Team Results Management

Mens

100 Meters
1.9Dejuan Frye11.09 (2.3)WARiver RidgeMay 262A WIAA State Championships - All Days
2.11Andrew Brown11.19WATumwaterApr 18North Thurston @ Tumwater
3.12Spencer Brooks11.35 (2.6)WAAberdeenMay 262A WIAA State Championships - All Days
4.12Julian Kennedy11.37WARiver RidgeMay 182A District IV Championships
5.12Shaquille Kainz11.40WACentraliaMay 182A District IV Championships
6.11Maurice Manning11.50WANorth ThurstonMar 16Track Friends Opener
7.12Dominique Brown11.54cWATumwaterApr 25Tumwater, WF West @ River Ridge
8.11David Durden11.61WATumwaterJun 02State Multi Events Championships - Day One
9.11Tru Hicks11.72WANorth ThurstonMay 0448th Shaner Invitational
10.11Joseph Wollor11.74cWARiver RidgeApr 25Tumwater, WF West @ River Ridge
12Joe Rothlin11.74cWAW F WestApr 18Centralia @ WF West
12Levi Kramer11.74cWABlack HillsMar 21W.F. West @ Black Hills
View full rankings...
200 Meters
1.9Dejuan Frye22.42WARiver RidgeMay 182A District IV Championships
2.11Andrew Brown22.45 (1.3)WATumwaterJun 02BorderDuel Track Classic - OR
3.11Andrew Brown22.70 (-2.4)WATumwaterMay 262A WIAA State Championships - All Days
4.12Shaquille Kainz23.31WACentraliaMay 182A District IV Championships
5.12Dominique Brown23.44cWATumwaterMar 16Track Friends Opener
6.12Taylor Wood23.52WATumwaterMay 182A District IV Championships
7.11Spencer Seymer23.67WACentraliaApr 10River Ridge @ Centralia
8.10Dawun Ray23.73WABlack HillsMay 11Evergeen 2A Sub-Districts
9.9Chris Leiba23.77WARiver RidgeMay 11Evergeen 2A Sub-Districts
10.10Lane Russell23.81WATumwaterApr 12Tumwater @ Black Hills
View full rankings...
400 Meters
1.11Andrew Brown48.35WATumwaterMay 262A WIAA State Championships - All Days
2.11Andrew Brown49.33WATumwaterMay 262A WIAA State Championships - All Days
3.12Shaquille Kainz50.71WACentraliaMay 262A WIAA State Championships - All Days
4.10Hunter Jones51.89WAW F WestApr 2852nd Shelton Invitational Track & Field Meet
5.11Joseph Wollor52.14cWARiver RidgeApr 25Tumwater, WF West @ River Ridge
6.11Danny Robertson52.44cWAW F WestApr 25Tumwater, WF West @ River Ridge
7.9Chris Leiba52.91WARiver RidgeMay 11Evergeen 2A Sub-Districts
8.11David Durden52.95WATumwaterJun 02State Multi Events Championships - Day One
9.10James Jasperson53.34cWANorth ThurstonMar 28Black Hills, Centralia @ North Thurston
11Dallas Snider53.34cWAW F WestApr 11North Thurston, Aberdeen @ WF West
View full rankings...
800 Meters
1.11Dallas Snider1:53.75WAW F WestMay 262A WIAA State Championships - All Days
2.10James Jasperson1:57.53WANorth ThurstonMay 262A WIAA State Championships - All Days
3.11Danny Robertson1:57.81WAW F WestMay 0448th Shaner Invitational
4.11Poli Baltazar1:59.82WAAberdeenMay 0448th Shaner Invitational
5.10Brent Knutzen2:00.93WATumwaterMay 0448th Shaner Invitational
6.12Joshua Miller2:03.74WANorth ThurstonMay 0448th Shaner Invitational
7.11Frank Book2:05.48WAAberdeenMay 11Evergeen 2A Sub-Districts
8.11Joseph Bowley2:06.63WAAberdeenMay 11Evergeen 2A Sub-Districts
9.11T.J. Even2:06.69WAW F WestMay 11Evergeen 2A Sub-Districts
10.11Denver Parker2:07.28WAW F WestApr 21Chehalis Activators Invite
View full rankings...
1600 Meters
1.11Dallas Snider4:14.80WAW F WestMay 262A WIAA State Championships - All Days
2.11Poli Baltazar4:21.62WAAberdeenMay 11Evergeen 2A Sub-Districts
3.10James Jasperson4:28.96WANorth ThurstonApr 21Chehalis Activators Invite
4.11Frank Book4:37.36WAAberdeenMay 0448th Shaner Invitational
5.12Nick Spencer4:37.92WAAberdeenMay 0448th Shaner Invitational
6.10Brent Knutzen4:38.5hWATumwaterApr 25Tumwater, WF West @ River Ridge
7.12Dakota Phillips4:39.97WABlack HillsApr 21Chehalis Activators Invite
8.11Thomas Morrissey4:40.08WATumwaterMay 0448th Shaner Invitational
9.11Danny Robertson4:40.2hWAW F WestApr 18Centralia @ WF West
10.12Greg Herschberger4:44.39WARiver RidgeMay 11Evergeen 2A Sub-Districts
View full rankings...
3200 Meters
1.11Poli Baltazar9:14.34WAAberdeenMay 262A WIAA State Championships - All Days
2.10Brent Knutzen9:54.35WATumwaterApr 20Mountain Invite
3.12Nick Spencer10:09.47WAAberdeenMay 11Evergeen 2A Sub-Districts
4.11Dallas Snider10:11.9hWAW F WestApr 11North Thurston, Aberdeen @ WF West
5.10Cory Richardson10:13.75WACentraliaMay 182A District IV Championships
6.11Thomas Morrissey10:20.07WATumwaterMay 182A District IV Championships
7.10Kyle Smith10:20.31WATumwaterMay 0448th Shaner Invitational
8.11Stanley Walker10:26.65WATumwaterMay 0448th Shaner Invitational
9.10Dale Broek10:30.73WABlack HillsMay 11Evergeen 2A Sub-Districts
10.11Denver Parker10:30.8hWAW F WestMar 21W.F. West @ Black Hills
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Taylor Wood15.14WATumwaterMay 0448th Shaner Invitational
2.12Si Cave15.24WANorth ThurstonMar 31Shelton Relays
3.12Spencer Brooks15.50WAAberdeenMay 182A District IV Championships
4.11David Durden15.62WATumwaterMay 182A District IV Championships
5.12Jose Bonilla-Bartley15.88WANorth ThurstonMay 182A District IV Championships
6.11Aaron Mohney16.34cWAW F WestApr 25Tumwater, WF West @ River Ridge
7.11Eric Mattson17.46WATumwaterMay 0448th Shaner Invitational
8.11Max Trotter17.52WABlack HillsMay 0448th Shaner Invitational
9.11Brandon Belisario17.84cWANorth ThurstonMar 21North Thurston@ River Ridge
10.12Edger Marquez18.20WACentraliaMar 16Track Friends Opener
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.11David Durden39.41WATumwaterMay 182A District IV Championships
2.12Si Cave39.67WANorth ThurstonMay 262A WIAA State Championships - All Days
3.12Spencer Brooks40.85WAAberdeenMay 182A District IV Championships
4.12Howie Harper41.36WARiver RidgeApr 14Larry Eason Invitational
5.12Jose Bonilla-Bartley42.51WANorth ThurstonMay 0448th Shaner Invitational
6.12Taylor Wood42.72WATumwaterMay 0448th Shaner Invitational
7.11Aaron Mohney43.12WAW F WestMay 182A District IV Championships
8.11Max Trotter44.59WABlack HillsMay 11Evergeen 2A Sub-Districts
9.11Eric Mattson45.24WATumwaterApr 18North Thurston @ Tumwater
10.10Mitch Stone46.01WABlack HillsApr 20Chehalis Activators Invite
View full rankings...
4x100 Relay
1.-Dejuan Frye
Chris Leiba
Daniel Montesa
Ika Morton
43.31WARiver RidgeMay 262A WIAA State Championships - All Days
2.-Andrew Brown
Dominique Brown
David Durden
Sam Richards
44.12WATumwaterMay 262A WIAA State Championships - All Days
3.-Levi Kramer
Shayne Robinson
Mitch Stone
Gabe Wadsworth
45.29WABlack HillsApr 20Chehalis Activators Invite
4.-Joshua Cahill
Si Cave
Tru Hicks
Maurice Manning
46.14cWANorth ThurstonMar 28Black Hills, Centralia @ North Thurston
5.-Spencer Brooks
James Walsh
Brock Struthers
Tyson Stipic
46.20WAAberdeenMay 0448th Shaner Invitational
6.-Joe Rothlin
Dylan Verderico
Shane Treznoski
Hunter Jones
46.32WAW F WestApr 20Chehalis Activators Invite
7.-Relay Team51.94cWACentraliaMar 21Tumwater, Centralia @ Aberdeen HS
View full rankings...
4x400 Relay
1.-Lane Russell
Taylor Wood
Dominique Brown
Andrew Brown
3:30.29WATumwaterMay 0448th Shaner Invitational
2.-Hunter Jones
Dallas Snider
Danny Robertson
Joe Rothlin
3:32.37WAW F WestApr 2852nd Shelton Invitational Track & Field Meet
3.-Jose Bonilla-Bartley
Si Cave
James Jasperson
Joshua Miller
3:34.86WANorth ThurstonMay 182A District IV Championships
4.-Austin Headrick
Dakota Phillips
Nicholas Lowrey
Daniel Llamas
3:37.30WABlack HillsApr 14Tacoma Invitational
5.-Shaquille Kainz
Aaron Pullin
Eddie Lilii
Alex Cowin
3:41.84WACentraliaMay 0448th Shaner Invitational
6.-Josh Burnett
Nick Spencer
Jairek Barre
Sam Stipic
3:53.3hWAAberdeenApr 14Grays Harbor Championships
7.-Relay Team4:27.48WARiver RidgeApr 10River Ridge @ Centralia
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Kyle White49' 0WACentraliaMay 02Evergreen Conf Last Chance Meet
2.12Martin Ortiz-Leyva44' 7WARiver RidgeMay 0448th Shaner Invitational
3.11Justin Kennedy43' 7.5WAW F WestApr 28Gary Swanson Invitational
4.11Hunter Shaner43' 1.5WATumwaterMay 0448th Shaner Invitational
5.11Bryceson Talley41' 8WAAberdeenMay 0448th Shaner Invitational
6.11Colton Dion40' 8WAAberdeenMar 21Tumwater, Centralia @ Aberdeen HS
7.11Walker Vandenhazel40' 7.5WATumwaterApr 18North Thurston @ Tumwater
8.9Daniel Dickason39' 11.5WATumwaterMay 11Evergeen 2A Sub-Districts
9.11Theo Cobb39' 11WARiver RidgeApr 25Tumwater, WF West @ River Ridge
10.10Dylan Verderico39' 8WAW F WestApr 28Gary Swanson Invitational
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Caleb Richards143' 7WANorth ThurstonMay 0448th Shaner Invitational
2.12Kyle White137' 4WACentraliaApr 10River Ridge @ Centralia
3.12Nick Coker127' 2WATumwaterApr 18North Thurston @ Tumwater
4.11Steven Phelps124' 5WACentraliaMay 11Evergeen 2A Sub-Districts
5.11Justin Kennedy123' 5WAW F WestMay 11Evergeen 2A Sub-Districts
6.12Martin Ortiz-Leyva122' 11WARiver RidgeMay 182A District IV Championships
7.11Alfonzo Rivera122' 10WARiver RidgeMar 17Rainier "Ice-Breaker" Invitational
8.11Walker Vandenhazel121' 6WATumwaterApr 21Chehalis Activators Invite
9.9Adam Zimmerman116' 6WATumwaterMay 182A District IV Championships
10.12James Walsh113' 2WAAberdeenMay 0448th Shaner Invitational
View full rankings...
Javelin - 800g
1.12Michael Johnson185' 4WABlack HillsMay 182A District IV Championships
2.11Brock Struthers169' 5WAAberdeenMay 182A District IV Championships
3.12Kyle White164' 1WACentraliaApr 18Centralia @ WF West
4.11Bobby Cerantes155' 3WANorth ThurstonApr 20Chehalis Activators Invite
5.12James Walsh152' 8WAAberdeenMar 16Track Friends Opener
6.11David Durden150' 4WATumwaterMar 16Track Friends Opener
7.12Dakota Phillips146' 1WABlack HillsMar 16Track Friends Opener
8.11Anthony White145' 2WANorth ThurstonApr 20Chehalis Activators Invite
11Trevor Baumann145' 2WACentraliaMay 182A District IV Championships
10.12Howie Harper143' 5WARiver RidgeMar 17Rainier "Ice-Breaker" Invitational
View full rankings...
High Jump
1.12Tyson Stipic6' 2WAAberdeenMar 16Track Friends Opener
2.11Alex Nisbet5' 8WATumwaterMar 16Track Friends Opener
12Djordje Kasovic5' 8WACentraliaMar 21Tumwater, Centralia @ Aberdeen HS
10Steven Stone5' 8WANorth ThurstonMay 11Evergeen 2A Sub-Districts
9Trevor Davis Jr5' 8WATumwaterApr 14Tacoma Invitational
6.12Dominique Brown5' 7.32WATumwaterJun 02State Multi Events Championships - Day One
7.12Jose Bonilla-Bartley5' 6WANorth ThurstonMay 11Evergeen 2A Sub-Districts
12Dimitri Eaglin5' 6WARiver RidgeMay 02Evergreen Conf Last Chance Meet
9Tyrell Chisholm5' 6WARiver RidgeApr 18Black Hills, River Ridge @ Aberdeen
10.9Carter Smith5' 4WANorth ThurstonMay 02Evergreen Conf Last Chance Meet
9Ryder Kowalski5' 4WATumwaterMay 02Evergreen Conf Last Chance Meet
12Grant Walker5' 4WARiver RidgeMar 17Rainier "Ice-Breaker" Invitational
9Gerald Riley5' 4WABlack HillsApr 12Tumwater @ Black Hills
11Kenneth Pagel5' 4WAW F WestMay 11Evergeen 2A Sub-Districts
11Nathan Winkle5' 4WACentraliaMay 11Evergeen 2A Sub-Districts
View full rankings...
Pole Vault
1.11Donovan Chafin13' 0WATumwaterMay 182A District IV Championships
2.10Daniel Montesa12' 6WARiver RidgeMay 11Evergeen 2A Sub-Districts
12Josh Brunstad12' 6WAW F WestApr 21Chehalis Activators Invite
4.12Levi Kramer12' 0WABlack HillsMay 11Evergeen 2A Sub-Districts
5.11Nick Bittner11' 6WAW F WestApr 11North Thurston, Aberdeen @ WF West
6.12Anthony Evans11' 0WACentraliaApr 18Centralia @ WF West
7.12Colton Chabot10' 6WANorth ThurstonApr 21Chehalis Activators Invite
8.11Kenneth Pagel10' 0WAW F WestApr 25Tumwater, WF West @ River Ridge
12Sam Robbins10' 0WACentraliaApr 21Chehalis Activators Invite
10Austin Calquhoun10' 0WATumwaterMay 11Evergeen 2A Sub-Districts
View full rankings...
Long Jump
1.10Lane Russell21' 7WATumwaterMay 0448th Shaner Invitational
2.12Julian Kennedy20' 7.5WARiver RidgeMay 11Evergeen 2A Sub-Districts
3.12Joe Rothlin20' 1WAW F WestMay 11Evergeen 2A Sub-Districts
9Ika Morton20' 1WARiver RidgeMar 17Rainier "Ice-Breaker" Invitational
5.9Tyrus Snow19' 7WATumwaterApr 18North Thurston @ Tumwater
6.10Hunter Jones19' 5WAW F WestApr 21Chehalis Activators Invite
7.11Bobby Cerantes19' 1.25WANorth ThurstonMay 11Evergeen 2A Sub-Districts
8.12Gabe Wadsworth19' 0WABlack HillsMar 21W.F. West @ Black Hills
9.12Levi Kramer18' 11WABlack HillsApr 21Chehalis Activators Invite
10.9Tyrell Chisholm18' 10WARiver RidgeApr 10River Ridge @ Centralia
View full rankings...
Triple Jump
1.10Lane Russell44' 6WATumwaterApr 14Larry Eason Invitational
2.12Tyson Stipic42' 8WAAberdeenMar 16Track Friends Opener
3.11Wesly Coats42' 3.5WARiver RidgeMay 0448th Shaner Invitational
4.12Julian Kennedy42' 2WARiver RidgeMay 0448th Shaner Invitational
5.9Trevor Davis Jr39' 11WATumwaterMay 182A District IV Championships
6.10Alex Cowin39' 4WACentraliaMay 0448th Shaner Invitational
7.9Tyrus Snow38' 8.5WATumwaterMay 0448th Shaner Invitational
8.12Gabe Wadsworth38' 4WABlack HillsMar 21W.F. West @ Black Hills
9.11Max Trotter38' 3WABlack HillsMay 182A District IV Championships
10.11Alex Jackson37' 10.75WABlack HillsMay 11Evergeen 2A Sub-Districts
View full rankings...
Hammer - 16lb
1.12Kyle White170' 6WACentraliaApr 14Larry Eason Invitational
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.