Team Results Management

Meet Info

Highlighter is active, an entry to highlight.

100 Meters  Varsity - Finals

1.12John Young11.69Snake River
3.11Ryan Burke12.11Snake River
4.12Cody Wohlschlegel12.26North Fremont
5.10Colter Reeves12.34Firth
5.11Ty McDonald12.34Butte County
7.12Shawn Ellsworth12.45Firth
8.9Quaid Hair12.56Leadore
9.9Case Jolley12.58Firth
11.11Jason Fisher12.71Snake River
12.10Keagan Gardener12.72Snake River
14.11Jesus Caldaron12.99Clark County
15.10Sonny Urbino13.21Leadore
18.12Thomas Geary13.37North Fremont
20.10Jesse Harrigfeld13.41North Fremont
21.10Micah Wilberg13.44Firth
22.9Tyler Ogden13.45Snake River
23.11Dillon Hulse13.57Leadore
24.9Dominic Urbino13.65Leadore
25.10Tyson Hansen13.82North Fremont
26.9Austin Farr14.01Clark County
27.12Shaun Monson14.85Firth
 

200 Meters  Varsity - Finals

1.12John Young23.82Snake River
2.12Charles Hopkins24.08Firth
4.11Kyle Gelles25.06Snake River
5.12T.J. Williams25.82Butte County
6.9Case Jolley25.93Firth
8.12Cody Wohlschlegel26.59North Fremont
10.11George Bolander27.20Firth
11.10Sonny Urbino27.24Leadore
12.9Dominic Urbino27.34Leadore
14.11Nick Rainy27.90Firth
15.10Jesse Harrigfeld28.41North Fremont
16.10Tyson Hansen28.60North Fremont
17.12Shaun Monson30.31Firth
 

400 Meters  Varsity - Finals

1.11Jesse Sorensen53.07Firth
2.11Weston Mitchell55.01Firth
3.12Derrick Stark56.71Firth
4.12Thomas Geary59.61North Fremont
5.12Cody Wohlschlegel59.68North Fremont
6.9Keaton Beal61.41Butte County
7.10Jesse Harrigfeld1:02.51North Fremont
8.10Tyson Hansen1:03.95North Fremont
 

800 Meters  Varsity - Finals

1.11Kurt Ward2:08.00Firth
2.12Kyle Rosenkrance2:12.00Firth
3.12Darren McKinnon2:14.00Firth
4.10Cody Baxter2:21.00Firth
5.12Steven Dance2:22.00North Fremont
6.10Ryan Belk2:26.00Snake River
 

1600 Meters  Varsity - Finals

1.11Kurt Ward5:06.00Firth
2.11Bracken Williams5:13.00Firth
3.12Eric Christensen5:16.00Firth
4.10Cody Baxter5:19.34Firth
5.11Jesus Caldaron5:19.85Clark County
10Tate King5:37Butte County
9Christian Esplin5:54Snake River
 

3200 Meters  Varsity - Finals

1.11Bracken Williams10:44.00Firth
2.10Cody Baxter10:47.00Firth
3.12Eric Christensen10:50.00Firth
4.12Kyle Rosenkrance10:50.90Firth
9Christian Esplin12:31Snake River
 

110m Hurdles - 39"  Varsity - Finals

1.12Charles Hopkins17.26Firth
2.11Logan Bingham17.93Snake River
3.9Keaton Beal21.01Butte County
4.12Raul Raya21.53Clark County
 

300m Hurdles - 36"  Varsity - Finals

1.12Matt Ivie40.78Firth
2.12T.J. Williams41.88Butte County
3.12Peter Duff43.68Snake River
5.11Logan Bingham45.59Snake River
4.10Quinn Jacobsen47.34Snake River
6.11Daniel Reeves48.71Firth
7.10Connor Kellogg49.60Firth
8.12Raul Raya51.83Clark County
9.9JB Playfair59.39Leadore
 

4x100 Relay  Varsity - Finals

1.-Relay Team 46.57Snake River
2.-Relay Team 46.64Firth
4.-Zach Wilson
Raul Ruiz
Brock Giles
Cade Farmer
50.14Butte County
5.-Relay Team 50.17Leadore
X-Relay Team 53.54Snake River
 

4x200 Relay  Varsity - Finals

1.-Relay Team 1:39.61Firth
2.-Relay Team 1:42.67Snake River
X-Relay Team 1:50.66Snake River
 

4x400 Relay  Varsity - Finals

1.-Relay Team 3:43.38Firth
X-Relay Team 3:59.67Firth
3.-Relay Team 4:12.07Snake River
4.-Jonny Winningham
Brock Giles
Keaton Beal
T.J. Williams
4:12.57Butte County
5.-Relay Team 4:13.61Leadore
 

Shot Put - 12lb  Varsity - Finals

1.12Shawn Ellsworth44'03.00Firth
2.11Blake VanEtten44'1Butte County
3.11Nephan Dawson41'00.00Snake River
5.9Austin Farr38'08.00Clark County
6.12Kaleb Bench38'05.50Snake River
10Cade Farmer37'4Butte County
11Karl Jensen34'0Butte County
7.12J.R. Tarpley33'07.50Clark County
8.11Nick Rainy33'03.00Firth
9.-Jacob Bell32'00.50Snake River
10.11Dillon Hulse31'06.00Leadore
11.12Jason Burke25'00.50Firth
 

Discus - 1.6kg  Varsity - Finals

1.11Blake VanEtten146'6Butte County
2.11Nephan Dawson120'05Snake River
3.12Darren McKinnon119'03Firth
5.9Brock Giles110'5Butte County
6.12Shawn Ellsworth110'03Firth
7.11Daniel Reeves107'11Firth
11Karl Jensen92'Butte County
8.12J.R. Tarpley91'04Clark County
9.-Jacob Bell85'03Snake River
9.12Raul Raya85'03Clark County
11.12Kaleb Bench82'07Snake River
12.9Mark Loosli79'06North Fremont
13.12Shaun Monson62'10Firth
14.9Austin Farr58'06Clark County
 

High Jump  Varsity - Finals

1.11Daniel Reeves5'10.00Firth
2.12Matt Ivie5'10.00Firth
4.12T.J. Williams5'06Butte County
4.11Taylor Hopkins5'06.00Firth
6.9Quaid Hair5'06.00Leadore
7.10Keagan Gardener5'06.00Snake River
10Jake Silcock5'2Butte County
9.12Thomas Geary4'06.00North Fremont
 

Pole Vault  Varsity - Finals

1.12Andy Harper11'00.00Snake River
2.11Taylor Hopkins9'06.00Firth
3.10Matt Mitchell9'00.00Firth
4.12Shawn Ellsworth9'00.00Firth
5.9Shane Nulph8'06.00Firth
6.10Connor Kellogg8'06.00Firth
7.11Justin Fisher8'00.00Snake River
7.12Trever Dabb8'00.00Firth
8.10Zach Chapman8'00.00Firth
9.11George Bolander8'00.00Firth
 

Long Jump  Varsity - Finals

1.11Kyle Gelles19'04.00Snake River
2.10Colter Reeves18'11.00Firth
3.11Josh Freeman18'10.50Firth
4.12Cody Wohlschlegel18'10.50North Fremont
5.11Ty McDonald18'2Butte County
6.11Jason Fisher17'02.50Snake River
7.9Quaid Hair17'02.00Leadore
8.9Case Jolley16'10.50Firth
9.11Weston Mitchell16'03.00Firth
10.9John Jeffs15'09.00Firth
11.10Quinn Jacobsen15'08.00Snake River
12.10Sonny Urbino15'04.00Leadore
13.11Brian Coriell15'00.00North Fremont
13.11George Bolander15'00.00Firth
15.10Connor Kellogg14'11.50Firth
16.9JB Playfair14'09.00Leadore
11Neil Parkinson14'3Butte County
17.10Tyson Hansen14'02.00North Fremont
18.11Ryan Killpack13'06.50Firth
 

Triple Jump  Varsity - Finals

1.11Kyle Gelles38'01.50Snake River
2.10Jake Silcock36'1Butte County
3.11George Bolander34'04.50Firth
4.10Tarin Dawson34'04.00Snake River
6.9Keaton Beal32'6Butte County
 

Teams