals
1.10McKinley Litton1:02.09aNorth Fremont
2.10Indya Price1:03.28aSugar-Salem
3.12Emilee Severe1:04.56aWest Jefferson
4.9Morgan Smith1:05.87aSalmon
5.11Isabella Wilson1:06.12aTeton
6.9Addi Newman1:07.34aWest Jefferson
7.11Katie Klingler1:08.46aRirie
8.12Alyssa Hawkes1:11.05aNorth Fremont
9.9Anna Beyeler1:11.84aLeadore
10.11Mindy Kaufman1:13.14aTeton
11.11Chelbee Rosenkrance1:13.21aMackay
12.9Sariah Smith1:14.90aNorth Fremont
13.9Brie Beyeler1:18.96aLeadore
14.9Crystal Moosman1:21.72aTeton
11Marisol TrejoNTTeton
10Annalyse HydeNTNorth Fremont
 
 
X 800 Meters - Varsity - Finals
1.10McKinley Litton2:33.84North Fremont
2.9Emily Stenlund2:37.31Salmon
3.9Cassidy Griffith2:37.65Ririe
4.11Marisol Trejo2:40.59Teton
5.9Macy Hansen2:42.66Butte County
6.9Fallon Born2:42.85Salmon
7.9Josie Sommers2:57.93Salmon
8.9Rilee Cikaitoga2:59.88North Fremont
9.9Maria Reyes3:00.12Challis
10.11Karly Hill3:01.18Salmon
11.10Rory Pedersen3:12.84Challis
12.10SuePrize Bishop3:14.72North Fremont
10Zuleiki WightNTNorth Fremont
9Shaylee HillNTSugar-Salem
10Lily LangNTDarby
 
 
X 1600 Meters - Varsity - Finals
1.12Olivia Redd5:19.71Sugar-Salem
2.9Shaylee Hill5:48.28Sugar-Salem
3.9Addi Newman5:57.38West Jefferson
4.9Emily Stenlund5:58.09Salmon
5.12Emilee Severe6:00.84West Jefferson
6.9Macy Hansen6:02.55Butte County
7.9Fallon Born6:09.37Salmon
8.9Libby Moorman6:16.18Mackay
9.12Alyssa Hawkes6:17.12North Fremont
10.9Anna Beyeler6:30.75Leadore
11.10Zuleiki Wight6:32.11North Fremont
12.11Marisol Trejo6:34.50Teton
13.9Bailey Palmer6:37.37North Fremont
14.9Jodee Bingham6:41.12Salmon
15.11Mindy Kaufman6:41.37Teton
16.11Karly Hill6:49.72Salmon
17.9Rilee Cikaitoga6:50.05North Fremont
18.9Josie Sommers6:52.34Salmon
19.10SuePrize Bishop6:55.46North Fremont
20.12Anna Hall7:44.56Heritage Christian
21.11Teresa Neff7:45.59South Fremont
10Mariah CodlingNTSouth Fremont
12Michelle SimpsonNTHeritage Christian
11Isabella WilsonNTTeton
10Lily LangNTDarby
12Katie BatesNTTeton
 
 
X 3200 Meters - Varsity - Finals
1.12Olivia Redd11:35.25Sugar-Salem
2.9Shaylee Hill12:12.35Sugar-Salem
3.10Lily Lang12:26.03Darby
4.9Addi Newman12:50.06West Jefferson
5.12Emilee Severe13:06.85West Jefferson
6.9Macy Hansen13:10.88Butte County
7.12Alyssa Hawkes13:42.62North Fremont
8.9Bailey Palmer13:53.75North Fremont
9.10Zuleiki Wight14:18.94North Fremont
10.10SuePrize Bishop14:43.06North Fremont
11.11Jenna Nelson16:43.69Challis
12.10Hailey Hampton18:16.59Mackay
12Katie BatesNTTeton
 
 
X 100m Hurdles - 33" - Varsity - Finals
1.10Ellie Garrett17.11aSalmon
2.12Samantha Forsgren17.13aChallis
3.9MaKenzie Martindale17.14aNorth Fremont
4.11Ta'lee Rose17.19aSugar-Salem
5.12Shaylee Sherrard17.46aRirie
6.11Carly Knudson17.47aSalmon
7.11Melanie Weeks17.76aChallis
8.10Jade Skidmore18.05aWest Jefferson
9.12Lydia Garner18.25aSugar-Salem
10.9Kylie Peets18.62aSalmon
11.9Ashlee Caywood18.96aSalmon
12.10Mayci Malstrom19.30aSugar-Salem
13.10Hailey Bingham19.77aSalmon
14.9Logan Deutchman20.47aSalmon
15.9Nicole Lewis20.81aRirie
16.9Portia Dye21.02aLeadore
17.9Cortney Nelson21.05aChallis
18.10Rory Pedersen21.24aChallis
19.9Kristie Hawkes21.59aNorth Fremont
20.9Jodee Bingham21.84aSalmon
21.11Chalyce Hirschi22.06aSouth Fremont
22.10Sarah Thueson24.56aSouth Fremont
10Shelby KincaidNTTeton
12Chelsea CodlingNTSouth Fremont
11Shelby TillotsonNTMackay
 
 
X 300m Hurdles - 30" - Varsity - Finals
1.10Jade Skidmore51.51aWest Jefferson
2.12Shaylee Sherrard51.61aRirie
3.9MaKenzie Martindale52.29aNorth Fremont
4.10Whitney Taylor53.31aSugar-Salem
5.12Katelyn Hill54.03aSugar-Salem
6.11Chalyce Hirschi54.50aSouth Fremont
7.9Kristie Hawkes56.72aNorth Fremont
8.10Ellie Garrett57.25aSalmon
9.9Cortney Nelson58.28aChallis
10.10Hailey Bingham59.18aSalmon
11.9Logan Deutchman1:01.11aSalmon
12.11Alexa Litton1:01.30aNorth Fremont
13.11Yam Nueangthodthet1:03.31aSouth Fremont
14.10Rory Pedersen1:04.65aChallis
15.9Jodee Bingham1:04.90aSalmon
16.10Sarah Thueson1:05.40aSouth Fremont
17.9Nicole Lewis1:05.84aRirie
10Shelby KincaidNTTeton
11Shelby TillotsonNTMackay
12Chelsea CodlingNTSouth Fremont
10Mariah CodlingNTSouth Fremont
 
 
X 4x100 Relay - Varsity - Finals
1.-Melanie Weeks
Hannah Cain
Samantha Forsgren
Kaylee Olson
53.17aChallis
2.-Hannah Crane
Ta'lee Rose
McKenzie Siddoway
Lydia Garner
54.09aSugar-Salem
3.-Victoria Kearsley
Hannah Hartshorn
Jessica Naylor
Chandler Sachse
54.90aTeton
4.-MaKenzie Martindale
Sariah Smith
Alexa Litton
Cyrita Lee
56.50aNorth Fremont
5.-Bailee Burgess
Hailey Bingham
Fallon Born
Ashlee Caywood
57.90aSalmon
6.-Relay Team 59.37aButte County
-Relay Team NTSugar-Salem
 
 
X 4x200 Relay - Varsity - Finals
1.-McKinley Litton
Cyrita Lee
Alexa Litton
Hannah Brown
1:50.24aNorth Fremont
2.-Michone Bingham
Whitney Taylor
McKenzie Siddoway
Katelyn Kinghorn
1:55.45aSugar-Salem
3.-Relay Team 1:58.77aDarby
4.-Cortney Nelson
Maria Reyes
Brielle Sheppeard
Chantelle Schwenke
2:08.43aChallis
 
 
X 4x400 Relay - Varsity - Finals
1.-McKinley Litton
Kristie Hawkes
Alexa Litton
Hannah Brown
4:19.90North Fremont
2.-Relay Team 4:25.89Sugar-Salem
3.-Kaylee Olson
Melanie Weeks
Samantha Forsgren
Hannah Cain
4:29.06Challis
4.-Jade Skidmore
Leah Ivie
Addi Newman
Emilee Severe
4:43.09West Jefferson
5.-Relay Team 4:45.68Darby
 
 
X SMR 100-100-200-400m - Varsity - Finals
1.-Melanie Weeks
Samantha Forsgren
Kaylee Olson
Hannah Cain
1:57.81aChallis
2.-Relay Team 2:01.61aDarby
3.-Katelyn Hill
McKenzie Siddoway
Lydia Garner
Ta'lee Rose
2:02.46aSugar-Salem
4.-Brooke Griffith
Katie Klingler
Cassidy Griffith
Shaylee Sherrard
2:03.07aRirie
5.-Kylie Peets
Emily Stenlund
Morgan Smith
Bailee Burgess
2:03.70aSalmon
6.-Relay Team 2:05.20aButte County
-Isabella Wilson
Chandler Sachse
Hannah Hartshorn
Jessica Naylor
2:06.22aTeton
7.-Ploy Amnuaykit
Yam Nueangthodthet
Teresa Neff
Linda Phan
2:27.16aSouth Fremont
 
 
X Shot Put - 4kg - Varsity - Finals
1.12Tiffany Porter35-05.25Salmon
2.11Lacey Hamilton33-08.25Sugar-Salem
3.12Charis Tuitama31-10.00Salmon
4.10Elian Lemus31-08.00West Jefferson
5.11Brielle Sheppeard31-00.00Challis
6.11Cheyenne James29-11.50Mackay
7.12Sarah Dixon28-11.00Ririe
8.12Lily Hernandaz27-11.50West Jefferson
9.12Siri Nojd27-11.00Darby
10.11Cassidy Dutton25-11.25North Fremont
11.10Victoria Kearsley25-09.50Teton
12.9Crystal Moosman24-08.75Teton
12.11Dana Baler24-08.75North Fremont
14.10Chantelle Schwenke24-05.00Challis
15.10Allison Oberhansley24-02.75North Fremont
16.11Mia Pedersen23-07.25Darby
17.12Alethia Heide23-04.25Heritage Christian
18.10Leah Ivie23-03.75West Jefferson
19.11Madison Burley22-05.00Salmon
20.10Hailey Squires22-03.00South Fremont
21.11Mindy Kaufman21-05.25Teton
22.10Mikayla Parkinson21-01.25Challis
23.10Jessica Kneeland20-04.25Heritage Christian
24.10Ashlyn Clark19-08.25South Fremont
25.9Nicole Lewis19-02.00Ririe
26.11Ploy Amnuaykit19-00.25South Fremont
27.12Anna Hall18-11.50Heritage Christian
28.11Natalia Estrada18-10.50West Jefferson
29.9Hailey O'Maley17-06.00Butte County
30.10Chie-ann Sheen16-11.25West Jefferson
31.9Sydney Johnson16-01.25South Fremont
9Angella GriggNDSouth Fremont
 
 
X Discus - 1kg - Varsity - Finals
1.11Cheyenne James111-06Mackay
2.11Lacey Hamilton111-00Sugar-Salem
3.12Sarah Dixon97-05Ririe
4.12Sarah Thomas94-03Mackay
4.10Elian Lemus94-03West Jefferson
6.11Brielle Sheppeard92-06Challis
7.12Tiffany Porter92-03Salmon
8.12Charis Tuitama85-10Salmon
9.11Mia Pedersen84-09Darby
10.9Crystal Moosman81-09Teton
10.12Deshka Olson81-09Salmon
12.10Victoria Kearsley81-00Teton
13.11Carly Knudson79-08Salmon
14.10Leah Ivie79-07West Jefferson
15.11Cassidy Dutton75-11North Fremont
16.10Allison Oberhansley73-06North Fremont
17.12Alethia Heide71-00Heritage Christian
18.10Chie-ann Sheen68-10West Jefferson
19.12Lily Hernandaz67-02West Jefferson
20.10Ashlyn Clark62-07South Fremont
21.12Siri Nojd62-02Darby
22.10Chantelle Schwenke61-08Challis
23.10Jessica Kneeland60-11Heritage Christian
24.9Bailey Palmer60-07North Fremont
25.11Madison Burley60-02Salmon
26.12Anna Hall59-05Heritage Christian
26.11Dana Baler59-05North Fremont
28.9Kristie Hawkes53-04North Fremont
29.10Mikayla Parkinson52-09Challis
30.10Hailey Squires51-08South Fremont
31.11Mindy Kaufman50-11Teton
32.9Bailey Chambers49-04Butte County
33.11Ploy Amnuaykit48-08South Fremont
34.9Nicole Lewis47-07Ririe
35.9Emma Jensen44-08Butte County
36.11Natalia Estrada39-10West Jefferson
37.9Hailey O'Maley39-09Butte County
38.9Sydney Johnson27-09South Fremont
9Angella GriggNDSouth Fremont
10Annalyse HydeNDNorth Fremont
 
 
X High Jump - Varsity - Finals
1.10Cyrita Lee5-00.00North Fremont
2.11Hannah Crane5-00.00Sugar-Salem
3.12Deshka Olson4-10.00Salmon
4.9Daisy Bernal4-10.00Butte County
5.11Chelbee Rosenkrance4-08.00Mackay
6.11Katie Klingler4-06.00Ririe
6.10Whitney Taylor4-06.00Sugar-Salem
6.9Ashlee Caywood4-06.00Salmon
6.9Kylie Peets4-06.00Salmon
10.11Mia Pedersen4-04.00Darby
11.10Ellie Garrett4-02.00Salmon
11.9Portia Dye4-02.00Leadore
10Rory PedersenNHChallis
10Emma KankelborgNHHeritage Christian
12Siri NojdNHDarby
9Addi GehmlichNHSugar-Salem
9Logan DeutchmanNHSalmon
9Jodee BinghamNHSalmon
10Ashtyn CongerNHSouth Fremont
 
 
X Pole Vault - Varsity - Finals
1.12Deshka Olson10-00.00Salmon
2.11Brooke Griffith9-00.00Ririe
3.11Casey Schwendiman9-00.00Ririe
4.9Cassidy Griffith7-06.00Ririe
5.10Hanna Larson6-06.00Sugar-Salem
6.11Jenna Nelson6-06.00Challis
7.11Erica Lusk6-06.00Sugar-Salem
11Madison BurleyNHSalmon
12Talia GuymonNHSugar-Salem
10Bailee BurgessNHSalmon
10Ashtyn CongerNHSouth Fremont
10Hailey BinghamNHSalmon
12Sara GuymonNHSugar-Salem
11Kaylee OlsonNHChallis
 
 
X Long Jump - Varsity - Finals
1.11Hannah Crane15-11.25Sugar-Salem
2.11Tori Johnston15-06.00Darby
3.11Ta'lee Rose15-05.00Sugar-Salem
4.12Deshka Olson15-03.25Salmon
5.10Ellie Garrett14-03.50Salmon
6.10Jade Skidmore14-01.50West Jefferson
7.12Matea Pearson13-11.00Butte County
8.11Casey Schwendiman13-08.50Ririe
9.9Morgan Smith13-04.50Salmon
10.10Ashtyn Conger12-08.75South Fremont
11.12Jessica Lewis12-07.25Butte County
12.9Logan Deutchman12-06.50Salmon
13.12Alethia Heide12-04.50Heritage Christian
14.9Chantell Erickson11-08.00South Fremont
15.9Bailey Chambers11-06.00Butte County
16.11Linda Phan10-06.00South Fremont
17.10Maysa Lanier10-05.00Mackay
18.11Teresa Neff10-01.00South Fremont
19.11Yam Nueangthodthet9-05.50South Fremont
9Sydney JohnsonNDSouth Fremont
9Addi GehmlichNDSugar-Salem
9Angella GriggNDSouth Fremont
12Michelle SimpsonNDHeritage Christian
9Kylie BerryNDSouth Fremont
10Bailee BurgessNDSalmon
11Julie SingletonNDSouth Fremont
11Madison BurleyNDSalmon
11Tailie SingletonNDSouth Fremont
11Kaitlyn WarnerNDMackay
9Anna BeyelerNDLeadore
11Patricia ShieldsNDMackay
11Brooke GriffithNDRirie
10Shelby KincaidNDTeton
 
 
X Triple Jump - Varsity - Finals
1.11Hannah Crane32-11.25Sugar-Salem
2.10Cyrita Lee32-09.50North Fremont
3.11Carly Knudson31-06.00Salmon
4.10Hanna Larson30-05.25Sugar-Salem
5.12Sarah Thomas29-09.00Mackay
6.10Shelby Kincaid27-03.50Teton
7.9Cortney Nelson26-10.00Challis
8.10Chantelle Schwenke25-10.00Challis
9.9Bailey Palmer25-02.50North Fremont
10.11Linda Phan24-11.25South Fremont
11.9Maria Reyes24-09.00Challis
12.9Chantell Erickson24-05.50South Fremont
9Kylie BerryNDSouth Fremont
11Tailie SingletonNDSouth Fremont
11Julie SingletonNDSouth Fremont
9Emma JensenNDButte County
 
Get your free Coach Account

Only coaches need an account to manage their team and register for meets. Everyone else can browse the stats without an account.


Are you a coach? Sign Up and start saving time.

All coach accounts are completely free.
Site Supporters gain extra features, such as team photos and advanced meet hosting features.