Team Results Management

Meet Info

Highlighter is active, an entry to highlight.

100 Meters  Varsity - Finals

1.12Brandon Pullen11.94Dufur
2.12Kelly Thompson12.04Ione
3.10Ethan Moore12.14Sherman
4.10Michael Madison12.24Echo
5.12Darcy Staples12.31Arlington
6.10Ty Wyman12.58Dufur
7.11Vicente Escalante12.71Echo
8.11Victor Gonzalez12.87Dufur
9.10Alan Rietmann13.04Ione
10.11Jose Gutierrez13.37Echo
11.10Sergio Calderon-Diaz13.80South Wasco County
12.11Shawn Barry13.97Arlington
 

200 Meters  Varsity - Finals

1.12Kelly Thompson24.49Ione
2.10Michael Madison24.62Echo
3.12Darcy Staples25.12Arlington
4.12Brandon Pullen25.56Dufur
5.10Ethan Moore25.79Sherman
6.11Soren Meinken28.96Condon/Wheeler
7.10Sergio Calderon-Diaz29.36South Wasco County
8.10Dennis Arthur30.50Dufur
 

400 Meters  Varsity - Finals

1.12Kelly Thompson54.63Ione
2.10Mick Lofthouse1:04.51South Wasco County
3.10Sergio Calderon-Diaz1:05.71South Wasco County
 

800 Meters  Varsity - Finals

1.11CJ Zita2:14.83Echo
2.11Tyler Grindstaff2:18.07Griswold
3.10Paul Hams2:21.87Ione
4.11Jose Gutierrez2:24.31Echo
5.10Dennis Arthur2:30.28Dufur
7.9Colton McCullough2:43.02Sherman
8.10Antonio Balderrama2:46.20South Wasco County
9.9John Mayfield2:48.40South Wasco County
 

1500 Meters  Varsity - Finals

1.11Tyler Grindstaff4:43.97Griswold
2.12Kyle Palmateer5:02.32Ione
3.12Nick Kamp5:16.80Ione
4.9Nic Mueller5:47.20South Wasco County
5.10Richard Bohna5:51.90Ione
 

3000 Meters  Varsity - Finals

1.12Kyle Palmateer11:43.19Ione
2.12Nick Kamp12:22.23Ione
3.10Richard Bohna12:34.14Ione
4.10Dennis Arthur12:35.74Dufur
5.9Nic Mueller12:48.58South Wasco County
6.10Antonio Balderrama15:27.34South Wasco County
 

110m Hurdles - 39"  Varsity - Finals

1.12Tyler Froemming17.86South Wasco County
2.12Ray Palmquist17.97South Wasco County
3.11Victor Gonzalez20.50Dufur
4.9Clay Morter22.81Ione
 

300m Hurdles - 36"  Varsity - Finals

1.12Stephen Kresse44.36South Wasco County
2.12Tyler Froemming45.46South Wasco County
3.11Victor Gonzalez47.59Dufur
4.10Alan Rietmann48.43Ione
5.11CJ Zita48.73Echo
6.9Clay Morter50.50Ione
7.10Mick Lofthouse55.94South Wasco County
12Evan HaneyNTArlington
 

4x100 Relay  Varsity - Finals

1.-Relay Team 47.06Dufur
2.-CJ Zita
Michael Madison
Vicente Escalante
Jose Gutierrez
48.22Echo
3.-Stephen Kresse
Richard Lowes
Michael Burgett
Mick Lofthouse
48.93South Wasco County
 

4x400 Relay  Varsity - Finals

1.-Tyler Froemming
Michael Burgett
Michael Carter
Stephen Kresse
3:48.43South Wasco County
2.-CJ Zita
Michael Madison
Vicente Escalante
Jose Gutierrez
3:56.44Echo
 

Shot Put - 12lb  Varsity - Finals

1.10Kasey McCullough50'01.00Dufur
2.12Teren Humphrey47'04.00Condon/Wheeler
3.12Clint Moore45'11.50Sherman
4.11Schon Hybertson44'00.25Dufur
5.12Dan Long43'11.50Ione
6.11Aaron Dove41'09.00South Wasco County
7.12Ray Palmquist40'03.00South Wasco County
8.11Matthew Earl39'04.50Sherman
9.10Kip Krebs39'02.75Ione
10.11Michael Carter38'06.50South Wasco County
11.12Darcy Staples38'04.00Arlington
12.12Evan Haney31'03.50Arlington
13.10Junior Rodriguez30'06.00Echo
14.9Matt Coleman25'05.00Ione
15.10Austin Wortman20'11.50Echo
 

Discus - 1.6kg  Varsity - Finals

1.12Clint Moore139'07Sherman
2.11Schon Hybertson131'00Dufur
3.11Michael Carter124'06South Wasco County
4.12Ray Palmquist122'08South Wasco County
5.10Kasey McCullough120'04Dufur
6.12Nelson Hernandez110'08South Wasco County
7.10Kip Krebs108'08Ione
8.12Dan Long103'07Ione
9th11Moore Michael103'4Condon/Wheeler
9.11Michael Moore103'04Condon/Wheeler
10.10Junior Rodriguez98'06Echo
11.11Matthew Earl85'05Sherman
12.12Evan Haney79'05Arlington
13.9Matt Coleman74'09Ione
14.10Austin Wortman59'07Echo
9Chris SchellDNSCondon/Wheeler
11Shawn BarryDNSArlington
 

Javelin - 800g  Varsity - Finals

1.10Paul Hams150'06Ione
2.12Cody Nelson146'03South Wasco County
3.10Ryan Standiford146'02Condon/Wheeler
4.11Michael Carter138'09South Wasco County
5.12Dan Long134'00Ione
6.11Shawn Barry130'01Arlington
7.11Schon Hybertson129'11Dufur
8.10Ty Wyman127'07Dufur
9.12Ryan Seely127'02Griswold
10.11Tom Akre118'11Dufur
11.10Antonio Balderrama108'00South Wasco County
12.10Junior Rodriguez92'02Echo
13.12James Acock78'09Ione
14.12Evan Haney76'02Arlington
15.10Austin Wortman62'00Echo
12Teren HumphreyDNFCondon/Wheeler
 

High Jump  Varsity - Finals

1.12Clint Moore5'10.00Sherman
2.12Kelly Thompson5'8"Ione
3.12Ray Palmquist5'06.00South Wasco County
4.12Nick Kamp5'04.00Ione
5.9Clay Morter5'02.00Ione
6.11Soren Meinken5'00.00Condon/Wheeler
9Chris SchellDNSCondon/Wheeler
12Nelson HernandezNHSouth Wasco County
 

Pole Vault  Varsity - Finals

1.9Colton McCullough9'03.00Sherman
2.10Cameron Manning8'06.00Dufur
3.11Richard Lowes7'06.00South Wasco County
12Gordon WegwerthDNSIone
9Christian CannonDNSIone
 

Long Jump  Varsity - Finals

1.12Brandon Pullen20'03.00Dufur
2.10Ethan Moore19'11.50Sherman
3.12Joseph Street19'08.50Condon/Wheeler
4.12Stephen Kresse19'06.50South Wasco County
5.10Michael Burgett19'06.00South Wasco County
6.12Ryan Seely19'05.00Griswold
7.12Darcy Staples18'10.00Arlington
8.11Vicente Escalante18'05.50Echo
9.10Alan Rietmann17'11.50Ione
10.11Richard Lowes17'08.50South Wasco County
11.10Ty Wyman17'06.00Dufur
12.11Shawn Barry17'02.50Arlington
13.11Tom Akre17'00.50Dufur
12Nick KampDNSIone
9Cory PetersonDNSIone
 

Triple Jump  Varsity - Finals

1.12Tyler Froemming41'01.50South Wasco County
2.10Michael Burgett40'10.00South Wasco County
3.12Joseph Street40'05.00Condon/Wheeler
4.10Ethan Moore40'04.00Sherman
5.12Ryan Seely38'08.50Griswold
6.11Richard Lowes36'07.50South Wasco County
7.10Paul Hams36'05.00Ione
8.11Tom Akre35'10.00Dufur
9.11Shawn Barry35'06.00Arlington
10.10Cameron Manning29'05.50Dufur
9Keith KozeliskyDNSDufur
 

Teams