Team Results Management

Meet Info

Highlighter is active, an entry to highlight.

100 Meters  Varsity - Finals

1.11Jeremy Johnston12.10aPacific
2.10Tyler Lueckfeld12.18aBrookings-Harbor
3.10Marcelino Ramos12.28aGold Beach
4.11Peter Swenson12.67aPacific
5.10Travis Wood12.68aGold Beach
6.10Kipp Marstall12.97aGold Beach
7.12Michael Johnson13.00aDel Norte
8.12John Goacher13.02aDel Norte
9.12Stephen Love13.15aRogue River
10.12Kyle Eggan13.22aDel Norte
11.11Robbie Wycoff13.64aDel Norte
12.9Matt Joy13.72aDel Norte
13.9James Taylor13.74aGold Beach
14.11Alex Gastineau13.99aDel Norte
 

200 Meters  Varsity - Finals

1.11Jeremy Johnston24.57aPacific
2.11John Blozinski24.90aBrookings-Harbor
3.11Brenden Speakman26.04aBrookings-Harbor
4.11Kevin Saenz27.84aDel Norte
5.11Robbie Wycoff27.87aDel Norte
6.12Cody Stackhouse28.07aGold Beach
7.9Dalton Alexandre29.67aDel Norte
8.9Adan Rodriguez30.14aDel Norte
 

400 Meters  Varsity - Finals

1.11Brandon Kakitsuka53.76aDel Norte
2.11Nick Vaseniuc54.16aDel Norte
3.10Marcelino Ramos55.10aGold Beach
4.11John Blozinski58.50aBrookings-Harbor
5.10Jon Fowler58.55aBrookings-Harbor
6.11Chris Page59.95aBrookings-Harbor
7.11Kevin Saenz1:00.00aDel Norte
8.12Cody Stackhouse1:02.00aGold Beach
9.9Johnny Zentz1:06.00aGold Beach
10Manuel FinleyNTPacific
 

800 Meters  Varsity - Finals

1.10Mat Blanco2:05.50aRogue River
2.12Terry Redding2:19.71aPacific
3.11River Harlan2:21.85aPacific
4.10Devan Jensen2:23.75aPacific
5.10Christian Crowell2:24.28aDel Norte
6.9Tristan Morgan2:24.31aGold Beach
 

1500 Meters  Varsity - Finals

1.12Steven Perston4:45.38aRogue River
2.11Gage Northrup4:48.18aBrookings-Harbor
3.9Isaac Wagner4:48.68aPacific
4.11Gabe Bradley4:51.85aDel Norte
5.11Javin Fleshman4:55.49aBrookings-Harbor
6.10Christian Crowell4:57.16aDel Norte
7.9Patrick White4:59.90aDel Norte
8.9Tristan Morgan5:00.76aGold Beach
9.11Travis Brown5:06.74aRogue River
10.10Manuel Finley5:11.00aPacific
11.9Tyree Dingle5:11.04aBrookings-Harbor
12.9Keith Young5:27.02aPacific
13.9James Taylor5:34.60aGold Beach
14.12Jay Bhatt5:36.43aDel Norte
15.9Tim Strom5:36.90aBrookings-Harbor
16.9Brandon Kynsi5:54.22aRogue River
17.10Nick Cline5:56.52aPacific
 

3000 Meters  Varsity - Finals

1.12Cole Watson8:48.30aRogue River
2.12Steven Perston10:17.26aRogue River
3.10Terryn Downhill10:20.96aRogue River
4.11Javin Fleshman10:43.18aBrookings-Harbor
5.11Gabe Bradley10:46.09aDel Norte
6.9Patrick White10:52.06aDel Norte
7.11Gage Northrup11:17.02aBrookings-Harbor
8.12Andrew Nguyen11:49.15aPacific
9.9Keith Young12:20.95aPacific
 

110m Hurdles - 39"  Varsity - Finals

1.12Chrystian Johnson16.64aRogue River
2.12Christian Alexandre17.11aDel Norte
3.12Darren Pogwizd18.45aPacific
4.12Chris Brooks19.48aRogue River
5.10Grant Pingree19.95aDel Norte
6.12Shane O'Brien20.31aPacific
7.9Dalton Alexandre22.02aDel Norte
8.9Victor Martinez23.32aDel Norte
 

300m Hurdles - 36"  Varsity - Finals

1.12Christian Alexandre42.63aDel Norte
2.11Brandon Kakitsuka42.67aDel Norte
3.12Chrystian Johnson43.68aRogue River
4.11Nick Vaseniuc45.67aDel Norte
5.11Peter Swenson45.80aPacific
6.12Darren Pogwizd47.75aPacific
7.10Thomas Spratt47.94aBrookings-Harbor
8.12Shane O'Brien50.69aPacific
9.10Grant Pingree51.87aDel Norte
10.9Dalton Alexandre55.33aDel Norte
11.9Victor Martinez58.60aDel Norte
 

4x100 Relay  Varsity - Finals

1.-Geoff Gowman
Dylan Roberts
Thomas Spratt
Tyler Lueckfeld
46.77aBrookings-Harbor
2.-Michael Johnson
Christian Alexandre
Mark Standring
Nick Vaseniuc
47.70aDel Norte
3.-Darren Pogwizd
Mike Wagner
Chris Stout
Jeremy Johnston
47.77aPacific
4.-Relay Team 50.10aGold Beach
5.-Johnny Dorman
Alex Gastineau
Matt Joy
Robbie Wycoff
53.51aDel Norte
 

4x400 Relay  Varsity - Finals

1.-Mat Blanco
Cole Watson
Chris Brooks
Chrystian Johnson
3:52.32aRogue River
2.-Jon Fowler
Brenden Speakman
Tyler Lueckfeld
John Blozinski
4:03.23aBrookings-Harbor
3.-Michael Johnson
Robbie Wycoff
Christian Crowell
Nick Vaseniuc
4:09.07aDel Norte
4.-Victor Martinez
Adan Rodriguez
Kevin Saenz
Johnny Dorman
4:33.16aDel Norte
5.-Alex Gastineau
Grant Pingree
Matt Joy
Patrick White
4:43.17aDel Norte
 

Shot Put - 12lb  Varsity - Finals

1.12Kyle Eggan48'10.00Del Norte
2.12David Craw42'08.00Rogue River
3.11Cody Stumpenhaus41'02.00Brookings-Harbor
4.11Jack Lander38'00.00Gold Beach
5.10Alex Pate36'08.00Brookings-Harbor
6.12John Goacher36'07.00Del Norte
7.12Darren Taylor35'02.00Rogue River
7.12Jason Ryan35'02.00Pacific
9.11Favian Fernandez32'11.00Brookings-Harbor
10.11Derick Christie32'10.00Brookings-Harbor
11.11Michael Parry30'10.00Pacific
11.11Jordan McDonald30'10.00Gold Beach
13.12Joe Bussmann30'07.00Pacific
14.11Matt Brady30'03.00Pacific
15.12Daniel Buchanan28'04.00Del Norte
16.10Kyle Bussmann28'01.00Pacific
17.11Harley King27'06.00Pacific
18.10Isaac Terry25'09.00Del Norte
19.9Hayden Lee12'11.00Del Norte
 

Discus - 1.6kg  Varsity - Finals

1.12David Craw128'09Rogue River
2.12John Goacher125'05Del Norte
3.12Kyle Eggan106'07Del Norte
4.11Cody Stumpenhaus100'08Brookings-Harbor
5.11Jack Lander98'03Gold Beach
6.11Jordan McDonald96'07Gold Beach
7.11Derick Christie92'04Brookings-Harbor
8.11Cameron Adams87'09Gold Beach
9.10Cody Hamilton84'07Gold Beach
10.10Travis Onlgey80'11Pacific
11.10Alex Pate74'11Brookings-Harbor
12.10Kyle Bussmann71'03Pacific
13.11Michael Parry70'08Pacific
14.11Matt Brady68'07Pacific
15.11Harley King66'06Pacific
16.12Daniel Buchanan65'02Del Norte
17.10Isaac Terry64'11Del Norte
18.9Patrick Mckenzie57'07Pacific
19.9Hayden Lee49'08Del Norte
 

Javelin - 800g  Varsity - Finals

1.11Peter Swenson151'08Pacific
2.11Cameron Adams149'05Gold Beach
3.10Chandler Gotfried149'04Brookings-Harbor
4.10Jonathan Everest146'00Pacific
5.12David Craw127'07Rogue River
6.11Chris Page118'06Brookings-Harbor
7.12Darren Taylor99'05Rogue River
8.12Jason Ryan98'08Pacific
9.12John Goacher87'00Del Norte
10.9Travis Minor76'07Gold Beach
11.11Joe Budge65'02Brookings-Harbor
12.9Tanner Fritts59'00Gold Beach
 

High Jump  Varsity - Finals

1.12Justin Brown5'10.00Rogue River
2.10Charlie Jensen5'08.00Pacific
3.10Travis Onlgey5'04.00Pacific
4.11Josh Owens5'04.00Brookings-Harbor
12Jay BhattNHDel Norte
12Michael JohnsonNHDel Norte
11Johnny DormanNHDel Norte
 

Pole Vault  Varsity - Finals

1.12Chris Brooks11'00.00Rogue River
2.11Mark Standring9'00.00Del Norte
3.9Adan Rodriguez8'06.00Del Norte
4.12Stephen Love8'06.00Rogue River
5.11Gabe Bradley8'00.00Del Norte
6.9Dalton Alexandre8'00.00Del Norte
 

Long Jump  Varsity - Finals

1.12Justin Brown19'02.50Rogue River
2.11Brandon Kakitsuka18'05.00Del Norte
3.10Jonathan Everest17'11.50Pacific
4.10Jon Fowler16'08.00Brookings-Harbor
5.11Mark Standring16'05.00Del Norte
6.10Tyler Lueckfeld16'03.00Brookings-Harbor
7.11Josh Owens15'08.00Brookings-Harbor
8.11Johnny Dorman14'10.50Del Norte
9.10Cody Hamilton14'05.00Gold Beach
10.9Matt Joy14'04.50Del Norte
11.9Tristan Morgan13'09.00Gold Beach
11.12Jay Bhatt13'09.00Del Norte
13.9Cameron Mundell13'04.00Pacific
14.10Grant Pingree12'11.00Del Norte
14.9Tanner Fritts12'11.00Gold Beach
16.9Travis Minor12'01.00Gold Beach
12Christian AlexandreNDDel Norte
10Travis WoodNDGold Beach
 

Triple Jump  Varsity - Finals

1.12Justin Brown38'08.50Rogue River
2.11Josh Valentine38'07.50Pacific
3.10Jonathan Everest37'06.50Pacific
4.11Peter Swenson36'06.00Pacific
5.10Chandler Gotfried35'10.50Brookings-Harbor
6.11Mark Standring35'02.00Del Norte
7.10Travis Onlgey35'00.00Pacific
8.11Chris Page33'09.00Brookings-Harbor
9.12Stephen Love32'02.00Rogue River
10.11Joe Budge30'02.50Brookings-Harbor
11.10Jon Fowler28'04.00Brookings-Harbor
 

Teams

Swipe to view all teams
Humboldt Del Norte CA: North Coast
1A Oregon
2A Oregon
3A Oregon
4A Oregon

Meet Schedule

Track Finals
V4x100 Relay4:35 PM
V1500 Meters4:55 PM
V100 Meters5:20 PM
V400 Meters5:40 PM
V110m Hurdles6:00 PM
V800 Meters6:15 PM
V200 Meters6:40 PM
V300m Hurdles7:00 PM
V3000 Meters7:10 PM
V4x400 Relay7:40 PM
Field Finals
VShot Put4:00 PM
VJavelin4:00 PM
VLong Jump4:00 PM
VDiscus4:45 PM
VTriple Jump4:45 PM
VPole Vault4:45 PM
VHigh Jump4:45 PM
Track Finals
V4x100 Relay4:30 PM
V1500 Meters4:40 PM
V100 Meters5:10 PM
V400 Meters5:30 PM
V100m Hurdles5:50 PM
V800 Meters6:05 PM
V200 Meters6:25 PM
V300m Hurdles6:50 PM
V3000 Meters7:10 PM
V4x400 Relay7:30 PM
Field Finals
VDiscus4:00 PM
VHigh Jump4:00 PM
VLong Jump4:00 PM
VPole Vault4:00 PM
VShot Put4:45 PM
VJavelin4:45 PM
VTriple Jump4:45 PM