Team Results Management

Meet Info

Highlighter is active, an entry to highlight.

100 Meters  Varsity - Finals

1.10Tate Zundel11.33South Fremont
2.12Jordan Lynn11.37Snake River
3.12Jacob Reese11.46Snake River
4.9Shay Leavitt11.48Snake River
5.11Wes Mortensen11.60Sugar-Salem
6.11Kenzy Fogle11.64Sugar-Salem
7.11Chasen Marler11.65Sugar-Salem
8.10Ben Barrus11.70Sugar-Salem
9.11Adrian Bustemante11.90Sugar-Salem
10.12Zeb Dye11.99North Fremont
11.10Kevin Zhao12.07Sugar-Salem
12.10Josh Brown12.12North Fremont
13.12Kent Cherrington12.25Sugar-Salem
14.10Landon Cleverley12.44Sugar-Salem
15.10Brendan Miller12.51South Fremont
16.12Tyler Ogden12.55Snake River
17.11Alex Torres12.67Snake River
18.9Nathan Toenjes12.89North Fremont
19.9Taylor Hansen13.00North Fremont
20.9Jonah Taylor13.41Snake River
21.10Drew Parks15.27Snake River
22.10James Withers15.67Snake River
12Brad CongerNTSouth Fremont
11Kade GroverNTSnake River
11Mike LarsonNTSugar-Salem
11Aaron TousleyNTSugar-Salem
12Jeff RawsonNTSouth Fremont
10Ben AlfieriNTNorth Fremont
12Chase WilliamsNTSnake River
11Derik WilliamsNTSnake River
 

100 Meters - Relay Split  Varsity - Finals

12Jacob Reese11.54Snake River
12Jordan Lynn12.27Snake River
10Chad VanOrden12.36Snake River
11Derik Williams12.46Snake River
 

200 Meters  Varsity - Finals

1.12Sam Romney24.36Sugar-Salem
2.12Tyler Ogden24.93Snake River
3.11Chasen Marler25.00Sugar-Salem
4.9Tucker Farr25.20Clark County
5.12Zeb Dye25.39North Fremont
6.11Adrian Bustemante25.48Sugar-Salem
7.11Mike Duff25.98Snake River
8.12Chase Williams26.05Snake River
9.12Todd Hess26.09North Fremont
10.12Jordan Lynn26.25Snake River
11.10Brendan Miller26.52South Fremont
12.10Josh Brown26.59North Fremont
13.10Kevin Zhao26.98Sugar-Salem
14.10Ben Alfieri28.26North Fremont
15.9Taylor Hansen28.32North Fremont
16.9Chase Rinas32.15North Fremont
17.9Rykker Dye32.74North Fremont
18.10James Withers33.00Snake River
9Shay LeavittNTSnake River
10Landon CleverleyNTSugar-Salem
11Wes MortensenNTSugar-Salem
11Jose RivasNTSouth Fremont
12Jeff RawsonNTSouth Fremont
11Tim HoopesNTSouth Fremont
11Kade GroverNTSnake River
11J.W. FitzwaterNTClark County
10Drew ParksNTSnake River
12Tanner PalmerNTNorth Fremont
12Brad CongerNTSouth Fremont
11Dustin MihmNTSnake River
11Derik WilliamsNTSnake River
11Aaron TousleyNTSugar-Salem
10Javier FigueroaNTClark County
12Ramiro ChavezNTClark County
10Chad VanOrdenNTSnake River
11Kenzy FogleNTSugar-Salem
11Mike LarsonNTSugar-Salem
 

200 Meters - Relay Split  Varsity - Finals

12Jacob Reese24.27Snake River
9Shaun Turpin26.19Snake River
 

400 Meters  Varsity - Finals

1.12Sam Romney54.92Sugar-Salem
2.10Spencer Goulding56.55South Fremont
3.11Adrien Lanbert1:00.46Snake River
4.10Landon Cleverley1:02.00Sugar-Salem
5.10Ethan Gilstrap1:04.18South Fremont
6.9Chase Rinas1:04.51North Fremont
7.10Salvador Cano1:04.67Clark County
8.10Ben Alfieri1:06.05North Fremont
9.10Colby Colange1:12.59North Fremont
12Logan CarlsonNTSouth Fremont
9Shay LeavittNTSnake River
9Jason HawkesNTSugar-Salem
11Mike LarsonNTSugar-Salem
10Jacob AndersonNTSnake River
9Jake ConleyNTSouth Fremont
12Kortlin ThompsonNTSnake River
11Aaron TousleyNTSugar-Salem
12Tanner PalmerNTNorth Fremont
10Josh DunkleNTSnake River
 

400 Meters - Relay Split  Varsity - Finals

11Adrien Lanbert59.36Snake River
9Shaun Turpin1:02Snake River
11Mike Duff1:03Snake River
11CJ Toulouse1:03Snake River
10Chad VanOrden1:04Snake River
 

800 Meters  Varsity - Finals

1.12Thomas Johansen2:10.65Sugar-Salem
2.10Brandon Garner2:11.60Sugar-Salem
3.10Justin Belk2:21.22Snake River
4.12Joe Hansen2:27.11North Fremont
5.9Taylor Galbraith2:34.48Sugar-Salem
6.11Adrien Lanbert2:39.30Snake River
7.9Dalton Leatham2:41.93North Fremont
8.9Kai Baldwin2:47.70Snake River
9.10Talmage Coates2:54.63Sugar-Salem
10.10Josh Dunkle3:22.79Snake River
10Hayden BeardNTNorth Fremont
9Keegan TaylorNTSugar-Salem
 

800 Meters - Relay Split  Varsity - Finals

10Justin Belk2:19Snake River
 

1600 Meters  Varsity - Finals

1.10Brandon Garner5:08.21Sugar-Salem
2.12C.J. Parkinson5:13.45Sugar-Salem
3.10Brendon Stoddard5:26.71South Fremont
4.10Justin Belk5:29.60Snake River
5.9Taylor Galbraith5:41.92Sugar-Salem
6.9Keegan Taylor5:43.68Sugar-Salem
7.10Jacob Anderson6:12.39Snake River
8.10Talmage Coates6:59.10Sugar-Salem
9.10Bryce Maughan7:32.46Sugar-Salem
10.12Landon Furniss7:49.56Snake River
10Javier FigueroaNTClark County
10Colton GardnerNTSouth Fremont
10Jeffery HansenNTSnake River
12Christian EsplinNTSnake River
12Cody ChristiansenNTSnake River
10Hayden BeardNTNorth Fremont
9Aldon BishopNTNorth Fremont
10Josh DunkleNTSnake River
10Tylo DawsonNTSnake River
11Ladd SpackmanNTSugar-Salem
10Salvador CanoNTClark County
9Kai BaldwinNTSnake River
10Devin MillerNTSugar-Salem
11Adrien LanbertNTSnake River
12Alex GalbraithNTSugar-Salem
12Tanar GuildNTSouth Fremont
 

3200 Meters  Varsity - Finals

1.12Alex Galbraith10:57.83Sugar-Salem
2.10Skyler Lee11:00.55North Fremont
3.12C.J. Parkinson11:23.23Sugar-Salem
4.10Tylo Dawson12:28.19Snake River
5.11Ladd Spackman13:21.26Sugar-Salem
6.10Jacob Anderson14:03.44Snake River
7.10Bryce Maughan15:06.81Sugar-Salem
12Landon FurnissNTSnake River
9Kai BaldwinNTSnake River
10Jeffery HansenNTSnake River
10Brendon StoddardNTSouth Fremont
10Devin MillerNTSugar-Salem
12Cody ChristiansenNTSnake River
9Aldon BishopNTNorth Fremont
12Tanar GuildNTSouth Fremont
 

110m Hurdles - 39"  Varsity - Finals

1.12Kent Cherrington17.26Sugar-Salem
2.10Ben Barrus18.75Sugar-Salem
3.10Joseph Carlson18.92South Fremont
4.9Jonah Taylor23.09Snake River
10Tate ZundelNTSouth Fremont
12Mitch PotterNTSouth Fremont
9Cayman PaynterNTSouth Fremont
 

300m Hurdles - 36"  Varsity - Finals

1.10Ben Barrus46.55Sugar-Salem
2.10Emmett Smith47.14Snake River
3.12Kent Cherrington48.34Sugar-Salem
4.9Josh Smith50.34North Fremont
5.9Nathan Toenjes51.00North Fremont
6.11Derek Hildebrand52.85South Fremont
7.10Skyler Lee54.94North Fremont
8.10Dawson Bingham56.02Snake River
9.9Dalton Leatham56.65North Fremont
10.9Jonah Taylor57.26Snake River
12Logan CarlsonNTSouth Fremont
10Spencer GouldingNTSouth Fremont
10Joseph CarlsonNTSouth Fremont
12Mitch PotterNTSouth Fremont
9Cayman PaynterNTSouth Fremont
 

4x100 Relay  Varsity - Finals

1.-Wes Mortensen
Brandon Somsen
Sam Romney
Chasen Marler
46.36Sugar-Salem
2.-Relay Team 47.86South Fremont
3.-Javier Figueroa
Austin Farr
Ramiro Chavez
Dillan Smith
48.52Clark County
4.-Jacob Reese
Chad VanOrden
Jordan Lynn
Derik Williams
48.85Snake River
-Alex Torres
Tyler Ogden
Dustin Mihm
Cade Grover
NTSnake River
 

4x200 Relay  Varsity - Finals

1.-Relay Team 1:40.07South Fremont
2.-Emmett Smith
Chad VanOrden
Derik Williams
Tyler Ogden
1:40.66Snake River
3.-Javier Figueroa
Austin Farr
Ramiro Chavez
Dillan Smith
1:40.95Clark County
4.-Dustin Mihm
Alex Torres
CJ Taloouse
Shaun Turpin
1:49.05Snake River
 

4x400 Relay  Varsity - Finals

1.-Chasen Marler
Ben Barrus
Brandon Garner
Thomas Johansen
3:59.07Sugar-Salem
2.-Josh Smith
Tanner Palmer
Skyler Lee
Todd Hess
4:09.00North Fremont
3.-Kortlin Thompson
Shaun Turpin
Chad VanOrden
CJ Taloouse
4:14.00Snake River
-Alex Galbraith
C.J. Parkinson
Ladd Spackman
Taylor Galbraith
NTSugar-Salem
 

SMR 200-200-400-800m - [2-2-4-8]  Varsity - Finals

1.-Relay Team 3:57.33Sugar-Salem
2.-Relay Team 4:09.62Snake River
3.-Relay Team 4:11.01North Fremont
 

Shot Put - 12lb  Varsity - Finals

1.12Brian Rhodehouse37-10.00South Fremont
2.11Mark Miller37-07.00South Fremont
3.12Austin Farr37-03.00Clark County
4.12Jacob Reese36-04.00Snake River
5.11Kenzy Fogle36-01.00Sugar-Salem
6.12Todd Hess35-10.00North Fremont
7.12Conner Furniss35-08.00Snake River
8.11Mike Duff35-01.00Snake River
9.11Jake Jones33-11.00Sugar-Salem
10.12Ryan Thurston33-08.00Sugar-Salem
11.11Dillan Smith33-06.00Clark County
12.9Tucker Farr33-05.00Clark County
13.11Jared Pace32-07.00South Fremont
14.11Colt Davidson31-08.00Sugar-Salem
15.12Stetson Hale31-01.00Snake River
16.10Josh Brown30-04.00North Fremont
17.10Carl Maupin27-06.00South Fremont
18.9Matt Blake27-00.00Snake River
19.10Baldwin Austin26-04.00Sugar-Salem
20.9Cole Hepworth26-03.00Snake River
21.11J.W. Fitzwater25-06.00Clark County
22.9Spencer Hanson24-06.00South Fremont
23.10Jacob Polatis20-04.00Sugar-Salem
9Connor KiddNDSouth Fremont
10Hayden BeardNDNorth Fremont
10Kaden RubertNDSouth Fremont
10Lance FeltNDSnake River
11Zayvin DawsonNDSnake River
12Jeff RawsonNDSouth Fremont
9Dakota WilsonNDSouth Fremont
10Robbie TaylorNDSouth Fremont
10Kade ElliottNDSouth Fremont
12Zach TerryNDSouth Fremont
 

Discus - 1.6kg  Varsity - Finals

1.12Austin Farr121-07Clark County
2.10Tate Zundel114-06South Fremont
3.11Colt Davidson108-05Sugar-Salem
4.9Tucker Farr97-00Clark County
5.12Conner Furniss95-10Snake River
6.12Ryan Thurston94-05Sugar-Salem
7.11Mike Duff94-02Snake River
8.10Dawson Bingham88-08Snake River
9.11CJ Toulouse84-05Snake River
10.12Stetson Hale78-11Snake River
11.11Jake Jones68-06Sugar-Salem
12.10Baldwin Austin67-04Sugar-Salem
13.9Cole Hepworth52-06Snake River
14.10Jacob Polatis45-03Sugar-Salem
9Connor KiddNDSouth Fremont
10Kade ElliottNDSouth Fremont
10Robbie TaylorNDSouth Fremont
12Zach TerryNDSouth Fremont
9Matt BlakeNDSnake River
10Lance FeltNDSnake River
10Jacob AndersonNDSnake River
11J.W. FitzwaterNDClark County
11Zayvin DawsonNDSnake River
 

High Jump  Varsity - Finals

1.12Caleb Brown5-10.00Sugar-Salem
2.9Cayman Paynter5-06.00South Fremont
2.11Kenzy Fogle5-06.00Sugar-Salem
4.9Jacoby Johnson5-04.00Snake River
5.11Colt Davidson5-04.00Sugar-Salem
5.11Jaxon Johnson5-04.00Snake River
7.9Mitch Galbreth5-02.00North Fremont
7.9Jason Hawkes5-02.00Sugar-Salem
9.11CJ Toulouse5-02.00Snake River
9Keegan TaylorNHSugar-Salem
 

Pole Vault  Varsity - Finals

1.10Devin Miller8-06.00Sugar-Salem
2.9Shaun Turpin8-00.00Snake River
12Nick GellesNHSnake River
9Dakota WilsonNHSouth Fremont
10Drew ParksNHSnake River
10James WithersNHSnake River
11Aaron TousleyNHSugar-Salem
11Kenzy FogleNHSugar-Salem
12Chase WilliamsNHSnake River
 

Long Jump  Varsity - Finals

1.12Caleb Brown18-10.00Sugar-Salem
2.10Rayce Speth18-09.00South Fremont
3.11Brandon Somsen18-06.00Sugar-Salem
4.10Emmett Smith17-02.00Snake River
5.10Tate Zundel16-07.00South Fremont
5.12Logan Carlson16-07.00South Fremont
7.11Juan Christiensen15-11.00South Fremont
8.9Jacoby Johnson15-08.00Snake River
8.11Jaxon Johnson15-08.00Snake River
10.10Kevin Zhao15-04.00Sugar-Salem
11.11Derek Hildebrand14-08.00South Fremont
12.9Nathan Toenjes14-06.00North Fremont
13.9Jason Hawkes14-04.00Sugar-Salem
14.9Mitch Galbreth13-11.00North Fremont
15.10Ben Alfieri13-09.00North Fremont
16.10Colby Colange12-04.00North Fremont
10Jacob JohnsonNDSugar-Salem
12Joe HansenNDNorth Fremont
9Josh SmithNDNorth Fremont
11Tim HoopesNDSouth Fremont
10James WithersNDSnake River
 

Triple Jump  Varsity - Finals

1.12Caleb Brown40-09.00Sugar-Salem
2.11Brandon Somsen38-06.50Sugar-Salem
3.10Kevin Zhao35-08.00Sugar-Salem
4.10Rayce Speth34-11.00South Fremont
5.9Jacoby Johnson33-03.00Snake River
6.9Jason Hawkes33-02.50Sugar-Salem
7.9Mitch Galbreth33-01.50North Fremont
8.11Jaxon Johnson32-04.50Snake River
9.11Derek Hildebrand32-03.50South Fremont
10.9Nathan Toenjes31-03.00North Fremont
10Skyler LeeNDNorth Fremont
10Jacob JohnsonNDSugar-Salem
10Kenneth DallingNDSouth Fremont
11Tim HoopesNDSouth Fremont
 

Teams