Team Results Management

Meet Info

Highlighter is active, an entry to highlight.

100 Meters  Varsity - Finals

1.10Jon Poolman11.65aSouth Whidbey
2.11Devon Smith11.66aLakewood
3.11Chandler Thompson11.67aSouth Whidbey
4.12Hisashi Sanda11.73aSouth Whidbey
5.10Donavan Hunt11.75aOak Harbor
6.11Stephen Lewis12.02aOak Harbor
7.12Devante Young12.10aOak Harbor
8.12Henry Woods12.12aArchbishop Murphy
9.10Nathan Hesselman12.23aLakewood
11.11Kelso Wilkins12.47aArchbishop Murphy
11.9Aaron Boesch12.47aOak Harbor
13.10Jason Curles12.49aOak Harbor
14.12Jordan Trudell12.52aLakewood
15.9Austin VanderWel12.60aArchbishop Murphy
16.12Mike Bressler12.61aOak Harbor
17.9Randall Gordon12.63aArchbishop Murphy
18.12Marco Mendoza12.68aOak Harbor
19.11Ramsey O'Brien12.70aSouth Whidbey
20.9David Regimbal12.79aLakewood
21.10Ben Bennett12.80aArchbishop Murphy
22.11Alex McClure12.86aArchbishop Murphy
23.12Lyndon Burleson13.01aOak Harbor
24.11Joey Davenport13.10aLakewood
25.10Blair Diamond13.10aLakewood
26.9Jasper Tyler13.13aSouth Whidbey
27.10Cameron Jones13.22aLakewood
28.11Anthony Tanner13.25aLakewood
29.9David Rigby13.26aArchbishop Murphy
30.11John Tuttle13.28aOak Harbor
31.11Doug Fruik13.37aCoupeville
32.9Douglas Kim13.47aOak Harbor
33.10Tyler Price13.48aLakewood
34.11Dejon Pruitt13.48aOak Harbor
35.9Michael Madle13.50aLakewood
36.12Adam Rushold13.55aSouth Whidbey
37.11Josh Smith13.58aLakewood
39.9Logan Williams13.60aOak Harbor
40.10Jacob Hoidal13.61aLakewood
40.12Tim Gavin13.61aLakewood
42.12Mark DeGuzman13.68aOak Harbor
43.11Cody Church13.69aOak Harbor
44.9Lawan Brown13.71aLakewood
45.9Ian Sinchak13.72aOak Harbor
46.9Matt Armer13.88aOak Harbor
47.10Garret Franzen13.93aCoupeville
48.10Davion Watkins14.30aCoupeville
49.12Xavier Alston14.35aArchbishop Murphy
50.10Colton Elliot14.41aOak Harbor
51.10John Miranda14.45aOak Harbor
52.11John Gonzales14.81aOak Harbor
53.9Kevin Gagen14.92aOak Harbor
54.10Weston Shipman14.93aLakewood
 

200 Meters  Varsity - Finals

1.11Chandler Thompson23.92aSouth Whidbey
2.12Mike Bressler25.28aOak Harbor
3.10Matt Bolte25.65aOak Harbor
4.9Randall Gordon25.87aArchbishop Murphy
5.11Kelso Wilkins26.16aArchbishop Murphy
6.11Alex McClure26.56aArchbishop Murphy
7.9Douglas Kim26.74aOak Harbor
8.10Nikolas Klukas26.90aArchbishop Murphy
9.11Joey Davenport27.00aLakewood
10.12Xavier Alston27.00aArchbishop Murphy
11.9David Rigby27.02aArchbishop Murphy
12.9Will Hoskins27.57aCoupeville
13.10Colton Elliot27.90aOak Harbor
14.9Ian Sinchak27.97aOak Harbor
15.10Garret Franzen28.47aCoupeville
16.10Tauras Vilgalys29.50aArchbishop Murphy
17.9Joshua Hlavacka30.00aArchbishop Murphy
18.10Ty Boonstra31.38aCoupeville
19.9Luke Sherman33.96aCoupeville
 

400 Meters  Varsity - Finals

1.11Devon Smith50.90aLakewood
2.10Rashaad Smith55.99aOak Harbor
3.11Gregory Goebel56.09aOak Harbor
4.12Richard Chong56.39aOak Harbor
5.10Matt Bolte56.52aOak Harbor
6.12Hisashi Sanda57.21aSouth Whidbey
7.10Cameron Jones58.56aLakewood
8.10Ciaran Melly1:00.56aArchbishop Murphy
9.11Kevin Richards1:01.98aOak Harbor
10.11Brooks Waller1:01.99aOak Harbor
11.10William Rominska1:02.01aOak Harbor
12.10Tauras Vilgalys1:03.88aArchbishop Murphy
13.9Devin Schell1:05.83aOak Harbor
14.9Joshua Hlavacka1:11.09aArchbishop Murphy
 

800 Meters  Varsity - Finals

1.12Kyle King2:03.41aCoupeville
2.12Alex Nydam2:05.78aOak Harbor
3.11Scott Stallman2:06.38aSouth Whidbey
4.10Jon Houk2:23.36aCoupeville
5.9Conner Ballew2:27.95aArchbishop Murphy
6.9Zach Peele2:30.44aOak Harbor
7.9Nate Miller2:32.61aOak Harbor
8.11Ben Page2:35.21aOak Harbor
9.11Kellen Crebbin2:44.69aCoupeville
10.9Devin Schell2:45.15aOak Harbor
 

1600 Meters  Varsity - Finals

1.12Terrence Ordonez4:42.80Lakewood
2.10Taylor Guske4:44.50Lakewood
3.9Tyler King4:46.80Coupeville
4.11Joshua Duhrkopf4:55.90Oak Harbor
5.12Steve Nydam4:56.80Oak Harbor
6.12Nick Rovang4:58.60South Whidbey
7.12Trevor Walker4:59.30Lakewood
8.10Chad Skiles4:59.70Lakewood
9.12Miles Rossow5:00.20Lakewood
10.10Nick Howe5:00.70Lakewood
11.11James Mattson5:02.00Lakewood
12.12Andy Warren5:03.10Lakewood
13.12Kyle Asay5:03.50South Whidbey
14.9Trent Tresch5:04.60Lakewood
15.11Byron Gouette5:05.20Lakewood
16.10Cody Klauer5:11.00Oak Harbor
17.10Blake Torres5:13.30Archbishop Murphy
18.11Zach Conard5:17.90Archbishop Murphy
19.9Conner Ballew5:18.10Archbishop Murphy
20.11Thomas Scheffer5:21.00Lakewood
21.9Zach Peele5:23.60Oak Harbor
22.9Nate Miller5:26.30Oak Harbor
23.11Ben Page5:32.20Oak Harbor
24.10Jon Tietje5:36.50Archbishop Murphy
25.11Van Weller5:42.40Archbishop Murphy
26.10Nick Gouette5:43.90Lakewood
27.11Kellen Crebbin6:03.10Coupeville
28.9Ken Hopkins6:03.90Coupeville
29.9Chris Gouette6:17.50Lakewood
30.11Liam Hausmann6:40.70Archbishop Murphy
31.11Carl Stoddard6:45.00Archbishop Murphy
11Kevin ClaggettSCRArchbishop Murphy
10Michael Reith JrSCROak Harbor
10Mitchel GogertSCRLakewood
 

110m Hurdles - 39"  Varsity - Finals

1.12Richard Chong16.85aOak Harbor
2.10Andy Bennett17.23aSouth Whidbey
3.11Nikolay Borisov17.25aLakewood
4.11Brooks Waller18.68aOak Harbor
5.10William Rominska19.28aOak Harbor
6.11Kevin Richards19.47aOak Harbor
7.12Matt Peterson22.02aArchbishop Murphy
8.9Sean Metcalfe22.15aLakewood
 

4x100 Relay  Varsity - Finals

1.-Ladd Campbell
Davion Watkins
Will Hoskins
Curtis Habeck
52.83aCoupeville
 

4x400 Relay  Varsity - Finals

1.-Kyle King
Brian Miller
Steven McDonald
Tyler King
3:43.89aCoupeville
2.-Relay Team 3:47.43aLakewood
3.-Relay Team 3:48.50aLakewood
4.-Nick Rovang
Scott Stallman
Kyle Asay
Jasper Tyler
3:50.65aSouth Whidbey
5.-Van Weller
Ben Bennett
Matt Peterson
Ciaran Melly
3:55.91aArchbishop Murphy
6.-Relay Team 3:57.44aOak Harbor
7.-Relay Team 3:59.61aLakewood
 

Shot Put - 12lb  Varsity - Finals

1.11Chris Neamiller38'10.75Oak Harbor
2.10Jackson Engstrom37'09.75South Whidbey
3.11David Monell36'03.00South Whidbey
4.11Powers Lohner35'09.00Coupeville
5.10Chris Monell35'06.75South Whidbey
6.9Stephen Oswald35'01.75Archbishop Murphy
7.11Kyle Bayley32'06.00Lakewood
8.-Josh Bowles32'03.75Lakewood
9.11Kevin Kinloch31'06.25South Whidbey
10.10Kevin McDonald30'09.50South Whidbey
11.10Austin Church28'09.50Oak Harbor
12.10Zach Piercy28'03.00Coupeville
13.10Nathan Diggs27'11.00Lakewood
14.11Brad Clark27'08.75Archbishop Murphy
15.10Josh Harris27'06.50South Whidbey
16.10Jake Lundstrom27'04.25Oak Harbor
17.10Patrick Throckmorton27'02.00Archbishop Murphy
18.10Trace Hobgood26'11.75Archbishop Murphy
19.10Ryan Askman26'08.75Archbishop Murphy
19.-Spencer Ludington26'08.75Lakewood
21.10Jon Herrick25'06.25Oak Harbor
22.10Anthony Lauersdorf25'01.00Oak Harbor
23.10Simon Williamson24'01.50Lakewood
24.10James Robinson23'02.75Archbishop Murphy
25.11Zach Pelant23'02.00Coupeville
26.9Chase Cameron22'08.75Archbishop Murphy
27.10Abel Yusaf22'04.50Archbishop Murphy
28.10Adam Gillings20'11.75Archbishop Murphy
29.9Adam Sundholm19'05.75Archbishop Murphy
30.9Dylan Ritchie18'00.00Coupeville
10Tim WalstadNDCoupeville
-Justin MontoyaNDLakewood
10Danny ZuverNDSouth Whidbey
10Kevin HyattNDArchbishop Murphy
10Javon PayneNDOak Harbor
12Adam HarndenNDArchbishop Murphy
 

Discus - 1.6kg  Varsity - Finals

1.11Stephen Lewis126'01Oak Harbor
2.12Ryan Culbertson109'02Lakewood
3.10Zach Idso105'00South Whidbey
4.10Mark Fernandez103'09Lakewood
5.11David Monell99'00South Whidbey
6.11Powers Lohner96'08Coupeville
7.10Jackson Engstrom96'07South Whidbey
8.10Nathan Diggs91'08Lakewood
9.11Cameron Hess88'11Lakewood
10.12Steven McDonald87'07Coupeville
11.10Chris Monell87'05South Whidbey
12.11Kevin Jones86'02South Whidbey
13.11Doug Hughs83'01Oak Harbor
14.-Josh Bowles82'03Lakewood
15.10Kevin McDonald81'09South Whidbey
16.9Stephen Oswald81'00Archbishop Murphy
17.11Nathen Steele80'00Oak Harbor
18.11Curtis Habeck77'03Coupeville
19.10Zach Piercy76'07Coupeville
20.11Sean Welch75'10Oak Harbor
21.10Anthony Lauersdorf74'08Oak Harbor
22.10Kevin Hyatt74'04Archbishop Murphy
23.11Kyle Bayley70'02Lakewood
24.9Dylan Ritchie68'07Coupeville
25.10Josh Harris67'03South Whidbey
26.9Brandon Maragrag64'07Oak Harbor
27.10Trace Hobgood58'07Archbishop Murphy
28.10Clarence Lamont58'06Oak Harbor
29.9Adam Sundholm49'11Archbishop Murphy
30.11Steven Story49'02Oak Harbor
31.10Arnold Rosario37'08Lakewood
9Chase CameronSCRArchbishop Murphy
10Adam GillingsNDArchbishop Murphy
10Ryan AskmanNDArchbishop Murphy
10James RobinsonNDArchbishop Murphy
10Abel YusafNDArchbishop Murphy
10Alec CastilloNDOak Harbor
10Tim WalstadSCRCoupeville
11Zach PelantSCRCoupeville
10Danny ZuverSCRSouth Whidbey
10Patrick ThrockmortonNDArchbishop Murphy
12Adam HarndenNDArchbishop Murphy
 

Javelin - 800g  Varsity - Finals

1.12Brian Miller153'10Coupeville
2.12James Prater151'03Lakewood
3.11Doug Hughs136'05Oak Harbor
4.11Payden Butler135'08Lakewood
5.12Tim Gavin134'05Lakewood
6.11Cameron Hess127'09Lakewood
7.12Adam Rushold111'00South Whidbey
8.12Rob Christiansen110'09Lakewood
9.11Sean Welch110'02Oak Harbor
10.12Jason Fernandez109'10Lakewood
11.12Andy Coyne109'06Lakewood
12.10Patrick Throckmorton104'06Archbishop Murphy
13.11Josh Smith102'00Lakewood
14.10Clarence Lamont100'10Oak Harbor
15.11Kevin Kinloch99'02South Whidbey
16.11Kevin Jones93'01South Whidbey
17.10Zach Idso89'02South Whidbey
18.11Brad Clark83'08Archbishop Murphy
19.9Sean Metcalfe79'03Lakewood
20.10Austin Church75'10Oak Harbor
21.11Nathen Steele75'07Oak Harbor
22.10Simon Williamson75'04Lakewood
23.10Kevin Hyatt72'05Archbishop Murphy
24.10Ryan Askman69'08Archbishop Murphy
25.-Spencer Ludington68'02Lakewood
26.10Jake Lundstrom68'01Oak Harbor
27.10James Robinson66'07Archbishop Murphy
28.10Jon Herrick66'01Oak Harbor
29.11Steven Story64'06Oak Harbor
30.10Weston Shipman62'01Lakewood
31.10Arnold Rosario60'10Lakewood
32.10Adam Gillings58'08Archbishop Murphy
33.10Abel Yusaf53'01Archbishop Murphy
10Alec CastilloNDOak Harbor
 

High Jump  Varsity - Finals

1.10Nathan Hesselman5'08.00Lakewood
2.10Rashaad Smith5'02.00Oak Harbor
2.11Dejon Pruitt5'02.00Oak Harbor
9Aaron BoeschNHOak Harbor
11Spencer HulslanderNHLakewood
 

Pole Vault  Varsity - Finals

1.11Spencer Hulslander11'00.00Lakewood
1.11Payden Butler11'00.00Lakewood
1.12Tyler Elliot11'00.00Oak Harbor
4.11Nikolay Borisov9'06.00Lakewood
12Nick BakerNHLakewood
12Matt SchefferNHLakewood
 

Long Jump  Varsity - Finals

1.10Donavan Hunt20'09.00Oak Harbor
2.10Andy Bennett19'07.50South Whidbey
3.12Devante Young18'08.00Oak Harbor
4.12Marco Mendoza18'03.25Oak Harbor
5.11Gregory Goebel17'09.50Oak Harbor
6.12Henry Woods17'06.50Archbishop Murphy
7.10Jason Curles16'07.00Oak Harbor
8.12Rob Christiansen16'05.00Lakewood
9.10Tyler Price16'02.00Lakewood
10.9David Regimbal15'10.00Lakewood
11.10Jacob Hoidal15'06.75Lakewood
12.9Michael Madle15'06.00Lakewood
13.9Logan Williams15'04.50Oak Harbor
14.9Lawan Brown14'10.00Lakewood
15.11John Tuttle14'04.50Oak Harbor
16.12Mark DeGuzman13'10.00Oak Harbor
17.12Lyndon Burleson13'07.00Oak Harbor
18.10John Miranda13'05.00Oak Harbor
19.9Kevin Gagen12'10.00Oak Harbor
20.11John Gonzales12'07.50Oak Harbor
21.11Doug Fruik11'10.25Coupeville
22.9Matt Armer11'10.00Oak Harbor
10Blair DiamondNDLakewood
12Mike BellSCROak Harbor
9Andre ScottSCRLakewood
11Cody ChurchSCROak Harbor
 

Teams

Swipe to view all teams
1A Washington
2A Washington
3A Washington