Athletic.net Team Results Management

3A District 3

Thursday, April 17, 2008

Nease HS, Jacsonville

Meet Info Teams X Close
Teams
Florida - 2A
Eastside
Palatka
Florida - 4A
Fleming Island
Show teams without results | Clear visibility filter
Unofficial Results All PhotosX Close
Unofficial Results
All Rounds | Finals | Prelims    Turn Highlighter On    Prepare Report to Copy

Mens Results

 
X 100 Meters - Varsity - Finals
1.11John Little10.85aEastside
2.10Malcolm Jones11.06aFleming Island
3.12Eric Williams11.16aEastside
4.10Robert Boswell11.18aFleming Island
5.10Gerald Mills11.43aRidgeview
6.11Charles Jenkins11.56aColumbia (Lake City)
7.10Jeritz Jones11.58aPalatka
8.10Chris Dickey11.60aColumbia (Lake City)
 
 
X 100 Meters - Varsity - Prelims
1.11John Little10.96aEastside
2.10Gerald Mills11.23aRidgeview
5.10Malcolm Jones11.31aFleming Island
3.12Eric Williams11.34aEastside
4.10Robert Boswell11.40aFleming Island
6.11Charles Jenkins11.48aColumbia (Lake City)
7.10Jeritz Jones11.58aPalatka
8.10Chris Dickey11.72aColumbia (Lake City)
9.9Junon Pierre11.87aRidgeview
10.9Kion Williams11.95aPalatka
11.10Kevin Nelson11.99aGainesville
11.11Steven Seitz11.99aPalatka
13.10Brach Bessant12.00aColumbia (Lake City)
13.12Colby Grant12.00aRidgeview
15.10Bryce Johnson12.01aNease
16.9Louis Smith12.33aMiddleburg
17.11Alexander Dacquel12.42aNease
18.11James Stover12.46aNease
19.11Will Simpson12.91aNease
20.10Crey Wilson13.54aGainesville
21.11Jared Boyette13.89aFleming Island
22.10Jordan Batie13.98aGainesville
--10Dwight HarleyDNSFleming Island
--12Kwamane NicholsDNSEastside
--11Tahj HopkinsDNSEastside
--10Titus MitchellDNSPalatka
--10Samuel Jean-BaptisteDNSRidgeview
--10Tiger PowellDNSColumbia (Lake City)
 
 
X 200 Meters - Varsity - Finals
1.12Chris Detwiller22.50aMiddleburg
2.12Eric Williams22.95aEastside
3.11John Little22.95aEastside
4.10Robert Boswell23.02aFleming Island
5.11Javier Lorenzo23.02aGainesville
6.10Tevin Crawford23.39aGainesville
7.11Rontrae James23.82aPalatka
8.10Gerald Mills23.92aRidgeview
 
 
X 200 Meters - Varsity - Prelims
1.11Javier Lorenzo22.46aGainesville
2.10Tevin Crawford22.47aGainesville
5.11John Little22.47aEastside
3.12Chris Detwiller22.51aMiddleburg
6.10Robert Boswell22.56aFleming Island
7.12Eric Williams22.91aEastside
4.11Rontrae James23.40aPalatka
8.10Gerald Mills23.40aRidgeview
9.10Kevin Nelson23.52aGainesville
10.9Brad Bennett23.59aNease
11.11Arsenio Brown23.91aEastside
12.9Junon Pierre24.15aRidgeview
13.12Malvis Campbell24.52aRidgeview
14.9Kesley Richardson24.55aMiddleburg
15.12Charlie Tatem24.58aColumbia (Lake City)
16.11Steven Seitz24.61aPalatka
17.12David Miller24.80aNease
18.9Griffin Goodson24.85aColumbia (Lake City)
19.12Phillip Offord25.10aPalatka
20.11Kirk Eason25.11aEastside
21.11James Stover25.18aNease
21.11Alexander Dacquel25.18aNease
23.10John Rolle25.40aColumbia (Lake City)
24.10Brent Halks26.34aColumbia (Lake City)
25.11Cruize Calderon27.10aFleming Island
26.10Jordan Batie28.78aGainesville
--9Austin SweatDNFFleming Island
--10Malcolm JonesDNFFleming Island
--10Samuel Jean-BaptisteDNSRidgeview
--10Titus MitchellDNSPalatka
 
 
X 400 Meters - Varsity - Finals
1.11Javier Lorenzo50.29aGainesville
2.10Tevin Crawford51.63aGainesville
3.10Eugene Cobbs52.43aPalatka
4.10Mikel Green52.68aEastside
5.11Neo Suwanerat53.06aFleming Island
6.12Carlos Monds53.35aEastside
7.12Micheal Ross53.78aRidgeview
8.9Corey Armont54.37aMiddleburg
 
 
X 400 Meters - Varsity - Prelims
1.10Eugene Cobbs52.07aPalatka
2.12Micheal Ross52.13aRidgeview
5.10Mikel Green52.36aEastside
3.11Javier Lorenzo52.47aGainesville
6.12Carlos Monds53.32aEastside
4.11Neo Suwanerat53.89aFleming Island
7.9Corey Armont54.68aMiddleburg
8.10Tevin Crawford55.14aGainesville
9.11George Brathwaite55.32aMiddleburg
10.12Leonardo Washington55.88aEastside
11.11William Freitag55.95aRidgeview
12.10Jordan Lehman56.40aColumbia (Lake City)
13.11David Towle56.72aNease
14.11Kirk Eason57.23aEastside
15.11Josh Beckedorf57.33aNease
16.10Donovan Washington57.45aPalatka
17.9Breann Smith58.22aFleming Island
18.12Charlie Tatem58.39aColumbia (Lake City)
19.9Kelvin Jenkins58.42aGainesville
20.10Michael Bankhardt58.85aPalatka
21.12Lauri Karvonen58.89aMiddleburg
22.9Quinton Hutchinson58.94aNease
23.10Brent Halks59.56aColumbia (Lake City)
24.11William Carter1:00.16aNease
25.9Joe James1:00.72aColumbia (Lake City)
26.11Logan Zagora1:01.73aMiddleburg
27.11Sean Evanchik1:02.22aRidgeview
28.10Karlin Berry1:03.34aPalatka
29.9Jadante White1:03.62aGainesville
--11Michael TaylorDNFRidgeview
--12Anaz Sylvers-CottonDNFFleming Island
--11Charles LittleDNSFleming Island
 
 
X 800 Meters - Varsity - Finals
1.12Alex Bermudez2:02.41aNease
2.11Adam Harrington2:03.32aGainesville
3.9Cameron Davis2:04.52aFleming Island
4.11Shayne Foote2:05.10aColumbia (Lake City)
5.12Wiley Sinkus2:05.82aEastside
6.12Jeff Young2:07.09aGainesville
7.11Olawale Olaoye2:10.63aEastside
8.9Seth Peterson2:11.86aColumbia (Lake City)
9.12Michael Yanuchi2:11.90aRidgeview
10.9Brice Bursey2:12.09aMiddleburg
11.11Steven Clinton2:12.48aRidgeview
12.9Christopher Johnson2:14.17aPalatka
13.11Ladrey Lovett2:14.42aEastside
14.12Josh Smith2:14.87aColumbia (Lake City)
15.11Kyle Achors2:16.13aFleming Island
16.11Paul Gibson2:16.84aRidgeview
17.10Jason Launder2:17.31aFleming Island
18.12Ryan O'Donoghue2:17.41aNease
19.10Peter Marsh2:19.31aNease
20.10Phillip Bowers2:22.49aFleming Island
21.9Trever Townsend2:23.09aColumbia (Lake City)
22.10Conor Hanney2:24.49aNease
23.10Genesis Cobbs2:26.30aPalatka
24.11Logan Zagora2:28.02aMiddleburg
25.9Johnny Frambo2:28.04aRidgeview
26.9Kelvin Jenkins2:30.22aGainesville
27.10Karlin Berry2:31.45aPalatka
--9Joseph BollhorstDNSPalatka
--12Logan McBrideDNSGainesville
 
 
X 1600 Meters - Varsity - Finals
1.11Luis Maldonado4:41.70aRidgeview
2.10Brandon Scott4:41.71aColumbia (Lake City)
3.11Tommy Poidevant4:48.04aRidgeview
4.10Luke Musselwhite4:48.70aGainesville
5.9Cody Gibbons4:50.32aNease
6.10Grayson Mitchum4:52.38aFleming Island
7.11Ladrey Lovett4:52.58aEastside
8.10James Tomazinis4:53.10aRidgeview
9.9Brice Bursey4:56.82aMiddleburg
10.10Lincoln Mick4:59.11aRidgeview
11.10Dillon Snook5:00.02aColumbia (Lake City)
12.12Ryan O'Donoghue5:00.07aNease
13.10Max Murphy5:03.59aColumbia (Lake City)
14.12Logan McBride5:05.13aGainesville
15.10Marcus Vallejo5:05.94aColumbia (Lake City)
16.11Tyler Parenti5:09.59aGainesville
17.12Drew Hamilton5:09.84aNease
18.10Josh Puttbach5:10.18aNease
19.11Ben Fite5:11.55aFleming Island
20.11Chris Hallett5:13.31aFleming Island
21.10Aaron Bookhart5:13.37aPalatka
22.10Daniel Stephens5:16.37aMiddleburg
23.9Eric Hartley5:25.34aFleming Island
24.11John King5:32.12aMiddleburg
25.9Jadante White5:50.63aGainesville
26.9Joe DeDonato5:51.40aPalatka
--9Joseph BollhorstDNSPalatka
--11Ben WingardDNSEastside
 
 
X 3200 Meters - Varsity - Finals
1.12Tommy Fossa10:11.63aFleming Island
2.10Brandon Scott10:28.19aColumbia (Lake City)
3.11Tommy Poidevant10:36.09aRidgeview
4.10Adam Weiner10:38.57aNease
5.9Matt Williams10:46.62aRidgeview
6.10Luke Musselwhite10:55.11aGainesville
7.10Jason Harrison10:57.36aColumbia (Lake City)
8.9Cody Gibbons10:58.04aNease
9.10Max Murphy10:58.09aColumbia (Lake City)
10.9David Steinberg11:05.97aFleming Island
11.10Dylan Foster11:09.27aNease
12.12Jeff Young11:10.90aGainesville
13.9Emmanual Hilliard11:12.02aFleming Island
14.10Chase Hamilton11:13.51aNease
15.10James Tomazinis11:14.34aRidgeview
16.11Tyler Parenti11:45.26aGainesville
17.10Antonio Tunon12:00.88aRidgeview
18.9Luke Steinberg12:02.21aFleming Island
19.11John King12:46.23aMiddleburg
20.9Ian Jones12:47.11aMiddleburg
--10Dillon SnookDNSColumbia (Lake City)
 
 
X 110m Hurdles - 39" - Varsity - Finals
1.12Mitch Swanson15.24aNease
2.10Walter Holsey15.57aGainesville
3.12Blake Bennett15.59aNease
4.12Deonte Woods15.63aGainesville
5.11Alex Bradley15.91aMiddleburg
6.11Patrick Barker16.50aNease
7.10Konner Achors17.51aFleming Island
8.12Daniel Roberts19.30aGainesville
 
 
X 110m Hurdles - 39" - Varsity - Prelims
1.12Mitch Swanson15.37aNease
4.12Deonte Woods15.65aGainesville
2.10Walter Holsey15.66aGainesville
5.12Blake Bennett15.78aNease
7.11Alex Bradley16.00aMiddleburg
3.11Patrick Barker16.32aNease
8.10Konner Achors16.67aFleming Island
9.10Antwan Murphy16.84aEastside
10.11Matthew Cobb17.85aRidgeview
11.9Michael Ellis17.87aNease
12.9Marc Campbell17.92aRidgeview
6.12Daniel Roberts18.47aGainesville
13.10Jordan Brooks18.66aRidgeview
14.11Au'Shea Williams19.43aPalatka
14.11Ricardo Whyte19.43aEastside
16.12Daniel Lee19.46aMiddleburg
17.10Jordan Davis19.48aPalatka
18.10Pete McDougall20.00aMiddleburg
19.12Nathan Spann20.45aRidgeview
20.9Michael Reagan20.64aMiddleburg
21.10Andrew Hickenlooper20.86aPalatka
22.10Troy Delarm22.82aPalatka
23.10Johnny Boswell23.37aEastside
 
 
X 300m Hurdles - 36" - Varsity - Finals
1.12Blake Bennett39.88aNease
2.12Mitch Swanson40.82aNease
3.12Deonte Woods41.43aGainesville
4.10Walter Holsey42.99aGainesville
5.11Matthew Cobb43.63aRidgeview
6.11Gary Reese44.17aNease
7.12Joe Bradshaw44.79aColumbia (Lake City)
--11Alex BradleyFSMiddleburg
 
 
X 300m Hurdles - 36" - Varsity - Prelims
1.12Blake Bennett41.15aNease
2.12Mitch Swanson41.54aNease
3.12Deonte Woods41.56aGainesville
5.11Alex Bradley43.01aMiddleburg
6.12Joe Bradshaw43.15aColumbia (Lake City)
7.11Gary Reese43.36aNease
8.11Matthew Cobb43.53aRidgeview
9.12Daniel Roberts44.02aGainesville
4.10Walter Holsey44.31aGainesville
10.9Justin Kennedy44.37aColumbia (Lake City)
11.11Caesar Wright44.70aEastside
12.10Jordan Brooks44.84aRidgeview
13.9Michael Ellis44.88aNease
14.12Justin Westbrook45.06aFleming Island
15.11Ricardo Whyte45.60aEastside
16.11Au'Shea Williams46.04aPalatka
17.11Ron Harten46.39aColumbia (Lake City)
18.10Antwan Murphy46.60aEastside
19.9Jordan Morris46.67aColumbia (Lake City)
20.12Nathan Spann47.01aRidgeview
21.12Daniel Lee47.67aMiddleburg
22.10Jordan Davis48.17aPalatka
23.9Marc Campbell48.82aRidgeview
24.10Pete McDougall49.21aMiddleburg
25.9Isaac Newby49.60aFleming Island
26.10Andrew Hickenlooper49.64aPalatka
27.10Johnny Boswell49.74aEastside
28.9Michael Reagan51.38aMiddleburg
29.12Marcelo Naranjo51.68aFleming Island
30.10Troy Delarm52.89aPalatka
31.10Jordan Batie56.08aGainesville
--10Konner AchorsDNFFleming Island
 
 
X 4x100 Relay - Varsity - Finals
1.-Relay Team 43.94aEastside
2.-Relay Team 44.19aRidgeview
3.-Relay Team 44.57aPalatka
4.-Relay Team 44.66aNease
5.-Relay Team 45.17aFleming Island
6.-Relay Team 45.21aColumbia (Lake City)
7.-Relay Team 46.05aGainesville
 
 
X 4x400 Relay - Varsity - Finals
1.-Relay Team 3:28.98aNease
2.-Javier Lorenzo
Tevin Crawford
Walter Holsey
Adam Harrington
3:32.04aGainesville
3.-Carlos Monds
Mikel Green
Caesar Wright
Leonardo Washington
3:32.07aEastside
4.-Neo Suwanerat
Austin Sweat
Matt Cooksey
Anaz Sylvers-Cotton
3:33.77aFleming Island
5.-Relay Team 3:37.48aRidgeview
6.-Relay Team 3:43.97aColumbia (Lake City)
7.-Relay Team 3:48.32aPalatka
 
 
X 4x800 Relay - Varsity - Finals
1.-Luis Maldonado
Steven Clinton
Tommy Poidevant
Michael Yanuchi
8:27.75aRidgeview
2.-Cameron Davis
Kyle Achors
Matt Cooksey
Tommy Fossa
8:32.50aFleming Island
3.-Jeff Young
Adam Harrington
Luke Musselwhite
Logan McBride
8:32.51aGainesville
4.-Ladrey Lovett
Olawale Olaoye
Mikel Green
Wiley Sinkus
8:33.25aEastside
5.-Relay Team 8:48.52aColumbia (Lake City)
6.-Relay Team 8:59.57aPalatka
7.-Austin Philpot
Brandon Hawkins
Kevin Hanney
Garrett Milanovich
10:39.10aNease
 
 
X Shot Put - 12lb - Varsity - Finals
1.11Isaac Joseph46-06.50Eastside
2.12Raymond Joseph46-06.25Eastside
3.12Marvin Pierre45-10.50Ridgeview
4.12Tim Harris44-02.50Gainesville
5.12Luis McLeod44-00.00Eastside
6.11Jeff Hartung40-06.50Ridgeview
7.10Ian Silberman38-11.50Fleming Island
8.11Alex Bradley38-08.00Middleburg
9.12Kenny Yancey38-00.00Ridgeview
10.11Trias Humphrey37-01.00Gainesville
11.11Kyle Bradley37-00.50Fleming Island
12.12Glen Oliver36-08.75Middleburg
13.10David Elliot36-08.50Fleming Island
13.10Kevin Nelson36-08.50Gainesville
15.11Larry Nilo34-06.75Ridgeview
16.11Jake Nobles34-01.00Middleburg
16.11Will Simpson34-01.00Nease
18.11Caleb Bradley32-01.50Fleming Island
19.9Quinton Hutchinson28-10.50Nease
20.9Stephen Eader28-08.75Palatka
21.9Maxwell Chapman27-09.50Nease
22.10Aaron Bookhart23-09.50Palatka
--11James DavidDNSColumbia (Lake City)
--11Marquis DavisDNSColumbia (Lake City)
--11Matt KnowlesDNSColumbia (Lake City)
--11Jordan GainousDNSGainesville
--11Brandon CrusawDNSColumbia (Lake City)
 
 
X Discus - 1.6kg - Varsity - Finals
1.12Raymond Joseph142-08.50Eastside
2.11Jeff Hartung136-10.75Ridgeview
3.11Alex Bradley129-06Middleburg
4.11Isaac Joseph129-04.25Eastside
5.12Kenny Yancey126-01.75Ridgeview
6.11Trias Humphrey122-10Gainesville
7.11Ryan Balsan122-04.25Middleburg
8.12Tim Harris116-10Gainesville
9.12Joe Bradshaw113-06.25Columbia (Lake City)
10.11Aaron Cherry108-04.50Middleburg
11.10Brandon Fountaine107-11Fleming Island
12.12Luis McLeod102-10Eastside
13.11Will Simpson100-03.50Nease
14.12Marvin Pierre97-05Ridgeview
15.11James David97-00.75Columbia (Lake City)
16.10David Elliot93-03Fleming Island
17.9Stephen Eader84-07Palatka
18.10Ian Silberman84-04Fleming Island
19.11Ethan Higgins81-06.50Columbia (Lake City)
20.9Quinton Hutchinson75-05.50Nease
21.11Stephen Roberts69-11.50Ridgeview
22.11Kyle Bradley69-01.50Fleming Island
23.10Aaron Bookhart51-05Palatka
--12Jon AbramsDNSNease
--11Jordan GainousDNSGainesville
 
 
X High Jump - Varsity - Finals
1.12Anaz Sylvers-Cotton6-04.00Fleming Island
2.12Johnny Brooks6-02.00Ridgeview
3.10Konner Achors6-00.00Fleming Island
3.12Leonardo Washington6-00.00Eastside
5.12Joe Bradshaw6-00.00Columbia (Lake City)
6.11Caesar Wright5-10.00Eastside
7.12Dean Rice5-10.00Nease
8.10Eugene Cobbs5-08.00Palatka
8.10John Rolle5-08.00Columbia (Lake City)
10.10Jordan Brooks5-06.00Ridgeview
10.10Jason Launder5-06.00Fleming Island
12.10Pete McDougall5-04.00Middleburg
--11William FreitagNHRidgeview
--12Eric YoungDNSPalatka
--10Titus MitchellDNSPalatka
--10Crey WilsonNHGainesville
--11Andrew ClarkNHGainesville
--12David MillerNHNease
 
 
X Pole Vault - Varsity - Finals
1.12Jon Abrams12-00.00Nease
2.11Austin Johnson12-00.00Ridgeview
3.10Bryce Johnson11-06.00Nease
3.11Michael Taylor11-06.00Ridgeview
5.11Robert Weist11-00.00Nease
6.9Ian Jones10-00.00Middleburg
7.11Chris Hallett9-06.00Fleming Island
8.11Sean Evanchik9-06.00Ridgeview
8.11Sean Irby9-06.00Gainesville
10.12Nathan Spann9-00.00Ridgeview
10.10Morgan Stanley9-00.00Nease
10.11Neo Suwanerat9-00.00Fleming Island
13.10Daniel Stephens8-06.00Middleburg
--11Mark MusselwhiteNHGainesville
--10Austin McReaNHGainesville
 
 
X Long Jump - Varsity - Finals
1.12Johnny Brooks21-04.50Ridgeview
2.11John Little21-01.50Eastside
3.12Anaz Sylvers-Cotton20-08.75Fleming Island
4.10Walter Holsey20-07.75Gainesville
5.10Chris Dickey20-06.50Columbia (Lake City)
6.12Mitch Swanson20-06.25Nease
7.12Chris Detwiller20-03.00Middleburg
8.11Charles Jenkins20-02.25Columbia (Lake City)
9.10Jeremiah Drains19-03.75Palatka
10.9Junon Pierre18-10.75Ridgeview
11.9Louis Smith18-08.50Middleburg
12.10Joe Williams18-08.00Palatka
13.10Erem "jb" Ntui18-04.00Fleming Island
14.12Malvis Campbell18-02.50Ridgeview
15.11George Brathwaite18-01.25Middleburg
16.10Tevin Crawford17-11.00Gainesville
17.11Ron Harten17-09.25Columbia (Lake City)
18.11Gary Reese17-06.00Nease
19.9Daniel Graham17-05.25Columbia (Lake City)
20.10Rishaud Parker17-03.50Fleming Island
21.10Antwan Murphy17-02.25Eastside
22.12Daniel Roberts17-01.50Gainesville
23.11Andrew Clark17-01.00Gainesville
24.9Kesley Richardson16-07.50Middleburg
--10Samuel Jean-BaptisteDNSRidgeview
--12Eric YoungDNSPalatka
--12Kwamane NicholsDNSEastside
--10Thomas RobinsonNDFleming Island
 
 
X Triple Jump - Varsity - Finals
1.11Charles Jenkins44-10.50Columbia (Lake City)
2.12Deonte Woods41-05.25Gainesville
3.10Jeremiah Drains39-10.50Palatka
4.10Mikel Green39-10.00Eastside
5.10Joe Williams39-08.00Palatka
6.10Chris Dickey39-04.25Columbia (Lake City)
7.11Gary Reese38-09.50Nease
8.11Ron Harten38-01.75Columbia (Lake City)
9.10Johnny Boswell37-00.00Eastside
10.12Malvis Campbell36-05.50Ridgeview
11.9Junon Pierre36-05.25Ridgeview
12.10Jordan Brooks36-03.00Ridgeview
13.9Kesley Richardson36-02.25Middleburg
14.10Thomas Robinson35-07.25Fleming Island
15.10Rishaud Parker34-11.00Fleming Island
16.9DeQunte Pinkston34-06.50Middleburg
17.10Erem "jb" Ntui33-10.25Fleming Island
--9Blythe WeaverDNSFleming Island
--10Patrick DavisDNSEastside
--11Andrew ClarkDNSGainesville
--10Samuel Jean-BaptisteDNSRidgeview
--12Eric YoungDNSPalatka
--11Josh BeckedorfNDNease
 

Womens Results

 
X 100 Meters - Varsity - Finals
1.12Tomika Story12.72aRidgeview
2.11Sharprecia Anderson12.78aEastside
3.9Breann Smith13.06aFleming Island
4.9Tondia Neal13.12aColumbia (Lake City)
5.12Jameila Winns13.17aRidgeview
6.11Shanaya Johnson13.18aEastside
7.12Kavonda Starke13.21aEastside
8.11Jalecia Jenkins13.41aColumbia (Lake City)
 
 
X 100 Meters - Varsity - Prelims
1.12Tomika Story12.58aRidgeview
5.11Sharprecia Anderson12.75aEastside
2.11Jalecia Jenkins12.91aColumbia (Lake City)
6.9Breann Smith12.97aFleming Island
7.9Tondia Neal13.02aColumbia (Lake City)
8.12Kavonda Starke13.07aEastside
3.12Jameila Winns13.15aRidgeview
4.11Shanaya Johnson13.24aEastside
9.10Camisha Lee13.33aGainesville
10.9Angelica Rentz13.36aEastside
11.9Sierra Timmons13.37aColumbia (Lake City)
12.9Quanesha Simmons13.47aPalatka
13.10Jessica Moore-Wells13.54aMiddleburg
14.12Dariel Stockman13.62aRidgeview
14.11Rebecca Stephens13.62aMiddleburg
16.11Shantavia Richardson13.64aGainesville
17.9De'maundria Wright13.70aPalatka
18.10La'alyce Johnson13.77aPalatka
19.12Doneze Ross13.79aColumbia (Lake City)
20.11Renita Green13.88aNease
20.9Jenna Goldman13.88aNease
22.11Shalisha Sims13.96aRidgeview
23.10Surayyah Carr14.02aFleming Island
24.9Jasmin Lewis14.15aGainesville
25.10Wesley Barden14.34aNease
26.9Ron'nae Winters14.91aFleming Island
27.9Morgan Mannka14.97aNease
28.10Courtney Rolle15.18aGainesville
--10Myeshia DarbyDNSFleming Island
 
 
X 200 Meters - Varsity - Finals
1.12Latera Davis25.77aGainesville
2.9Breann Smith26.99aFleming Island
3.11Sharprecia Anderson27.02aEastside
4.12Jameila Winns27.41aRidgeview
5.11Shanaya Johnson27.65aEastside
6.9Angelica Rentz27.83aEastside
7.9Sierra Timmons27.98aColumbia (Lake City)
8.9Tondia Neal28.15aColumbia (Lake City)
 
 
X 200 Meters - Varsity - Prelims
1.12Latera Davis25.51aGainesville
2.11Sharprecia Anderson26.53aEastside
5.9Tondia Neal26.90aColumbia (Lake City)
6.9Breann Smith27.05aFleming Island
3.9Angelica Rentz27.30aEastside
7.12Jameila Winns27.30aRidgeview
4.11Shanaya Johnson27.35aEastside
8.9Sierra Timmons27.59aColumbia (Lake City)
9.11Rebecca Stephens27.61aMiddleburg
10.9De'maundria Wright27.83aPalatka
11.10Chelsea Jackson27.97aFleming Island
12.11Shantavia Richardson28.07aGainesville
13.11Brianca Warren28.14aEastside
14.10Camisha Lee28.38aGainesville
15.10Kierra Kaymore28.97aPalatka
16.11Shalisha Sims28.99aRidgeview
17.12Dariel Stockman29.01aRidgeview
18.10Surayyah Carr29.57aFleming Island
19.10Wesley Barden29.87aNease
20.10Ciara Henderson29.94aGainesville
21.9Keishara Morand29.99aNease
22.12Doneze Ross30.28aColumbia (Lake City)
23.11Kayla Johnson31.21aPalatka
24.9Kayla Gibson32.23aMiddleburg
25.10Kendra Walker33.01aPalatka
26.12Tasheona Harris39.98aColumbia (Lake City)
--10Jessica Moore-WellsFSMiddleburg
--9Yolanda HarrisDNSMiddleburg
--11Olivia HillDNSRidgeview
--11Michelle SheehanDNSNease
--11Jasmine HoustonDNSFleming Island
 
 
X 400 Meters - Varsity - Finals
1.12Jenae Todd1:01.60aGainesville
2.11Shanaya Johnson1:01.67aEastside
3.10Kayla Hufford1:02.13aFleming Island
4.10Perla Valdez1:02.77aColumbia (Lake City)
5.9Lonna Turner1:05.21aEastside
6.9Christine Bonilla1:06.87aColumbia (Lake City)
7.11Moseline Louis-Charles1:07.21aRidgeview
8.11Renita Green1:08.75aNease
 
 
X 400 Meters - Varsity - Prelims
1.12Jenae Todd1:01.42aGainesville
2.11Shanaya Johnson1:02.46aEastside
5.10Kayla Hufford1:02.64aFleming Island
3.10Perla Valdez1:03.06aColumbia (Lake City)
4.9Lonna Turner1:04.86aEastside
6.11Renita Green1:05.68aNease
7.9Christine Bonilla1:06.12aColumbia (Lake City)
8.11Moseline Louis-Charles1:06.31aRidgeview
9.11Shakirah Carr1:06.53aFleming Island
10.10Janitta Levius1:06.76aFleming Island
11.9Angela Chevalier1:08.51aRidgeview
12.10Camisha Lee1:08.88aGainesville
13.10Kanetra Jenkins1:08.95aGainesville
14.10Olivia Pimienta1:10.28aRidgeview
15.11Anna Keating1:11.92aPalatka
16.10Hannah Townsend1:12.32aMiddleburg
17.10Teresa Hendrieth1:13.46aEastside
18.11Kayla Johnson1:13.58aPalatka
19.9Dawn Thomas1:14.13aGainesville
20.11Cynthia Murff1:14.68aPalatka
21.10Akeegra Brown1:17.07aEastside
22.10Kendra Walker1:19.51aPalatka
--9Latoya HarrisDNSMiddleburg
--9Giovanna BeatoDNSMiddleburg
--11Kameron StilwellDNSFleming Island
 
 
X 800 Meters - Varsity - Finals
1.10Marla Collins2:26.11aGainesville
2.12Heather Lundin2:26.62aRidgeview
3.11Savannah Spilker2:30.05aNease
4.12Carson Simonton2:30.55aGainesville
5.9Sarena Humphrey2:32.94aGainesville
6.10Katherine Midgett2:33.15aRidgeview
7.11Kiley Switanek2:34.80aFleming Island
8.11Marjorie Robinson2:41.51aMiddleburg
9.9Loran Strunk2:41.95aPalatka
10.10Kelsey Branz2:42.22aFleming Island
11.9Sophia Anderson2:42.90aFleming Island
12.12Catherine Dedonato2:44.45aPalatka
13.11Amanda Poidevant2:44.69aRidgeview
14.10Rae Powers2:46.07aGainesville
15.9Medha Ranka2:46.95aEastside
16.10Cara Ayers2:46.98aNease
17.9Ashley Hopkins2:50.07aEastside
18.11Rebecca Brown2:53.75aMiddleburg
19.9Amelia Cowles2:53.93aEastside
20.11Catherine Kercher2:55.26aMiddleburg
21.9Shanita Bonheur3:04.55aFleming Island
22.12Carolyn Heuer3:15.47aMiddleburg
--9Caris TramelDNSColumbia (Lake City)
--9Christine BonillaDNSColumbia (Lake City)
--9Heather WainioDNSNease
--10Elia PorterDNSNease
--10Wilhelmina MashelaDNSEastside
--10Ashley SutherlandDNSColumbia (Lake City)
--9Ashley ThomasDNSColumbia (Lake City)
 
 
X 1600 Meters - Varsity - Finals
1.12Heather Lundin5:45.16aRidgeview
2.10Cara Ayers5:51.09aNease
3.10Rae Powers5:53.17aGainesville
4.9Sophia Anderson5:54.09aFleming Island
5.11Amanda Poidevant6:07.70aRidgeview
6.10Lauren Chandler6:20.03aMiddleburg
7.11Catherine Kercher6:20.75aMiddleburg
8.10Michelle Castillo6:22.09aRidgeview
9.10Megan Lewis6:28.43aGainesville
10.10Ashley Sutherland6:42.54aColumbia (Lake City)
11.11Kelsey Holloway6:47.58aGainesville
12.10Fawn Smith7:04.32aColumbia (Lake City)
--9Kelhi YorkDNSColumbia (Lake City)
--9Michelle FultonDNSColumbia (Lake City)
--11Samantha CowardDNSMiddleburg
--10Elia PorterDNSNease
--11Kelsey MilfordDNSPalatka
--10Ashley MillerDNSGainesville
--11Chelsea MetzgarDNSFleming Island
--9Natalie RemsenDNSFleming Island
--9Julia BransonDNSFleming Island
--9Amelia CowlesDNSEastside
--11Margot PaganDNSEastside
--12Hee-Jong JangDNSEastside
--12Taylor MillerDNSEastside
 
 
X 3200 Meters - Varsity - Finals
1.11Chelsea Metzgar12:21.32aFleming Island
2.11Kaitlin Yaracs12:44.13aRidgeview
3.11Lauren Poidevant12:44.34aRidgeview
4.12Colleen James12:55.87aGainesville
5.12Jamie Koch13:42.75aNease
6.12Taylor Miller13:56.44aEastside
7.10Angie Epifano14:04.98aRidgeview
8.10Hayley Barton14:15.49aFleming Island
9.10Megan Lewis14:59.61aGainesville
10.11Samantha Coward15:16.28aMiddleburg
11.9Lindsey Hiebert15:16.97aEastside
12.11Margot Pagan15:27.61aEastside
13.9Jeanette Bullock15:56.98aGainesville
--12Hee-Jong JangDNSEastside
--11Hannah WeldonDNSFleming Island
--11Kelsey MilfordDNSPalatka
 
 
X 100m Hurdles - 33" - Varsity - Finals
1.11Quasada Ibarra15.62aRidgeview
2.10Katrina Dekrey15.91aEastside
3.11Courtney Gilmore16.11aGainesville
4.11Jalecia Jenkins17.02aColumbia (Lake City)
5.11Ginger Price17.13aNease
6.10Alexis Smith17.77aGainesville
7.9Christelle Baptiste17.88aRidgeview
8.11Amy Price18.05aNease
 
 
X 100m Hurdles - 33" - Varsity - Prelims
1.11Quasada Ibarra15.79aRidgeview
2.10Katrina Dekrey15.98aEastside
4.11Courtney Gilmore16.06aGainesville
3.11Jalecia Jenkins16.78aColumbia (Lake City)
5.11Ginger Price17.26aNease
7.9Christelle Baptiste17.74aRidgeview
6.11Amy Price17.77aNease
8.10Alexis Smith17.85aGainesville
9.9Brittany White18.24aFleming Island
10.9Ada Colon18.37aRidgeview
11.9Kaitlyn Rivera18.60aFleming Island
12.9Valencia Louis-Charles18.71aRidgeview
13.11Pashion Yearwood18.79aEastside
14.10Haley Rutledge18.81aFleming Island
15.12Brittany Schwertfager19.11aNease
16.9Shatyra Reed19.16aColumbia (Lake City)
17.9Alicyn Bradley19.46aMiddleburg
18.9Jamika Wright19.53aEastside
19.10Jameshia Murphy19.56aGainesville
20.9Sarra Herring19.98aFleming Island
21.9Alyson Grumbach20.67aMiddleburg
22.11Tequina Rim20.74aGainesville
 
 
X 300m Hurdles - 30" - Varsity - Finals
1.10Katrina Dekrey47.46aEastside
2.11Quasada Ibarra49.34aRidgeview
3.11Courtney Gilmore50.67aGainesville
4.10Danielle Ingram50.92aFleming Island
5.11Ginger Price51.02aNease
6.9Jamika Wright52.78aEastside
7.9Christelle Baptiste52.96aRidgeview
8.9Valencia Louis-Charles55.09aRidgeview
 
 
X 300m Hurdles - 30" - Varsity - Prelims
1.10Katrina Dekrey46.56aEastside
4.11Ginger Price49.44aNease
2.11Quasada Ibarra49.61aRidgeview
3.11Courtney Gilmore50.22aGainesville
5.10Danielle Ingram50.93aFleming Island
6.9Christelle Baptiste51.17aRidgeview
7.9Valencia Louis-Charles51.24aRidgeview
8.9Jamika Wright51.29aEastside
9.9Brittany White51.44aFleming Island
10.11Amy Price51.77aNease
11.12Brittany Schwertfager52.13aNease
12.12Tasheona Harris52.62aColumbia (Lake City)
13.10Haley Rutledge52.78aFleming Island
14.9Kaitlyn Rivera53.32aFleming Island
15.11Stephanie Gainey53.66aEastside
16.10Jameshia Murphy54.51aGainesville
17.9Alicyn Bradley54.99aMiddleburg
18.10Alexis Smith55.58aGainesville
19.9Ada Colon56.77aRidgeview
20.11Tequina Rim56.88aGainesville
21.9Shatyra Reed1:00.67aColumbia (Lake City)
22.9Michelle Fulton1:01.31aColumbia (Lake City)
23.10Alexandria Mitchell1:02.85aEastside
 
 
X 4x100 Relay - Varsity - Finals
1.-Relay Team 49.05aGainesville
2.-Relay Team 50.05aRidgeview
3.-Relay Team 50.26aEastside
4.-Relay Team 51.50aColumbia (Lake City)
5.-Relay Team 52.48aPalatka
6.-Relay Team 53.24aFleming Island
7.-Relay Team 55.12aNease
 
 
X 4x400 Relay - Varsity - Finals
1.-Marla Collins
Kyeria McDavid
Sarena Humphrey
Jenae Todd
4:10.89aGainesville
2.-Ginger Price
Jenna Goldman
Savannah Spilker
Amy Price
4:22.65aNease
3.-Relay Team 4:24.02aEastside
4.-Relay Team 4:24.94aFleming Island
5.-Relay Team 4:30.17aRidgeview
6.-Shanequa Poole
La'alyce Johnson
Catherine Dedonato
Loran Strunk
4:31.18aPalatka
7.-Relay Team 4:50.85aColumbia (Lake City)
 
 
X 4x800 Relay - Varsity - Finals
1.-Olivia Pimienta
Kaitlin Yaracs
Katherine Midgett
Heather Lundin
10:14.36aRidgeview
2.-Rae Powers
Kyeria McDavid
Carson Simonton
Sarena Humphrey
10:16.92aGainesville
3.-Kelsey Branz
Kiley Switanek
Sophia Anderson
Chelsea Metzgar
10:19.16aFleming Island
4.-Medha Ranka
Amelia Cowles
Ashley Hopkins
Taylor Miller
11:01.74aEastside
5.-Rebecca Brown
Lauren Chandler
Catherine Kercher
Marjorie Robinson
11:07.43aMiddleburg
6.-Catherine Dedonato
Anna Keating
Shanequa Poole
Loran Strunk
11:12.21aPalatka
7.-Caris Tramel
Ashley Thomas
Ashley Sutherland
Kelhi York
12:30.17aColumbia (Lake City)
 
 
X Shot Put - 4kg - Varsity - Finals
1.10Hannah Boggs30-04.50Ridgeview
2.12Sandra Stephens29-02.25Middleburg
3.11Tonisha Dennison28-09.50Eastside
4.11Marquetta Anderson28-07.50Columbia (Lake City)
5.9Michelle Fulton27-06.50Columbia (Lake City)
6.11Brittany Biggham27-00.50Gainesville
7.11Courtney Usher26-09.25Fleming Island
8.11Megan Koski26-06.25Nease
9.11Amanda Cote25-01.00Nease
10.10Latressia Bennet24-11.00Eastside
11.11Nadine Benjamin24-08.00Fleming Island
12.12Jamie Koch24-06.25Nease
13.9Taylor Burger24-05.00Ridgeview
14.11Quasada Ibarra23-11.50Ridgeview
15.11Brittney Pertee23-11.00Columbia (Lake City)
15.10Leilani Johnson23-11.00Ridgeview
17.12Ryoanna McKnight23-09.00Gainesville
18.12Lindsey Jackson23-06.00Fleming Island
19.10Shalayla Proctor23-04.75Gainesville
20.9Katarina Klein23-01.50Middleburg
21.9Shanita Bonheur22-11.50Fleming Island
22.12Jerica Singleton22-04.00Gainesville
23.11Gleneta Hayes19-04.00Eastside
24.10Breanna Eason16-00.00Eastside
--12Liz CokerDNSColumbia (Lake City)
 
 
X Discus - 1kg - Varsity - Finals
1.11Tonisha Dennison93-02.50Eastside
2.9Taylor Burger90-10.75Ridgeview
3.11Katherine Stramaglia85-09Middleburg
4.10Hannah Boggs84-09Ridgeview
5.12Jerica Singleton81-08.50Gainesville
6.10Shalayla Proctor71-08Gainesville
7.11Amanda Cote69-02Nease
8.9Shanita Bonheur64-09Fleming Island
9.10Alex Diaz61-03.50Fleming Island
10.9Taylor Dutcher60-01Ridgeview
11.10Ashley Albanese59-01.50Gainesville
12.10Leilani Johnson58-10.50Ridgeview
13.12Lindsey Jackson57-05Fleming Island
14.11Megan Koski56-08Nease
15.11Nadine Benjamin54-05Fleming Island
16.9Desiree Biggs49-10.50Columbia (Lake City)
17.10Breanna Eason42-11Eastside
--11Brittany BryantDNSEastside
--10Nohealani OwensDNSEastside
--12Ryoanna McKnightDNSGainesville
--12Liz CokerDNSColumbia (Lake City)
--10Tiffany AnticoDNSColumbia (Lake City)
--12Jamie KochDNSNease
 
 
X High Jump - Varsity - Finals
1.11Rebecca Stephens5-02.00Middleburg
2.9Taylor Dutcher5-02.00Ridgeview
3.10Kelsey Branz5-00.00Fleming Island
4.10Marla Collins5-00.00Gainesville
5.9Wendy Miller5-00.00Palatka
6.9Christine Bonilla4-10.00Columbia (Lake City)
7.9Ada Colon4-10.00Ridgeview
8.10Latressia Bennet4-08.00Eastside
8.11Renita Green4-08.00Nease
8.10Alexis Smith4-08.00Gainesville
11.9Morgan Mannka4-08.00Nease
12.10Haley Rutledge4-08.00Fleming Island
13.10Katrina Dekrey4-08.00Eastside
14.12Dariel Stockman4-06.00Ridgeview
15.11Stephanie Gainey4-04.00Eastside
16.9Sarena Humphrey4-02.00Gainesville
16.9Erin Jefferson4-02.00Fleming Island
16.9Madison Surdyke4-02.00Fleming Island
--10Teresa HendriethNHEastside
--10Megan LewisNHGainesville
--10Olivia PimientaNHRidgeview
--10Perla ValdezNHColumbia (Lake City)
 
 
X Pole Vault - Varsity - Finals
1.12Kelly Schiefer10-01.00Gainesville
2.12Brittany Cole8-00.00Fleming Island
3.10Paige Douglas7-06.00Ridgeview
4.12Hope Waters7-06.00Gainesville
5.11Kelly Spradling7-00.00Gainesville
6.9Dawn Thomas5-00.00Gainesville
 
 
X Long Jump - Varsity - Finals
1.12Latera Davis17-10.00Gainesville
2.12Tomika Story17-01.00Ridgeview
3.11Shantavia Richardson16-00.00Gainesville
4.10Latressia Bennet15-10.50Eastside
5.9Jamika Wright15-10.50Eastside
6.11Kyeria McDavid15-04.50Gainesville
7.11Shanaya Johnson15-02.00Eastside
8.12Jenae Todd15-01.50Gainesville
9.12Kavonda Starke14-10.00Eastside
10.9Wendy Miller14-09.50Palatka
11.10Danielle Ingram14-05.50Fleming Island
12.12Doneze Ross14-05.00Columbia (Lake City)
12.11Rebecca Stephens14-05.00Middleburg
14.11Renita Green14-03.00Nease
15.11Shalisha Sims14-02.00Ridgeview
16.10Wesley Barden13-11.50Nease
17.9Keishara Morand13-08.50Nease
18.12Tasheona Harris13-08.00Columbia (Lake City)
19.9Angela Chevalier13-06.50Ridgeview
20.9Tondia Neal13-05.50Columbia (Lake City)
21.10Tiffany Antico13-03.50Columbia (Lake City)
22.11Cynthia Murff13-00.00Palatka
23.10Kierra Kaymore12-08.50Palatka
24.10Olivia Dominquez11-08.50Fleming Island
--9Morgan MannkaNDNease
--11Olivia HillDNSRidgeview
 
 
X Triple Jump - Varsity - Finals
1.12Tomika Story37-07.00Ridgeview
2.12Latera Davis36-06.00Gainesville
3.11Courtney Gilmore34-02.00Gainesville
4.10Latressia Bennet33-01.00Eastside
5.11Shalisha Sims31-01.00Ridgeview
6.10Tiffany Antico30-07.00Columbia (Lake City)
7.11Brianca Warren30-03.00Eastside
8.12Dariel Stockman29-08.50Ridgeview
9.9Alicyn Bradley29-07.00Middleburg
10.11Ginger Price29-00.00Nease
11.9Lonna Turner28-03.00Eastside
12.9Keishara Morand27-11.00Nease
13.10Kierra Kaymore27-10.00Palatka
14.9Michelle Fulton27-04.00Columbia (Lake City)
15.11Amy Price26-05.00Nease
16.11Amanda Cote26-00.00Nease
17.9Dawn Thomas25-09.00Gainesville
18.10Jessica Moore-Wells0.25Middleburg
--11Olivia HillDNSRidgeview
--9Hannah SullivanDNSColumbia (Lake City)
--10Clair RusselDNSColumbia (Lake City)
--10Teresa HendriethDNSEastside
--11Shantavia RichardsonDNSGainesville
 
Get your free Coach Account

Only coaches need an account to manage their team and register for meets. Everyone else can browse the stats without an account.


Are you a coach? Sign Up and start saving time.

All coach accounts are completely free.
Site Supporters gain extra features, such as team photos and advanced meet hosting features.