Team Results Management

Meet Info

FinalsPrelims
Highlighter is active, an entry to highlight.

55 Meter Dash  Varsity - Finals

1.12Matt Ferry6.62aTomah
2.11Alex Koenen6.70aWest Salem
3.12Jake Wuensch6.77a PRLa Crosse Central
4.11Josh Niebuhr6.78a PRWest Salem
5.12Tyler Smith6.78aHudson
6.11Malik Figgins6.81a SRTomah
7.12Zach Colvin6.84aSuperior
8.10Max Jessesski6.86aHolmen
 

55 Meter Dash  Varsity - Prelims

1.11Alex Koenen6.67a SRWest Salem
1.12Matt Ferry6.67aTomah
3.12Tyler Smith6.74a PRHudson
4.12Zach Colvin6.75a PRSuperior
5.10Max Jessesski6.84a SRHolmen
5.11Josh Niebuhr6.84aWest Salem
7.12Jake Wuensch6.85aLa Crosse Central
8.11Malik Figgins6.88aTomah
9.12Garrett Stokke6.92a PRHolmen
10.12Andy Brutlag6.94a PREau Claire Memorial
11.12Kent Dias6.95a SRMenomonie
12.10Kyle Lang7.00a PRWausau West
13.11Shaun Peper7.01a PRNew Richmond
14.11Zach Brown7.03a PREau Claire Memorial
15.12Logan Jenson7.09a PRNew Richmond
16.10Mitchell Martenson7.12a SREau Claire Memorial
17.12Kevin Olson7.13a PRSuperior
18.-Dillon Mattes7.14a PRLa Crosse Central
19.9Nathan Sylte7.22a SRChippewa Falls
20.9Clint Rhin7.29a PROnalaska
20.11Ron Robinson7.29a PROnalaska
22.-Aaron Bresina7.30a PRChippewa Falls
23.9Caleb Goettl7.34a PRMenomonie
24.11Matt Meinholz7.35a PRChippewa Falls
25.10Troi Semingson7.40a PRMenomonie
26.9Brandon D'Andrea7.48a SRHudson
27.9Deion Sonsalla7.60aEau Claire North
28.10Devlin Verley7.65a SRWausau West
29.12Logan Denhoff7.67a PREau Claire North
30.9Davis Walsh7.99a PREau Claire North
---Quinton PetersFS PROnalaska
--12Keilor EggenFSEau Claire North
 

200 Meters  Varsity - Finals

1.12Matt Ferry23.69aTomah
2.11T Benjamin Fischer24.01a PRWausau West
3.12Andy Brutlag24.14a PREau Claire Memorial
4.12Garrett Stokke24.16a PRHolmen
5.12Joel Sweeney24.20a PRTomah
6.12Tyler Smith24.36aHudson
7.-Dillon Mattes24.37a PRLa Crosse Central
8.11Alex Koenen24.44a PRWest Salem
9.12Keilor Eggen24.51a PREau Claire North
10.10Max Jessesski24.58a SRHolmen
11.9Jake Roh24.70a SRLa Crosse Central
12.-Jake McCabe24.72a PRWest Salem
13.11Grant Lokken24.97a PREau Claire North
14.10Nick Markin25.16a SRTomah
15.10Tyler Fortier25.24a PROnalaska
16.12Kent Dias25.28aMenomonie
17.-Rocky Carlson25.29a PRSuperior
18.10Jason Fashingbauer25.30a SRChippewa Falls
19.10Kyle Lang25.31a SRWausau West
20.11Gabriel Dwyer25.48a PRHudson
21.11Mike Kroll25.51a PRNew Richmond
22.11Blake Bauer25.62aMenomonie
23.9Gabe Henry25.72a PROnalaska
24.12Jeremy Slicer25.73a PRNew Richmond
25.11Donte Pietrowski26.38a SRSuperior
26.9Zack Hawkinson27.27a SROnalaska
27.9Hogan Stevens27.29aEau Claire North
28.9Austin Bollinger27.63a PREau Claire North
29.11Evan Clark28.04a PRChippewa Falls
 

200 Meters - Relay Split  Varsity - Finals

12Kent Dias24.5h SRMenomonie
11Blake Bauer25.3hMenomonie
9Caleb Goettl26.3h PRMenomonie
10Troi Semingson26.9hMenomonie
 

400 Meters  Varsity - Finals

1.12Jake Wuensch53.81a PRLa Crosse Central
2.10Elliot Markwardt54.38a PRWausau West
3.11Brandon Unser54.45a PRWest Salem
4.11William Johnson54.53a PRHudson
5.10Tyler Cran54.60a PRNew Richmond
6.11Chris Seager54.96a SRWausau West
7.11Michael Congdon55.00a PRHudson
8.10Elijah Kelley55.60a SRNew Richmond
9.12Jonathon Khammanivong56.43a PRWausau West
10.10Robby Kishaba56.59a PREau Claire Memorial
11.9Byron Neal57.63a PRTomah
12.11William Steahr57.87aEau Claire Memorial
13.10Kody Michaels57.98a PRLa Crosse Central
14.11Tyler Wilson58.82a PRNew Richmond
15.11Eric Johnson58.92aEau Claire North
16.9Samuel Entenza59.04a SRHudson
17.9Aron Klos59.18a PRLa Crosse Central
18.9Lucas Wavra1:00.17a PROnalaska
19.10Eli Luken1:00.61a PROnalaska
19.11Cody Kitch1:00.61a PRSuperior
21.10Jack Bergum1:01.17a PRSuperior
22.9Chase Matter1:01.35a SRMenomonie
23.12James Hennick1:01.57a PREau Claire North
24.10Aaron Bishop1:02.17a PRChippewa Falls
25.11Jacob Dellamuth1:04.47a PRTomah
26.-Wesley Sweet1:08.02a PRTomah
---Zach WilliamsDQ PRChippewa Falls
 

400 Meters - Relay Split  Varsity - Finals

11Matt Reed57.8hMenomonie
11Nathan Reckard58.4hMenomonie
12Steven Harmston59.4hMenomonie
10Jared Walters60.0h PRMenomonie
10Jake Church60.3h SRMenomonie
10Nathan Mollan61.4hMenomonie
9Shane Miller62.7h PRMenomonie
9Caleb Goettl63.2hMenomonie
 

800 Meters  Varsity - Finals

1.12Dan Roth2:03.37a PROnalaska
2.11William Ottow2:03.53a SRLa Crosse Central
3.11Derek Finsterwalder2:05.70a SRLa Crosse Central
4.11Luke Wusterbarth2:06.99a PRHudson
5.11Shane Holmes2:08.75a PRSuperior
6.11Matthew Rudquist2:09.07a SRHudson
7.12Cory Juntunen2:10.07a PRWausau West
8.11Derek Epps2:10.30a PRWausau West
9.12Gus Hinton2:10.58a PRLa Crosse Central
10.11Alex Pederson2:11.60a PRWest Salem
11.11Jacob Gilbertson2:15.04a PRHolmen
12.11Jordon Englerth2:15.44a SRWest Salem
13.11Levi Felton2:17.67a PRSuperior
14.11Austin Carpenter2:18.70a PRHolmen
15.11Matt Reed2:18.82aMenomonie
16.12Steven Harmston2:19.50a PRMenomonie
17.9Anders Christensen2:19.67a SRHudson
18.-Joe Kish2:21.08a PROnalaska
19.10Logan Scheppke2:21.18a SREau Claire Memorial
20.9Hunter Longworth-Quam2:21.45a SRWest Salem
21.12Zach Levonian2:21.78a PROnalaska
22.-Jordan Gray2:22.27a PRWausau West
23.10Mitch Weiland2:22.81a PRTomah
24.12Leonard Hedlund2:23.21a PRNew Richmond
25.10Jed Venner2:23.38aTomah
26.11Shaun Miller2:23.77a PRChippewa Falls
27.12Zachary Moe2:25.34a PRNew Richmond
28.11Andrew Ziel2:25.80aEau Claire Memorial
29.9Sabyn Warrick2:27.17a SRChippewa Falls
30.11Daniel Kubiatowicz2:27.42a PREau Claire North
31.12Nathan Wienke2:27.90a PRNew Richmond
32.10Lucas Arras2:33.29aEau Claire North
9.9Kyle Guepfer2:38.59a PRLa Crosse Central
33.-Bradley Hanson2:47.41a PRHolmen
 

1600 Meters  Varsity - Finals

1.10Ali Jandal4:42.27a PRLa Crosse Central
2.10James Saxton4:47.50a SRLa Crosse Central
3.12Matt Swanson4:49.90a PRSuperior
3.11Shane Holmes4:49.90a PRSuperior
5.12Kyle Salmonson4:55.28a PRChippewa Falls
6.11Andy Sorenson4:55.92a PROnalaska
7.10Sawyer Mally4:56.07a PRHolmen
8.10Dalton Sabby4:58.31a PRNew Richmond
9.12Alex Kerkman4:59.47a PRHolmen
10.9Ben Erickson4:59.97a PRSuperior
11.12Josh Petersen5:01.37aEau Claire North
12.-Jacob Martin5:02.93a PRHolmen
13.11Isaiah Rozich5:04.52a PREau Claire Memorial
14.10Nathan Schaefer5:06.57a SRWausau West
15.12Nick Stenske5:07.97a PRNew Richmond
16.11Nathan Reckard5:10.07aMenomonie
17.10Brennon Scallon5:10.48a PRWest Salem
18.9Alec Heacox5:11.10a SREau Claire North
19.12Jacob Breaker5:13.33a PRHudson
20.10Alex Radtke5:17.21a PRWausau West
21.10Luke Erickson5:18.62a SRChippewa Falls
22.11Taylor Johnson5:18.81a SRHudson
22.10Jared Walters5:18.81a PRMenomonie
24.12Zach Levonian5:20.73a PROnalaska
25.11Jason Staples5:21.72a PRNew Richmond
26.10Tim Hougum5:23.58a PRWest Salem
27.12John Meier5:36.25a PREau Claire North
28.12Jason Wolff5:40.92a PRChippewa Falls
29.10Aaron Avery5:42.71a SRHudson
30.11Tyler Randall5:44.11a PRWest Salem
31.9Nick Osborne5:56.75a SRTomah
32.-Skyler McCarthy5:57.11a PRTomah
 

3200 Meters  Varsity - Finals

1.12Dan Roth10:00.63a PROnalaska
2.12William Krumbach10:00.91a PRLa Crosse Central
3.11Matthew Rudquist10:10.36aHudson
4.12Scott Goelden10:13.05a PRWausau West
5.12Lucas Wolfe10:14.59a PRWest Salem
6.11Reese Butterfuss10:30.30a SRTomah
7.11Mike Schretenthaler10:46.63a PREau Claire Memorial
8.10Brandon Gaethke10:59.33a SRWest Salem
9.11Zach Ambrose11:03.04a SRLa Crosse Central
10.11Levi Felton11:17.36a PRSuperior
11.12Justin Wittwer11:18.63a PRChippewa Falls
12.12Zach Levonian11:22.06a PROnalaska
13.12Erik Lindstedt11:39.35a PREau Claire Memorial
14.9Alex Charbonneau11:39.69a PRNew Richmond
15.12Zeb Johnson11:44.97a PRNew Richmond
16.-Ren Davis11:46.59a PRWausau West
17.10Nathan Mollan11:50.42a SRMenomonie
18.9Shane Miller11:50.77a SRMenomonie
19.-Sam Kinderman11:55.52a PRHolmen
20.11Ethan Thomson12:00.62a PREau Claire North
21.11Dylan Coyer12:05.50a PRHudson
22.12Jason Wolff12:16.34a PRChippewa Falls
23.-Mitch Siegert12:18.07a PREau Claire North
24.10Jacob Rezin12:20.61a PRTomah
25.10Aaron Johnson12:35.41a PRSuperior
26.-Jordan Alysworth12:45.67a PRHolmen
27.10Ian McAlister12:49.74a PRChippewa Falls
 

55m Hurdles - 39"  Varsity - Finals

1.12Ryan Welch7.92aWest Salem
2.11Cody Taubman8.31a SRNew Richmond
3.12Gaelen Hanlon8.59a PRNew Richmond
4.12Brock Garver8.60a PRWausau West
5.12Mitchell Johnson8.66a PRHolmen
6.-Aljosha Henkel8.78aHolmen
7.12Zach Wohlwend8.81aSuperior
8.11Grant Lokken8.89aEau Claire North
 

55m Hurdles - 39"  Varsity - Prelims

1.12Ryan Welch7.84a PRWest Salem
2.11Cody Taubman8.41aNew Richmond
3.-Aljosha Henkel8.74a PRHolmen
4.12Zach Wohlwend8.76a PRSuperior
5.12Brock Garver8.77aWausau West
6.11Grant Lokken8.80a PREau Claire North
7.12Gaelen Hanlon8.82aNew Richmond
8.12Mitchell Johnson8.99aHolmen
9.10Garrett Hulse9.02a SROnalaska
10.10Kody Michaels9.03a SRLa Crosse Central
11.12Joshua Robers9.11aHudson
12.12Joel Anderson9.27a PREau Claire Memorial
13.10Austin Birch9.49a SRChippewa Falls
14.10Tyler Durand9.53a SRNew Richmond
15.10Eric Burdick9.63a PRWest Salem
16.11Erik Kirkpatrick9.66aHudson
17.12Shane Micek9.74a PRMenomonie
18.11Gary Trkula9.77a PRHolmen
18.9Aron Klos9.77a SRLa Crosse Central
20.12Tim Baker9.78aEau Claire North
21.11Grey Larson9.88aEau Claire North
22.10Brett Ducharme9.91a SRHudson
23.-Kong Chin10.10a PROnalaska
24.11Matthew Jones10.37a SRTomah
24.10Alex Jaromin10.37aTomah
26.9Brian Glonek11.90a PRSuperior
 

4x200 Relay  Varsity - Finals

1.-Relay Team 1:37.05aLa Crosse Central
2.-Relay Team 1:37.31aWausau West
3.-Relay Team 1:37.40aEau Claire Memorial
4.-Relay Team 1:41.70aHolmen
5.-Relay Team 1:42.07aSuperior
6.-Relay Team 1:42.35aNew Richmond
7.-Relay Team 1:42.80aWest Salem
8.-Relay Team 1:43.01aSuperior
9.-Caleb Goettl
Blake Bauer
Troi Semingson
Kent Dias
1:43.31aMenomonie
10.-Relay Team 1:43.38aNew Richmond
11.-Relay Team 1:43.56aOnalaska
12.-Relay Team 1:44.23aEau Claire Memorial
13.-Relay Team 1:44.25aTomah
14.-Relay Team 1:45.26aChippewa Falls
15.-Relay Team 1:45.28aWausau West
16.-Relay Team 1:48.34aEau Claire North
17.-Relay Team 1:49.38aChippewa Falls
18.-Relay Team 1:52.09aHolmen
---Relay Team DQOnalaska
---Relay Team DQWest Salem
---Relay Team DQHudson
 

4x400 Relay  Varsity - Finals

1.-Relay Team 3:36.31aLa Crosse Central
2.-Relay Team 3:40.52aTomah
3.-Relay Team 3:40.82aWest Salem
4.-Relay Team 3:41.04aWausau West
5.-Relay Team 3:45.22aNew Richmond
6.-Relay Team 3:48.46aOnalaska
7.-Relay Team 3:52.17aHolmen
8.-Relay Team 3:52.78aEau Claire Memorial
9.-Relay Team 3:55.80aWausau West
10.-Relay Team 3:56.03aEau Claire North
11.-Relay Team 3:56.25aNew Richmond
12.-Nathan Reckard
Matt Reed
Steven Harmston
Jake Church
3:56.27aMenomonie
13.-Relay Team 3:57.47aTomah
14.-Relay Team 3:58.06aHudson
15.-Relay Team 3:58.14aSuperior
16.-Relay Team 3:58.64aWest Salem
17.-Relay Team 4:02.67aOnalaska
18.-Relay Team 4:04.35aSuperior
19.-Relay Team 4:06.46aChippewa Falls
20.-Nathan Mollan
Shane Miller
Caleb Goettl
Jared Walters
4:07.69aMenomonie
21.-Relay Team 4:14.22aChippewa Falls
22.-Relay Team 4:14.24aHolmen
 

Shot Put - 12lb  Varsity - Finals

1.12Jeremy Brandt52-10.00 PRWausau West
2.12Bobby Nyland47-02.00 PREau Claire Memorial
3.12Kyle Price47-02.00 PRTomah
4.-Andrew Zeisler46-10.00 PRLa Crosse Central
5.11Adam Jandt46-00.00 PRWest Salem
6.12Jay Helmke44-06.00Tomah
7.11Shaun Peper44-03.00 SRNew Richmond
8.12Brandon Kendhammer43-07.00 PRWest Salem
9.11Dylan Griffin42-09.00Tomah
10.11Bryan Greene41-05.00 PRNew Richmond
11.12Dustin Kiesow41-03.00Menomonie
12.10Braeden Jensen41-02.00 SRChippewa Falls
13.12Jason Hengel41-00.00 PRLa Crosse Central
14.11JT Rogala39-09.00 PRWest Salem
15.12John Shook38-11.50 PREau Claire Memorial
16.12Dillon Hysell38-02.50 PRChippewa Falls
17.11Moah Xiong36-10.00 SRWausau West
18.12John Church36-09.00Menomonie
19.-Max Langreck36-02.50 PRHolmen
20.11Logan Snyder36-02.00 PROnalaska
21.11Eric Olson36-00.00 PRSuperior
22.12Isaac Dahl35-06.50Eau Claire North
22.12Broc Kelley35-06.50Menomonie
24.-Kris Rathburn35-06.00 PROnalaska
25.11Brandon Demars34-10.50 SRChippewa Falls
26.9Dalton Terpstra34-00.00 SRHolmen
27.11Casey Boatman33-06.00 SREau Claire North
28.10Theodore Treise32-05.00 PRHudson
29.11Cole Schorr31-05.00 PRSuperior
 

High Jump  Varsity - Finals

1.12Michael Saindon6-04.00 PRWausau West
2.11Alex Marten6-02.00 PRTomah
3.12Benjamin Wilen5-10.00 PRHudson
4.12Joshua Robers5-10.00 PRHudson
5.11Cory White5-10.00Tomah
5.12Zach Colvin5-10.00 PRSuperior
5.11Brad Glendenning5-10.00 SRLa Crosse Central
8.12Evan Gillmore5-10.00 PRHolmen
9.-Ryan Hull5-08.00 PROnalaska
10.-Jiri Dolezal5-06.00 PRHolmen
10.11Grant Lokken5-06.00 SREau Claire North
12.12Cody Wolfe5-04.00Menomonie
13.11Donte Pietrowski5-02.00 SRSuperior
13.11Matt Meinholz5-02.00 PRChippewa Falls
15.9Chris Rock5-00.00 PRWausau West
15.9Lucas Wavra5-00.00 SROnalaska
--9Kevin MartinsenNH PRWest Salem
--9Matt LopezNH PRChippewa Falls
--11Kyle MalinNH SRLa Crosse Central
--10Kevin WatsonNH SREau Claire Memorial
--12Logan JensonNH PRNew Richmond
--11Evan HumphreysNH PREau Claire Memorial
--10Tyler KastenschmidtNH SRWest Salem
 

Pole Vault  Varsity - Finals

1.11Michael Congdon13-06.00 PRHudson
2.12Kevin Olson12-00.00 PRSuperior
3.12Brennon Hester11-00.00 PRHolmen
4.12Patrick Mars11-00.00 PRWausau West
5.10Colton Simpson11-00.00 SRNew Richmond
6.12Austin Stein10-06.00 PRWest Salem
7.-Ryan Hull10-06.00 PROnalaska
8.9Patrick Adler10-00.00 PRTomah
9.11Garrett Carlson9-06.00 PRWest Salem
10.12Zach Tulley9-06.00 PRLa Crosse Central
11.11Gabriel Dwyer9-00.00 SRHudson
12.10Connor Genrich8-06.00 SRTomah
12.10David Herro8-06.00 SREau Claire Memorial
12.10Tom Zook8-06.00 SREau Claire North
12.10Caleb Dushcin8-06.00 SRSuperior
16.11Eric Andersen8-00.00 PREau Claire Memorial
16.11Matt Meinholz8-00.00 PRChippewa Falls
18.9Mackinze Nutzman7-00.00 PRChippewa Falls
18.-Oliver Swanson7-00.00 PRNew Richmond
18.-Nolan Mulrine7-00.00 PROnalaska
18.12Marcus Liddel7-00.00Eau Claire North
18.10Connor Gregg7-00.00Menomonie
--11Gary TrkulaNH PRHolmen
--12Casey PorcariNH PRLa Crosse Central
 

Long Jump  Varsity - Finals

1.9Sawyer Smith20-04.50 SRLa Crosse Central
2.11Clint Larsen20-03.50 PREau Claire Memorial
3.12Ryan Welch20-02.00 PRWest Salem
4.11T Benjamin Fischer19-08.25 PRWausau West
5.12Michael Saindon19-07.50 PRWausau West
6.-Aljosha Henkel19-00.50 PRHolmen
7.12Zach Colvin19-00.25 PRSuperior
8.12Tyler Smith18-11.75 PRHudson
9.12Taylor McGinnis18-09.50Eau Claire Memorial
10.11Alex Koenen18-09.00 SRWest Salem
11.11Alex Pederson18-08.50 SRWest Salem
12.10Elliot Markwardt18-07.75 SRWausau West
13.11Evan Humphreys18-04.75 SREau Claire Memorial
14.12Jim Mooney18-02.00Menomonie
14.11Zach Woods18-02.00 SRLa Crosse Central
16.11Brad Glendenning18-01.00 SRLa Crosse Central
16.11Mike Kroll18-01.00 SRNew Richmond
18.12Travis Hilden17-11.25 PRHudson
19.10Colton Lorenz17-07.50 PRSuperior
20.12PJ Amoapim17'4Menomonie
20.12PJ Amoapim17-04.00Menomonie
21.-Wesley Sweet17-03.75 PRTomah
22.11Gary Trkula17-01.00 PRHolmen
23.-Quinton Peters17-00.50 PROnalaska
24.11Derek Mueller17-00.00 PRChippewa Falls
25.12Jared O'Connell16-10.00 PRNew Richmond
26.10Mason Ford16-07.75 PRSuperior
27.9Dylan Clark15-07.25 SRChippewa Falls
28.11Malik Figgins14-10.50 SRTomah
 

Triple Jump  Varsity - Finals

1.12Matt Ferry40-10.00 SRTomah
2.11Derek Finsterwalder40-06.00 PRLa Crosse Central
3.12Travis Hilden39-07.00 PRHudson
4.11Nicholas Lubinski39-06.50Hudson
5.12Cody Wolfe39-03.50Menomonie
6.11Evan Humphreys39-02.50 SREau Claire Memorial
7.12Jim Mooney39-00.50Menomonie
8.11William Sierzant38-07.00 SRLa Crosse Central
9.11Cody Taubman38-04.00 PRNew Richmond
10.12Michael Saindon38-02.00 PRWausau West
10.11T Benjamin Fischer38-02.00 PRWausau West
12.12Jeremy Slicer37-10.00 PRNew Richmond
13.11Ryan McCarty36-11.50Tomah
14.11Derek Mueller36-09.50 SRChippewa Falls
15.10Colton Lorenz36-04.00 SRSuperior
16.12Seth Bollinger35-05.00 PREau Claire Memorial
17.-Jesse Chavez35-04.50 PRWest Salem
18.11Cole Schindler34-11.00 PRChippewa Falls
19.10Devlin Verley34-10.50 SRWausau West
20.12PJ Amoapim34'06.00Menomonie
21.10Dmytro Gumenyuk34-03.50 PRHolmen
22.10Brandon Heilman33-03.00 PRWest Salem
 

Meet Schedule