Team Results Management

Meet Info

Highlighter is active, an entry to highlight.

100 Meters  Varsity - Finals

1.11Jalen Burton11.91aCaledonia
2.12Collin Bernard11.98aEast Grand Rapids
3.11Austin Simmons12.10aCaledonia
4.11Eddie Kelly12.30a SRCaledonia
5.10Bryce Christian12.49aCaledonia
6.10Tanner Christian12.50aCaledonia
7.10Hayden Visscher12.52aCaledonia
8.10Austin Watrous12.62aCaledonia
9.9Vasha Zenk12.64aCaledonia
10.11Jake Murphy12.71aCaledonia
11.12Grant Gauger12.74aEast Grand Rapids
12.12Mac Middleton12.77aEast Grand Rapids
13.9Peyton Dumas12.85aCaledonia
14.10Grant Jelsema12.85aCaledonia
15.11Bryce Tufts12.96aCaledonia
16.11Jon Hubbell13.00aCaledonia
17.11Shane Sumner13.08aCaledonia
18.12Andrew Griffin13.10aEast Grand Rapids
19.11Max Adams13.33aEast Grand Rapids
20.11Mike Andrusiak13.33aCaledonia
21.9Noah Russo13.35aEast Grand Rapids
22.9Thomas Mack13.51aEast Grand Rapids
23.12Matt Delaney13.55aCaledonia
24.10Calvin Gaines13.57aEast Grand Rapids
25.12Shane Doane13.64aCaledonia
26.10Noah Wegener13.64aCaledonia
27.9Jake Schantz13.68aCaledonia
28.11Delane Young13.84aCaledonia
29.9Bradley VanBelzen13.90aCaledonia
30.9Davion Pearson-King13.91aEast Grand Rapids
31.10James Frey13.99aCaledonia
32.11Luke Merritt14.03aEast Grand Rapids
33.9Jack Theut14.29aEast Grand Rapids
34.9Bobby Yarger14.71aEast Grand Rapids
35.9Clayton Dejong15.01aEast Grand Rapids
36.11Bob Hollander16.58a PREast Grand Rapids
37.9Brendon Kooy19.35aCaledonia
 

200 Meters  Varsity - Finals

1.12Landon Tompkins23.72a SRCaledonia
2.12Collin Bernard24.57aEast Grand Rapids
3.9Vasha Zenk24.62aCaledonia
4.11Austin Simmons24.83aCaledonia
5.10Bailey Kincer25.17a PRCaledonia
6.11Jake Murphy25.49a PRCaledonia
7.10Austin Watrous25.68a PRCaledonia
8.12Grant Gauger25.76aEast Grand Rapids
9.10Earl Sain25.85aEast Grand Rapids
10.11Jon Hubbell25.89a PRCaledonia
11.11Caleb Schantz26.06aCaledonia
12.12Andrew Griffin26.22a PREast Grand Rapids
13.9Peyton Dumas26.51aCaledonia
14.12Mac Middleton26.53aEast Grand Rapids
15.10Calvin Gaines27.00aEast Grand Rapids
16.9Noah Russo27.23aEast Grand Rapids
17.11Mike Andrusiak27.29aCaledonia
18.11Max Adams27.46a PREast Grand Rapids
19.10Nick MacGeorge27.65a PREast Grand Rapids
20.9Thomas Mack27.88aEast Grand Rapids
21.12Mike Ober27.97aCaledonia
22.11Ted Smith28.11aCaledonia
23.11Luke Merritt28.50aEast Grand Rapids
24.11Delane Young28.72aCaledonia
25.9Jack Theut29.72aEast Grand Rapids
26.11Caleb Johnson40.76aEast Grand Rapids
--9Clayton DejongNTEast Grand Rapids
--9Bobby YargerNTEast Grand Rapids
--12Lasse Schmidt-NTCaledonia
--11Bryce TuftsNTCaledonia
--10Noah WegenerNTCaledonia
 

400 Meters  Varsity - Finals

1.12Erik Molenaar54.00aEast Grand Rapids
2.12Zach Pieri54.42aCaledonia
3.10Sam Matthews54.59a SREast Grand Rapids
4.12Matt Olgren54.69a PREast Grand Rapids
5.12Steven Sammons55.06aCaledonia
6.9Peyton Dumas57.49aCaledonia
7.11Caleb Schantz57.83aCaledonia
8.11Bryce Tufts58.38aCaledonia
9.10Hayden Visscher58.51aCaledonia
10.12Lasse Schmidt-1:00.17aCaledonia
11.12Mike Ober1:02.53aCaledonia
12.11Ted Smith1:05.04aCaledonia
13.11Bryce Mercer1:19.09aCaledonia
 

800 Meters  Varsity - Finals

1.11Sean Lang2:04.89aEast Grand Rapids
2.12Jensen Miller2:07.61aCaledonia
3.11Kenton Rossi2:09.28aEast Grand Rapids
4.9Jordan Pattison2:09.47a SRCaledonia
5.9Jakob DeRuyter2:19.65aCaledonia
6.9Ben Oostendorp2:20.99aEast Grand Rapids
7.11Nic Shorey2:21.24a PREast Grand Rapids
8.9Owen Woltjer2:21.83aCaledonia
9.10Ian Jones2:22.29a PREast Grand Rapids
10.12Shane Doane2:27.26a PRCaledonia
11.9Davion Pearson-King2:27.95a PREast Grand Rapids
12.9Garrett Schumaker2:31.64a PRCaledonia
13.10Ben Pattison2:42.82aCaledonia
14.10Matt Flegel2:51.24aCaledonia
15.9Jon Gurd3:00.11aCaledonia
 

800 Meters - Relay Split  Varsity - Finals

12Jensen Miller2:00h PRCaledonia
12Josh Risner2:09h PRCaledonia
9Jordan Pattison2:09h SRCaledonia
11Flynn Darby2:13hCaledonia
9Elijah Winger2:15h PRCaledonia
9Micah Meindertsma2:19h SRCaledonia
10Tyler White2:33hCaledonia
10Brandon Hovinga2:34h PRCaledonia
10Ben Pattison2:41h SRCaledonia
10Andrew Greenland2:46h SRCaledonia
10Matt Flegel2:47hCaledonia
9Jack Corcoran2:49h PRCaledonia
 

1600 Meters  Varsity - Finals

1.12Jamey Cunningham4:40.51a SREast Grand Rapids
2.10Matthew Levitt4:45.19aEast Grand Rapids
3.12Josh Risner4:46.29aCaledonia
4.12Zak Longo4:50.23aEast Grand Rapids
5.11Flynn Darby4:56.23aCaledonia
6.9Jordan Pattison4:56.98aCaledonia
7.10Easton Schultz4:59.79aEast Grand Rapids
8.10Eric Farhadi5:00.53a SRCaledonia
9.9Micah Meindertsma5:01.50aCaledonia
10.10Zach Feyen5:01.86a SRCaledonia
11.9Jordan Bennett5:03.69a SRCaledonia
12.9Owen Woltjer5:05.56aCaledonia
13.11Stephen Hoffman5:07.83aEast Grand Rapids
14.11Nic Shorey5:15.19aEast Grand Rapids
15.10Alex Herriman5:16.12aCaledonia
16.9Sam Manguse5:16.73aEast Grand Rapids
17.11Noah Miller5:20.35a PRCaledonia
18.10Tyler White5:42.25aCaledonia
19.10Lukas Zimmermann5:42.84aEast Grand Rapids
20.10Brandon Hovinga5:47.05aCaledonia
21.10Andrew Greenland6:01.57aCaledonia
22.9Jack Corcoran6:03.29aCaledonia
23.9Ben Collins6:06.37aEast Grand Rapids
24.9Jon Gurd6:31.21aCaledonia
 

3200 Meters  Varsity - Finals

1.12Josh Risner10:12.58aCaledonia
2.12Jamey Cunningham10:25.96aEast Grand Rapids
3.10Matthew Levitt10:29.68aEast Grand Rapids
4.10Easton Schultz10:32.78aEast Grand Rapids
5.12Zak Longo10:33.96aEast Grand Rapids
6.9Jordan Bennett11:04.32aCaledonia
7.10Eric Farhadi11:06.01a SRCaledonia
8.9Elijah Winger11:07.76a SRCaledonia
9.10Zach Feyen11:09.27aCaledonia
10.11Flynn Darby11:19.08aCaledonia
 

110m Hurdles - 39"  Varsity - Finals

1.12Charlie DeJonge16.26aEast Grand Rapids
2.11Eddie Kelly17.46aCaledonia
3.11Aiden Wysocki20.71aEast Grand Rapids
4.9Will Shuster23.27a SRCaledonia
 

300m Hurdles - 36"  Varsity - Finals

1.12Charlie DeJonge43.14aEast Grand Rapids
2.12Alex Clark45.47aEast Grand Rapids
3.11Jake Harrison47.35a PRCaledonia
4.11Aiden Wysocki47.50aEast Grand Rapids
5.9Jake Schantz51.65aCaledonia
--10Nick MacGeorge52.19a PREast Grand Rapids
6.10Max Condon56.74aEast Grand Rapids
7.9Will Shuster1:01.52aCaledonia
 

4x100 Relay  Varsity - Finals

1.-Jalen Burton
Jake Harrison
Austin Simmons
Eddie Kelly
46.00aCaledonia
2.-Mac Middleton
Collin Bernard
Earl Sain
Grant Gauger
47.00aEast Grand Rapids
---Mike Andrusiak
Noah Wegener
Vasha Zenk
Bailey Kincer
NTCaledonia
---Shane Sumner
Hayden Visscher
Bryce Christian
Tanner Christian
NTCaledonia
---Peyton Dumas
Austin Watrous
Jake Murphy
Grant Jelsema
NTCaledonia
 

4x200 Relay  Varsity - Finals

1.-Landon Tompkins
Tanner Christian
Jalen Burton
Eddie Kelly
1:35.45aCaledonia
2.-Matt Olgren
Collin Bernard
Earl Sain
Sam Matthews
1:35.76aEast Grand Rapids
3.-Max Condon
Jack Theut
Chris Steers
Thomas Mack
1:54.44aEast Grand Rapids
 

4x400 Relay  Varsity - Finals

1.-Matt Olgren
Erik Molenaar
Sean Lang
Sam Matthews
3:35.02aEast Grand Rapids
2.-Jensen Miller
Landon Tompkins
Zach Pieri
Steven Sammons
3:35.85aCaledonia
3.-Caleb Schantz
Bailey Kincer
Jakob DeRuyter
Hayden Visscher
4:00.19aCaledonia
4.-Aiden Wysocki
Davion Pearson-King
Bobby Yarger
Max Condon
4:25.34aEast Grand Rapids
5.-Clayton Dejong
Calvin Gaines
Andrew Griffin
Alex Clark
4:28.06aEast Grand Rapids
6.-Lukas Zimmermann
Ben Collins
Sam Manguse
Nick Shorey
4:29.54aEast Grand Rapids
 

4x800 Relay  Varsity - Finals

1.-Stephen Hoffman
Sean Lang
Kenton Rossi
Erik Molenaar
8:32.26aEast Grand Rapids
2.-Flynn Darby
Jensen Miller
Jordan Pattison
Josh Risner
8:41.31aCaledonia
3.-Micah Meindertsma
Matthew Flegel
Brandon Hovinga
Alex Herriman
9:55.89aCaledonia
4.-Ben Collins
Josh Brander
Sam Manguse
Lukas Zimmermann
10:18.91aEast Grand Rapids
5.-Andrew Greenland
Tyler White
Ben Pattison
Jack Corcoran
10:49.41aCaledonia
 

Shot Put - 12lb  Varsity - Finals

1.12Jake VanderVeen44-04.25Caledonia
2.12Matt Delaney39-05.75Caledonia
3.10Zane Gorby37-11.50Caledonia
4.12James Eerdmans35-09.50East Grand Rapids
5.9Tom Gehl34-11.00Caledonia
6.12Corey Skar34-10.75East Grand Rapids
7.12Raydeer Piromari34-06.50Caledonia
8.12Nick Steers33-00.00East Grand Rapids
9.9Noah Russo32-04.00 SREast Grand Rapids
10.11Austin Simmons32-01.00Caledonia
11.12David Silveri30-05.00Caledonia
12.11Nick Scholl30-04.75Caledonia
13.9Hunter Smith30-02.00Caledonia
14.12Keegan Bogdan29-11.00East Grand Rapids
15.9Chris Steers28-09.75East Grand Rapids
16.9Zachary Burrill26-08.50Caledonia
17.10Ron Mattia24-10.00East Grand Rapids
18.11Spencer Fish23-11.00Caledonia
 

Discus - 1.6kg  Varsity - Finals

1.12Jake VanderVeen143-07 PRCaledonia
2.10Zane Gorby124-07Caledonia
3.12Matt Delaney114-09Caledonia
4.12Raydeer Piromari105-02 PRCaledonia
5.12Nick Steers101-01East Grand Rapids
6.9Chris Steers90-06 SREast Grand Rapids
7.9Noah Russo88-08East Grand Rapids
8.12Keegan Bogdan87-03 PREast Grand Rapids
9.12Corey Skar85-08East Grand Rapids
10.11Nick Scholl83-09Caledonia
11.12James Eerdmans83-06East Grand Rapids
12.9Hunter Smith81-06Caledonia
13.9Tom Gehl80-03Caledonia
14.10Ron Mattia76-07East Grand Rapids
15.11Spencer Fish75-06Caledonia
16.12David Silveri73-08Caledonia
17.9Zachary Burrill67-02Caledonia
 

High Jump  Varsity - Finals

1.12Steven Sammons6-00.00Caledonia
2.12Charlie DeJonge5-08.00East Grand Rapids
3.12Zach Pieri5-04.00 SRCaledonia
4.10Sam Matthews5-02.00East Grand Rapids
--10Earl SainNHEast Grand Rapids
--9Ben OostendorpNHEast Grand Rapids
--9Clayton DejongNHEast Grand Rapids
--9Davion Pearson-KingNHEast Grand Rapids
--9Jake SchantzNHCaledonia
 

Pole Vault  Varsity - Finals

1.12Alex Clark12-00.00East Grand Rapids
2.12Charlie DeJonge12-00.00East Grand Rapids
3.11Max Adams9-06.00East Grand Rapids
--10James FreyNHCaledonia
--11Shane SumnerNHCaledonia
--9Will ShusterNHCaledonia
--11Delane YoungNHCaledonia
 

Long Jump  Varsity - Finals

1.12Landon Tompkins20-00.00Caledonia
2.11Jake Harrison18-07.75Caledonia
3.12Matt Olgren18-04.50East Grand Rapids
4.11Jake Murphy17-08.25Caledonia
5.10Austin Watrous16-08.25 SRCaledonia
6.11Mike Andrusiak16-06.75Caledonia
7.12Keegan Bogdan16-04.75East Grand Rapids
8.9Bradley VanBelzen16-03.00 SRCaledonia
9.12Mac Middleton16-00.75East Grand Rapids
10.10Noah Wegener15-06.75Caledonia
11.9Cameron Zondervan15-06.00Caledonia
12.10Nick MacGeorge15-02.50 PREast Grand Rapids
13.9Jack Theut14-11.50 SREast Grand Rapids
14.12Mike Ober14-08.75Caledonia
15.12Grant Gauger14-07.00East Grand Rapids
16.10Max Condon14-06.50East Grand Rapids
17.11Ted Smith14-01.00 PRCaledonia
18.12Andrew Griffin13-10.75East Grand Rapids
19.10Calvin Gaines13-09.75East Grand Rapids
20.10Matt Flegel13-09.25Caledonia
21.11Bob Hollander9-00.00East Grand Rapids
22.11Caleb Johnson5-10.00 PREast Grand Rapids
 

Teams

Swipe to view all teams
Division 1 Michigan
Division 2 Michigan

Team Scores

Varsity - Mens
1.Caledonia70
2.East Grand Rapids67
Varsity - Womens
1.East Grand Rapids88.5
2.Caledonia48.5

Meet Schedule