Team Results Management

Meet Info

VarsityJunior Varsity
 

Mens Results Switch to

100 Meters  Varsity - Finals

1.11Nevin Lewis11.67aCulver
2.12Adrian Rodriguez12.14aKennedy
3.12Thomas Griffin12.37aCulver
4.11Jack Pratt12.44aCulver
5.9Matthew Kliewer12.52aKennedy
6.10Calvin Peterson12.57aEast Linn Christian
7.11Elijah Engwall12.58aEast Linn Christian
8.10Austin Warren13.16aEast Linn Christian
9.10Brad Garner13.46aSouth Wasco County
10.10Dakota Smith13.49aSouth Wasco County
10Daniel HernandezDQSouth Wasco County
 

200 Meters  Varsity - Finals

1.11Nevin Lewis23.61aCulver
2.9Matthew Kliewer25.20aKennedy
3.10Jake Glender25.35aEast Linn Christian
4.10Ryan Lofthouse28.27aSouth Wasco County
5.10Calvin Peterson29.08aEast Linn Christian
 

400 Meters  Varsity - Finals

1.10Raul Rodriguez54.06aKennedy
2.9Austin Koos55.04aEast Linn Christian
3.10Jake Glender56.69aEast Linn Christian
4.10Brad Garner1:01.50aSouth Wasco County
5.11Aeron Rutherford1:03.42aSouth Wasco County
 

800 Meters  Varsity - Finals

1.12Caleb Goins2:02.67aEast Linn Christian
2.12Gerald Speas2:10.18aCulver
3.9Chad Linville2:27.39aEast Linn Christian
4.11Jacob Shaw2:28.73aCulver
5.10Jordon Sandquist2:31.98aSouth Wasco County
6.11Brandon Williams2:37.84aCulver
7.10Brad Garner2:41.01aSouth Wasco County
 

800 Meters  Junior Varsity - Finals

1.9Preston Quinn2:29.09aCulver
 

1500 Meters  Varsity - Finals

1.10Joel Vega4:42.06aCulver
2.11Jacob Shaw5:01.80aCulver
3.9Ryan Lawyer5:10.98aEast Linn Christian
4.12Josher Palacios5:16.39aKennedy
5.11Brandon Williams5:42.05aCulver
6.12Christian Pessel5:58.46aEast Linn Christian
7.10Herbie Zepeda6:22.06aKennedy
 

1500 Meters  Junior Varsity - Finals

1.9Preston Quinn5:02.68aCulver
2.11Jake McDonald5:10.92aCulver
 

3000 Meters  Varsity - Finals

1.10Joel Vega10:24.02aCulver
2.11Aeron Rutherford11:01.66aSouth Wasco County
3.9Ryan Lawyer11:15.77aEast Linn Christian
4.12Antonio Balderrama16:01.01aSouth Wasco County
 

110m Hurdles - 39"  Varsity - Finals

1.11Daniel Stirewalt17.20aCulver
2.11Colin Briggs17.23aCulver
3.10Stephen Larlee17.67aSouth Wasco County
4.9Derek Traeger19.39aKennedy
5.10German Lara19.47aKennedy
6.12Thomas Griffin24.76aCulver
 

300m Hurdles - 36"  Varsity - Finals

1.10Stephen Larlee43.90aSouth Wasco County
2.11Daniel Stirewalt44.68aCulver
3.11Elijah Engwall45.00aEast Linn Christian
4.9Chris Sledge51.32aCulver
5.10Calvin Peterson1:03.18aEast Linn Christian
10German LaraDNSKennedy
 

4x100 Relay  Varsity - Finals

1.-Relay Team 46.29aKennedy
2.-Daniel Stirewalt
Jack Pratt
Austin Alley
Chris Sledge
48.66aCulver
3.-Jordon Sandquist
Ryan Lofthouse
Stephen Larlee
Daniel Palmquist
53.41aSouth Wasco County
 

4x400 Relay  Varsity - Finals

1.-Jake Glender
Elijah Engwall
Caleb Goins
Alex Coakley
3:43.02aEast Linn Christian
2.-Jack Pratt
Jake McDonald
Preston Quinn
Joel Vega
4:00.53aCulver
3.-Brad Garner
Jordon Sandquist
Aeron Rutherford
Dakota Smith
4:17.69aSouth Wasco County
 

Shot Put - 12lb  Varsity - Finals

1.12Antonio Balderrama41'04.00South Wasco County
2.10Austin Warren39'08.00East Linn Christian
3.11Austin Alley37'02.00Culver
4.11Juan Conejo34'09.50Kennedy
5.11Erwin Sanchez32'04.50Culver
6.10Jordon Sandquist32'02.00South Wasco County
7.10Ryan Lofthouse31'07.00South Wasco County
8.10Stephen Larlee30'06.50South Wasco County
9.10Daniel Hernandez29'02.00South Wasco County
10.9Hayden Davis23'05.00East Linn Christian
9Alex HansenDQCulver
10Daniel PalmquistDQSouth Wasco County
 

Shot Put - 12lb  Junior Varsity - Finals

1.9Preston Quinn29'05.50Culver
2.11Colin Briggs29'01.00Culver
3.11Jacob Beebe29'00.00Culver
4.11Jake McDonald28'06.00Culver
5.9David Schumacher28'04.00Culver
6.9Mickale Hartley22'05.00Culver
 

Discus - 1.6kg  Varsity - Finals

1.10Austin Warren116'09East Linn Christian
2.11Erwin Sanchez96'07Culver
3.11Juan Conejo88'00Kennedy
4.12Antonio Balderrama86'04South Wasco County
5.10Daniel Hernandez81'00South Wasco County
6.9Hayden Davis71'10East Linn Christian
7.10Daniel Palmquist69'02South Wasco County
8.9David Schumacher69'01Culver
9Alex HansenDQCulver
10CJ NugentDQEast Linn Christian
 

Discus - 1.6kg  Junior Varsity - Finals

1.9Nick Webster49'10Culver
 

Javelin - 800g  Varsity - Finals

1.11Austin Alley148'08Culver
2.11Nevin Lewis132'06Culver
3.10Ryan Lofthouse128'04South Wasco County
4.12Adrian Rodriguez123'01Kennedy
5.12Antonio Balderrama120'08South Wasco County
6.11Jacob Beebe116'05Culver
7.11Juan Conejo115'05Kennedy
8.10Daniel Palmquist111'09South Wasco County
9.10Daniel Hernandez92'02South Wasco County
10.9Alex Coakley76'06East Linn Christian
9Jade SmithNDKennedy
10CJ NugentNDEast Linn Christian
 

Javelin - 800g  Junior Varsity - Finals

1.9Mickale Hartley92'03Culver
2.9David Schumacher77'09Culver
3.9Nick Webster72'00Culver
4.11Erwin Sanchez69'06Culver
9Alex HansenNDCulver
 

High Jump  Varsity - Finals

1.11Nevin Lewis6'04.00Culver
2.12Gerald Speas5'10.00Culver
3.9Chris Sledge5'02.00Culver
4.9Chad Linville5'00.00East Linn Christian
9Austin KoosNHEast Linn Christian
9Jade SmithDQKennedy
9Derek TraegerNHKennedy
 

Pole Vault  Varsity - Finals

1.11Colin Briggs10'00.00Culver
2.11Austin Alley9'06.00Culver
3.9Chris Sledge9'06.00Culver
4.10German Lara8'06.00Kennedy
5.10Dakota Smith7'06.00South Wasco County
 

Pole Vault  Junior Varsity - Finals

1.9Tyler Funk9'06.00Culver
 

Long Jump  Varsity - Finals

1.12Gerald Speas18'09.75Culver
2.9Alex Coakley18'09.50East Linn Christian
3.12Adrian Rodriguez18'06.00Kennedy
4.9Matthew Kliewer18'01.50Kennedy
5.11Jack Pratt17'06.00Culver
6.9Tyler Funk16'02.00Culver
7.9Derek Traeger16'01.00Kennedy
8.10Jake Glender15'11.50East Linn Christian
9.11Jacob Shaw15'10.00Culver
10.10Dakota Smith15'08.25South Wasco County
 

Triple Jump  Varsity - Finals

1.11Colin Briggs37'10.25Culver
2.9Tyler Funk33'08.50Culver
12Gerald SpeasDQCulver
9Jade SmithDQKennedy
 

Womens Results Switch to

100 Meters  Varsity - Finals

1.11Inga Ruddell13.16aKennedy
2.10Hannah Whitehead13.69aEast Linn Christian
3.10Katherine McWilliams14.95aCulver
4.11Iorbelit Gutierrez15.53aCulver
5.9Kristen Sowers15.86aEast Linn Christian
6.11Tayler Thompson15.89aCulver
7.11Dana Kopp16.16aSouth Wasco County
8.11Courtney Harris17.16aSouth Wasco County
9.10Azucena Balderrama17.33aSouth Wasco County
 

100 Meters  Junior Varsity - Finals

1.10Em Moreland15.34aCulver
2.12Amanda Gangstead16.01aCulver
3.12Megan Bean27.59aCulver
 

200 Meters  Varsity - Finals

1.11Inga Ruddell28.02aKennedy
2.10Hannah Whitehead28.42aEast Linn Christian
3.11Lynsey Fisher32.22aCulver
4.11Dana Kopp34.72aSouth Wasco County
5.12Megan Bean1:11.99aCulver
10Katherine McWilliamsDQCulver
 

400 Meters  Varsity - Finals

1.11Lynsey Fisher1:10.46aCulver
 

800 Meters  Varsity - Finals

1.12Amy Renfro2:39.46aEast Linn Christian
2.9Lisl Ruckert2:59.80aEast Linn Christian
3.12Isabelle Michellod3:00.90aKennedy
4.11Caitlin Knight3:11.75aCulver
5.12Julie Van Bouchaute3:41.65aKennedy
11Grace HagenauerDQKennedy
 

1500 Meters  Varsity - Finals

1.12Amy Renfro5:17.61aEast Linn Christian
2.9Lisl Ruckert6:06.65aEast Linn Christian
3.10Carly O'Neal6:40.31aSouth Wasco County
4.11Caitlin Knight6:44.73aCulver
 

3000 Meters  Varsity - Finals

1.11Kristen Lawyer13:22.77aEast Linn Christian
2.12Kimmie Larlee13:44.55aSouth Wasco County
 

100m Hurdles - 33"  Varsity - Finals

1.10Cassidy Creel19.45aSouth Wasco County
2.11Megan Ferrell20.42aSouth Wasco County
3.12Jennifer Bunch21.15aCulver
4.11Jana Fey21.85aKennedy
5.10Chelsea Whirledge22.17aKennedy
10Azucena BalderramaDQSouth Wasco County
 

300m Hurdles - 30"  Varsity - Finals

1.10Cassidy Creel56.65aSouth Wasco County
2.10McKaylee Speas58.54aCulver
3.10Em Moreland1:08.72aCulver
4.12Jennifer Bunch1:13.41aCulver
 

4x100 Relay  Varsity - Finals

1.-Iorbelit Gutierrez
Lynsey Fisher
Katherine McWilliams
Tayler Thompson
58.02aCulver
2.-Megan Ferrell
Carly O'Neal
Portia Anderson
Cassidy Creel
59.01aSouth Wasco County
 

4x400 Relay  Varsity - Finals

1.-Katherine McWilliams
McKaylee Speas
Lynsey Fisher
Justine Lofting
4:53.56aCulver
2.-Inga Ruddell
Grace Hagenauer
Ashlee Jones
Isabelle Michellod
5:19.91aKennedy
3.-Megan Ferrell
Kimmie Larlee
Portia Anderson
Brittany Pierce
5:59.31aSouth Wasco County
 

Shot Put - 4kg  Varsity - Finals

1.10Chelsea Whirledge30'10.50Kennedy
2.10Danielle Allen29'04.00Kennedy
3.11Amelia Hansen29'00.00Culver
4.11Justine Lofting27'04.50Culver
5.9Kristen Sowers25'10.00East Linn Christian
6.10Brittany Pierce24'09.00South Wasco County
7.10Liz Lopez23'05.50South Wasco County
8.11Iorbelit Gutierrez22'05.50Culver
9.11Rebecca Roth19'09.00East Linn Christian
10.12Yuka Tokoro19'03.00Kennedy
11Lindsay ShanksDQEast Linn Christian
10Azucena BalderramaDQSouth Wasco County
11Courtney HarrisDQSouth Wasco County
 

Shot Put - 4kg  Junior Varsity - Finals

1.9Cassie Mitchill17'11.00Culver
2.11Natalie Grove16'01.00East Linn Christian
3.9Ana Baltazar14'10.00Culver
9Jessica LyonsDQCulver
 

Discus - 1kg  Varsity - Finals

1.10Danielle Allen94'02Kennedy
2.11Justine Lofting90'00Culver
3.10Chelsea Whirledge89'05Kennedy
4.9Portia Anderson76'00South Wasco County
5.12Kimmie Larlee73'06South Wasco County
6.9Kristen Sowers62'10East Linn Christian
7.11Rebecca Roth58'05East Linn Christian
8.9Haley Grove57'07East Linn Christian
9.11Lindsay Shanks55'10East Linn Christian
10.10Brittany Pierce52'05South Wasco County
11.9Cassie Mitchill50'09Culver
12.11Courtney Harris50'05South Wasco County
13.12Yuka Tokoro49'03Kennedy
14.10Azucena Balderrama46'05South Wasco County
15.9Maddy Tyler46'02East Linn Christian
16.9Ana Baltazar36'05Culver
 

Discus - 1kg  Junior Varsity - Finals

1.11Natalie Grove36'11East Linn Christian
9Jessica LyonsDQCulver
 

Javelin - 600g  Varsity - Finals

1.9Portia Anderson85'04South Wasco County
2.10Carly O'Neal83'02South Wasco County
3.10Danielle Allen83'02Kennedy
4.11Lindsay Shanks82'08East Linn Christian
5.9Kristen Sowers78'01East Linn Christian
6.11Tayler Thompson66'07Culver
7.12Amanda Gangstead65'07Culver
8.11Rebecca Roth64'02East Linn Christian
9.9Maddy Tyler63'01East Linn Christian
10.11Jana Fey60'07Kennedy
11.11Amelia Hansen58'01Culver
12.11Grace Hagenauer52'06Kennedy
13.11Courtney Harris47'06South Wasco County
14.10Liz Lopez47'05South Wasco County
15.12Yuka Tokoro43'08Kennedy
16.12Julie Van Bouchaute43'08Kennedy
17.9Haley Grove40'02East Linn Christian
10Cassidy CreelDQSouth Wasco County
 

Javelin - 600g  Junior Varsity - Finals

1.10Brittany Pierce59'01South Wasco County
2.10Ashlee Jones56'09Kennedy
3.11Natalie Grove44'00East Linn Christian
 

High Jump  Varsity - Finals

1.10McKaylee Speas4'06.00Culver
2.11Jana Fey4'04.00Kennedy
10Brittany PierceDQSouth Wasco County
 

Pole Vault  Varsity - Finals

1.12Amy Renfro7'06.00East Linn Christian
2.10McKaylee Speas7'00.00Culver
3.10Ashlee Jones7'00.00Kennedy
4.12Jennifer Bunch6'06.00Culver
5.11Grace Hagenauer5'06.00Kennedy
 

Long Jump  Varsity - Finals

1.11Inga Ruddell14'02.00Kennedy
2.10Ashlee Jones13'04.00Kennedy
3.10Chelsea Whirledge12'10.00Kennedy
4.11Megan Ferrell12'10.00South Wasco County
5.11Dana Kopp10'04.00South Wasco County
 

Triple Jump  Varsity - Finals

1.10Hannah Whitehead30'03.00East Linn Christian
2.10Carly O'Neal30'02.50South Wasco County
3.10Ashlee Jones28'09.50Kennedy
4.10Cassidy Creel27'08.50South Wasco County
5.11Jana Fey26'10.00Kennedy
12Isabelle MichellodNDKennedy
 

Teams

Swipe to view all teams