Athletic.net Team Results Management

MPSAA Championships

Saturday, May 27, 2006

Morgan St. University, Baltimore

Meet Info Teams Team Scores X Close
Unofficial Results All PhotosX Close
Unofficial Results
All Divisions | Divison 1A | Divison 2A | Divison 3A | Divison 4A   All Rounds | Finals | Prelims    Turn Highlighter On    Prepare Report to Copy

Mens Results

 
X 100 Meters - Divison 1A - Finals
1.11Chad Brown11.28aSmithsburg
2.12Michael Head11.42aNew Town
3.11Glenn Andrews11.48aForest Park
4.12Donnie Lapole11.50aClear Spring
5.11Vance Gilmore11.58aPikesville
6.12Adis Mandzukic11.59aPikesville
7.9Jeff Perkins11.72aReginald Lewis
8.11Joel Warner12.11aWashington
 
 
X 100 Meters - Divison 2A - Finals
1.11Brandon Weeks10.76aWicomico
2.12Robert McClain10.85aPatuxent
3.12Kevin Summers11.07aLoch Raven
4.12Devon Brown11.09aReservoir
5.11Chris Brewington11.12aHoward
6.11Nate Hoyte11.15aMcDonough
7.12Tyrone Annikie11.29aMilford Mill
 
 
X 100 Meters - Divison 3A - Finals
1.11Zach Brown10.67aWilde Lake
2.10Kenard Harris10.89aWestlake
3.12Roosevelt Cooper10.90aMergenthaler Voc Tech
4.12Brandon Wright10.91aLong Reach
5.12Bloomfield Yarbrough11.18aAberdeen
6.10Robert Watley11.19aLa Plata
7.12Darius Harris11.22aWestlake
8.11Tim Butler11.41aDuVal
 
 
X 100 Meters - Divison 4A - Finals
1.10Justin Murdock10.82aGlen Burnie
2.11Tereance Kerns10.96aGovernor Thomas John...
3.12Andrian Arthur10.96aBowie
4.12Brett Brown11.01aC.H. Flowers
5.10Dennis Thomas11.07aBowie
6.9Devon Smith11.09aEleanor Roosevelt
7.12Keenan Crutchfield11.26aRichard Montgomery
8.11Patrick Pinchinat11.37aRichard Montgomery
 
 
X 100 Meters - Divison 1A - Prelims
1.11Chad Brown11.15aSmithsburg
2.12Michael Head11.28aNew Town
3.11Vance Gilmore11.35aPikesville
4.12Adis Mandzukic11.40aPikesville
5.11Glenn Andrews11.40aForest Park
6.12Donnie Lapole11.41aClear Spring
7.9Jeff Perkins11.56aReginald Lewis
8.11Joel Warner11.72aWashington
9.9Tristan Benton11.74aNorth Point
10.12At Zembower11.81aFort Hill
11.11Kyle Hackett11.84aKent County
12.11Sam Shoge12.13aKent County
13.11Jovan Turner12.29aKent County
14.12Gregory Martin17.31aDigital Harbor
 
 
X 100 Meters - Divison 2A - Prelims
1.12Robert McClain11.07aPatuxent
2.11Brandon Weeks11.08aWicomico
3.12Devon Brown11.24aReservoir
4.9Anthony Drumgold11.30aEdmondson-Westside
5.12Tyrone Annikie11.32aMilford Mill
6.12Kevin Summers11.38aLoch Raven
7.11Chris Brewington11.39aHoward
8.11Nate Hoyte11.43aMcDonough
9.12Andy Mellon11.46aHereford
10.11Theron Johnson11.47aCentury
11.12Chance Brown11.52aJoppatowne
12.12Desmond Greene11.55aEaston
13.11Thomas Martz11.55aWinters Mill
14.12Jeff Roscoe11.67aLiberty
15.12Enaka Beteck11.79aWicomico
16.10Brad Martz11.83aFrancis Scott Key
 
 
X 100 Meters - Divison 3A - Prelims
1.11Zach Brown10.92aWilde Lake
2.10Kenard Harris10.95aWestlake
3.12Roosevelt Cooper11.01aMergenthaler Voc Tech
5.12Brandon Wright11.11aLong Reach
4.12Bloomfield Yarbrough11.18aAberdeen
6.11Tim Butler11.20aDuVal
7.10Robert Watley11.25aLa Plata
8.12Darius Harris11.30aWestlake
9.12Marques Johnson11.43aSeverna Park
10.10Patrick Balderson11.45aLinganore
11.11Salifu Cham11.48aAlbert Einstein
12.12Richard Cannie11.52aMergenthaler Voc Tech
13.11Desomond Haynes11.63aPaint Branch
14.10Ryan Henry11.65aBaltimore City College
15.12Dexter Lee11.97aTuscarora
 
 
X 100 Meters - Divison 4A - Prelims
1.10Justin Murdock10.99aGlen Burnie
3.12Keenan Crutchfield11.07aRichard Montgomery
2.10Dennis Thomas11.09aBowie
4.9Devon Smith11.10aEleanor Roosevelt
5.12Andrian Arthur11.13aBowie
6.11Tereance Kerns11.14aGovernor Thomas John...
7.12Brett Brown11.20aC.H. Flowers
8.11Patrick Pinchinat11.24aRichard Montgomery
9.12David Matthews11.30aArundel
10.11Taylor Hubbard11.35aGovernor Thomas John...
11.11Allen Blanks11.38aWatkins Mill
12.11Malcolm Green11.38aOld Mill Senior
13.11Dwayne Swinton11.45aWoodlawn
14.11Jamal Currica11.50aDamascus
15.11Derrhyl Duncan11.51aMeade
16.11Torri Hopkins11.88aSherwood
 
 
X 200 Meters - Divison 1A - Finals
1.11Chad Brown22.13aSmithsburg
2.11Roland Riviere22.59aNew Town
3.11Stephen Neal22.93aElkton
4.12At Zembower23.10aFort Hill
5.9Jeff Perkins23.12aReginald Lewis
6.12Londin Hines23.14aDigital Harbor
7.12Steven King23.50aElkton
8.10Clifford Pigford23.73aDigital Harbor
 
 
X 200 Meters - Divison 2A - Finals
1.11Brandon Weeks22.03aWicomico
2.12Maurice Powell22.22aCentral-PG
3.12Kevin Summers22.33aLoch Raven
4.11Chris Brewington22.60aHoward
5.12Andrew Scott22.65aEastern Tech
6.12Jack Hutchison22.83aKent Island
7.9Anthony Drumgold23.14aEdmondson-Westside
 
 
X 200 Meters - Divison 3A - Finals
1.11Zach Brown21.52aWilde Lake
2.10Kenard Harris21.83aWestlake
3.11Corryl Boyd21.88aWestlake
4.10Robert Watley22.32aLa Plata
5.11Justin Harris22.49aCentennial
6.12Bloomfield Yarbrough22.53aAberdeen
7.12Timothy Smith22.81aMergenthaler Voc Tech
8.11Tim Butler23.11aDuVal
 
 
X 200 Meters - Divison 4A - Finals
1.12Terrill McCombs21.35aEleanor Roosevelt
2.11Charles Johnson21.82aOxon Hill
3.12David Lipford22.02aLargo
4.12David Matthews22.24aArundel
5.11Tereance Kerns22.34aGovernor Thomas John...
6.12Keenan Crutchfield22.37aRichard Montgomery
7.10Brendan Etzel23.03aRichard Montgomery
8.11Taylor Hubbard23.34aGovernor Thomas John...
 
 
X 200 Meters - Divison 1A - Prelims
1.11Roland Riviere22.64aNew Town
2.11Chad Brown22.67aSmithsburg
3.9Jeff Perkins23.12aReginald Lewis
5.11Stephen Neal23.19aElkton
6.12Londin Hines23.29aDigital Harbor
4.12Steven King23.67aElkton
7.10Clifford Pigford23.70aDigital Harbor
8.12At Zembower23.73aFort Hill
9.12Jasper Holland23.82aPikesville
10.11Nicholas Molock24.16aNorth Dorchester
11.10Josh Edwards24.57aSmithsburg
12.12Armani Brown25.01aKent County
13.11Greg Dale26.41aSnow Hill
14.12Charles Mattson26.96aKent County
 
 
X 200 Meters - Divison 2A - Prelims
1.11Brandon Weeks22.12aWicomico
2.12Kevin Summers22.39aLoch Raven
3.11Chris Brewington22.60aHoward
4.12Maurice Powell22.61aCentral-PG
5.9Anthony Drumgold22.67aEdmondson-Westside
6.12Jack Hutchison22.75aKent Island
7.12Andrew Scott22.83aEastern Tech
8.12Marco Waters22.87aLoch Raven
9.11Derrick Love22.94aHammond
10.12TaShawn Cephus23.09aEaston
11.12Lamar Harris23.10aNorth Hagerstown
12.12Desmond Greene23.14aEaston
13.11Theron Johnson23.18aCentury
14.12Tabias Eakins23.35aHammond
15.10Brad Martz23.42aFrancis Scott Key
16.12Brad Williams24.61aLiberty
 
 
X 200 Meters - Divison 3A - Prelims
1.10Kenard Harris21.66aWestlake
2.11Zach Brown21.79aWilde Lake
3.11Corryl Boyd21.79aWestlake
5.11Tim Butler22.30aDuVal
4.10Robert Watley22.31aLa Plata
6.12Bloomfield Yarbrough22.42aAberdeen
7.12Timothy Smith22.59aMergenthaler Voc Tech
8.11Justin Harris22.68aCentennial
9.11Quadell Spratley22.71aPaint Branch
10.12Marcus Wyche22.97aPaint Branch
11.9Mike Pierce23.08aEdgewood
12.11Jeremiah Cook23.66aLinganore
13.12Kaleb Dufera23.66aBethesda-Chevy Chase
14.12William Mason23.73aBaltimore City College
15.10Garen Green-Scott24.07aMergenthaler Voc Tech
--11Rob JonesDQTowson
 
 
X 200 Meters - Divison 4A - Prelims
1.12Terrill McCombs21.51aEleanor Roosevelt
2.11Charles Johnson21.95aOxon Hill
3.11Tereance Kerns22.13aGovernor Thomas John...
4.12Keenan Crutchfield22.24aRichard Montgomery
5.12David Matthews22.32aArundel
6.12David Lipford22.43aLargo
7.10Brendan Etzel22.85aRichard Montgomery
8.11Taylor Hubbard22.90aGovernor Thomas John...
9.11Derrhyl Duncan22.97aMeade
10.11Herve Doliska22.98aWatkins Mill
11.11Chauncey Manson23.02aSpringbrook
12.11Allen Blanks23.09aWatkins Mill
13.11Sean Randall23.12aWoodlawn
14.12Jamal Green23.56aArundel
--12Craig GaddyDNFBladensburg
 
 
X 400 Meters - Divison 1A - Finals
1.12Saphon Hamilton50.56aBohemia Manor
2.11Marcus Miles51.05aWashington
3.11Andrew Trettel51.68aBrunswick
4.10Derrick Powell51.80aNorthwood
5.12Adam Eshleman51.93aBeall (CLOSED)
6.12Quentin Briscoe52.19aWestern Tech
7.11Drew Lort52.37aBohemia Manor
8.10Angelo Diggs52.61aDigital Harbor
9.12Scott Mummert52.72aWilliamsport
10.11Nicholas Molock52.81aNorth Dorchester
11.9Tyler Craig53.01aSmithsburg
12.12Mike Seydell53.03aRising Sun
13.10Caiden Shaffer53.04aSouthern-AA
14.12Chris Rucker53.26aBrunswick
15.10Tyron Carter56.10aColonel Richardson
16.12Billy Plummer56.80aAllegany
--12Brian MichelicheSCRColonel Richardson
 
 
X 400 Meters - Divison 2A - Finals
1.12Andrew Scott49.45aEastern Tech
2.11Chris Brewington50.15aHoward
3.12Lamar Harris50.38aNorth Hagerstown
4.12Marco Waters50.78aLoch Raven
5.11Nate Hoyte51.21aMcDonough
6.12Devon Brown51.44aReservoir
7.12Aaron Kennedy51.57aWinters Mill
8.11Jamin Gallman51.62aBaltimore Polytechni...
9.12Chris Simpkins51.64aParkside
10.12TaShawn Cephus51.74aEaston
11.11Jason Kymingham51.86aGlenelg
12.11Thomas Martz52.28aWinters Mill
13.9Rahsaan Johnson52.75aBaltimore Polytechni...
14.12Durell Cooper54.10aQueen Annes County
 
 
X 400 Meters - Divison 3A - Finals
1.11Corryl Boyd47.96aWestlake
2.12Alan Bachman49.04aHenry E. Lackey
3.12Roosevelt Cooper49.18aMergenthaler Voc Tech
4.12William Johnson49.40aGwynn Park
5.11Cedric Draper49.81aFriendly Senior
6.12Marcus Wyche50.19aPaint Branch
7.12Walter Morton50.73aDuVal
8.12Santiato Ennis51.04aGreat Mills
9.12Antony Kironji51.23aPaint Branch
10.12Todd Mason51.44aEdgewood
11.11Rob Jones51.48aTowson
12.12Brandon Wright51.90aLong Reach
13.12Brenton Flurry52.30aAlbert Einstein
14.11Quadell Spratley52.40aPaint Branch
15.10Obi Ukwama52.52aLong Reach
16.12Ryan Hallock53.26aFranklin
17.11Gabrial Ukwamu53.57aCarver Vo-Tech
 
 
X 400 Meters - Divison 4A - Finals
1.12Terrill McCombs48.03aEleanor Roosevelt
2.12Eric Tyler49.15aFrederick Douglass-PG
3.12Marcus Dickerson49.45aC.H. Flowers
4.12Norman Simms49.66aLargo
5.12Bret Ligon50.09aRichard Montgomery
6.11Eric Simmons50.22aOxon Hill
7.12Greg Marshall50.78aArundel
8.11Brian Sickles50.87aRichard Montgomery
9.11Jamal Olatunde51.04aSherwood
10.12Adam Cook51.24aLeonardtown
11.11Alan Tsao51.32aDulaney
12.10Anya Uzoh51.91aMeade
13.11Micheal Gardner51.95aWatkins Mill
14.11Steven Hager52.12aArundel
15.12Damein Montgomery52.30aWoodlawn
16.12Perry Graham52.53aWalt Whitman
17.11Jean Hutchinson53.42aSherwood
--11Tereance KernsSCRGovernor Thomas John...
 
 
X 800 Meters - Divison 1A - Finals
1.12Josh Keyfauver1:56.33aClear Spring
2.12Brian Jefferies1:58.12aFort Hill
3.10Angelo Diggs1:59.49aDigital Harbor
4.11Marcus Miles2:02.81aWashington
5.11Andrew Trettel2:04.27aBrunswick
6.10Giovanni Ruemante2:04.53aNorthwood
7.11Shawn Stone2:05.04aHarford Tech
8.12Michael Negley2:05.92aBeall (CLOSED)
9.12Mohamed Khelalfa2:06.42aFort Hill
10.12Brandon Patrick2:06.81aRising Sun
11.12Matt Schulzinger2:08.21aPoolesville Sr
12.11Andy Gomez2:10.38aElkton
13.12Zach Friedman2:12.55aPikesville
14.11Matt Peaccok2:21.24aKent County
15.9James Covey2:23.96aColonel Richardson
16.9Maurice Cotton2:24.50aWashington
 
 
X 800 Meters - Divison 2A - Finals
1.12Christopher Anderson1:56.73aForestville Military
2.11Nick Hruch1:56.84aLiberty
3.12Seth Travers1:57.49aCalvert
4.10Joey Thompson1:58.21aHoward
5.11Casey Lyons1:58.33aKent Island
6.10Lemuel Pridgen2:00.76aBaltimore Polytechni...
7.11Benjamin Groves2:03.18aStephen Decatur
8.10Gordon Covington2:03.98aHereford
9.12Jim Ridder2:04.37aLiberty
11.11Andrew Revelle2:06.11aAtholton
12.12Zach Trenary2:07.60aParkside
13.11Jeramie Parker2:08.26aMiddletown
14.12Jake Mackey2:14.02aMiddletown
--12Paul WhiteDQLoch Raven
--11Shaheed ZiyoutDQLoch Raven
 
 
X 800 Meters - Divison 3A - Finals
1.12Brenton Flurry1:57.46aAlbert Einstein
2.12Bryon Lewis1:57.58aWestlake
3.11Richardson Issac1:57.80aMergenthaler Voc Tech
4.11Marcus Downs1:58.09aAnnapolis
5.11Elias Tousley1:59.03aBethesda-Chevy Chase
6.11Nicholas Stine1:59.76aUrbana
7.12Antony Kironji1:59.81aPaint Branch
8.11Chris Wagner1:59.87aFallston
9.11Andrew Mahone2:01.56aBel Air
10.11Leon Williams2:01.96aMergenthaler Voc Tech
11.12Travis Boccher2:03.05aWilde Lake
12.11Jarard Cribbs2:03.31aHenry E. Lackey
13.12Sean Guy2:03.70aWestlake
14.12Ronald Rotich2:04.46aDuVal
15.12Bryant Brown2:05.95aMergenthaler Voc Tech
16.12James Jefferson2:06.63aCarver Vo-Tech
 
 
X 800 Meters - Divison 4A - Finals
1.11Kelli Thibou1:55.24aEleanor Roosevelt
2.11Jerod Franklin1:56.65aC.H. Flowers
3.12Ryan Janes1:58.00aGaithersburg
4.10Matthew Brinkley1:58.66aMeade
5.12Mohammed Fofana1:59.24aBowie
6.10Daniel Edmund1:59.33aEleanor Roosevelt
7.11Jordan Sawadogo2:00.16aSpringbrook
8.11Malik Zafar2:00.31aMeade
9.12John Sabol2:00.34aBroadneck
10.11Evan Whetsell2:00.85aWinston Churchill
11.12Greg Marshall2:02.02aArundel
12.11Chris Boyd2:02.20aThomas S Wootton
13.10Christopher Moen2:04.09aWalter Johnson
14.11Andrew Garinther2:05.44aDulaney
15.10Chris Mulraine2:05.89aWoodlawn
 
 
X 1600 Meters - Divison 1A - Finals
1.12Brian Jefferies4:32.62aFort Hill
2.12Mohamed Khelalfa4:33.61aFort Hill
3.12Scott Bonnette4:34.80aBeall (CLOSED)
4.12Brandon Baker4:34.90aPerryville
6.10Chris Mills4:44.04aWestern Tech
7.12Joshua Austin4:51.27aForest Park
8.9Joe Stover4:53.44aBohemia Manor
9.10Jordan Calloway4:58.66aKent County
10.12Zach Friedman4:59.13aPikesville
11.10Matt Hyson5:00.39aMarriotts Ridge
12.10Jordan Harper5:01.13aNorth Dorchester
13.11Austin Keech5:03.85aPoolesville Sr
14.10Ward Stevenson5:15.94aKent County
15.9Maurice Cotton5:17.52aWashington
--11Milo BarrySCRDigital Harbor
 
 
X 1600 Meters - Divison 2A - Finals
1.10Joey Thompson4:17.24aHoward
2.11Andrew Revelle4:18.12aAtholton
3.11Casey Lyons4:20.42aKent Island
4.9Graham Bazell4:29.00aAtholton
5.12Christopher Anderson4:32.53aForestville Military
6.12Reggie King4:34.27aAtholton
7.12Jim Ridder4:36.57aLiberty
8.12Hemagiri Arumigam4:39.67aNorth Hagerstown
9.12Frank Rowe4:41.72aStephen Decatur
10.12Tyler Westgate4:42.45aEastern Tech
11.9Andrew Cross4:45.01aLiberty
12.11Patrick Glassman4:47.29aLoch Raven
13.9Mike Glassman4:47.77aLoch Raven
14.12Chris Kelley4:49.34aQueen Annes County
15.12Chris Jones4:54.50aWicomico
16.10John Steinbacher4:54.52aHereford
--10Arthur LeathersDQFrancis Scott Key
 
 
X 1600 Meters - Divison 3A - Finals
1.12Travis Boccher4:26.52aWilde Lake
2.11Elias Tousley4:27.55aBethesda-Chevy Chase
3.11Chris Bowie4:30.70aBethesda-Chevy Chase
4.11Nicholas Stine4:31.69aUrbana
5.11Andrew Mahone4:31.76aBel Air
6.11Jp Allera4:32.74aWilde Lake
7.12Allen Hawkins4:36.01aDundalk
8.12Dustin Yourstone4:36.29aCentennial
9.11Collin Leadbeter4:36.95aNorthern
10.12Sean Guy4:37.68aWestlake
11.11Richardson Issac4:40.00aMergenthaler Voc Tech
12.12Chaz Edwards4:40.79aWestlake
13.12James Jefferson4:42.07aCarver Vo-Tech
14.12Casey Brinks4:53.88aCatonsville
--11Brian MarshallDQSeneca Valley
 
 
X 1600 Meters - Divison 4A - Finals
1.10Christopher Moen4:20.62aWalter Johnson
2.11Dwight Parker4:21.30aWoodlawn
3.11Malik Zafar4:21.71aMeade
4.12Ryan Janes4:23.80aGaithersburg
5.11Kyle Gaffney4:24.67aJames Hubert Blake
6.12Mikias Gelagle4:28.07aEleanor Roosevelt
7.12William Bell4:28.81aSpringbrook
8.11Jerod Franklin4:28.82aC.H. Flowers
9.11Chris Boyd4:29.12aThomas S Wootton
10.10Josh Finkle4:30.20aThomas Stone
11.12Matt Llano4:30.33aBroadneck
12.11Chris Barnard4:33.07aSherwood
13.11Donald Lockhart4:36.17aEleanor Roosevelt
14.11William Palmer4:38.63aWalt Whitman
15.11Matt Gelety4:42.24aChesapeake-AA
16.12Mamadou Diallo4:43.88aParkdale
 
 
X 3200 Meters - Divison 1A - Finals
1.12Mohamed Khelalfa9:46.90aFort Hill
3.12Scott Bonnette9:54.01aBeall (CLOSED)
4.10Nathan Cunningham10:09.06aElkton
5.10Chris Mills10:13.22aWestern Tech
6.12Brian Jefferies10:22.58aFort Hill
7.9Joe Stover10:30.43aBohemia Manor
8.12Joshua Austin10:50.41aForest Park
9.10Jordan Calloway10:54.13aKent County
10.11Austin Keech10:54.50aPoolesville Sr
11.10Jordan Harper11:03.55aNorth Dorchester
12.10Brendan Wray11:05.07aMarriotts Ridge
13.10Ward Stevenson11:23.20aKent County
14.12Zak Kaler11:28.75aBrunswick
--12Brandon BakerDQPerryville
--11Milo BarrySCRDigital Harbor
 
 
X 3200 Meters - Divison 2A - Finals
1.10Joey Thompson9:23.10aHoward
2.11Andrew Revelle9:24.28aAtholton
3.9Graham Bazell9:25.44aAtholton
4.11Casey Lyons9:43.74aKent Island
5.12Hemagiri Arumigam10:00.24aNorth Hagerstown
6.10Arthur Leathers10:01.11aFrancis Scott Key
7.11Jared Welsh10:08.87aFrancis Scott Key
8.12Reggie King10:14.72aAtholton
9.11Patrick Glassman10:16.05aLoch Raven
10.9Mike Glassman10:22.79aLoch Raven
11.9Andrew Cross10:24.26aLiberty
12.9Collin Diesenberg10:40.58aEastern Tech
13.12Chris Jones10:42.56aWicomico
14.10John Steinbacher10:44.73aHereford
 
 
X 3200 Meters - Divison 3A - Finals
1.11Elias Tousley9:37.72aBethesda-Chevy Chase
2.11Chris Bowie9:40.16aBethesda-Chevy Chase
3.12Travis Boccher9:44.80aWilde Lake
4.10Dylan Bernard9:47.87aUrbana
5.11Jp Allera9:48.18aWilde Lake
6.12Matthew Hoffman9:56.10aLong Reach
7.12Allen Hawkins10:08.31aDundalk
8.10Derek Lange10:10.21aWilde Lake
9.9Adam Lemmert10:38.57aLa Plata
10.12Casey Brinks10:41.78aCatonsville
11.12Austin Myers10:42.63aCatonsville
12.11James Young11:09.98aChopticon
13.12Don Womack11:11.29aMergenthaler Voc Tech
14.10Kaleb Mersha11:20.86aDuVal
15.12Chris Bailey11:29.13aHenry E. Lackey
 
 
X 3200 Meters - Divison 4A - Finals
1.11Matthew Centrowitz9:13.68aBroadneck
2.12Mikias Gelagle9:14.62aEleanor Roosevelt
3.11Dwight Parker9:19.70aWoodlawn
4.12Ryan Janes9:33.22aGaithersburg
5.11Kyle Gaffney9:33.78aLoyola Blakefield
6.10Jeremiah Joson9:42.75aQuince Orchard
7.11Chris Barnard9:46.74aSherwood
8.12Matt Llano9:51.89aBroadneck
9.11William Palmer10:02.11aWalt Whitman
10.10Josh Finkle10:05.99aThomas Stone
11.12Tarik Aougab10:07.16aWinston Churchill
12.10Sebastian Freard10:15.59aNorthwestern-PG
13.12Andre McDonald10:16.14aOxon Hill
14.12Matthew Bond10:43.14aDulaney
15.12John Wooten10:57.36aMeade
16.11Biniam Welday11:12.00aBladensburg
 
 
X 110m Hurdles - 39" - Divison 1A - Finals
1.12Derek Martin14.84aSmithsburg
2.11Justin Thomas14.90aDigital Harbor
3.11Jamal Campbell15.09aSmithsburg
4.10Jermol Dix15.32aWestern Tech
5.9Jackson Jordan15.35aPoolesville Sr
6.12Raineir Harvey15.37aPikesville
7.11Devry Matthews15.64aWashington
8.11Ronta Lee16.36aDigital Harbor
 
 
X 110m Hurdles - 39" - Divison 2A - Finals
1.12Jack Hutchison14.40aKent Island
2.12Mike Vetri15.34aFrancis Scott Key
3.12Antonial Coles15.67aPotomac
4.11Connor Coltharp15.73aKent Island
5.11Quenton Ferguson15.90aFrederick
6.12Anthony Farris16.16aJoppatowne
 
 
X 110m Hurdles - 39" - Divison 3A - Finals
1.12Alex Gray14.77aBethesda-Chevy Chase
2.11John Lopez14.83aWestminster
3.11Chris Mcintosh14.99aFranklin
4.10Tj Ricchuitto15.42aHuntingtown
5.12Louis Pradel15.60aJohn F Kennedy
6.11Glenn Richardson15.85aLa Plata
7.12Carlos Perkins15.95aAnnapolis
8.11Kasene Logan16.13aEdgewood
 
 
X 110m Hurdles - 39" - Divison 4A - Finals
1.12Brett Brown14.22aC.H. Flowers
2.12Legonn Haskins14.29aSuitland
3.12Vincent Bosha14.66aCol. Zadok Magruder
4.12Camal Pugh15.00aOxon Hill
5.11Chris Hawkins15.23aArundel
6.12Travis Puckett15.30aGaithersburg
7.12Stefan Grundmann15.40aWalt Whitman
8.11Russell Diangelo16.06aChesapeake-AA
 
 
X 110m Hurdles - 39" - Divison 1A - Prelims
1.12Derek Martin14.92aSmithsburg
2.11Jamal Campbell15.14aSmithsburg
3.11Justin Thomas15.39aDigital Harbor
5.10Jermol Dix15.64aWestern Tech
6.12Raineir Harvey15.75aPikesville
4.11Devry Matthews15.80aWashington
7.9Jackson Jordan15.93aPoolesville Sr
8.11Ronta Lee16.77aDigital Harbor
9.10Jeremy Cutler16.81aWestern Tech
10.10Justin Beitzel16.91aNorthern Garrett Cou...
11.12Chris Michael17.01aWilliamsport
12.12Quentin Briscoe17.64aWestern Tech
13.12Damaina Trower18.15aNorth Dorchester
14.12Jordan Berry20.14aForest Park
15.9Jeremiah Yanez21.06aNorth Dorchester
16.10Jason Coleman22.22aKent County
 
 
X 110m Hurdles - 39" - Divison 2A - Prelims
1.12Jack Hutchison14.47aKent Island
3.12Anthony Farris15.79aJoppatowne
2.11Quenton Ferguson15.94aFrederick
4.12Antonial Coles15.95aPotomac
5.12Mike Vetri16.02aFrancis Scott Key
6.11Connor Coltharp16.09aKent Island
7.11Anthony Elliot16.19aHoward
8.12Jordan Dyson16.24aFrederick
9.11Rick Gonzalez16.73aOakland Mills
10.9Patrick Quigley16.84aHereford
11.12Earl Thorne17.19aNorth Hagerstown
12.11Christian Pavik17.32aHereford
13.9Daniel Ross17.62aBaltimore Polytechni...
14.10Quinton Huguley17.62aMcDonough
15.11Ricardo Irving17.73aNorthwestern-BC
--10Blair WoodardDNFStephen Decatur
 
 
X 110m Hurdles - 39" - Divison 3A - Prelims
1.11John Lopez15.14aWestminster
2.11Chris Mcintosh15.22aFranklin
3.12Alex Gray15.22aBethesda-Chevy Chase
4.12Louis Pradel15.35aJohn F Kennedy
5.12Carlos Perkins15.39aAnnapolis
6.10Tj Ricchuitto15.49aHuntingtown
7.11Glenn Richardson15.72aLa Plata
8.11Kasene Logan15.81aEdgewood
9.12Frank Brown16.30aJames M Bennett
10.12Josh Amory-Moody16.38aRiver Hill
11.12Walter Sanders16.47aMergenthaler Voc Tech
12.12Leonard Hemby16.47aWestlake
13.11Shapiro Kalu17.86aBaltimore City College
--12Joel MugishaDNFJohn F Kennedy
 
 
X 110m Hurdles - 39" - Divison 4A - Prelims
1.12Legonn Haskins14.61aSuitland
2.12Camal Pugh14.71aOxon Hill
3.12Vincent Bosha14.76aCol. Zadok Magruder
4.12Brett Brown14.98aC.H. Flowers
5.12Stefan Grundmann15.19aWalt Whitman
6.12Travis Puckett15.26aGaithersburg
7.11Chris Hawkins15.40aArundel
8.11Russell Diangelo15.65aChesapeake-AA
9.11Darron Bell15.67aArundel
10.11Brady Payne15.89aMeade
11.11Jamar Whitfield15.92aWoodlawn
12.12Andrew Hawley15.94aGovernor Thomas John...
13.10DeAnthony Jones16.11aC.H. Flowers
14.10Chris Johnson16.46aGovernor Thomas John...
 
 
X 300m Hurdles - 36" - Divison 1A - Finals
1.12Derek Martin39.00aSmithsburg
2.12Quentin Briscoe41.04aWestern Tech
3.11Jamal Campbell41.15aSmithsburg
4.12Raineir Harvey41.30aPikesville
5.11Justin Thomas42.07aDigital Harbor
6.12Jordan Berry42.18aForest Park
7.9Jackson Jordan42.28aPoolesville Sr
8.12Jamie Higley42.59aPoolesville Sr
9.11Sean Whittacre43.38aFort Hill
10.11Anthony Rose43.71aHarford Tech
11.11Matt Murray44.04aRising Sun
12.12Billy Plummer44.72aAllegany
13.11Jonathan Carter47.80aWashington
14.10Jason Coleman52.58aKent County
15.11Devry Matthews1:09.17aWashington
 
 
X 300m Hurdles - 36" - Divison 2A - Finals
1.12Jack Hutchison40.42aKent Island
2.11Rick Gonzalez40.52aOakland Mills
3.11Quenton Ferguson41.23aFrederick
4.12Mike Vetri41.93aFrancis Scott Key
5.11Harrison Mclean42.03aKent Island
6.12Juan Gordan42.50aBaltimore Polytechni...
7.10Mark Cover42.64aEastern Tech
8.11Caleb Funke42.85aNorth East
9.11Stefon Sesson42.93aHammond
10.11Kyle Henning43.33aFrancis Scott Key
11.12Melech Thomas43.53aHoward
12.12Michael Papavizas43.84aAtholton
13.10Durelle Shipman44.81aOverlea
14.12Gerard Spivey45.89aMilford Mill
15.12Anthony Farris1:01.96aJoppatowne
 
 
X 300m Hurdles - 36" - Divison 3A - Finals
1.11Chris Mcintosh38.92aFranklin
2.12Josh Amory-Moody40.14aRiver Hill
3.11John Lopez40.36aWestminster
4.12Charles Elmer40.65aLong Reach
5.11Justin Bowman40.68aHenry E. Lackey
6.12Alex Gray40.72aBethesda-Chevy Chase
7.11Thacious Freeman41.13aFallston
8.12Louis Pradel41.52aJohn F Kennedy
9.10Tj Ricchuitto41.57aHuntingtown
10.12Mark Myers42.49aWestlake
11.12Daniel Fowler42.62aPaint Branch
12.12Frank Brown42.65aJames M Bennett
13.11Ola Komolafe43.70aDuVal
14.10Timothy Reed44.64aBaltimore City College
15.9Mathew Jenkins45.57aFranklin
16.11Glenn Richardson47.81aLa Plata
--11Shapiro KaluDQBaltimore City College
 
 
X 300m Hurdles - 36" - Divison 4A - Finals
1.12Antwan Farmer37.90aOxon Hill
2.12Camal Pugh39.47aOxon Hill
3.10Matthew Brinkley39.57aMeade
4.12Stefan Grundmann39.89aWalt Whitman
5.11Chris Hawkins40.58aArundel
6.12Sam Cramer41.10aDulaney
7.11Brady Payne41.13aMeade
8.12Vincent Bosha41.26aCol. Zadok Magruder
9.10Tyler Jackson41.51aRichard Montgomery
10.12David Lipford41.61aLargo
11.10Chris Johnson42.78aGovernor Thomas John...
12.12Brett Brown43.02aC.H. Flowers
13.11Russell Diangelo43.32aChesapeake-AA
14.12Ross Powers43.76aThomas S Wootton
15.11Jamar Whitfield44.98aWoodlawn
16.10Joffrey Alcidor45.07aSpringbrook
17.11Corey Shank46.63aDulaney
 
 
X 4x100 Relay - Divison 1A - Finals
1.-Relay Team 43.26aPikesville
2.-Relay Team 43.42aNew Town
3.-Relay Team 43.85aSmithsburg
4.-Relay Team 43.93aForest Park
5.-Relay Team 44.10aElkton
6.-Relay Team 44.65aWestern Tech
7.-Relay Team 44.93aAllegany
9.-Relay Team 45.19aKent County
10.-Relay Team 45.35aClear Spring
11.-Relay Team 46.00aSamuel Banks
12.-Relay Team 46.09aFort Hill
13.-Relay Team 46.18aNorth Point
14.-Relay Team 46.43aColonel Richardson
15.-Relay Team 50.42aNorth Dorchester
---Relay Team DQWashington
 
 
X 4x100 Relay - Divison 2A - Finals
1.-Relay Team 42.85aHoward
2.-Relay Team 43.32aOverlea
3.-Relay Team 43.99aMilford Mill
4.-Relay Team 44.33aFrancis Scott Key
5.-Relay Team 44.42aPatuxent
6.-Relay Team 44.51aRandallstown
7.-Relay Team 44.62aWicomico
8.-Relay Team 45.02aJoppatowne
9.-Relay Team 45.24aNorth Hagerstown
10.-Relay Team 45.28aEaston
11.-Relay Team 45.54aLoch Raven
12.-Relay Team 45.65aWinters Mill
13.-Relay Team 46.27aLiberty
14.-Relay Team 48.74aHammond
---Relay Team DQCentral-PG
---Relay Team DQNorth East
 
 
X 4x100 Relay - Divison 3A - Finals
1.-Relay Team 42.42aWestlake
2.-Relay Team 42.97aMergenthaler Voc Tech
3.-Relay Team 43.64aDuVal
4.-Relay Team 43.74aLa Plata
5.-Relay Team 44.32aAlbert Einstein
6.-Relay Team 44.52aLinganore
7.-Relay Team 44.77aSeverna Park
8.-Relay Team 44.85aNorthern
9.-Relay Team 44.92aJohn F Kennedy
10.-Relay Team 45.12aEdgewood
11.-Relay Team 45.77aPaint Branch
12.-Relay Team 46.00aBaltimore City College
13.-Relay Team 46.01aFranklin
14.-Relay Team 47.89aLake Clifton (Closed)
15.-Relay Team 51.22aLong Reach
---Relay Team DNFAnnapolis
 
 
X 4x100 Relay - Divison 4A - Finals
1.-Relay Team 42.59aEleanor Roosevelt
2.-Relay Team 42.97aC.H. Flowers
3.-Relay Team 43.18aArundel
4.-Relay Team 43.20aRichard Montgomery
5.-Relay Team 43.53aOld Mill Senior
6.-Relay Team 43.75aGaithersburg
7.-Relay Team 44.17aMeade
8.-Relay Team 44.41aGovernor Thomas John...
9.-Relay Team 44.62aBladensburg
10.-Relay Team 44.71aLeonardtown
11.-Relay Team 44.84aCol. Zadok Magruder
12.-Relay Team 44.85aWalter Johnson
13.-Relay Team 44.91aNorthwest
14.-Relay Team 44.95aSherwood
15.-Relay Team 45.06aSpringbrook
---Relay Team DQSuitland
---Relay Team DNFWoodlawn
 
 
X 4x200 Relay - Divison 1A - Finals
1.-Relay Team 1:30.20aPikesville
2.-Relay Team 1:30.84aSmithsburg
3.-Relay Team 1:31.29aNew Town
4.-Relay Team 1:32.94aElkton
5.-Relay Team 1:33.36aBrunswick
6.-Relay Team 1:33.71aWestern Tech
7.-Relay Team 1:35.48aBeall (CLOSED)
8.-Relay Team 1:35.68aSamuel Banks
9.-Relay Team 1:36.07aAllegany
10.-Relay Team 1:36.56aColonel Richardson
11.-Relay Team 1:36.80aNorth Point
12.-Relay Team 1:37.11aWashington
13.-Relay Team 1:38.07aBoonsboro
14.-Relay Team 1:49.67aNorth Dorchester
 
 
X 4x200 Relay - Divison 2A - Finals
1.-Relay Team 1:30.17aHammond
2.-Relay Team 1:31.24aEaston
3.-Relay Team 1:31.40aOverlea
4.-Relay Team 1:31.56aPotomac
5.-Relay Team 1:32.20aLoch Raven
6.-Relay Team 1:32.26aFrancis Scott Key
7.-Relay Team 1:32.45aMcDonough
8.-Relay Team 1:32.85aJoppatowne
9.-Relay Team 1:33.80aWicomico
10.-Relay Team 1:34.15aMiddletown
11.-Relay Team 1:34.18aPatuxent
13.-Relay Team 1:36.62aRandallstown
14.-Relay Team 1:36.74aFrederick
15.-Relay Team 1:37.90aCentury
---Relay Team DQMilford Mill
 
 
X 4x200 Relay - Divison 3A - Finals
1.-Relay Team 1:28.69aLong Reach
2.-Relay Team 1:28.92aHenry E. Lackey
3.-Relay Team 1:29.62aWestlake
4.-Relay Team 1:29.84aWilde Lake
5.-Relay Team 1:29.88aDuVal
6.-Relay Team 1:30.27aAnnapolis
7.-Relay Team 1:30.32aLa Plata
8.-Relay Team 1:31.22aPaint Branch
9.-Relay Team 1:31.72aMergenthaler Voc Tech
10.-Relay Team 1:32.18aLinganore
11.-Relay Team 1:32.51aAlbert Einstein
12.-Relay Team 1:32.68aJohn F Kennedy
13.-Relay Team 1:32.70aEdgewood
14.-Relay Team 1:34.68aFranklin
15.-Relay Team 1:35.10aBaltimore City College
---Relay Team DQLake Clifton (Closed)
 
 
X 4x200 Relay - Divison 4A - Finals
1.-Relay Team 1:27.98aRichard Montgomery
2.-Relay Team 1:28.51aArundel
3.-Relay Team 1:29.41aOxon Hill
4.-Relay Team 1:29.52aSuitland
5.-Relay Team 1:29.72aEleanor Roosevelt
6.-Relay Team 1:30.44aGlen Burnie
7.-Relay Team 1:30.52aOld Mill Senior
8.-Relay Team 1:31.74aGaithersburg
9.-Relay Team 1:31.89aWatkins Mill
10.-Relay Team 1:32.10aWoodlawn
11.-Relay Team 1:33.21aBowie
12.-Relay Team 1:33.24aCol. Zadok Magruder
13.-Relay Team 1:33.54aDulaney
14.-Relay Team 1:35.38aSpringbrook
---Relay Team DQGovernor Thomas John...
---Relay Team DNFSouth River
 
 
X 4x400 Relay - Divison 1A - Finals
1.-Relay Team 3:27.94aBrunswick
2.-Relay Team 3:29.60aBohemia Manor
3.-Relay Team 3:31.10aBeall (CLOSED)
4.-Relay Team 3:32.33aPikesville
5.-Relay Team 3:33.09aWestern Tech
6.-Relay Team 3:33.18aElkton
7.-Relay Team 3:34.78aClear Spring
8.-Relay Team 3:36.27aWilliamsport
9.-Relay Team 3:36.95aWashington
10.-Relay Team 3:39.26aFort Hill
11.-Relay Team 3:41.20aNorth Dorchester
12.-Relay Team 3:41.69aPoolesville Sr
13.-Relay Team 3:47.90aMarriotts Ridge
14.-Relay Team 3:51.60aNorth Point
15.-Relay Team 3:53.99aKent County
 
 
X 4x400 Relay - Divison 2A - Finals
1.-Relay Team 3:26.62aLoch Raven
2.-Relay Team 3:27.70aHoward
3.-Relay Team 3:28.20aBaltimore Polytechni...
4.-Relay Team 3:28.47aEastern Tech
5.-Relay Team 3:29.44aHammond
6.-Relay Team 3:30.48aPotomac
7.-Relay Team 3:30.93aMcDonough
8.-Relay Team 3:33.49aRandallstown
9.-Relay Team 3:33.75aLiberty
10.-Relay Team 3:35.11aCentury
11.-Relay Team 3:35.39aMiddletown
12.-Relay Team 3:36.94aKent Island
14.-Relay Team 3:38.59aStephen Decatur
15.-Relay Team 3:38.91aFrancis Scott Key
16.-Relay Team 3:41.80aQueen Annes County
 
 
X 4x400 Relay - Divison 3A - Finals
1.-Relay Team 3:20.57aHenry E. Lackey
2.-Relay Team 3:23.74aPaint Branch
3.-Relay Team 3:23.75aMergenthaler Voc Tech
4.-Relay Team 3:25.84aDuVal
5.-Relay Team 3:28.22aRiver Hill
6.-Relay Team 3:29.39aJohn F Kennedy
7.-Relay Team 3:29.64aAnnapolis
8.-Relay Team 3:31.03aFriendly Senior
9.-Relay Team 3:31.35aWilde Lake
10.-Relay Team 3:31.94aFranklin
11.-Relay Team 3:33.39aWestlake
12.-Relay Team 3:33.91aFallston
13.-Relay Team 3:34.63aLinganore
14.-Relay Team 3:34.81aWestminster
15.-Relay Team 3:36.63aTowson
16.-Relay Team 3:42.73aCarver Vo-Tech
 
 
X 4x400 Relay - Divison 4A - Finals
1.-Relay Team 3:18.44aEleanor Roosevelt
2.-Relay Team 3:20.58aC.H. Flowers
3.-Relay Team 3:20.65aFrederick Douglass-PG
4.-Relay Team 3:22.53aOxon Hill
5.-Relay Team 3:23.10aWoodlawn
6.-Relay Team 3:24.49aGlen Burnie
7.-Relay Team 3:25.43aRichard Montgomery
8.-Relay Team 3:26.67aSuitland
9.-Relay Team 3:27.21aGaithersburg
10.-Relay Team 3:27.48aArundel
11.-Relay Team 3:27.85aWatkins Mill
12.-Relay Team 3:27.89aBladensburg
13.-Relay Team 3:28.08aMeade
14.-Relay Team 3:28.26aDulaney
15.-Relay Team 3:29.62aSouth River
16.-Relay Team 3:29.86aWalt Whitman
17.-Relay Team 3:32.54aQuince Orchard
18.-Relay Team 3:33.09aGovernor Thomas John...
19.-Relay Team 3:34.40aSherwood
 
 
X 4x800 Relay - Divison 1A - Finals
1.-Relay Team 8:06.36aBeall (CLOSED)
2.-Relay Team 8:19.76aSmithsburg
3.-Relay Team 8:20.49aWilliamsport
4.-Relay Team 8:20.95aClear Spring
5.-Relay Team 8:30.76aBrunswick
6.-Relay Team 8:34.18aHarford Tech
7.-Relay Team 8:39.34aElkton
8.-Relay Team 8:47.87aPerryville
9.-Relay Team 8:48.86aWashington
10.-Relay Team 8:59.41aForest Park
11.-Relay Team 9:03.69aPoolesville Sr
12.-Relay Team 9:04.84aRising Sun
13.-Relay Team 9:14.15aChopticon
14.-Relay Team 9:16.19aNorth Dorchester
15.-Relay Team 9:53.11aColonel Richardson
 
 
X 4x800 Relay - Divison 2A - Finals
1.-Relay Team 8:05.97aLiberty
2.-Relay Team 8:06.09aAtholton
3.-Relay Team 8:11.68aGlenelg
4.-Relay Team 8:17.81aMiddletown
5.-Relay Team 8:18.81aBaltimore Polytechni...
6.-Relay Team 8:24.45aStephen Decatur
7.-Relay Team 8:27.20aCentury
8.-Relay Team 8:30.83aForestville Military
9.-Relay Team 8:32.22aHereford
10.-Relay Team 8:32.25aLoch Raven
12.-Relay Team 8:36.67aPatuxent
13.-Relay Team 8:40.96aFrancis Scott Key
14.-Relay Team 8:51.28aParkside
15.-Relay Team 8:52.18aKent Island
16.-Relay Team 9:15.85aRandallstown
 
 
X 4x800 Relay - Divison 3A - Finals
1.-Relay Team 8:04.03aMergenthaler Voc Tech
2.-Relay Team 8:07.58aWestlake
3.-Relay Team 8:14.62aUrbana
4.-Relay Team 8:20.71aFallston
5.-Relay Team 8:20.80aBethesda-Chevy Chase
6.-Relay Team 8:26.44aCentennial
7.-Relay Team 8:26.61aAlbert Einstein
8.-Relay Team 8:28.08aTowson
9.-Relay Team 8:29.38aPaint Branch
10.-Relay Team 8:29.62aAnnapolis
11.-Relay Team 8:29.67aHenry E. Lackey
12.-Relay Team 8:34.21aCatonsville
13.-Relay Team 8:35.36aSeverna Park
14.-Relay Team 8:42.90aNorthern
15.-Relay Team 9:11.55aFranklin
 
 
X 4x800 Relay - Divison 4A - Finals
1.-Relay Team 7:59.19aC.H. Flowers
2.-Relay Team 7:59.93aGaithersburg
3.-Relay Team 8:03.14aQuince Orchard
4.-Relay Team 8:05.93aEleanor Roosevelt
5.-Relay Team 8:06.24aMeade
6.-Relay Team 8:07.51aDulaney
7.-Relay Team 8:11.51aWalter Johnson
8.-Relay Team 8:14.86aOxon Hill
9.-Relay Team 8:15.99aSpringbrook
10.-Relay Team 8:16.48aSouth River
11.-Relay Team 8:19.17aWinston Churchill
12.-Relay Team 8:21.98aBroadneck
13.-Relay Team 8:22.33aBladensburg
14.-Relay Team 8:23.01aLeonardtown
15.-Relay Team 8:25.36aSherwood
16.-Relay Team 8:26.46aGovernor Thomas John...
 
 
X Shot Put - 12lb - Divison 1A - Finals
1.10Ben Horner48-07.25Brunswick
2.12Josh Hamilton47-01.75Beall (CLOSED)
3.12Victor Gilreath45-11.50Western Tech
4.12Kristopher White45-06.25Digital Harbor
5.12Matt Broyles43-04.25Snow Hill
6.11Josh Richards43-04.00Bohemia Manor
7.11Chris Davis43-03.00Smithsburg
8.10Jabre Parker42-04.00Digital Harbor
9.11Jabari Hawkins41-09.75Pikesville
10.11Jeff Link41-07.50Allegany
11.11Clayton Rohrer39-07.00Smithsburg
12.11Chris Gross38-03.00Bohemia Manor
13.12Chris Kubala36-07.00Chopticon
14.10Landon Shorter35-11.50Kent County
15.10Dwayne Hayman34-10.00Washington
16.11Adam Batson34-07.25Colonel Richardson
 
 
X Shot Put - 12lb - Divison 2A - Finals
1.11Trey Jones50-05.75South Hagerstown
2.11Josh Cole48-03.00Francis Scott Key
3.12Phillip Jack46-11.00Patuxent
4.10David Drnec45-03.00Century
5.11Dontrell Brennan44-11.75Potomac
6.11Dj Bryant44-09.50Randallstown
7.11Thomas Threadgill44-06.75Frederick
8.12Antonio Logan-El44-00.50Forestville Military
9.12Miguel Davis42-05.25Milford Mill
10.12Justin Wells42-03.00Baltimore Polytechni...
11.11Ashford Bembry42-00.50Forestville Military
12.11Christain Emezie41-03.25Baltimore Polytechni...
13.11Kwame Bowen-Wright39-02.75Joppatowne
14.11Adam Hollis38-09.75Easton
 
 
X Shot Put - 12lb - Divison 3A - Finals
1.12Turner Coggins48-01.00La Plata
2.12Michael Dilernia47-10.00Urbana
4.12Elliot Galeone47-03.00Fallston
5.11Ben Burden47-02.50North Carroll
6.12Mike Velasquez47-00.00Wheaton
7.12Adam Deiseroth46-09.75Linganore
8.12Greg Winter46-05.25Centennial
9.11Patrick Moran45-00.75Chopticon
10.12Mike Bowman43-05.75Catonsville
11.12Jay Washington42-10.25Long Reach
12.12Daniel Novak42-00.25La Plata
13.12Donovan Ricks41-05.25La Plata
14.9Cameron Mcdearmon39-00.25Franklin
15.12Marcus Maffit34-09.25Lake Clifton (Closed)
--11Zach RothFOULFranklin
 
 
X Shot Put - 12lb - Divison 4A - Finals
1.12Marcus Green51-07.50Largo
2.12Bobby Dugan50-01.75Gaithersburg
3.11Robert Moore49-05.50C.H. Flowers
4.12James Goldsby49-03.25Gaithersburg
5.12Steven Britt48-00.75Eleanor Roosevelt
6.12Matt Miller47-11.25Richard Montgomery
7.12Tredale Kennedy47-04.00Governor Thomas John...
8.9Sean Stanley43-11.25Gaithersburg
9.11Terry Marshall43-10.50Meade
10.12John Barr42-03.25Leonardtown
11.11Xavier Byrd41-08.00Glen Burnie
12.12Raymond Saunders40-11.75Oxon Hill
13.11Paul Bucknor40-09.25Arundel
14.12Franklin Weller40-06.50Governor Thomas John...
 
 
X Discus - 1.6kg - Divison 1A - Finals
1.10Ben Horner155-10Brunswick
2.12Matt Broyles141-00Snow Hill
3.11Josh Richards123-01Bohemia Manor
4.12Kristopher White117-11Digital Harbor
5.12Josh Hamilton116-06Beall (CLOSED)
6.10James Allen114-08Pikesville
7.11Justin Thomas110-02Beall (CLOSED)
8.11Jeff Link108-01Allegany
9.10Keon Readhead108-00Dunbar
10.12Kenny Coursey107-11Elkton
11.10Landon Shorter106-09Kent County
12.11Chris Gross103-06Bohemia Manor
13.12Dominique Milbourne100-09North Dorchester
14.11Joel Baptiste94-10North Dorchester
--12Tj RavenscroftSCRSouthern-AA
--12Eniola EbodaFOULPoolesville Sr
 
 
X Discus - 1.6kg - Divison 2A - Finals
1.12Stacey Adams135-04Potomac
2.12Phillip Jack134-05Patuxent
3.11Kwame Bowen-Wright127-09Joppatowne
4.11Brett Sabol120-10Hereford
5.12Adam Milstead120-09Calvert
6.12Matt Keel120-03Hereford
7.12Joey Pass117-05Kent Island
8.12Kyle Mcdonald113-07South Carroll
8.11Jeff Rieker113-07North East
10.11Josh Cole111-10Francis Scott Key
11.11Travis Coleman108-03Queen Annes County
12.12Miguel Davis108-01Milford Mill
13.11Ken Lulie104-00Middletown
14.11Trey Jones101-11South Hagerstown
 
 
X Discus - 1.6kg - Divison 3A - Finals
1.12Jay Washington149-00Long Reach
2.12Elliot Galeone148-01Fallston
3.12Chris Molloy144-01Westminster
5.12Brett Covington140-01Long Reach
6.12Turner Coggins135-06La Plata
7.12Daniel Novak123-11La Plata
8.12Adam Deiseroth120-08Linganore
9.12Donovan Ricks117-02La Plata
10.9Cameron Mcdearmon111-10Franklin
11.12Mike Velasquez109-11Wheaton
12.12Jason Higgins107-11Dundalk
13.10Matt Blair88-09Towson
14.12Michael Dilernia87-09Urbana
--11Zach RothFOULFranklin
--12Jb WaltonFOULHenry E. Lackey
 
 
X Discus - 1.6kg - Divison 4A - Finals
1.12Marcus Green158-09Largo
2.12Bobby Dugan153-09Gaithersburg
3.12Tredale Kennedy146-03Governor Thomas John...
4.11Terry Marshall138-05Meade
5.11Paul Bucknor136-07Arundel
6.12Robert Scribner135-09Quince Orchard
7.12Matt Miller133-09Richard Montgomery
8.11Robert Moore130-03C.H. Flowers
9.12Kevin Popp127-04Parkville
10.11Franklin Ngwaimbi125-00Bladensburg
11.12Jarried Williams119-08Meade
12.12Franklin Weller117-08Governor Thomas John...
13.11Alex Peyton116-07Richard Montgomery
14.11Rashad Demesme114-08Thomas Stone
15.11Shawn Turrentine103-06Oxon Hill
16.11Brian Iacoboni100-02Dulaney
 
 
X High Jump - Divison 1A - Finals
1.12Victor Gilreath6-04.00Western Tech
2.11Jabari Hawkins6-04.00Pikesville
3.10David Badinga6-02.00Northwood
4.9Tristan Benton6-00.00North Point
5.10Greg Minnick6-00.00Williamsport
6.12Tyler King5-10.00Smithsburg
7.12Robert Becoat5-10.00Harford Tech
8.12Chris Rucker5-10.00Brunswick
8.10Jeff Babich5-10.00Allegany
10.10Larry Webster5-08.00Elkton
11.11Daniel Rucker5-06.00Brunswick
11.11Steve Iser5-06.00Fort Hill
--9Tyrone HallNHColonel Richardson
--10Ryan LarrmoreNHKent County
--9Montrel ThompsonSCRNorth Dorchester
 
 
X High Jump - Divison 2A - Finals
1.12Jordan Dyson6-08.00Frederick
2.11Nick Hruch6-06.00Liberty
3.11WilliamBj Thomas6-02.00Easton
4.11Denard Drew6-02.00Lansdowne
5.11Jimmy Harris6-00.00Middletown
5.12Alex Kachalov6-00.00Middletown
7.11Justin Fontanoza6-00.00Lansdowne
8.12Mike Cipollone6-00.00McDonough
9.11Demtrius Fountain5-10.00Wicomico
9.12Josh Heller5-10.00Loch Raven
9.11Ethan Lichtenberger5-10.00Middletown
9.11Will Brown5-10.00North Caroline
9.12Duane Owens5-10.00Howard
15.9Delonte Wallace5-06.00Patuxent
15.12Andre Grice5-06.00Atholton
--10Quinton HuguleyNHMcDonough
--12Laquan WilliamsSCRBaltimore Polytechni...
 
 
X High Jump - Divison 3A - Finals
1.12Jason Allen6-04.00Mount Hebron
2.10Marques Pratt6-02.00Wilde Lake
3.12Nick Pasch6-02.00Linganore
4.12Raasson Young6-00.00John F Kennedy
5.11Nathaniel Coston6-00.00Paint Branch
6.11Erik Adami5-10.00North Carroll
7.11Michael Amoss5-08.00Fallston
8.12Walter Sanders5-08.00Mergenthaler Voc Tech
9.11Daevon Wall5-08.00Long Reach
--9Paul HerbertNHChopticon
--10Langston ParksNHBaltimore City College
--10Nick LewisNHHuntingtown
--11Dwight SavoyNHChopticon
 
 
X High Jump - Divison 4A - Finals
1.12Aarron Johnson6-10.00Oxon Hill
2.11Jamal Currica6-06.00Damascus
3.12Brandon Randolph6-06.00Old Mill Senior
4.11Warren Gray6-02.00Oxon Hill
4.12Marcus Burnett6-02.00Frederick Douglass-PG
6.12Cameron Pitt6-02.00Springbrook
6.12John Houston6-02.00Col. Zadok Magruder
8.11Franklin Ngwaimbi6-02.00Bladensburg
9.12Sean Johnson6-02.00Oxon Hill
10.11Henry Watts6-00.00Old Mill Senior
11.12Michael Obrien6-00.00Arundel
11.12Adam Cook6-00.00Leonardtown
13.12Tyler Zentz6-00.00Sherwood
14.12Jerehmiah Lewis6-00.00Gaithersburg
15.12Drew Buckingham5-10.00Sherwood
16.11Bruce Edwards5-10.00Chesapeake-AA
17.11Muhammad Roberson5-08.00Montgomery Blair
--12Benjamin NunezNHGovernor Thomas John...
 
 
X Pole Vault - Divison 1A - Finals
1.12Pete Frey13-06.00Boonsboro
2.11Matt Baum13-00.00Brunswick
3.12Chad Cummings12-06.00Brunswick
4.11Leon Souders12-06.00Smithsburg
5.11Drew Yurko12-06.00Fort Hill
6.10JR Roy11-00.00Allegany
7.9Chris Wren11-00.00Smithsburg
8.11Vance Gilmore11-00.00Pikesville
9.10Kyle Byrne10-06.00Clear Spring
10.9Kyle Thompson10-06.00Smithsburg
11.12Paul Hadfield10-00.00Brunswick
12.11Matt Murray9-06.00Rising Sun
--10Ben WainwrightNHHavre De Grace
--9Phil MartinelliNHMarriotts Ridge
--11Aaron HauberNHBoonsboro
 
 
X Pole Vault - Divison 2A - Finals
1.12Jordan Wike13-06.00Winters Mill
2.11Matt Kepler12-00.00Middletown
3.9John Graybeal11-06.00Glenelg
4.10Jacob Sams10-06.00Hammond
5.12Zach Trenary10-06.00Parkside
6.10Brian Gast10-06.00Kent Island
7.9Jon Flesher10-00.00Loch Raven
8.12Taber Bartoshesky10-00.00Parkside
9.12Jared Lutz10-00.00Liberty
10.11Galen Theus10-00.00Atholton
11.10Austin Rector10-00.00Reservoir
12.10Coling Goodling9-06.00Hereford
13.10Luke Durkin9-06.00Hereford
14.9Alex Edelmann9-00.00Middletown
 
 
X Pole Vault - Divison 3A - Finals
1.11Erik Adami12-09.00North Carroll
2.12Johnathan Nyuyen12-06.00Urbana
3.12Nick Redding11-06.00Severna Park
4.12Matt Adams11-06.00Urbana
5.11Josh Howard11-00.00Severna Park
6.10Tom Kable11-00.00Westminster
7.11Michael Amoss11-00.00Fallston
8.12Can Phung11-00.00Tuscarora
9.11Matt Hargrove10-06.00North Harford
--11Joshua WrightNHLinganore
 
 
X Pole Vault - Divison 4A - Finals
1.12Adam Sedlak12-06.00C. Milton Wright
2.12Casey Rudd12-06.00Chesapeake-AA
3.12Chris Cooke12-06.00Old Mill Senior
4.11David Cross12-06.00Arundel
5.11Sam Wilson12-00.00South River
6.11Cyrus Olsen11-06.00South River
7.12Andrew Hawley11-00.00Governor Thomas John...
8.10Shawn Myers11-00.00Perry Hall
9.11Gregory Conte10-06.00Quince Orchard
9.12Brandon Bartley10-06.00Perry Hall
11.10Tom Hoyt10-00.00Richard Montgomery
--12John HoustonNHCol. Zadok Magruder
 
 
X Long Jump - Divison 1A - Finals
1.12Tyler King21-06.50Smithsburg
2.12Adis Mandzukic20-05.75Pikesville
3.11Jamal Campbell20-03.25Smithsburg
5.10Jermol Dix19-10.00Western Tech
6.12Jeremy Rupert19-10.00Smithsburg
7.12Russell Hoyt19-05.00Brunswick
8.12Antwan Matthews19-02.25Pikesville
9.11Drew Yurko18-11.00Fort Hill
10.10Larry Webster18-06.75Elkton
11.11Don-Shay Speid18-03.25Washington
12.11Glenn Andrews18-00.75Forest Park
13.12Damaina Trower17-00.25North Dorchester
14.11Sam Shoge16-10.50Kent County
15.9Tristan Benton16-08.75North Point
 
 
X Long Jump - Divison 2A - Finals
1.12John Mullinex21-04.50Eastern Tech
2.12Robert McClain20-08.25Patuxent
3.12Jack Hutchison20-07.75Kent Island
4.11Denard Drew20-07.50Lansdowne
5.12Steve Rice20-05.25Eastern Tech
6.12Brad Williams20-03.00Liberty
7.11Timothy Han19-09.75Atholton
8.12Laquan Williams19-07.75Baltimore Polytechni...
9.12Devon Brown19-07.00Reservoir
10.11WilliamBj Thomas19-06.50Easton
11.11Ryan Gilligan19-04.75Middletown
12.11Aj Moore19-04.25North Caroline
13.12Caleb Gaskins19-03.75Fairmont Heights
14.10David Thomas19-00.00Francis Scott Key
15.11Justin Stafford18-09.75Owings Mills
17.11Dj Bryant18-07.25Randallstown
 
 
X Long Jump - Divison 3A - Finals
1.12Jason Allen23-04.50Mount Hebron
2.11Corryl Boyd23-00.00Westlake
3.10Charles Tawiah22-00.00Great Mills
4.12Charles Elmer21-11.50Long Reach
5.12Jeff Mcconville21-07.50Westminster
6.12Derek Leblanc21-06.50Wilde Lake
7.12Jason Higgins21-00.50Dundalk
8.10Dontay Taylor20-05.75Carver Vo-Tech
9.12Alex Gray20-05.25Bethesda-Chevy Chase
10.11Cedric Draper20-04.50Friendly Senior
11.11Salifu Cham20-04.00Albert Einstein
12.12Sashsa Charleron19-11.50James M Bennett
13.12Ryan Blaser19-09.25Albert Einstein
14.11Jacob Overfield19-03.00Westlake
15.11Davon Brown18-08.00Lake Clifton (Closed)
16.12Alonzo Chapman17-00.00Baltimore City College
 
 
X Long Jump - Divison 4A - Finals
1.12Antwan Farmer22-02.00Oxon Hill
2.12Marcus Burnett21-06.00Frederick Douglass-PG
3.10Dennis Thomas21-05.00Bowie
4.9Devon Smith21-02.00Eleanor Roosevelt
5.11Jeremy Marshall21-01.75Gaithersburg
6.12Nicholas Olumese21-01.00Largo
7.12Derron Hall20-11.50Frederick Douglass-PG
8.10Gary Frazier20-07.25Richard Montgomery
9.12Justin Payne20-01.50Woodlawn
10.10Anya Uzoh20-01.00Meade
11.12Larbi Dakkouni19-11.50Quince Orchard
12.11Franklin Ngwaimbi19-09.00Bladensburg
13.12Brandon Randolph19-07.75Old Mill Senior
14.12Hector Williams19-00.50Springbrook
15.12Brian Jefferies19-00.00North County
16.12Gerald Mason18-07.50Sherwood
--12Jerehmiah LewisNDGaithersburg
--12Scott PedeltyNDSouth River
 
 
X Triple Jump - Divison 1A - Finals
1.12Tyler King46-11.25Smithsburg
2.12Victor Gilreath46-02.75Western Tech
3.11Jamal Campbell42-02.50Smithsburg
4.12Jeremy Rupert41-06.25Smithsburg
5.10Jermol Dix40-11.50Western Tech
6.12Mike Seydell40-05.00Rising Sun
7.12Ryan Thompson40-03.00Western Tech
9.12Russell Hoyt39-10.75Brunswick
10.10Larry Webster39-10.50Elkton
11.11Anthony Rose39-02.50Harford Tech
12.11Sam Shoge38-07.25Kent County
13.12Matt Derosa37-10.25Beall (CLOSED)
14.11Don-Shay Speid37-09.75Washington
15.11Fred Vilson36-05.75North Dorchester
--10Ward StevensonFOULKent County
--12Quintan JonesFOULBrunswick
 
 
X Triple Jump - Divison 2A - Finals
1.11Denard Drew45-00.75Lansdowne
2.12Brad Williams45-00.00Liberty
3.11Artavius Williams43-11.00Baltimore Polytechni...
4.12Tristen Phillip43-01.00North East
6.12Duane Owens42-05.75Howard
7.12Steve Rice42-05.00Eastern Tech
8.10David Thomas41-02.25Francis Scott Key
9.11Timothy Han41-00.25Atholton
10.11Dj Delva40-05.50Wicomico
11.11Gaskins Aaron39-08.75Fairmont Heights
12.12Caleb Gaskins39-06.50Fairmont Heights
13.11Kenneth Polk39-02.00Stephen Decatur
14.10Brad Boyd38-03.50Century
--12John MullinexFOULEastern Tech
 
 
X Triple Jump - Divison 3A - Finals
1.12Damien Kinchen47-02.50Annapolis
2.12Jason Allen45-05.00Mount Hebron
3.11Corryl Boyd45-00.00Westlake
4.12Jason Higgins44-09.50Dundalk
5.12Sashsa Charleron43-05.00James M Bennett
6.12Mabo Imoisili42-11.75Centennial
7.11Uriel Duncan42-04.00Severna Park
8.12Charles Elmer42-00.00Long Reach
9.12Eric Delgado41-11.50Urbana
10.12Joel Mugisha41-07.25John F Kennedy
11.12Darius Harris41-00.00Westlake
12.12Raasson Young40-08.00John F Kennedy
13.12Shawn Frazier40-02.00Henry E. Lackey
14.9Marcus Smoot37-09.75La Plata
15.11Shapiro Kalu36-02.50Baltimore City College
16.10Jim Mathis35-05.75Franklin
17.11Antonio Ward35-02.25Baltimore City College
 
 
X Triple Jump - Divison 4A - Finals
1.12Antwan Farmer46-02.75Oxon Hill
2.11Warren Gray45-08.00Oxon Hill
3.12Justin Payne45-06.00Woodlawn
4.12Brandon Randolph44-05.50Old Mill Senior
5.11Damel Goddard44-04.75Bowie
6.11Darereis Montgomery43-11.00Woodlawn
7.10Ian 79 Francis43-08.00Walter Johnson
8.12Jarae Allen42-08.25Arundel
9.12Sean Johnson42-07.00Oxon Hill
10.12Larbi Dakkouni41-10.75Quince Orchard
11.10Joseph Boateng41-06.00Northwest
12.12Israel Owolabi41-04.50Gaithersburg
13.12Tyler Zentz40-08.75Sherwood
14.11Sean Freitag39-02.25Broadneck
--11Henry WattsFOULOld Mill Senior
 

Womens Results

 
X 100 Meters - Divison 1A - Finals
1.11Rachel McCallum12.65aBrunswick
2.10Monique Hawkins12.87aNew Town
4.9Tyneshia Kellam12.99aWashington
5.11Jorie Jones13.01aNew Town
6.12Ashley Lucas13.14aPerryville
7.12Jazamine Stallings13.20aHavre De Grace
8.12Katy Hill13.24aSmithsburg
 
 
X 100 Meters - Divison 2A - Finals
1.10Aunye Boone12.06aCalvert
2.11Mon'Twaynise Mclauchlin12.21aPotomac
3.12Shawnta Dixon12.54aEdmondson-Westside
4.11Starr Belmont12.59aStephen Decatur
5.11Rachael Shapelow12.73aWalkersville
6.9Thea Smith12.77aMilford Mill
7.11Jennifer Byrd12.86aFrancis Scott Key
 
 
X 100 Meters - Divison 3A - Finals
1.12Shalaiyah Sommerville12.24aWestern
2.10Jessica Tongue12.30aAnnapolis
3.12Theresa Lewis12.38aWestern
4.12Alexis Booker12.47aFriendly Senior
5.9Victoria Kennedy12.47aTuscarora
6.12Devan Miles12.61aLong Reach
7.9Alexis Hurd12.63aNorth Carroll
 
 
X 100 Meters - Divison 4A - Finals
1.10Elan Hilare11.99aEleanor Roosevelt
2.12Lindsey Jefferson12.32aEleanor Roosevelt
3.12Britney Foreman12.35aChesapeake-AA
4.12Ini Akpandak12.63aCol. Zadok Magruder
5.9Anneve Waithe12.67aPerry Hall
6.11Kelsey Porter12.81aNorthwest
7.10Jacqualin Davis12.95aBowie
 
 
X 100 Meters - Divison 1A - Prelims
1.11Rachel McCallum12.70aBrunswick
2.10Monique Hawkins12.77aNew Town
3.9Tyneshia Kellam12.88aWashington
4.12Jazamine Stallings12.91aHavre De Grace
6.11Jorie Jones13.15aNew Town
7.12Katy Hill13.16aSmithsburg
8.12Ashley Lucas13.23aPerryville
9.10Sarah Armstrong13.30aPoolesville Sr
10.9Maura Jones13.41aBeall (CLOSED)
11.11Ashanti Hunter13.45aReginald Lewis
12.9Aluka Ogle-Moore13.58aWilliamsport
13.10Chatriece Lawson13.66aWashington
14.10Asya Brown13.77aClear Spring
15.11Wykeshia Pierce13.90aNorth Dorchester
16.11Ebony Fountain14.50aCrisfield
 
 
X 100 Meters - Divison 2A - Prelims
1.10Aunye Boone12.20aCalvert
2.11Mon'Twaynise Mclauchlin12.45aPotomac
3.12Shawnta Dixon12.64aEdmondson-Westside
4.11Starr Belmont12.70aStephen Decatur
5.9Thea Smith12.73aMilford Mill
6.11Rachael Shapelow12.92aWalkersville
7.11Jennifer Byrd12.98aFrancis Scott Key
8.11Charlese Phillips13.09aQueen Annes County
9.11Shardae Coleman13.16aJoppatowne
10.10Marissa Armour13.17aRockville
11.10Kenterra Richardson13.36aForestville Military
12.11Chinasa Onukwubiri13.37aKent Island
13.11Stephanie Harris13.42aRandallstown
14.12Desiree Johnson13.44aSouth Hagerstown
--11Ashley AuffarthFSEastern Tech
 
 
X 100 Meters - Divison 3A - Prelims
1.12Shalaiyah Sommerville12.17aWestern
3.10Jessica Tongue12.25aAnnapolis
5.12Alexis Booker12.27aFriendly Senior
2.12Theresa Lewis12.34aWestern
4.9Victoria Kennedy12.48aTuscarora
6.9Alexis Hurd12.51aNorth Carroll
7.12Devan Miles12.67aLong Reach
8.11Danyelle Barnes12.79aAberdeen
9.11Christina Yates12.93aGwynn Park
10.10Shaniqua Moore13.03aMergenthaler Voc Tech
11.12Nakia Allen13.15aFriendly Senior
12.11Keristin Harrison13.17aWestern
13.9Amanda Yates13.35aLinganore
 
 
X 100 Meters - Divison 4A - Prelims
1.10Elan Hilare12.24aEleanor Roosevelt
3.12Michaylin Golladay12.43aLargo
5.12Britney Foreman12.43aChesapeake-AA
2.12Lindsey Jefferson12.75aEleanor Roosevelt
6.12Ini Akpandak12.77aCol. Zadok Magruder
4.9Anneve Waithe12.80aPerry Hall
7.10Jacqualin Davis12.88aBowie
8.11Kelsey Porter12.89aNorthwest
9.9Alex Evitts13.22aLeonardtown
10.10Alissa Jewell13.24aGaithersburg
11.11Desiree James13.39aOld Mill Senior
12.9Cenarda Jackson13.41aGovernor Thomas John...
13.12Jamie Obendorfer13.42aDamascus
14.10Christina Medina13.89aJames Hubert Blake
 
 
X 200 Meters - Divison 1A - Finals
1.11Rachel McCallum25.42aBrunswick
2.10Fallon Rovel-Jones25.88aNew Town
3.10Monique Hawkins25.90aNew Town
4.9Tamicka Smithson25.98aDunbar
5.12Ashley Lucas26.73aPerryville
6.10Sarah Armstrong27.07aPoolesville Sr
7.12Jazamine Stallings27.10aHavre De Grace
8.9Aluka Ogle-Moore27.61aWilliamsport
 
 
X 200 Meters - Divison 2A - Finals
1.10Aunye Boone24.55aCalvert
2.11Mon'Twaynise Mclauchlin25.36aPotomac
3.11Christen Griffin25.47aMcDonough
4.11Nicole Smalls25.48aCalvert
5.12Shawnta Dixon25.61aEdmondson-Westside
6.11Starr Belmont26.18aStephen Decatur
7.11Rachael Shapelow26.37aWalkersville
8.11Jennifer Byrd26.78aFrancis Scott Key
 
 
X 200 Meters - Divison 3A - Finals
1.12Shalaiyah Sommerville24.36aWestern
2.10Danielle Brock24.53aWestlake
3.11Letecia Wright24.70aWestern
4.9Kellie Christian24.84aCatonsville
5.10Jessica Tongue25.19aAnnapolis
6.9Alexis Hurd25.44aNorth Carroll
7.12Alexis Booker25.67aFriendly Senior
8.11Paris Williams25.98aAberdeen
 
 
X 200 Meters - Divison 4A - Finals
1.10Elan Hilare24.48aEleanor Roosevelt
2.12Robyn Chapman24.91aFrederick Douglass-PG
3.12Michaylin Golladay25.04aLargo
4.12Ini Akpandak25.62aCol. Zadok Magruder
5.12Lindsey Jefferson25.65aEleanor Roosevelt
6.10Najjiyya Franklin-Huff25.75aGovernor Thomas John...
7.11Sonia Gill26.23aQuince Orchard
8.9Anneve Waithe26.28aPerry Hall
 
 
X 200 Meters - Divison 1A - Prelims
1.9Tamicka Smithson25.87aDunbar
3.10Monique Hawkins26.04aNew Town
2.11Rachel McCallum26.22aBrunswick
5.12Ashley Lucas26.85aPerryville
4.10Fallon Rovel-Jones26.88aNew Town
6.10Sarah Armstrong27.44aPoolesville Sr
7.9Aluka Ogle-Moore27.71aWilliamsport
8.12Jazamine Stallings27.76aHavre De Grace
9.12Katy Hill27.88aSmithsburg
10.10Kellie Reese28.34aBoonsboro
11.11Wykeshia Pierce28.62aNorth Dorchester
12.11Carolyn Maxim28.86aNorthern Garrett Cou...
13.9Misha Holmes29.07aNorth Dorchester
14.12Shante Stubbs29.11aCrisfield
15.11Javaughn Molock29.25aNorth Dorchester
 
 
X 200 Meters - Divison 2A - Prelims
1.10Aunye Boone25.00aCalvert
2.11Mon'Twaynise Mclauchlin25.56aPotomac
3.11Christen Griffin25.82aMcDonough
4.12Shawnta Dixon25.97aEdmondson-Westside
5.11Starr Belmont26.14aStephen Decatur
6.11Nicole Smalls26.23aCalvert
7.11Jennifer Byrd26.46aFrancis Scott Key
8.11Rachael Shapelow26.66aWalkersville
9.10Michelle Newman26.68aEastern Tech
10.9Taneisha Mccray26.72aFrederick Douglass-BC
11.9Thea Smith26.78aMilford Mill
12.9Brittney Caudle26.84aMiddletown
13.11Charlese Phillips27.04aQueen Annes County
14.11Chinasa Onukwubiri27.24aKent Island
15.10Shaday Doyley27.39aRockville
16.10Lora Robinson27.95aParkside
 
 
X 200 Meters - Divison 3A - Prelims
1.12Shalaiyah Sommerville24.81aWestern
2.10Danielle Brock25.03aWestlake
3.11Letecia Wright25.12aWestern
5.10Jessica Tongue25.26aAnnapolis
4.9Kellie Christian25.29aCatonsville
6.9Alexis Hurd25.72aNorth Carroll
7.12Alexis Booker25.86aFriendly Senior
8.11Paris Williams26.10aAberdeen
9.11Michele Miller26.12aJohn F Kennedy
10.11Jasmine Ingram26.30aTuscarora
11.11Tionne Oliver26.43aNortheast-AA
12.12Natalie Goodman26.49aLinganore
13.12Chrishanna Warren26.56aLa Plata
14.12Devan Miles26.79aLong Reach
15.10Trudy Jones27.53aHuntingtown
 
 
X 200 Meters - Divison 4A - Prelims
1.10Elan Hilare24.75aEleanor Roosevelt
3.12Michaylin Golladay25.37aLargo
2.12Robyn Chapman25.60aFrederick Douglass-PG
5.10Najjiyya Franklin-Huff25.94aGovernor Thomas John...
6.12Lindsey Jefferson26.04aEleanor Roosevelt
4.12Ini Akpandak26.09aCol. Zadok Magruder
7.11Sonia Gill26.31aQuince Orchard
8.9Anneve Waithe26.66aPerry Hall
9.9Lauren Love-Joy26.75aMeade
10.11Jade Perry26.99aArundel
11.10Rianne Webb27.27aRichard Montgomery
12.10Alissa Jewell27.29aGaithersburg
13.9Grace Burger28.20aBroadneck
 
 
X 400 Meters - Divison 1A - Finals
1.10Tyshia Oliver57.56aReginald Lewis
2.9Tamicka Smithson59.46aDunbar
3.10Ashly Mcclure59.62aDigital Harbor
4.11Rachel McCallum59.65aBrunswick
5.11Danielle Anderson1:00.73aRising Sun
6.10Jessica Palmer1:01.50aWilliamsport
7.12Lola Osho1:01.80aNew Town
8.10Alexis Cottman1:01.91aWashington
9.11Caitlin Gibb1:02.48aRising Sun
10.9Amanda Twigg1:03.66aFort Hill
11.11Javaughn Molock1:04.77aNorth Dorchester
12.9Megan Wiley1:06.40aNorthern Garrett Cou...
13.11Wykeshia Pierce1:10.75aNorth Dorchester
14.11Tirza Hortensius1:12.32aKent County
--11Brittany PalmerSCRNorth Dorchester
 
 
X 400 Meters - Divison 2A - Finals
1.11Nicole Smalls57.90aCalvert
2.12Jemu Zarzar58.07aCentral-PG
3.11Jennifer Byrd1:00.17aFrancis Scott Key
4.12Joya Canfield1:00.89aStephen Decatur
5.12Akilah Clark1:00.92aCentral-PG
6.11Danielle Scruggs1:01.28aLoch Raven
7.12Shawnta Dixon1:01.38aEdmondson-Westside
8.10Shaday Doyley1:01.60aRockville
9.12Kyra Davis1:01.79aMiddletown
10.9Meggy Mclean1:02.14aKent Island
11.10Lora Robinson1:02.33aParkside
12.10Allison Dauses1:02.40aLoch Raven
13.9Lunden Hawkins1:02.48aHoward
14.10Debra Ostrander1:03.14aNorth Caroline
15.11Stephanie Harris1:03.16aRandallstown
 
 
X 400 Meters - Divison 3A - Finals
1.10Danielle Brock55.95aWestlake
2.12Shalaiyah Sommerville56.41aWestern
3.11Melissa Turowski57.08aLinganore
4.11Jasmine Ingram57.32aTuscarora
5.11Quantikia Stepney57.70aMergenthaler Voc Tech
6.12Asia Nettles57.78aJohn F Kennedy
7.9Catherine Mastin58.56aLa Plata
8.11Paris Williams58.56aAberdeen
9.9Lauren Quinn59.02aLinganore
10.12Jessica Stanley59.28aHuntingtown
11.10Kitra Stewart59.29aMergenthaler Voc Tech
12.11Monique Ositelu59.40aJames M Bennett
13.12Jamese Cobb59.40aLong Reach
14.11Tionne Oliver59.44aNortheast-AA
15.9Anna Roth1:00.57aFranklin
16.10Jasymn Jones1:02.66aFriendly Senior
 
 
X 400 Meters - Divison 4A - Finals
1.11Tameka Jameson54.80aEleanor Roosevelt
2.10Leslie Morrison56.92aWalt Whitman
3.12Robyn Chapman57.02aFrederick Douglass-PG
4.11Sonia Gill57.89aQuince Orchard
5.10Najjiyya Franklin-Huff58.32aGovernor Thomas John...
6.11Christina Mason58.39aMeade
7.12Latoshia Bost58.44aC.H. Flowers
8.11Tashima Stephens58.46aEleanor Roosevelt
9.10Tanika Vicks59.36aLargo
10.9Alex Evitts59.77aLeonardtown
11.11Shayla Davis59.91aWatkins Mill
12.12Jamie Obendorfer1:00.27aDamascus
13.11Sasha Waters1:01.50aSherwood
14.10Mattie Mcdowell1:02.29aDulaney
15.9Stephanie Payne1:03.46aBroadneck
--11Katie ApibunyopasSCRDulaney
 
 
X 800 Meters - Divison 1A - Finals
1.11Meagan Smithyman2:24.32aBrunswick
2.11Jordan Atha2:24.32aWilliamsport
3.11Hayley Harnett2:24.79aBoonsboro
4.12Jamie Beckley2:26.79aClear Spring
5.9Jenny Reid2:27.19aPoolesville Sr
6.12Laura Rupprecht2:27.97aBrunswick
7.9Amanda Twigg2:28.44aFort Hill
8.10Stephanie Buckner2:30.61aMarriotts Ridge
9.12Cara Blumenthal2:33.45aPikesville
10.11Caitlin Gibb2:34.60aRising Sun
11.9Rachel Wein2:41.39aPerryville
12.12Caroline Sterling3:02.10aCrisfield
13.9Tracey Kendig3:02.12aCrisfield
14.9Marjarie Vilson3:05.79aNorth Dorchester
15.11Sarah Moran3:07.04aMardela
--10Ranisha HarrisDNFWestern Tech
 
 
X 800 Meters - Divison 2A - Finals
1.11Alison Smith2:15.96aAtholton
2.12Jemu Zarzar2:17.28aCentral-PG
3.11Courtney Williams2:19.50aLoch Raven
4.9Meg Foley2:21.46aEastern Tech
5.9Jenna Cimino2:23.47aHereford
6.12Alison Parris2:24.21aPatuxent
7.11Anna Clements2:25.42aMiddletown
8.10Samantha Stehle2:27.60aAtholton
9.10Cori Dimes2:27.75aHereford
10.12Kyra Davis2:28.56aMiddletown
11.11Whitney Dancaster2:28.98aKent Island
12.11Katie Breen2:29.42aKent Island
13.9Viona Miller2:29.78aJoppatowne
14.12Jenny Gillespie2:34.53aSouthern-AA
15.12Lindsay Warfield2:35.41aSouth Carroll
16.12Allison Aichele2:36.21aMiddletown
 
 
X 800 Meters - Divison 3A - Finals
1.11Liz Mccarter2:16.17aMount Hebron
2.12Keely Murphy2:16.50aNorthern
3.11Monique Ositelu2:17.77aJames M Bennett
4.12Michelle Donadio2:19.90aFranklin
5.11Emily Haskel2:23.63aTowson
6.10Kitra Stewart2:23.99aMergenthaler Voc Tech
7.11Katie Hursey2:24.49aNorth Carroll
8.11Quantikia Stepney2:25.28aMergenthaler Voc Tech
9.11Sarah Dawes2:25.65aHuntingtown
10.12Olivia Dashiell2:26.14aJames M Bennett
11.11Laura McKee2:27.48aMount Hebron
12.11Sami Koslowski2:28.10aLinganore
13.9Leslie Aird2:28.45aUrbana
14.12Henrietta Yekeh2:29.51aSurrattsville
15.10Molly Donovan2:31.53aNorth Carroll
 
 
X 800 Meters - Divison 4A - Finals
1.10Tasha Stanley2:15.21aEleanor Roosevelt
2.10Leslie Morrison2:16.68aWalt Whitman
3.10Kathy Aherne2:18.69aNorthwest
4.11Ashlyn Sinclair2:20.01aMontgomery Blair
5.12Tunisia Milner2:20.75aEleanor Roosevelt
6.10Brittany View2:21.67aEleanor Roosevelt
7.11Christy Baker2:23.24aChesapeake-AA
8.11Katie Apibunyopas2:23.35aDulaney
9.11Brooke Beal2:24.87aGovernor Thomas John...
10.10Emma Larkin2:24.93aDulaney
11.11Smith Denise2:25.23aC.H. Flowers
12.11Halsey Sinclair2:25.67aMontgomery Blair
13.12Megan Digregorio2:26.51aPerry Hall
14.12Kasey Jamison2:27.41aBroadneck
15.10Kayla Ohlson2:29.26aOld Mill Senior
 
 
X 1600 Meters - Divison 1A - Finals
1.11Jordan Atha5:23.19aWilliamsport
2.9Cara Richardson5:27.85aPerryville
3.9Jenny Reid5:27.91aPoolesville Sr
5.9Rachel Wein5:36.73aPerryville
6.10Lauryn MacFawn5:37.81aAllegany
7.10Natalie Mancini5:43.77aSmithsburg
8.9Lexi Bryan5:44.50aWilliamsport
9.10Stephanie Buckner5:47.45aMarriotts Ridge
10.11Bernadette Fausto5:50.03aElkton
11.9Gabby Neri5:59.49aRising Sun
12.9Jessica Early6:06.22aMardela
13.11Sarah Moran7:29.21aMardela
 
 
X 1600 Meters - Divison 2A - Finals
1.9Meg Foley5:07.49aEastern Tech
2.9Kristen Malloy5:20.16aHereford
3.9Jenna Cimino5:22.72aHereford
4.11Lisa Robbins5:24.26aLiberty
5.12Joya Canfield5:27.03aStephen Decatur
6.10Cori Dimes5:28.18aHereford
7.12Lindsay Warfield5:29.10aSouth Carroll
8.12Alison Parris5:29.90aPatuxent
9.9Becky Leathers5:31.30aFrancis Scott Key
10.9Elyse Borisko5:31.86aHoward
11.9Leigh Hobson5:32.59aQueen Annes County
12.10Debra Ostrander5:36.65aNorth Caroline
13.12Maggie Leathers5:38.51aFrancis Scott Key
14.10Jaclyn Tsioumas5:43.34aReservoir
15.11Elizabeth Vanderclute5:46.72aStephen Decatur
--11Alison SmithDQAtholton
 
 
X 1600 Meters - Divison 3A - Finals
1.11Liz Mccarter5:01.17aMount Hebron
2.12Keely Murphy5:02.64aNorthern
3.11Katie Hursey5:04.87aNorth Carroll
4.12Michelle Donadio5:07.45aFranklin
5.9Kelsey Hill5:17.65aSeverna Park
6.11Erin Whelan5:18.06aCatonsville
7.11Angeli Sivaraman5:22.93aCentennial
8.10Sophie Thomas5:24.30aNorth Carroll
9.11Anna Erickson5:25.01aFallston
10.11Katie Ogden5:25.69aNorthern
11.11Hannah Mayhew5:31.51aTowson
12.9Leslie Aird5:32.98aUrbana
13.12Megan Andrews5:35.29aBethesda-Chevy Chase
14.9Karina Coelho5:47.28aNorthern
15.9Emma Fesperman5:47.80aTowson
 
 
X 1600 Meters - Divison 4A - Finals
1.10Dominique Lockhart5:09.02aEleanor Roosevelt
2.11Halsey Sinclair5:12.36aMontgomery Blair
3.11Laura McCary5:12.50aCol. Zadok Magruder
4.10Emma Larkin5:14.26aDulaney
5.11Cara Harrison5:16.94aQuince Orchard
6.10Katlyn Dillow5:17.77aLeonardtown
7.11Ashlyn Sinclair5:18.60aMontgomery Blair
8.12Michelle Levy5:18.82aThomas S Wootton
9.10Louise Hannallah5:19.69aWinston Churchill
10.9Cassandra Trevino5:20.19aOld Mill Senior
11.12Anya Oleynik5:21.80aQuince Orchard
12.10Anjelica Dinucci5:22.02aDulaney
13.9Miranda Heater5:22.37aSouth River
14.10Emma Eckerstrom5:24.76aNorthwest
15.10Sara Bailey5:28.51aC. Milton Wright
16.11Martina Dodd5:32.90aMeade
17.12Megan Digregorio5:42.39aPerry Hall
18.11Smith Denise5:45.78aC.H. Flowers
19.12Kaylin Cage6:05.01aLargo
--12Brandi BarberSCRGwynn Park
 
 
X 3200 Meters - Divison 1A - Finals
1.9Cara Richardson11:50.63aPerryville
2.10Lauryn MacFawn12:02.01aAllegany
3.9Rachel Wein12:13.73aPerryville
4.9Annie Heimsoth12:29.81aMarriotts Ridge
5.10Anna Dusenbery12:52.61aAllegany
6.12Laura Forsythe12:58.73aWilliamsport
7.9Tracey Forsythe13:00.75aWilliamsport
8.11Bernadette Fausto13:01.52aElkton
9.11Alya Badell13:30.90aBrunswick
10.11Sarah Brewer13:44.74aRising Sun
11.10Jessica Kelley14:55.19aKent County
 
 
X 3200 Meters - Divison 2A - Finals
1.11Alison Smith11:02.30aAtholton
2.9Elyse Borisko11:49.91aHoward
3.11Ashlee Horst11:50.39aCentury
4.10Jaclyn Tsioumas11:54.49aReservoir
5.9Kristen Malloy11:54.70aHereford
6.12Lindsay Warfield11:56.10aSouth Carroll
7.9Leigh Hobson12:02.11aQueen Annes County
8.12Sarah Lebro12:02.78aOakland Mills
9.12Mairin Leahy12:13.31aFrancis Scott Key
10.12Maggie Leathers12:26.64aFrancis Scott Key
11.11Elizabeth Vanderclute12:39.13aStephen Decatur
12.12Joanna Faircloth12:48.01aKent Island
13.10Erica Stegman12:55.45aHereford
14.10Alice Wolfkill12:56.32aLoch Raven
15.10Hilary Staver13:20.60aQueen Annes County
 
 
X 3200 Meters - Divison 3A - Finals
1.12Michelle Donadio11:08.91aFranklin
2.9Kelsey Hill11:10.11aSeverna Park
3.11Katie Hursey11:15.88aNorth Carroll
4.11Liz Mccarter11:19.65aMount Hebron
5.11Erin Whelan11:34.46aCatonsville
6.10Liya Kasimova11:45.33aSeverna Park
7.11Katie Ogden11:48.12aNorthern
8.11Angeli Sivaraman11:50.51aCentennial
9.11Hannah Mayhew12:03.25aTowson
10.12Lauren Capone12:28.68aTowson
11.12Christina Aumand12:35.99aHuntingtown
12.9Amanda Mcfarlin12:39.65aLa Plata
13.10Molly Donovan13:20.17aNorth Carroll
14.11Cortney Crouse13:40.19aLinganore
15.12Kelly Bertoloccini14:12.19aHuntingtown
--9Leslie AirdDNFUrbana
 
 
X 3200 Meters - Divison 4A - Finals
1.10Emma Eckerstrom11:05.80aNorthwest
2.11Marika Walker11:07.16aEleanor Roosevelt
3.10Louise Hannallah11:11.00aWinston Churchill
4.12Anya Oleynik11:12.99aQuince Orchard
5.11Halsey Sinclair11:21.49aMontgomery Blair
6.11Cara Harrison11:22.84aQuince Orchard
7.10Emma Larkin11:37.49aDulaney
8.10Sara Bailey11:37.92aC. Milton Wright
9.12Marissa Mcphail11:40.31aArundel
10.11Kate Askine11:49.30aDulaney
11.9Teshika Rivers11:50.97aEleanor Roosevelt
12.11Tait Woodward11:54.75aBroadneck
13.10Lindsay Lippencott12:07.34aC. Milton Wright
14.12Stephanie Miklos12:18.86aSouth River
15.10Olivia Webster12:21.13aLeonardtown
16.9Anika Stark13:35.07aBowie
17.12Marquita Watson14:02.95aNorthwestern-PG
 
 
X 100m Hurdles - 33" - Divison 1A - Finals
1.10Lauren Campbell15.55aWestern Tech
2.9Olivia Durr15.61aPoolesville Sr
3.11Sarah Stephens15.81aSouthern-AA
4.9Geranda Williams16.30aNorth Point
5.11Julia Diaz16.59aBrunswick
6.11Brittany Richmond17.09aWestern Tech
7.10Shelby Layman17.33aSmithsburg
8.10Alysse Cottman17.90aWashington
 
 
X 100m Hurdles - 33" - Divison 2A - Finals
1.11Christen Griffin14.77aMcDonough
2.11Nicole Robinson14.92aAtholton
3.11Selena Haggins15.50aCentral-PG
4.12Kiondra Fisher15.84aFrederick
5.11Cole Dant15.87aNorth East
6.12Alana Nedd15.99aAtholton
7.12Ebone Leach16.06aMilford Mill
8.9Jennifer Bates16.25aEastern Tech
 
 
X 100m Hurdles - 33" - Divison 3A - Finals
1.12Theresa Lewis14.04aWestern
2.11Letecia Wright14.39aWestern
3.11Tashana Johnson14.47aWestern
4.12Sarah Harmon14.92aJames M Bennett
5.12Kristin Baxivanos15.05aFallston
6.10Torrie Saunders15.08aAnnapolis
7.10Christina Johnson17.23aWilde Lake
8.11Shaakira Raheem20.03aAlbert Einstein
 
 
X 100m Hurdles - 33" - Divison 4A - Finals
1.11Audrey Gariepy14.32aWinston Churchill
2.12Keirra Holiday14.81aLargo
3.10Imani Colbert15.04aC.H. Flowers
4.11Jasmine Norris15.30aLargo
5.11Leah Putman15.96aSherwood
6.11Brooke Beal15.98aGovernor Thomas John...
7.12Jessica Dabulskis16.02aLeonardtown
8.11Tara Okusaga16.73aNorthwest
 
 
X 100m Hurdles - 33" - Divison 1A - Prelims
1.10Lauren Campbell16.05aWestern Tech
2.11Sarah Stephens16.10aSouthern-AA
3.9Geranda Williams16.31aNorth Point
5.9Olivia Durr16.56aPoolesville Sr
4.11Brittany Richmond17.31aWestern Tech
6.11Julia Diaz17.55aBrunswick
7.10Alysse Cottman17.83aWashington
8.10Shelby Layman17.83aSmithsburg
9.11Candiz Smith18.09aWashington
10.9Tyler Zicklefoose18.39aChopticon
11.11Michelle Mcclane18.53aPerryville
12.12Caroline Farrell18.53aBohemia Manor
13.10Jessica Palmer20.54aWilliamsport
14.10Jessica Kelley20.90aKent County
15.9Monique Adams21.11aNorth Dorchester
--9Sarah TritschFSWilliamsport
 
 
X 100m Hurdles - 33" - Divison 2A - Prelims
1.11Christen Griffin15.04aMcDonough
2.11Nicole Robinson15.11aAtholton
3.11Selena Haggins15.73aCentral-PG
5.12Alana Nedd15.76aAtholton
4.12Kiondra Fisher16.08aFrederick
6.11Cole Dant16.17aNorth East
7.12Ebone Leach16.75aMilford Mill
8.9Jennifer Bates16.83aEastern Tech
9.10Brittany Lough17.64aEastern Tech
10.9Liz Holland17.87aWinters Mill
11.12Sara Sollott17.88aWinters Mill
12.12Sarah Bornhoeft17.96aNorth Caroline
13.10Meghan Miller18.16aWalkersville
14.11Sierra Briddell18.33aWicomico
15.10Samantha Meadows19.30aEastern Tech
 
 
X 100m Hurdles - 33" - Divison 3A - Prelims
1.12Theresa Lewis14.20aWestern
2.11Letecia Wright14.59aWestern
3.11Tashana Johnson14.62aWestern
5.12Kristin Baxivanos15.28aFallston
4.12Sarah Harmon15.43aJames M Bennett
6.10Torrie Saunders15.47aAnnapolis
7.10Christina Johnson15.70aWilde Lake
8.11Shaakira Raheem15.83aAlbert Einstein
9.11Christina Barton16.57aHuntingtown
10.10Giovanni Gilmore16.86aLa Plata
11.11Carly Bock17.08aCatonsville
12.10Caroline Baker17.21aTuscarora
13.10Meghan Young17.63aWestminster
14.11Chelsea Pellecchia17.91aLa Plata
15.12Latrina Alston17.99aLa Plata
 
 
X 100m Hurdles - 33" - Divison 4A - Prelims
1.11Audrey Gariepy14.57aWinston Churchill
2.12Keirra Holiday14.97aLargo
3.10Imani Colbert15.35aC.H. Flowers
5.11Jasmine Norris15.45aLargo
4.12Jessica Dabulskis15.98aLeonardtown
6.11Leah Putman16.31aSherwood
7.11Tara Okusaga16.39aNorthwest
8.11Brooke Beal16.42aGovernor Thomas John...
9.12Krystal Casiano16.90aArundel
10.9Christine Walsh17.62aWalter Johnson
11.12Sossena Wood17.82aEleanor Roosevelt
12.11Jenny McCoy19.11aWalter Johnson
13.10Ludwig Lindsie19.39aC. Milton Wright
--10Monica GeraldDQJames Hubert Blake
--10Alyson HudsonFSChesapeake-AA
 
 
X 300m Hurdles - 30" - Divison 1A - Finals
1.10Lauren Campbell45.12aWestern Tech
2.12Lola Osho46.39aNew Town
3.11Brittany Richmond47.43aWestern Tech
4.9Olivia Durr47.49aPoolesville Sr
5.9Geranda Williams47.96aNorth Point
6.11Demia Franklin48.16aDigital Harbor
7.10Jessica Palmer48.61aWilliamsport
8.11Hannnah Walla48.92aBoonsboro
9.9Amy Taylor49.04aWilliamsport
10.11Danielle Anderson50.12aRising Sun
11.11Candiz Smith50.30aWashington
12.11Julia Diaz50.72aBrunswick
13.9Sarah Tritsch51.71aWilliamsport
14.10Alysse Cottman53.10aWashington
15.9Monique Adams59.45aNorth Dorchester
 
 
X 300m Hurdles - 30" - Divison 2A - Finals
1.11Christen Griffin44.11aMcDonough
2.11Selena Haggins45.60aCentral-PG
3.11Cole Dant46.25aNorth East
4.11Nicole Robinson46.53aAtholton
5.12Paige Thomas46.78aOverlea
6.12Alana Nedd48.12aAtholton
7.12Brittany Eger48.49aCentury
8.12Kiondra Fisher48.49aFrederick
9.11Laura Klipp48.75aWalkersville
10.12Tiericka Harrison50.38aJoppatowne
11.9Camille Lukey50.49aMiddletown
12.10Jenny Altieri51.18aKent Island
13.12Mariama Mansary51.25aNorth Caroline
14.10Jamie Naab52.40aFrancis Scott Key
15.9Caroline Dulin54.77aHereford
16.9Arielle Gaither57.79aBaltimore Polytechni...
17.10Brittany Lough1:11.64aEastern Tech
 
 
X 300m Hurdles - 30" - Divison 3A - Finals
1.12Theresa Lewis43.99aWestern
2.10Torrie Saunders44.94aAnnapolis
3.12Joyce Atagwe45.13aDuVal
4.11Tashana Johnson46.61aWestern
5.11Nykeisha Sewell46.83aMergenthaler Voc Tech
6.10Giovanni Gilmore47.09aLa Plata
7.12Joi Briscoe47.10aMergenthaler Voc Tech
8.11Dominique Wright47.35aJohn F Kennedy
9.12Kristin Baxivanos47.72aFallston
10.12Latrina Alston47.81aLa Plata
11.11Sharon Forieta48.54aAlbert Einstein
12.11Shaakira Raheem48.89aAlbert Einstein
13.12Tahnee Fields48.95aLong Reach
14.12Brianna Garvey49.73aWestminster
15.9Shemika Martin52.58aAberdeen
 
 
X 300m Hurdles - 30" - Divison 4A - Finals
1.12Patricia Anyanwu43.40aEleanor Roosevelt
2.11Takecia Jameson43.51aEleanor Roosevelt
3.12Antionette Arrington44.94aEleanor Roosevelt
4.12Hilary Moen45.01aWalter Johnson
5.11Jasmine Norris46.34aLargo
6.12Robin Yerkes47.72aBroadneck
7.12Krystal Casiano47.82aArundel
8.11Jenny McCoy47.89aWalter Johnson
9.11Octavia Payne48.17aDulaney
10.12Jessica Dabulskis48.39aLeonardtown
11.11Sasha Waters48.78aSherwood
12.11Anne Peterson48.79aWalt Whitman
13.9Kylie Galyen50.89aC. Milton Wright
14.11Tara Okusaga50.96aNorthwest
15.10Allie Paulsen51.16aC. Milton Wright
16.9Marci Whiteside51.52aArundel
17.10Maxann Keller52.76aGovernor Thomas John...
 
 
X 4x100 Relay - Divison 1A - Finals
1.-Relay Team 50.05aWestern Tech
2.-Relay Team 50.68aNew Town
3.-Relay Team 51.86aPikesville
4.-Relay Team 52.58aWilliamsport
5.-Relay Team 52.61aSmithsburg
6.-Relay Team 53.22aSouthern Garrett Co
7.-Relay Team 53.38aPoolesville Sr
8.-Relay Team 53.39aHavre De Grace
9.-Relay Team 53.94aClear Spring
10.-Relay Team 54.23aNorth Point
11.-Relay Team 55.24aBrunswick
13.-Relay Team 56.33aColonel Richardson
14.-Relay Team 1:02.53aNorth Dorchester
 
 
X 4x100 Relay - Divison 2A - Finals
1.-Relay Team 50.17aReservoir
2.-Relay Team 50.18aStephen Decatur
3.-Relay Team 50.32aEastern Tech
4.-Relay Team 50.82aMilford Mill
5.-Relay Team 51.06aBaltimore Polytechni...
6.-Relay Team 51.31aCentral-PG
7.-Relay Team 51.40aWalkersville
8.-Relay Team 51.67aRockville
9.-Relay Team 51.71aJoppatowne
10.-Relay Team 52.11aHammond
11.-Relay Team 52.13aWicomico
12.-Relay Team 52.27aNorth East
13.-Relay Team 52.48aNorth Hagerstown
14.-Relay Team 52.88aOakland Mills
15.-Relay Team 55.93aLoch Raven
---Relay Team DQMiddletown
 
 
X 4x100 Relay - Divison 3A - Finals
1.-Relay Team 49.04aWestern
2.-Relay Team 49.12aFriendly Senior
3.-Relay Team 49.15aAnnapolis
4.-Relay Team 49.51aJohn F Kennedy
5.-Relay Team 50.22aLong Reach
6.-Relay Team 50.49aTuscarora
7.-Relay Team 50.59aGwynn Park
8.-Relay Team 51.09aLa Plata
9.-Relay Team 51.23aMergenthaler Voc Tech
10.-Relay Team 51.57aHenry E. Lackey
11.-Relay Team 51.61aUrbana
12.-Relay Team 51.74aAberdeen
13.-Relay Team 52.05aWilde Lake
14.-Relay Team 52.08aFranklin
15.-Relay Team 52.55aLinganore
16.-Relay Team 52.63aCatonsville
 
 
X 4x100 Relay - Divison 4A - Finals
1.-Relay Team 47.54aEleanor Roosevelt
2.-Relay Team 49.63aLargo
3.-Relay Team 49.65aGaithersburg
4.-Relay Team 50.37aC.H. Flowers
5.-Relay Team 50.43aCol. Zadok Magruder
6.-Relay Team 50.48aOxon Hill
7.-Relay Team 50.77aNorthwest
8.-Relay Team 50.98aQuince Orchard
9.-Relay Team 51.17aOld Mill Senior
10.-Relay Team 51.50aDulaney
11.-Relay Team 51.51aPerry Hall
12.-Relay Team 51.52aMeade
13.-Relay Team 51.60aArundel
14.-Relay Team 51.62aGovernor Thomas John...
15.-Relay Team 52.35aChesapeake-AA
16.-Relay Team 52.35aC. Milton Wright
 
 
X 4x200 Relay - Divison 1A - Finals
1.-Relay Team 1:44.66aNew Town
2.-Relay Team 1:45.52aWestern Tech
3.-Relay Team 1:48.13aPoolesville Sr
5.-Relay Team 1:48.79aSmithsburg
6.-Relay Team 1:49.31aBoonsboro
7.-Relay Team 1:50.00aPikesville
8.-Relay Team 1:50.42aWashington
9.-Relay Team 1:52.36aSouthern Garrett Co
10.-Relay Team 1:52.78aRising Sun
11.-Relay Team 1:52.79aReginald Lewis
12.-Relay Team 1:59.48aKent County
13.-Relay Team 1:59.82aColonel Richardson
14.-Relay Team 2:04.78aNorth Dorchester
---Relay Team DQWilliamsport
 
 
X 4x200 Relay - Divison 2A - Finals
1.-Relay Team 1:43.78aCalvert
2.-Relay Team 1:46.15aStephen Decatur
3.-Relay Team 1:46.42aCentral-PG
4.-Relay Team 1:47.92aOverlea
5.-Relay Team 1:47.94aMcDonough
6.-Relay Team 1:48.43aMiddletown
7.-Relay Team 1:48.98aBaltimore Polytechni...
8.-Relay Team 1:49.13aJoppatowne
9.-Relay Team 1:50.77aHammond
10.-Relay Team 1:50.79aLoch Raven
11.-Relay Team 1:50.87aNorth Caroline
12.-Relay Team 1:51.14aFrederick
13.-Relay Team 1:51.21aNorth Hagerstown
14.-Relay Team 1:51.33aWicomico
15.-Relay Team 1:54.18aSouth Carroll
---Relay Team DQMilford Mill
 
 
X 4x200 Relay - Divison 3A - Finals
1.-Relay Team 1:43.04aFriendly Senior
2.-Relay Team 1:43.72aLong Reach
3.-Relay Team 1:43.73aJohn F Kennedy
4.-Relay Team 1:44.21aAberdeen
5.-Relay Team 1:44.84aAnnapolis
6.-Relay Team 1:45.84aPaint Branch
7.-Relay Team 1:47.03aLa Plata
8.-Relay Team 1:47.13aFranklin
9.-Relay Team 1:47.36aLinganore
10.-Relay Team 1:47.50aGwynn Park
11.-Relay Team 1:47.78aMergenthaler Voc Tech
12.-Relay Team 1:49.83aHenry E. Lackey
13.-Relay Team 1:50.39aWilde Lake
14.-Relay Team 1:51.62aUrbana
15.-Relay Team 1:54.88aTowson
---Relay Team DQWestern
 
 
X 4x200 Relay - Divison 4A - Finals
1.-Relay Team 1:37.41aEleanor Roosevelt
2.-Relay Team 1:43.51aFrederick Douglass-PG
3.-Relay Team 1:44.61aLargo
4.-Relay Team 1:44.79aWalter Johnson
5.-Relay Team 1:45.90aChesapeake-AA
6.-Relay Team 1:46.12aCol. Zadok Magruder
7.-Relay Team 1:47.14aNorthwest
8.-Relay Team 1:47.60aArundel
9.-Relay Team 1:47.98aLeonardtown
10.-Relay Team 1:48.49aRichard Montgomery
11.-Relay Team 1:49.07aMeade
12.-Relay Team 1:49.23aWoodlawn
13.-Relay Team 1:51.18aGovernor Thomas John...
14.-Relay Team 1:52.29aParkville
15.-Relay Team 1:52.50aC. Milton Wright
 
 
X 4x400 Relay - Divison 1A - Finals
2.-Relay Team 4:07.33aNew Town
3.-Relay Team 4:10.89aWilliamsport
4.-Relay Team 4:15.28aPoolesville Sr
5.-Relay Team 4:17.53aRising Sun
6.-Relay Team 4:17.55aPikesville
7.-Relay Team 4:18.95aBrunswick
8.-Relay Team 4:23.02aWashington
9.-Relay Team 4:23.49aClear Spring
10.-Relay Team 4:23.89aFort Hill
11.-Relay Team 4:26.60aWestern Tech
12.-Relay Team 4:26.86aSmithsburg
13.-Relay Team 4:26.99aMarriotts Ridge
14.-Relay Team 4:32.48aNorth Dorchester
 
 
X 4x400 Relay - Divison 2A - Finals
1.-Relay Team 3:58.74aCentral-PG
2.-Relay Team 4:02.99aCalvert
3.-Relay Team 4:08.41aMiddletown
4.-Relay Team 4:10.97aLoch Raven
5.-Relay Team 4:13.54aOakland Mills
6.-Relay Team 4:13.61aPotomac
7.-Relay Team 4:15.88aSouth Hagerstown
8.-Relay Team 4:17.18aHereford
9.-Relay Team 4:18.57aBaltimore Polytechni...
10.-Relay Team 4:19.86aNorth Caroline
11.-Relay Team 4:21.26aStephen Decatur
12.-Relay Team 4:21.72aRockville
13.-Relay Team 4:22.06aJoppatowne
14.-Relay Team 4:23.03aEastern Tech
15.-Relay Team 4:24.89aReservoir
16.-Relay Team 4:28.66aKent Island
17.-Relay Team 4:31.47aFrancis Scott Key
 
 
X 4x400 Relay - Divison 3A - Finals
1.-Relay Team 3:55.85aMergenthaler Voc Tech
2.-Relay Team 4:00.03aJohn F Kennedy
3.-Relay Team 4:04.43aPaint Branch
4.-Relay Team 4:05.32aGwynn Park
5.-Relay Team 4:08.77aFranklin
6.-Relay Team 4:09.91aLinganore
7.-Relay Team 4:11.18aJames M Bennett
8.-Relay Team 4:13.09aAberdeen
9.-Relay Team 4:13.34aNorth Carroll
10.-Relay Team 4:14.01aHuntingtown
11.-Relay Team 4:15.92aLong Reach
12.-Relay Team 4:18.17aTowson
13.-Relay Team 4:22.92aLa Plata
14.-Relay Team 4:24.15aWestern
15.-Relay Team 4:25.27aWilde Lake
16.-Relay Team 4:27.30aGreat Mills
 
 
X 4x400 Relay - Divison 4A - Finals
1.-Relay Team 3:47.48aEleanor Roosevelt
2.-Relay Team 3:58.89aLargo
3.-Relay Team 4:00.55aWalter Johnson
4.-Relay Team 4:01.55aFrederick Douglass-PG
5.-Relay Team 4:03.59aC.H. Flowers
6.-Relay Team 4:03.88aNorthwest
7.-Relay Team 4:04.15aWinston Churchill
8.-Relay Team 4:06.92aMeade
9.-Relay Team 4:09.71aDulaney
10.-Relay Team 4:11.20aWalt Whitman
11.-Relay Team 4:12.36aChesapeake-AA
12.-Relay Team 4:16.23aGovernor Thomas John...
13.-Relay Team 4:16.68aOld Mill Senior
14.-Relay Team 4:18.94aArundel
15.-Relay Team 4:23.57aWoodlawn
 
 
X 4x800 Relay - Divison 1A - Finals
2.-Relay Team 9:47.44aWilliamsport
3.-Relay Team 10:04.42aClear Spring
4.-Relay Team 10:07.30aBoonsboro
5.-Relay Team 10:17.22aPoolesville Sr
6.-Relay Team 10:29.98aBrunswick
7.-Relay Team 10:32.20aAllegany
8.-Relay Team 10:35.13aElkton
9.-Relay Team 10:51.86aRising Sun
10.-Relay Team 11:16.17aWestern Tech
11.-Relay Team 11:22.47aBohemia Manor
12.-Relay Team 11:59.49aColonel Richardson
13.-Relay Team 11:59.88aNorth Dorchester
 
 
X 4x800 Relay - Divison 2A - Finals
1.-Relay Team 9:37.34aHereford
2.-Relay Team 9:39.69aCentral-PG
3.-Relay Team 9:44.56aAtholton
4.-Relay Team 9:47.74aMiddletown
5.-Relay Team 9:48.74aLoch Raven
6.-Relay Team 9:55.73aOakland Mills
7.-Relay Team 10:06.45aLiberty
8.-Relay Team 10:10.17aFrancis Scott Key
9.-Relay Team 10:25.78aHoward
10.-Relay Team 10:25.79aStephen Decatur
12.-Relay Team 10:28.26aKent Island
13.-Relay Team 10:30.06aSouth Carroll
14.-Relay Team 10:43.02aEastern Tech
15.-Relay Team 10:53.04aQueen Annes County
16.-Relay Team 11:18.20aBaltimore Polytechni...
 
 
X 4x800 Relay - Divison 3A - Finals
1.-Relay Team 9:28.39aSeverna Park
2.-Relay Team 9:36.14aJames M Bennett
3.-Relay Team 9:42.65aMergenthaler Voc Tech
4.-Relay Team 9:44.88aFallston
5.-Relay Team 9:56.75aNorth Carroll
6.-Relay Team 9:59.66aTowson
7.-Relay Team 10:06.67aLinganore
8.-Relay Team 10:08.58aUrbana
9.-Relay Team 10:09.87aBethesda-Chevy Chase
10.-Relay Team 10:10.06aFranklin
11.-Relay Team 10:12.93aMount Hebron
12.-Relay Team 10:14.61aHuntingtown
13.-Relay Team 10:31.46aLa Plata
14.-Relay Team 10:43.52aChopticon
15.-Relay Team 10:56.43aCatonsville
16.-Relay Team 11:41.16aGreat Mills
 
 
X 4x800 Relay - Divison 4A - Finals
1.-Relay Team 9:10.85aEleanor Roosevelt
2.-Relay Team 9:27.70aWalt Whitman
3.-Relay Team 9:32.30aWinston Churchill
4.-Relay Team 9:40.12aNorthwest
5.-Relay Team 9:41.30aDulaney
6.-Relay Team 9:41.64aLargo
7.-Relay Team 9:46.43aWalter Johnson
8.-Relay Team 9:52.23aCol. Zadok Magruder
9.-Relay Team 9:52.87aQuince Orchard
10.-Relay Team 9:55.00aThomas S Wootton
11.-Relay Team 9:57.28aBroadneck
12.-Relay Team 10:03.97aChesapeake-AA
13.-Relay Team 10:04.96aMeade
14.-Relay Team 10:05.44aOld Mill Senior
15.-Relay Team 10:14.88aOxon Hill
16.-Relay Team 10:17.58aGovernor Thomas John...
17.-Relay Team 10:26.77aC. Milton Wright
18.-Relay Team 10:28.19aSherwood
19.-Relay Team 10:47.55aNorthwestern-PG
 
 
X Shot Put - 4kg - Divison 1A - Finals
1.12Katelyn Poss38-03.25Poolesville Sr
2.11Maketa Ruffin33-01.75New Town
3.11Sarah Johnson32-00.00Boonsboro
4.12Rebekah McCallum31-08.75Brunswick
5.12Yaasmiyn Finlayson31-08.25Colonel Richardson
6.12Brittany Fulton31-03.25Pikesville
7.12Chelsea Wassell30-11.50Southern-AA
8.12Ashley Barr29-09.25Williamsport
9.11Erica Neville29-07.00Poolesville Sr
10.11Kathleen Eskridge29-04.00Colonel Richardson
11.10Erin Kittel28-08.25Smithsburg
12.11Morgan Maze27-05.00Catoctin
13.9Ebony Williams26-02.75Washington
14.10Christine Adkins25-00.50Rising Sun
15.12Katoya Price23-06.50Washington
 
 
X Shot Put - 4kg - Divison 2A - Finals
1.11Chrissy Robinson41-04.25Patuxent
2.12Dana Reeser40-11.75Century
3.11Rachelle Wright39-10.75Potomac
4.12Ashley Thompson36-05.75McDonough
5.12Cristine Vidmar36-02.75Reservoir
6.11Davita Miles36-00.50Kent Island
7.11Melissa Stansbury34-08.00Liberty
8.12Mariah Neville34-03.00Winters Mill
9.11Sontia Biggus33-10.50Frederick
10.11Brooke Oster33-09.25Hereford
11.11Shardae Coleman33-07.75Joppatowne
12.9Morgan Ostasewski32-08.25North East
13.10Shuray Dubose32-05.50Parkside
14.10Alexa Reass27-09.50Hereford
15.12Katie McKay27-04.50Eastern Tech
16.9Sarah Koehn27-04.25Hereford
 
 
X Shot Put - 4kg - Divison 3A - Finals
3.12Brianna Taylor47-05.25Long Reach
1.11Shannel Shivers37-08.25Aberdeen
2.12Nicole Sohn36-09.75Northeast-AA
3.12Theresa Lewis35-02.50Western
4.12Kimberly Maley35-01.50Linganore
5.10Jessica Leedy34-11.50Huntingtown
6.9Courtney Gray34-06.50Tuscarora
7.12Teerra Johnson34-05.75James M Bennett
8.10Kat Horak33-03.50Huntingtown
9.12Lerease Clark32-11.00Edgewood
10.11Krystal Jenkins32-09.00Huntingtown
11.10Daneille Chapman32-05.00Seneca Valley
12.10Cathy Agoris32-04.50Franklin
13.9Abigail Monaghan31-07.50La Plata
14.12Allison Randall31-00.25Franklin
15.10Raven Brown30-11.25Patapsco
16.11Tiffany Haugh29-11.00Westminster
 
 
X Shot Put - 4kg - Divison 4A - Finals
1.11Jocelyn Wheeler36-07.25Largo
2.10Nicole Curry35-04.50Arundel
3.11Joanne Coley35-01.50Largo
4.12Ashley Rucker34-09.75Old Mill Senior
5.11Ashley Leigh34-08.25Largo
6.11Jacquelyn Adock34-01.00Damascus
7.12Jazmin Ramsey33-08.00Arundel
8.9Emily Vannoy33-05.00Governor Thomas John...
9.10Arleigh Rose32-09.75Sherwood
10.11Brittany Moreland32-08.75Northwest
11.10Kiarra Reeves32-02.50C. Milton Wright
12.11Emily Jones31-10.50Broadneck
13.10Cori Talley31-10.25James Hubert Blake
14.12Sarah McKeown31-00.00Damascus
15.11Hannah Slaughter29-11.25Bladensburg
16.11Brooke Cheripko29-06.25Northwest
 
 
X Discus - 1kg - Divison 1A - Finals
1.12Katelyn Poss113-03Poolesville Sr
2.11Maketa Ruffin107-10New Town
3.12Meghann Weaver96-05Williamsport
4.11Kathleen Eskridge91-04Colonel Richardson
5.10Erin Kittel90-08Smithsburg
6.12Yaasmiyn Finlayson90-06Colonel Richardson
7.10Rachel Scarpelli90-01Beall (CLOSED)
8.10Ashleigh Nesselt85-05Poolesville Sr
9.11Sarah Johnson82-05Boonsboro
10.12Amber Poole80-08Elkton
11.9Michelle Mcandrew78-03Rising Sun
12.12Rebekah McCallum77-02Brunswick
13.9Bethany McCallum76-10Brunswick
14.10Shakyra Evans74-07North Dorchester
15.9Tyisha Butler74-05North Dorchester
16.10Nicole Macdonald74-03Bohemia Manor
--11Precious RichardsonSCRNorth Dorchester
 
 
X Discus - 1kg - Divison 2A - Finals
1.12Cristine Vidmar131-07Reservoir
2.12Ashley Thompson123-04McDonough
3.12Dana Reeser120-03Century
4.11Chrissy Robinson110-01Patuxent
5.11Sarah Klipp106-07Walkersville
6.11Melissa Stansbury105-03Liberty
7.11Davita Miles101-07Kent Island
8.12Ashleigh Bouchelion101-00Reservoir
9.12Bethany Perna98-08Winters Mill
10.9Morgan Ostasewski89-08North East
10.12Shaketta Hayes89-08Wicomico
12.11Brooke Oster84-09Hereford
13.10Alexa Reass79-03Hereford
14.10Shuray Dubose76-08Parkside
15.12Katie McKay69-07Eastern Tech
--9Sarah KoehnFOULHereford
 
 
X Discus - 1kg - Divison 3A - Finals
4.12Brianna Taylor140-11Long Reach
1.12Allison Randall117-00Franklin
2.11Shannel Shivers107-09Aberdeen
3.9Abigail Monaghan106-07La Plata
4.10Jessica Leedy104-02Huntingtown
5.11Shianna Smith104-00Wilde Lake
6.10Kat Horak101-07Huntingtown
7.10Cathy Agoris99-08Franklin
8.9Melanie Nation95-08Great Mills
9.12Wamaitha Kamiru93-08Long Reach
10.11Jessica Voss92-01Catonsville
11.12Kimberly Maley89-08Linganore
12.12Chelsea Woizesko79-10Catonsville
13.12Teerra Johnson76-01James M Bennett
14.11Tiffany Haugh75-11Westminster
15.10Daneille Chapman57-06Seneca Valley
 
 
X Discus - 1kg - Divison 4A - Finals
1.11Jacquelyn Adock117-05Damascus
2.12Ashley Rucker113-03Old Mill Senior
3.10Arleigh Rose109-03Sherwood
4.11Ashley Leigh104-03Largo
5.11Octavia Payne99-07Dulaney
6.11Emily Neal99-05Chesapeake-AA
7.12Whitney Pulliam98-10Leonardtown
8.11Hannah Slaughter97-02Bladensburg
9.11Jocelyn Wheeler94-02Largo
10.11Emily Jones93-03Broadneck
11.10Adrienne Hayes90-01Oxon Hill
12.12Sarah McKeown88-07Damascus
13.11Brittany Moreland87-10Northwest
14.10Kiarra Reeves85-04C. Milton Wright
15.11Sharel Bowens83-05Governor Thomas John...
 
 
X High Jump - Divison 1A - Finals
1.11Sarah Stephens5-02.00Southern-AA
2.12Kristin Berry5-02.00Williamsport
3.12Jamilia Torain5-00.00Western Tech
4.11Emily Furr5-00.00Poolesville Sr
5.9Cayla Broadwater5-00.00Williamsport
6.12Brianne Walters5-00.00Brunswick
7.11Hanna Dubois4-10.00Catoctin
8.12Josetta Mcdonald4-10.00Digital Harbor
9.10Camilla Nichols4-10.00Pikesville
10.11Lindsey Mizell4-10.00Clear Spring
11.11Michelle Mcclane4-10.00Perryville
12.9Jaylin Gethers4-08.00Western Tech
13.10Sophie Paxton4-08.00Brunswick
13.11Candiz Smith4-08.00Washington
--11Betsy GravenorNHSnow Hill
 
 
X High Jump - Divison 2A - Finals
1.12Ashley Thompson5-04.00McDonough
2.12Alana Nedd5-02.00Atholton
2.12Krysten Marchigiani5-02.00Frederick
4.11Hayley Pope5-00.00Easton
4.9Nikki Koons5-00.00Winters Mill
4.10Debra Ostrander5-00.00North Caroline
7.10Kate Paczynski4-10.00Liberty
7.10Erin Guthall4-10.00Hereford
7.12Talise Ward4-10.00Wicomico
7.11Hanna Noel4-10.00South Carroll
11.12Lindsey Metzler4-08.00Glenelg
11.12Paige Thomas4-08.00Overlea
--12Chantel ManleySCRWicomico
--12Jess FosterNHHereford
--12Amber WendlandSCROakland Mills
--12Lindsay MurrayNHEastern Tech
 
 
X High Jump - Divison 3A - Finals
1.11Chelsea Neal5-03.00Henry E. Lackey
2.11Nykeisha Sewell5-02.00Mergenthaler Voc Tech
3.9Ashley Dabney5-00.00Wheaton
4.12Tinsley Stokes5-00.00North Carroll
5.11Anna-Maria Hand4-10.00Bel Air
5.10Lauren E Jones E4-10.00Great Mills
7.12Nicole Mathews4-10.00Western
8.10Brooke StMartin4-10.00Bel Air
9.11Tayania Quigley4-10.00Paint Branch
9.11Allison Gehnrich4-10.00James M Bennett
11.11Joanne Stflevr4-08.00James M Bennett
12.11Melinda Carty4-08.00Catoctin
13.9Emily Karsh4-08.00Franklin
 
 
X High Jump - Divison 4A - Finals
1.11Audrey Gariepy5-05.00Winston Churchill
2.9Shaunte Boney5-02.00Largo
3.10Maxann Keller5-02.00Governor Thomas John...
4.11Emily Ellis5-02.00Perry Hall
5.11Chelsea Reinks5-00.00Damascus
6.12Jackie Nottidge5-00.00Damascus
6.12Sierra Price5-00.00Frederick Douglass-PG
8.12Keirra Holiday5-00.00Largo
8.12Lindsey Degeorge5-00.00Thomas S Wootton
10.9Uju Ofoche5-00.00Parkville
11.10Danielle Mcfadden4-10.00Arundel
11.9Provie Kruger4-10.00Col. Zadok Magruder
13.10Akiah Brown4-08.00Oxon Hill
13.11Jacia Montgomery4-08.00Eleanor Roosevelt
15.9Kebah Edoho4-08.00Arundel
15.10Allie Paulsen4-08.00C. Milton Wright
--9Tina DipaolaNHChesapeake-AA
--9Shalethia BarnesNHOxon Hill
--11Christina RawlesNHOxon Hill
--10Brittany IrelandNHC.H. Flowers
 
 
X Pole Vault - Divison 1A - Finals
1.12Lacie Johnson10-00.00Williamsport
2.12Kendal Moss8-06.00Williamsport
3.10Shelby Layman8-06.00Smithsburg
4.12Jessica Shives8-06.00Boonsboro
5.12Melissa Ray8-06.00Southern-AA
6.11Alison Kochenderfer8-00.00Havre De Grace
7.11Sarah Taylor8-00.00Rising Sun
8.11Caitlin Henney8-00.00Smithsburg
9.11Laura Pritchard8-00.00Rising Sun
10.10Jocelyn Henline8-00.00Marriotts Ridge
11.10Meaghan Edgerly7-06.00Brunswick
12.11Kierstin Stevenson7-00.00Beall (CLOSED)
 
 
X Pole Vault - Divison 2A - Finals
1.12Bethany Perna9-06.00Winters Mill
2.12Anna Lenhart9-00.00North Hagerstown
3.10Catherine Neighbors8-06.00Kent Island
4.12Brooke Witherow8-00.00Stephen Decatur
5.11Kyrie Schoonover7-06.00Middletown
6.10Candace Funk7-06.00Hereford
6.9Bridget Hiller7-06.00Hereford
8.12Jennifer Starr7-06.00Glenelg
9.11Lexie Parsons7-00.00Glenelg
10.11Stephanie Miras7-00.00Stephen Decatur
11.12Alaina Mccurdy6-06.00North Hagerstown
--10Melodie BowlerNHAtholton
--10Katie FitzenreiterNHAtholton
 
 
X Pole Vault - Divison 3A - Finals
1.12Chelsey Truesdell10-00.00North Carroll
2.12Linsey Vollmer10-00.00Fallston
3.10Jessica Huber9-06.00North Carroll
4.11Nadia Pinna9-06.00Fallston
5.12Lauren Cook9-00.00North Harford
5.10Katie Miller9-00.00James M Bennett
7.10Sophie Thomas9-00.00North Carroll
8.9Laura Shoemaker8-06.00Wilde Lake
9.10Sarah Meehan8-06.00North Harford
10.10Misty Fox8-00.00Edgewood
11.11Amanda Rankin8-00.00Linganore
12.10Kate Vezza8-00.00Urbana
13.9Heather Gula8-00.00Linganore
14.11Jessica Voss8-00.00Catonsville
15.11Beth Hansen7-06.00Westminster
16.10Jessica Brockmeyer7-06.00Northeast-AA
--10Amanda ParryNHCatonsville
 
 
X Pole Vault - Divison 4A - Finals
1.11Jessica Stadler9-00.00Perry Hall
2.9Jen Whitfield8-06.00South River
3.11Jessica Nazarenius8-00.00Chesapeake-AA
4.12Katelyn Cannavale8-00.00C. Milton Wright
5.11Samantha Appolin8-00.00Chesapeake-AA
6.10Kristen Brent7-06.00Arundel
7.11Stephanie Caplan7-06.00Dulaney
8.11Kristina Harris7-06.00Chesapeake-AA
9.10Katie Riesett7-00.00Perry Hall
10.11Brittany McLeod6-06.00Quince Orchard
--12Rebecca SchaeferNHCol. Zadok Magruder
 
 
X Long Jump - Divison 1A - Finals
2.10Camilla Nichols16-08.00Pikesville
3.9Tyneshia Kellam16-05.50Washington
4.9Cayla Broadwater16-02.50Williamsport
5.10Lauren Campbell16-00.50Western Tech
6.11Jorie Jones15-10.75New Town
7.11Katherine Mccormick15-10.50Clear Spring
8.11Samantha Green15-10.00Fort Hill
9.12Lacie Johnson15-06.50Williamsport
10.9Misha Holmes15-05.00North Dorchester
11.12Caroline Farrell15-03.50Bohemia Manor
12.10Jordan Haskins14-11.00Marriotts Ridge
13.11Emily Furr14-10.50Poolesville Sr
14.11Ashanti Hunter14-10.00Reginald Lewis
15.9Ebony Williams13-05.00Washington
--11Jocelyn MackSCRWashington
 
 
X Long Jump - Divison 2A - Finals
1.10Michelle Newman16-11.00Eastern Tech
2.11Nicole Robinson16-05.50Atholton
3.12Chantel Manley16-02.25Wicomico
4.11Selena Haggins16-01.00Central-PG
5.9Brittney Caudle16-00.00Middletown
6.9Nikki Koons15-09.25Winters Mill
7.9Jennifer Bates15-08.00Eastern Tech
8.11Ama Duah15-03.50Wicomico
9.10Stacey Shields15-03.00Randallstown
9.9Kitty Kistler15-03.00Walkersville
11.10Kiara Doughty15-02.00Wicomico
12.10Dana Perry14-11.50Howard
13.10Nia Groce14-09.00North Caroline
14.11Colleen Brookfield14-08.00Glenelg
15.9Taneisha Mccray14-08.00Frederick Douglass-BC
16.12Allison Lockatell14-06.00South Carroll
 
 
X Long Jump - Divison 3A - Finals
1.10Danielle Brock18-09.50Westlake
2.12Tiffani Long17-10.25Long Reach
3.12Hope Nwairo16-06.00Franklin
4.12Sarah Harmon16-06.00James M Bennett
5.10Brittany Lilley16-06.00Severna Park
6.11Tashana Johnson16-03.00Western
7.9Courtney Gray16-02.00Tuscarora
8.11Krissy Haley15-11.50Mount Hebron
9.9Catherine Mastin15-07.00La Plata
10.12Chrishanna Warren15-06.00La Plata
11.10Caroline Baker15-05.00Tuscarora
12.12Nicole Mathews15-00.00Western
13.11Chelsea Neal14-09.50Henry E. Lackey
14.9Amanda Yates14-09.00Linganore
15.10Romula Hawthorne14-08.00John F Kennedy
--12Cierra LonghornSCRWestern
 
 
X Long Jump - Divison 4A - Finals
1.12Michaylin Golladay18-08.75Largo
2.11Jacia Montgomery18-03.50Eleanor Roosevelt
3.10Najjiyya Franklin-Huff17-05.00Governor Thomas John...
4.11Leah Putman17-02.25Sherwood
5.10Airelle Eldridge16-09.00North County
6.11Audrey Gariepy16-05.50Winston Churchill
7.12Ngozi Ofoche16-04.25Parkville
8.12Lisa Edwards15-10.25Meade
9.10Suzanne Falk15-08.50Thomas S Wootton
10.10Kendall Shepard15-07.25Northwestern-PG
11.12Sossena Wood15-05.75Eleanor Roosevelt
12.11Stephanie Caplan15-02.50Dulaney
13.11Cori Otey14-09.50Arundel
14.12Jesse Wolfe14-05.75Leonardtown
15.12Reine Momo13-11.25Montgomery Blair
--10Sara KuglerDQRichard Montgomery
 
 
X Triple Jump - Divison 1A - Finals
1.11Emily Furr34-07.00Poolesville Sr
2.12Josetta Mcdonald34-02.25Digital Harbor
3.11Alison Kochenderfer34-02.00Havre De Grace
4.9Geranda Williams34-00.75North Point
5.12Lacie Johnson33-07.75Williamsport
6.11Katie Seifarth32-07.50Smithsburg
7.12Chardonnay Snowden32-03.00Havre De Grace
8.11Desiree Taylor31-02.25Perryville
9.9Cayla Broadwater30-10.50Williamsport
10.9Sarah Tritsch30-05.25Williamsport
11.11Jackie Daugherty30-04.75Brunswick
12.12Caroline Farrell29-05.25Bohemia Manor
13.12Caroline Sterling27-04.25Crisfield
 
 
X Triple Jump - Divison 2A - Finals
1.10Michelle Newman37-09.25Eastern Tech
2.12Kiondra Fisher37-02.50Frederick
3.12Lakeisha Manley34-10.75McDonough
4.12Chantel Manley34-05.75Wicomico
5.12Lindsey Metzler34-00.50Glenelg
6.11Ama Duah33-08.50Wicomico
7.11Mandy Maruchi-Turner33-01.75North East
8.11Tess Flanagan32-11.50Frederick
9.10Dana Perry32-08.25Howard
10.12Jill Clark32-04.50North East
11.12Anna Bloom31-10.00Liberty
12.9Katie Martello31-05.25Hereford
13.10Alexandra Conway31-05.00Atholton
14.11Kim Murrill30-10.50Randallstown
15.12Bethany Perna30-10.25Winters Mill
 
 
X Triple Jump - Divison 3A - Finals
1.10Danielle Brock37-03.25Westlake
2.12Natalie Goodman35-10.50Linganore
3.12Joi Briscoe35-06.25Mergenthaler Voc Tech
4.10Brittany Lilley34-09.25Severna Park
5.10Arielle Statham34-05.25Paint Branch
6.10Alisha Martin34-02.50Aberdeen
7.12Andrea Radford33-11.25Aberdeen
8.10Kiara Price33-01.00James M Bennett
9.9Nicole Lourette32-06.25Chopticon
10.12Jessica Jenkins32-06.00John F Kennedy
11.11Carly Bock32-04.00Catonsville
12.12Allyn Rose32-00.75La Plata
13.12Chrishanna Warren31-01.25La Plata
14.10Rebecca Simmons30-04.75Dundalk
--12Allison RandallSCRFranklin
--9Chowan BrightfulSCRLinganore
 
 
X Triple Jump - Divison 4A - Finals
1.12Antionette Arrington38-05.25Eleanor Roosevelt
2.11Audrey Gariepy36-00.00Winston Churchill
3.11Jacia Montgomery35-11.25Eleanor Roosevelt
4.10Airelle Eldridge34-06.50North County
5.10Dareshia Sistare33-11.75Oxon Hill
6.11Cori Otey33-07.75Arundel
7.12Sara Price33-04.75Walter Johnson
8.12Kamilah Bossett33-00.75Largo
9.12Ashley Lidie32-05.75Perry Hall
10.11Tara Okusaga32-05.50Northwest
11.12Jesse Wolfe31-04.50Leonardtown
12.10Jessica Jones31-01.50Perry Hall
13.11Stephanie Caplan31-00.50Dulaney
14.11Chelsea Reinks30-04.50Damascus
15.10Kelli Robinson29-04.75Chesapeake-AA
 
Get your free Coach Account

Only coaches need an account to manage their team and register for meets. Everyone else can browse the stats without an account.


Are you a coach? Sign Up and start saving time.

All coach accounts are completely free.
Site Supporters gain extra features, such as team photos and advanced meet hosting features.