Season:
2024 Outdoor
Outdoor
2222
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
1987
1986
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1978
1977
1976
1975
1974
1973
1968
1967
1965
1962
1961
1954
Indoor
2016
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Cheyten Ainslie
- 10th Grade
400 Meters
1:05.03
PR
May 10
3A-SD4 Special District 4 Championships
800 Meters
2:44.88
PR
Apr 17
Run for the Clover
Dexter Allison
- 10th Grade
800 Meters
2:18.1h
PR
May 3
Oakland Twilight
1500 Meters
4:46.0h
PR
Mar 21
No Wimps Meet
Ben Atkin
- 11th Grade
100 Meters
13.53
Apr 4
MVC League JV @ Sutherlin
200 Meters
26.88
Apr 17
Run for the Clover
Shot Put - 12lb
27' 5
PR
Apr 17
Run for the Clover
Ty Davis
- 12th Grade
100 Meters
12.83
PR
May 10
3A-SD4 Special District 4 Championships
800 Meters
2:28.0h
Mar 21
No Wimps Meet
Javelin - 800g
133' 6
PR
Mar 21
No Wimps Meet
Long Jump
14' 9
PR
Apr 17
Run for the Clover
Triple Jump
33' 5
PR
May 1
Frank Good Twilight
Darien Dybowski
- 11th Grade
400 Meters
1:02.84c
PR
May 3
Oakland Twilight
800 Meters
2:29.91
Apr 6
Maynard Mai Small School Invite
Pole Vault
7' 0
May 1
Frank Good Twilight
Noah Eichenbusch
- 11th Grade
800 Meters
2:17.6h
PR
May 3
Oakland Twilight
1500 Meters
4:34.39
May 10
3A-SD4 Special District 4 Championships
3000 Meters
9:47.57
PR
May 10
3A-SD4 Special District 4 Championships
Max Finnie
- 11th Grade
1500 Meters
5:17.21
PR
Apr 6
Maynard Mai Small School Invite
3000 Meters
11:12.1h
PR
May 3
Oakland Twilight
Gavin Heath
- 9th Grade
100 Meters
13.61
PR
Mar 21
No Wimps Meet
200 Meters
28.90
PR
Mar 21
No Wimps Meet
Long Jump
13' 10
PR
May 1
Frank Good Twilight
Tyrell Holden
- 11th Grade
200 Meters
27.51
Apr 6
Maynard Mai Small School Invite
400 Meters
1:00.04
PR
Mar 21
No Wimps Meet
Skyler Huse
- 9th Grade
400 Meters
1:09.21
PR
May 10
3A-SD4 Special District 4 Championships
800 Meters
2:52.06
PR
Apr 6
Maynard Mai Small School Invite
Long Jump
13' 6
PR
May 1
Frank Good Twilight
Triple Jump
27' 8
PR
Apr 24
Crow Cinder Classic
Landon Lewis
- 9th Grade
100 Meters
14.05
PR
Apr 17
Run for the Clover
High Jump
5' 0
PR
Apr 17
Run for the Clover
Long Jump
14' 4.5
PR
Apr 24
Crow Cinder Classic
Triple Jump
31' 6
PR
May 10
3A-SD4 Special District 4 Championships
Josiah Long
- 11th Grade
200 Meters
25.21
PR
Mar 21
No Wimps Meet
800 Meters
2:13.96
PR
May 10
3A-SD4 Special District 4 Championships
Anthony Nosler
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
32' 6
PR
May 10
3A-SD4 Special District 4 Championships
Discus - 1.6kg
87' 7
PR
Apr 24
Crow Cinder Classic
Hammer - 16lb
51' 4
PR
Apr 24
Crow Cinder Classic
Jack Pace
- 11th Grade
1500 Meters
5:04.0h
PR
Mar 21
No Wimps Meet
3000 Meters
11:36.3h
May 3
Oakland Twilight
Karl Ramas
- 10th Grade
100 Meters
13.30
PR
May 10
3A-SD4 Special District 4 Championships
Long Jump
14' 11
PR
May 3
Oakland Twilight
Louis Rinnert
- 9th Grade
200 Meters
28.97
PR
May 10
3A-SD4 Special District 4 Championships
200 Meters - Relay Split
1:05.5h
PR
Apr 20
Oregon Relays presented by AthleticNET
400 Meters
1:00.05
PR
Mar 21
No Wimps Meet
300m Hurdles - 36"
55.34
PR
Mar 21
No Wimps Meet
High Jump
4' 0
PR
Mar 21
No Wimps Meet
Logan Sandoval
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
37' 1
PR
Apr 24
Crow Cinder Classic
Discus - 1.6kg
107' 7
PR
May 10
3A-SD4 Special District 4 Championships
Hammer - 16lb
54' 6
PR
Apr 24
Crow Cinder Classic
Kaleb Scheid
- 11th Grade
400 Meters - Relay Split
1:02.5h
PR
Apr 20
Oregon Relays presented by AthleticNET
800 Meters
2:42.25
PR
Apr 4
MVC League JV @ Sutherlin
1500 Meters
5:43.9h
PR
May 3
Oakland Twilight
Pole Vault
7' 0
PR
Apr 4
MVC League JV @ Sutherlin
Douglas Sheppard
- 10th Grade
800 Meters
2:44.90
PR
Apr 17
Run for the Clover
300m Hurdles - 36"
1:04.01
PR
Apr 6
Maynard Mai Small School Invite
Javelin - 800g
69' 5
PR
Apr 6
Maynard Mai Small School Invite
Peter Sheppard
- 11th Grade
200 Meters - Relay Split
56.8h
PR
Apr 20
Oregon Relays presented by AthleticNET
110m Hurdles - 39"
22.83
PR
Apr 4
MVC League JV @ Sutherlin
300m Hurdles - 36"
53.79
PR
May 10
3A-SD4 Special District 4 Championships
Triple Jump
32' 6.5
PR
May 10
3A-SD4 Special District 4 Championships
Steven Sheppard
- 11th Grade
1500 Meters
5:18.15
PR
May 10
3A-SD4 Special District 4 Championships
3000 Meters
11:22.1h
May 3
Oakland Twilight
William Snodgrass
- 10th Grade
100 Meters
14.20
PR
Apr 17
Run for the Clover
200 Meters
28.82
PR
May 10
3A-SD4 Special District 4 Championships
Long Jump
12' 8
PR
Apr 6
Maynard Mai Small School Invite
Aiden Trudeau
- 10th Grade
100 Meters
12.18
PR
Mar 21
No Wimps Meet
200 Meters
26.56
PR
Mar 21
No Wimps Meet
Brady Tuter
- 11th Grade
200 Meters
26.25
PR
Apr 17
Run for the Clover
400 Meters
57.74c
PR
May 3
Oakland Twilight
800 Meters
2:15.08
PR
May 10
3A-SD4 Special District 4 Championships
Javelin - 800g
101' 9.25
PR
May 10
3A-SD4 Special District 4 Championships
Jayden Williams
- 11th Grade
100 Meters
13.11
PR
May 1
Frank Good Twilight
Shot Put - 12lb
31' 5
PR
Apr 24
Crow Cinder Classic
Discus - 1.6kg
90' 8
PR
Apr 24
Crow Cinder Classic
Hammer - 16lb
64' 10
PR
Apr 24
Crow Cinder Classic
Michael Williams
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
36' 7
PR
Apr 24
Crow Cinder Classic
Discus - 1.6kg
71' 3
PR
Apr 24
Crow Cinder Classic
Javelin - 800g
84' 0
PR
Apr 24
Crow Cinder Classic
Hammer - 16lb
67' 7
PR
Apr 24
Crow Cinder Classic
Blake Wise
- 9th Grade
800 Meters
2:36.0h
PR
Mar 21
No Wimps Meet
1500 Meters
4:59.0h
PR
Mar 21
No Wimps Meet
Long Jump
14' 7
PR
Apr 4
MVC League JV @ Sutherlin
Womens
Kara Anderson
- 9th Grade
Shot Put - 4kg
32' 3.5
PR
Apr 17
Run for the Clover
Discus - 1kg
99' 2.5
PR
May 10
3A-SD4 Special District 4 Championships
Javelin - 600g
75' 1
PR
Apr 24
Crow Cinder Classic
Hammer - 4kg
73' 4
PR
Apr 24
Crow Cinder Classic
Aveigha Bauman
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
18' 6.75
PR
Mar 21
No Wimps Meet
Discus - 1kg
49' 6
PR
Apr 24
Crow Cinder Classic
Javelin - 600g
39' 4
Mar 21
No Wimps Meet
Cheyenne Beam
- 10th Grade
800 Meters
2:51.66
PR
May 10
3A-SD4 Special District 4 Championships
1500 Meters
5:41.9h
May 3
Oakland Twilight
3000 Meters
12:42.1h
PR
May 3
Oakland Twilight
Pole Vault
6' 1
PR
Apr 24
Crow Cinder Classic
Katie Brown
- 9th Grade
100 Meters
14.36
PR
Mar 21
No Wimps Meet
200 Meters
30.77
PR
May 10
3A-SD4 Special District 4 Championships
Eliorah Dunnavant
- 12th Grade
1500 Meters
7:24.5h
May 3
Oakland Twilight
3000 Meters
15:49.91
May 10
3A-SD4 Special District 4 Championships
Kaia Eichenbusch
- 10th Grade
100 Meters
14.98
PR
May 10
3A-SD4 Special District 4 Championships
200 Meters
32.14
PR
Apr 17
Run for the Clover
200 Meters - Relay Split
1:04.2h
PR
Apr 20
Oregon Relays presented by AthleticNET
Discus - 1kg
53' 2
Apr 4
MVC League JV @ Sutherlin
Long Jump
14' 4.75
PR
May 10
3A-SD4 Special District 4 Championships
Triple Jump
31' 6.75
PR
May 10
3A-SD4 Special District 4 Championships
Violet Hawkins
- 11th Grade
200 Meters
34.52
PR
Mar 21
No Wimps Meet
Discus - 1kg
73' 0
PR
May 10
3A-SD4 Special District 4 Championships
Long Jump
11' 3.75
PR
May 10
3A-SD4 Special District 4 Championships
Savannah Jones
- 10th Grade
100m Hurdles - 33"
17.14c
PR
May 3
Oakland Twilight
300m Hurdles - 30"
52.82
PR
May 10
3A-SD4 Special District 4 Championships
Triple Jump
32' 10.5
PR
May 10
3A-SD4 Special District 4 Championships
Emily Kelley
- 9th Grade
200 Meters - Relay Split
1:13.5h
PR
Apr 20
Oregon Relays presented by AthleticNET
800 Meters
2:58.3h
PR
May 3
Oakland Twilight
Triple Jump
30' 0.5
PR
May 10
3A-SD4 Special District 4 Championships
Clara Kercher
- 10th Grade
200 Meters
31.24
PR
Apr 6
Maynard Mai Small School Invite
400 Meters
1:08.04
Apr 4
MVC League JV @ Sutherlin
800 Meters
2:33.39
PR
May 10
3A-SD4 Special District 4 Championships
Javelin - 600g
112' 0
PR
May 1
Frank Good Twilight
Celeste Kilpatrick
- 11th Grade
200 Meters
32.77
PR
Apr 17
Run for the Clover
400 Meters - Relay Split
1:20.8h
PR
Apr 20
Oregon Relays presented by AthleticNET
800 Meters
3:05.0h
PR
Mar 21
No Wimps Meet
1500 Meters
6:41.61
PR
May 1
Frank Good Twilight
High Jump
4' 0
PR
May 3
Oakland Twilight
Long Jump
12' 0.75
PR
May 10
3A-SD4 Special District 4 Championships
Gabby Lavorico
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
24' 6
PR
May 10
3A-SD4 Special District 4 Championships
Discus - 1kg
44' 6.5
Apr 17
Run for the Clover
Javelin - 600g
41' 8
PR
Apr 4
MVC League JV @ Sutherlin
Daelynn McAlpin
- 9th Grade
200 Meters
31.24c
PR
May 3
Oakland Twilight
400 Meters
1:11.76
PR
May 10
3A-SD4 Special District 4 Championships
Triple Jump
27' 3.5
PR
Apr 4
MVC League JV @ Sutherlin
Ava Murphy
- 11th Grade
100 Meters
15.38
PR
Apr 6
Maynard Mai Small School Invite
200 Meters
31.48
PR
May 10
3A-SD4 Special District 4 Championships
400 Meters
1:18.97
Apr 4
MVC League JV @ Sutherlin
Discus - 1kg
63' 10.5
PR
Apr 6
Maynard Mai Small School Invite
Pole Vault
6' 6
PR
Apr 6
Maynard Mai Small School Invite
Annabell Southy
- 9th Grade
100 Meters
15.94c
PR
May 3
Oakland Twilight
Javelin - 600g
52' 7.75
PR
May 10
3A-SD4 Special District 4 Championships
Sydni Sprague
- 9th Grade
100 Meters
16.02
PR
Apr 17
Run for the Clover
400 Meters
1:15.67
PR
May 10
3A-SD4 Special District 4 Championships
High Jump
4' 0
PR
Apr 17
Run for the Clover
Alyssa Standley
- 9th Grade
100 Meters
15.34
PR
Apr 17
Run for the Clover
400 Meters
1:14.25
PR
May 1
Frank Good Twilight
High Jump
4' 8
PR
Apr 17
Run for the Clover
Serenity Swift
- 9th Grade
200 Meters
41.04c
PR
May 3
Oakland Twilight
800 Meters
3:59.9h
PR
Apr 24
Crow Cinder Classic
Pole Vault
3' 0
PR
Apr 24
Crow Cinder Classic
Blue text indicates a mark from the current week.