Team Results Management

Meet Info

Highlighter is active, an entry to highlight.

100 Meters  Varsity - Finals

12Collin Boothe12.1North (Eastlake)
10Joe Delisle12.6North (Eastlake)
9John Piller12.7North (Eastlake)
12Cody Fetherott12.9North (Eastlake)
9Bobby Johnston13.0North (Eastlake)
11Dan Volk13.0North (Eastlake)
9Kyle Denihan13.1North (Eastlake)

200 Meters  Varsity - Finals

10Joe Delisle26.4North (Eastlake)
12Collin Boothe27.4North (Eastlake)
11Dan Volk27.5North (Eastlake)
10Taylor Hope27.5North (Eastlake)
9Kyle Denihan27.5North (Eastlake)
9Bobby Johnston27.5North (Eastlake)
9John Piller27.6North (Eastlake)

200 Meters - Relay Split  Varsity - Finals

11Anthony Daykin24.8North (Eastlake)
9Clay Sherwood25.3North (Eastlake)
10Joe Delisle25.4North (Eastlake)
10Tyler Kursh27.1North (Eastlake)

400 Meters  Varsity - Finals

3rd10Tyler Kursh58.3North (Eastlake)
11Dean Gugliotta58.8North (Eastlake)
10Taylor Hope59.0North (Eastlake)
9Nick Yokoyama65.4North (Eastlake)

400 Meters - Relay Split  Varsity - Finals

9Anthony Car55.5North (Eastlake)
12Joe Meyer56.3North (Eastlake)
12Alex Skale56.4North (Eastlake)
11Anthony Daykin56.7North (Eastlake)
11Dean Gugliotta57.4North (Eastlake)
10Tyler Kursh57.7North (Eastlake)
9Clay Sherwood57.9North (Eastlake)
12Nick Chlad59.8North (Eastlake)

800 Meters  Varsity - Finals

2nd12Alex Skale2:13North (Eastlake)
3rd9Anthony Car2:21North (Eastlake)
9Jake Godec2:24North (Eastlake)

800 Meters - Relay Split  Varsity - Finals

9Anthony Car2:12North (Eastlake)
12Matt Abramczyk2:18North (Eastlake)
11Scott Wright2:19North (Eastlake)
9Jake Godec2:26North (Eastlake)

1600 Meters  Varsity - Finals

3rd12Matt Abramczyk4:41North (Eastlake)
9Anthony Car4:45North (Eastlake)
12Nick Chlad4:47North (Eastlake)
12Alex Skale4:51North (Eastlake)
12Joe Meyer4:56North (Eastlake)

3200 Meters  Varsity - Finals

3rd12Nick Chlad10:37North (Eastlake)
12Matt Abramczyk10:38North (Eastlake)
11Scott Wright11:07North (Eastlake)
10Eric Straubhaar11:44North (Eastlake)
11Nick Murg12:43North (Eastlake)

110m Hurdles - 39"  Varsity - Finals

2nd11Mike Caputo17.1North (Eastlake)
3rd11Jon Ludwig19.3North (Eastlake)
11Anthony Daykin19.8North (Eastlake)

300m Hurdles - 36"  Varsity - Finals

2nd11Mike Caputo45.7North (Eastlake)
11Anthony Daykin48.2North (Eastlake)
9Clay Sherwood48.3North (Eastlake)
11Jon Ludwig49.7North (Eastlake)

4x100 Relay  Varsity - Finals

-Collin Boothe
Dan Volk
Clay Sherwood
Joe Delistle
48.7North (Eastlake)

4x200 Relay  Varsity - Finals

-Joe Delistle
Anthony Daykin
Clay Sherwood
Tyler Kursh
1:42.4North (Eastlake)

4x400 Relay  Varsity - Finals

1st-Alex Skale
Anthony Daykin
Dean Gugliotta
Tyler Kursh
3:48.6North (Eastlake)

4x800 Relay  Varsity - Finals

-Anthony Car
Jason Abramczyk
Scott Wright
Jake Godec
DQNorth (Eastlake)

Shot Put - 12lb  Varsity - Finals

1st11Josh Province41'9North (Eastlake)
3rd10Dan Preston39'10North (Eastlake)
10Zach Province38'2.50North (Eastlake)
11Will Wehr38'2North (Eastlake)
11Zach Hipp33'11.50North (Eastlake)
10Jason Abramczyk32'5North (Eastlake)
9Bobby Johnston31'1.50North (Eastlake)
9Connor Fish26'6North (Eastlake)
10Fred Kovach23'0.50North (Eastlake)
10Dan Preston3North (Eastlake)

Discus - 1.6kg  Varsity - Finals

1st11Josh Province143'7North (Eastlake)
2nd11Will Wehr131'6.50North (Eastlake)
3rd10Zach Province130'5North (Eastlake)
10Dan Preston122'5North (Eastlake)
11Zach Hipp101'1.50North (Eastlake)
9Bobby Johnston92'7North (Eastlake)
9Connor Fish91'6North (Eastlake)
10Jason Abramczyk86'8.50North (Eastlake)
10Fred Kovach67:7.50North (Eastlake)

High Jump  Varsity - Finals

3rd12Cody Fetherott5'0North (Eastlake)
3rd11Jon Ludwig5'0North (Eastlake)
11Mike CaputoNHNorth (Eastlake)

Pole Vault  Varsity - Finals

1st12Kevin Rolik12'0North (Eastlake)
9Billy Beam8'0North (Eastlake)
3rd11Dean Gugliotta8'0North (Eastlake)
3rd9Nick Yokoyama8'0North (Eastlake)

Long Jump  Varsity - Finals

3rd12Kevin Rolik18'4North (Eastlake)
11Mike Caputo17'9North (Eastlake)
11Brian Ferrari17'5North (Eastlake)
12Collin Boothe13'9North (Eastlake)


Swipe to view all teams
Division I Ohio