Athletic.net Team Results Management

Mt. Pleasant Oiler Invitational

Friday, April 16, 2010

Mt. Pleasant, Mount Pleasant

Meet Info Teams X Close
Teams
Show teams without results | Clear visibility filter
Unofficial Results All PhotosX Close
Unofficial Results
 Turn Highlighter On    Prepare Report to Copy

Mens Results

 
X 100 Meters - Varsity - Finals
1.11Kaleb Kiper11.59aMidland Dow
2.11Austin King11.73aGrand Rapids Kenowa ...
3.-Mike Davis11.78aNorthwestern Academy
4.11Antony Rudel11.87aGaylord
5.12Tyler Vanderhoef11.94aLeroy-Pine River Area
6.9Naoki Teshima11.96aMidland Dow
7.-Tito Wingfield11.97aGrand Rapids Kenowa ...
8.9Trae Hill11.99aGaylord
9.10Stephon Hardwick12.01aBay City Central
10.11Taylor Lee12.08aMt. Pleasant
11.11Levi Riker12.10aLeroy-Pine River Area
12.11Lennon Torres12.14aMt. Pleasant
13.9Brian Weissen12.19aMt. Pleasant
14.9Austin Jones12.36aBay City Central
15.12Zach Tallent12.42aGaylord
16.10Grant Markel12.53aOgemaw Heights
17.9Casey Carruthers12.55aGrand Rapids Kenowa ...
18.10Nick Eckerd12.59aAuburn Bay City West...
19.11Casey Foote12.69aAuburn Bay City West...
20.9Austin Cole12.84aLeroy-Pine River Area
21.9Andrew Mudd12.88aAuburn Bay City West...
22.11Austin Piglowski12.89aOgemaw Heights
23.12Kyle Bellor13.20aOgemaw Heights
24.-Dustin Gaines14.55aNorthwestern Academy
--10Marc LevertteNTNorthwestern Academy
--11Josh ShattuckNTSanford Meridian
--10Matt EickholtNTSanford Meridian
--10Sam HussNTSanford Meridian
 
 
X 200 Meters - Varsity - Finals
1.11Drew Meylan23.58aAuburn Bay City West...
2.11Austin King24.02aGrand Rapids Kenowa ...
3.-Andrew Alt24.32aGrand Rapids Kenowa ...
4.-Mike Davis24.39aNorthwestern Academy
5.9Naoki Teshima24.52aMidland Dow
6.10Kitwana Clark24.55aGrand Rapids Kenowa ...
7.11Tavon Walker24.59aLeroy-Pine River Area
8.11Jesse Powers24.67aLeroy-Pine River Area
9.12Zach Tallent24.74aGaylord
10.11Levi Riker24.89aLeroy-Pine River Area
11.9Brian Weissen25.04aMt. Pleasant
12.11Taylor Lee25.17aMt. Pleasant
13.11Peter Crampton25.62aMidland Dow
14.12Caleb Boileau25.70aAuburn Bay City West...
15.10Matt Glynn25.71aSanford Meridian
16.10Grant Markel25.81aOgemaw Heights
17.10Caleb Tomes25.88aGaylord
18.10Jordan Kaczmarek26.09aOgemaw Heights
19.11Andrey Koptelov26.48aMt. Pleasant
20.9Colton Avram26.65aOgemaw Heights
20.9Alex Dodder26.65aGaylord
22.10Matt Eickholt28.58aSanford Meridian
--10Marc LevertteNTNorthwestern Academy
---Theodore TurnerNTNorthwestern Academy
---Joel MillsNTMidland Dow
---Vaugn MelchiNTSanford Meridian
 
 
X 400 Meters - Varsity - Finals
1.11Drew Meylan52.49aAuburn Bay City West...
2.11Tavon Walker54.31aLeroy-Pine River Area
3.10Cody Morris54.54aGaylord
4.11Michael Finn55.31aMidland Dow
4.11Chris Swaggerty55.31aGrand Rapids Kenowa ...
6.10Nathan Flores55.79aAuburn Bay City West...
7.11Connor Tribe56.68aMt. Pleasant
8.11Isaac Ulanowicz56.76aGrand Rapids Kenowa ...
9.11Andrey Koptelov57.19aMt. Pleasant
10.-Anthony Smith57.29aGrand Rapids Kenowa ...
11.11Brandon Havercamp57.63aAuburn Bay City West...
12.11CALEB Whitley58.40aLeroy-Pine River Area
13.9Jeremy Wenzlick58.41aSanford Meridian
14.-Mike Davis58.43aNorthwestern Academy
15.12Eric Ecker58.93aMt. Pleasant
16.10Sean Hope59.33aGaylord
17.11Logan Galloup1:01.96aLeroy-Pine River Area
18.10Kyle Sperling1:02.43aOgemaw Heights
19.9Jake Sheltrown1:02.86aOgemaw Heights
20.9Thane Robbins1:04.85aOgemaw Heights
21.-Carley Crites1:22.63aBay City Central
--10Matt EickholtNTSanford Meridian
--11Tom LancasterNTGaylord
---Joel MillsNTMidland Dow
---Mitch FairchildNTSanford Meridian
---Theodore TurnerNTNorthwestern Academy
--10Brandon HanksNTBay City Central
--11Daquanta WilliamsNTNorthwestern Academy
 
 
X 800 Meters - Varsity - Finals
1.12Reed Kamyszek2:03.45aGrand Rapids Kenowa ...
2.11Ryan Haag2:06.51aAuburn Bay City West...
3.12Alex Beckwith2:07.22aMidland Dow
4.12Bill York2:08.35aGrand Rapids Kenowa ...
5.9Nathan Vorwerck2:08.94aAuburn Bay City West...
6.12Matt Nitz2:10.42aMidland Dow
7.11Jeffrey Amthor2:11.52aAuburn Bay City West...
8.9Nate Fischer2:11.89aGaylord
9.9Jeff Bajema2:13.89aGrand Rapids Kenowa ...
10.11Zach Felton2:16.36aMt. Pleasant
11.9David Saead2:16.92aMidland Dow
12.-Theodore Turner2:19.24aNorthwestern Academy
13.11Grant Hine2:19.67aMt. Pleasant
14.-Ken. McDonell2:21.45aBay City Central
15.10Zac Kramer2:21.82aMt. Pleasant
16.11Maliki Darnell2:24.25aLeroy-Pine River Area
17.11Daquanta Williams2:24.36aNorthwestern Academy
18.12Clayton Clemens2:25.04aOgemaw Heights
19.9Ethan Whitley2:25.56aLeroy-Pine River Area
20.10Donald Elliott2:25.63aBay City Central
21.11Derek Seifferly2:27.44aBay City Central
22.10Austin Pearson2:29.83aGaylord
23.12Bob Brent2:36.34aOgemaw Heights
24.9Cason Rawson2:37.50aLeroy-Pine River Area
25.9Cameron Zettel2:38.08aOgemaw Heights
26.10Sean Bremer2:40.24aSanford Meridian
--9Dan BurnsNTSanford Meridian
--10Ken BurnsNTSanford Meridian
--11Bryan SlocumNTGaylord
---Marielle AidridgeNTNorthwestern Academy
 
 
X 1600 Meters - Varsity - Finals
1.12Reed Kamyszek4:32.56aGrand Rapids Kenowa ...
2.12Matt Kabacinski4:38.59aAuburn Bay City West...
3.11Ben Zank4:44.50aMidland Dow
4.12Martin Nelkie4:44.62aOgemaw Heights
5.10Steve Grep4:48.59aGrand Rapids Kenowa ...
6.10Russ Werra4:48.96aGrand Rapids Kenowa ...
7.12Alex Toluhonov4:49.21aMidland Dow
8.11Michael Todd4:49.53aMt. Pleasant
9.12Jayden Hesselink4:50.02aGaylord
10.11Jeffrey Amthor4:51.09aAuburn Bay City West...
11.11Spencer Kokaly4:53.79aAuburn Bay City West...
12.11Joe Jones4:59.55aGaylord
13.12Travis Loveberry4:59.72aMt. Pleasant
14.12Joseph Johnson4:59.90aBay City Central
15.11Tom Rowley5:09.75aMt. Pleasant
16.9Ian Callison5:10.06aGaylord
17.11Ryan Elder5:10.12aBay City Central
18.10Sid Saghir5:17.96aBay City Central
19.11Alex Jones5:29.81aOgemaw Heights
20.9Cason Rawson5:30.28aLeroy-Pine River Area
21.9Caleb Elkins5:36.21aLeroy-Pine River Area
22.10Elliot Meiser5:38.43aOgemaw Heights
23.10Sean Bremer5:38.53aSanford Meridian
24.9Justin Seeman5:41.84aLeroy-Pine River Area
--9Antwan CurisNTNorthwestern Academy
--12William MapesNTSanford Meridian
--10Ken BurnsNTSanford Meridian
---Marielle AidridgeNTNorthwestern Academy
--11Daquanta WilliamsNTNorthwestern Academy
--9David SaeadNTMidland Dow
 
 
X 3200 Meters - Varsity - Finals
1.12Reed Kamyszek9:52.61aGrand Rapids Kenowa ...
2.12Martin Nelkie10:04.18aOgemaw Heights
3.10Tyler DuRussel10:41.21aAuburn Bay City West...
4.9Clayton Gould10:41.43aMidland Dow
5.9Charlend Howard10:43.26aGaylord
6.11David Gould10:44.48aAuburn Bay City West...
7.11Michael Todd10:49.14aMt. Pleasant
8.11Micah Martin10:58.78aGrand Rapids Kenowa ...
9.10Jake Pasternak10:59.75aGaylord
10.11Steven Wysocki11:13.07aOgemaw Heights
11.11Phillip Carney11:17.68aMidland Dow
12.12Joseph Johnson11:26.68aBay City Central
13.12Zach Patton11:28.19aMt. Pleasant
14.10Sid Saghir11:31.10aBay City Central
15.12Kyler Kussy11:31.72aMt. Pleasant
16.11Patrick Eagan11:41.92aOgemaw Heights
17.12William Mapes11:52.82aSanford Meridian
18.11Ryan Elder12:02.49aBay City Central
19.9Caleb Elkins12:26.61aLeroy-Pine River Area
20.11Maliki Darnell12:45.13aLeroy-Pine River Area
21.9Justin Seeman13:13.04aLeroy-Pine River Area
22.12Michael Krueger13:19.09aSanford Meridian
--11Kodiak KollmeyerNTMidland Dow
--10Russ WerraNTGrand Rapids Kenowa ...
--12Matt KabacinskiNTAuburn Bay City West...
--11Joe JonesNTGaylord
--10Ken BurnsNTSanford Meridian
--9Durrelle WillisNTNorthwestern Academy
---Dustin GainesNTNorthwestern Academy
 
 
X 110m Hurdles - 39" - Varsity - Finals
1.11Ryan Versen15.85aGrand Rapids Kenowa ...
2.11Ronnie Trower16.37aOgemaw Heights
3.11Sean. Daugherty16.47aBay City Central
4.12Kyle Lee16.59aAuburn Bay City West...
5.11Andrew Frank16.94aMidland Dow
6.-Eric Kersjes17.05aGrand Rapids Kenowa ...
7.11Trent Killinger17.17aOgemaw Heights
8.11Riley Pashak17.82aAuburn Bay City West...
9.10Gordon Hoyem17.84aGaylord
10.11Kylan Vanderpool18.18aMt. Pleasant
11.-Trevor Langeland18.20aGrand Rapids Kenowa ...
12.-Blake Eau Claire18.83aBay City Central
13.9Dustin Ecker19.20aLeroy-Pine River Area
14.12Brandon Guthrie19.22aMt. Pleasant
15.12John Forney19.95aOgemaw Heights
16.9Cameron Taylor20.05aGaylord
17.9Cuyler Huffman20.07aLeroy-Pine River Area
18.11Alan Vennix20.83aAuburn Bay City West...
 
 
X 300m Hurdles - 36" - Varsity - Finals
1.11Ryan Versen42.41aGrand Rapids Kenowa ...
2.12Kyle Lee42.81aAuburn Bay City West...
3.11Sean. Daugherty43.01aBay City Central
4.11Riley Pashak44.88aAuburn Bay City West...
5.11Ronnie Trower45.29aOgemaw Heights
6.11Kylan Vanderpool45.78aMt. Pleasant
7.10Gordon Hoyem46.46aGaylord
8.-Eric Kersjes47.07aGrand Rapids Kenowa ...
9.11Andrew Frank47.38aMidland Dow
10.11Justin Elkins47.99aGrand Rapids Kenowa ...
11.11Trent Killinger48.02aOgemaw Heights
12.11Alan Vennix48.81aAuburn Bay City West...
13.9Cameron Taylor49.38aGaylord
14.9Austin Jones49.63aBay City Central
15.12John Forney49.66aOgemaw Heights
16.-Blake Eau Claire49.98aBay City Central
17.9John DeBoard50.48aLeroy-Pine River Area
18.9Dustin Ecker50.74aLeroy-Pine River Area
19.11Dominic Moscradelli50.81aMt. Pleasant
20.9Jesse Gingrich51.04aLeroy-Pine River Area
21.12Brandon Guthrie51.74aMt. Pleasant
--12Derrick HuntNTNorthwestern Academy
 
 
X 4x100 Relay - Varsity - Finals
1.-Lorenzo. Acosta
Cameron Sullivan
Stephon Hardwick
Darion Lopez
45.08aBay City Central
2.-Naoki Teshima
Kaleb Kiper
Jon Russell
Andrew Frank
46.88aMidland Dow
3.-Trae Hill
Cody Morris
Zach Tallent
Antony Rudel
46.91aGaylord
4.-Kitwana Clark
Austin King
Andrew Alt
Tito Wingfield
46.98aGrand Rapids Kenowa ...
5.-Levi Riker
Jesse Powers
Tyler Vanderhoef
Austin Cole
47.67aLeroy-Pine River Area
6.-Taylor Lee
Anthony Genia
Spencer Moran
Lennon Torres
47.73aMt. Pleasant
7.-Nick Eckerd
Casey Foote
Andrew Mudd
Alan Vennix
48.09aAuburn Bay City West...
8.-Sigbjorn Tungodden
Grant Markel
Andrew Arbour
Jakub Pokorny
48.66aOgemaw Heights
9.-Matt Eickholt
Nathan Fellows
Matt Glynn
Sam Huss
53.41aSanford Meridian
---Richard Byrd
Derrick Hunt
Mike Davis
Josh Carter
NTNorthwestern Academy
 
 
X 4x200 Relay - Varsity - Finals
1.-Lorenzo. Acosta
Sean. Daugherty
Cameron Sullivan
Darion Lopez
1:34.32aBay City Central
2.-Ryan Versen
Kitwana Clark
Andrew Alt
Austin King
1:35.42aGrand Rapids Kenowa ...
3.-Levi Riker
Tyler Vanderhoef
Jesse Powers
Tavon Walker
1:36.46aLeroy-Pine River Area
4.-Phil Bunge
Andrew Frank
Jacob Poliskey
Michael Finn
1:38.54aMidland Dow
5.-Sigbjorn Tungodden
Tyler Henderson
Ronnie Trower
James Williams
1:39.24aOgemaw Heights
6.-Mike Davis
marielle aidridge
Daquanta Williams
theodore turner
1:39.67aNorthwestern Academy
7.-Kylan Vanderpool
Taylor Lee
Tyler Lemke
Lennon Torres
1:39.72aMt. Pleasant
8.-Zach Tallent
Cody Morris
Antony Rudel
Tom Lancaster
1:39.81aGaylord
9.-Matt Eickholt
Nathan Fellows
Matt Glynn
Sam Huss
1:46.64aSanford Meridian
---Nathan Flores
Kyle Lee
Caleb Boileau
Drew Meylan
NTAuburn Bay City West...
 
 
X 4x400 Relay - Varsity - Finals
1.-Relay Team 3:34.93aGrand Rapids Kenowa ...
2.-Kyle Lee
Nathan Flores
Jeffrey Amthor
Drew Meylan
3:35.62aAuburn Bay City West...
3.-Relay Team 3:38.54aMidland Dow
4.-Relay Team 3:39.24aBay City Central
5.-Jesse Powers
Tyler Vanderhoef
Tavon Walker
CALEB Whitley
3:41.01aLeroy-Pine River Area
6.-Relay Team 3:50.26aMt. Pleasant
7.-Jakub Pokorny
Tyler Henderson
James Williams
Ronnie Trower
3:54.10aOgemaw Heights
8.-Ken Burns
William Mapes
Sam Huss
Dakota Talbot
3:57.97aSanford Meridian
9.-Cody Morris
Bryan Slocum
Sean Hope
Tom Lancaster
3:58.57aGaylord
10.-Mike Davis
Daquanta Williams
Marc Levertte
theodore turner
4:09.00aNorthwestern Academy
 
 
X 4x800 Relay - Varsity - Finals
1.-Jeff Bajema
Russ Werra
Bill York
Reed Kamyszek
8:22.79aGrand Rapids Kenowa ...
2.-Ben Zank
Matt Nitz
Alex Toluhonov
Alex Beckwith
8:27.19aMidland Dow
3.-Relay Team 8:36.55aAuburn Bay City West...
4.-Eric Ecker
Zach Felton
Travis Loveberry
Connor Tribe
8:57.35aMt. Pleasant
5.-Bryan Slocum
Jake Pasternak
Sean Hope
Nate Fischer
9:00.12aGaylord
6.-Relay Team 9:26.98aOgemaw Heights
7.-Nate Bremer
Ken. McDonell
Donald Elliott
Derek Seifferly
9:30.49aBay City Central
8.-Relay Team 9:50.47aSanford Meridian
9.-Relay Team 10:10.73aNorthwestern Academy
10.-Relay Team 10:13.78aLeroy-Pine River Area
 
 
X Shot Put - 12lb - Varsity - Finals
1.11Anthony Zettel53-10.50Ogemaw Heights
2.12Matt Stedman46-07.50Grand Rapids Kenowa ...
3.10John Costello46-02.00Auburn Bay City West...
4.11Jordan Yaklin45-10.25Ogemaw Heights
5.12Mitch Thomas44-11.50Auburn Bay City West...
6.11Chris Varner43-07.00Midland Dow
7.10Ross Raymond41-11.50Leroy-Pine River Area
8.11Nathan. Walsh41-07.50Bay City Central
9.10Tim Gunther41-07.00Auburn Bay City West...
10.11Matt Kelsey40-03.00Leroy-Pine River Area
11.11Takahiro Turmo39-09.00Leroy-Pine River Area
12.11Jon Russell37-11.00Midland Dow
13.11Issac Kokaly36-11.00Bay City Central
14.11Tyler Lemke36-08.50Mt. Pleasant
15.11Brock Vermillion35-02.00Ogemaw Heights
16.11Trevor Stempky35-01.00Gaylord
17.11Russ Stingley34-08.00Gaylord
18.12Rafe Boman34-07.50Sanford Meridian
19.-Jamie Dupuie34-05.50Grand Rapids Kenowa ...
20.9Jeremy Nastaj34-01.00Grand Rapids Kenowa ...
20.-Brandon Derenzy34-01.00Gaylord
22.10Calvin Webber30-05.50Sanford Meridian
23.9Matt Keller29-05.00Mt. Pleasant
24.9Nick Warner29-03.50Sanford Meridian
25.10Dylan Roark29-00.50Mt. Pleasant
--11Paul JacobsNDBay City Central
--11Josh CarterNDNorthwestern Academy
--12Derrick HuntNDNorthwestern Academy
 
 
X Discus - 1.6kg - Varsity - Finals
1.12Mitch Thomas139-00Auburn Bay City West...
2.10John Costello129-05Auburn Bay City West...
3.10Matt Costello121-11Auburn Bay City West...
4.11Anthony Zettel120-01Ogemaw Heights
5.11Chris Varner115-02Midland Dow
6.12Matt Stedman110-11Grand Rapids Kenowa ...
7.12Rafe Boman109-00Sanford Meridian
8.11Takahiro Turmo104-10Leroy-Pine River Area
9.10Cameron Sullivan102-06Bay City Central
10.10Ross Raymond101-00Leroy-Pine River Area
11.-Jamie Dupuie94-10Grand Rapids Kenowa ...
11.10David Hammond94-10Grand Rapids Kenowa ...
13.10Keegan Taylor94-08Ogemaw Heights
14.9Robb Hansen93-07Gaylord
15.11Russ Stingley92-10Gaylord
16.11Ryan VanGoethem90-06Ogemaw Heights
17.11Zachary Kanouse89-04Leroy-Pine River Area
18.11Nathan. Walsh89-00Bay City Central
19.9Nick Warner85-11Sanford Meridian
20.11Trevor Stempky82-09Gaylord
21.11Brendan Hunn82-06Mt. Pleasant
22.12Matt Barnum77-10Mt. Pleasant
23.10Calvin Webber71-05Sanford Meridian
24.9Matt Keller70-07Mt. Pleasant
---Stuart StarkweatherNDBay City Central
 
 
X High Jump - Varsity - Finals
1.11Andrew Arbour6-00.00Ogemaw Heights
3.11Peter Crampton6-00.00Midland Dow
2.11Brandon Havercamp5-10.00Auburn Bay City West...
4.-Trevor Langeland5-06.00Grand Rapids Kenowa ...
5.11Antony Rudel5-04.00Gaylord
6.10Matt Glynn5-04.00Sanford Meridian
7.11Ryan Haag5-04.00Auburn Bay City West...
8.11Zachary Goffnett5-02.00Mt. Pleasant
8.10Sam Huss5-02.00Sanford Meridian
10.11Steven Wysocki5-02.00Ogemaw Heights
10.10Craig Richardson5-02.00Gaylord
12.11Justin Elkins5-02.00Grand Rapids Kenowa ...
--10Nathan FellowsNHSanford Meridian
--9Antwan CurisNHNorthwestern Academy
--12Kyle BellorNHOgemaw Heights
--11Tom LancasterNHGaylord
--12Caleb BoileauNHAuburn Bay City West...
--10Matt StrandskovNHMt. Pleasant
--11Lennon TorresNHMt. Pleasant
--10Cameron SullivanNHBay City Central
--10Marc LevertteNHNorthwestern Academy
--12Derrick HuntNHNorthwestern Academy
--10Nick PoppeNHBay City Central
--9Tommy JacobsNHBay City Central
 
 
X Pole Vault - Varsity - Finals
1.11Kyle Lovell10-06.00Leroy-Pine River Area
2.10Abel Langworthy10-00.00Leroy-Pine River Area
2.10Nathan Fellows10-00.00Sanford Meridian
4.12Dakota Talbot10-00.00Sanford Meridian
5.9Dylan Kole9-00.00Grand Rapids Kenowa ...
--10Austin WoodsNHAuburn Bay City West...
--11Logan GalloupNHLeroy-Pine River Area
--10David AltNHGrand Rapids Kenowa ...
--9Seger JacksonNHSanford Meridian
---Ken. McDonellNHBay City Central
--9Ian RudelNHGaylord
--9Quinton KuegerNHAuburn Bay City West...
--11Nevin FournierNHOgemaw Heights
--11Tyler HendersonNHOgemaw Heights
--11Dan FerrellNHOgemaw Heights
--12Joe BlackmoreNHMidland Dow
--12Adam ChaffeeNHGaylord
--11Jake LabeanNHGaylord
--11Raymond KleiNHAuburn Bay City West...
--10Brandon HanksNHBay City Central
---Al GarzaNHBay City Central
 
 
X Long Jump - Varsity - Finals
1.11Darion Lopez19-06.00Bay City Central
2.11Justin Elkins18-10.00Grand Rapids Kenowa ...
3.11Ryan Haag18-05.00Auburn Bay City West...
4.10Stephon Hardwick18-04.00Bay City Central
4.-Andrew Alt18-04.00Grand Rapids Kenowa ...
6.-Trevor Langeland18-03.00Grand Rapids Kenowa ...
7.12Phil Bunge18-01.00Midland Dow
8.10Nathan Flores17-09.00Auburn Bay City West...
9.10Abel Langworthy17-05.50Leroy-Pine River Area
10.12Brandon Guthrie17-02.00Mt. Pleasant
11.10Gordon Hoyem17-01.00Gaylord
12.12Brian Kernstock17-00.00Auburn Bay City West...
13.11Brendan Hunn16-11.00Mt. Pleasant
14.10Matt Glynn16-07.00Sanford Meridian
15.10Josh Kates16-05.00Gaylord
16.-Marielle Aidridge16-02.00Northwestern Academy
17.10Craig Richardson15-10.00Gaylord
18.11Anthony Genia15-09.00Mt. Pleasant
19.9Austin Cole15-07.00Leroy-Pine River Area
20.11Andrew Arbour15-02.50Ogemaw Heights
21.11Austin Piglowski15-00.00Ogemaw Heights
22.12Kyle Bellor14-11.50Ogemaw Heights
23.10Sam Huss14-08.00Sanford Meridian
24.9Jesse Gingrich14-06.50Leroy-Pine River Area
25.9Durrelle Willis10-01.00Northwestern Academy
--9Antwan CurisNDNorthwestern Academy
--11Josh ShattuckNDSanford Meridian
--11Sean. DaughertyNDBay City Central
 

Womens Results

 
X 100 Meters - Varsity - Finals
1.11Eden Drier13.63aSanford Meridian
2.12Kelsey VanEssen13.68aGrand Rapids Kenowa ...
3.11Danielle Preston13.71aGrand Rapids Kenowa ...
4.9Jenna Sampson13.72aMidland Dow
5.12Jena Koetje13.84aLeroy-Pine River Area
6.11Lizzie Staples13.92aMt. Pleasant
7.10Sheena Vokes13.97aLeroy-Pine River Area
8.9Sharonda Chaney14.22aBay City Central
9.9Mariah Holmes14.24aLeroy-Pine River Area
10.10Meghan Ellis14.43aMt. Pleasant
11.9Hannah Jackson14.52aSanford Meridian
12.11Sydney Flaminio14.53aMidland Dow
13.9Aliyah Tipton14.62aNorthwestern Academy
13.10Maggie Craig14.62aMidland Dow
15.12Sabrina Rouse14.63aMt. Pleasant
16.11Aubreon Smith14.96aBay City Central
17.10Carmen Krueger15.15aAuburn Bay City West...
18.10Rylee Nowak15.22aOgemaw Heights
19.12Paige Smith15.30aBay City Central
20.9Liz Norry15.34aGrand Rapids Kenowa ...
21.-Ashley Jordan15.42aNorthwestern Academy
22.11Krystal Katzer15.57aAuburn Bay City West...
23.9Kelsey Akers15.63aOgemaw Heights
24.10Maddie Clark15.82aOgemaw Heights
25.9Caitlin Sunday16.61aSanford Meridian
---Aeisha WilliamsNTNorthwestern Academy
 
 
X 200 Meters - Varsity - Finals
1.12Kalena Franklin27.04aOgemaw Heights
2.10Yanisha Edwards27.75aNorthwestern Academy
3.10Sophia Smith28.36aBay City Central
4.12Kelsey VanEssen28.42aGrand Rapids Kenowa ...
5.9Jenna Sampson28.55aMidland Dow
6.12Jena Koetje28.60aLeroy-Pine River Area
7.12Sara Lee28.88aSanford Meridian
8.11Danielle Preston29.10aGrand Rapids Kenowa ...
9.12Erris Jordan29.23aNorthwestern Academy
10.11Katelynn Dagen29.26aLeroy-Pine River Area
11.9Sharonda Chaney29.45aBay City Central
12.9Hannah Jackson29.90aSanford Meridian
13.12Sabrina Rouse29.98aMt. Pleasant
14.10Sheena Vokes30.75aLeroy-Pine River Area
15.9Aliyah Tipton30.80aNorthwestern Academy
16.9Frankie Carle30.83aOgemaw Heights
17.10Maggie Craig30.85aMidland Dow
18.9Dalaina Neff30.89aMt. Pleasant
19.11Nicole Messing30.96aSanford Meridian
20.10Kelsey Neubecker31.33aOgemaw Heights
21.10Olivia Bundy31.50aGrand Rapids Kenowa ...
22.11Nichole Stevenson31.52aBay City Central
23.10Carmen Krueger31.58aAuburn Bay City West...
24.10Meghan Ellis31.62aMt. Pleasant
25.11Krystal Katzer32.32aAuburn Bay City West...
--12Kelsea KocanNTMidland Dow
 
 
X 400 Meters - Varsity - Finals
1.12Kristeen Soper1:05.65aOgemaw Heights
2.10Micheala Bundy1:06.39aMt. Pleasant
3.9Amanda Decker1:06.90aSanford Meridian
4.9Krista Gregg1:08.65aMt. Pleasant
5.12Jessica Woodman1:08.79aLeroy-Pine River Area
6.12Robin Lawson1:09.52aSanford Meridian
7.11Erica Dean1:09.57aLeroy-Pine River Area
8.10Yanisha Edwards1:09.94aNorthwestern Academy
9.11Jessica Rettig1:10.05aGrand Rapids Kenowa ...
10.12Morgan Appell1:10.43aMidland Dow
11.-Anne Whitman1:10.97aGrand Rapids Kenowa ...
12.11Taylor Goik1:11.87aAuburn Bay City West...
13.10Rylee Nowak1:12.05aOgemaw Heights
14.10Lexi Mielke1:13.37aMt. Pleasant
15.-hannah Collins1:13.98aGrand Rapids Kenowa ...
16.11Alexis Loebig1:14.54aMidland Dow
17.10Kaley Smith1:18.98aBay City Central
18.12Kandice Torozinski1:19.16aBay City Central
19.11Kourtnie Kelley1:19.76aSanford Meridian
20.12Kaitlyn Bertram1:22.19aOgemaw Heights
22.9Aliyah Tipton1:29.11aNorthwestern Academy
23.12Amanda Wickens2:11.14aLeroy-Pine River Area
--12Erris JordanNTNorthwestern Academy
--12Rachel StadelmaierNTMidland Dow
 
 
X 800 Meters - Varsity - Finals
1.10Allison VanPatten2:37.43aGrand Rapids Kenowa ...
2.11Brittany Salter2:39.79aMt. Pleasant
3.9Amanda Decker2:41.80aSanford Meridian
4.11Erica Dean2:45.43aLeroy-Pine River Area
5.-Lexi Conkey2:46.40aGrand Rapids Kenowa ...
6.9Natasha Schlatter2:49.52aAuburn Bay City West...
7.11Kayla Vredeveld2:50.12aGrand Rapids Kenowa ...
8.-Elyse Hogan2:52.06aBay City Central
9.11Paige Bukowski2:55.27aAuburn Bay City West...
10.10Adrien Steinhurst2:55.75aOgemaw Heights
11.12Bri Sieting2:57.64aLeroy-Pine River Area
12.11Danielle Loebig3:01.10aMidland Dow
13.11Hannah LeForce3:02.18aOgemaw Heights
14.12Kylie Aultman3:02.64aMt. Pleasant
15.10Lauren Sebald3:05.01aAuburn Bay City West...
16.-Elizabeth Wohlford3:06.55aMidland Dow
17.11Stephanie Abbe3:14.83aSanford Meridian
18.12Kaylyn Birgy3:15.98aMt. Pleasant
19.11Kelsey Kurr3:16.83aBay City Central
20.10Samantha Dagen3:17.16aLeroy-Pine River Area
21.10Chelsea Jeske3:17.52aSanford Meridian
22.9Amanda Elliot3:22.90aBay City Central
23.10Sierra Leon3:38.46aNorthwestern Academy
24.-Aeisha Williams3:53.07aNorthwestern Academy
--10Laken MorrisonNTOgemaw Heights
--12Allison WhiteNTMidland Dow
 
 
X 1600 Meters - Varsity - Finals
1.12Allison White5:19.00aMidland Dow
2.12Brittany Anderson5:29.00aLeroy-Pine River Area
3.9Ashley Montgomery5:32.00aMt. Pleasant
4.10Allison VanPatten5:47.00aGrand Rapids Kenowa ...
5.12Francie Phillips5:57.00aAuburn Bay City West...
6.11Heidi Pearson5:58.00aMt. Pleasant
7.12Amanda Peterson6:04.00aAuburn Bay City West...
7.12Kendra Ouillette6:04.00aAuburn Bay City West...
9.11Brooke Wagner6:07.00aMidland Dow
10.-Elyse Hogan6:17.00aBay City Central
11.11Kayla Vredeveld6:18.00aGrand Rapids Kenowa ...
12.11Kaitlyn Mitchell6:19.81aMidland Dow
13.9Megan Versen6:27.00aGrand Rapids Kenowa ...
13.12Holly Trapp6:27.00aSanford Meridian
15.12Bri Sieting6:32.61aLeroy-Pine River Area
16.11Molly McGilivary6:43.75aMt. Pleasant
17.10Angela Nicholson6:47.79aLeroy-Pine River Area
18.-Marisol Jiminez6:52.85aBay City Central
19.9Stephanie Wysocki7:01.07aOgemaw Heights
20.11Stephanie Abbe7:08.98aSanford Meridian
21.10Chelsea Jeske7:18.66aSanford Meridian
22.9Amanda Elliot7:33.54aBay City Central
23.12Ganae Zettle7:49.35aOgemaw Heights
24.9Katie Buzzie7:50.95aOgemaw Heights
--10Sierra LeonNTNorthwestern Academy
 
 
X 3200 Meters - Varsity - Finals
1.9Ashley Montgomery11:50.21aMt. Pleasant
2.12Brittany Anderson11:55.72aLeroy-Pine River Area
3.10Allison VanPatten12:36.00aGrand Rapids Kenowa ...
4.11Kellie Mussell12:43.11aMidland Dow
5.12Francie Phillips12:45.58aAuburn Bay City West...
6.11Jessica Reeves13:09.70aSanford Meridian
7.11Heidi Pearson13:14.44aMt. Pleasant
8.12Kendra Ouillette13:28.40aAuburn Bay City West...
9.12Amanda Peterson13:40.04aAuburn Bay City West...
10.10Shiloh St Andrew13:58.89aOgemaw Heights
11.10Cheyenne St Andrew13:59.19aOgemaw Heights
12.11Kara Trausch13:59.81aGrand Rapids Kenowa ...
13.9Megan Versen14:00.26aGrand Rapids Kenowa ...
14.12Bri Sieting14:12.91aLeroy-Pine River Area
15.-Elyse Hogan14:22.26aBay City Central
16.11Emily Wilson14:30.11aMidland Dow
17.-Masha Toulokhonova14:35.84aMidland Dow
18.11Molly McGilivary14:47.50aMt. Pleasant
19.12Holly Trapp14:51.74aSanford Meridian
20.12Katrina Wert14:53.89aLeroy-Pine River Area
21.11Jorie Diehl15:30.77aOgemaw Heights
22.-Marisol Jiminez15:53.80aBay City Central
23.9Amanda Elliot16:38.58aBay City Central
 
 
X 100m Hurdles - 33" - Varsity - Finals
1.12Kalena Franklin15.59aOgemaw Heights
2.12Hannah Salogar17.50aAuburn Bay City West...
3.12Samantha Olson17.77aMidland Dow
4.-Liz Carpenter17.97aGrand Rapids Kenowa ...
5.-Shauna Stadelmaier18.10aMidland Dow
6.10Achaia Ferrer18.59aBay City Central
7.12Jessica Woodman18.64aLeroy-Pine River Area
8.10Angela Nicholson18.66aLeroy-Pine River Area
9.10Carly Rounds19.06aMt. Pleasant
10.10Taylor Bothe19.18aAuburn Bay City West...
11.10Sara Robinson19.89aGrand Rapids Kenowa ...
12.10Emily Dzurka20.16aAuburn Bay City West...
13.10Emily Ecker20.39aMt. Pleasant
14.12Amber D'Arcy21.16aOgemaw Heights
15.10Brittany Little21.79aOgemaw Heights
16.12Katrina Wert21.81aLeroy-Pine River Area
17.11Emily Schell22.06aBay City Central
18.-Hailey Westonbroek23.51aGrand Rapids Kenowa ...
 
 
X 300m Hurdles - 30" - Varsity - Finals
1.12Samantha Olson52.72aMidland Dow
2.-Shauna Stadelmaier52.93aMidland Dow
3.12Hannah Salogar53.34aAuburn Bay City West...
4.12Andi Bogert53.70aLeroy-Pine River Area
5.10Sara Robinson53.92aGrand Rapids Kenowa ...
6.12Jessica Woodman53.96aLeroy-Pine River Area
7.10Taylor Bothe55.36aAuburn Bay City West...
8.10Carly Rounds55.65aMt. Pleasant
9.-Jaquaya Browder56.42aBay City Central
10.10Achaia Ferrer57.14aBay City Central
11.-Liz Carpenter57.51aGrand Rapids Kenowa ...
12.12Erris Jordan57.62aNorthwestern Academy
13.10Emily Dzurka58.16aAuburn Bay City West...
14.10India Dudley1:01.10aNorthwestern Academy
15.9Courtney Neering1:01.12aBay City Central
16.-Hailey Westonbroek1:01.27aGrand Rapids Kenowa ...
17.12Katrina Wert1:03.16aLeroy-Pine River Area
18.12Amber D'Arcy1:05.12aOgemaw Heights
19.10Brittany Little1:05.17aOgemaw Heights
--10Sarah KowalczykNTMt. Pleasant
--11Shannon TamlynNTMidland Dow
--12Mae SunNTMt. Pleasant
 
 
X 4x100 Relay - Varsity - Finals
1.-Kristian Franklin
Kaitlin Arbour
Kristeen Soper
Kalena Franklin
54.28aOgemaw Heights
2.-Ty Strong
Danielle Preston
Cristee Cordes
Kelsey VanEssen
55.27aGrand Rapids Kenowa ...
4.-Shannon Tamlyn
Emily Bischoff
Maggie Craig
Jenna Sampson
55.61aMidland Dow
5.-Aeisha Williams
Ashley Jordan
Yanisha Edwards
Aliyah Tipton
56.22aNorthwestern Academy
6.-Meghan Ellis
Lizzie Staples
Sabrina Rouse
Dalaina Neff
56.95aMt. Pleasant
7.-Sophia Smith
Aubreon Smith
Kaley Smith
Paige Smith
56.97aBay City Central
8.-Eden Drier
Ashtin Brooks
Hannah Jackson
Nicole Messing
57.01aSanford Meridian
9.-Taylor Goik
Emily Dzurka
Hannah Salogar
Krystal Katzer
57.75aAuburn Bay City West...
 
 
X 4x200 Relay - Varsity - Finals
1.-Eden Drier
Robin Lawson
Sara Lee
Hannah Jackson
1:56.49aSanford Meridian
2.-Ty Strong
Danielle Preston
Cristee Cordes
Kelsey VanEssen
1:56.86aGrand Rapids Kenowa ...
3.-Meghan Ellis
Carly Rounds
Lizzie Staples
Sabrina Rouse
1:57.96aMt. Pleasant
4.-Erris Jordan
Yanisha Edwards
Aeisha Williams
Aliyah Tipton
1:58.14aNorthwestern Academy
5.-Relay Team 1:58.17aLeroy-Pine River Area
6.-Sophia Smith
Aubreon Smith
Kaley Smith
Paige Smith
1:58.33aBay City Central
7.-Keely Wyatt
Kelsey Neubecker
Frankie Carle
Kristian Franklin
1:58.42aOgemaw Heights
8.-Shannon Tamlyn
Emily Bischoff
Katie Clark
Kelsea Kocan
1:59.83aMidland Dow
9.-Relay Team 2:01.26aAuburn Bay City West...
 
 
X 4x400 Relay - Varsity - Finals
1.-Keely Wyatt
Rylee Nowak
Kristeen Soper
Kalena Franklin
4:33.43aOgemaw Heights
2.-Morgan Appell
Samantha Olson
Shauna Stadelmaier
Katie Clark
4:34.02aMidland Dow
3.-Amanda Decker
Robin Lawson
Sara Lee
Eden Drier
4:36.84aSanford Meridian
5.-Michala Bundy
Krista Gregg
Lexi Mielke
Dalaina Neff
4:41.46aMt. Pleasant
6.-Jessica Rettig
Sara Robinson
Lexi Conkey
Anne Whitman
4:42.46aGrand Rapids Kenowa ...
7.-Sophia Smith
Sharonda Chaney
Achaia Ferrer
Kaley Smith
4:52.67aBay City Central
8.-Taylor Bothe
Taylor Goik
Lauren Sebald
Natasha Schlatter
4:55.60aAuburn Bay City West...
---Relay Team NTNorthwestern Academy
 
 
X 4x800 Relay - Varsity - Finals
1.-Relay Team 10:34.46aMidland Dow
2.-Anne Whitman
Kayla Vredeveld
Lexi Conkey
Allison VanPatten
10:50.26aGrand Rapids Kenowa ...
3.-Relay Team 11:00.53aAuburn Bay City West...
4.-Relay Team 11:02.52aSanford Meridian
5.-Relay Team 11:16.93aMt. Pleasant
6.-Relay Team 11:36.96aOgemaw Heights
7.-Erica Dean
Bri Sieting
Samantha Dagen
Brittany Anderson
11:44.81aLeroy-Pine River Area
8.-Relay Team 13:08.43aBay City Central
 
 
X Shot Put - 4kg - Varsity - Finals
1.11Haley Russell39-01.75Leroy-Pine River Area
2.11Alyssa Ambrose36-04.00Auburn Bay City West...
3.12Lauren Steinhurst35-05.75Ogemaw Heights
4.12Amber Curphy34-11.50Auburn Bay City West...
5.10Amanda. Matthews33-06.25Bay City Central
6.12Alica Arnold32-06.25Auburn Bay City West...
7.-Rebecca Conger31-04.50Bay City Central
8.11Laura Schroeder29-10.25Sanford Meridian
9.-Valerie. Spyhalski29-08.25Bay City Central
10.11Stephanie Brindley29-02.50Ogemaw Heights
11.10Beth Wickens28-03.50Leroy-Pine River Area
12.12Stephanie Gamble27-09.75Leroy-Pine River Area
13.9Shayla Hollis27-04.50Mt. Pleasant
14.12Jaci Clark25-11.25Ogemaw Heights
15.12Allie Hughes25-03.50Grand Rapids Kenowa ...
16.11Jessica Rettig24-03.25Grand Rapids Kenowa ...
17.9Aliyah Tipton24-01.00Northwestern Academy
18.9Lily Djietror24-00.50Mt. Pleasant
19.9Maggie Thompson22-11.00Midland Dow
20.-Emily Babb22-05.75Grand Rapids Kenowa ...
21.-Grace Weckesser21-07.50Midland Dow
22.10India Dudley19-04.25Northwestern Academy
23.11Bianca Braceero18-03.00Midland Dow
---Ashley JordanNDNorthwestern Academy
 
 
X Discus - 1kg - Varsity - Finals
1.12Lauren Steinhurst113-07Ogemaw Heights
2.11Haley Russell109-06Leroy-Pine River Area
3.11Laura Schroeder109-00Sanford Meridian
4.11Kia Groya94-07Auburn Bay City West...
5.11Stephanie Brindley85-06Ogemaw Heights
6.12Jaci Clark84-04Ogemaw Heights
7.-Rebecca Conger82-06Bay City Central
8.12Amber Curphy80-10Auburn Bay City West...
9.12Alica Arnold79-11Auburn Bay City West...
10.12Sadie Klida78-03Bay City Central
11.11Candice Schoenborn74-09Grand Rapids Kenowa ...
12.12Stephanie Gamble73-09Leroy-Pine River Area
13.9Casey Finney67-04Sanford Meridian
14.9Shayla Hollis63-09Mt. Pleasant
15.11Samantha Prueter62-03Bay City Central
16.-Emily Babb57-03Grand Rapids Kenowa ...
17.10Sami Phipps55-10Midland Dow
18.-Nicole Leys54-10Grand Rapids Kenowa ...
19.11Alison Rice53-09Sanford Meridian
20.10Beth Wickens53-06Leroy-Pine River Area
21.11Bianca Braceero50-04Midland Dow
22.-Grace Weckesser46-06Midland Dow
23.9Lily Djietror40-00Mt. Pleasant
--10India DudleyNDNorthwestern Academy
---Ashley JordanNDNorthwestern Academy
 
 
X High Jump - Varsity - Finals
1.12Morgan Auernhammer5-02.00Auburn Bay City West...
2.12Kristeen Soper5-00.00Ogemaw Heights
3.-Jaquaya Browder4-06.00Bay City Central
4.10Olivia Bundy4-06.00Grand Rapids Kenowa ...
4.12Jessica Gwisdala4-06.00Midland Dow
6.10Ashtin Brooks4-06.00Sanford Meridian
7.11Hannah LeForce4-06.00Ogemaw Heights
7.10Angela Nicholson4-06.00Leroy-Pine River Area
9.9Frankie Carle4-06.00Ogemaw Heights
10.-Liz Carpenter4-04.00Grand Rapids Kenowa ...
11.12Amanda Wickens4-04.00Leroy-Pine River Area
12.11Alison Rice4-04.00Sanford Meridian
13.12Katrina Wert4-04.00Leroy-Pine River Area
14.-Cristee Cordes4-04.00Grand Rapids Kenowa ...
15.11Laura Schroeder4-04.00Sanford Meridian
16.-Tori Rombach4-04.00Midland Dow
17.-Victoria Mosardelli4-02.00Mt. Pleasant
18.9Allison Smith4-02.00Mt. Pleasant
19.9Brenna Leahy4-02.00Bay City Central
--11Emily SchellNHBay City Central
--10Yanisha EdwardsNHNorthwestern Academy
--11Becca MillsNHMidland Dow
 
 
X Pole Vault - Varsity - Finals
1.-Liz Carpenter10-00.00Grand Rapids Kenowa ...
2.12Jena Koetje9-06.00Leroy-Pine River Area
3.12Robin Lawson8-06.00Sanford Meridian
4.9Mariah Holmes8-00.00Leroy-Pine River Area
5.11Alison Rice7-00.00Sanford Meridian
5.12Caitlyn Shann7-00.00Auburn Bay City West...
7.-Jaquaya Browder7-00.00Bay City Central
8.11Melissa Woodall7-00.00Leroy-Pine River Area
9.11Amber Lovett6-00.00Ogemaw Heights
9.12Mae Sun6-00.00Mt. Pleasant
9.9Brenna Leahy6-00.00Bay City Central
12.10Cheyenne St Andrew6-00.00Ogemaw Heights
--11Lizzie StaplesNHMt. Pleasant
--8Leah NieboerNHGrand Rapids Kenowa ...
--10Megan LeeNHGrand Rapids Kenowa ...
--11Lindsay MaserNHOgemaw Heights
--9Emily BischoffNHMidland Dow
--12Jessica GwisdalaNHMidland Dow
 
 
X Long Jump - Varsity - Finals
1.12Andi Bogert14-09.00Leroy-Pine River Area
2.12Morgan Auernhammer14-05.00Auburn Bay City West...
3.10Ashtin Brooks14-00.00Sanford Meridian
4.-Jaquaya Browder13-02.50Bay City Central
5.-Cristee Cordes13-02.00Grand Rapids Kenowa ...
6.10Carmen Krueger13-01.00Auburn Bay City West...
6.9Mariah Holmes13-01.00Leroy-Pine River Area
8.12Beth Mattzela13-00.00Leroy-Pine River Area
9.11Katie Clark12-10.00Midland Dow
10.10Sara Robinson12-09.50Grand Rapids Kenowa ...
11.12Erris Jordan12-06.00Northwestern Academy
12.10Sarah Kowalczyk12-05.50Mt. Pleasant
13.11Sydney Flaminio12-05.00Midland Dow
14.12Paige Smith12-01.00Bay City Central
15.11Nicole Messing11-10.50Sanford Meridian
16.12Jessica Gwisdala11-10.00Midland Dow
17.9Liz Norry11-08.75Grand Rapids Kenowa ...
18.10Maddie Clark11-05.50Ogemaw Heights
19.11Emily Schell11-01.00Bay City Central
20.11Lindsay Maser10-00.00Ogemaw Heights
21.9Caitlin Sunday9-08.00Sanford Meridian
--11Amber LovettNDOgemaw Heights
--9Allison SmithNDMt. Pleasant
--10Becca McBrydeNDMt. Pleasant
 
Get your free Coach Account

Only coaches need an account to manage their team and register for meets. Everyone else can browse the stats without an account.


Are you a coach? Sign Up and start saving time.

All coach accounts are completely free.
Site Supporters gain extra features, such as team photos and advanced meet hosting features.