Team Results Management

Meet Info

FinalsPrelims
 

Mens Results

100 Meters  Varsity - Prelims

11Chase Horky12.1Sargent
11Jesse Sutton12.3Sargent
10Barry Morse12.3Sargent
11Cody Burson12.4Elba-North Loup-Scotia
11Randy Xayavong13.0Elba-North Loup-Scotia
 

200 Meters  Varsity - Finals

1st10Grant Gebhardt23.2Elba-North Loup-Scotia
 

200 Meters  Varsity - Prelims

9Theo Williams25.6Sargent
10Derek Essman26.0Elba-North Loup-Scotia
11Chase Horky26.5Sargent
11Jesse Sutton26.5Sargent
 

400 Meters  Varsity - Finals

1st10Grant Gebhardt54.1Elba-North Loup-Scotia
9Theo Williams59.9Sargent
9Sanglee Xayavong1:03Elba-North Loup-Scotia
11Joe Hickman63.7Sargent
9Casey Richards64.1Sargent
9Bobby Bombeck1:11Elba-North Loup-Scotia
 

800 Meters  Varsity - Finals

4th10Tye Bloom2:18.2Elba-North Loup-Scotia
9Sanglee Xayavong2:24Elba-North Loup-Scotia
9Theo Williams2:29.8Sargent
12Dave Kluthe2:46Elba-North Loup-Scotia
10Cesar Maldonado2:50.5Sargent
11Tom Hickman2:50.6Sargent
 

1600 Meters  Varsity - Finals

4th12Mike Sheldon5:27.3Elba-North Loup-Scotia
11Casey Sheets6:16.8Sargent
11Casper Wingaard6:20Elba-North Loup-Scotia
9Tyler Dierberger6:21Elba-North Loup-Scotia
 

3200 Meters  Varsity - Finals

10Jeff Slagle11:54Sargent
2nd12Mike Sheldon11:55.9Elba-North Loup-Scotia
11Brandon Morse12:22Sargent
11Casper Wingaard13:00Elba-North Loup-Scotia
 

300m Hurdles - 36"  Varsity - Finals

11Hunter Baille51.5Sargent
10Quincy Young52.1Sargent
9Brady Sutton55Sargent
 

4x100 Relay  Varsity - Finals

3rd-Tye Bloom
Sanglee Xayavong
Cody Burson
Grant Gebhardt
49.4Elba-North Loup-Scotia
6.-Tanner Dunbar
Chase Horky
Ridge Horky
Theo Williams
50.2Sargent
 

4x400 Relay  Varsity - Finals

1st-Tye Bloom
Beat Bannwart
Mike Sheldon
Grant Gebhardt
3:50.1Elba-North Loup-Scotia
-Chase Horky
Hunter Baille
Casey Richards
Tanner Dunbar
4:18.6Sargent
 

4x800 Relay  Varsity - Finals

2nd-Tye Bloom
Beat Bannwart
Armando Tamayo
Mike Sheldon
9:18.2Elba-North Loup-Scotia
6.-Jeff Slagle
Tanner Dunbar
Brandon Morse
Quincy Young
10:18Sargent
 

Shot Put - 12lb  Varsity - Finals

3.12Tanner Dunbar39 5.75Sargent
10Joey Timmons33'Elba-North Loup-Scotia
 

Shot Put - 12lb  Varsity - Prelims

12Alex Antosch33'Elba-North Loup-Scotia
12Nathan Davis32 7.75Sargent
11Hunter Baille32 2.75Sargent
 

Discus - 1.6kg  Varsity - Finals

2nd11Matt Stachura132'10"Elba-North Loup-Scotia
3rd10Paul Stachura127'11"Elba-North Loup-Scotia
10Cesar Maldonado101 3.5Sargent
 

Discus - 1.6kg  Varsity - Prelims

10Joey Timmons90'Elba-North Loup-Scotia
12Nathan Davis83Sargent
9Clinton McMurtry33 1Sargent
 

High Jump  Varsity - Finals

3rd11Beat Bannwart5'8"Elba-North Loup-Scotia
4th11Armando Tamayo5'6"Elba-North Loup-Scotia
10Barry Morse5Sargent
9Ridge Horky5Sargent
 

Pole Vault  Varsity - Finals

4th11Cody Burson9'6"Elba-North Loup-Scotia
5th10Michael Lassen9'6"Elba-North Loup-Scotia
10Derek Essman9'Elba-North Loup-Scotia
 

Long Jump  Varsity - Finals

4.9Ridge Horky19'2.5"Sargent
 

Long Jump  Varsity - Prelims

3.10Barry Morse19 3Sargent
9Casey Richards16 1.75Sargent
9Sanglee Xayavong16'1"Elba-North Loup-Scotia
 

Triple Jump  Varsity - Finals

4.9Ridge Horky38 10.5Sargent
5.10Barry Morse37 4Sargent
 

Triple Jump  Varsity - Prelims

9Brady Sutton32 3Sargent
 

Womens Results

100 Meters  Varsity - Finals

9Kelsey Frink13.9Sargent
6.12Anne Morse13.9Sargent
 

100 Meters  Varsity - Prelims

12Anne Morse13.4Sargent
9Kelsey Frink13.9Sargent
 

200 Meters  Varsity - Finals

5.9Rebecca Davenport29Sargent
 

200 Meters  Varsity - Prelims

9Rebecca Davenport30.1Sargent
9Kelsey Frink30.6Sargent
10Beth Hickman30.8Sargent
 

400 Meters  Varsity - Finals

5.9Rebecca Davenport69.7Sargent
6.10Jill Hickman70.6Sargent
 

400 Meters  Varsity - Prelims

9Kelsey FrinkdqSargent
 

800 Meters  Varsity - Finals

3.12Jill 2:46.9Loup County Public
6.9Megan Davis2:54Sargent
9Brenda Maldanado3:09Sargent
10Elizabeth Gibbens3:15.5Sargent
 

100m Hurdles - 33"  Varsity - Finals

6.10Katinka Sauer19.2Sargent
 

100m Hurdles - 33"  Varsity - Prelims

10Elizabeth Gibbens20.7Sargent
12Megan Gibbens20.9Sargent
 

300m Hurdles - 30"  Varsity - Finals

10Katinka Sauer66.5Sargent
12Megan GibbensdqSargent
 

4x100 Relay  Varsity - Finals

4.-Brenda Maldanado
Katie Ropers
Katinka Sauer
Rebecca Spanel
63Sargent
 

4x800 Relay  Varsity - Finals

2.-Brittany
Tamara
Hannah
Jill
11:39.2Loup County Public
6.-Megan Davis
Brenda Maldanado
Beth Hickman
Candace Simmons
12:31Sargent
 

Shot Put - 4kg  Varsity - Prelims

10Katie Ropers28 2.5Sargent
10Rebecca Spanel22Sargent
 

Discus - 1kg  Varsity - Prelims

10Katie Ropers56 2Sargent
10Rebecca Spanel40 2Sargent
 

High Jump  Varsity - Finals

3.9Megan Davis4 10Sargent
4.9Brenda Maldanado4 8Sargent
 

Long Jump  Varsity - Finals

3.9Rebecca Davenport15 4.75Sargent
 

Long Jump  Varsity - Prelims

9Kelsey Frink12 9Sargent
12Anne MorsendSargent
 

Triple Jump  Varsity - Finals

5.9Rebecca Davenport31 1Sargent
 

Teams

Swipe to view all teams