Athletic.net Team Results Management

Terry Jones Invitational

Friday, April 09, 2010

Malad, Malad

Meet Info Teams X Close
Unofficial Results All PhotosX Close
Unofficial Results
 Turn Highlighter On    Prepare Report to Copy

Mens Results

 
 
X 100 Meters - Varsity - Finals
1.12Josh Benson10.78Grace      
2.12Tanner Passey10.97Soda Springs      
3.11Clayton Harris11.06Bear Lake      
4.12Nick Gelles11.18Snake River      
5.12Jordan Lynn11.28Snake River      
6.9Bradley Holmes11.48Rich      
6.12Arnulfo Carrillo11.48Aberdeen      
8.12Jacob Reese11.66Snake River      
9.12Abel Villa11.67Aberdeen      
10.11Buddy Southwick11.97Malad      
10.12Wade Wahlen11.97Aberdeen      
12.11Mitch Bowles12.02West Side      
13.12Tyler Ogden12.04Snake River      
14.10Trevor Simonson12.10Grace      
15.10Alex Ure12.11Aberdeen      
16.11Derik Williams12.15Snake River      
17.11Gerardo Gonzalez12.16Aberdeen      
18.10Kylan Romrell12.19Bear Lake      
19.9Bailey Edwards12.20Malad      
20.11Braden Bennett12.21Malad      
21.11Harrison Smith12.24Malad      
22.11Greg Bartholoma12.28Aberdeen      
22.11Donovan Hollis12.28Malad      
24.10Merrill Hall12.32North Gem      
24.9Sander Saiz12.32American Falls      
26.10Robert Larsen12.41West Side      
27.12Luis Palacios12.43Aberdeen      
28.11Jake Ponce12.49Aberdeen      
29.12Stetson Palmer12.53Aberdeen      
30.9Brian Cerna12.59Aberdeen      
31.9Braxton Davis12.60Malad      
32.10Samuel Smith12.61Grace      
33.11Alex Torres12.68Snake River      
34.10Robert Sanchez12.73Aberdeen      
35.12Austin George12.76Aberdeen      
36.9Harley Fisher12.80Malad      
37.12Brett Roholt12.85West Side      
37.9Kaden Thomson12.85Rich      
39.9Jonah Taylor12.90Snake River      
40.9Bradyn Bruderer12.91West Side      
40.9Tyler Fetzer12.91Soda Springs      
42.11Pete Bravo12.94Aberdeen      
42.11Steven Hardy12.94West Side      
44.10McClain Foster12.99Aberdeen      
45.9Erik Rosales13.06Aberdeen      
46.12Cullen Krambule13.09West Side      
47.10Michael Wynn13.24Aberdeen      
48.10Mark Cook13.42Rich      
49.12Caleb Krambule13.46West Side      
50.9Matt Allen13.64West Side      
51.9Thomas Southwick13.67Malad      
52.9Gavin Smith13.71Soda Springs      
53.11Kaleb Howel13.82West Side      
54.12Tyler Roberts13.88West Side      
55.9Erik Ramos14.14Aberdeen      
56.10Eric Gonzalez14.19Aberdeen      
57.9Julian Gallegos14.23American Falls      
58.9Rodrigo Bravo14.47Aberdeen      
59.10James Withers14.60Snake River      
60.12Martin Ortiz14.63Aberdeen      
61.9Carl Crome14.67Aberdeen      
62.9Shay Leavitt14.71Snake River      
63.10Alex Montes14.77West Side      
64.9Cody Andersen14.82Malad      
65.10Drew Parks15.01Snake River      
66.9Austin Horrocks15.84Aberdeen      
9Ty MackDQAberdeen      
9Jordan MillettDQAberdeen      
12Freddie TapiaDQAberdeen      
10Ruben GonzalezDQAberdeen      
9Micah GorhamDQAberdeen      
9Braden CorbridgeDQAberdeen      
11Enrique RamirezDQAberdeen      
12Ren WollmerDQAberdeen      
11Victor CarreteroDQAberdeen      
9Josh TeeplesDQBear Lake      
11Kade GroverDQSnake River      
9Jacob McKinneyDQMalad      
9Paul StegelmeierDQWest Side      
9Dylan TurnbowDQWest Side      
9Ashton CottleDQMalad      
11Alex CardonaDQAberdeen      
12Kyle BoehmeDQBear Lake      
11Jaiden BeckDQAberdeen      
11Ryan RobisonDQGrace      
11Jon StegelmeierDQWest Side      
10Chad VanOrdenDQSnake River      
11Addison OchsenbeinDQBear Lake      
 
 
 
X 100 Meters - Relay Split - Varsity - Finals
10Chad VanOrden11.16Snake River      
11Alex Torres11.36Snake River      
12Jacob Reese11.66Snake River      
12Jordan Lynn12.00Snake River      
11Derik Williams12.06Snake River      
9Shaun Turpin13.21Snake River      
10Dawson Bingham13.75Snake River      
9Shay Leavitt15.00Snake River      
 
 
 
X 200 Meters - Varsity - Finals
1.12Josh Benson22.61Grace      
2.12Tanner Passey23.20Soda Springs      
3.9Bradley Holmes23.78Rich      
4.11Cody Groll23.84Rich      
5.12Wade Wahlen24.05Aberdeen      
6.11Greg Bartholoma24.28Aberdeen      
7.9Bailey Edwards24.52Malad      
8.12Tyler Ogden24.56Snake River      
9.10Trevor Simonson24.73Grace      
10.12Jordan Lynn24.80Snake River      
11.11Donovan Hollis24.84Malad      
12.12Josh Ebanez24.90West Side      
13.11Braden Bennett25.25Malad      
11Kade Grover25.51Snake River      
14.12Luis Palacios25.61Aberdeen      
11Harrison Smith25.78Malad      
15.9Braden Corbridge26.00Aberdeen      
16.11Mike Duff26.09Snake River      
10Bronson Goff26.33Aberdeen      
17.10Tyler White26.95West Side      
18.9Tyler Fetzer27.00Soda Springs      
19.9Thomas Southwick27.14Malad      
20.9Kaden Thomson27.18Rich      
9Tawhe Finlayson27.31Soda Springs      
21.11Devin Fullmer27.35Soda Springs      
21.11Dustin Mihm27.35Snake River      
9Gavin Smith27.64Soda Springs      
9Helamen Finlayson27.74Soda Springs      
23.12Cullen Krambule27.95West Side      
24.9Alec Driscoll29.15Aberdeen      
25.10James Withers29.70Snake River      
26.10Drew Parks31.52Snake River      
9Brian Cerna36.21Aberdeen      
10Hayden DriscollDQAberdeen      
11Alex TorresDQSnake River      
11Patrick HarrisonDQGrace      
11Clayton HarrisDQBear Lake      
11Ryan RobisonDQGrace      
12Devin MockDQAmerican Falls      
11Derik WilliamsDQSnake River      
12Austin GeorgeDQAberdeen      
9Shay LeavittDQSnake River      
10Chad VanOrdenDQSnake River      
9Brendan JolleyDQAberdeen      
9Jordan MillettDQAberdeen      
11Jake PonceDQAberdeen      
11Enrique RamirezDQAberdeen      
9Rodrigo BravoDQAberdeen      
10Jesus CarrilloDQAberdeen      
9Tristan ClemensDQAberdeen      
9Josh TeeplesDQBear Lake      
10Derrick GundersenDQBear Lake      
9Jacob McKinneyDQMalad      
9Ashton CottleDQMalad      
9Bradyn BrudererDQWest Side      
12Caleb KrambuleDQWest Side      
12Joseph RamosDQAberdeen      
12Taylor AskewDQNorth Gem      
10Joseph HillDQAberdeen      
10Jaun ZarateDQAberdeen      
10Samuel SmithDQGrace      
11Alex CardonaDQAberdeen      
11Michael RigbyDQBear Lake      
10Ruben GonzalezDQAberdeen      
10Brent WallentineDQRich      
9Julian GallegosDQAmerican Falls      
 
 
 
X 200 Meters - Relay Split - Varsity - Finals
12Jordan Lynn24.28Snake River      
10Emmett Smith24.34Snake River      
11Derik Williams24.72Snake River      
11Dustin Mihm24.89Snake River      
9Shaun Turpin24.83Snake River      
12Tyler Ogden25.38Snake River      
11CJ Toulouse25.49Snake River      
10Chad VanOrden25.6Snake River      
12Tyler Ogden25.75Snake River      
11Alex Torres25.80Snake River      
 
 
 
X 400 Meters - Varsity - Finals
1.12Brady Bingham51.57West Side      
2.12Devin Mock53.64American Falls      
3.12Nick Gelles54.11Snake River      
4.9Kalon Weston54.18Rich      
5.12Taylor Askew55.26North Gem      
6.12Justin White55.65North Gem      
7.11Lupe Carrillo56.51Aberdeen      
8.11Adrien Lanbert57.60Snake River      
9.10Josh Dunkle58.42Snake River      
10.9Harley Fisher58.53Malad      
11.11Kendal King58.84Malad      
12.10Daniel Hornberger58.90West Side      
13.10Robert Larsen59.82West Side      
14.10McClain Foster1:00.00Aberdeen      
15.9Caleb Phillips1:00.53Bear Lake      
16.9Tristan Clemens1:02.48Aberdeen      
17.9Kaden Thomson1:03.57Rich      
18.11Braden Bennett1:03.61Malad      
19.12Korby Beckstead1:03.65West Side      
20.12Hayden Mckee1:05.48Rich      
21.9Matt Allen1:06.00West Side      
22.9Wyatt Perry1:07.00Malad      
22.9Ian House1:07.00Rich      
24.9Cole Finder1:08.00Malad      
25.9Cody Andersen1:10.00Malad      
26.9Bailey Edwards1:10.50Malad      
27.9Andres Arellano1:12.67Aberdeen      
28.9Alex Buttars1:15.68West Side      
29.9Thomas Southwick1:16.90Malad      
30.9Shay Leavitt1:19.14Snake River      
11Alex TorresDQSnake River      
10Jacob AndersonDQSnake River      
9Matt WrightDQAberdeen      
12Abel VillaDQAberdeen      
11Jordan BradyDQGrace      
11Patrick HarrisonDQGrace      
9Ashton CottleDQMalad      
12Daniel HubbardDQGrace      
12Clinton WilliamsDQRich      
9Geoffery TaylorDQRich      
 
 
 
X 400 Meters - Relay Split - Varsity - Finals
12Nick Gelles54.84Snake River      
9Jacoby Johnson55.83Snake River      
10Sam Burt57.15Snake River      
11Jaxon Johnson58.28Snake River      
12Jacob Reese59.04Snake River      
11CJ Toulouse60.03Snake River      
9Shaun Turpin60.38Snake River      
10Sam Burt60.95Snake River      
11Dustin Mihm64.34Snake River      
 
 
 
X 800 Meters - Varsity - Finals
1.12Kasey Meyers2:07.00Soda Springs      
2.11Cort Thorpe2:15.00Malad      
3.10Justin Belk2:16.00Snake River      
4.10Lucas Miller2:18.10American Falls      
5.10Tyler Hammond2:18.30Bear Lake      
6.12Daniel Hubbard2:18.50Grace      
7.11Parker Stuart2:18.80Rich      
8.9Austin Groll2:19.00Rich      
9.10Sam Burt2:21.00Snake River      
10.10Derrick Gundersen2:22.00Bear Lake      
11.10Coby Young2:23.00Soda Springs      
12.11Adrien Lanbert2:24.00Snake River      
13.10McClain Foster2:25.00Aberdeen      
14.11Samuel McGregor2:25.90Grace      
15.9Hayden Williams2:27.30Malad      
16.12Cody O'Brien2:27.80Aberdeen      
17.10Lorenzo Contreras2:29.60Bear Lake      
18.9Braxton Davis2:30.20Malad      
19.10Ezekiel Uribe2:30.60Aberdeen      
20.10Cody Moore2:30.90Soda Springs      
11Jason Barr2:39Marsh Valley      
9Wyatt PerryDQMalad      
9Jacob DransfieldDQBear Lake      
9Kai BaldwinDQSnake River      
9Josh EbornDQBear Lake      
11Jaiden BeckDQAberdeen      
11Tyler RuudDQGrace      
11Damian MartinezDQGrace      
11Jordan BradyDQGrace      
11Brandon MathewsDQGrace      
9Nels AndersenDQMalad      
10Johnny WellsDQBear Lake      
9Dyson BarkerDQRich      
12Hayden MckeeDQRich      
10Dallin LeifsonDQRich      
12Landon FurnissDQSnake River      
9Geoffery TaylorDQRich      
 
 
 
X 800 Meters - Relay Split - Varsity - Finals
10Justin Belk2:14Snake River      
 
 
 
X 1600 Meters - Varsity - Finals
1.12Kasey Meyers4:44.00Soda Springs      
2.11Jordan Beutler4:49.00West Side      
3.10Tyler Olson5:07.00West Side      
4.12Christian Esplin5:12.00Snake River      
5.11Jordan Brady5:14.00Grace      
6.10Justin Belk5:23.00Snake River      
7.9Austin Groll5:27.00Rich      
8.11Dallin Barfuss5:34.00North Gem      
9.10Dallin Leifson5:37.00Rich      
10.10Tyler Hammond5:41.00Bear Lake      
11.9Braxton Davis5:41.49Malad      
12.11Samuel McGregor5:42.00Grace      
13.10Lorenzo Contreras5:43.00Bear Lake      
14.9Hayden Williams5:50.00Malad      
15.10Jacob Anderson5:52.68Snake River      
16.10Johnny Wells5:52.91Bear Lake      
10Kelby Andersen6:00Marsh Valley      
17.9Cole Finder7:00.00Malad      
18.12Landon Furniss7:38.00Snake River      
11Josh HatchDQWest Side      
11Tyler RuudDQGrace      
9Jacob DransfieldDQBear Lake      
9Wyatt PerryDQMalad      
10Tylo DawsonDQSnake River      
9Kai BaldwinDQSnake River      
9Josh EbornDQBear Lake      
10Ammon BairdDQWest Side      
10Josh DunkleDQSnake River      
10Jeffery HansenDQSnake River      
9Nels AndersenDQMalad      
12Cody ChristiansenDQSnake River      
11Adrien LanbertDQSnake River      
10Lucas MillerDQAmerican Falls      
10Ben LakeDQBear Lake      
9Alex ButtarsDQWest Side      
9Hayden JohnsonDQWest Side      
12Hayden MckeeDQRich      
9Dyson BarkerDQRich      
 
 
 
X 3200 Meters - Varsity - Finals
1.11Jordan Beutler10:37.00West Side      
2.11Josh Hatch10:38.00West Side      
3.10Tyler Olson10:44.00West Side      
4.11Dallin Barfuss11:14.00North Gem      
5.11Jordan Brady11:15.00Grace      
6.10Tylo Dawson11:21.00Snake River      
7.10Coby Young11:29.00Soda Springs      
8.11Samuel McGregor11:31.00Grace      
9.11Micah Bowman11:36.00Soda Springs      
10.10Cody Moore11:46.00Soda Springs      
11.10Dallin Leifson11:48.00Rich      
12.10Ben Lake12:30.00Bear Lake      
12.10J.D. Bailey12:30.00Soda Springs      
14.10Jacob Anderson13:19.00Snake River      
15.9Josh Eborn13:31.00Bear Lake      
16.12Cody Christiansen13:42.00Snake River      
17.10Ammon Baird13:43.00West Side      
18.9Cole Finder14:05.00Malad      
11Tyler RuudDQGrace      
12Landon FurnissDQSnake River      
10Jeffery HansenDQSnake River      
 
 
 
X 110m Hurdles - 39" - Varsity - Finals
1.9Kalon Weston15.47Rich      
2.11Collin Roberts16.46West Side      
3.11Jesse Villines17.38Soda Springs      
4.12Robbie Dorius17.84Malad      
5.9Steven Torgesen20.36Soda Springs      
6.10Kendall Lloyd20.38North Gem      
7.9McCoy Roberts20.50West Side      
8.9Jonah Taylor21.48Snake River      
 
 
 
X 300m Hurdles - 36" - Varsity - Finals
1.9Kalon Weston42.32Rich      
2.11Cody Groll43.34Rich      
3.11Collin Roberts43.93West Side      
4.11Jesse Villines44.98Soda Springs      
5.10Emmett Smith44.99Snake River      
6.12Robbie Dorius45.87Malad      
7.9McCoy Roberts48.15West Side      
8.12Austin Clark48.49Rich      
9.9Steven Torgesen49.14Soda Springs      
10.10Brett Thornley49.45West Side      
11.10Jace Keller50.48West Side      
12.10Dawson Bingham51.68Snake River      
13.9Jonah Taylor52.29Snake River      
 
 
 
X 4x100 Relay - Varsity - Finals
1.-Bradley Holmes
Cody Groll
Kalon Weston
Caden Andersen
45.56Rich      
2.-Wade Wahlen
Abel Villa
Arnulfo Carrillo
Enrique Ramirez
46.33Aberdeen      
3.-Clayton Harris
Addison Ochsenbein
Kohl Braun
Kyle Boehme
46.41Bear Lake      
4.-Mitch Bowles
Collin Roberts
Josh Ebanez
Brady Bingham
46.71West Side      
5.-Jesse Villines
Steven Torgesen
Tanner Passey
Andy Nielsen
47.41Soda Springs      
6.-Caleb Bennett
Buddy Southwick
Braden Bennett
Donovan Hollis
47.84Malad      
-Shay Leavitt
Shaun Turpin
Dawson Bingham
Alex Torres
53.26Snake River      
7.-Jordan Lynn
Derik Williams
Jacob Reese
Chad VanOrden
53.26Snake River      
-Relay Team DQGrace      
 
 
 
X 4x200 Relay - Varsity - Finals
1.-Michael Rigby
Clayton Harris
Josh Teeples
Kyle Boehme
1:35.00Bear Lake      
2.-Brady Bingham
Josh Ebanez
Mitch Bowles
Austin Wedel
1:37.00West Side      
3.-Caleb Bennett
Buddy Southwick
Cort Thorpe
Kendal King
1:38.25Malad      
4.-Jordan Lynn
Derik Williams
Chad VanOrden
Emmett Smith
1:38.92Snake River      
5.-Wade Wahlen
Austin George
Alex Cardona
Stetson Palmer
1:39.00Aberdeen      
6.-Cade Grover
Shaun Turpin
CJ Taloouse
Tyler Ogden
1:42.00Snake River      
-Brett Thornley
Tyler White
Robert Larsen
Daniel Hornberger
DQWest Side      
-Relay Team DQGrace      
 
 
 
X 4x400 Relay - Varsity - Finals
1.-Brady Bingham
Jordan Beutler
Collin Roberts
Korby Beckstead
3:41.00West Side      
2.-Jake Bartschi
Kasey Meyers
Andy Nielsen
Jesse Villines
3:47.00Soda Springs      
3.-Josh Dunkle
CJ Taloouse
Shaun Turpin
Adrien Lanbert
3:54.00Snake River      
4.-Kayden Calder
Phillip Peart
Parker Stuart
Austin Groll
4:01.00Rich      
5.-Caleb Phillips
Porter Wallentine
Josh Teeples
Derrick Gundersen
4:09.00Bear Lake      
-Nathan Boeger
Austin Schmitzer
Devin Fullmer
Cody Moore
4:11Soda Springs      
6.-Braxton Davis
Cort Thorpe
Hayden Williams
Nels Andersen
4:23.00Malad      
-Matt Allen
Bradyn Bruderer
McCoy Roberts
Dylan Turnbow
DQWest Side      
-Sam Burt
Jacolby Johnson
Jaxon Johnson
Dustin Mihm
DQSnake River      
-Relay Team DQGrace      
 
 
 
X SMR 200-200-400-800m - [2-2-4-8] - Varsity - Finals
1.-Relay Team 4:01.85Grace      
2.-Justin Belk
Dustin Mihm
Tyler Ogden
Sam Burt
4:02.12Snake River      
3.-Dylan Turnbow
Brett Thornley
Austin Wedel
Bradyn Bruderer
4:07.47West Side      
4.-Luis Palacios
Ezekiel Uribe
Enrique Ramirez
Josh Elliott
4:08.51Aberdeen      
-Cody Groll
Bradley Holmes
Austin Groll
Parker Stuart
DQRich      
 
 
 
X Shot Put - 12lb - Varsity - Finals
1.9Caden Andersen40-08.00Rich      
2.11Steven Hardy40-05.50West Side      
3.12Brett Roholt40-05.00West Side      
4.12Bryan Christensen38-01.50Bear Lake      
5.12Thom Rich37-06.00West Side      
6.12Jacob Reese35-10.25Snake River      
7.11Greg Bartholoma35-04.00Aberdeen      
8.10Michael Wynn35-01.00Aberdeen      
9.11Mike Duff35-00.50Snake River      
10.12Caleb Bennett34-11.00Malad      
9Tawhe Finlayson32'7Soda Springs      
11.11David Ward31-07.00Rich      
12.12Jake Bartschi31-03.50Soda Springs      
13.9Rodrigo Bravo30-09.50Aberdeen      
14.9Ethan Funk30-09.25American Falls      
15.9Kade Earley30-08.00Rich      
16.12Stetson Hale30-03.00Snake River      
17.11Anthony Lasley30-00.25American Falls      
11Nathan Boeger28Soda Springs      
11Bradyn Smith28Soda Springs      
10Dawson BinghamDQSnake River      
12Matt KunzDQBear Lake      
10Jacob HanoverDQBear Lake      
12Tyson LarsenDQRich      
11Parker DanielDQSoda Springs      
11Kaleb HowelDQWest Side      
10Daylor BedwellDQAberdeen      
10Quentin Van PeltDQNorth Gem      
10Alex MontesDQWest Side      
11Taylor KendallDQAberdeen      
12DJ WhiteDQGrace      
10Andrew AndersonDQMarsh Valley      
10Braden CampbellDQAmerican Falls      
10Ian PoulsonDQAberdeen      
11Eddie SuarezDQAberdeen      
10Jericho WatsonDQAberdeen      
9Paul StegelmeierDQWest Side      
9Hayden JohnsonDQWest Side      
9Braden CorbridgeDQAberdeen      
9Omar FloresDQAberdeen      
9Garrett HydeDQBear Lake      
9Cole HepworthDQSnake River      
9Matt BlakeDQSnake River      
12Conner FurnissDQSnake River      
12Calvin McLainDQGrace      
9Andrew EtchisonDQGrace      
10Lance FeltDQSnake River      
12Cole DickmanDQAmerican Falls      
12Dylan SouthDQSoda Springs      
11Tony TorresDQAmerican Falls      
11Nate GonzalezDQNorth Gem      
12Chris VollmerDQAberdeen      
12Antonio MedinaDQAberdeen      
11Kendal BittonDQGrace      
11Damian MartinezDQGrace      
11Jon StegelmeierDQWest Side      
12Derek TaylorDQAmerican Falls      
11Braxton CorniaDQRich      
11Kalen LarsenDQRich      
12Juan RosalesDQAberdeen      
12Freddie TapiaDQAberdeen      
12Jerret JohnsonDQAberdeen      
9Ty MackDQAberdeen      
9Non MosquedaDQAberdeen      
9Alexis OrtegaDQAberdeen      
9Teryn PeckDQAberdeen      
12Ren WollmerDQAberdeen      
11Jeff WinbergDQAberdeen      
9Sean SeimanDQAmerican Falls      
9Trenton BammertDQAmerican Falls      
11Cody ChapmanDQAmerican Falls      
9Hailen CrawfordDQAmerican Falls      
9Julian GallegosDQAmerican Falls      
12Colton CombsDQAmerican Falls      
 
 
 
X Discus - 1.6kg - Varsity - Finals
1.12Brett Roholt128-06West Side      
2.12Caleb Bennett116-04Malad      
3.11Anthony Lasley114-02American Falls      
4.11Kendal Bitton110-05Grace      
5.11Steven Hardy107-01West Side      
6.10Quentin Van Pelt101-10North Gem      
7.11VJ Giulio100-03American Falls      
8.12Austin Clark97-01Rich      
9.10Dawson Bingham94-02Snake River      
10.11CJ Toulouse92-09Snake River      
11.11Mike Duff92-08Snake River      
12.11Nate Gonzalez91-09North Gem      
13.12Jake Bartschi89-06Soda Springs      
12Dylan SouthDQSoda Springs      
12Cole DickmanDQAmerican Falls      
11Tony TorresDQAmerican Falls      
11Ty WahlenDQAberdeen      
11Damian MartinezDQGrace      
11Jon StegelmeierDQWest Side      
12Derek TaylorDQAmerican Falls      
12Matt KunzDQBear Lake      
10Jacob HanoverDQBear Lake      
11Bradyn SmithDQSoda Springs      
11Kaleb HowelDQWest Side      
12Tyson LarsenDQRich      
11Parker DanielDQSoda Springs      
10Alex MontesDQWest Side      
11Taylor KendallDQAberdeen      
12DJ WhiteDQGrace      
12Thom RichDQWest Side      
9Paul StegelmeierDQWest Side      
10Andrew AndersonDQMarsh Valley      
9Hayden JohnsonDQWest Side      
10Braden CampbellDQAmerican Falls      
10Lance FeltDQSnake River      
12Stetson HaleDQSnake River      
10Jacob AndersonDQSnake River      
9Matt BlakeDQSnake River      
11Kendal KingDQMalad      
12Calvin McLainDQGrace      
9Andrew EtchisonDQGrace      
12Conner FurnissDQSnake River      
9Cole HepworthDQSnake River      
12Bryan ChristensenDQBear Lake      
9Garrett HydeDQBear Lake      
11Nathan BoegerDQSoda Springs      
11Braxton CorniaDQRich      
11Asher LeeDQRich      
11David WardDQRich      
9Kade EarleyDQRich      
9Julian GallegosDQAmerican Falls      
9Sean SeimanDQAmerican Falls      
11Cody ChapmanDQAmerican Falls      
12Colton CombsDQAmerican Falls      
9Trenton BammertDQAmerican Falls      
9Ethan FunkDQAmerican Falls      
9Hailen CrawfordDQAmerican Falls      
 
 
 
X High Jump - Varsity - Finals
1.9Caden Andersen5-08.00Rich      
2.12Clint Cornelison5-08.00Rich      
3.12Devin Mock5-08.00American Falls      
4.12Justin Stuart5-06.00Bear Lake      
5.11Kayden Calder5-06.00Rich      
6.11CJ Toulouse5-06.00Snake River      
7.10Josh Dunkle5-04.00Snake River      
7.10Daniel Hornberger5-04.00West Side      
7.12Arnulfo Carrillo5-04.00Aberdeen      
7.9Jacoby Johnson5-04.00Snake River      
8.11Jaxon Johnson5-04.00Snake River      
8.10Michael Wynn5-04.00Aberdeen      
13.9Dylan Turnbow5-02.00West Side      
13.10Sam Burt5-02.00Snake River      
15.10Alex Ure5-00.00Aberdeen      
15.10Hayden Driscoll5-00.00Aberdeen      
15.11VJ Giulio5-00.00American Falls      
15.11Kendal King5-00.00Malad      
15.10Robert Sanchez5-00.00Aberdeen      
15.9Connor Sorensen5-00.00Aberdeen      
15.10Brent Wallentine5-00.00Rich      
15.10Kendall Lloyd5-00.00North Gem      
23.9Mason Lemmon4-10.00West Side      
23.9Harley Fisher4-10.00Malad      
9Jacob McKinneyDQMalad      
12Todd LloydDQGrace      
12Korby BecksteadDQWest Side      
11Tony TorresDQAmerican Falls      
12Josh ElliottDQAberdeen      
9Challis StewartDQAmerican Falls      
9Tyler WallaceDQAmerican Falls      
 
 
 
X Pole Vault - Varsity - Finals
1.12Nick Gelles12-06.00Snake River      
2.11Steven Hardy10-06.00West Side      
2.12Justin Stuart10-06.00Bear Lake      
4.11Austin Wedel10-00.00West Side      
5.12Kyle Boehme9-06.00Bear Lake      
5.11Harrison Smith9-06.00Malad      
7.10Jace Keller8-06.00West Side      
7.10Tyler White8-06.00West Side      
8.9Shaun Turpin8-06.00Snake River      
8.10Andy Nielsen8-06.00Soda Springs      
8.10Emmett Smith8-06.00Snake River      
8.11Devin Fullmer8-06.00Soda Springs      
12Josh ElliottDQAberdeen      
12Tyler RobertsDQWest Side      
12Daniel HubbardDQGrace      
10James WithersDQSnake River      
10Drew ParksDQSnake River      
10Samuel HubbardDQGrace      
9Kade CampbellDQGrace      
9Seth RasmussenDQGrace      
10Kylan RomrellBear Lake      
 
 
 
X Long Jump - Varsity - Finals
1.9Caden Andersen20-05.50Rich      
2.12Arnulfo Carrillo19-07.50Aberdeen      
3.11Kayden Calder19-01.00Rich      
4.12Clint Cornelison18-10.00Rich      
5.11Buddy Southwick18-01.50Malad      
6.12Korby Beckstead18-01.00West Side      
7.12Abel Villa17-09.00Aberdeen      
8.12Tanner Passey17-04.00Soda Springs      
9.9Porter Wallentine17-03.00Bear Lake      
9.12Robbie Dorius17-03.00Malad      
11.12Kohl Braun17-02.50Bear Lake      
11.10Emmett Smith17-02.50Snake River      
13.10Merrill Hall16-11.00North Gem      
14.11Mitch Bowles16-10.00West Side      
15.10Brett Thornley16-09.50West Side      
16.11VJ Giulio16-08.00American Falls      
17.10Kylan Romrell16-07.50Bear Lake      
18.9Jacoby Johnson16-05.00Snake River      
19.10Alex Ure16-03.50Aberdeen      
20.10Robert Sanchez16-02.00Aberdeen      
21.9Harley Fisher16-00.00Malad      
22.9Tristan Clemens15-07.00Aberdeen      
22.12Josh Ebanez15-07.00West Side      
22.10Brent Wallentine15-07.00Rich      
25.11Jaxon Johnson15-06.50Snake River      
26.11Devin Fullmer15-05.00Soda Springs      
27.10Andy Nielsen15-03.75Soda Springs      
28.9Bailey Edwards15-02.50Malad      
29.9Sander Saiz15-01.00American Falls      
30.9Matt Allen14-10.50West Side      
31.11Donovan Hollis14-08.50Malad      
32.9Connor Sorensen14-06.50Aberdeen      
33.9McCoy Roberts14-04.00West Side      
34.10Robert Larsen13-09.50West Side      
35.9Challis Stewart13-08.50American Falls      
36.9Thomas Southwick13-08.00Malad      
37.10James Withers12-09.00Snake River      
37.9Tyler Wallace12-09.00American Falls      
39.9Mason Lemmon12-01.50West Side      
40.9Carl Crome11-07.50Aberdeen      
9Jacob McKinneyDQMalad      
11Kade GroverDQSnake River      
9Austin HorrocksDQAberdeen      
9Ashton CottleDQMalad      
12Jacob ReeseDQSnake River      
12Austin GeorgeDQAberdeen      
 
 
 
X Triple Jump - Varsity - Finals
1.9Porter Wallentine37-09.00Bear Lake      
2.11VJ Giulio37-08.00American Falls      
3.12Korby Beckstead37-06.00West Side      
4.10Merrill Hall36-07.50North Gem      
5.9Jacoby Johnson36-04.00Snake River      
5.10Robert Sanchez36-04.00Aberdeen      
7.10Daniel Hornberger36-02.00West Side      
8.11Jaxon Johnson35-02.50Snake River      
9.11Addison Ochsenbein35-00.00Bear Lake      
10.9Challis Stewart32-08.00American Falls      
11.9Cody Andersen29-10.00Malad      
12.9Tyler Wallace27-01.00American Falls      
9Connor SorensenDQAberdeen      
11Phillip PeartDQRich      
11Kayden CalderDQRich      
9Mason LemmonDQWest Side      
12Clint CornelisonDQRich      
10Alex UreDQAberdeen      
12Josh ElliottDQAberdeen      
12Cody O'BrienDQAberdeen      
12Daniel HubbardDQGrace      
 

Womens Results

 
 
X 100 Meters - Varsity - Finals
1.10Marisol Carrillo12.79Aberdeen      
2.12Alana Finlayson12.88Soda Springs      
3.9Jessie Albertson13.23Snake River      
4.9Kenzie Lynn13.51Snake River      
5.10Angie Morris13.53Marsh Valley      
6.10Hope Murray13.57Malad      
7.10Jordan Moyer13.77Soda Springs      
8.12Maud Peart13.81Rich      
9.11Brittney Medina13.88Malad      
10.9Cherish Christiansen13.93American Falls      
11.9Sami Larsen14.09Bear Lake      
12.10Hailey Miller14.15American Falls      
13.10Caitlin McOmber14.22American Falls      
14.12Kalysta Jolley14.26Aberdeen      
15.12Erin Christensen14.28North Gem      
12Jessica Morris14.36American Falls      
16.9Norma Rangel14.40Aberdeen      
11Chelsea Nebeker14.46American Falls      
17.10Aubrey Price14.44Bear Lake      
18.10Kaitlin Wynn14.46Aberdeen      
18.12Shelby Phillips14.46Snake River      
20.11Maria Palacios14.75Aberdeen      
21.9Thalia Torres14.86Snake River      
22.9Amanda Marshall14.87Marsh Valley      
23.9Xenia Reyes14.90Snake River      
11Hailey Watkins14.94Soda Springs      
24.10Kenzie Nichol14.93Rich      
25.9Alyssa Brown14.99Rich      
26.9Lizzy Gonzalez15.25Aberdeen      
27.9Rainee Blik15.30Aberdeen      
28.10Mckenzie Taylor15.32Snake River      
29.11Lehman Kilee15.38Aberdeen      
9Autumn O'Brien15.64Aberdeen      
30.10Aimee Holjeson15.62Bear Lake      
31.9Taylor Wallace15.68Aberdeen      
32.10Laura Gonzales15.76Aberdeen      
33.9Vanessa Guzman16.07West Side      
34.9Brianne Rivera16.48Snake River      
35.9Mari Ochsenbein16.56Bear Lake      
10Kayla Kisner16.68Aberdeen      
36.9Erin Ostler18.90Rich      
9Andrea CookDQRich      
9Megan MuirbrookDQRich      
10Megan HarrisDQGrace      
10Sarah BishimerDQSnake River      
9Larissa FurnissDQSnake River      
11Lillian ConleyDQAberdeen      
9Shania BatemenDQBear Lake      
10Alyssa PoveyDQWest Side      
11Paige DanielsDQMalad      
11Chaney PowellDQAberdeen      
12Taylor CampbellDQGrace      
12Karen CudneyDQMalad      
 
 
 
X 100 Meters - Relay Split - Varsity - Finals
9Kenzie Lynn12.38Snake River      
10Lisa VanOrden12.76Snake River      
9Jessie Albertson13.25Snake River      
12Trecia Kunz13.22Snake River      
10Mckenzie Taylor13.48Snake River      
12Erica Christensen13.68Snake River      
12Trecia Kunz13.76Snake River      
12Erica Christensen14.71Snake River      
9Xenia Reyes15.43Snake River      
9Thalia Torres16.61Snake River      
 
 
 
X 200 Meters - Varsity - Finals
1.10Marisol Carrillo27.36Aberdeen      
2.12Alana Finlayson27.47Soda Springs      
3.9Kenzie Lynn28.51Snake River      
4.10Hope Murray28.97Malad      
5.9Tiffany Brown28.99American Falls      
6.10Angie Morris29.33Marsh Valley      
10Jordan Moyer29.7Soda Springs      
8.11Lillian Conley29.78Aberdeen      
12Madie Kimball30.19Soda Springs      
9.12Taylor Campbell30.19Grace      
10.12Katy Loyd30.59Rich      
11.10Courtney Lamborn30.66Rich      
12.11Brittney Medina30.67Malad      
13.10Megan Harris30.71Grace      
14.10Amber Clark31.03Rich      
15.10Zelia Levy31.71American Falls      
16.11Hailey Watkins32.13Soda Springs      
17.9Xenia Reyes32.36Snake River      
18.9Thalia Torres32.47Snake River      
19.11Whitney Dance32.90Snake River      
20.9Taylor Wallace33.14Aberdeen      
21.10Laura Gonzales33.46Aberdeen      
22.10Cassidy Mckee33.77Rich      
23.9Mari Ochsenbein36.24Bear Lake      
9Sami LarsenDQBear Lake      
9Alexis PocockDQAberdeen      
9Kayla WeightDQSnake River      
9Larissa FurnissDQSnake River      
10Sarah BishimerDQSnake River      
10Hailey MillerDQAmerican Falls      
10Aubrey PriceDQBear Lake      
10Meg WilkesDQBear Lake      
9Emma PeartDQRich      
11Kylee HaleDQSnake River      
12Karen CudneyDQMalad      
12Trecia KunzDQSnake River      
11Maria PalaciosDQAberdeen      
11Paige DanielsDQMalad      
12Kalysta JolleyDQAberdeen      
9Megan MuirbrookDQRich      
9Brianne RiveraDQSnake River      
 
 
 
X 200 Meters - Relay Split - Varsity - Finals
9Jessie Albertson25.52Snake River      
9Kenzie Lynn26.65Snake River      
10Joclyn Harper27.66Snake River      
9Jessie Albertson29.11Snake River      
12Trecia Kunz29.78Snake River      
 
 
 
X 400 Meters - Varsity - Finals
1.10Jessica Sorensen1:06.00Malad      
2.9Shania Batemen1:07.00Bear Lake      
2.11Vanessa Buttars1:07.00West Side      
4.11Paige Daniels1:09.00Malad      
9Tiffany Brown1:10.58American Falls      
5.9Brianne Rivera1:10.56Snake River      
6.11Kylee Hale1:12.00Snake River      
7.9Kayla Weight1:13.00Snake River      
8.10Amber Clark1:13.41Rich      
9.9Xenia Reyes1:14.00Snake River      
9.9Cindy Torres1:14.00American Falls      
11.9Andrea Cook1:18.87Rich      
12.9Abby Jessen1:21.91Rich      
11Lillian ConleyDQAberdeen      
9Larissa FurnissDQSnake River      
11Brittney MedinaDQMalad      
10Zelia LevyDQAmerican Falls      
11Whitney DanceDQSnake River      
10Kylee MilesDQAmerican Falls      
 
 
 
X 400 Meters - Relay Split - Varsity - Finals
11Eden VanOrden1:01Snake River      
10Joclyn Harper67.94Snake River      
9Kayla Weight72.61Snake River      
11Whitney Dance72.75Snake River      
11Kylee Hale76.94Snake River      
 
 
 
X 800 Meters - Varsity - Finals
1.10Jessica Weston2:33.00Rich      
2.9Sydney Blair2:36.00West Side      
3.12Haley Nielsen2:40.00West Side      
4.12Danyka Deno2:43.53Soda Springs      
5.11Kayla Wallentine2:43.92Bear Lake      
6.10Cherise Alder2:45.00West Side      
7.12Shaylynn Rushton2:50.00Snake River      
8.10Dominique Froehlich2:53.00Soda Springs      
9.9Emma Peart2:55.04Rich      
10.10Shani Calder2:55.97Rich      
11.9Kamille Furniss3:09.00Snake River      
12.9Jessica Williams3:20.00Snake River      
13.10Morgan Rasmussen3:43.00Grace      
10Flor IbarraDQAmerican Falls      
12Jocelyn GonzalezDQAmerican Falls      
 
 
 
X 1600 Meters - Varsity - Finals
1.12Kallie VanOrden5:41.00Snake River      
2.10Jessica Weston6:13.00Rich      
3.12Danyka Deno6:13.70Soda Springs      
4.9Emma Peart6:21.00Rich      
5.10Carlie Olson6:22.00Soda Springs      
6.12Haley Nielsen6:22.40West Side      
7.12Shaylynn Rushton6:27.00Snake River      
8.11Michelle Leifson6:31.00Rich      
9.12Evelyn Baird6:34.00West Side      
10.10Cassidy Mckee6:47.00Rich      
11.9Kamille Furniss7:11.00Snake River      
12.9Jessica Williams7:12.00Snake River      
13.10Shani Calder7:19.00Rich      
14.10Morgan Rasmussen8:02.00Grace      
10Flor IbarraDQAmerican Falls      
9Larissa FurnissDQSnake River      
12Jocelyn GonzalezDQAmerican Falls      
 
 
 
X 3200 Meters - Varsity - Finals
1.12Kallie VanOrden12:03.00Snake River      
2.9Emma Peart12:44.00Rich      
3.9Cierra Simmons12:50.00North Gem      
4.12Shaylynn Rushton13:34.00Snake River      
5.10Dominique Froehlich13:54.00Soda Springs      
6.12Evelyn Baird14:11.68West Side      
7.11Michelle Leifson14:30.00Rich      
8.10Tessa Williams14:37.00Rich      
9.9Kamille Furniss15:29.00Snake River      
10.9Jessica Williams16:05.00Snake River      
10Morgan RasmussenDQGrace      
 
 
 
X 100m Hurdles - 33" - Varsity - Finals
1.11Eden VanOrden16.09Snake River      
2.12Maud Peart16.34Rich      
3.11Shane Headworth18.10West Side      
4.12Katy Loyd18.48Rich      
5.11Mary Peart18.76Rich      
6.10Jessica Weston19.38Rich      
7.10Mckenzie Taylor19.66Snake River      
8.9Kelsie Clawson19.75West Side      
9.9Millie Ward19.88Rich      
10.12Holly Grauburger20.18American Falls      
11.9Meghan Gentry20.25Soda Springs      
12.9Hannah Waite20.34West Side      
13.11Chelsea Nebeker20.86American Falls      
9Jill YanceyDQAberdeen      
 
 
 
X 300m Hurdles - 30" - Varsity - Finals
1.11Eden VanOrden48.10Snake River      
2.10Jessica Weston49.71Rich      
3.11Shane Headworth51.10West Side      
4.9Cierra Simmons52.16North Gem      
5.11Chandler Jacobsen52.41Bear Lake      
6.9Kelsie Clawson54.16West Side      
7.11Mary Peart54.72Rich      
8.12Katy Loyd55.15Rich      
9.12Maud Peart56.57Rich      
10.10Mckenzie Taylor57.00Snake River      
11.9Millie Ward57.69Rich      
12.9Meghan Gentry58.77Soda Springs      
12.9Hannah Waite58.77West Side      
10Hope MurrayDQMalad      
12Karen CudneyDQMalad      
12Kayla McMurrayDQSoda Springs      
 
 
 
X 4x100 Relay - Varsity - Finals
1.-Tessa Phillips
Kelsey Clawson
Shane Headworth
Malorie White
53.99West Side      
2.-Jessie Albertson
Kenzie Lynn
Erica Christensen
Trecia Kunz
54.10Snake River      
3.-Chandler Jacobsen
Aubrey Price
Meg Wilkes
Sami Larsen
55.64Bear Lake      
4.-Kalysta Jolley
Norma Rangel
Kaitlin Wynn
Marisol Carrillo
55.87Aberdeen      
5.-Katy Loyd
Lynzee Wallentine
Mary Peart
Maud Peart
56.04Rich      
6.-Madie Kimball
Meghan Gentry
Jordan Moyer
Alana Finlayson
57.16Soda Springs      
7.-Xenia Reyes
Thalia Torres
Mckenzie Taylor
Lisa VanOrden
58.33Snake River      
 
 
 
X 4x200 Relay - Varsity - Finals
1.-Joclyn Harper
Jessie Albertson
Kenzie Lynn
Trecia Kunz
1:53.15Snake River      
2.-Chandler Jacobsen
Kayla Wallentine
Ashley Freeman
Aimee Holjeson
1:55.27Bear Lake      
3.-Marisol Carrillo
Norma Rangel
Lehman Kilee
Kalysta Jolley
1:55.69Aberdeen      
 
 
 
X 4x400 Relay - Varsity - Finals
1.-Lynzee Wallentine
Courtney Lamborn
Amber Clark
Mary Peart
4:47.93Rich      
2.-Whitney Dance
Kylee Hale
Kayla Weight
Joclyn Harper
4:50.08Snake River      
3.-Sydney Blair
Cherise Alder
Hannah Waite
Vanessa Guzman
4:57.20West Side      
4.-Ashley Freeman
Meg Wilkes
Kiley Farmer
Sami Larsen
5:16.80Bear Lake      
-Relay Team 5:23Soda Springs      
 
 
 
X SMR 100-100-200-400m - Varsity - Finals
1.-Jessie Albertson
Trecia Kunz
Erica Christensen
Eden VanOrden
1:57.24Snake River      
2.-Tessa Phillips
Sydney Blair
Malorie White
Vanessa Buttars
1:58.59West Side      
3.-Madie Kimball
Alana Finlayson
Jordan Moyer
Meghan Gentry
2:03.61Soda Springs      
4.-Alyssa Brown
Cassidy Mckee
Courtney Lamborn
Kenzie Nichol
2:16.21Rich      
5.-Taylor Wallace
Jill Yancey
Rainee Blik
Autumn O'Brien
2:17.77Aberdeen      
 
 
 
X Shot Put - 4kg - Varsity - Finals
1.10Sarah Viehweg31-01.50Marsh Valley      
2.12Tashina Finlayson28-11.00Soda Springs      
3.12Shelby Phillips27-02.50Snake River      
4.10Janessa Layland26-11.25West Side      
5.11Diana Palacios25-03.50American Falls      
6.11Hannah Skinner25-03.00Grace      
7.12Fallon Turner24-04.50Bear Lake      
8.12Stephanie Johnson24-01.00Malad      
9.9Megan Muirbrook23-08.00Rich      
10.9Alisa Peterson22-08.50Rich      
10.9Stephanie Hernandez22-08.50Aberdeen      
10.9Cindy Torres22-08.50American Falls      
13.11Kirsti Christensen22-03.00North Gem      
14.9Rainee Blik22-02.50Aberdeen      
15.12Adele Smout21-08.50Snake River      
16.9Brook Purser21-06.50West Side      
17.9Jacee Rex20-11.50Rich      
18.10Crystal Sanchez20-04.50Aberdeen      
12Acacia Camptell20'1Soda Springs      
19.10Cassidy Gates19-06.75Snake River      
20.11Isabel Cervantez19-03.50American Falls      
21.9Noemi Brambila18-03.50American Falls      
22.11Amanda Hernandez18-00.50American Falls      
23.12Yesenia Martinez17-09.00Grace      
24.12Abby Patterson16-10.00Bear Lake      
9Stephanie Hernandez15'American Falls      
25.9Briana Schmidt13-10.50Bear Lake      
9Jessica Brayton11Soda Springs      
9Destiny McBrideDQMarsh Valley      
12Michelle TibbittsDQGrace      
9Sabrina KnutsenSnake River      
11Katie FosterDQAberdeen      
11Nicole LambornDQRich      
12Mallory WheelerDQAberdeen      
11Amy JonesDQSnake River      
9Alyssa BrownDQRich      
 
 
 
X Discus - 1kg - Varsity - Finals
1.12Tashina Finlayson96-03Soda Springs      
2.12Shelby Phillips83-01Snake River      
3.11Kirsti Christensen81-10North Gem      
4.12Stephanie Johnson79-10Malad      
5.12Fallon Turner73-03Bear Lake      
6.11Hannah Skinner67-08Grace      
7.10Janessa Layland65-11West Side      
8.9Rainee Blik65-06Aberdeen      
9.9Alisa Peterson64-11Rich      
10.10Crystal Sanchez64-01Aberdeen      
11.10Courtney Lamborn63-09Rich      
12.12Acacia Camptell61-04Soda Springs      
13.12Abby Patterson60-09Bear Lake      
14.12Adele Smout57-08Snake River      
15.9Jacee Rex54-08Rich      
16.10Cassidy Gates52-00Snake River      
17.9Noemi Brambila51-04American Falls      
18.9Stephanie Hernandez51-03Aberdeen      
19.11Isabel Cervantez48-08American Falls      
20.12Yesenia Martinez45-04Grace      
21.9Jessica Brayton44-07Soda Springs      
22.11Amanda Hernandez41-00American Falls      
23.9Sabrina Knutsen40-11Snake River      
24.9Brook Purser37-05West Side      
25.9Briana Schmidt29-09Bear Lake      
26.9Stephanie Hernandez29-07American Falls      
9Destiny McBrideDQMarsh Valley      
12Michelle TibbittsDQGrace      
10Sarah ViehwegDQMarsh Valley      
11Nicole LambornDQRich      
11Amy JonesDQSnake River      
12Mallory WheelerDQAberdeen      
 
 
 
X High Jump - Varsity - Finals
1.12Ashley Argyle4-10.00Rich      
2.10Joclyn Harper4-08.00Snake River      
3.11Shane Headworth4-08.00West Side      
4.12Kylie O'Brien4-06.00Aberdeen      
5.10Kaitlin Wynn4-04.00Aberdeen      
6.10Caitlin McOmber4-04.00American Falls      
7.12Adele Smout4-04.00Snake River      
8.9Lynzee Wallentine4-04.00Rich      
9.9Alisa Peterson4-02.00Rich      
9.9Cherish Christiansen4-02.00American Falls      
9.10Carlie Olson4-02.00Soda Springs      
12Judy ResendizDQAberdeen      
11Kylee HaleDQSnake River      
12Jessica MorrisDQAmerican Falls      
10Alyssa PoveyDQWest Side      
12Shyler MayerhoferDQAberdeen      
10Hope MurrayDQMalad      
10Kayla KisnerDQAberdeen      
9Alexis PocockDQAberdeen      
10Jessica SorensenDQMalad      
10Sarah BishimerDQSnake River      
10Kami TolentinoDQRich      
10Kenzie NicholDQRich      
 
 
 
X Pole Vault - Varsity - Finals
1.11Malorie White9-06.00West Side      
2.12Erin Christensen8-06.00North Gem      
3.10Lisa VanOrden7-06.00Snake River      
4.12Megan Wood7-00.00West Side      
4.11Whitney Dance7-00.00Snake River      
12Michelle BurtonDQGrace      
9Hannah WaiteDQWest Side      
9Kelsie ClawsonDQWest Side      
 
 
 
X Long Jump - Varsity - Finals
1.11Kayla Wallentine15-04.00Bear Lake      
2.12Shayna Singleton15-02.50Bear Lake      
3.12Holly Grauburger14-04.50American Falls      
4.11Vanessa Buttars14-04.00West Side      
5.12Ashley Argyle13-03.00Rich      
6.9Cherish Christiansen13-02.00American Falls      
7.12Taylor Campbell13-01.00Grace      
8.9Lynzee Wallentine12-10.00Rich      
9.10Hailey Miller12-09.00American Falls      
9.10Megan Harris12-09.00Grace      
11.9Jill Yancey12-07.00Aberdeen      
12.10Kayla Kisner11-05.00Aberdeen      
12.12Judy Resendiz11-05.00Aberdeen      
14.9Vanessa Guzman9-04.00West Side      
10Joclyn HarperDQSnake River      
10Jessica SorensenDQMalad      
12Mallory WheelerDQAberdeen      
12Jessica MorrisDQAmerican Falls      
12Michelle BurtonDQGrace      
11Maria PalaciosDQAberdeen      
9Alyssa BrownDQRich      
10Kenzie NicholDQRich      
10Caitlin McOmberDQAmerican Falls      
 
 
 
X Triple Jump - Varsity - Finals
1.11Kayla Wallentine33-08.00Bear Lake      
2.12Shayna Singleton31-07.00Bear Lake      
3.11Vanessa Buttars30-09.00West Side      
4.11Eden VanOrden30-05.00Snake River      
5.12Holly Grauburger29-09.00American Falls      
6.9Cherish Christiansen29-08.50American Falls      
7.10Cherise Alder28-09.00West Side      
8.10Hailey Miller28-08.00American Falls      
9.12Taylor Campbell28-00.00Grace      
10.10Alyssa Povey25-04.00West Side      
11.9Jill Yancey25-03.00Aberdeen      
10Caitlin McOmberDQAmerican Falls      
12Kylie O'BrienDQAberdeen      
12Jessica MorrisDQAmerican Falls      
 
Get your free Coach Account

Only coaches need an account to manage their team and register for meets. Everyone else can browse the stats without an account.


Are you a coach? Sign Up and start saving time.

All coach accounts are completely free.
Site Supporters gain extra features, such as team photos and advanced meet hosting features.