Team Results Management

Mens

100 Meters
1.10Isaiah Brandt-Sims10.60 (4.4)WAWenatcheeMay 264A WIAA State Championships- All Days
2.11Tyler Perrins10.74cWAKamiakinMar 17Richland Jamboree
3.12Corey McLean10.98 (3.5)WAKamiakinMay 263A WIAA State Championships - All Days
4.12Joshua Richards11.04cWASouthridgeMar 17Richland Jamboree
5.10Stuart Gillin11.10WAWalla WallaMay 19CBBN/GSL Regional Championships
6.11Edward Ransom11.16 (1.0)WAMoses LakeMay 11CBBN 4A District Championships
7.10Ben Kelly11.23WAHanfordMay 19CBBN/GSL Regional Championships
8.10Spencer Smith11.24cWAWenatcheeMar 17Richland Jamboree
9.12Austin Wagner11.26WAA.C. DavisMay 19CBBN/GSL Regional Championships
10.10Brian Burt11.28WAEastmontMay 19CBBN/GSL Regional Championships
View full rankings...
200 Meters
1.10Isaiah Brandt-Sims21.24WAWenatcheeMay 19CBBN/GSL Regional Championships
2.11Edward Ransom21.87WAMoses LakeMay 03CBBN: Chiawana, M.L. @ Ike
3.10Stuart Gillin22.31WAWalla WallaMay 19CBBN/GSL Regional Championships
4.11Jonah Hoe22.54cWAWalla WallaMar 17Richland Jamboree
5.12Joshua Richards22.65WASouthridgeMay 19CBBN/GSL Regional Championships
6.12Blake Gerling22.73 (1.0)WAWalla WallaMay 11CBBN 4A District Championships
7.12Corey McLean22.76WAKamiakinMay 19CBBN/GSL Regional Championships
8.10Ben Kelly22.82WAHanfordMay 11CBBN 3A District Championships
9.11Trenton Osborn22.89WAEastmontMay 11CBBN 3A District Championships
10.12Austin Wagner22.90 (1.0)WAA.C. DavisMay 11CBBN 4A District Championships
View full rankings...
400 Meters
1.10Isaiah Brandt-Sims48.74WAWenatcheeMay 11CBBN 4A District Championships
2.12Joseph Collett49.08WAHanfordMay 02CBBN-Hanford @ Kennewick
3.12Nick Boersma49.65WAWenatcheeMay 11CBBN 4A District Championships
4.10Drew Schreiber50.87WAEisenhowerMar 31Don Holder Relays
5.10Clay Gonzales51.05WASouthridgeMay 03CBBN-West Valley, Southridge @ Kamiakin
6.11Tyler Perrins51.08WAKamiakinMay 03CBBN-West Valley, Southridge @ Kamiakin
7.12Reyes Cuevas51.22WASunnysideMay 11CBBN 3A District Championships
8.11Jonah Hoe51.35WAWalla WallaMay 11CBBN 4A District Championships
9.12Spencer Wilson51.51WAWenatcheeMay 11CBBN 4A District Championships
10.12Matthew Gilbert51.74WAChiawanaMay 11CBBN 4A District Championships
View full rankings...
800 Meters
1.12Nick Boersma1:49.87WAWenatcheeMay 264A WIAA State Championships- All Days
2.10Drew Schreiber1:52.90WAEisenhowerMay 264A WIAA State Championships- All Days
3.12Joseph Knox1:54.99WAA.C. DavisMay 19CBBN/GSL Regional Championships
4.12Chase Mears1:55.06WAWest Valley (Yakima)May 19CBBN/GSL Regional Championships
5.12Anthony Armstrong1:56.33WAKamiakinMay 03CBBN-West Valley, Southridge @ Kamiakin
6.12Jacob Smith1:57.23WAWenatcheeMay 02CBBN-Richland, WW, Davis @ Wenatchee
7.12Jaziel Rodriguez1:57.93WAEisenhowerMay 11CBBN 4A District Championships
8.11Rogelio Bahena1:58.61WAA.C. DavisMay 11CBBN 4A District Championships
9.12Santos Vargas1:58.70WAEisenhowerMay 03CBBN: Chiawana, M.L. @ Ike
10.11Jack Dunley1:58.87WAWenatcheeMay 11CBBN 4A District Championships
View full rankings...
1600 Meters
1.12Jacob Smith4:10.40WAWenatcheeMay 264A WIAA State Championships- All Days
2.12Anthony Armstrong4:10.72WAKamiakinApr 28Shoreline Invitational
3.12Santos Vargas4:12.20WAEisenhowerMay 11CBBN 4A District Championships
4.12Jaziel Rodriguez4:15.31WAEisenhowerMay 19CBBN/GSL Regional Championships
5.10Ben Wolpert4:18.45WAWalla WallaMay 02CBBN-Richland, WW, Davis @ Wenatchee
6.12John-Paul Wolpert4:18.82WAWalla WallaMay 19CBBN/GSL Regional Championships
7.12Nick Boersma4:20.20WAWenatcheeMay 02CBBN-Richland, WW, Davis @ Wenatchee
8.12Joseph Knox4:24.92WAA.C. DavisApr 26CBBN: Ike, Wen., M.L. @ Davis
9.12Greggory Heller4:26.24WAWalla WallaMay 19CBBN/GSL Regional Championships
10.10Keegan McCormick4:27.49WAKamiakinMay 19CBBN/GSL Regional Championships
View full rankings...
3200 Meters
1.12Santos Vargas9:01.82WAEisenhowerMay 19CBBN/GSL Regional Championships
2.12Jacob Smith9:01.96WAWenatcheeMay 264A WIAA State Championships- All Days
3.12Anthony Armstrong9:05.87WAKamiakinMay 19CBBN/GSL Regional Championships
4.10Keegan McCormick9:26.43WAKamiakinMay 19CBBN/GSL Regional Championships
5.12John-Paul Wolpert9:30.22WAWalla WallaMar 30Eastmont Invitational
6.11Austin Oser9:32.84WAKamiakinApr 28Shoreline Invitational
7.10Ahmed Ibrahim9:39.62WAKamiakinMay 19CBBN/GSL Regional Championships
8.12Jaziel Rodriguez9:40.71WAEisenhowerApr 06Tiger Invite
9.11Sean Newcomb9:43.00WAWalla WallaMay 11CBBN 4A District Championships
10.9Cole Christman9:45.25WAWenatcheeApr 21Viking Classic Invitational
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Joseph Collett14.34cWAHanfordMay 19CBBN/GSL Regional Championships
2.12Blake Gerling14.69 (1.6)WAWalla WallaMay 11CBBN 4A District Championships
3.12Kyle Jameson14.95 (3.3)WAWalla WallaMay 264A WIAA State Championships- All Days
4.11Dennzell Mickelson15.42WARichlandMay 19CBBN/GSL Regional Championships
5.12Josh Finger15.44cWAHanfordMar 17Richland Jamboree
6.10Ivan Popovich15.58WARichlandApr 12Richland / Hanford Dual (Non-Scoring)
7.11Collin Doneen15.64WAEastmontMay 19CBBN/GSL Regional Championships
8.10Elijah Pena15.67WASunnysideMay 19CBBN/GSL Regional Championships
9.11Alex Hopkins15.81WAWenatcheeMay 19CBBN/GSL Regional Championships
10.9Anthony Heard15.94WAA.C. DavisMay 19CBBN/GSL Regional Championships
12Curtis Broberg15.94 (1.6)WAWenatcheeMay 11CBBN 4A District Championships
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Blake Gerling37.99WAWalla WallaMay 264A WIAA State Championships- All Days
2.12Joseph Collett38.00WAHanfordMay 263A WIAA State Championships - All Days
3.12Kyle Jameson39.64WAWalla WallaMay 19CBBN/GSL Regional Championships
4.12Austin Lynn39.88WAA.C. DavisMay 19CBBN/GSL Regional Championships
5.11Bodie Simpson40.58WAKennewickMay 19CBBN/GSL Regional Championships
6.10Anthony Galat40.69WARichlandMay 19CBBN/GSL Regional Championships
7.10Ivan Popovich40.72WARichlandMay 19CBBN/GSL Regional Championships
8.12Josh Finger41.00WAHanfordApr 07Davis Invitational
9.10Brenden Kelly41.11WASouthridgeMar 29CBBN-Southridge, Sunnyside @ Hanford
10.10Elijah Pena41.74WASunnysideMay 19CBBN/GSL Regional Championships
View full rankings...
4x100 Relay
1.-Phillip Moore
Blake Aguilar
Spencer Smith
Isaiah Brandt-Sims
42.95WAWenatcheeMay 19CBBN/GSL Regional Championships
2.-Corey McLean
Austin Gutierrez
Jim Fowler
Tyler Perrins
43.45WAKamiakinMay 19CBBN/GSL Regional Championships
3.-Abe Martinez
Josh Faith
Dan Miller
Ben Kelly
43.52WAHanfordMay 19CBBN/GSL Regional Championships
4.-Jeremy VanAssche
Michael Ballard
Brian Burt
Trenton Osborn
43.53WAEastmontMay 19CBBN/GSL Regional Championships
5.-Sylas Carter
Austin Lynn
Cooper Kupp
Austin Wagner
43.78WAA.C. DavisMay 19CBBN/GSL Regional Championships
6.-Jonah Hoe
Stuart Gillin
Robert Miller
Blake Gerling
43.79WAWalla WallaMay 19CBBN/GSL Regional Championships
7.-Malcolm Ransom
Brooks Milbrandt
Sam Welch
Edward Ransom
43.92WAMoses LakeMay 11CBBN 4A District Championships
8.-Connor Qualheim
Mason Jackson
Payton Radliff
Ivan Popovich
44.33WARichlandMay 11CBBN 4A District Championships
9.-Tanner Pope
Quinn Harris
Chris Haueter
Joshua Richards
44.41WASouthridgeMay 19CBBN/GSL Regional Championships
10.-Braydon Shields
Max King
Oliver Devlin
Luis Leon
44.58WAWest Valley (Yakima)Apr 14Pasco Invitational
View full rankings...
4x400 Relay
1.-Reid Lovercamp
Jack Dunley
Isaiah Brandt-Sims
Nick Boersma
3:23.05WAWenatcheeMay 02CBBN-Richland, WW, Davis @ Wenatchee
2.-Kyle Jameson
Greggory Heller
Jonah Hoe
Blake Gerling
3:25.40WAWalla WallaMay 19CBBN/GSL Regional Championships
3.-Ben Kelly
Josh Finger
Noel Hathaway
Joseph Collett
3:26.45WAHanfordMay 19CBBN/GSL Regional Championships
4.-Corey McLean
Spencer Ballo
Tyler Perrins
Anthony Armstrong
3:26.75WAKamiakinMay 19CBBN/GSL Regional Championships
5.-Jaziel Rodriguez
Santos Vargas
Adam Kang
Drew Schreiber
3:29.10WAEisenhowerMay 11CBBN 4A District Championships
6.-Joseph Knox
Austin Lynn
Rogelio Bahena
Jan Eymer
3:29.92WAA.C. DavisMay 11CBBN 4A District Championships
7.-Robert Ellsworth
Clay Gonzales
Brenden Kelley
Isaac Lugenbeal
3:30.4hWASouthridgeMay 11CBBN 3A District Championships
8.-Tyler Morris
Cortez Ruiz
Austin Sparks
Matthew Gilbert
3:30.78WAChiawanaMay 11CBBN 4A District Championships
9.-Amjed Horieh
Benito Rodriguez
Marco Moreno
Chase Mears
3:32.79WAWest Valley (Yakima)May 19CBBN/GSL Regional Championships
10.-Dylan Guilmette
Brian Burt
Michael Ballard
Trenton Osborn
3:33.81WAEastmontMay 03CBBN-Sunnyside, Pasco @ Eastmont
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Dennis Christensen61' 1WARichlandApr 07Davis Invitational
2.11Aaron Cunningham53' 5WAHanfordMay 263A WIAA State Championships - All Days
3.12Forrest Reading50' 8WAKamiakinMay 263A WIAA State Championships - All Days
4.12Scott Mayfield49' 11WARichlandApr 19CBBN: Ike W.W., Rich. @ M.L.
5.12Jordan Frazier49' 8WAEastmontMay 11CBBN 3A District Championships
6.12Cody Quinton49' 3.75WAHanfordApr 19CBBN-Pasco, Kamiakin @ Hanford
7.11Logan Reardon48' 0.5WAWalla WallaApr 21Cda Invite
8.12Cristian Reyes47' 2.5WAEastmontMay 19CBBN/GSL Regional Championships
9.11Bolin Watkins46' 0WAEastmontMay 19CBBN/GSL Regional Championships
11Tyler Jackson46' 0WARichlandApr 19CBBN: Ike W.W., Rich. @ M.L.
12Oliver Devlin46' 0WAWest Valley (Yakima)Apr 26CBBN-Eastmont, Hanford @ West Valley
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Dennis Christensen176' 2WARichlandMay 11CBBN 4A District Championships
2.12Cody Quinton169' 7WAHanfordMay 19CBBN/GSL Regional Championships
3.12Scott Mayfield155' 0WARichlandMay 19CBBN/GSL Regional Championships
4.12Jordan Frazier154' 4WAEastmontMay 19CBBN/GSL Regional Championships
5.12Oliver Devlin153' 9WAWest Valley (Yakima)Apr 28Shoreline Invitational
6.12Luke Bare153' 4WAKamiakinApr 28Shoreline Invitational
7.11Tyler Jackson149' 6WARichlandMay 19CBBN/GSL Regional Championships
8.11Logan Reardon148' 0WAWalla WallaMay 19CBBN/GSL Regional Championships
9.11Aaron Cunningham143' 2WAHanfordMay 11CBBN 3A District Championships
10.11Zachary Kreider142' 9.5WAPascoMay 11CBBN 3A District Championships
View full rankings...
Javelin - 800g
1.12Joey Payne191' 7WARichlandMay 19CBBN/GSL Regional Championships
2.12Miguel Guzman179' 0WASunnysideMay 263A WIAA State Championships - All Days
3.11EricLee Amaro177' 0WASunnysideApr 21Prosser Rotary Invitational
4.12Jason Easter173' 10WAEisenhowerMay 11CBBN 4A District Championships
5.11Jeremiah Sprague170' 5WAKennewickMay 11CBBN 3A District Championships
6.11Nick Jacobus169' 5WAEastmontApr 21Viking Classic Invitational
7.12Austin Richards169' 1WAKamiakinMay 11CBBN 3A District Championships
8.11James Swanson167' 3WAWest Valley (Yakima)May 11CBBN 3A District Championships
9.11Logan Reardon164' 2WAWalla WallaMay 19CBBN/GSL Regional Championships
10.10Brian Baciu163' 0WAHanfordMay 11CBBN 3A District Championships
View full rankings...
High Jump
1.9Killion McGinnis6' 4WAWenatcheeApr 18CBBN-Davis, Wenatchee @ Chiawana
12Lucas McGill6' 4WAEastmontApr 19CBBN-Kennewick, Southridge @ Eastmont
3.11Austin Sparks6' 3WAChiawanaMay 19CBBN/GSL Regional Championships
4.9Cortez Ruiz6' 2WAChiawanaMar 15Davis J.V. Invite
11Parker Floyd6' 2WASouthridgeMar 31Fast Times at Southridge
6.11Tyler Perrins6' 0WAKamiakinMar 29Cbbn-Em, Kam, Kenn, Wv @ Pasco
12Chris Haueter6' 0WASouthridgeMar 17Richland Jamboree
11Cameron Ballard6' 0WAMoses LakeMay 19CBBN/GSL Regional Championships
12Bernard Deatherage6' 0WAHanfordApr 14Pasco Invitational
10.10Ben Kelly5' 10WAHanfordMar 31Fast Times at Southridge
12Austin Lynn5' 10WAA.C. DavisMar 24Ray Cross Invite
11Isiah Sprinkle5' 10WAPascoMay 11CBBN 3A District Championships
11Brian Seekamp5' 10WAWalla WallaMay 02CBBN-Richland, WW, Davis @ Wenatchee
10Spencer Smith5' 10WAWenatcheeMay 02CBBN-Richland, WW, Davis @ Wenatchee
11Brendan Rexus5' 10WAKamiakinApr 26Cbbn-Kam, Kenn, Ss, Pasco @ Southridge
View full rankings...
Pole Vault
1.12Berlie Walker14' 3WAEastmontMay 263A WIAA State Championships - All Days
12Zane Irvine14' 3WAWest Valley (Yakima)May 11CBBN 3A District Championships
3.11Cameron Law14' 0WAMoses LakeMay 11CBBN 4A District Championships
12Jacob Hino14' 0WAEisenhowerMay 11CBBN 4A District Championships
5.12Joshua Gibson13' 9WAPascoMay 19CBBN/GSL Regional Championships
12Arturo Gonzalez13' 9WAKamiakinMay 19CBBN/GSL Regional Championships
7.11Conner Faulkner13' 6WAWenatcheeApr 21Viking Classic Invitational
12Dan Miller13' 6WAHanfordApr 19CBBN-Pasco, Kamiakin @ Hanford
11Peter Sirmon13' 6WAWalla WallaMay 11CBBN 4A District Championships
10.11Erik Rotness13' 0WASouthridgeMay 03CBBN-West Valley, Southridge @ Kamiakin
12Karson King13' 0WAPascoApr 12Richland / Hanford Dual (Non-Scoring)
11Evan Britt13' 0WAWenatcheeApr 26CBBN: Ike, Wen., M.L. @ Davis
12Nathaniel Erdman13' 0WAHanfordMay 19CBBN/GSL Regional Championships
12Kyle Schmits13' 0WAPascoMay 03CBBN-Sunnyside, Pasco @ Eastmont
View full rankings...
Long Jump
1.11Trenton Osborn22' 9WAEastmontApr 26CBBN-Eastmont, Hanford @ West Valley
2.11Jonah Hoe22' 1.5WAWalla WallaMay 19CBBN/GSL Regional Championships
3.12Chris Haueter21' 11.5WASouthridgeApr 26Cbbn-Kam, Kenn, Ss, Pasco @ Southridge
4.12Jared Crowell21' 6.5WAMoses LakeApr 26CBBN: Ike, Wen., M.L. @ Davis
5.10Payton Radliff21' 4WARichlandMay 19CBBN/GSL Regional Championships
6.10Brian Burt21' 3WAEastmontMay 19CBBN/GSL Regional Championships
7.11Ryan Young21' 0.25WAHanfordMay 19CBBN/GSL Regional Championships
8.11Eduardo Salmeron21' 0WASunnysideMar 24Ram Relays
9.11Tyler Perrins20' 10WAKamiakinApr 26Cbbn-Kam, Kenn, Ss, Pasco @ Southridge
10.11Peter Sirmon20' 5WAWalla WallaApr 21Cda Invite
View full rankings...
Triple Jump
1.11Eduardo Salmeron43' 2WASunnysideApr 14Pasco Invitational
2.12Jake Scroggie42' 0WAWenatcheeMar 17Richland Jamboree
3.12Bernard Deatherage41' 10.5WAHanfordMay 11CBBN 3A District Championships
4.11Ryan Young41' 8.5WAHanfordApr 19CBBN-Pasco, Kamiakin @ Hanford
5.12Jared Crowell41' 3WAMoses LakeApr 26CBBN: Ike, Wen., M.L. @ Davis
6.12Anthony Powell41' 1WAKennewickMar 24Ram Relays
7.11Graham Bourque41' 0.5WASouthridgeMay 19CBBN/GSL Regional Championships
8.11Sergio Lugo40' 10WASunnysideMay 03CBBN-Sunnyside, Pasco @ Eastmont
9.11Travis Frymier40' 7WAEisenhowerMay 11CBBN 4A District Championships
10.10Darnell Handcox40' 6WAWalla WallaMar 30Eastmont Invitational
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.