Team Results Management

Meet Info

Highlighter is active, an entry to highlight.

100 Meters  Middle School - Finals

2.8David Baker12.90Landon
3.7Lorenzo Keenan13.30Landon
4.7Romare Marshall13.80Landon
5.8Nick Funger14.70Bullis
5.8Boloje Masha14.70Bullis
7.7William Olson15.70Landon
8.6Teerit Vongkovit16.40Landon
9.5Noah Gear16.50Landon
10.7Frank Feeney17.00Landon
11.6Leo Kelly19.00Bullis
12.8Alex Herbets20.00Bullis
1.6Nick Lowenthal12.50Bullis
 

200 Meters  Middle School - Finals

1.8JD Dyer26.10Bullis
2.8Jordan Marshall26.80Landon
3.8David Baker28.80Landon
4.7Brandon Johnson29.90Landon
5.5Noah Gear33.00Landon
6.6Darius Fullwood33.30Bullis
7.5Olson Thomas35.10Landon
 

400 Meters  Middle School - Finals

1.8Michael Rhoads59.20Landon
2.8Ryan Gleklen1:03.90Landon
3.6Micah Keels1:10.20Landon
4.6Kyle McKenzie1:21.40Bullis
5.6Tommy Blair1:24.60Bullis
6.6Connor Schultz1:30.30Bullis
7.6Alec Economakis1:30.80Bullis
 

800 Meters  Middle School - Finals

1.6Hal Pence2:23.40Landon
2.8Adam Brill2:34.10Landon
3.8Tim Kleinknecht2:38.00Landon
4.8Connor Brown2:41.20Bullis
5.7David Mould2:54.20Landon
6.8Joe Sageman2:59.10Bullis
 

1600 Meters  Middle School - Finals

1.8Adam Brill5:32.90Landon
2.7Connor Liu6:05.00Landon
3.8David Fireman6:17.00Bullis
4.7Sam Fox6:32.00Landon
5.7Jack Chellman6:59.00Bullis
 

110m Hurdles - 30"  Middle School - Finals

1.7Lamonte Armstrong18.40Bullis
2.8Nick Zawatsky19.90Landon
3.8David Fireman21.20Bullis
4.6Ben Brown21.40Bullis
5.6Darius Fullwood23.00Bullis
6.7Drew Micholas23.30Bullis
7.7William McNamara23.60Landon
 

4x100 Relay  Middle School - Finals

1.-JD Dyer
Connor Brown
Lamonte Armstrong
Johnny Consor
51.60Bullis
2.-Oliver Hightower
Jared Stape
Patrick Joy
Teerit Vongkovit
53.70Landon
3.-Relay Team 1:02.40Landon
4.-Jared Rubens
Ben Brown
Connor Schultz
Alec Economakis
1:06.20Bullis
5.-Tommy Blair
Leo Kelly
William Tavel
Nick Lowenthal
1:10.50Bullis
 

SMR 200-200-400-800m - [2-2-4-8]  Middle School - Finals

1.-Nick Funger
JD Dyer
Darius Fullwood
Connor Brown
4:59.00Bullis
2.-Relay Team 5:11.00Landon
3.-Ryan Curto
Michael Rhoads
Sam Fox
Hal Pence
5:14.00Landon
4.-Ben Brown
Kyle McKenzie
Connor Schultz
Johnny Consor
5:16.00Bullis
 

Shot Put - 4kg  Middle School - Finals

1.7Tumi Onaghise40-02.00Landon
2.7Lamonte Armstrong34-11.00Bullis
3.8Johnny Consor32-02.00Bullis
4.8Mason Steele29-07.00Landon
5.8Michael Rhoads29-00.00Landon
6.8Issiah Edwards27-06.00Landon
7.8Nick Zawatsky26-11.00Landon
8.8Dexter Warren26-08.00Bullis
9.7Josh Czerwiec25-08.00Bullis
10.8Joe Sageman22-03.00Bullis
11.8William Tavel17-11.00Bullis
 

Discus - 1kg  Middle School - Finals

1.8Mason Steele96-04Landon
2.8Johnny Consor69-09Bullis
3.6Darius Fullwood69-01Bullis
4.8Michael Rhoads65-04Landon
5.8Conor Collins65-00Landon
6.8David Fireman64-09Bullis
7.7Jack Chellman64-05Bullis
8.8David Spiritos61-07Landon
9.8Issiah Edwards61-00Landon
10.8Dexter Warren53-03Bullis
11.7William Olson52-04Landon
 

High Jump  Middle School - Finals

1.8David Baker4-08.00Landon
2.8Cole Atwood4-08.00Landon
3.8Boloje Masha4-08.00Bullis
4.7Lamonte Armstrong4-06.00Bullis
5.7Jared Stape4-06.00Landon
6.8Tim Kleinknecht4-06.00Landon
 

Long Jump  Middle School - Finals

1.8Jordan Marshall17-04.00Landon
2.7Lamonte Armstrong16-04.50Bullis
3.8Ryan Gleklen15-11.00Landon
4.8JD Dyer15-08.50Bullis
5.7Romare Marshall15-06.50Landon
6.8Connor Brown14-11.00Bullis
7.7Drew Micholas11-09.00Bullis
8.6Teerit Vongkovit10-09.00Landon
 

Triple Jump  Middle School - Finals

1.8Connor Brown31-04.00Bullis
2.8Nick Zawatsky30-09.00Landon
3.8Boloje Masha30-07.00Bullis
4.7Bernard Akinboyewa28-02.00Landon
5.7Patrick Joy26-03.00Landon
7Tumi OnaghiseNDLandon
 

Teams

Swipe to view all teams
IAC Maryland
Independent Maryland

Meet Schedule

Track Finals
MS110m Hurdles3:05 PM
MS1600 Meters3:10 PM
MS4x100 Relay3:20 PM
MS400 Meters3:25 PM
MS100 Meters3:30 PM
MS800 Meters3:35 PM
MS200 Meters3:40 PM
MSSMR 200-200-400-800m3:50 PM
Field Finals
MSDiscus2:30 PM
MSHigh Jump2:30 PM
MSShot Put3:00 PM
MSLong Jump3:00 PM
MSTriple Jump3:30 PM