Team Results Management

Meet Info

 

Mens Results

100 Meters  Varsity - Finals

1.11Aaron Erland11.16Dufur
2.10Nathan Earl11.51Sherman
3.11Nick Anderson11.63Dufur
4.12Clay Morter11.69Ione
5.10Alex Rietmann11.81Ione
6.11Toon Junnoi11.82Ione
7.9Dan McDermid11.93Sherman
8.11Niklas Hilmer12.17Mitchell
9.11Tyler Pike13.41Condon/Wheeler
10.11Jokin Yu14.66Mitchell
11.12Jamie Newton24.81Spray
 

200 Meters  Varsity - Finals

1.11Aaron Erland24.07Dufur
2.10Nathan Earl24.25Sherman
3.9Dan McDermid24.53Sherman
4.10Alex Rietmann24.70Ione
5.11Niklas Hilmer24.80Mitchell
6.11Tie Chalongtrakul25.42Ione
7.12Corey Wilson26.57Spray
8.9Kaleb Dumler28.68Ione
9.11Jokin Yu30.97Mitchell
 

400 Meters  Varsity - Finals

1.12Cory Peterson55.09Ione
2.10Conlan Stewart56.90Condon/Wheeler
3.9Steven Holland59.24Ione
4.10Austin Fennern1:02.40Condon/Wheeler
5.9Grayson Morelli1:04.26South Wasco County
 

400 Meters - Relay Split  Varsity - Finals

1.12Cory Peterson56.5Ione
1.10Alex Rietmann57.03Ione
1.11Matt Hams58.1Ione
1.12Clay Morter59.0Ione
 

800 Meters  Varsity - Finals

1.11Nick Anderson2:18.34Dufur
2.9Luke Emmel2:19.17Ione
3.9Grayson Morelli2:22.66South Wasco County
4.12Joseph Fischer2:30.68Spray
5.12Matt Coleman2:53.11Ione
6.10William Lindquist3:00.29Mitchell
 

1500 Meters  Varsity - Finals

1.12Aeron Rutherford4:47.80South Wasco County
2.9Alex Dillard4:49.65Dufur
3.12Matt Coleman5:38.94Ione
4.11Alex Fetterhoff6:30.66Ione
 

3000 Meters  Varsity - Finals

1.9Alex Dillard10:56.88Dufur
2.12Aeron Rutherford11:01.95South Wasco County
3.11Gunner Jessen11:10.22Ione
4.12Kirk Fatland12:11.40Condon/Wheeler
5.9Zack Keys13:14.66Condon/Wheeler
 

110m Hurdles - 39"  Varsity - Finals

1.12Codey Johnson17.04South Wasco County
2.12Steven Medlock17.84Spray
3.11Tie Chalongtrakul18.05Ione
4.11Toon Junnoi18.12Ione
5.10Austin Fennern25.14Condon/Wheeler
 

300m Hurdles - 36"  Varsity - Finals

1.12Codey Johnson43.60South Wasco County
2.9Steven Holland53.40Ione
3.11Tyler Pike59.97Condon/Wheeler
 

4x100 Relay  Varsity - Finals

1.-Cory Peterson
Clay Morter
Matt Hams
Alex Rietmann
46.27Ione
2.-Steven Medlock
Corey Wilson
Nolan Fischer
Joseph Fischer
50.05Spray
 

4x400 Relay  Varsity - Finals

1.-Cory Peterson
Matt Hams
Clay Morter
Alex Rietmann
3:50.63Ione
 

Shot Put - 12lb  Varsity - Finals

1.12Casey Johnson46'06.00South Wasco County
2.12Joseph Fischer43'01.00Spray
3.12Steven Medlock37'10.00Spray
4.12Luke Bradfield37'00.00Ione
5.10Cole Wilson34'07.00Dufur
6.12Jamie Newton34'02.00Spray
7.11Antone Moody34'00.00South Wasco County
8.10Kory Lepinski32'08.00Dufur
9.11Daniel Hernandez31'08.00South Wasco County
10.9Lance Belshe24'10.00Sherman
11.9Jeremy Coleman23'11.00Ione
 

Discus - 1.6kg  Varsity - Finals

1.11Nolan Fischer110'04Spray
2.12Steven Medlock105'05Spray
3.12Jamie Newton101'01Spray
4.12Casey Johnson100'05South Wasco County
5.12Cory Peterson99'08Ione
6.10Cole Wilson96'08Dufur
7.10Kory Lepinski96'02Dufur
8.11Daniel Hernandez90'05South Wasco County
9.12Luke Bradfield84'08Ione
10.12Huston Moody78'01South Wasco County
11.10William Lindquist68'03Mitchell
12.9Jeremy Coleman62'01Ione
13.9Lance Belshe60'01Sherman
 

Javelin - 800g  Varsity - Finals

1.12Joseph Fischer127'02Spray
2.10Cole Wilson115'03Dufur
3.10Kory Lepinski110'08Dufur
4.9Luke Emmel108'06Ione
5.9Grayson Morelli101'11South Wasco County
6.11Alex Fetterhoff98'07Ione
7.11Antone Moody75'05South Wasco County
8.9Jeremy Coleman63'06Ione
9.11Jokin Yu39'05Mitchell
 

High Jump  Varsity - Finals

1.12Clay Morter5'10.00Ione
2.12Casey Johnson5'08.00South Wasco County
2.12Codey Johnson5'08.00South Wasco County
4.11Toon Junnoi5'02.00Ione
5.10Conlan Stewart5'00.00Condon/Wheeler
 

Long Jump  Varsity - Finals

1.11Matt Hams18'10.00Ione
2.12Codey Johnson16'10.50South Wasco County
3.12Colton McCullough16'07.00Sherman
4.11Gunner Jessen16'01.00Ione
5.12Corey Wilson15'09.00Spray
6.9Zack Keys14'11.50Condon/Wheeler
7.9Kaleb Dumler14'08.50Ione
8.11Niklas Hilmer13'08.50Mitchell
9.9Alex Dillard13'04.00Dufur
 

Triple Jump  Varsity - Finals

1.11Matt Hams39'05.00Ione
2.11Nolan Fischer35'06.50Spray
2.11Gunner Jessen35'06.50Ione
4.12Colton McCullough35'03.00Sherman
5.9Kaleb Dumler32'03.00Ione
6.12Corey Wilson32'02.00Spray
7.10Austin Fennern30'11.00Condon/Wheeler
 

Womens Results

100 Meters  Varsity - Finals

1.11Karissa Mobley12.74Sherman
2.9Makenna Ramos13.88Ione
3.10Ailee Aschoff14.50Dufur
4.10Kristen Kelley14.67Mitchell
5.11Amanda Perisho14.68Sherman
6.12Tori Heagy14.93Ione
7.10Daisy Rudometkin-Odell15.12Sherman
8.11Ji Jung17.53Mitchell
 

200 Meters  Varsity - Finals

1.11Karissa Mobley26.63Sherman
2.12Emily Funkhouser27.67Sherman
3.10Maddie Austad29.45Spray
4.9Rebecca Jepsen30.23Ione
5.10Kristen Kelley31.53Mitchell
6.11Tyree Svetich32.15Ione
7.10Daisy Rudometkin-Odell33.01Sherman
8.10Ailee Aschoff33.28Dufur
 

400 Meters  Varsity - Finals

1.12Emily Funkhouser59.44Sherman
2.9Mayra Ontiveros1:10.00Mitchell
3.11Tasha Morelli1:10.90South Wasco County
4.9Jessica Lofthouse1:20.89South Wasco County
 

400 Meters - Relay Split  Varsity - Finals

2.10Beth Morter67.67Ione
2.11Tyree Svetich73.0Ione
2.12Tiana Camarillo74.0Ione
2.12Tori Heagy75.0Ione
 

800 Meters  Varsity - Finals

1.10Katelyn Tolentino2:40.29Sherman
 

1500 Meters  Varsity - Finals

1.10Beth Morter5:54.20Ione
2.9Megan Ball6:21.35Sherman
3.10Ryane Whitley6:42.95Sherman
4.10Chelsea Keys7:41.74Dufur
 

3000 Meters  Varsity - Finals

1.11Tasha Morelli13:19.51South Wasco County
2.9Rebecca Jepsen13:39.51Ione
3.9Megan Ball14:38.60Sherman
4.10Ryane Whitley14:51.57Sherman
 

100m Hurdles - 33"  Varsity - Finals

1.12Emily Funkhouser15.90Sherman
2.12Megan Ferrell18.23South Wasco County
3.12Hayli Sharp19.22Sherman
4.10Kristen Kelley19.52Mitchell
5.12Tiana Camarillo19.63Ione
6.11Saki Funabashi20.34Mitchell
 

300m Hurdles - 30"  Varsity - Finals

1.12Emily Funkhouser52.47Sherman
2.12Hayli Sharp53.88Sherman
3.12Megan Ferrell54.63South Wasco County
4.12Tiana Camarillo58.71Ione
5.9Mayra Ontiveros1:02.56Mitchell
 

4x100 Relay  Varsity - Finals

1.-Hayli Sharp
Callie vonBorstel
Rachael Beers
Amanda Perisho
55.84Sherman
2.-Makenna Ramos
Tyree Svetich
Tori Heagy
Tiana Camarillo
57.64Ione
3.-Kristen Kelley
Chianna Tolton
Saki Funabashi
Mayra Ontiveros
1:01.17Mitchell
 

4x400 Relay  Varsity - Finals

1.-Rachael Beers
Megan Ball
Kella Bariletti
Katelyn Tolentino
4:49.56Sherman
2.-Tiana Camarillo
Tyree Svetich
Beth Morter
Tori Heagy
4:49.67Ione
 

Shot Put - 4kg  Varsity - Finals

1.12Jenni Guzman37'10.00Sherman
2.11Karlee Henderson31'11.00Dufur
3.10Maddie Austad30'06.50Spray
4.10Chelsea Keys27'04.50Dufur
5.11Briana McCall25'10.50Dufur
6.11Liz Lopez24'07.00South Wasco County
7.9Melanie Eldrige22'08.00Ione
8.9Chianna Tolton22'06.00Mitchell
9.10Mary Gates20'02.50Ione
10.11Ji Jung18'01.50Mitchell
 

Discus - 1kg  Varsity - Finals

1.12Jenni Guzman102'01Sherman
2.10Portia Anderson95'06South Wasco County
3.10Chelsea Keys74'02Dufur
4.11Karlee Henderson73'04Dufur
5.11Liz Lopez59'01South Wasco County
6.10Mary Gates57'09Ione
7.12Tori Heagy48'10Ione
 

Javelin - 600g  Varsity - Finals

1.11Briana McCall97'06Dufur
2.10Maddie Austad90'02Spray
3.12Jenni Guzman86'04Sherman
4.10Portia Anderson85'03South Wasco County
5.11Karlee Henderson78'04Dufur
6.12Dana Kopp71'02South Wasco County
7.10Ailee Aschoff70'11Dufur
8.10Kella Bariletti63'09Sherman
9.9Melanie Eldrige60'09Ione
10.9Chianna Tolton58'04Mitchell
11.10Sasha Stepanova53'09Mitchell
12.11Ji Jung37'05Mitchell
 

High Jump  Varsity - Finals

1.11Karissa Mobley5'02.00Sherman
2.10Katelyn Tolentino4'10.00Sherman
3.10Beth Morter4'02.00Ione
 

Long Jump  Varsity - Finals

1.10Rachael Beers13'05.50Sherman
2.10Ailee Aschoff12'10.25Dufur
3.11Saki Funabashi11'01.50Mitchell
4.10Sasha Stepanova10'01.00Mitchell
5.9Melanie Eldrige9'10.00Ione
 

Triple Jump  Varsity - Finals

1.11Karissa Mobley34'10.00Sherman
2.10Rachael Beers29'05.00Sherman
3.12Hayli Sharp29'00.00Sherman
4.11Tasha Morelli24'06.00South Wasco County
5.10Sasha Stepanova22'03.25Mitchell
 

Teams