Team Results Management

Meet Info

Highlighter is active, an entry to highlight.

100 Meters  UP Division 2 - Finals

1.12Tony Floyd11.64a PRManistique
2.11Ryan Anttila11.89aIshpeming Westwood
3.12Brandon Kemppainen11.99aL'Anse
4.12Derek Decaire12.01aIshpeming
5.11James Cryderman12.05a SRSt. Ignace
6.12Ryan Rogers12.16aWest Iron County
7.12James Helms12.31aSt. Ignace
8.11Brandon Oja12.44aSt. Ignace
 

200 Meters  UP Division 2 - Finals

1.12Ryan LaBerge23.33a PRL'Anse
2.12Ryan Ramey23.63a PRManistique
3.11Nate Meyer23.73a SRIshpeming
4.12Leroy Ward-Harbaum23.74aNewberry
5.12Tony Floyd23.83aManistique
6.9Alex Dewald24.32a SRHancock
7.12Derek Decaire24.53aIshpeming
8.11James Cryderman24.61aSt. Ignace
 

400 Meters  UP Division 2 - Finals

1.12Ryan Ramey51.95a PRManistique
2.11Nate Meyer53.39a SRIshpeming
3.12Adam Prisk54.07a PRIshpeming
4.12Ryan Rogers54.82a PRWest Iron County
5.11Brian Harju55.68a PRSt. Ignace
6.12Colton Pangrazzi56.33aWest Iron County
7.9Darien Nichols57.77a SRManistique
11Jason BrownNTSt. Ignace
 

800 Meters  UP Division 2 - Finals

1.11Jared Joki2:06.58a PRIronwood
2.11Tommy Potter2:07.23a PRIshpeming
3.12Colton Pangrazzi2:09.88a PRWest Iron County
4.12Ryan Ramey2:12.09a PRManistique
5.11Tommy Keski-Kastari2:14.64a PRWest Iron County
6.12Robert Ayotte2:15.91a PRManistique
7.12Jacob Sjogren2:17.88a PRSt. Ignace
8.10William Pomeroy2:20.74aManistique
 

1600 Meters  UP Division 2 - Finals

1.11Jared Joki4:45.18a SRIronwood
2.11Tommy Potter4:57.90a SRIshpeming
3.10William Pomeroy4:59.44a PRManistique
4.10Nate Carey4:59.45a SRIron Mountain
5.12Andrew Sjogren5:04.09a PRSt. Ignace
6.12Robert Ayotte5:05.12a PRManistique
7.11Ryan Hunt5:09.75a PRIshpeming Westwood
8.12Tylor Capadagli5:16.77aWest Iron County
 

3200 Meters  UP Division 2 - Finals

1.11Jared Joki10:19.36a SRIronwood
2.12Andrew Sjogren11:08.28a PRSt. Ignace
3.12Tanner Giroux11:18.61a PRIshpeming Westwood
4.10Nate Carey11:21.40aIron Mountain
5.12Jacob Sjogren11:28.88a PRSt. Ignace
6.11Tommy Potter11:39.44aIshpeming
7.12Jacob Gaberdiel11:47.06a PRNewberry
11Jacob FedieNTL'Anse
 

110m Hurdles - 39"  UP Division 2 - Finals

1.12Jacob Jarvis15.65aHancock
2.11Vincente Carlson16.20aIshpeming Westwood
3.-Ben DeCremer18.63aNorway
4.12Coby Ryan18.79aManistique
5.10Jack Fenton19.13a SRHancock
6.10Brady Erickson19.33aIron Mountain
7.10Andrew Poirier22.92aIshpeming
10Brandon NicholsNTIron Mountain
 

300m Hurdles - 36"  UP Division 2 - Finals

1.12Jacob Jarvis40.36a PRHancock
2.12Tylor Capadagli44.36a PRWest Iron County
3.11Vincente Carlson45.53aIshpeming Westwood
4.10Ozzy Corp46.60a PRIshpeming
5.12Coby Ryan47.14a PRManistique
6.-Ben DeCremer48.07a PRNorway
7.11Travis Bolm48.84a SRManistique
8.11Robin Chargo49.50a PRSt. Ignace
 

4x100 Relay  UP Division 2 - Finals

1.-Brandon Oja
James Helms
Jimmy Swanson
James Cryderman
46.56aSt. Ignace
1.-Marquise Baggiore
Luke Duquette
Mitch Messing
Ryan Anttila
46.56aIshpeming Westwood
3.-Tyrus Millimaki
Isaac Olson
Noah Olgren
Derek Decaire
46.83aIshpeming
4.-Joey Beauprey
Ryan Beauprey
Ryan LaBerge
Brandon Kemppainen
47.16aL'Anse
5.-Phil King
Jake Polich
Nik Thoney
Brandon Olson
47.21aWest Iron County
6.-Chris Ducsay
Tate Miller
Leroy Ward-Harbaum
John Paramski
47.44aNewberry
7.-Tony Floyd
Logan Hayward
Darien Nichols
Tyler Kangas
47.67aManistique
8.-Tanner Huotari
Nathan Trepp
Brock Grenier
Christian Margis
48.03aIron Mountain
 

4x200 Relay  UP Division 2 - Finals

1.-Tyrus Millimaki
Adam Prisk
Derek Decaire
Nate Meyer
1:35.39aIshpeming
2.-Alex Dewald
Jack Fenton
Brandon Zamora
Jacob Jarvis
1:35.55aHancock
3.-Brandon Oja
Sam Fullerton
James Helms
James Cryderman
1:37.68aSt. Ignace
4.-Ryan Beauprey
Joey Beauprey
Brandon Kemppainen
Ryan LaBerge
1:37.74aL'Anse
5.-Tony Floyd
Travis Bolm
Darien Nichols
Tyler Kangas
1:38.28aManistique
6.-Tanner Huotari
Nathan Trepp
Brock Grenier
Christian Margis
1:39.61aIron Mountain
7.-Chris Ducsay
Tate Miller
Marek Salhaney
John Paramski
1:43.95aNewberry
SCR-Marquise Baggiore
Mitch Messing
Trevor Burke
Ryan Anttila
NTIshpeming Westwood
 

4x400 Relay  UP Division 2 - Finals

1.-Jaren Kipling
Adam Prisk
Nate Meyer
Bobby Zhulkie
3:39.01aIshpeming
2.-Relay Team 3:39.09aManistique
3.-Alex Dewald
Jack Fenton
Brandon Zamora
Jacob Jarvis
3:39.83aHancock
4.-Bradley Gustafson
Joe Fullerton
Brian Harju
Jason Brown
3:49.82aSt. Ignace
5.-Trevor Burke
Ryan Hunt
Mitch Messing
Vincente Carlson
3:50.21aIshpeming Westwood
6.-Tanner Huotari
Mason Schinderle
Nate Carey
Issac Pantti
4:00.45aIron Mountain
7.-Caleb Simonson
Chris Blackmon
Jack Grossman
Marek Salhaney
4:02.86aNewberry
8.-Mike Barto
Luke Hewitt
Elliot Gudgeon
Ryan Sobolewski
4:07.71aIronwood
 

4x800 Relay  UP Division 2 - Finals

1.-Relay Team 8:58.02aIshpeming
2.-Relay Team 9:01.64aIron Mountain
3.-Relay Team 9:04.95aSt. Ignace
4.-Relay Team 9:06.82aManistique
5.-Relay Team 9:07.79aWest Iron County
6.-Relay Team 9:13.03aIshpeming Westwood
7.-Relay Team 10:00.86aNewberry
8.-Relay Team 10:20.46aIronwood
 

Shot Put - 12lb  UP Division 2 - Finals

1.10Gage Hawthorne51-00.50 PRHancock
2.12Brandon Kemppainen44-05.25 PRL'Anse
3.9John Paramski43-06.75 SRNewberry
4.12Adrian Saterstad41-04.50 PRHancock
5.12Bobby Zhulkie40-08.50Ishpeming
6.-Pat Guffey40-06.50 PRNorway
10Justin RockNDIron Mountain
12Cameron PageNDManistique
 

Discus - 1.6kg  UP Division 2 - Finals

1.10Gage Hawthorne142-03 SRHancock
2.11Levi Hoskins128-11 SRL'Anse
3.-Pat Guffey119-02 PRNorway
4.12Tyler Kangas118-09 PRManistique
5.12Joe Fullerton113-02 PRSt. Ignace
6.-Jack Merill111-06 PRIron Mountain
7.12Andrew Peterson102-05West Iron County
12Adrian SaterstadNDHancock
 

High Jump  UP Division 2 - Finals

1.12Leroy Ward-Harbaum5-08.00Newberry
2.12Bobby Zhulkie5-08.00Ishpeming
3.12Tyler Kangas5-06.00Manistique
4.10Ozzy Corp5-06.00Ishpeming
5.-Nathan Trepp5-04.00 PRIron Mountain
6.10Tim Coolbaugh5-02.00St. Ignace
11Vincent PelikanNHL'Anse
9Elliot GudgeonNHIronwood
 

Pole Vault  UP Division 2 - Finals

1.12Noah Olgren12-00.00Ishpeming
2.12Jordan Tousignant11-06.00 PRIshpeming
3.10Isaac Aukee11-00.00Ironwood
4.10Dalton Kaiser10-06.00 SRManistique
5.12Fredrick Sidh10-06.00 PRIshpeming
6.9Mitchell Peterson10-00.00 SRSt. Ignace
10Brady EricksonNHIron Mountain
10Lucas AbramNHManistique
 

Long Jump  UP Division 2 - Finals

1.12Ryan Rogers19-07.00 PRWest Iron County
2.11Ryan Anttila19-04.00 PRIshpeming Westwood
3.12Leroy Ward-Harbaum19-01.00Newberry
4.11Brian Harju18-08.00 SRSt. Ignace
5.12Ryan LaBerge17-10.00L'Anse
6.12Jimmy Swanson17-07.50St. Ignace
7.10Jaren Kipling17-05.50Ishpeming
12Gavin St. OngeNDSt. Ignace
 

Team Scores