Team Results Management

Meet Info

Division 1Division 2VarsityFinalsPrelims
Highlighter is active, an entry to highlight.

100 Meters  Division 1 - Finals

1.12Brandon Gilbert11.32aSouth Park
2.12Brian Archie11.33aNiagara Falls
3.9Wayne Gordon11.36aSweet Home
4.12Brandon Murie11.54aIroquois
5.11Dominic Smith11.62aLafayette (Buffalo)
6.11Kyle Carson11.68aFrontier Central
7.11Ken Boyer11.86aAlbion
8.11Moe Lauchert12.00aHamburg Central
 

100 Meters  Division 2 - Finals

1.12Rahkeem Wiggins11.00aCleveland Hill
2.12Nick Campfield11.03aCleveland Hill
3.12Lucas Hellwig11.17aPortville Central
4.12John King11.29aBurgard Vocational
5.12Nick Lombardozzi11.44aClymer Central
6.12Jake Larson11.52aMaple Grove
7.12Jeff Bulger11.57aCassadaga Valley Cen...
8.12Otuken Guido11.72aEast Buffalo
 

100 Meters  Division 1 - Prelims

1.12Brian Archie11.22aNiagara Falls
3.9Wayne Gordon11.49aSweet Home
5.11Kyle Carson11.56aFrontier Central
2.12Brandon Gilbert11.59aSouth Park
6.12Brandon Murie11.65aIroquois
7.11Moe Lauchert11.80aHamburg Central
4.11Dominic Smith11.85aLafayette (Buffalo)
8.11Ken Boyer11.92aAlbion
9.10Cameron Matthews11.97aAmherst Central
10.12Evan Hughes12.05aWilliamsville North
11.12Brynell Middleton12.14aLockport
 

100 Meters  Division 2 - Prelims

1.12Rahkeem Wiggins11.15aCleveland Hill
3.12Lucas Hellwig11.28aPortville Central
2.12Nick Campfield11.44aCleveland Hill
4.12John King11.55aBurgard Vocational
5.12Nick Lombardozzi11.62aClymer Central
6.12Jake Larson11.63aMaple Grove
7.12Jeff Bulger11.73aCassadaga Valley Cen...
8.12Otuken Guido11.76aEast Buffalo
9.12Andy Wrazen11.82aJohn F Kennedy (Chee...
10.10D'ante Mims11.83aMedina
11.11Julian Bermingham11.88aEden Senior
12.12Mike Malicki11.97aPioneer Central
13.12Ryan Storms12.07aDepew
14.12Thomas Woodley12.47aLeonardo DaVinci
15.12Derrick Greene12.60aBurgard Vocational
 

200 Meters  Division 1 - Finals

1.11Jon Mallard22.56aNiagara Falls
2.12Kennith Anaya22.62aSweet Home
3.12Chris Nelson22.99aLancaster Central
4.12Brandon Gilbert23.14aSouth Park
5.12Oraine Allen23.32aNiagara Falls
6.9Wayne Gordon23.68aSweet Home
7.12Jesse Fodero24.29aWest Seneca East
8.12Shawn Winter24.52aGrand Island Central
 

200 Meters  Division 2 - Finals

1.12Rahkeem Wiggins22.41aCleveland Hill
2.12Nick Lombardozzi22.90aClymer Central
3.12Nick Campfield23.18aCleveland Hill
4.12Jake Larson23.22aMaple Grove
5.12Matt Adams23.66aFalconer
6.12Tony Dechario23.71aChautauqua Lake Cent...
7.11Julian Bermingham24.18aEden Senior
8.12Ryan Storms24.30aDepew
9.11Kyle Delgado24.41aDunkirk
 

200 Meters  Division 1 - Prelims

1.12Kennith Anaya22.43aSweet Home
3.12Chris Nelson22.70aLancaster Central
2.11Jon Mallard22.85aNiagara Falls
4.9Wayne Gordon22.92aSweet Home
5.12Brandon Gilbert23.07aSouth Park
6.12Oraine Allen23.28aNiagara Falls
7.12Jesse Fodero23.33aWest Seneca East
8.12Shawn Winter23.35aGrand Island Central
9.12Keith Williams23.55aLafayette (Buffalo)
9.11Dominic Smith23.55aLafayette (Buffalo)
11.11Darrien Payne23.69aNiagara Falls
12.11Sinclair Johnson23.75aWilliamsville North
13.11Derek Bongiovanni24.31aStarpoint Central
 

200 Meters  Division 2 - Prelims

1.12Rahkeem Wiggins22.29aCleveland Hill
2.12Nick Campfield22.69aCleveland Hill
3.12Nick Lombardozzi22.88aClymer Central
5.12Jake Larson23.05aMaple Grove
4.12Matt Adams23.25aFalconer
6.12Tony Dechario23.50aChautauqua Lake Cent...
7.11Julian Bermingham23.70aEden Senior
8.11Kyle Delgado23.87aDunkirk
8.12Ryan Storms23.87aDepew
10.12Mike Malicki23.98aPioneer Central
11.12Otuken Guido24.12aEast Buffalo
12.12Chris Rhinehart24.14aOlean
 

400 Meters  Division 1 - Finals

1.10Cordell Johnson51.75aNiagara Falls
2.12Jesse Fodero51.76aWest Seneca East
3.11Jim May52.23aLockport
4.9Dillon Kane52.42aLockport
5.11Drew Dirienzo52.52aLancaster Central
6.12Bert Smith53.14aAmherst Central
7.11Chris Stessing53.18aGrand Island Central
8.11Travis Stover53.48aLockport
 

400 Meters  Division 2 - Finals

1.12Chris Rhinehart49.99aOlean
2.12Joe Puntoriero50.60aCleveland Hill
3.12Alex Rexach51.27aDunkirk
4.12Aaron Andzelik51.56aChautauqua Lake Cent...
5.12Kris Heidrick51.66aAllegany-Limestone
6.12Brian Schork51.74aDepew
8.12Marquette Shaw53.89aEast Buffalo
 

400 Meters  Division 1 - Prelims

1.11Drew Dirienzo51.01aLancaster Central
3.10Cordell Johnson51.50aNiagara Falls
2.12Jesse Fodero51.83aWest Seneca East
5.9Dillon Kane51.85aLockport
6.11Chris Stessing52.03aGrand Island Central
7.12Bert Smith52.08aAmherst Central
4.11Jim May52.15aLockport
8.11Travis Stover52.77aLockport
9.11Darwin Aiken52.98aKenmore West
10.11Ken Boyer53.22aAlbion
11.12Jordan Gibson53.36aGrand Island Central
12.12Fernando Recio53.67aWilliamsville East
13.12Shane Rende54.08aKenmore East
14.12Elliott Bible54.34aAmherst Central
 

400 Meters  Division 2 - Prelims

1.12Chris Rhinehart50.34aOlean
3.12Aaron Andzelik51.29aChautauqua Lake Cent...
2.12Alex Rexach51.30aDunkirk
4.12Joe Puntoriero51.35aCleveland Hill
6.12Kris Heidrick52.17aAllegany-Limestone
7.12Marquette Shaw52.22aEast Buffalo
8.12Brian Schork52.41aDepew
9.12Paul Foster52.85aSpringville-Griffith...
10.11Andy Lalka52.94aTonawanda
11.11Ben Boberg53.03aWest Valley Central
12.11Hakeem McCarty53.39aWest Valley Central
13.11Levi Bursch53.44aSouthwestern
14.9Terrance Ware53.74aEast Buffalo
15.11John Vincent54.33aWilson Central
 

800 Meters  Division 1 - Finals

1.12Evan Tsembelis1:55.52aGrand Island Central
2.11Tony George1:57.48aWest Seneca West
3.11Christian Warchocki1:57.91aNiagara-Wheatfield
4.11Brennan Cain1:58.33aLockport
5.12Caryl Brunner2:00.32aKenmore West
6.11Kyle Pilecki2:01.48aWest Seneca East
7.10Chris Meyer2:01.67aGrand Island Central
8.10Jake Wukovits2:02.15aLancaster Central
9.12Alex Simon2:03.21aHutchinson-Central T...
10.12Alex Farrell2:03.29aNorth Tonawanda
11.11Ryan Perry2:03.51aWilliamsville North
12.12Nic Dye2:04.51aLockport
13.12Max Fogel2:04.97aWilliamsville East
14.12Isaac Hagen2:06.16aSweet Home
15.11Mike Ballow2:07.22aClarence
 

800 Meters  Division 2 - Finals

1.12Adam Irr2:00.15aNewfane
2.12Jeff Mason2:00.90aFrewsburg
3.12Peter Oldani2:01.25aClymer Central
4.12Mike Waclawski2:02.16aDunkirk
5.9Tyler Scheving2:02.44aBarker Central
6.12Zack Shaw2:02.84aPortville Central
7.11Ryan Lollier2:04.67aOlean
8.10Josh Skowronski2:05.07aAlden Central
9.10Nathan Godson2:05.55aDepew
10.12Zac Nelson2:05.78aSouthwestern
11.12Andrew Mehmel2:06.00aOlean
12.11Josh Phelps2:06.39aFalconer
13.11Alex Wills2:07.40aFredonia
14.12Ben Kolich2:07.65aEast Aurora
15.12Ryan Peters2:08.22aAkron Central
16.12Jeff Rozler2:09.38aMaple Grove
 

1500 Meters  Varsity - Finals

1.12Vitaly Sergeyev4:30.70aAmherst Central
1.12Spencer Lefort4:39.65aPioneer Central
2.12Robby Seyler4:45.03aLewiston Porter
3.12George Lombardo4:47.13aCheektowaga Central
4.10John Mosley4:50.93aNiagara Falls
2.10Steven Myers4:53.73aSilver Creek
5.12Jordan Lawson4:54.47aWilliamsville East
3.11Ryan Karmazym4:57.83aSilver Creek
6.10Ragner Rutenberg4:58.34aNiagara-Wheatfield
4.12Jae Weakfall4:58.57aSalamanca City Central
5.12Ricky Brooks5:00.32aDepew
6.10Jordan Thompson5:01.74aOlean
7.10Calvin Stallworth5:03.17aDunkirk
7.11Ron Major5:03.31aWest Seneca West
8.12Andy Westpfhal5:06.40aLackawanna
9.12Josh Klyczek5:07.79aJohn F Kennedy (Chee...
8.12Sean Sanders5:08.38aSweet Home
10.11Zach Gelen5:09.61aAllegany-Limestone
11.12Shawn Evelo5:12.07aPioneer Central
9.10Nathan Taggart5:14.62aWilliamsville North
10.12Jesse Radzikowski5:14.97aClarence
12.11Patrick Craft5:15.90aJohn F Kennedy (Chee...
11.10Scott Knaak5:29.71aAlbion
13.11Trenton Harris5:30.24aLeonardo DaVinci
14.10Anthony Emmanuele5:30.91aDepew
12.12Anthony O'Meally6:00.81aGrand Island Central
13.11Zach Manquen6:04.65aGrand Island Central
 

1600 Meters  Division 1 - Finals

1.12Evan Tsembelis4:19.08aGrand Island Central
2.12Joe Whelan4:19.13aHamburg Central
3.12Scott Ryan4:30.11aWilliamsville East
4.11Eric Willis4:32.68aClarence
5.12Caryl Brunner4:37.42aKenmore West
6.11Kyle Pilecki4:37.49aWest Seneca East
7.11Donte Ettipio4:37.73aHutchinson-Central T...
8.12Alex Simon4:38.87aHutchinson-Central T...
9.11Ryan Perry4:39.10aWilliamsville North
10.12Joe Seitz4:40.24aWilliamsville North
11.9Mike Feeney4:40.38aLockport
12.12Isaac Hagen4:46.26aSweet Home
13.10Don Seitz4:49.47aWilliamsville North
14.11Savantuay Boyette4:53.03aJamestown
---12Mike ThielmanDQWilliamsville North
 

1600 Meters  Division 2 - Finals

1.11Clifford Nielson4:29.47aGowanda Central
2.12Scott Anderson4:31.24aEast Aurora
3.12Adam Irr4:34.86aNewfane
4.10Nick Orlowski4:35.39aAlden Central
5.9Tyler Scheving4:42.25aBarker Central
6.11Tyler Sweet4:42.71aClymer Central
7.12Kyle Dash4:43.28aPioneer Central
8.11Morgan Clark4:44.87aCattaraugus-Little V...
9.11Vince Donner4:45.88aRoyalton Hartland
10.12Jeff Mason4:46.81aFrewsburg
11.12Zac Nelson4:46.95aSouthwestern
12.10Nathan Godson4:46.96aDepew
13.11Tom Neu4:51.95aEast Aurora
14.11Alex Wills5:25.82aFredonia
---10Nathan OdrobinaDNFJohn F Kennedy (Chee...
 

3200 Meters  Division 1 - Finals

1.12Joe Whelan9:20.89aHamburg Central
2.11Drew Perilli9:23.83aLockport
3.11Brendan Gregg9:58.69aWest Seneca West
4.10Don Seitz9:58.70aWilliamsville North
5.12Joe Seitz10:02.71aWilliamsville North
6.12Dana Walpole10:04.07aHutchinson-Central T...
7.11Zach Ahart10:04.10aStarpoint Central
8.12Mike Thielman10:12.77aWilliamsville North
9.12Jamie Rindfuss10:13.05aHamburg Central
10.11Savantuay Boyette10:17.50aJamestown
11.12Jeremy Orton10:19.23aLockport
12.11Lee Swaydis10:22.69aFrontier Central
13.10Nick Masiello10:22.71aGrand Island Central
14.12Alex Lennert10:49.17aLockport
 

3200 Meters  Division 2 - Finals

1.12Lyle O'Brien9:46.74aEast Aurora
2.12Scott Anderson9:47.25aEast Aurora
3.11Clifford Nielson9:50.78aGowanda Central
4.10Nick Orlowski10:02.27aAlden Central
5.11Vince Donner10:04.65aRoyalton Hartland
6.10Ryan Koch10:14.50aDepew
7.12Kyle Dash10:16.43aPioneer Central
8.11Knick Akin10:28.88aChautauqua Lake Cent...
9.10Chad Maloy10:30.27aSpringville-Griffith...
10.11Morgan Clark10:32.86aCattaraugus-Little V...
11.12Eric Kowalik10:39.03aAkron Central
12.12Tom Conti10:42.73aFredonia
13.12Brendan Green11:25.74aMaple Grove
---10Kevin O'ConnorDQEast Aurora
---10Alex WebergDQEast Aurora
 

110m Hurdles - 39"  Division 1 - Finals

1.12Joshua Blango14.98aSweet Home
2.12Kennith Anaya15.05aSweet Home
3.12Will Cole15.38aHamburg Central
4.11Durelle Crittenden15.51aNiagara Falls
5.11Jeff Harvey15.83aMaryvale
6.11EJ Dinki16.08aClarence
7.12Justin Salas16.25aKenmore West
8.10Jacob Wray16.27aStarpoint Central
 

110m Hurdles - 39"  Division 2 - Finals

1.12Matt Johnston15.08aOlean
2.12Nick Lombardozzi15.37aClymer Central
3.12Matt Adams15.62aFalconer
4.12Andy Wrazen15.66aJohn F Kennedy (Chee...
5.11Jeff Swick15.77aRoyalton Hartland
6.10Travis DeMuth16.36aAlden Central
7.12John Conti16.50aFredonia
8.11Willie Simmons16.78aCleveland Hill
 

110m Hurdles - 39"  Varsity - Finals

1.12Jesse Radzikowski15.82aClarence
1.12Spencer Lefort16.24aPioneer Central
2.12Ricky Brooks16.55aDepew
2.11Ron Major16.63aWest Seneca West
3.11Trenton Harris16.90aLeonardo DaVinci
3.11Zach Manquen17.00aGrand Island Central
4.11Zach Gelen17.15aAllegany-Limestone
4.10Calvin Stallworth17.15aDunkirk
6.12Shawn Evelo17.23aPioneer Central
4.12George Lombardo17.27aCheektowaga Central
5.10Nathan Taggart17.41aWilliamsville North
6.12Robby Seyler17.61aLewiston Porter
7.12Jae Weakfall17.89aSalamanca City Central
7.10Scott Knaak17.90aAlbion
8.11Patrick Craft18.17aJohn F Kennedy (Chee...
8.12Anthony O'Meally18.50aGrand Island Central
9.10Steven Myers18.63aSilver Creek
10.10Jordan Thompson18.69aOlean
11.12Josh Klyczek19.08aJohn F Kennedy (Chee...
12.10Anthony Emmanuele19.28aDepew
13.11Ryan Karmazym19.40aSilver Creek
14.10Jarred Bogardus19.57aGowanda Central
9.10Ragner Rutenberg20.04aNiagara-Wheatfield
15.12Andy Westpfhal20.17aLackawanna
10.12Jordan Lawson21.31aWilliamsville East
11.12Sean Sanders22.58aSweet Home
---10John MosleyDQNiagara Falls
---12Alec SpearsDQAllegany-Limestone
---12Vitaly SergeyevDQAmherst Central
 

110m Hurdles - 39"  Division 1 - Prelims

1.12Joshua Blango14.89aSweet Home
2.12Kennith Anaya15.18aSweet Home
3.12Will Cole15.39aHamburg Central
4.11Durelle Crittenden15.61aNiagara Falls
5.12Justin Salas15.96aKenmore West
6.11EJ Dinki16.02aClarence
7.11Jeff Harvey16.10aMaryvale
8.10Jacob Wray16.14aStarpoint Central
9.10Charlie Kenyon16.24aWilliamsville North
10.11Rene Beauchemin16.42aIroquois
11.11Huron Hill III16.45aWilliamsville South
12.12Justin Lagreca16.55aLockport
13.9Chesley McNeil16.63aAmherst Central
14.12Nick Hoffman16.76aWilliamsville South
15.10Emmanuel Cott17.12aHutchinson-Central T...
16.12Timmy Gleen17.47aHutchinson-Central T...
 

110m Hurdles - 39"  Division 2 - Prelims

1.12Matt Adams15.51aFalconer
2.12Matt Johnston15.54aOlean
3.11Willie Simmons15.96aCleveland Hill
4.12Nick Lombardozzi16.13aClymer Central
5.12John Conti16.17aFredonia
6.12Andy Wrazen16.19aJohn F Kennedy (Chee...
7.11Jeff Swick16.25aRoyalton Hartland
8.10Travis DeMuth16.60aAlden Central
9.10Matt Allen16.67aOlean
10.12Nick Perison17.10aEden Senior
11.9Darryl Spencer17.16aCleveland Hill
12.11Andrew Gilliam17.34aCleveland Hill
 

400m Hurdles - 36"  Division 1 - Finals

1.12Will Cole53.09aHamburg Central
2.12Justin Salas56.55aKenmore West
3.11Huron Hill III57.94aWilliamsville South
4.10Cameron Olejniczak58.85aCheektowaga Central
5.11Dustin Johnson1:00.39aNorth Tonawanda
6.11Cody Degen1:03.14aWilliamsville East
7.10Alex Bock1:03.50aWilliamsville South
8.12Ryan Woodard1:05.35aLancaster Central
 

400m Hurdles - 36"  Division 2 - Finals

1.11Jordan Reynolds56.65aChautauqua Lake Cent...
2.11Scott Baglia57.43aFalconer
3.12David LaMantia59.21aSouthwestern
4.11Zack Penhollow59.51aFalconer
5.12Tom Quinlan59.96aOlean
6.9Dylan Cassidy1:00.03aFredonia
7.12Antoine Aronson1:01.10aMaple Grove
8.9Darryl Spencer1:01.18aCleveland Hill
 

400m Hurdles - 36"  Division 1 - Prelims

1.12Will Cole54.09aHamburg Central
2.12Justin Salas56.54aKenmore West
3.11Huron Hill III58.33aWilliamsville South
4.10Cameron Olejniczak59.33aCheektowaga Central
5.10Alex Bock59.52aWilliamsville South
6.12Ryan Woodard1:00.39aLancaster Central
7.11Dustin Johnson1:00.58aNorth Tonawanda
8.11Cody Degen1:00.69aWilliamsville East
9.10Jacob Wray1:01.00aStarpoint Central
10.11Rene Beauchemin1:01.27aIroquois
11.12Josh Mertzlufft1:01.55aLancaster Central
12.11Durelle Crittenden1:02.62aNiagara Falls
13.11Jared Northrup1:02.89aGrand Island Central
14.10Mackie Gage1:13.37aWilliamsville North
 

400m Hurdles - 36"  Division 2 - Prelims

1.11Scott Baglia57.90aFalconer
2.11Jordan Reynolds58.76aChautauqua Lake Cent...
3.9Darryl Spencer59.33aCleveland Hill
5.12David LaMantia59.62aSouthwestern
6.12Antoine Aronson1:00.17aMaple Grove
4.12Tom Quinlan1:00.19aOlean
7.11Zack Penhollow1:00.72aFalconer
8.9Dylan Cassidy1:00.73aFredonia
9.9Nate Andres1:01.25aPioneer Central
10.10Christian Igielinski1:01.26aGowanda Central
11.11Nick Irr1:01.93aNewfane
12.11Jeff Swick1:02.15aRoyalton Hartland
13.10Bill Prendergast1:02.62aHolland Central
14.11Josh Strough1:03.99aTonawanda
16.11Willie Simmons1:07.75aCleveland Hill
 

3k Steeplechase  Division 1 - Finals

1.11Jared Quinn10:04.33aNorth Tonawanda
2.11Taylor Yerrick10:12.58aClarence
3.12Matt Chase10:22.22aKenmore West
4.10Brandon Delgado10:43.31aJamestown
5.12Alex Lennert10:50.65aLockport
6.10Derek Stacey10:54.71aGrand Island Central
7.11William Serediuk11:00.64aHutchinson-Central T...
8.11Greg Dziuba11:15.76aClarence
9.10Zachary Fox11:31.45aAmherst Central
 

3k Steeplechase  Division 2 - Finals

1.12Lyle O'Brien10:04.44aEast Aurora
2.10Kevin Brown10:12.20aGowanda Central
3.11John-Louis Pane10:28.89aMedina
4.11Knick Akin10:35.61aChautauqua Lake Cent...
5.11Richard Allen10:51.65aFalconer
6.11Chris VanderBrook10:54.06aTonawanda
7.9Dakota Spencer10:59.37aOlean
8.12Eric Kowalik11:00.46aAkron Central
9.10Chad Maloy11:03.77aSpringville-Griffith...
10.9Alex Marra11:09.95aOlean
11.7Corey Wefing11:13.20aMaple Grove
12.12Jack Wynes11:22.58aEast Aurora
13.12Kris Wright11:39.05aRandolph
14.12Brendan Green11:39.18aMaple Grove
 

4x100 Relay  Division 1 - Finals

1.-Relay Team 42.42aSweet Home
2.-Relay Team 42.82aNiagara Falls
3.-Relay Team 43.76aGrand Island Central
4.-Relay Team 44.79aLafayette (Buffalo)
5.-Relay Team 44.82aNiagara-Wheatfield
6.-Relay Team 45.13aFrontier Central
7.-Relay Team 45.44aLockport
8.-Relay Team 46.03aWilliamsville South
 

4x100 Relay  Division 2 - Finals

1.-Relay Team 44.19aCleveland Hill
2.-Relay Team 44.59aPortville Central
3.-Relay Team 45.16aOlean
4.-Relay Team 45.17aFalconer
5.-Relay Team 45.26aEast Buffalo
6.-Relay Team 45.58aChautauqua Lake Cent...
7.-Relay Team 45.76aDepew
 

4x100 Relay  Division 1 - Prelims

1.-Relay Team 42.54aSweet Home
2.-Relay Team 43.51aNiagara Falls
3.-Relay Team 43.82aGrand Island Central
4.-Relay Team 44.32aLafayette (Buffalo)
5.-Relay Team 45.16aFrontier Central
6.-Relay Team 45.22aNiagara-Wheatfield
7.-Relay Team 45.48aLockport
8.-Relay Team 45.57aWilliamsville South
9.-Relay Team 45.78aHutchinson-Central T...
10.-Relay Team 45.87aAmherst Central
11.-Relay Team 45.89aBennett
12.-Relay Team 46.10aClarence
13.-Relay Team 46.70aStarpoint Central
----Relay Team DQKenmore West
 

4x100 Relay  Division 2 - Prelims

1.-Relay Team 43.92aCleveland Hill
2.-Relay Team 44.66aPortville Central
3.-Relay Team 45.08aFalconer
4.-Relay Team 45.11aAlden Central
5.-Relay Team 45.11aEast Buffalo
6.-Relay Team 45.12aOlean
7.-Relay Team 45.32aChautauqua Lake Cent...
8.-Relay Team 45.49aDepew
9.-Relay Team 45.54aEden Senior
10.-Relay Team 45.57aMaple Grove
11.-Relay Team 45.62aSouthwestern
12.-Relay Team 46.08aBurgard Vocational
13.-Relay Team 46.20aMedina
14.-Relay Team 47.55aNewfane
----Relay Team DNFDunkirk
 

4x400 Relay  Division 1 - Finals

1.-Relay Team 3:28.16aGrand Island Central
2.-Relay Team 3:28.74aLockport
3.-Relay Team 3:29.30aLancaster Central
4.-Relay Team 3:34.28aAmherst Central
5.-Relay Team 3:35.19aHamburg Central
6.-Relay Team 3:36.47aKenmore West
7.-Relay Team 3:38.36aFrontier Central
8.-Relay Team 3:40.33aWilliamsville North
9.-Relay Team 3:41.32aIroquois
10.-Relay Team 3:42.74aCheektowaga Central
11.-Relay Team 3:42.86aHutchinson-Central T...
12.-Relay Team 3:43.35aClarence
13.-Relay Team 3:43.45aStarpoint Central
14.-Relay Team 3:45.74aLafayette (Buffalo)
15.-Relay Team 3:47.32aWilliamsville South
16.-Relay Team 3:47.34aNorth Tonawanda
 

4x400 Relay  Division 2 - Finals

1.-Relay Team 3:31.62aDunkirk
2.-Relay Team 3:33.64aOlean
3.-Relay Team 3:34.48aRandolph
4.-Relay Team 3:34.57aFalconer
5.-Relay Team 3:35.00aDepew
6.-Relay Team 3:35.97aChautauqua Lake Cent...
7.-Relay Team 3:37.12aPortville Central
8.-Relay Team 3:37.91aTonawanda
9.-Relay Team 3:39.63aSouthwestern
10.-Relay Team 3:39.71aAkron Central
11.-Relay Team 3:40.70aAlden Central
12.-Relay Team 3:42.85aPioneer Central
13.-Relay Team 3:43.03aWilson Central
14.-Relay Team 3:48.35aEast Aurora
15.-Relay Team 3:50.11aCleveland Hill
16.-Relay Team 3:51.76aNewfane
17.-Relay Team 3:53.31aFrewsburg
 

4x800 Relay  Division 1 - Finals

1.-Relay Team 8:05.25aLockport
2.-Relay Team 8:06.59aHamburg Central
3.-Relay Team 8:09.49aClarence
4.-Relay Team 8:23.18aWest Seneca West
5.-Relay Team 8:23.49aWilliamsville East
6.-Relay Team 8:35.72aLancaster Central
7.-Relay Team 8:37.68aNorth Tonawanda
8.-Relay Team 8:39.10aHutchinson-Central T...
9.-Relay Team 8:44.44aGrand Island Central
10.-Relay Team 8:47.03aFrontier Central
11.-Relay Team 8:54.34aWilliamsville North
12.-Relay Team 8:56.63aStarpoint Central
13.-Relay Team 9:01.61aWilliamsville South
14.-Relay Team 9:07.17aIroquois
15.-Relay Team 9:15.08aKenmore West
 

4x800 Relay  Division 2 - Finals

1.-Relay Team 8:26.16aEast Aurora
2.-Relay Team 8:35.72aNewfane
3.-Relay Team 8:37.45aAlden Central
4.-Relay Team 8:40.65aAkron Central
5.-Relay Team 8:50.86aGowanda Central
6.-Relay Team 8:57.13aOlean
7.-Relay Team 9:04.26aFrewsburg
8.-Relay Team 9:06.75aAllegany-Limestone
9.-Relay Team 9:11.86aFalconer
10.-Relay Team 9:32.43aPioneer Central
11.-Relay Team 10:15.87aDunkirk
----Relay Team DQMaple Grove
 

Shot Put - 12lb  Division 1 - Finals

1.12Chris Buck55-00.25Frontier Central
2.12Geno Buono54-04.75Lancaster Central
3.12Jon Luke Krywalski51-06.00Lancaster Central
4.11Jim Donner49-09.00Niagara-Wheatfield
5.12Jake Miller49-03.75Lancaster Central
6.11Sean Harvey47-03.00Lancaster Central
7.11Jake Knier46-10.50Lancaster Central
8.10Mike Sciarrino46-07.25Lake Shore Central
9.12Mike Blank46-02.25Albion
10.12Taylor Turpin45-06.00Starpoint Central
11.12Nick Stenzil45-04.00Starpoint Central
12.12Brendan Ganschow44-09.75West Seneca West
13.12Greg Feathers44-07.00Grand Island Central
14.12Nick D'Amuro43-02.50Lewiston Porter
15.12Scott Farrell41-06.50North Tonawanda
 

Shot Put - 12lb  Division 2 - Finals

1.11Jon Jones46-06.00Portville Central
2.12Derek Krzemien46-04.00John F Kennedy (Chee...
3.12Matt Spatz44-05.25Depew
4.12Paul Rayner43-08.75Tonawanda
5.12Vince Kiley43-04.25Silver Creek
6.10John Austin43-04.00Barker Central
7.12Nick Sosnowski42-09.00Portville Central
8.12Dave Harkins42-04.25Holland Central
9.12Jon Osucha41-06.00Alden Central
10.11Trevor Schutte40-10.25Southwestern
11.10Josh Cory40-01.50Akron Central
12.9Mike Prevorse38-01.50Pioneer Central
13.10Howard TenPas37-06.50Falconer
 

Shot Put - 12lb  Varsity - Finals

1.11Trenton Harris11.99mLeonardo DaVinci
1.10Scott Knaak11.93mAlbion
2.10Anthony Emmanuele11.87mDepew
3.11Zach Gelen11.21mAllegany-Limestone
4.10Calvin Stallworth10.61mDunkirk
5.11Ryan Karmazym10.53mSilver Creek
6.12Andy Westpfhal10.33mLackawanna
2.12Robby Seyler10.13mLewiston Porter
7.11Patrick Craft10.13mJohn F Kennedy (Chee...
8.12Spencer Lefort9.93mPioneer Central
3.11Ron Major9.75mWest Seneca West
4.12Jordan Lawson9.73mWilliamsville East
5.12George Lombardo9.68mCheektowaga Central
6.11Zach Manquen9.67mGrand Island Central
9.12Josh Klyczek9.66mJohn F Kennedy (Chee...
10.12Jae Weakfall9.62mSalamanca City Central
11.10Jarred Bogardus9.32mGowanda Central
7.10John Mosley9.19mNiagara Falls
8.10Nathan Taggart9.08mWilliamsville North
12.10Jordan Thompson9.01mOlean
9.12Anthony O'Meally8.95mGrand Island Central
13.12Shawn Evelo8.79mPioneer Central
10.12Jesse Radzikowski8.76mClarence
14.12Ricky Brooks8.68mDepew
11.10Ragner Rutenberg8.67mNiagara-Wheatfield
15.10Steven Myers8.50mSilver Creek
12.12Vitaly Sergeyev8.05mAmherst Central
13.12Sean Sanders6.91mSweet Home
 

Discus - 1.6kg  Division 1 - Finals

1.12Jon Luke Krywalski161-07Lancaster Central
2.12Greg Feathers148-11Grand Island Central
3.11Jim Donner147-07Niagara-Wheatfield
4.12Jake Miller138-10Lancaster Central
5.12Scott Farrell135-06North Tonawanda
6.12Nick Stenzil134-10Starpoint Central
7.10Brian Corretore132-11Williamsville North
8.12Mike Blank131-09Albion
9.12Nick Tenbreock130-06Maryvale
10.10Zack Hamilton127-08Kenmore West
11.11Jake Knier127-00Lancaster Central
12.12Matt Feldbauer120-03Lancaster Central
13.12James Schultz114-04Kenmore East
14.12Nick D'Amuro110-03Lewiston Porter
---12Robert RutlandFOULGrand Island Central
---12Taylor TurpinFOULStarpoint Central
 

Discus - 1.6kg  Division 2 - Finals

1.12Jon Osucha174-08Alden Central
2.11Leighton Hartson127-11Falconer
3.12Jordan Harrington126-11Pioneer Central
4.12Derek Krzemien125-05John F Kennedy (Chee...
5.10Ben Fluent124-01Randolph
6.12Tyler Joslin120-09Springville-Griffith...
7.12Nick Sosnowski120-05Portville Central
8.12Dave Harkins117-08Holland Central
9.11Aaron Kroll115-09Gowanda Central
10.9Mitch Wilber114-06Allegany-Limestone
11.11Jon Jones112-09Portville Central
12.12Nate Carlet112-08Southwestern
13.11Peter Sowinski111-08Akron Central
14.11Mitchell Simons111-07Cleveland Hill
15.12Josh Covell111-01Newfane
16.11Dennis Thomas101-06Dunkirk
 

High Jump  Division 1 - Finals

1.12Matt Genders6-03.00Iroquois
2.12Roland Cook5-10.00Amherst Central
3.10Dion Brown5-10.00Amherst Central
4.12Derek Kratts5-08.00Niagara-Wheatfield
4.12Chad Kirby5-08.00Albion
6.11Moe Lauchert5-08.00Hamburg Central
7.10Aswad Jones5-08.00Cheektowaga Central
8.12Clay Case5-08.00Lockport
8.11Mike Mauri5-06.00Lockport
10.9Allesio Gullino5-06.00Williamsville North
---11Kevin FergusonNHCheektowaga Central
 

High Jump  Division 2 - Finals

1.12Adrian Dawson6-04.00East Buffalo
2.12Fred Sickau6-03.00Eden Senior
3.11Kevin Lutz6-03.00Springville-Griffith...
4.12Tom Little6-02.00Falconer
5.10Evan DePronio5-10.00Depew
6.11Andrew Gilliam5-10.00Cleveland Hill
7.11Louis Proto5-10.00Olean
8.12David LaMantia5-10.00Southwestern
9.12David Willsie5-10.00Randolph
10.10Travis Nagle5-08.00Randolph
11.10Nolan Reimondo5-08.00Springville-Griffith...
12.11Mitch Cummings5-06.00Chautauqua Lake Cent...
12.12Brian Schork5-06.00Depew
14.12Mike Malicki5-06.00Pioneer Central
---12Ryan SimonNHChautauqua Lake Cent...
---10Justin SmithNHChautauqua Lake Cent...
 

High Jump  Varsity - Finals

1.12George Lombardo1.82mCheektowaga Central
1.12Robby Seyler1.82mLewiston Porter
1.12Spencer Lefort1.81mPioneer Central
3.11Ron Major1.79mWest Seneca West
2.11Zach Gelen1.72mAllegany-Limestone
2.10Calvin Stallworth1.72mDunkirk
4.12Jesse Radzikowski1.70mClarence
4.12Shawn Evelo1.66mPioneer Central
4.11Patrick Craft1.66mJohn F Kennedy (Chee...
5.12Vitaly Sergeyev1.66mAmherst Central
5.12Jordan Lawson1.66mWilliamsville East
6.12Andy Westpfhal1.63mLackawanna
6.12Josh Klyczek1.63mJohn F Kennedy (Chee...
6.12Jae Weakfall1.63mSalamanca City Central
7.12Sean Sanders1.63mSweet Home
7.10Nathan Taggart1.63mWilliamsville North
9.12Anthony O'Meally1.60mGrand Island Central
9.10Steven Myers1.60mSilver Creek
10.10Jordan Thompson1.57mOlean
10.12Ricky Brooks1.57mDepew
10.11Trenton Harris1.57mLeonardo DaVinci
10.10Scott Knaak1.57mAlbion
11.10Ragner Rutenberg1.54mNiagara-Wheatfield
11.10John Mosley1.54mNiagara Falls
13.10Jarred Bogardus1.51mGowanda Central
13.11Zach Manquen1.48mGrand Island Central
14.11Ryan Karmazym1.48mSilver Creek
14.10Anthony Emmanuele1.48mDepew
 

Pole Vault  Division 1 - Finals

1.12Adam Helman15-00.00Grand Island Central
2.11Dave Aoun13-03.00Lancaster Central
3.11Tom Calandra12-09.00Williamsville North
4.12Gary Westberg12-06.00Lancaster Central
5.12Justin Lagreca12-03.00Lockport
6.11Joe Miller12-03.00Starpoint Central
7.12Jake Anastasia12-00.00Kenmore West
8.12Tyler Jordan12-00.00Frontier Central
9.11Ryan Tomala11-06.00Iroquois
10.11Dustin Ferguson11-00.00Albion
11.11Nestor Diaz-Ordaz10-06.00Clarence
12.9Jared Brucker10-06.00Hamburg Central
13.12Nathan Schwartz10-06.00Lockport
---12Matt AllinsonNHStarpoint Central
---11Kevin IngramNHIroquois
 

Pole Vault  Division 2 - Finals

1.10Matt Allen12-06.00Olean
2.12Josh Ulrich12-03.00Alden Central
3.10Travis Nagle12-03.00Randolph
4.11Joe Pagano12-00.00Holland Central
5.12Joel Newburg12-00.00Portville Central
6.12Thorin Kane12-00.00Chautauqua Lake Cent...
7.11Alex O'Brien11-06.00East Aurora
8.11Tom Wiskup11-06.00Holland Central
9.11Craig Howard11-06.00Chautauqua Lake Cent...
10.12Corey Potter11-06.00Allegany-Limestone
10.12Stephen Kiener11-06.00Gowanda Central
12.11Ryan Day11-00.00Falconer
13.12Kenny Betts11-00.00Fredonia
14.10Sean Richardson11-00.00Silver Creek
---12Andrew LaBordeNHPortville Central
---11Mitch GrawNHSilver Creek
---12Chris SchindlerNHJohn F Kennedy (Chee...
 

Long Jump  Division 1 - Finals

1.12Brian Archie22-04.00Niagara Falls
2.12Shawn Winter21-07.00Grand Island Central
3.12Daniel Egan21-03.50Williamsville East
4.12Joshua Blango21-02.00Sweet Home
5.12Keith Williams21-01.75Lafayette (Buffalo)
6.10Nick Cahill20-11.75Kenmore West
7.11CJ Cox20-03.00Niagara Falls
8.11Moe Lauchert19-08.25Hamburg Central
9.11Eric Breier19-06.00Grand Island Central
10.12Matt Cross18-08.00Sweet Home
11.11Jim May18-06.75Lockport
12.9Corey Dewald17-11.50Cheektowaga Central
13.12Brian Oglvie17-11.00Iroquois
 

Long Jump  Division 2 - Finals

1.12John Conti21-03.25Fredonia
2.12Adrian Dawson21-02.50East Buffalo
3.11Jordan Reynolds20-11.75Chautauqua Lake Cent...
4.12Joe Puntoriero20-09.25Cleveland Hill
5.11Robert Weeks20-08.25Lackawanna
6.9Xavier Harris20-08.00Portville Central
7.11Jake Maryniewski19-11.25Depew
9.10Shamir Chaney19-01.75Burgard Vocational
10.11Louis Proto18-11.75Olean
11.10Robert Adams18-08.25Barker Central
12.10Dakota Peel18-07.25Alden Central
13.11Ben Boberg18-04.00West Valley Central
14.10Garrett Eggleston17-10.50Clymer Central
15.12Cory Baker17-00.25Akron Central
 

Long Jump  Varsity - Finals

1.10Calvin Stallworth6.56mDunkirk
2.12Spencer Lefort6.29mPioneer Central
1.10Scott Knaak6.21mAlbion
2.12Robby Seyler6.16mLewiston Porter
3.12Jordan Lawson5.82mWilliamsville East
3.12Shawn Evelo5.72mPioneer Central
3.11Zach Gelen5.72mAllegany-Limestone
5.11Trenton Harris5.64mLeonardo DaVinci
6.10Anthony Emmanuele5.62mDepew
6.11Patrick Craft5.62mJohn F Kennedy (Chee...
4.11Ron Major5.52mWest Seneca West
8.10Jarred Bogardus5.46mGowanda Central
5.10Nathan Taggart5.45mWilliamsville North
9.12Jae Weakfall5.42mSalamanca City Central
6.12George Lombardo5.36mCheektowaga Central
10.12Josh Klyczek5.36mJohn F Kennedy (Chee...
7.12Anthony O'Meally5.33mGrand Island Central
7.11Zach Manquen5.33mGrand Island Central
11.12Andy Westpfhal5.32mLackawanna
9.12Sean Sanders5.31mSweet Home
10.12Jesse Radzikowski5.29mClarence
11.10John Mosley5.22mNiagara Falls
12.10Jordan Thompson5.17mOlean
13.11Ryan Karmazym5.11mSilver Creek
12.12Vitaly Sergeyev5.06mAmherst Central
14.10Steven Myers4.98mSilver Creek
15.12Ricky Brooks4.89mDepew
13.10Ragner Rutenberg4.76mNiagara-Wheatfield
 

Triple Jump  Division 1 - Finals

1.12Brian Archie46-09.25Niagara Falls
2.12Joshua Blango44-11.75Sweet Home
3.10Nick Cahill43-07.25Kenmore West
4.11Jason Cukierski43-05.50Iroquois
5.12Jesse Fodero43-02.00West Seneca East
6.12Roland Cook42-09.50Amherst Central
7.11CJ Cox42-02.50Niagara Falls
8.12Nick Hoffman41-04.00Williamsville South
9.10Taylor Ordines40-06.50Jamestown
10.9Corey Dewald40-05.00Cheektowaga Central
11.12Chad Kirby39-08.00Albion
12.9Camryn Knight39-07.50Jamestown
 

Triple Jump  Division 2 - Finals

1.12John Conti45-07.75Fredonia
2.12Cory Card43-07.00Southwestern
3.12Peter Oldani41-07.25Clymer Central
4.10Jeff Aldinger41-06.50Alden Central
5.11Jake Maryniewski40-09.50Depew
6.11Joe Pagano40-04.75Holland Central
7.11Kevin Lutz40-03.00Springville-Griffith...
8.11Louis Proto40-00.75Olean
9.10Jeremy Magara40-00.25Falconer
10.12Cory Baker39-09.25Akron Central
11.12Kyle Buscaglia39-07.50Akron Central
12.11Alex Brennan39-03.00Wilson Central
13.12Fred Sickau39-02.75Eden Senior
14.9Nick Berning38-10.00Newfane
15.9Justin Harvey37-11.75Newfane
16.10Robert Adams37-06.50Barker Central
 

Pentathlon Score (Outdoor)  Division 1 - Finals

1.12Robby Seyler2969Lewiston Porter
2.12George Lombardo2795Cheektowaga Central
3.11Ron Major2779West Seneca West
4.12Jesse Radzikowski2624Clarence
5.10Scott Knaak2610Albion
6.10Nathan Taggart2450Williamsville North
7.12Jordan Lawson2374Williamsville East
8.11Zach Manquen2156Grand Island Central
9.10Ragner Rutenberg2077Niagara-Wheatfield
10.12Anthony O'Meally2072Grand Island Central
11.12Vitaly Sergeyev2015Amherst Central
12.12Sean Sanders1919Sweet Home
13.10John Mosley1894Niagara Falls
 

Pentathlon Score (Outdoor)  Division 2 - Finals

1.12Spencer Lefort3156Pioneer Central
2.10Calvin Stallworth2944Dunkirk
3.11Zach Gelen2761Allegany-Limestone
4.11Trenton Harris2590Leonardo DaVinci
5.12Shawn Evelo2544Pioneer Central
6.12Jae Weakfall2519Salamanca City Central
7.11Patrick Craft2491John F Kennedy (Chee...
8.12Ricky Brooks2439Depew
9.12Josh Klyczek2347John F Kennedy (Chee...
10.10Steven Myers2299Silver Creek
11.12Andy Westpfhal2297Lackawanna
12.10Jordan Thompson2292Olean
13.10Anthony Emmanuele2282Depew
14.11Ryan Karmazym2266Silver Creek
15.10Jarred Bogardus1698Gowanda Central
 

Teams