Team Results Management

Meet Info

 

Mens Results Switch to

100 Meters  Varsity - Finals

1.11Markeem Adams10.90West Seattle
2.12Aaron Grymes11.10West Seattle
3.12Marshall Hance11.60West Seattle
4.11Tevin Jenkins11.80Ingraham
5.11Brandon Brown12.10Ingraham
6.11Oscar Freeman12.20Ingraham
7.11Darvelle Lee12.30West Seattle
8.12Andrew Tran12.40Ingraham
9.12Marcus Hamlin12.50West Seattle
10.11Danny Phan12.70West Seattle
11.12Nick Wright13.00Ingraham
12.10Christian Sison13.40Ingraham
10Deandre ScottDNSIngraham
11Ryan VarnumDNSIngraham
11Elijah HallDNSIngraham
 

200 Meters  Varsity - Finals

1.11Markeem Adams22.30West Seattle
2.11Tevin Jenkins24.40Ingraham
3.10Tyson Kimball24.60West Seattle
4.11Brandon Brown24.90Ingraham
5.11Oscar Freeman25.10Ingraham
6.11Josh Kasim26.00West Seattle
7.12Andrew Tran26.10Ingraham
8.11Danny Phan26.70West Seattle
9.10Jose Dante-Torion28.20Lakeside (Seattle)
10.11Kevin McCullough29.10Lakeside (Seattle)
11Ryan VarnumDNSIngraham
10Christian SisonDNSIngraham
10Deandre ScottDNSIngraham
9Isaac JohnsonDNSWest Seattle
12Nick WrightDNSIngraham
12Marshall HanceDNSWest Seattle
 

400 Meters  Varsity - Finals

1.12Eddie Baker53.80West Seattle
2.12Ian Keithly54.30West Seattle
3.12Sean Chapman55.00West Seattle
4.12Jules Guay-Binion55.40West Seattle
5.12Micah Larus-Stone59.00Lakeside (Seattle)
6.12Bennett Kielbon1:00.50West Seattle
6.9Isaac Johnson1:00.50West Seattle
8.11Jake McGanney1:02.00Lakeside (Seattle)
9.12Nolan Magee1:03.80West Seattle
11Ryan VarnumDNSIngraham
12Nick WrightDNSIngraham
12Sergio Manuel Ignacio Cofre MartelDNSIngraham
9Ross CollazoDNSIngraham
10Deandre ScottDNSIngraham
10Christian SisonDNSIngraham
 

800 Meters  Varsity - Finals

1.12Sergio Manuel Ignacio Cofre Martel2:29.4hIngraham
2.11Ryan Foley2:36.5hWest Seattle
3.9Gunnar Denton2:42.3hIngraham
4.9Quinn Mackenzie2:43.7hIngraham
5.12John Fotheringham2:55.9hIngraham
6.9Erik Hammarlund2:57.9hIngraham
7.9Ross Collazo3:15.2hIngraham
11Yusuf HajiDNSIngraham
11Brendan HoggDNSIngraham
11Abraham BerheDNSIngraham
 

1600 Meters  Varsity - Finals

1.12Kyle MacDonald4:51.70West Seattle
2.11Jake McGanney5:11.40Lakeside (Seattle)
3.11Brendan Hogg5:12.70Ingraham
4.12Sergio Manuel Ignacio Cofre Martel5:36.00Ingraham
5.9Gunnar Denton5:52.20Ingraham
6.9Erik Hammarlund6:07.70Ingraham
7.9Quinn Mackenzie6:24.10Ingraham
8.12John Fotheringham6:25.10Ingraham
9.9Ross Collazo7:05.50Ingraham
9Luke AllenDNSIngraham
12Luke WhelanDNSIngraham
10Abdallahi AbdiDNSIngraham
11Yusuf HajiDNSIngraham
11Eli SwedlowDNSWest Seattle
11Ryan FoleyDNSWest Seattle
11Abraham BerheDNSIngraham
 

3200 Meters  Varsity - Finals

1.10Abdallahi Abdi10:52.50Ingraham
2.9Brian Masterson12:08.20Lakeside (Seattle)
3.12Drew Gregg12:10.90Lakeside (Seattle)
4.11Eli Swedlow13:17.80West Seattle
5.11Paul Tenge13:19.80West Seattle
9Luke AllenDNSIngraham
 

110m Hurdles - 39"  Varsity - Finals

1.11Joe Bell Austin17.50West Seattle
2.12Dimitri Woods17.90Lakeside (Seattle)
 

300m Hurdles - 36"  Varsity - Finals

1.11Zach Siegler42.90Lakeside (Seattle)
2.11Joe Bell Austin44.90West Seattle
3.11Elison Tran46.60West Seattle
4.10Tre Smith51.00West Seattle
5.11Jamari Torrence51.60Lakeside (Seattle)
6.11Dezmond Goff52.00Lakeside (Seattle)
 

4x100 Relay  Varsity - Finals

1.-Markeem Adams
Aaron Grymes
Marshall Hance
Ian Keithly
43.40West Seattle
2.-Brandon Brown
Tevin Jenkins
Andrew Tran
Oscar Freeman
46.80Ingraham
-Zach Siegler
Dimitri Woods
Jose Dante-Torion
Micah Larus-Stone
DNSLakeside (Seattle)
 

4x400 Relay  Varsity - Finals

1.-Kyle MacDonald
Jules Guay-Binion
Joe Bell Austin
Marquis Simmons
3:46.60West Seattle
2.-Jamari Torrence
Drew Gregg
Dimitri Woods
Zach Siegler
4:12.20Lakeside (Seattle)
 

Shot Put - 12lb  Varsity - Finals

1.11Anthony Franklin Jr35-06.00West Seattle
2.12Daniel Patnode34-05.50West Seattle
3.11Alex Conner34-04.00West Seattle
4.10Josh Morris32-03.50West Seattle
5.11Kevin McCullough31-09.00Lakeside (Seattle)
6.12Micah Larus-Stone31-03.00Lakeside (Seattle)
7.9Kody Burleson29-01.50Lakeside (Seattle)
8.11Sam Ameny26-03.50West Seattle
9.9Clenten Terrell19-01.00West Seattle
 

High Jump  Varsity - Finals

1.12Marquis Simmons5-00.00West Seattle
12Bennett KielbonNHWest Seattle
 

Pole Vault  Varsity - Finals

1.11Ellis Hazard12-00.00Lakeside (Seattle)
2.12Dimitri Woods10-06.00Lakeside (Seattle)
3.12Micah Larus-Stone7-00.00Lakeside (Seattle)
12Henry CarpenterDNSWest Seattle
 

Long Jump  Varsity - Finals

1.12Aaron Grymes20-01.00West Seattle
2.11Joe Bell Austin19-01.50West Seattle
3.12Marquis Simmons19-00.00West Seattle
4.9Isaac Johnson17-07.00West Seattle
5.11Danny Phan14-11.00West Seattle
11Josh KasimNDWest Seattle
11Elijah HallNDIngraham
 

Triple Jump  Varsity - Finals

1.12Marquis Simmons39-01.00West Seattle
2.12Marcus Hamlin35-01.00West Seattle
 

Womens Results Switch to

100 Meters  Varsity - Finals

1.9Allanah Whitehall13.10Lakeside (Seattle)
2.12Lizzie Perkins13.20West Seattle
3.9Madison French13.60West Seattle
4.10Lara Adekoya13.80Lakeside (Seattle)
5.9Karina Toy14.60Ingraham
6.9Lindsey Smith15.10Ingraham
7.11Hanna Abaata15.20Ingraham
8.9Caroline Thach17.40Ingraham
10Cleo StannardDNSIngraham
 

200 Meters  Varsity - Finals

1.9Kris Tollefson27.50West Seattle
2.9Allanah Whitehall27.60Lakeside (Seattle)
3.10Caroline Deurwarder30.60Ingraham
4.9Lindsey Smith33.10Ingraham
5.10Sydney Green33.20Lakeside (Seattle)
11Hanna AbaataDNSIngraham
10Sophie RevereDNSLakeside (Seattle)
10Lara AdekoyaDNSLakeside (Seattle)
 

400 Meters  Varsity - Finals

1.9Kris Tollefson1:01.20West Seattle
2.10Kendall Kielbon1:04.80West Seattle
3.10Caroline Deurwarder1:09.40Ingraham
4.12Ashley Hamman1:12.20West Seattle
5.9Lindsey Smith1:21.90Ingraham
9Sabina O'Rourke-PerryDNSWest Seattle
11Catherine RosemanDNSLakeside (Seattle)
 

800 Meters  Varsity - Finals

1.10Madeline Rathbun2:30.80Lakeside (Seattle)
2.11Lena Cardoso2:42.40Ingraham
3.9Nicole Broten2:51.80West Seattle
4.12Sarah Rogers2:59.30Ingraham
5.12Kaitlyn Loubet-Senear3:00.70Ingraham
6.11Feriwoine Mulugeta3:23.20Ingraham
7.12Josie M-G3:34.20Ingraham
10Danielle NurickDNSIngraham
12Kelsey JonesDNSIngraham
10Jasmine IssacsonDNSIngraham
10Ana GreeleyDNSIngraham
11Melinda RankinDNSIngraham
12Leah HeckDNSIngraham
12Hillary HandyDNSIngraham
10Maddy KernDNSIngraham
12Katherine MillerDNSIngraham
 

1600 Meters  Varsity - Finals

1.12Chandler Dennison5:42.30West Seattle
2.12Sarah Rogers6:35.80Ingraham
3.12Kaitlyn Loubet-Senear6:36.00Ingraham
4.9Abby Oaks6:39.20Lakeside (Seattle)
5.11Feriwoine Mulugeta7:47.60Ingraham
6.12Josie M-G7:56.00Ingraham
7.12Hillary Handy8:05.40Ingraham
10Danielle NurickDNSIngraham
12Leah HeckDNSIngraham
11Melinda RankinDNSIngraham
10Clarkie HusseyDNSLakeside (Seattle)
12Kelsey JonesDNSIngraham
12Karen EdlefsenDNSIngraham
10Maddy KernDNSIngraham
10Jasmine IssacsonDNSIngraham
10Ana GreeleyDNSIngraham
12Katherine MillerDNFIngraham
 

3200 Meters  Varsity - Finals

1.12Ashley Hamman12:34.40West Seattle
2.10Clarkie Hussey13:11.30Lakeside (Seattle)
3.11Catherine Roseman13:43.10Lakeside (Seattle)
4.12Kaitlyn Loubet-Senear13:55.90Ingraham
 

100m Hurdles - 33"  Varsity - Finals

1.9Holly Ledbetter19.60Lakeside (Seattle)
2.9Sophie Shank20.20Lakeside (Seattle)
3.12Allegra Roberts21.40Lakeside (Seattle)
11Emi LawsonDNSLakeside (Seattle)
 

300m Hurdles - 30"  Varsity - Finals

1.9Holly Ledbetter56.20Lakeside (Seattle)
 

4x100 Relay  Varsity - Finals

1.-Chandler Dennison
Kris Tollefson
Madison French
Lizzie Perkins
52.10West Seattle
2.-Sophie Revere
Emi Lawson
Lara Adekoya
Sydney Green
54.90Lakeside (Seattle)
 

4x200 Relay  Varsity - Finals

-Sophie Revere
Sewa Adekoya
Morgan Richmond
Allegra Roberts
DNSLakeside (Seattle)
 

4x400 Relay  Varsity - Finals

1.-Allanah Whitehall
Emi Lawson
Madeline Rathbun
Clarkie Hussey
4:26.60Lakeside (Seattle)
 

Shot Put - 4kg  Varsity - Finals

1.11Emi Lawson35-11.00Lakeside (Seattle)
2.11Sewa Adekoya33-06.00Lakeside (Seattle)
3.10Naquea Smith24-07.00West Seattle
4.10Kiah Grymes24-03.00West Seattle
5.11Melinda Gallagher23-04.00West Seattle
6.10Flannery Dennison21-11.00West Seattle
 

High Jump  Varsity - Finals

1.11Melinda Gallagher4-04.00West Seattle
2.10Kendall Kielbon4-02.00West Seattle
3.10Flannery Dennison4-00.00West Seattle
11Emi LawsonDNSLakeside (Seattle)
 

Pole Vault  Varsity - Finals

12Rachael SevertsonDNSLakeside (Seattle)
9Morgan RichmondNHLakeside (Seattle)
10Cleo StannardDNSIngraham
9Caroline ThachNHIngraham
9Karina ToyNHIngraham
 

Long Jump  Varsity - Finals

1.12Lizzie Perkins15-08.00West Seattle
2.10Lara Adekoya14-09.00Lakeside (Seattle)
3.11Sewa Adekoya14-07.00Lakeside (Seattle)
4.9Madison French13-08.00West Seattle
5.10Sydney Green12-02.00Lakeside (Seattle)
12Hannah WatkinsDNSWest Seattle
 

Triple Jump  Varsity - Finals

1.12Lizzie Perkins32-06.00West Seattle
2.10Kendall Kielbon29-02.50West Seattle
 

Teams

Swipe to view all teams