Team Results Management

Meet Info

Highlighter is active, an entry to highlight.

100 Meters  Varsity - Finals

1.12Preston Christensen11.72Arlington
2.9Erik Carranza11.77Riverside
3.10Nathan Earl11.82Sherman
4.12Derek Baker11.87Umatilla
4.10German Campos11.87Umatilla
6.11Tyler Carroll11.92Irrigon
7.12Nathan Ten Eyck12.00Umatilla
9.11Nick Bunch12.26Irrigon
10.11Michael Scherman12.28Griswold
11.10Oscar Madrigal12.39Riverside
12.10Alex Rietmann12.45Ione
13.10Corbin Tegner12.57Irrigon
14.11Brad Garner12.89South Wasco County
15.9Reagan King12.95Pilot Rock
16.10Ezio Rodriguez12.97Riverside
17.11Gunner Jessen12.98Ione
18.11Colton Pomazi13.15Griswold
19.9Ramon Leon13.27Irrigon
20.9Dillon Brittan13.95Pilot Rock
 

200 Meters  Varsity - Finals

1.11Corban Hegdal23.67Weston-McEwen
2.12Ethan Weiser23.96Arlington
3.10Nathan Earl24.22Sherman
4.11Casey Mckinney24.56Arlington
5.11Ivan Estrada24.58Irrigon
6.10Oscar Madrigal25.15Riverside
7.10Corbin Tegner25.50Irrigon
8.12Russell Fox25.58Umatilla
9.11Michael Scherman25.73Griswold
10.11Tie Chalongtrakul25.89Ione
11.10Ezio Rodriguez26.20Riverside
12.9Steven Holland26.29Ione
13.11Colton Pomazi26.80Griswold
14.9Kaleb Dumler28.17Ione
15.9Erick Ricardo31.18Irrigon
 

400 Meters  Varsity - Finals

1.11Stephen Larlee52.15South Wasco County
2.11Corban Hegdal53.06Weston-McEwen
3.12Cory Peterson54.58Ione
4.10Tory Shane54.70Arlington
5.12Derek Baker57.15Umatilla
6.11Brad Garner57.32South Wasco County
7.12Chance Raymond57.48Griswold
8.12Ryan Roulston57.49Weston-McEwen
9.9Steven Holland58.82Ione
10.9Grayson Morelli1:00.04South Wasco County
11.11Tanner Wightman1:00.52Riverside
12.9Josiah Zitterkob1:02.09Umatilla
13.9Ramon Leon1:02.66Irrigon
14.10Ryan Young1:03.11Irrigon
 

400 Meters - Relay Split  Varsity - Finals

3.12Clay Morter55.7Ione
3.12Cory Peterson56.54Ione
3.10Alex Rietmann58.39Ione
3.9Luke Emmel58.74Ione
 

800 Meters  Varsity - Finals

1.12Jacob Spendlove2:12.92Weston-McEwen
2.9Luke Emmel2:19.87Ione
3.9Grayson Morelli2:20.39South Wasco County
4.11Ryan Lofthouse2:20.74South Wasco County
5.10Ryan Young2:23.17Irrigon
6.10Eric Foster2:25.30Arlington
7.11Brad Garner2:30.75South Wasco County
8.12J.J. Dixon2:31.24Ione
9.11Joel Orozco2:33.20Irrigon
10.10Jace Hendren2:35.94Irrigon
11.11Tanner Wightman2:45.95Riverside
 

1500 Meters  Varsity - Finals

1.10Jacob Christopher4:39.21Weston-McEwen
2.12Jacob Spendlove4:42.58Weston-McEwen
3.10Eric Foster4:44.30Arlington
4.12Aeron Rutherford4:45.43South Wasco County
5.11Joel Orozco4:55.69Irrigon
6.11Max Bedolla5:23.15Umatilla
7.9Dakota Kaneasser5:36.94Irrigon
 

3000 Meters  Varsity - Finals

1.10Jacob Christopher10:08.76Weston-McEwen
2.9Dakota Kaneasser12:40.93Irrigon
 

110m Hurdles - 39"  Varsity - Finals

1.12Codey Johnson17.10South Wasco County
2.12Russell Fox17.61Umatilla
3.9Ramon Leon19.19Irrigon
4.11Joel Orozco19.27Irrigon
6.10Donaven Baker22.20Umatilla
5.11Tie Chalongtrakul22.12Ione
 

300m Hurdles - 36"  Varsity - Finals

1.11Stephen Larlee42.64South Wasco County
2.12Codey Johnson43.35South Wasco County
3.9Erik Carranza44.10Riverside
4.12Ryan Roulston44.25Weston-McEwen
5.12Preston Christensen44.76Arlington
6.10David Thurmond46.43Pilot Rock
7.12Russell Fox47.37Umatilla
8.11Joel Orozco48.31Irrigon
9.11Gunner Jessen48.35Ione
10.9Ramon Leon49.06Irrigon
11.10Tory Shane49.66Arlington
12.9Reagan King50.76Pilot Rock
13.9Dillon Brittan51.05Pilot Rock
14.10Donaven Baker51.27Umatilla
15.9Josiah Zitterkob53.67Umatilla
 

4x100 Relay  Varsity - Finals

1.-Tyler Carroll
Bryson Cook
Ivan Estrada
Nick Bunch
46.02Irrigon
2.-Derek Baker
Nathan Ten Eyck
German Campos
Peter Stice
46.29Umatilla
3.-Alex Rietmann
Clay Morter
Matt Hams
Cory Peterson
46.51Ione
4.-Erik Carranza
Ezio Rodriguez
Oscar Madrigal
J.D. Fisher
46.53Riverside
5.-Chris Bailey
Ethan Weiser
Casey Mckinney
Preston Christensen
46.77Arlington
6.-Aeron Rutherford
Ryan Lofthouse
Daniel Hernandez
Antone Moody
48.84South Wasco County
 

4x400 Relay  Varsity - Finals

1.-Sergio Barreto
Obi Harriman
German Campos
Peter Stice
3:40.66Umatilla
2.-Tyler Carroll
Bryson Cook
Nick Bunch
Ivan Estrada
3:44.37Irrigon
3.-Cory Peterson
Clay Morter
Alex Rietmann
Luke Emmel
3:49.29Ione
 

Shot Put - 12lb  Varsity - Finals

1.11Chris Benson46-07.50Riverside
2.12Casey Johnson44-08.50South Wasco County
3.11Jeremiah Pine42-11.00Umatilla
4.11Jason Hendricks42-02.00Riverside
5.12Kenny Shane41-04.00Arlington
6.10Derek Hoisington39-10.50Pilot Rock
7.12Levi Rohde35-10.50Griswold
8.11Gunner Jessen35'04.00Ione
9.12Kevin Clark34-10.00Griswold
10.11Antone Moody32-03.00South Wasco County
11.10Blane Taylor32-01.00Pilot Rock
12.11Daniel Hernandez32-00.50South Wasco County
13.9Justin Hunt31-11.00Pilot Rock
14.9Taylor Wightman29-11.00Riverside
15.11Colton Calvillo29-09.00Irrigon
16.9Omar Buenrostro26-11.00Umatilla
17.9Erick Ricardo26-06.00Irrigon
18.10Skyler Weisberg26-02.00Irrigon
19.10Jimmy Brower26-00.00Weston-McEwen
20.9Lance Belshe23-11.00Sherman
21.9Carlos Barajas21-04.00Umatilla
 

Discus - 1.6kg  Varsity - Finals

1.11Jason Hendricks138-11Riverside
2.11Chris Benson131-09Riverside
3.11Jeremiah Pine120-10Umatilla
4.12Kenny Shane114-05Arlington
5.12Cory Peterson105-09Ione
6.12Casey Johnson96-09South Wasco County
7.12Levi Rohde95-00Griswold
8.11Daniel Hernandez94-06South Wasco County
9.12Huston Moody93-05South Wasco County
10.9Josiah Zitterkob90-09Umatilla
11.12Kevin Clark86-04Griswold
12.11Colton Calvillo82-08Irrigon
13.11Fernando Castenada82-04Riverside
14.10Jimmy Brower78-10Weston-McEwen
15.12Jacob Spendlove74-02Weston-McEwen
16.9Trevor Hines73-05Umatilla
17.9Lance Belshe66-01Sherman
18.10Wade Aylett65-07Irrigon
19.10Jace Hendren58-07Irrigon
20.10Skyler Weisberg48-08Irrigon
 

Javelin - 800g  Varsity - Finals

1.12Tanner Mitchell154-01Pilot Rock
2.11Ryan Lofthouse148-11South Wasco County
3.12Preston Christensen146-07Arlington
4.10Donaven Baker133-05Umatilla
5.10Wade Aylett130'3"Irrigon
6.12Kenny Shane127-11Arlington
7.10Jace Hendren124'0"Irrigon
8.11Matt Benson116-10Pilot Rock
9.9Luke Emmel116'5Ione
10.12Kevin Clark115-01Griswold
11.11Christian Llamas105-11Riverside
12.12Chance Raymond104-00Griswold
13.9Grayson Morelli97-01South Wasco County
14.11Antone Moody91-06South Wasco County
15.11Casey Mckinney90-00Arlington
16.9Erick Ricardo87-11Irrigon
17.11Fernando Castenada87-06Riverside
18.9Trevor Hines81-10Umatilla
19.9Josiah Zitterkob65-07Umatilla
20.10Jimmy Brower59-06Weston-McEwen
21.10Skyler Weisberg58-08Irrigon
 

High Jump  Varsity - Finals

1.12Clay Morter6-00.00Ione
1.10David Thurmond6-00.00Pilot Rock
3.12Codey Johnson5-04.00South Wasco County
4.11Toon Junnoi5-02.00Ione
4.11Massi Macrelli5-02.00Umatilla
4.10Corbin Tegner5-02.00Irrigon
7.9Steven Holland5-00.00Ione
11Bryson CookNHIrrigon
 

Pole Vault  Varsity - Finals

1.12Ethan Weiser11-09.00Arlington
2.11Corban Hegdal11-06.00Weston-McEwen
3.12Colton McCullough11-00.00Sherman
11Braden ReedNHArlington
10JJ GabbeyNHArlington
 

Long Jump  Varsity - Finals

1.11Stephen Larlee20-05.75South Wasco County
2.10Chris Bailey19-06.00Arlington
3.12Nathan Ten Eyck19-05.50Umatilla
4.12J.D. Fisher19-03.00Riverside
5.10David Thurmond19-02.00Pilot Rock
6.11Matt Hams18'09.75Ione
7.12Russell Fox18-04.50Umatilla
8.12Ryan Roulston18-02.00Weston-McEwen
9.11Tyler Carroll17-09.75Irrigon
10.11Corban Hegdal17-07.50Weston-McEwen
11.9Reagan King17-02.50Pilot Rock
12.11Gunner Jessen17-02.00Ione
13.10Corbin Tegner16-02.50Irrigon
14.9Kaleb Dumler15-09.50Ione
15.9Dillon Brittan14-05.00Pilot Rock
10Skyler WeisbergNDIrrigon
9Taylor WightmanNDRiverside
 

Triple Jump  Varsity - Finals

1.11Stephen Larlee43-04.00South Wasco County
2.11Matt Hams40-01.00Ione
3.10Chris Bailey39-06.50Arlington
4.12Ryan Roulston38-04.50Weston-McEwen
5.12J.D. Fisher38-02.00Riverside
6.10Sergio Barreto38-00.00Umatilla
7.11Ivan Estrada36-07.75Irrigon
8.12Colton McCullough36-03.50Sherman
9.11Tanner Wightman36-01.00Riverside
10.9Kaleb Dumler33-06.00Ione
11.9Taylor Wightman29-05.00Riverside
10Jacob ChristopherNDWeston-McEwen
 

Meet Schedule

Track Finals
V4x100 Relay
V1500 Meters
V100 Meters
V400 Meters
V110m Hurdles
V800 Meters
V200 Meters
V300m Hurdles
V3000 Meters
V4x400 Relay
Field Finals
VShot Put
VDiscus
VJavelin
VLong Jump
VTriple Jump
VPole Vault
VHigh Jump
Track Finals
V4x100 Relay
V1500 Meters
V100 Meters
V400 Meters
V100m Hurdles
V800 Meters
V200 Meters
V300m Hurdles
V3000 Meters
V4x400 Relay
Field Finals
VShot Put
VDiscus
VJavelin
VHigh Jump
VLong Jump
VTriple Jump
VPole Vault