Team Results Management

Virginia High School 2016 Outdoor Track & Field

Switch to
Swipe to view all teams
1A
East
41
42
43
44
West
45
46
47
48
2A
East
33
34
35
36
West
37
38
39
40
3A
East
25
26
27
28
West
29
30
31
32
4A
South
17
18
19
20
North
21
22
23
24
5A
South
09
10
11
12
North
13
14
15
16
6A
South
1
2
3
4
North
5
6
7
8
Swipe to view all teams
CAAC
CAC
Delaney
Independent
ISL
LIS
Metro
PVAC
TCIS
VIC\BRC
WCAC

Active Uncategorized Teams in Virginia

Can't find your team?

100m12Noah Lyles10.17a18VAT C Williams
200m12Noah Lyles20.33a18VAT C Williams
400m12Josephus Lyles45.94a17VAT C Williams
800m11Brandon McGorty1:48.58aVAChantilly
1500m12Andrew Hunter3:42.42aVALoudoun Valley
1600m11Waleed Suliman*4:12.38aVADouglas Freeman
1mile11Waleed Suliman*4:14.17aVADouglas Freeman
3000m12Gannon Willcutts8:25.67aVAWestern Albemarle
3200m12Andrew Hunter8:43.18aVALoudoun Valley
2miles12Zack Witt *9:07.24aVAGlenn Allen
110mH-39"12Grant Holloway13.69aVAGrassfield
300mH-36"12Imontae Parker37.56aVAPhoebus
400mH-36"12Jaelen Williams53.14aVAPhoebus
4x100m-Tre'kel Lockett
Noah Lyles
Kai Cole
Josephus Lyles
40.56aVAT C Williams
4x200mRelay Team89.55aVALee-Davis
4x400mTre'kel Lockett
Noah Lyles
Mahlique Booth
Josephus Lyles
3:13.55aVAT C Williams
4x800mRelay Team6:29:54.14aVAJohn Marshall
SprintMed1124Relay Team1:37.82aVABattlefield
SprintMed2248-[2-2-4-8]Timiebi Ogobri
Nikolai Waithe
Skander Ballard
John LeBerre
3:28.30aVASouth Lakes
DistMed12,4,8,16Colton Bogucki
Nate Thompson
Will Smagh
Andrew Hunter
10:00.01aVALoudoun Valley
Shot-12lb11Benedict Draghi63' 6.00VAWashington-Lee
Discus-1.6kg11Benedict Draghi172' 5.00VAWashington-Lee
HJ12Grant Holloway6' 10.00VAGrassfield
PV11Griffin Kowal15' 7.00VANew Kent
LJ12Grant Holloway25' 4.00VAGrassfield
TJ11Gary Williams48' 6.25VAWestern Branch
100m11Amira Aduma11.71aVAPhoebus
200m11Lauryn Ghee23.61aVAGrassfield
400m11Lauryn Ghee53.50aVAGrassfield
800m11Kate Murphy2:07.25aVALake Braddock Secondary
1500m11Kate Murphy4:14.26aVALake Braddock Secondary
1600m11Kate Murphy4:42.31aVALake Braddock Secondary
1mile11Rachel McArthur4:47.09aVAPatriot
3000m10Weini Kelati9:19.91aVAHeritage (LC)
3200m10Weini Kelati9:53.40aVAHeritage (LC)
2miles9Ailene Edwards10:48.37aVABlacksburg
100mH-33"12Brandee' Johnson13.18aVANansemond River
300mH-30"12Brandee' Johnson40.87aVANansemond River
4x100mMorgan Towe
Syaira Richardson
Brandee' Johnson
Dajae' Goulet
45.73aVANansemond River
4x200mMorgan Towe
Dajae' Goulet
Kori Carter
Syaira Richardson
1:36.19aVANansemond River
4x400mSyaira Richardson
Morgan Towe
Kori Carter
Brandee' Johnson
3:45.42aVANansemond River
4x800mAmanda Thomas
Adriana Shockley
Ces' shay Joyner
Faith Ross
9:03.53aVAWestern Branch
SprintMed1124Relay Team1:49.43aVANorth Stafford
SprintMed2248-[2-2-4-8]Malika Pride
Kazia Russell
Jami Lewis
Savannah Olyniec
4:05.36aVANorth Stafford
DistMed12,4,8,16Samantha Schwers
Skyla Davidson
Shannon Browning
Kate Murphy
11:36.52aVALake Braddock Secondary
Shot-4kg12Alexus Foreman43' 11.2518VAT C Williams
Discus-1kg12Makayla McGowan141' 7.00VABrentsville District
Javelin-600g12Ellie Vest69' 11.00VANorfolk Academy
HJ11Gabrielle Hayes5' 8.00VAOsbourn Park
9Sydney Banks5' 8.00VAOsbourn Park
PV9Gracie Jauch12' 6.00VALiberty Christian Academy
LJ12Victoria Gibson18' 10.50VAPrincess Anne
TJ11Maya Hanks40' 5.43VATabb