Team Results Management

Meet Info

Highlighter is active, an entry to highlight.

100 Meters  Varsity - Finals

7.10Michael Bonn11.80Northern Lights
11Daniel Luhman11.97Benson County
8.9J.D. Schmid11.91Benson County
12Ty Banse12.47Northern Lights
11Mitch Laducer12.42Northern Lights
11Rhett Frydenlund12.52Northern Lights
9Blake Darling12.53Benson County
 

200 Meters  Varsity - Finals

3.11Daniel Luhman24.52Benson County
6.10Derek Engh25.19Benson County
 

400 Meters  Varsity - Finals

3.9Zack Wilkie53.33Northern Lights
3.12Paul Rice54.24Benson County
6.10Derek Engh56.61Benson County
9Joe Laducer1:04Northern Lights
 

400 Meters - Relay Split  Varsity - Finals

10Derek Engh57.8Benson County
11Beau Buehler57.74Benson County
10Jason Smith58.77Benson County
9Blake Darling1:00.52Benson County
 

800 Meters  Varsity - Finals

3.11Beau Buehler2:11.72Benson County
 

1600 Meters  Varsity - Finals

1.9Nathan Joraanstad5:00.34Northern Lights
4.12Riley Gannarelli5:05.25Northern Lights
6.12Colton Bullinger5:10.38Benson County
7.10Jason Smith5:13.06Benson County
 

3200 Meters  Varsity - Finals

4.12Colton Bullinger11:15.00Benson County
6 .11Andy Backstrom11:29.80Benson County
 

110m Hurdles - 39"  Varsity - Finals

3.12Paul Rice18.56Benson County
 

300m Hurdles - 36"  Varsity - Finals

3.12Paul Rice43.24Benson County
10Trek Wilhelmi49.80Northern Lights
 

4x100 Relay  Varsity - Finals

1.-J.D. Schmid
Daniel Luhman
Paul Rice
Andy Bergrud
46.81Benson County
3.-Ty Banse
Frank Henry
Clay LaRocque
Mitch Laducer
49.13Northern Lights
 

4x200 Relay  Varsity - Finals

3.-Ty Banse
Zack Wilkie
Mitch Laducer
Michael Bonn
1:40.03Northern Lights
7.-J.D. Schmid
Derek Engh
Michael Rameden
Blake Darling
1:46.44Benson County
 

4x400 Relay  Varsity - Finals

6.-Derek Engh
Beau Buehler
Jason Smith
Blake Darling
3:55.18Benson County
 

4x800 Relay  Varsity - Finals

6.-Jason Smith
Andy Backstrom
Preston Gilderhus
Alex Beecroft
9:55.40Benson County
 

Shot Put - 12lb  Varsity - Finals

6.11Lance Slater39' 9.5Northern Lights
8.10Tyler Bryant39' 5Northern Lights
9Carl Nelson35' 9Northern Lights
11Bobby Finch35' 5Northern Lights
11Kyle Britsch34'10.5Benson County
9Trey Benson32'1"Benson County
9Dallas Welch31'5"Benson County
11Brandon St. Germaine29' 3Northern Lights
9Ben Backstrom21'10"Benson County
9Brennan Eyl20'0"Benson County
 

Discus - 1.6kg  Varsity - Finals

5.10Tyler Bryant112' 9Northern Lights
8.9Trey Benson104'8"Benson County
11Kyle Britsch99'1.50"Benson County
9Brennan Eyl96'8"Benson County
9Dallas Welch93'5"Benson County
9Ben Backstrom65'7"Benson County
 

Javelin - 800g  Varsity - Finals

6.11Rhett Frydenlund121' 3Northern Lights
9Carl Nelson107Northern Lights
7.11Jordan Smith106'5"Benson County
9Trey Benson93'5"Benson County
11Kyle Britsch88'11"Benson County
9Craig Poitra88'Northern Lights
11Brandon St. Germaine56' 10Northern Lights
 

High Jump  Varsity - Finals

2.12Andy Bergrud5'6"Benson County
4.11Frank Henry5' 4Northern Lights
5.10Clay LaRocque5' 2Northern Lights
11Beau BuehlerXXXBenson County
 

Pole Vault  Varsity - Finals

8.11Daniel Luhman8'0"Benson County
 

Long Jump  Varsity - Finals

3.12Andy Bergrud19'3"Benson County
5.10Michael Bonn19' .5Northern Lights
10Michael Rameden17'7"Benson County
 

Triple Jump  Varsity - Finals

4.12Andy Bergrud39'3.75"Benson County
9Blake Darling33'8.50"Benson County
11Beau Buehler33'1.50"Benson County
 

Teams

Swipe to view all teams
Class B North Dakota