Team Results Management

Meet Info

Highlighter is active, an entry to highlight.

100 Meters  Varsity - Finals

11Bobby Serna11.07Aberdeen
1.12Mitch Beckstead11.04West Side
3.12Jared Fullmer11.27Marsh Valley
4.12Ryan Burke11.38Snake River
5.12Colton Blair11.40West Side
6.10Arnulfo Carrillo11.44Aberdeen
7.9Clayton Harris11.54Bear Lake
11kaden Roberts11.88West Side
9Derik Williams11.94Snake River
12Ed Molina12.34Snake River
10Craig Trejo12.6Snake River
10Dustin Wheatley12.69Marsh Valley
11Bryce Shaffer12.7Marsh Valley
10Martin Hrabik12.88Snake River
9Tanner Smart13.7West Side
9Jon Stegelmeier15.03West Side
9Caleb Crambule15.14West Side
9Cullen Crambule16.1West Side
 

200 Meters  Varsity - Finals

1.12Mitch Beckstead23.1West Side
2.12Ryan Burke24.18Snake River
3.10Riker Carter24.47Malad
11Bobby Serna24.60Aberdeen
5.12R.J. Cudney24.71Malad
6.12Colton Blair24.72West Side
7.9Colin Lynch25.07Bear Lake
12Cruz Serna25.41Aberdeen
9Shawn Buxton27.07Marsh Valley
9Cullen Crambule32.2West Side
9Caleb Crambule33.0West Side
 

200 Meters - Relay Split  Varsity - Finals

12Ryan Burke22.07Snake River
12Kyle Gelles23.63Snake River
11Oscar Serna24.69Snake River
11Tarin Dawson25.3Snake River
11Manny Rodriguez25.4Snake River
10Nick Gelles25.8Snake River
12Logan Bingham25.80Snake River
9Derik Williams27.8Snake River
 

400 Meters  Varsity - Finals

1.12David Bingham51.18West Side
2.12Jared Fullmer53.85Marsh Valley
3.11Sam Smith54.85Buhl
4.10Brady Bingham55.24West Side
5.12Colton Blair55.49West Side
6.12Kyle Gelles56.20Snake River
11Bobby Serna57.1Aberdeen
7.12Kyle Roberts57.06Bear Lake
11Caleb Buttars58.08West Side
9Dallas Turnbow59.2West Side
 

400 Meters - Relay Split  Varsity - Finals

12Kyle Gelles56.12Snake River
9Chandler Lebow59Snake River
11Manny Rodriguez1:01.9Snake River
9Mike Duff1:03.10Snake River
9Quenton Kirkham1:08Snake River
 

800 Meters  Varsity - Finals

1.12Josh Mumford2:06.00West Side
2.11Jordan Williams2:11.00Malad
3.11Collin Miller2:13.00American Falls
4.11Ryan Belk2:14.00Snake River
5.12Raul Ruiz2:19.00Buhl
6.10Christian Esplin2:21.00Snake River
7.9Josh Hatch2:22.00West Side
11Josh Treasure2:35Marsh Valley
 

800 Meters - Relay Split  Varsity - Finals

11Ryan Belk2:14.6Snake River
10Christian Esplin2:21.2Snake River
10Kortlin Thompson2:33.06Snake River
12Luke Stander2:41Snake River
10Isaac Hall2:50Snake River
9Alvin Park3:09Snake River
 

1600 Meters  Varsity - Finals

1.11Dory Alleman4:59.00Bear Lake
2.12Justin Firth5:05.00Malad
3.10Brian Schofield5:07.00Buhl
4.11Jordan Williams5:11.00Malad
5.9Jordan Beutler5:12.00West Side
6.10Christian Esplin5:17.00Snake River
7.11Ryan Belk5:30.00Snake River
10Josh Elliott5:55Aberdeen
9Chris Corbridge6:08West Side
 

3200 Meters  Varsity - Finals

1.11Dory Alleman11:00.48Bear Lake
2.9Josh Hatch11:18.44West Side
3.10Christian Esplin11:26.43Snake River
4.10Brian Schofield11:34.43Buhl
5.12Luke Stander12:32.77Snake River
6.10Kortlin Thompson12:56.19Snake River
7.9Caleb Gerdes12:57.45Buhl
 

110m Hurdles - 39"  Varsity - Finals

1.12Logan Bingham16.99Snake River
2.11Keagan Gardener17.11Snake River
3.11Quinn Jacobsen17.68Snake River
4.12Adam Davidson17.86Bear Lake
5.10Robbie Dorius18.18Malad
6.11Justin Hardy19.36West Side
9Mitch Bowles19.44West Side
7.9Steven Hardy22.36West Side
 

300m Hurdles - 36"  Varsity - Finals

1.11Quinn Jacobsen44.04Snake River
2.12Logan Bingham44.93Snake River
3.11Collin Miller46.42American Falls
9Mitch Bowles46.98West Side
4.10Robbie Dorius46.98Malad
6.11Justin Hardy48.60West Side
7.11Micahel Brennan49.27Bear Lake
9Steven Hardy53.33West Side
 

4x100 Relay  Varsity - Finals

1.-Oscar Serna
Ryan Burke
Kyle Gelles
Brian Beach
45.25Snake River
2.-Clayton Harris
Kohl Braun
Kyle Roberts
Karter Price
47.23Bear Lake
3.-Josh Wray
Jayson Sorensen
Caleb Bennett
R.J. Cudney
47.40Malad
4.-Relay Team 48.73Buhl
 

4x200 Relay  Varsity - Finals

1.-Oscar Serna
Ryan Burke
Kyle Gelles
Logan Bingham
1:36.12Snake River
2.-Relay Team 1:39.85Buhl
3.-Karter Price
Tyson Ward
Kyle Roberts
Kohl Braun
1:40.74Bear Lake
4.-Relay Team 1:41.21Malad
 

4x400 Relay  Varsity - Finals

1.-Mitch Beckstead
David Bingham
Josh Mumford
Brady Bingham
3:33.00West Side
2.-Kyle Gelles
Oscar Serna
Nick Gelles
Justin Merrill
3:42.00Snake River
3.-Relay Team 3:48.00Buhl
4.-Dory Alleman
Ian Phillips
Kyle Roberts
Colin Lynch
4:02.00Bear Lake
 

SMR 200-200-400-800m - [2-2-4-8]  Varsity - Finals

-Stas Razvodov
Richard Bitton
Dustin Wheatley
Clint Smith
4:01Marsh Valley
-Keagan Gardener
Kyle Gelles
Quinn Jacobsen
Ryan Belk
4:02.41Snake River
 

Shot Put - 12lb  Varsity - Finals

1.12Josh Dalley43'07.00Marsh Valley
2.11Brock Bench42'09.00Snake River
3.11Stepan Gelever39'05.00Buhl
4.11Nathan Romans38'02.00Buhl
5.11Cooper Jensen36'08.00Bear Lake
5.12Chase Jensen36'08.00Bear Lake
7.11Chase Peterson36'06.50Bear Lake
11Riley Brown34'9Marsh Valley
9Steven Hardy33'10West Side
11Bryce Shaffer32'10Marsh Valley
9Tanner Smart31'1West Side
9Jon Stegelmeier28'4West Side
12Audi Vialdo21'Marsh Valley
9Dylan Ware20'4Marsh Valley
 

Discus - 1.6kg  Varsity - Finals

1.12Adam Davidson142'05Bear Lake
2.11Jared Jones111'05Malad
3.11Chase Peterson108'11Bear Lake
4.12Braden Jones107'11Malad
5.11Riley Brown102'09Marsh Valley
6.12Chase Jensen99'11Bear Lake
7.10Caleb Bennett99'10Malad
9Tanner Smart96West Side
11Bryce Shaffer86'7Marsh Valley
11Gary Hollingsworth84'7"Aberdeen
9Jon Stegelmeier76'5West Side
9Steven Hardy68'3West Side
12Audi Vialdo54'2Marsh Valley
9Dylan Ware52'Marsh Valley
 

High Jump  Varsity - Finals

1.11Keagan Gardener5'10.00Snake River
1.12Derek Ward5'10.00Malad
3.11Brian Beach5'08.00Snake River
4.11Richard Bitton5'06.00Marsh Valley
5.10Armondo Arroyo5'04.00Buhl
12Sam Pulliam5'2"Aberdeen
12Cruz Serna5'2"Aberdeen
6.9Dallas Turnbow5'02.00West Side
 

Pole Vault  Varsity - Finals

1.12Brett Jensen10'06.00West Side
2.11Tyson Ward10'06.00Bear Lake
2.11Kurran Kelly10'06.00Buhl
2.11Zach Starr10'06.00Malad
12Cruz Serna9'6"Aberdeen
5.10Casey Steffenhagen9'06.00Malad
5.11Gene Bullcreek9'06.00Malad
12Rodrigo Lemos9'Aberdeen
12Cannon Tew9'0West Side
11Brian Beach9'Snake River
10Nick Gelles9'Snake River
9Chandler Lebow8'Snake River
11Chais NelsonNHSnake River
 

Long Jump  Varsity - Finals

1.12Stas Razvodov19'02.75Marsh Valley
2.11Oscar Serna19'02.00Snake River
3.12Josh Mumford18'09.00West Side
4.10Kohl Braun18'01.00Bear Lake
5.11Tyce Stewart17'04.50American Falls
6.10Armondo Arroyo17'03.50Buhl
7.10Calvin Driesel16'11.00Buhl
10Dustin Wheatley15'10Marsh Valley
9Shawn Buxton15'5.5Marsh Valley
10Dustin Wheatley15'1.5Marsh Valley
 

Triple Jump  Varsity - Finals

1.12David Bingham41'07.00West Side
2.11Tyce Stewart39'06.00American Falls
3.10Jacob Meiers37'04.00Buhl
4.10Brady Bingham37'03.00West Side
12Stas Razvodov36'8Marsh Valley
11Tarin Dawson36.6Snake River
5.10Armondo Arroyo35'09.00Buhl
12Miguel Gonzalez35'5"Aberdeen
6.11Tarin Dawson35'01.00Snake River
7.11Cooper Jensen34'08.50Bear Lake
10Dustin Wheatley34'5Marsh Valley
12Randy Jacobson34'4West Side
11Clint Smith30'5Marsh Valley
 

Teams