Athletic.net Team Results Management

Mpssaa 4a-3a & 2a-1a East Regional Championships

Unofficial Results All PhotosX Close
Unofficial Results
All Divisions | 4A-3A | 2A-1A   All Rounds | Finals | Semi-Finals | Prelims    Turn Highlighter On    Prepare Report to Copy

Womens Results

 
 
X 55 Meter Dash - 4A-3A - Finals
1.11Michaylin Golladay6.80aLargo      
2.12Bever-Leigh Holloway6.81aEleanor Roosevelt      
3.11Lindsey Jefferson6.92aEleanor Roosevelt      
4.12Bettaya Burgess6.97aOxon Hill      
5.10Waquesha Canty7.21aC.H. Flowers      
6.9Tanisha Wells-Owens7.25aLargo      
 
 
 
X 55 Meter Dash - 2A-1A - Finals
1.11Sad\'e Sample7.20aReservoir      
2.10LaKesha Manning7.28aReservoir      
3.12Rachel Bishop7.30aOakland Mills      
4.11Shanel Kirkland7.47aWicomico      
5.9Aunye Boone7.49aCalvert      
6.12Dominique Payne7.60aPotomac      
 
 
 
X 55 Meter Dash - 4A-3A - Semi-Finals
1.11Michaylin Golladay7.20aLargo      
3.11Lindsey Jefferson7.29aEleanor Roosevelt      
5.12Bever-Leigh Holloway7.33aEleanor Roosevelt      
7.10Robyn Chapman7.37aFrederick Douglass-PG      
2.10Waquesha Canty7.47aC.H. Flowers      
4.9Tanisha Wells-Owens7.48aLargo      
6.12Bettaya Burgess7.50aOxon Hill      
8.12Dara Jones7.51aC.H. Flowers      
8.10Monique Reed7.51aC.H. Flowers      
10.12Favia Merritt7.75aGreat Mills      
11.11Sossena Wood7.80aEleanor Roosevelt      
12.11Allison Mcclain8.13aArundel      
 
 
 
X 55 Meter Dash - 2A-1A - Semi-Finals
1.11Sad\'e Sample7.65aReservoir      
3.10LaKesha Manning7.65aReservoir      
2.9Aunye Boone7.70aCalvert      
4.12Dominique Payne7.74aPotomac      
5.11Shanel Kirkland7.80aWicomico      
7.10Nicole Smalls7.81aCalvert      
6.12Rachel Bishop7.82aOakland Mills      
8.9Kenterra Richardson7.84aForestville Military      
9.10Nicole Robinson7.91aAtholton      
10.11Mariama Mansary7.94aNorth Caroline      
10.10DeMarah Wilson7.94aFairmont Heights      
12.10Monique Parrish8.01aPotomac      
 
 
 
X 55 Meter Dash - 4A-3A - Prelims
1.12Dara Jones7.1hC.H. Flowers      
2.12Bever-Leigh Holloway7.1hEleanor Roosevelt      
10.11Lindsey Jefferson7.1hEleanor Roosevelt      
3.12Favia Merritt7.2hGreat Mills      
4.10Waquesha Canty7.2hC.H. Flowers      
4.11Michaylin Golladay7.2hLargo      
4.12Bettaya Burgess7.2hOxon Hill      
11.10Robyn Chapman7.2hFrederick Douglass-PG      
12.9Tanisha Wells-Owens7.2hLargo      
7.10Monique Reed7.36C.H. Flowers      
13.10Ayanna Adams7.4hLargo      
14.11Jerrica Johnson7.4hLaurel      
15.10Briana Owens7.6hArundel      
8.11Allison Mcclain7.7hArundel      
8.11Sossena Wood7.7hEleanor Roosevelt      
16.12Ellie Pedelty7.7hSouth River      
17.10Robin Cooper7.8hParkdale      
18.12Tamisha Jackson7.9hLaurel      
18.9Amy Olson7.9hArundel      
20.12Janaya Bryant8.0hGreat Mills      
21.10Ashley Pope8.1hOxon Hill      
22.9Dareshia Sistare8.3hOxon Hill      
23.10Katelyn Highsmith8.3hSouth River      
24.9Victoria Moucha8.4hSeverna Park      
25.11Felicia Williams8.5hSuitland      
26.11Denita Whiting8.8hParkdale      
 
 
 
X 55 Meter Dash - 2A-1A - Prelims
1.11Sad\'e Sample7.3hReservoir      
8.10Nicole Smalls7.3hCalvert      
2.9Aunye Boone7.4hCalvert      
3.12Dominique Payne7.5hPotomac      
9.11Shanel Kirkland7.5hWicomico      
4.10LaKesha Manning7.6hReservoir      
10.9Kenterra Richardson7.6hForestville Military      
11.12Rachel Bishop7.6hOakland Mills      
5.10Monique Parrish7.7hPotomac      
6.10Nicole Robinson7.63Atholton      
6.11Mariama Mansary7.7hNorth Caroline      
12.10DeMarah Wilson7.7hFairmont Heights      
13.11Cierra Crossling7.8hNorth Caroline      
14.10Jenae Pierre7.8hReservoir      
15.11Quana Hogan7.9hPotomac      
16.11Doris Miller8.0hForestville Military      
17.10Shanelle Tatum8.1hHoward      
18.11Virgina Bach8.1hAtholton      
18.12Shannon Pacious8.1hGlenelg      
18.10Maria Young8.1hSnow Hill      
21.12Shakiea Kellam8.1hWashington      
22.12Cherise Carpenter8.1hOakland Mills      
23.9Joceyln Papciak8.1hAtholton      
24.10Saphiare Mills8.1hForestville Military      
25.10Brittany Wallace8.2hCalvert      
25.11Lindsey Wiedel8.2hOakland Mills      
27.9Jamia White8.2hQueen Annes County      
28.9Beth Miller8.3hNorth Caroline      
29.11Jennifer Walters8.5hGlenelg      
30.10Lexie Parsons8.5hGlenelg      
31.9Brittany Warrick8.7hFairmont Heights      
32.12Stefanie Culp8.7hKent County      
33.12Marie Moorman8.9hKent County      
34.11Colandra Finney9.0hFairmont Heights      
 
 
 
X 300 Meters - 4A-3A - Finals
1.12Carliesia Meakes39.75aEleanor Roosevelt      
2.11Michaylin Golladay39.81aLargo      
3.11Lindsey Jefferson40.73aEleanor Roosevelt      
4.12Jelissa Edward40.79aHigh Point      
5.10Takecia Jameson40.93aEleanor Roosevelt      
6.10Robyn Chapman41.02aFrederick Douglass-PG      
7.12Ambria Alexander41.72aC.H. Flowers      
8.12Dara Jones42.32aC.H. Flowers      
31.12Chudney Joyner42.45aSuitland      
9.9Tanisha Wells-Owens42.53aLargo      
32.9EricaDeawe Benson43.00aNorthwestern-PG      
33.10Ashley Pope43.10aOxon Hill      
10.12Favia Merritt43.29aGreat Mills      
11.9Erin Boston43.32aParkdale      
12.12Janaya Bryant43.41aGreat Mills      
13.12Bettaya Burgess44.38aOxon Hill      
14.12Ellie Pedelty44.91aSouth River      
15.11Patrice Malcolm45.75aNorthwestern-PG      
16.12Charmaine Jones45.78aC.H. Flowers      
17.12Toyen Malcolm45.89aParkdale      
18.9Kristina Frost45.97aArundel      
19.11Melanie Chambers46.35aGreat Mills      
20.11Amarra Lateef46.42aLargo      
21.9Dareshia Sistare47.37aOxon Hill      
22.11Jerrica Johnson47.39aLaurel      
23.12Jennifer Mitchell47.40aThomas Stone      
24.10Robin Cooper47.53aParkdale      
25.10Christina Pelligrini48.01aSeverna Park      
26.12Tamisha Jackson49.11aLaurel      
27.10Abby Dyjack49.69aArundel      
28.9Casey Disharoon49.92aSouth River      
29.10Maxine Morrow51.40aSeverna Park      
30.9Elizabeth Kitchin52.24aArundel      
 
 
 
X 300 Meters - 2A-1A - Finals
1.10Nicole Smalls41.98aCalvert      
2.11Amanda Rogers42.31aReservoir      
3.12Melissa Gardner43.41aReservoir      
4.12Rachel Bishop43.77aOakland Mills      
5.12DeAnna Orwig44.09aNorth Caroline      
6.9Teresa Towey44.34aNorth Caroline      
7.12Jocelyn Sprague44.59aReservoir      
8.11Amber Wendland44.75aOakland Mills      
9.10Emily Dashiell44.97aParkside      
10.11Rasa Ghaffarian45.69aAtholton      
11.10DeMarah Wilson46.25aFairmont Heights      
12.10Monique Parrish46.28aPotomac      
13.12Elise Yungbluth46.38aEaston      
14.11Ashley Bembry46.54aForestville Military      
15.9Alexandra Conway46.57aAtholton      
16.11Whitney Stevenson46.95aWicomico      
17.11Mariama Mansary47.10aNorth Caroline      
18.9Torie Kirshe47.36aGlenelg      
19.11Virgina Bach47.69aAtholton      
20.10Rockel Coston47.74aWicomico      
21.12Leslie Morris48.24aHoward      
22.10Danielle Scott48.66aCalvert      
23.9Diamond Jones48.86aForestville Military      
24.9Dashea Williams48.96aPotomac      
25.9Jamia White48.97aQueen Annes County      
25.9Ashley Mcglynn48.97aGlenelg      
27.12Dominique Payne49.22aPotomac      
28.11Lindsey Wiedel49.79aOakland Mills      
29.9Teressa Nance49.92aForestville Military      
30.9Elizabeth Nelson49.98aQueen Annes County      
31.10Patty Reed50.86aKent County      
31.9Taylor Connaire50.86aQueen Annes County      
33.9Amy Takano52.00aEaston      
34.10Ama Duah52.14aWicomico      
35.10Elexia Nichols52.83aMardela      
36.11Colandra Finney53.80aFairmont Heights      
36.10Maria Young53.80aSnow Hill      
38.12Keyana Kellam54.22aWashington      
38.9Molly Lepter54.22aKent County      
 
 
 
X 500 Meters - 4A-3A - Finals
1.10Takecia Jameson1:17.34aEleanor Roosevelt      
2.12Starema Flood1:17.34aFrederick Douglass-PG      
3.11Labake Orotope1:19.24aHigh Point      
4.11Latoshia Bost1:20.54aC.H. Flowers      
5.11Patricia Anyanwu1:20.56aEleanor Roosevelt      
6.10Jacia Montgomery1:20.98aLargo      
7.11Ehinomen Olumese1:21.84aLargo      
8.12Stephanie Gunter1:22.39aOxon Hill      
9.12Asha Jones1:22.53aC.H. Flowers      
10.12Brittany Anderson1:23.96aLargo      
11.12Jelissa Edward1:25.26aHigh Point      
12.12Detznay Jackson1:26.00aOxon Hill      
13.12Sara Atkinson1:27.04aArundel      
14.12SueAnn Lyons1:27.47aNorthwestern-PG      
15.11Ashley Bacchus1:27.92aHigh Point      
16.11Joary Casey1:29.06aOxon Hill      
17.12Jessica Prue1:29.14aSeverna Park      
18.12Toyen Malcolm1:30.69aParkdale      
19.11Kelly Patterson1:32.14aSouth River      
20.9Sydney Traub1:32.63aAnnapolis      
21.9Erin Boston1:33.25aParkdale      
22.9Tiffany Foster1:34.72aAnnapolis      
23.10Tiffany Webb1:35.02aFrederick Douglass-PG      
24.11Kyra Tyler1:35.24aBowie      
25.9Samantha Weigman1:35.55aArundel      
26.10Ana Delaroca1:35.61aArundel      
27.10Maxine Morrow1:35.94aSeverna Park      
28.9Erica Francis1:36.20aLaurel      
29.11Shanae Charles1:36.39aLaurel      
30.10Monae Pyles1:39.86aBowie      
 
 
 
X 500 Meters - 2A-1A - Finals
1.10Alison Smith1:21.51aAtholton      
2.12Katie Pencek1:22.41aGlenelg      
3.10Kristyn Wheeler1:23.65aQueen Annes County      
4.12Melissa Gardner1:23.66aReservoir      
5.12Valerie Sloboda1:23.69aAtholton      
6.12Jocelyn Sprague1:24.64aReservoir      
7.9Teresa Towey1:25.17aNorth Caroline      
8.12DeAnna Orwig1:25.47aNorth Caroline      
9.9Brandi Fritsch1:25.96aHoward      
10.9Katie Rouse1:27.01aGlenelg      
11.9Taylor Stetka1:28.71aAtholton      
12.10DeMarah Wilson1:28.93aFairmont Heights      
13.10Joy Jennifer1:31.06aOakland Mills      
14.10Rachel Wood1:31.42aParkside      
15.10Michele Striano1:32.03aOakland Mills      
16.11Cc Capranica1:34.76aEaston      
17.9Sarah Marland1:35.59aGlenelg      
18.9Elizabeth Kallay1:36.10aFairmont Heights      
19.11Stephanie Sangah1:36.48aReservoir      
20.9Taylor Connaire1:37.24aQueen Annes County      
21.10Tirza Hortensius1:37.35aKent County      
22.11Quana Hogan1:39.05aPotomac      
23.9Teressa Nance1:39.53aForestville Military      
24.10Rockel Coston1:39.78aWicomico      
25.9Myishauna Bryant1:42.53aPotomac      
26.9Brittany Wertz1:42.88aKent County      
27.12Lyndsey Hill1:43.40aEaston      
28.9Jessica Baxter1:43.83aKent County      
29.11Stephanie Alexander1:45.42aFairmont Heights      
30.9Brittany Mears1:49.06aWashington      
31.10Sarah Stuckey1:51.03aWashington      
32.9Kenterra Richardson1:52.78aForestville Military      
--11Ashley BledsoeDNFOakland Mills      
--10Crystal CrokettDNFForestville Military      
 
 
 
X 800 Meters - 4A-3A - Finals
1.10Tameka Jameson2:17.0hEleanor Roosevelt      
2.9Tasha Stanley2:17.4hEleanor Roosevelt      
3.12Starema Flood2:19.8hFrederick Douglass-PG      
4.11Alison Parris2:26.4hPatuxent      
5.11Tunisia Milner2:27.5hEleanor Roosevelt      
6.12Stephanie Gunter2:28.2hOxon Hill      
7.10Denise Smith2:30.6hC.H. Flowers      
8.12Chudney Joyner2:31.2hSuitland      
9.9Julie Gardner2:31.5hSeverna Park      
10.11Labake Orotope2:32.2hHigh Point      
11.11Jeanine Strange2:32.6hSeverna Park      
12.12Detznay Jackson2:32.9hOxon Hill      
13.12Abbi Horn2:33.1hSeverna Park      
14.12Parise Henry2:33.5hBowie      
15.11Latoshia Bost2:34.8hC.H. Flowers      
16.12Shannon Wade2:36.5hC.H. Flowers      
17.12Jovann Jones2:39.6hLargo      
18.10Xlexis Walls2:39.9hOxon Hill      
19.12Laura Hoover2:43.1hSouth River      
20.10Jasmine Norris2:44.5hLargo      
21.10Jade Mosley2:46.0hBowie      
22.10Chelsea Aragon2:52.2hGreat Mills      
23.11Liz Baugher2:52.8hArundel      
24.10Erin Johnson2:56.4hArundel      
25.11Calissa Carter2:56.8hLaurel      
26.10Tiffany Webb2:57.1hFrederick Douglass-PG      
27.10Abisoluwa Adeyeye2:57.4hLaurel      
28.10Janylle Nwuju2:58.5hLaurel      
29.9Mccall Natalie2:58.6hPatuxent      
30.9Gabby Miller3:01.4hThomas Stone      
31.10Rachel Hudak3:11.5hGreat Mills      
32.10Elizabeth Sapp3:22.6hGreat Mills      
--11Tashae CroxtonDNFLargo      
 
 
 
X 800 Meters - 2A-1A - Finals
1.10Alison Smith2:24.9hAtholton      
2.10Chelsea Godbout2:28.8hReservoir      
3.12Katie Pencek2:30.1hGlenelg      
4.12Kelli Dungan2:33.1hEaston      
5.10Samantha Young2:33.5hAtholton      
6.9Taylor Stetka2:38.0hAtholton      
7.12Elise Yungbluth2:45.1hEaston      
8.10Kristyn Wheeler2:45.5hQueen Annes County      
9.10Joy Jennifer2:47.8hOakland Mills      
10.9Ashley Greenhawk2:48.3hParkside      
11.9Rachel Brown2:50.97Howard      
12.10Jessey Schulz2:51.99Kent County      
13.11Alexandria Young2:52.98Snow Hill      
14.12Pam Geisel2:53.9hNorth Caroline      
15.10Melkamaseu Addisu2:57.81Forestville Military      
16.12Maureen Higgins3:04.77Howard      
17.9Candice Alphonse3:12.47Fairmont Heights      
18.11Betha Christophel3:14.17Kent County      
19.10Betsy Gravenor3:23.26Snow Hill      
20.12Stephanie Parker3:23.62Fairmont Heights      
21.9Jessica Kelley3:23.94Kent County      
22.10Jenna Wilson3:46.44Calvert      
 
 
 
X 1600 Meters - 4A-3A - Finals
1.9Dominique Lockhart5:18.64aEleanor Roosevelt      
2.10Marika Walker5:19.12aEleanor Roosevelt      
3.9Liya Kasimova5:22.13aSeverna Park      
4.12Nayda Pirela5:28.72aEleanor Roosevelt      
5.11Alison Parris5:31.74aPatuxent      
6.9Amanda Jones5:38.74aSeverna Park      
7.12Parise Henry5:39.50aBowie      
8.9Allison Behringer5:55.74aSeverna Park      
9.11Amanda Harris5:57.88aGreat Mills      
10.10Xlexis Walls6:06.39aOxon Hill      
11.9Nicole Franklin6:09.32aLargo      
12.12Corine Welker6:14.05aAnnapolis      
13.10Erin Johnson6:17.10aArundel      
14.10Lauren Gleason6:17.75aAnnapolis      
15.11Nayo Burchell6:18.13aLargo      
16.10Chelsea Aragon6:18.81aGreat Mills      
17.9Akiah Brown6:19.90aOxon Hill      
18.12Melanie Schwer6:25.85aSouth River      
19.11Namoi Henry6:28.86aBowie      
20.9Mccall Natalie6:34.62aPatuxent      
21.12Jovann Jones6:39.19aLargo      
22.10Kelly Kidwell6:41.09aArundel      
23.12Katie Gooding6:43.09aAnnapolis      
24.9Gabby Miller6:48.45aThomas Stone      
25.11Calissa Carter6:52.40aLaurel      
26.10Abisoluwa Adeyeye6:54.16aLaurel      
27.10Brei Evans7:07.50aOxon Hill      
28.11Nadege Sirri7:30.50aParkdale      
29.10Chalisa Armstrong7:31.94aNorthwestern-PG      
30.9Mikeisha Williams7:42.16aNorthwestern-PG      
31.9Chinas Onukwubiri8:13.41aLaurel      
32.11Felicia Williams8:15.99aSuitland      
 
 
 
X 1600 Meters - 2A-1A - Finals
1.10Alison Smith5:27.63aAtholton      
2.12Jessica Hibbert5:34.35aGlenelg      
3.9Amanda Wright5:35.10aParkside      
4.9Erin Killic5:36.81aReservoir      
5.10Kathryn Caffrey5:39.52aAtholton      
6.12Kelli Dungan5:39.93aEaston      
7.11Stephanie Sones5:44.36aGlenelg      
8.11Sarah Lebro5:50.35aOakland Mills      
9.11Grace Concannon6:03.25aOakland Mills      
10.12Pam Geisel6:13.01aNorth Caroline      
11.9Debra Ostrander6:15.08aNorth Caroline      
12.10Courtney Webster6:24.82aWashington      
13.10Bonnie Zwissler6:26.08aCalvert      
14.10Jessey Schulz6:27.72aKent County      
15.11Emily Brownlee6:28.66aCalvert      
16.10Melkamaseu Addisu6:32.28aForestville Military      
17.11Caitlin Donnelly6:34.16aQueen Annes County      
18.10Samantha Sammis6:45.21aOakland Mills      
19.12Maureen Higgins6:50.18aHoward      
20.10Sarah Stuckey6:53.43aWashington      
21.11Betha Christophel6:57.17aKent County      
22.10Nicole Blanchette7:18.79aQueen Annes County      
23.12Stephanie Parker7:19.29aFairmont Heights      
24.9Candice Alphonse7:19.94aFairmont Heights      
25.11Megan Mcnabb7:27.25aEaston      
26.10Betsy Gravenor7:30.07aSnow Hill      
27.11Erin Knussman7:41.43aCalvert      
28.12Kara Nave8:12.51aEaston      
--10Chelsea SpragueDNFReservoir      
 
 
 
X 3200 Meters - 4A-3A - Finals
1.9Dominique Lockhart11:37.25aEleanor Roosevelt      
2.10Jennifer Redman11:48.26aEleanor Roosevelt      
3.11Marissa Mcphail11:49.03aArundel      
4.9Liya Kasimova11:52.52aSeverna Park      
5.9Shelley Wilke12:29.85aSeverna Park      
6.11Christine Brus12:32.38aSeverna Park      
7.11Amanda Harris12:55.02aGreat Mills      
8.12Kayla Schrumpf13:23.21aPatuxent      
9.11Rhea Torreon13:25.65aAnnapolis      
10.9Hannah Rivers13:34.79aSouth River      
11.11Laura Miffleton13:48.23aArundel      
12.11Risharda Settles13:56.50aC.H. Flowers      
13.9Nina Capuano13:57.46aPatuxent      
14.9Katie Barbour14:00.14aArundel      
15.9Justine Hoerning15:09.57aPatuxent      
16.11Jessica Matthews15:34.41aBowie      
 
 
 
X 3200 Meters - 2A-1A - Finals
1.12Jessica Hibbert12:33.39aGlenelg      
2.10Kathryn Caffrey12:36.74aAtholton      
3.12Sarah Nelson12:37.17aGlenelg      
4.11Sarah Lebro12:40.85aOakland Mills      
5.9Chelsea Foong13:18.09aHoward      
6.9Jaclyn Tsioumas13:23.77aReservoir      
7.9Carissa Dorson13:32.85aReservoir      
8.9Shelby Starr13:59.22aGlenelg      
9.9Kelly Klein14:07.89aReservoir      
10.11Emily Brownlee14:09.49aCalvert      
11.11Caitlin Donnelly14:46.88aQueen Annes County      
12.10Amy Zontek14:53.60aOakland Mills      
13.10Samantha Sammis15:03.30aOakland Mills      
14.10Bonnie Zwissler15:12.04aCalvert      
15.9Samantha White15:19.86aHoward      
 
 
 
X 55m Hurdles - 33" - 4A-3A - Finals
1.12Bever-Leigh Holloway8.22aEleanor Roosevelt      
2.11Michaylin Golladay8.42aLargo      
3.11Keirra Holiday8.90aLargo      
4.11Kamilah Bossett9.07aLargo      
5.12Heather Patton9.15aC.H. Flowers      
6.9Elliece Boyles9.20aEleanor Roosevelt      
 
 
 
X 55m Hurdles - 33" - 2A-1A - Finals
1.11Amanda Rogers8.91aReservoir      
2.10Nicole Robinson8.99aAtholton      
3.9Joceyln Papciak9.83aAtholton      
4.10Rachel Wood10.40aParkside      
5.11Stephanie Millar10.51aOakland Mills      
6.10LaKesha Manning10.77aReservoir      
 
 
 
X 55m Hurdles - 33" - 4A-3A - Semi-Finals
1.12Bever-Leigh Holloway8.49aEleanor Roosevelt      
2.11Michaylin Golladay8.51aLargo      
3.11Keirra Holiday8.77aLargo      
4.12Heather Patton8.96aC.H. Flowers      
5.11Kamilah Bossett9.08aLargo      
6.9Elliece Boyles9.49aEleanor Roosevelt      
7.12Jennifer Mitchell9.75aThomas Stone      
8.11Krystal Casiano10.18aArundel      
9.10Alyssa Lee10.27aArundel      
10.11Jerrica Johnson11.02aLaurel      
11.9Kaylee Pohlmeyer11.73aSeverna Park      
 
 
 
X 55m Hurdles - 33" - 2A-1A - Semi-Finals
1.11Amanda Rogers8.83aReservoir      
2.10Nicole Robinson8.94aAtholton      
3.9Joceyln Papciak9.74aAtholton      
4.11Stephanie Millar10.19aOakland Mills      
5.10LaKesha Manning10.27aReservoir      
7.12Ally Lauer10.39aHoward      
6.10Rachel Wood10.60aParkside      
8.12Brianne Hoe10.86aReservoir      
9.12Tesia Zajac10.87aQueen Annes County      
10.12Shakiea Kellam11.44aWashington      
11.9Emily Lyons12.84aGlenelg      
 
 
 
X 55m Hurdles - 33" - 4A-3A - Prelims
1.12Bever-Leigh Holloway8.36aEleanor Roosevelt      
2.11Michaylin Golladay8.41aLargo      
3.11Keirra Holiday8.44aLargo      
5.12Heather Patton8.69aC.H. Flowers      
4.11Kamilah Bossett8.92aLargo      
6.9Elliece Boyles9.09aEleanor Roosevelt      
9.12Jennifer Mitchell9.26aThomas Stone      
10.11Krystal Casiano9.65aArundel      
7.11Jerrica Johnson9.95aLaurel      
8.10Alyssa Lee10.05aArundel      
13.10LaRhonda Swales10.40aOxon Hill      
11.11Dalila Kujifi10.44aHigh Point      
14.11Joary Casey10.45aOxon Hill      
15.10Courtney Folks10.49aSouth River      
16.11Sossena Wood10.71aEleanor Roosevelt      
17.11Lindy Orduna10.98aGreat Mills      
18.9Taylor Johnson11.21aArundel      
19.12Stephani Hartwick11.43aGreat Mills      
20.11Jessica Matthews11.72aBowie      
12.9Kaylee Pohlmeyer11.78aSeverna Park      
21.10Andrea Leggett11.82aGreat Mills      
 
 
 
X 55m Hurdles - 33" - 2A-1A - Prelims
1.11Amanda Rogers8.57aReservoir      
2.10Nicole Robinson8.73aAtholton      
3.12Shakiea Kellam9.88aWashington      
6.11Stephanie Millar9.97aOakland Mills      
7.12Brianne Hoe10.19aReservoir      
4.10LaKesha Manning10.24aReservoir      
8.9Emily Lyons10.25aGlenelg      
9.9Joceyln Papciak10.42aAtholton      
10.10Rachel Wood10.61aParkside      
11.12Tesia Zajac10.72aQueen Annes County      
12.9Marisa Negri11.13aAtholton      
13.10Amanda Macey11.18aNorth Caroline      
14.9Kristen Lawson11.39aOakland Mills      
5.12Ally Lauer12.11aHoward      
15.9Ellen Fluharty13.20aNorth Caroline      
16.11Sarah Bornhoeft13.75aNorth Caroline      
17.9Brittany Warrick13.98aFairmont Heights      
 
 
 
X 4x200 Relay - 4A-3A - Finals
1.-Relay Team 1:43.67aEleanor Roosevelt      
2.-Relay Team 1:44.60aLargo      
3.-Relay Team 1:46.25aC.H. Flowers      
4.-Relay Team 1:53.82aGreat Mills      
5.-Relay Team 1:54.60aOxon Hill      
6.-Relay Team 1:54.83aArundel      
7.-Relay Team 1:55.01aNorthwestern-PG      
 
 
 
X 4x200 Relay - 2A-1A - Finals
1.-Relay Team 1:48.73aReservoir      
2.-Relay Team 1:53.42aNorth Caroline      
3.-Relay Team 1:54.15aPotomac      
4.-Relay Team 1:55.38aOakland Mills      
5.-Relay Team 1:56.18aGlenelg      
6.-Relay Team 1:56.24aParkside      
7.-Relay Team 1:56.29aWicomico      
8.-Relay Team 1:56.34aCalvert      
9.-Relay Team 1:56.41aAtholton      
10.-Relay Team 2:01.15aForestville Military      
11.-Relay Team 2:04.44aFairmont Heights      
12.-Relay Team 2:06.73aEaston      
13.-Relay Team 2:08.59aQueen Annes County      
14.-Relay Team 2:09.51aWashington      
15.-Relay Team 2:16.15aKent County      
 
 
 
X 4x400 Relay - 4A-3A - Finals
1.-Relay Team 4:04.2hFrederick Douglass-PG      
2.-Relay Team 4:04.6hEleanor Roosevelt      
3.-Relay Team 4:09.8hLargo      
4.-Relay Team 4:14.5hC.H. Flowers      
5.-Relay Team 4:25.0hOxon Hill      
6.-Relay Team 4:27.6hSeverna Park      
7.-Relay Team 4:27.9hGreat Mills      
8.-Relay Team 4:36.0hLaurel      
9.-Relay Team 4:36.6hPatuxent      
 
 
 
X 4x400 Relay - 2A-1A - Finals
1.-Relay Team 4:18.6hReservoir      
2.-Relay Team 4:19.8hAtholton      
3.-Relay Team 4:22.8hNorth Caroline      
4.-Relay Team 4:24.3hGlenelg      
5.-Relay Team 4:26.4hParkside      
6.-Relay Team 4:31.7hOakland Mills      
7.-Relay Team 4:56.1hHoward      
8.-Relay Team 5:04.8hForestville Military      
9.-Relay Team 5:19.1hKent County      
 
 
 
X 4x800 Relay - 4A-3A - Finals
1.-Relay Team 9:50.79aLargo      
2.-Relay Team 10:01.77aEleanor Roosevelt      
3.-Relay Team 10:02.10aSeverna Park      
4.-Relay Team 10:11.68aFrederick Douglass-PG      
5.-Relay Team 10:17.01aC.H. Flowers      
6.-Relay Team 10:24.51aPatuxent      
7.-Relay Team 10:27.93aArundel      
8.-Relay Team 10:34.15aSouth River      
9.-Relay Team 10:44.94aAnnapolis      
10.-Relay Team 11:05.36aGreat Mills      
11.-Relay Team 11:32.71aLaurel      
 
 
 
X 4x800 Relay - 2A-1A - Finals
1.-Relay Team 10:06.61aAtholton      
2.-Relay Team 10:09.10aGlenelg      
3.-Relay Team 10:12.61aReservoir      
4.-Relay Team 10:15.79aOakland Mills      
5.-Relay Team 10:21.76aParkside      
6.-Relay Team 10:24.41aHoward      
7.-Relay Team 10:31.49aNorth Caroline      
8.-Relay Team 10:37.15aEaston      
9.-Relay Team 10:58.07aWashington      
 
 
 
X Shot Put - 4kg - 4A-3A - Finals
1.12Amy Bilmanis38-11.25Thomas Stone      
2.12Sue Izevbigie35-07.25C.H. Flowers      
3.11Gabrielle Burrell34-05.00Eleanor Roosevelt      
4.10Joanne Coley33-11.25Largo      
5.11Pharyn Jackson33-04.50Bowie      
6.12Sarah Kitchin29-09.25Arundel      
7.10Jocelyn Wheeler28-10.25Largo      
8.9Jillian Mckissic27-10.00Oxon Hill      
9.12Virginia Smith27-02.00Thomas Stone      
10.10Kate Mitchell25-03.25Arundel      
11.11Nadege Sirri25-02.25Parkdale      
12.10Ama Vodi24-00.00Northwestern-PG      
13.9Nicole O22-03.25Oxon Hill      
14.10Rebecca Knight21-07.25Great Mills      
15.10Maciel Underwood19-00.75Great Mills      
 
 
 
X Shot Put - 4kg - 2A-1A - Finals
1.10Rachelle Wright39-01.25Potomac      
2.12Nastasha Manley33-11.50Wicomico      
3.11Cristine Vidmar32-04.25Reservoir      
4.9Sheritta Hall28-09.00Potomac      
5.12Maurissa Marshall28-00.75North Caroline      
6.11Katrina Stanford26-07.75Washington      
7.12Ally Lauer25-08.75Howard      
8.9Rachel Holtzman25-07.50Atholton      
9.11Tricia Korb25-04.50Howard      
10.9Kacy Holland25-03.50Atholton      
10.12Karen Masten25-03.50North Caroline      
12.12Nicole Boguslaw25-00.00Glenelg      
13.12Chardonay Robinson24-11.00Wicomico      
14.10Audrianna Marshall24-09.75North Caroline      
15.11Nicole Carnicci22-08.75Washington      
15.12Xiaobin Tuo22-08.75Atholton      
17.12Kari Burns22-01.00Easton      
18.11Shaketta Hayes20-07.75Wicomico      
19.11Alexandria Young20-05.75Snow Hill      
20.9Brittany Warrick18-03.50Fairmont Heights      
21.9Cate Mumford18-00.50Reservoir      
 
 
 
X High Jump - 4A-3A - Finals
1.12Heather Patton5-04.00C.H. Flowers      
2.11Vicky Collier4-11.00Largo      
3.12Katie Lilly4-11.00South River      
4.11Nicole Collins4-11.00Frederick Douglass-PG      
4.12Shannon Wade4-11.00C.H. Flowers      
6.11Keirra Holiday4-11.00Largo      
7.11Diane Payne4-10.00Thomas Stone      
8.9Amy Olson4-08.00Arundel      
8.11Kamilah Bossett4-08.00Largo      
8.12Sarah Kitchin4-08.00Arundel      
11.9Jillian Mckissic4-06.00Oxon Hill      
11.9Lauren E Jones E4-06.00Great Mills      
--11Anne CampbellNHGreat Mills      
--9Courtney SparrNHGreat Mills      
--9Akiah BrownNHOxon Hill      
 
 
 
X High Jump - 2A-1A - Finals
1.12Jessica Carey5-04.00Parkside      
2.12Brianne Hoe5-00.00Reservoir      
3.10Nicole Smalls5-00.00Calvert      
4.11Lindsey Metzler4-10.00Glenelg      
5.12Ashley Sheehan4-08.00North Caroline      
5.12Amber Porter4-08.00North Caroline      
7.11Grace Concannon4-08.00Oakland Mills      
8.9Lauren Sharp4-08.00Atholton      
9.12Elise Yungbluth4-06.00Easton      
9.11Amber Wendland4-06.00Oakland Mills      
--11Laura NolanNHGlenelg      
--12Dominique PayneNHPotomac      
--9Ellen FluhartyNHNorth Caroline      
 
 
 
X Pole Vault - 4A-3A - Finals
1.9Carli Antor7-06.00Arundel      
2.9Kristen Brent7-00.00Arundel      
--9Shelley WilkeNHSeverna Park      
--9Regan FoyNHArundel      
--10Ferris ColleenNHSeverna Park      
 
 
 
X Pole Vault - 2A-1A - Finals
1.10Lindsay Rau7-09.00Reservoir      
2.11Jennifer Starr7-00.00Glenelg      
--10Lexie ParsonsNHGlenelg      
--10Katie HuntNHGlenelg      
--9Jordan UzelacNHNorth Caroline      
--10Amanda MaceyNHNorth Caroline      
--12Tesia ZajacNHQueen Annes County      
--12Kaitlyn HarrellNHEaston      
 
Get your free Coach Account

Only coaches need an account to manage their team and register for meets. Everyone else can browse the stats without an account.


Are you a coach? Sign Up and start saving time.

All coach accounts are completely free.
Site Supporters gain extra features, such as team photos and advanced meet hosting features.