Team Results Management

Meet Info

FinalsPrelims
Highlighter is active, an entry to highlight.

100 Meters  Varsity - Finals

1.11Weston Tagtmeyer11.40h SRCreek Valley
2.11Jonathan Houser11.50h PRCreek Valley
3.11RJ Motz11.60h PRCrawford
4.11Heath Lee11.60h SRHay Springs
5.9Andres Mendoza12.30hMinatare
6.12Fabien Steinmaier12.40h PRMinatare
10Jeff MaddoxNTPotter-Dix Public
11Cole DubsNTHyannis
 

100 Meters  Varsity - Prelims

1.11Weston Tagtmeyer11.50hCreek Valley
2.11Jonathan Houser11.60hCreek Valley
2.11Heath Lee11.60hHay Springs
4.11RJ Motz11.90hCrawford
5.9Andres Mendoza12.40hMinatare
6.12Fabien Steinmaier12.70hMinatare
7.10Jeff Maddox13.10hPotter-Dix Public
8.11Cole Dubs13.20h PRHyannis
9.9Danny Grumbles13.70h PRMinatare
10.11Jake Murphy14.20hSioux County
11.10Tyler Nielson14.90h PRHyannis
12.-Shane Lavante15.90h PRCreek Valley
 

200 Meters  Varsity - Finals

1.11Heath Lee23.40h SRHay Springs
2.11RJ Motz23.70h PRCrawford
3.11Jonathan Houser23.80h PRCreek Valley
4.11Dustin Bell24.10h PRCrawford
5.12James McClung25.40h PRSouth Platte
6.10Dustin Brown25.70h PRPotter-Dix Public
10Tim HillNTSouth Platte
10Terryl PetermanNTSouth Platte
 

200 Meters  Varsity - Prelims

1.11Heath Lee24.00hHay Springs
2.11RJ Motz24.40hCrawford
3.11Jonathan Houser24.70hCreek Valley
4.11Dustin Bell24.90hCrawford
5.12James McClung25.50hSouth Platte
6.10Terryl Peterman25.70h PRSouth Platte
7.10Dustin Brown25.80hPotter-Dix Public
8.10Tim Hill26.40h SRSouth Platte
9.10Jeff Maddox26.40hPotter-Dix Public
10.9Jonny Dunn27.10hSioux County
11.9Ethan Hinrichs27.60hPotter-Dix Public
11Britten RagethNT PRCreek Valley
-Aaron ErnzenNTCreek Valley
 

400 Meters  Varsity - Finals

1.12Xavier Kvistad53.60h PRCrawford
2.11Bryan Ferguson54.90h SRHyannis
3.11Heath Lee56.40hHay Springs
4.10Dustin Brown57.30hPotter-Dix Public
5.10Nathan Wojciechowski57.80h PRMinatare
6.11Dustin Bell58.60hCrawford
7.9Trever Conn59.50h PRBanner County
8.9Jonny Dunn1:00.80hSioux County
9.10Brady Lind1:03.20hBanner County
10.9Ruben Gomez1:07.50hBanner County
11.-Luke Cavalli1:17.10h PRCreek Valley
12.10William Wonacott1:34.60h PRHyannis
10John McClungNT PRSouth Platte
11Justin ChavezNTMinatare
 

800 Meters  Varsity - Finals

1.10Nathan Wojciechowski2:10.00h PRMinatare
2.9Luke Johnson2:12.30h PRBanner County
3.12Jay Welch2:12.30h PRPotter-Dix Public
4.12Chance Soester2:16.50hCrawford
5.12Jerome Lanckriet2:17.70h PRSouth Platte
6.11Charlie Green2:18.10h SRPotter-Dix Public
11Justin ChavezDNSMinatare
9Austin WeyersNTHay Springs
11Justin SavelyNTCreek Valley
10Chris MillerNT PRCreek Valley
10Forrest HendricksonNT PRCreek Valley
10Charis MaderNT SRCrawford
10Jordan KnaubNTBanner County
11Ed HebbertNT PRHyannis
10Stig VestergaardNT PRHyannis
10Rien FranzenNTLeyton
 

1600 Meters  Varsity - Finals

1.11Justin Huff5:00.60hCreek Valley
2.12Seth Ramsay5:07.50h PRHyannis
3.10Nick King5:19.10h PRCrawford
4.9Jon Anderson5:33.20hBanner County
5.10Dylan Stansbury5:39.20hCrawford
6.10John McClung5:42.80h SRSouth Platte
11Bob OlsenNT SRBanner County
9Noah HuberNTBanner County
9Daniel MontelongoNT PRMinatare
12Jay WelchNTPotter-Dix Public
 

3200 Meters  Varsity - Finals

1.11Justin Huff10:49.20h SRCreek Valley
2.12Seth Ramsay11:05.10h PRHyannis
3.10Chris Miller11:10.30h PRCreek Valley
4.10Dylan Stansbury11:40.10h SRCrawford
5.9Jon Anderson11:54.90h PRBanner County
6.11Bob Olsen12:03.90h SRBanner County
9Noah HuberNTBanner County
12Anthony LongoriaNTMinatare
10Stig VestergaardNT PRHyannis
 

110m Hurdles - 39"  Varsity - Finals

1.10Ty Ottoson16.00hPotter-Dix Public
2.11Bryan Ferguson16.00h PRHyannis
3.10Colton Hoover18.80h PRHyannis
4.11Kegan Brott19.40h PRCreek Valley
5.11Richard Mitchell20.70h SRMinatare
6.10Jacob Savely21.00h PRCreek Valley
9Trever ConnNT PRBanner County
 

300m Hurdles - 36"  Varsity - Finals

1.11Bryan Ferguson42.10h PRHyannis
2.12Xavier Kvistad42.10hCrawford
3.9Sam Schumacher46.00h PRLeyton
4.11Richard Mitchell49.90h SRMinatare
5.9Taylor Osmotherly50.00h SRCrawford
6.10Jay Linton50.50hLeyton
7.10Colton Hoover50.80h PRHyannis
8.9Trever Conn51.50h PRBanner County
9.11Dakota Flick54.00hBanner County
10.10Jacob Savely54.80h PRCreek Valley
11.-Seth Peyton55.10h PRCreek Valley
11Kegan BrottNTCreek Valley
12Chance SoesterNT PRCrawford
 

4x100 Relay  Varsity - Finals

1.-Jonathan Houser
Kegan Brott
Nels Anderson
Weston Tagtmeyer
46.70hCreek Valley
2.-Dustin Bell
RJ Motz
Jesse Ranger
Josh Ranger
49.30hCrawford
3.-Dustin Brown
Jeff Maddox
Ethan Hinrichs
Josiah Hermes
51.20hPotter-Dix Public
4.-Michael Westman
Garrett Westman
Zane Balfour
Sam Schumacher
51.70hLeyton
5.-Trevor Evans
Stig Vestergaard
Tyler Nielson
Cole Dubs
52.70hHyannis
6.9Ruben Gomez
Collin Havengar
Noah Huber
David Gifford
1:03.90hBanner County
 

4x400 Relay  Varsity - Finals

1.-Dustin Bell
Myles Maginnis
Xavier Kvistad
Chance Soester
3:43.60hCrawford
2.-Dustin Brown
Ethan Hinrichs
Charlie Green
Josiah Hermes
4:00.40hPotter-Dix Public
3.-Seth Ramsay
Bryan Ferguson
Ed Hebbert
Colton Hoover
4:01.90hHyannis
4.-Tim Hill
Jerome Lanckriet
James McClung
Terryl Peterman
4:02.30hSouth Platte
5.-Jay Linton
Sam Schumacher
Zane Balfour
Nick Sanders
4:04.60hLeyton
6.-Justin Chavez
Richard Mitchell
Nathan Wojciechowski
Anthony Longoria
4:22.60hMinatare
-Jason Bartling
Sean Howard
Aaron Ernzen
Shane Lavante
NTCreek Valley
-Trever Conn
Brady Lind
Luke Johnson
Jordan Knaub
NTBanner County
 

4x800 Relay  Varsity - Finals

1.-Charis Mader
Taylor Osmotherly
Chance Soester
Nick King
9:10.50hCrawford
2.-Terryl Peterman
John McClung
Jerome Lanckriet
James McClung
9:11.00hSouth Platte
3.-Jeff Maddox
Charlie Green
Jay Welch
Josiah Hermes
9:18.00hPotter-Dix Public
4.-Jordan Knaub
Brady Lind
Jon Anderson
Luke Johnson
9:49.90hBanner County
5.-Trevor Evans
Stig Vestergaard
Colton Hoover
Ed Hebbert
10:22.20hHyannis
6.-Jay Linton
Nick Sanders
Garrett Westman
Rien Franzen
10:27.40hLeyton
-Cody Eddington
Forrest Hendrickson
Gunner Hodges
Alex Schevelbien
NTCreek Valley
 

Shot Put - 12lb  Varsity - Finals

1.11Sean Howard40-02.75 PRCreek Valley
2.10Terryl Peterman39-03.00 SRSouth Platte
3.11Cole Dubs37-04.75 PRHyannis
4.11Callen Whartman35-11.75 SRPotter-Dix Public
5.11Jake Murphy35-08.75 SRSioux County
6.11Wacey Schmid34-01.75 SRHay Springs
7.10Kyle Grovskoff32-10.00Crawford
8.10Matt Goff32-08.50Crawford
9.11Brandon Smith32-06.50Crawford
10.11Camden Grasmick32-02.00Leyton
11.11Dakota Flick31-08.25 PRBanner County
12.11Aaron Ward29-11.75 SRCreek Valley
13.-Cody Eddington28-07.25 PRCreek Valley
14.9Sam Schumacher28-06.50 PRLeyton
15.10Tyler Nielson28-01.50 PRHyannis
15.9Thomas Wilbur28-01.50Potter-Dix Public
17.9Daniel Montelongo27-08.75Minatare
18.12Fabien Steinmaier26-01.00Minatare
19.9Tyson Campbell25-11.25 SRSouth Platte
20.9David Gifford24-07.50 SRBanner County
10Kevin MaesNDPotter-Dix Public
10Cody ArmbrusterND SRLeyton
 

Discus - 1.6kg  Varsity - Finals

1.11Cole Dubs121-05 PRHyannis
2.11Sean Howard120-03 SRCreek Valley
3.11Jake Murphy114-11 SRSioux County
4.11Camden Grasmick111-09 PRLeyton
5.11Brandon Smith101-08 PRCrawford
6.9Gunner Hodges93-07 SRCreek Valley
7.9Daniel Montelongo88-02 PRMinatare
8.9Tyson Campbell87-07 SRSouth Platte
9.10Kyle Grovskoff87-05Crawford
10.11Aaron Ward86-11 PRCreek Valley
11.10Kevin Maes86-05Potter-Dix Public
12.12Fabien Steinmaier85-03Minatare
13.11Callen Whartman83-09Potter-Dix Public
14.10Tyler Nielson80-10 PRHyannis
15.11Dakota Flick79-11 PRBanner County
16.10Matt Goff73-10 SRCrawford
17.9David Gifford64-01 SRBanner County
18.9Thomas Wilbur56-10Potter-Dix Public
10Cody ArmbrusterDQLeyton
 

High Jump  Varsity - Finals

1.11Wacey Schmid5-05.00 PRHay Springs
2.10Josiah Hermes5-03.00Potter-Dix Public
3.9Taylor Osmotherly5-02.00 PRCrawford
4.12Jason Bartling5-00.00 SRCreek Valley
5.9Luke Johnson4-10.00Banner County
6.12Seth Ramsay4-10.00 PRHyannis
10Charis MaderNHCrawford
 

Pole Vault  Varsity - Finals

1.10Tim Hill11-00.00 SRSouth Platte
2.10John McClung9-00.00 SRSouth Platte
3.12James McClung9-00.00 PRSouth Platte
4.-Seth Peyton8-06.00 PRCreek Valley
5.-Shane Lavante7-06.00 PRCreek Valley
 

Long Jump  Varsity - Finals

1.12Nels Anderson19-03.50 PRCreek Valley
2.11Jonathan Houser19-02.50 PRCreek Valley
3.11Heath Lee18-08.50 SRHay Springs
4.11RJ Motz18-01.00 PRCrawford
5.9Austin Weyers17-09.50 SRHay Springs
6.12Jerome Lanckriet17-01.00 PRSouth Platte
7.9Jonny Dunn15-07.00 PRSioux County
8.9Ethan Hinrichs15-02.50Potter-Dix Public
9.9Danny Grumbles14-03.50Minatare
9.9Andres Mendoza14-03.50Minatare
11.9Ruben Gomez14-00.00Banner County
-Aaron ErnzenNDCreek Valley
 

Triple Jump  Varsity - Finals

1.9Austin Weyers40-03.00 SRHay Springs
2.12Xavier Kvistad40-00.00Crawford
3.12Nels Anderson38-06.00 SRCreek Valley
4.9Andres Mendoza37-06.00Minatare
5.10Chris Miller36-02.50 PRCreek Valley
6.10Zane Balfour34-01.00 SRLeyton
7.10Garrett Westman33-11.50 PRLeyton
8.-Luke Cavalli29-09.50 PRCreek Valley
11Wacey SchmidDNSHay Springs
 

Meet Schedule