Team Results Management

Meet Info

Highlighter is active, an entry to highlight.

100 Meters  Varsity - Finals

1.11Jeff Rawson10.90South Fremont
2.12Mike Dayley10.92Sugar-Salem
3.12Oscar Serna11.18Snake River
4.11Jordan Lynn11.55Snake River
5.9Gary Breckenridge11.63Teton
6.10Josh (Taylor) Wilson11.74Shelley
7.10Allen Messick11.90Shelley
7.12Conner Blair11.90South Fremont
9.9Tate Zundel11.98South Fremont
10.10Tim Hoopes12.02South Fremont
11.10Derik Williams12.11Snake River
12.9TJ Mathews12.25Snake River
13.11Zeb Dye12.27North Fremont
14.10Aaron Adams12.34Shelley
15.11Kody Fellows12.36Shelley
16.11Jacob Reese12.40Snake River
17.9Tyler Davis12.42Shelley
18.12Jesse Harrigfeld12.43North Fremont
19.-Mike Wood12.62Sugar-Salem
20.9Emmett Smith12.63Snake River
21.11Stanton Tawzer12.70Shelley
22.11Giovanni Martinez12.79Teton
23.9Kevin Zhao12.85Sugar-Salem
24.11AJ Ruiz12.87Shelley
25.10Mike Duff13.01Snake River
26.9Eric Searle13.04Shelley
27.10Jordan Oberhansley13.06North Fremont
28.10Alex Harker13.15Shelley
29.10Aaron Tousley13.17South Fremont
30.12Mitchell Turpin13.36Snake River
31.9CJ Simonet13.54Teton
32.11Tanner Palmer13.66North Fremont
-Zane Lance-HardmanNTTeton
10Alex MancillaNTAmerican Falls
10Kelton CrittendenNTSouth Fremont
10Jose RivasNTSouth Fremont
10VJ GiulioNTAmerican Falls
10Adrian BustemanteNTSugar-Salem
12Misael CisnerosNTSouth Fremont
10Jacob ChristiensenNTSouth Fremont
10CJ ToulouseNTSnake River
9Cooper PetersonNTSnake River
10Dustin MihmNTSnake River
12Robert AtkinsonNTSouth Fremont
12Blake HobbsNTSouth Fremont
 

200 Meters  Varsity - Finals

1.12Mike Dayley22.78Sugar-Salem
2.12Oscar Serna23.03Snake River
3.11Darin Dooley23.10Shelley
4.10Josh (Taylor) Wilson23.57Shelley
5.11Sam Romney23.60Sugar-Salem
6.11Nick Gelles24.25Snake River
7.12Tyce Stewart24.48American Falls
8.11Gabe Nii24.76Shelley
8.9Spencer Goulding24.76South Fremont
10.9Tate Zundel24.96South Fremont
11.12James Knight24.99Teton
12.12Skylar Stoddard25.07South Fremont
13.12Jesse Harrigfeld25.08North Fremont
14.11Jordan Lynn25.24Snake River
15.11Zeb Dye25.35North Fremont
16.9Emmett Smith25.37Snake River
17.9TJ Mathews25.65Snake River
18.11Stanton Tawzer25.75Shelley
19.-Mike Wood25.82Sugar-Salem
20.11Kiki Villa25.87Teton
21.10Adrian Bustemante26.05Sugar-Salem
22.11Giovanni Martinez26.59Teton
23.10Bruce Kotter26.80Shelley
23.10Jordan Oberhansley26.80North Fremont
25.9Kevin Zhao26.97Sugar-Salem
26.10Mike Duff27.16Snake River
27.12Mitchell Turpin27.21Snake River
28.11AJ Ruiz27.22Shelley
29.9Willie Wise27.25Teton
30.11Tanner Palmer28.46North Fremont
31.10Quenton Kirkham28.64Snake River
10VJ GiulioNTAmerican Falls
10Aaron AdamsNTShelley
10Dylan PrattNTAmerican Falls
12Misael CisnerosNTSouth Fremont
9Austin WildeNTShelley
11Jacob ReeseNTSnake River
10Allen MessickNTShelley
11Kody FellowsNTShelley
12Tarin DawsonNTSnake River
11Brayden WheelerNTShelley
12Robert AtkinsonNTSouth Fremont
10Dustin MihmNTSnake River
10Kyle BergesonNTSouth Fremont
10Tim HoopesNTSouth Fremont
10Alex HarkerNTShelley
10Alex MancillaNTAmerican Falls
-Zane Lance-HardmanNTTeton
9Lucas MillerNTAmerican Falls
10Jackson BenchNTTeton
10Kelton CrittendenNTSouth Fremont
9Eric BagleyNTTeton
9Gary BreckenridgeNTTeton
 

400 Meters  Varsity - Finals

1.12Mike Dayley53.03Sugar-Salem
2.11Nick Gelles53.25Snake River
3.11Sam Romney54.00Sugar-Salem
4.12Nathan Huber55.14South Fremont
5.12Nathan Kinghorn55.66Sugar-Salem
6.11Giovanni Martinez56.87Teton
7.12Jesse Harrigfeld57.94North Fremont
8.10Aaron Adams58.99Shelley
9.10Lance Howell59.36Shelley
10.9Spencer Goulding59.73South Fremont
11.9Nick Pascoe1:00.44Shelley
12.10Alex Harker1:00.64Shelley
13.11Mark Loosli1:00.88North Fremont
14.9Tyler Davis1:01.60Shelley
15.10Jesse Sanchez1:02.71Shelley
16.11Brandon Park1:02.87Shelley
17.9Eric Searle1:04.98Shelley
18.9Austin Wilde1:05.56Shelley
19.12James Knight1:05.85Teton
19.9Eric Bagley1:05.85Teton
21.9Jason Park1:06.24Shelley
22.10Aaron Tousley1:06.45South Fremont
23.9Ethan Gilstrap1:06.96South Fremont
24.9Tucker Thompson1:07.41South Fremont
9Joseph CarlsonNTSouth Fremont
10Collin GrantNTSouth Fremont
10Jackson BenchNTTeton
9Lucas MillerNTAmerican Falls
9Edgar MendozaNTShelley
9Michael MannsNTAmerican Falls
9CJ SimonetNTTeton
11Devin MockNTAmerican Falls
10Derik WilliamsNTSnake River
9Sam BurtNTSnake River
9Willie WiseNTTeton
11Stanton TawzerNTShelley
-Sam PaulNTSugar-Salem
10Dylan PrattNTAmerican Falls
12Dalon ParkerNTSouth Fremont
11Logan CarlsonNTSouth Fremont
10Tim HoopesNTSouth Fremont
 

800 Meters  Varsity - Finals

1.11Logan Carlson2:06.99South Fremont
2.9Brandon Garner2:08.39Sugar-Salem
3.11Thomas Johansen2:11.37Sugar-Salem
4.11Daniel Crain2:11.69Shelley
5.12Collin Miller2:13.57American Falls
6.12Ryan Belk2:17.05Snake River
7.11Enrique Martinez2:17.70Teton
8.10Chase Yardley2:20.45Sugar-Salem
9.11Jake Dye2:20.82Shelley
10.11Christian Esplin2:21.13Snake River
11.11Eric Monsewillo2:23.18Shelley
12.10Cody Rowen2:25.56Shelley
13.9Brandon Cox2:27.36Shelley
14.9Willie Wise2:28.02Teton
15.12Josh Wise2:29.15Teton
16.12Bryce Allen2:29.51Teton
17.12Jonathan Davenport2:31.57South Fremont
18.9Tylo Dawson2:41.76Snake River
9Justin BelkNTSnake River
9Israel UribeNTAmerican Falls
12Scott AndersonNTAmerican Falls
9Jacob SchultzNTTeton
10Bryse WiseNTTeton
12Luis OrtizNTTeton
-Sam PaulNTSugar-Salem
9Josh DunkleNTSnake River
9Jeffery HansenNTSnake River
12James KnightNTTeton
10Kyle SimmonsNTShelley
10Eric DyeNTShelley
12Sam SanchezNTAmerican Falls
10Cody JohnsonNTShelley
10Tate WilsonNTTeton
9Jordan BolesNTAmerican Falls
9Dustin SwansonNTNorth Fremont
 

1600 Meters  Varsity - Finals

1.11Alex Galbraith4:59.63Sugar-Salem
2.9Brandon Garner5:01.42Sugar-Salem
3.12Beau Blake5:06.29South Fremont
4.10Tate Wilson5:09.18Teton
5.12Ryan Belk5:10.80Snake River
6.11C.J. Parkinson5:16.95Sugar-Salem
7.12Josh Bischoff5:17.51South Fremont
8.12Spencer Galbraith5:18.60Sugar-Salem
9.11Christian Esplin5:19.23Snake River
10.12Sam Sanchez5:19.87American Falls
11.12Scott Anderson5:20.96American Falls
12.10Chase Yardley5:22.12Sugar-Salem
13.9Cameron Bischoff5:24.25Teton
14.10Arlin Knight5:24.65Teton
15.9Brandon Cox5:25.10Shelley
16.12Josh Wise5:29.01Teton
17.9Devin Miller5:29.25Sugar-Salem
18.12Bryce Allen5:37.23Teton
19.10Cody Johnson5:37.86Shelley
20.9Willie Wise5:45.43Teton
21.9Cameron Moore5:46.27Teton
22.9Jordan Boles5:47.13American Falls
23.9Brendon Stoddard5:47.51South Fremont
24.9Skyler Lee5:48.27North Fremont
25.12Michael Warburton5:54.42Teton
26.9Tylo Dawson6:00.21Snake River
27.10Kyle Simmons6:09.04Shelley
28.11Hans Haroldsen6:09.56Shelley
29.10Bryse Wise6:50.43Teton
9Jacob SchultzNTTeton
9Israel UribeNTAmerican Falls
9Justin BelkNTSnake River
12Luis OrtizNTTeton
11Tanar GuildNTSouth Fremont
10Aaron TousleyNTSouth Fremont
12Misael CisnerosNTSouth Fremont
11Eric MonsewilloNTShelley
9Jeffery HansenNTSnake River
10Cody RowenNTShelley
11Enrique MartinezNTTeton
11Joseph MurrayNTSouth Fremont
10Collin GrantNTSouth Fremont
10Julio FloresNTSouth Fremont
9Michael MannsNTAmerican Falls
9Dustin SwansonNTNorth Fremont
 

3200 Meters  Varsity - Finals

1.11Alex Galbraith10:38.10Sugar-Salem
2.10Tate Wilson10:54.83Teton
3.12Spencer Galbraith11:07.73Sugar-Salem
4.11Tanar Guild11:08.05South Fremont
5.12Josh Wise11:24.64Teton
6.11Enrique Martinez11:24.98Teton
7.11Christian Esplin11:25.95Snake River
8.11C.J. Parkinson11:32.43Sugar-Salem
9.10Arlin Knight11:34.65Teton
10.12Scott Anderson11:41.61American Falls
11.10Eric Dye11:42.85Shelley
12.9Cameron Moore11:50.68Teton
13.9Skyler Lee11:50.96North Fremont
14.12Sam Sanchez12:00.07American Falls
14.9Devin Miller12:00.07Sugar-Salem
16.12Bryce Allen12:03.78Teton
17.9Tylo Dawson12:21.31Snake River
18.9Justin Belk12:54.96Snake River
19.10Bryse Wise14:00.05Teton
9Cameron BischoffNTTeton
10Aaron TousleyNTSouth Fremont
9Jeffery HansenNTSnake River
12Michael WarburtonNTTeton
12Josh BischoffNTSouth Fremont
9Dustin SwansonNTNorth Fremont
 

110m Hurdles - 39"  Varsity - Finals

1.12Keagan Gardener15.99Snake River
2.9Joseph Carlson17.69South Fremont
3.11Mitch Potter18.02South Fremont
4.12Quinn Jacobsen18.14Snake River
5.9Tate Zundel18.59South Fremont
5.11Kiki Villa18.59Teton
10Josh (Taylor) WilsonNTShelley
 

300m Hurdles - 36"  Varsity - Finals

2.11Mitch Potter43.45South Fremont
3.11Bo Evans44.01Shelley
4.9Joseph Carlson45.07South Fremont
5.12Quinn Jacobsen45.48Snake River
6.12Collin Miller45.70American Falls
7.11Kiki Villa46.15Teton
8.10Derek Wilson46.52Shelley
9.12Skylar Stoddard47.82South Fremont
10.12Jonathan Davenport53.64South Fremont
10Arlin KnightNTTeton
 

4x100 Relay  Varsity - Finals

1.-Relay Team 45.61Shelley
2.-Jose Rivas
Blake Hobbs
Dalon Parker
Jeff Rawson
46.00South Fremont
3.-Jordan Lynn
Brian Beach
Keagan Gardener
Oscar Serna
48.30Snake River
4.-Adrian Bustemante
Kenzy Fogle
Kevin Zhao
Nathan Kinghorn
48.83Sugar-Salem
5.-Aaron Adams
Brandon Park
Brayden Wheeler
Jesse Sanchez
49.45Shelley
6.9Jason Park
Edgar Mendoza
Tyler Davis
Nick Pascoe
51.19Shelley
7.-Van Stonehocker
McKenzie Lund
Dusty Ballard
Michael Cook
57.75Shelley
-Relay Team NTNorth Fremont
 

4x200 Relay  Varsity - Finals

1.-Jose Rivas
Conner Blair
Dalon Parker
Jeff Rawson
1:36.52South Fremont
2.-Brayden Wheeler
Gabe Nii
Darin Dooley
Bo Evans
1:38.80Shelley
3.-Quinn Jacobsen
Jordan Lynn
Tarin Dawson
Derik Williams
1:43.47Snake River
4.-Adrian Bustemante
Kenzy Fogle
Kevin Zhao
Nathan Kinghorn
1:45.23Sugar-Salem
5.-Mike Duff
Dustin Mihm
Josh Dunkle
Mitchell Turpin
1:46.70Snake River
6.-Brandon Park
Austin Wilde
Lance Howell
Jesse Sanchez
1:48.85Shelley
7.9Jason Park
Tyler Davis
Edgar Mendoza
Nick Pascoe
1:51.08Shelley
-Relay Team NTNorth Fremont
 

4x400 Relay  Varsity - Finals

1.-Tyler Andreasen
Thomas Johansen
Nathan Kinghorn
Sam Romney
3:35.49Sugar-Salem
2.-Joseph Carlson
Nathan Huber
Logan Carlson
Chase Hirschi
3:35.78South Fremont
3.-Quinn Jacobsen
Josh Dunkle
Cooper Peterson
Emmett Smith
3:52.51Snake River
4.-Relay Team 3:54.54American Falls
5.-James Knight
Kiki Villia
Giovanni Martinez
Logan Peterson
4:06.16Teton
6.-Daniel Crain
Bo Evans
Brayden Wheeler
Gabe Nii
4:17.99Shelley
-Jake Dye
Allen Messick
Kody Fellows
Lance Howell
NTShelley
-Austin Wilde
Derek Wilson
Eric Dye
Bruce Kotter
NTShelley
 

SMR 200-200-400-800m - [2-2-4-8]  Varsity - Finals

1.-Relay Team 3:39.70South Fremont
2.-Brandon Somsen
Sam Romney
Mike Dayley
Thomas Johansen
3:41.8Sugar-Salem
3.-Relay Team 3:53.40Snake River
4.-Relay Team 4:00.50American Falls
5.-Relay Team 4:02.30Teton
 

Shot Put - 12lb  Varsity - Finals

1.11Brian Rhodehouse44-03.25South Fremont
2.12Michael Cook41-09.00Shelley
3.12Brock Bench40-02.25Snake River
4.10McKenzie Lund36-08.00Shelley
5.10Kenzy Fogle35-10.00Sugar-Salem
6.11Bucky Heneager33-05.00South Fremont
7.10Tony Torres33-01.00American Falls
8.11Mark Loosli32-03.00North Fremont
9.9CJ Simonet31-07.00Teton
10.12Kade Bartschi31-06.50South Fremont
11.11Tanner Palmer31-00.25North Fremont
12.9Braden Campbell30-06.00American Falls
13.10Anthony Lasley29-00.00American Falls
14.10Dusty Ballard28-03.50Shelley
15.9Dawson Bingham28-01.75Snake River
16.9Connar Moore28-01.00South Fremont
17.10Quenton Kirkham27-06.00Snake River
18.11Van Stonehocker26-11.00Shelley
19.10Andres Zamora26-10.75Teton
20.11Joonas Tanslarnen26-06.75Snake River
21.9David Sadler26-02.00American Falls
22.9Eli West25-01.00American Falls
23.9Baldwin Austin23-04.00Sugar-Salem
24.9Colton Moore17-00.00Teton
9Casey KellerNDSouth Fremont
9Kade ElliottNDSouth Fremont
9Robbie TaylorNDSouth Fremont
10Jackson BenchNDTeton
11Zach TerryNDSouth Fremont
12Josh FronceNDSouth Fremont
11Hank FitchNDAmerican Falls
10Colby CalongeNDSouth Fremont
10Mark MillerNDSouth Fremont
11Chase ColsonNDSouth Fremont
11Derek TaylorNDAmerican Falls
 

Discus - 1.6kg  Varsity - Finals

1.12Michael Cook120-09Shelley
2.11Mark Loosli115-05North Fremont
3.11Brian Rhodehouse104-09South Fremont
4.10Anthony Lasley104-04American Falls
5.12Brock Bench103-10Snake River
6.10McKenzie Lund103-02Shelley
7.9Tate Zundel98-06South Fremont
8.9Braden Campbell95-09American Falls
9.11Bucky Heneager91-09South Fremont
10.12Kade Bartschi83-09South Fremont
11.9David Sadler79-09American Falls
12.11Joonas Tanslarnen79-02Snake River
13.9Eli West79-01American Falls
14.10Dusty Ballard76-05Shelley
15.9Baldwin Austin72-00Sugar-Salem
16.9Dawson Bingham69-10Snake River
17.9CJ Simonet69-04Teton
18.10Tony Torres63-07American Falls
19.11Van Stonehocker60-10Shelley
20.10Quenton Kirkham60-03Snake River
21.9Colton Moore58-05Teton
22.10Andres Zamora57-10Teton
9Robbie TaylorNDSouth Fremont
9Colton GardnerNDSouth Fremont
9Casey KellerNDSouth Fremont
12Josh FronceNDSouth Fremont
11Zach TerryNDSouth Fremont
9Connar MooreNDSouth Fremont
9Kade ElliottNDSouth Fremont
10Jackson BenchNDTeton
11Hank FitchNDAmerican Falls
10CJ ToulouseNDSnake River
9TJ MathewsNDSnake River
9Cooper PetersonNDSnake River
10Mark MillerNDSouth Fremont
10Colby CalongeNDSouth Fremont
11Derek TaylorNDAmerican Falls
11Chase ColsonNDSouth Fremont
 

High Jump  Varsity - Finals

1.12Keagan Gardener6-00.00Snake River
2.10Derek Wilson5-08.00Shelley
2.11Devin Mock5-08.00American Falls
4.10Kenzy Fogle5-06.00Sugar-Salem
4.11Taylor Gale5-06.00South Fremont
6.12Brian Beach5-04.00Snake River
7.9Cameron Bischoff5-02.00Teton
7.9Eric Searle5-02.00Shelley
7.9Gary Breckenridge5-02.00Teton
7.10Bruce Kotter5-02.00Shelley
10CJ ToulouseNHSnake River
9Josh DunkleNHSnake River
9Sam BurtNHSnake River
12Kevin WalkerNHSugar-Salem
11Caleb BrownNHSugar-Salem
 

Pole Vault  Varsity - Finals

11Regg AngelNHSouth Fremont
12Brian BeachNHSnake River
11Nick GellesNHSnake River
10Quenton KirkhamNHSnake River
9Dillon DavisNHSouth Fremont
9Braden CampbellNHAmerican Falls
 

Long Jump  Varsity - Finals

1.10Brandon Somsen19-06.00Sugar-Salem
2.12Blake Hobbs19-00.00South Fremont
2.11Gabe Nii19-00.00Shelley
4.12Chase Hirschi18-10.00South Fremont
5.10Allen Messick18-08.00Shelley
6.11Caleb Brown18-07.00Sugar-Salem
7.11Taylor Gale17-10.00South Fremont
8.10Josh (Taylor) Wilson17-09.50Shelley
9.10Kyle Bergeson17-02.00South Fremont
10.11Daniel Crain16-09.00Shelley
11.12Tyce Stewart16-06.00American Falls
11.10Bruce Kotter16-06.00Shelley
13.11Zak Wilson16-03.00South Fremont
14.12Michael Warburton16-00.00Teton
12Kevin WalkerNDSugar-Salem
12Jordan OstermillerNDSugar-Salem
12Nathan HuberNDSouth Fremont
12Dalon ParkerNDSouth Fremont
12Tarin DawsonNDSnake River
12Oscar SernaNDSnake River
12Mario BenitezNDSouth Fremont
10Tim HoopesNDSouth Fremont
10Colby CalongeNDSouth Fremont
9Emmett SmithNDSnake River
11AJ RuizNDShelley
11Jacob ReeseNDSnake River
10Mike DuffNDSnake River
10VJ GiulioNDAmerican Falls
10Derek HildebrandNDSouth Fremont
10Jordan OberhansleyNDNorth Fremont
10Juan ChristiensenNDSouth Fremont
9Logan PetersonNDTeton
12Josh FronceNDSouth Fremont
9Eric BagleyNDTeton
9Colton MooreNDTeton
 

Triple Jump  Varsity - Finals

1.12Jordan Ostermiller42-05.00Sugar-Salem
2.10Brandon Somsen41-03.00Sugar-Salem
3.12Chase Hirschi39-06.75South Fremont
4.12Tyce Stewart39-00.25American Falls
5.10Juan Christiensen38-02.00South Fremont
6.12Brian Beach37-10.50Snake River
7.12Blake Hobbs37-07.50South Fremont
8.10Kyle Bergeson36-05.25South Fremont
9.11Taylor Gale36-01.75South Fremont
10.11Zak Wilson35-11.50South Fremont
11.9Gary Breckenridge35-06.00Teton
12.9Logan Peterson33-05.50Teton
13.10Kelton Crittenden32-10.75South Fremont
14.12Michael Warburton32-10.00Teton
15.9Skyler Lee31-00.75North Fremont
16.12Mario Benitez30-07.75South Fremont
17.10Derek Hildebrand29-07.75South Fremont
10VJ GiulioNDAmerican Falls
9Jacob SchultzNDTeton
10CJ ToulouseNDSnake River
11Caleb BrownNDSugar-Salem
12Kevin WalkerNDSugar-Salem
12Tarin DawsonNDSnake River
9Colton MooreNDTeton
 

Teams