Team Results Management

Meet Info

Highlighter is active, an entry to highlight.

100 Meters  Varsity - Finals

1.12Cameron Anspach11.32aSutherlin
2.10Jon Harris11.68aNorth Bend
3.11Kenton McKay11.82aDouglas
4.11David Guthrie11.84aDouglas
5.11John Blozinski11.86aBrookings-Harbor
6.12Joe Campbell11.87aSiuslaw
7.12Ben Wagner11.91aSiuslaw
8.12Mason Vosika12.04aDouglas
9.10Austin Baker12.05aDouglas
10.12Nick Bradley12.22aSutherlin
11.10Ian Thompson12.23aNorth Bend
12.11Jason Childs12.24aDouglas
13.12Michael Wilson12.38aSutherlin
14.10Tyler Lueckfeld12.48aBrookings-Harbor
15.11Kegan Houx12.55aSouth Umpqua
16.10Dylan Clawson12.65aSiuslaw
17.11Tommy Carse12.86aSutherlin
18.11CJ Powell12.87aSutherlin
19.9Brandon Hunt12.89aSouth Umpqua
20.9Brad Austin13.32aBrookings-Harbor
21.11Darrell Cable13.43aSouth Umpqua
22.10Nick Slowik13.60aNorth Bend
23.9Jeremy Keel14.49aSutherlin
9Nathaniel VosikaSCRDouglas
11Jarred MillerSCRDouglas
 

200 Meters  Varsity - Finals

1.12Cameron Anspach23.48aSutherlin
2.11Dylan Roberts24.16aBrookings-Harbor
3.11David Guthrie24.28aDouglas
4.12Nick Bradley25.02aSutherlin
5.12Bruce Balcita25.68aSouth Umpqua
6.9Edd Ramirez25.96aSouth Umpqua
7.11Tommy Carse26.56aSutherlin
8.11Kegan Houx26.57aSouth Umpqua
9.10Dylan Clawson26.79aSiuslaw
9.10Connor Meyers26.79aSiuslaw
11.9Brad Austin26.88aBrookings-Harbor
12.10Chandler Gotfried26.95aBrookings-Harbor
13.9Brandon Hunt27.35aSouth Umpqua
14.11CJ Powell27.86aSutherlin
15.9Caleb Gowey28.61aSutherlin
16.9Olin Mincher28.87aDouglas
17.9Connor Gowey29.16aSutherlin
18.9Jeremy Keel29.85aSutherlin
11Michael BodenhamerSCRDouglas
10Thomas SprattSCRBrookings-Harbor
10Jordan BlackmoreSCRSiuslaw
 

400 Meters  Varsity - Finals

1.10Austin Baker55.31aDouglas
2.11David Huling56.86aSouth Umpqua
3.11John Blozinski57.79aBrookings-Harbor
4.10Wyatt Alletson57.94aSiuslaw
5.12Bruce Balcita58.00aSouth Umpqua
6.10Jon Fowler59.71aBrookings-Harbor
7.10Jordan Blackmore59.82aSiuslaw
8.9Edd Ramirez1:00.03aSouth Umpqua
9.10Jesse Pettibone1:00.04aSouth Umpqua
10.12Hunter Hensler1:00.96aNorth Bend
11.9Brent Finnell1:01.97aSiuslaw
12.9Brandon Hunt1:02.25aSouth Umpqua
13.11Carter Peck1:03.83aNorth Bend
14.12James Partmann1:04.86aNorth Bend
15.10Jared Reichenberger1:05.16aNorth Bend
16.9Connor Gowey1:08.26aSutherlin
17.9Caleb Gowey1:10.18aSutherlin
 

400 Meters - Relay Split  Varsity - Finals

10Austin Baker56.6Douglas
11Zeke James57.4Douglas
10Erik Jung67.9Douglas
10Austin Hunt68.6Douglas
 

800 Meters  Varsity - Finals

1.12Joe Campbell2:05.31aSiuslaw
2.12Zach Reichenberger2:06.24aNorth Bend
3.12Jacob Berkner2:06.58aSiuslaw
4.12Will Fandrey2:06.82aSiuslaw
5.10Bradley Ferner2:09.62aDouglas
6.10Neal Larson2:12.99aSiuslaw
7.11Chris Mock2:16.15aSutherlin
8.11Chris Page2:22.13aBrookings-Harbor
9.11Javin Fleshman2:27.68aBrookings-Harbor
10.11Justin Collins2:33.80aNorth Bend
11.10Ross Dewberry2:40.06aSouth Umpqua
12.12Ben Flamer2:42.38aSouth Umpqua
13.10Austin Hunt2:44.04aDouglas
14.9Brandon Williams2:45.29aSutherlin
15.9Tim Strom2:50.64aBrookings-Harbor
 

1500 Meters  Varsity - Finals

1.11Zeke James4:34.75aDouglas
2.9Matthew Campbell4:40.45aSiuslaw
3.11Gage Northrup4:54.02aBrookings-Harbor
4.10Michael Jimenez5:01.08aNorth Bend
5.11Javin Fleshman5:06.04aBrookings-Harbor
6.9Brian Schofield5:06.73aSiuslaw
7.10Grant Stein5:09.63aNorth Bend
8.10Erik Jung5:11.66aDouglas
9.9Tyree Dingle5:12.77aBrookings-Harbor
10.9Levi Graber5:13.21aNorth Bend
11.11Justin Collins5:13.34aNorth Bend
12.12Noel Crownover5:18.03aSouth Umpqua
13.10Jacob Reneau5:18.46aSouth Umpqua
14.9Daniel Loza5:18.78aSiuslaw
15.9Austin Lowell5:19.28aSouth Umpqua
16.10Austin Hunt5:25.21aDouglas
17.10Ross Dewberry5:26.21aSouth Umpqua
18.9Issac Kerner5:29.65aSiuslaw
19.9Olin Mincher5:35.33aDouglas
20.12Briton Davis5:46.88aSutherlin
21.12Ben Flamer5:52.37aSouth Umpqua
22.12Jose Deleon6:19.16aSutherlin
23.12Logan Woods6:20.49aSouth Umpqua
24.9Scott Hayes6:42.86aNorth Bend
 

3000 Meters  Varsity - Finals

1.11Brad Greenburg9:57.16aSiuslaw
2.10Bradley Ferner10:15.69aDouglas
3.9Hayden Schaffner10:20.84aSiuslaw
4.10Wyatt Alletson10:25.71aSiuslaw
5.11Gage Northrup10:38.87aBrookings-Harbor
6.11Matt Walker10:55.70aNorth Bend
7.12Dion MacDonald11:14.01aNorth Bend
8.9Brent Finnell11:18.25aSiuslaw
9.12Hunter Hensler11:18.97aNorth Bend
10.9Daniel Loza11:23.65aSiuslaw
11.10Jacob Reneau11:25.08aSouth Umpqua
12.9Brian Schofield11:32.90aSiuslaw
13.9Austin Lowell11:40.79aSouth Umpqua
14.9Issac Kerner11:41.03aSiuslaw
15.12Brauhn Doud11:54.43aSouth Umpqua
16.12Daylen Cossey12:17.84aNorth Bend
17.12Briton Davis12:18.96aSutherlin
12Noel CrownoverSCRSouth Umpqua
10Jesse WellsSCRSiuslaw
10Erik JungSCRDouglas
 

110m Hurdles - 39"  Varsity - Finals

1.11Jake Lucero16.80aNorth Bend
2.10Dylan Alameda17.80aSiuslaw
3.11Kevin Accinelli18.60aNorth Bend
4.11Blair Pearson18.80aSiuslaw
5.12Verrill Beaudro20.70aSiuslaw
6.9Jessie Woodward22.50aNorth Bend
11James TaylorSCRSutherlin
 

300m Hurdles - 36"  Varsity - Finals

1.10Dylan Alameda45.99aSiuslaw
2.12Bruce Balcita46.87aSouth Umpqua
3.10Jesse Pettibone48.29aSouth Umpqua
4.11Blair Pearson49.41aSiuslaw
5.12Austin Truitt50.02aSouth Umpqua
6.11Carter Peck52.15aNorth Bend
12Verrill BeaudroSCRSiuslaw
 

4x100 Relay  Varsity - Finals

1.-Kenton McKay
Jason Childs
David Guthrie
Austin Baker
46.56aDouglas
2.-Cody Burbank
Jon Harris
Ian Thompson
Sam Lynass
47.23aNorth Bend
3.-Tyler Lueckfeld
Thomas Spratt
Dylan Roberts
John Blozinski
47.72aBrookings-Harbor
4.-Cameron Anspach
Chris Mock
Tommy Carse
Nick Bradley
47.93aSutherlin
5.-Brian Nichols
Brandon Hunt
Dominik Neckenig
David Huling
48.20aSouth Umpqua
6.-Sonny Tupua
Connor Meyers
Ben Wagner
Peter Carroll
48.95aSiuslaw
7.-Relay Team 51.60aSouth Umpqua
 

4x400 Relay  Varsity - Finals

1.-Joe Campbell
Jacob Berkner
Will Fandrey
Neal Larson
3:47.39aSiuslaw
2.-Jesse Pettibone
Austin Truitt
Dominik Neckenig
Bruce Balcita
4:00.08aSouth Umpqua
3.-Cameron Anspach
Chris Mock
Tommy Carse
Nick Bradley
4:07.92aSutherlin
4.-Austin Baker
Kenton McKay
Zeke James
David Guthrie
4:10.77aDouglas
-Jon Fowler
Chris Page
Thomas Spratt
Dylan Roberts
SCRBrookings-Harbor
-Josh Owens
Tyree Dingle
Tim Strom
Brad Austin
SCRBrookings-Harbor
-Relay Team SCRDouglas
 

Shot Put - 12lb  Varsity - Finals

1.11Jake Lucero43-04.50North Bend
2.10Sonny Tupua42-10.00Siuslaw
3.11Cody Stumpenhaus42-09.50Brookings-Harbor
4.12Jim Wilder38-02.50South Umpqua
5.10Alex Pate37-05.50Brookings-Harbor
6.11Ben Gilinsky36-04.00South Umpqua
7.10Kingston Hughes35-06.50North Bend
8.11Ross Grauf35-05.00Sutherlin
9.12Sam Gardner34-08.50North Bend
10.11Matthew Olson34-07.50Siuslaw
11.12Mason Vosika33-06.00Douglas
11.10Jacob Holloway33-06.00Siuslaw
13.10Jackson Brastow33-04.00Siuslaw
14.11Derick Christie33-03.00Brookings-Harbor
15.9Nathan Phillips32-01.00South Umpqua
16.9Lane Marsh31-02.50South Umpqua
17.9Jesse Gunnell31-02.00North Bend
18.12Michael Wilson30-05.25Sutherlin
19.10Randy Black27-04.50Sutherlin
20.9Austin Steele27-02.00North Bend
21.12Nick Costa25-08.00Siuslaw
22.9Brandon Williams23-06.00Sutherlin
23.9Savvy Terrel-Perez23-01.00Sutherlin
24.9Austin LeVasseur22-04.50South Umpqua
25.9Evan Kusler21-05.00South Umpqua
26.9Ryker Hoppe18-06.50Sutherlin
9Chris CarrollNDSiuslaw
12Kaden McFarlandNDSouth Umpqua
 

Discus - 1.6kg  Varsity - Finals

1.10Alex Pate121-08Brookings-Harbor
2.12Mason Vosika120-00Douglas
3.11Derick Christie115-00Brookings-Harbor
4.11Jake Lucero110-05North Bend
5.9Nathan Phillips107-02South Umpqua
6.11Ben Gilinsky102-07South Umpqua
7.12Jim Wilder101-08South Umpqua
8.10Sonny Tupua90-04Siuslaw
9.10Jackson Brastow88-09Siuslaw
10.11Matthew Olson87-05Siuslaw
11.9Austin Steele86-10North Bend
12.10C.J. Rayson84-08Siuslaw
13.12Wesley Dexter81-10North Bend
13.12Nick Costa81-10Siuslaw
13.10Jacob Holloway81-10Siuslaw
16.12Michael Wilson80-05Sutherlin
17.9Jesse Gunnell77-00North Bend
18.10Daniel Lindi73-04Sutherlin
19.10Kingston Hughes70-08North Bend
20.12Aaron Bolle VanLoo63-09North Bend
21.9Jeremy Keel62-07Sutherlin
22.9Caleb Gowey55-09Sutherlin
23.9Brandon Williams52-09Sutherlin
24.11Joe Budge42-01Brookings-Harbor
12Aaron StotlerSCRDouglas
9Chris CarrollNDSiuslaw
9Savvy Terrel-PerezNDSutherlin
12Kaden McFarlandSCRSouth Umpqua
11Cody StumpenhausSCRBrookings-Harbor
 

Javelin - 800g  Varsity - Finals

1.10Aaron Mateski132-02North Bend
2.9Marshal Giles127-05North Bend
3.12Verrill Beaudro117-05Siuslaw
4.9Hamilton Mateski114-00North Bend
5.11CJ Powell111-06Sutherlin
6.10Peter Carroll105-03Siuslaw
7.11Ross Grauf104-02Sutherlin
8.11Ben Gilinsky103-01South Umpqua
9.10Ian Thompson97-04North Bend
10.9Zak Parker97-00North Bend
11.10C.J. Rayson92-00Siuslaw
12.10Randy Black90-00Sutherlin
13.9Lane Marsh85-01South Umpqua
14.12James Partmann83-05North Bend
15.12Jose Deleon79-09Sutherlin
16.10Daniel Lindi77-02Sutherlin
17.9Daniel Loza73-00Siuslaw
18.9Brandon Williams67-10Sutherlin
19.11Joe Budge66-00Brookings-Harbor
20.9Evan Perkins65-05South Umpqua
21.10Tyler Lueckfeld65-00Brookings-Harbor
22.9Evan Kusler61-06South Umpqua
23.9Jeremy Keel57-02Sutherlin
24.9Ryker Hoppe48-02Sutherlin
9Savvy Terrel-PerezSCRSutherlin
9Chris CarrollSCRSiuslaw
11Logan GerrenNDDouglas
9Nathan PhillipsSCRSouth Umpqua
12Kaden McFarlandSCRSouth Umpqua
10Chandler GotfriedSCRBrookings-Harbor
11Chris PageSCRBrookings-Harbor
12Jim WilderSCRSouth Umpqua
 

High Jump  Varsity - Finals

1.10Cody Burbank5-06.00North Bend
2.11Zeke James5-04.00Douglas
3.11Logan Gerren5-02.00Douglas
3.10Jon Fowler5-02.00Brookings-Harbor
5.11Josh Owens5-00.00Brookings-Harbor
10Jesse WellsNHSiuslaw
9Brent FinnellSCRSiuslaw
9Nathaniel VosikaNHDouglas
11James TaylorNHSutherlin
 

Pole Vault  Varsity - Finals

12David FraudeNHDouglas
11Guy RussellNHSouth Umpqua
 

Long Jump  Varsity - Finals

1.11Jason Childs18-06.50Douglas
2.11Kenton McKay18-06.00Douglas
3.11David Huling17-09.50South Umpqua
4.11Michael Bodenhamer17-06.50Douglas
5.12Austin Truitt17-02.50South Umpqua
6.11Kegan Houx16-10.75South Umpqua
7.12Brian Nichols16-09.50South Umpqua
8.10Connor Meyers16-07.50Siuslaw
9.11Darrell Cable16-05.25South Umpqua
10.10Nick Slowik16-00.50North Bend
11.10Dylan Alameda16-00.25Siuslaw
11.12Zach Phillips16-00.25North Bend
13.10Peter Carroll16-00.00Siuslaw
14.10Stephan Davis15-10.50North Bend
15.11Josh Owens15-08.25Brookings-Harbor
16.10Jesse Wells15-06.50Siuslaw
17.12James Partmann15-05.50North Bend
18.10Brady Snelgrove15-03.25North Bend
19.11Joe Budge15-02.50Brookings-Harbor
20.9Evan Perkins15-01.00South Umpqua
21.10Thomas Spratt14-10.50Brookings-Harbor
22.11Jarred Miller14-07.00Douglas
23.9Nathaniel Vosika14-06.50Douglas
24.11CJ Powell14-05.50Sutherlin
25.11James Taylor14-01.00Sutherlin
26.10Jon Fowler13-07.50Brookings-Harbor
27.9Connor Gowey12-07.50Sutherlin
28.12Jose Deleon12-02.00Sutherlin
 

Triple Jump  Varsity - Finals

1.11Michael Bodenhamer37-06.25Douglas
2.10Connor Meyers35-03.50Siuslaw
3.10Chandler Gotfried34-10.50Brookings-Harbor
4.10Jesse Wells33-07.75Siuslaw
5.10Stephan Davis33-03.25North Bend
6.10Dylan Alameda32-11.75Siuslaw
7.10Brady Snelgrove32-01.50North Bend
8.12Zach Phillips32-01.00North Bend
9.10Jon Harris31-09.00North Bend
10.11Chris Page31-01.75Brookings-Harbor
11.11Joe Budge30-09.50Brookings-Harbor
12.10Peter Carroll30-08.50Siuslaw
13.10Ian Thompson29-10.00North Bend
11Darrell CableSCRSouth Umpqua
12Brian NicholsSCRSouth Umpqua
11Jason ChildsSCRDouglas
11James TaylorSCRSutherlin
 

Teams

Meet Schedule

Track Finals
V4x100 Relay
V1500 Meters
V100 Meters
V400 Meters
V110m Hurdles
V800 Meters
V200 Meters
V300m Hurdles
V3000 Meters
V4x400 Relay
Field Finals
VShot Put
VDiscus
VJavelin
VLong Jump
VTriple Jump
VPole Vault
VHigh Jump
Track Finals
V4x100 Relay
V1500 Meters
V100 Meters
V400 Meters
V100m Hurdles
V800 Meters
V200 Meters
V300m Hurdles
V3000 Meters
V4x400 Relay
Field Finals
VShot Put
VDiscus
VJavelin
VHigh Jump
VLong Jump
VTriple Jump
VPole Vault