Team Results Management

All MeetsOnly Meets With Results

Add a meet to your team calendar:

February
Wednesday, February 1
ANET Test Meet (HS, MS) Test CityTest Location
Tuesday, February 21
Pre Season Time Trial Portland LHS
UP all-comers PortlandUP
Tuesday, February 28
3k Time Trial Central PointCrater
March
Thursday, March 1
Test 3 My CityMy Place
Saturday, March 3
Linfield Icebreaker (competing unattached) McMinnvilleLinfield College
Monday, March 5
St. Mary's Time Trials MedfordSt. Mary's School
Wednesday, March 7
Red & Black Challenge ReedsportRuppe Field
Red-White Meet Oregon CityOC Pioneer Memorial Stadi...
Thursday, March 8
100 M Time Trials ORThe Dalles
HRV Blue vs Gold Intrasquad Meet Hood RiverHenderson Community Stadi...
Purple vs White Intrasquad Games JeffersonJefferson HS
Red and White Day 2 Oregon CityOC Pioneer Memorial Stadi...
Summit Intrasquad BendSummit HS
Friday, March 9
Cowboy Games P-VilleWard Rhoden Stadium
New Hope Time Trial #1 Grants PassNew Hope Christian School
Saturday, March 10
Hood River "Learn by Doing" Clinic Hood RiverHenderson Community Stadi...
Monday, March 12
Crusader Relays AshlandSouthern Oregon Universit...
PC Time Trials PortlandPortland Christian
The Monday Night Mile McMinnvilleMcMinnville HS
Wilsonville Time Trials WilsonvilleWilsonville HS
Tuesday, March 13
BHHS Icebreaker BrookingsBHHS HS
Black & Orange IntraSquad Day 1 Roseburg HSRoseburg
Mapleton 300 MapletonMapleton HS
Orange Express Intrasquad Meet Murphy Creek RdHidden Valley HS
Panther Pentathlon Day 1 MedfordSMHS
Wednesday, March 14
Aloha, Summit, PDX Chr. @ Oregon City Oregon CityOC Pioneer Memorial Stadi...
Black & Orange IntraSquad RoseburgRoseburg HS
Blue and Gold Dual Day 1 EugeneMarist HS
Blue v Gold v Black Intrasquad Meet Day 1 GreshamSam Barlow HS
Gladstone vs Centennial vs Clackamas Gladstone ORGladstone HS
Intrasquad Mini-Meet YamhillYC HS
Jesuit v. Canby PortlandJesuit HS
MV Icebreaker BendMountain View HS
North/West Invitational SalemNorth Salem HS
Panther Pentathlon Day 2 MedfordSMHS
Polar Bear Invite Portland Westview HS
Raider Relays (Intrasquad) CorvallisCrescent Valley HS
Reynolds vs Lake Oswego Lake OswegoLake Oswego HS
Sheldon Icebreaker EugeneLane Community College
UHS Team Quadrathlon UnionUnion Athletic Complex
West Linn/Horizon Christian at Tualatin TualatinTualatin HS
Thursday, March 15
23rd Annual Intrasquad Mini-Meet Day 1 McMinnvilleWortman Stadium
Anderson Relays ScappooseScappoose HS
Basin Relays Klamath FallsKlamath Union HS
Blue and Gold Dual Day 2 EugeneMarist HS
Blue v Gold v Black Intrasquad Meet Day 2 GreshamSam Barlow HS
Breaking the ICE, ICE BREAKER PrinevilleWard Rhoden Stadium
DCS time trials TroutdaleMt Hood cc
Douglas County Icebreaker GlideGlide
Heritage (WA), Parkrose vs. Gresham GreshamGresham HS
Jewell Intrasquad JewellJewell HS
Kennedy Icebreaker Mt. AngelKennedy HS
Lewis & Clark League Icebreaker RainierRainier HS
Maroon vs Gold Icebreaker RedmondRedmond HS
Nestucca vs Sheridan,Willamina,Santiam CloverdaleNestucca
Pleasant Hill Icebreaker Pleasant HillPleasant Hill HS
Red & Gray (Intrasquad Meet) PortlandDavid Douglas HS
Waldport Invite WaldportWaldport track
Friday, March 16
23rd Annual Intrasquad Mini-Meet Day 2 McMinnvilleMcMinnville HS
Buckaroo Try-Athlon St. PaulSt. Paul HS
East Linn Open LebanonEast Linn Christian Acade...
LHS Blue vs. White Quadrathlon La GrandeLa Grande HS
Mountain West Preview Blue RiverAaron and Marie Jones Com...
North Valley Time Trials Grants Pass North Valley HS
Red and White Intersquad Meet Portland, OregonLincoln HS
Warrenton Intrasquad WarrentonWarrenton Grade School
Saturday, March 17
Purple & White (Intrasquad Dual) EugeneSouth Eugene HS
Treasure Valley Track & Field Clinic Vale, OregonVale HS
Tuesday, March 20
Forest Grove Icebreaker w/ Union Forest GroveForest Grove HS
Ontario Icebreaker Ontario OregonOntario HS
Waldport Invite WaldportWaldport HS
Wednesday, March 21
Aloha @ Westview PortlandWestview HS
Axemen Relays EugeneSouth Eugene
Banks vs Gladstone OregonBanks
Benson, Franklin @ Putnam PortlandRex Putnam
Corvallis @ Lebanon LebanonLebanon High
Crater @ North Medford MedfordBowerman Field
Crook County, Sisters, Gilchrist @ Summit BendSummit HS
David Douglas @ Canby CanbyCanby HS
First La Salle Prep Relays MilwaukieLa Salle
Henley @ KU Klamath FallsModoc Field
HRV Novice, Parkrose @ Reynolds Troutdale1698 SW Cherry Park Rd.
Jesuit @ Southridge BeavertonSouthridge
Lake Oswego @ Clackamas ClackamasClackamas HS
Lakeridge @ West Linn West LinnWest Linn HS
Mapleton 300 MapletonBowerman Track and Pennel...
Mt. View, LaPine vs Redmond RedmondRedmond HS
North Valley and Roseburg @ Grants Pass Grants PassGrants Pass HS
Oregon City @ Grant PortlandGrant HS
Roosevelt & Jefferson@ Cleveland PortlandCleveland
Sheldon & Mohawk @ Springfield SpringfieldSilke Field
Sherwood Coed Relays SherwoodSherwood HS
Silverton @ Dallas DallasDallas
South Albany @ Crescent Valley Corvallis Crescent Valley High
Sprague @ Bend BendBend HS
Sunset @ Beaverton BeavertonBeaverton HS
Wilamette @ North Eugene EugeneNorth Eugene
Wilson, Madison @ Marshall PortlandMarshall
Woodburn @ West Albany AlbanyWest Albany
Thursday, March 22
Blanchet & Chemawa @ Creswell Creswell ORCreswell HS
Bucks Track Classic Pendleton, OrePendleton HS
Cch Inter-Squad Meet PortlandFernhill Park
Darrel Deedon Icebreaker TurnerCascade HS
Glide Small Schools #1 GlideGlide
Gresham @ North Salem SalemNorth Salem HS
HHS Inter-squad HermistonKennison Field
Hillsboro Relays HillsboroLiberty HS
Hood River Scramble Intrasquad Hood RiverHenderson Community Stadi...
Jason Addy Classic TigardTigard HS
Lewis and Clark League Meet (DLS/Corbett) PortlandPortland Chrisitan
McKay Royal Rumble Intrasquad SalemMcKay HS
McNary Intrasquard Meet KeizerMcNary HS
Newberg & Damascus Christian @ Barlow GreshamSam Barlow HS
PacWest @ Harrisburg HarrisburgHarrisburg
PacWest @ Jefferson JeffersonJefferson HS
Regis Coed Relays StaytonRegis HS
Sandy Intrasquad SandySandy HS
Santiam Christian, Toledo at Harrisburg HarrisburgHarrisburg HS
Siuslaw Icebreaker Florence, OregonSiuslaw HS
South Medford, Cascade Christian @ Eagle Point Eagle PopintEagle Point HS
The 30th Annual Grizzly Bear Open McMinnvilleWortman Stadium & Track
WVL Icebreaker DaytonDayton HS
Friday, March 23
Diana Thurmond Invitational HarperHarper
Enterprise/Joseph Invite JosephJoseph Track Field
Glendale Small School Twilight Winston, OregonDouglas HS
Parkrose Green & Black Meet ORPortland
Thurston Intrasquad Meet SpringfieldThurston HS
Saturday, March 24
Warrior Relays OakridgeOakridge
Wednesday, March 28
Midwestern UNATTACHED Distance Carnival (HS, UnA) EugeneMarist HS
UNATTACHED - Canby All Comer's CanbyCanby HS
WWVA 1 - Dist 9 1B / 2B Milton Freewatershockman field
Friday, March 30
Unattached - Sweet Home Heptathlon/Decathlon Day 1 Sweet HomeSweet Home HS
Saturday, March 31
Unattached - Sweet Home Heptathlon/Decathlon Day 2 Sweet HomeSweet Home HS
April
Monday, April 2
Time Trial Klamath FallsMazama HS
Tuesday, April 3
Canby @ Oregon City Oregon CityOC Pioneer Memorial Stadu...
CRC JV/Hermiston Hermiston, OrHermiston HS
Lakeview vs Chiloquin, Lost River & Paisley Lakeview, OregonLakeview HS
Marist @ Marshfield Coos BayPrefontaine Track
St. Mary's vs. Cascade Christian dual meet MedfordSt. Mary's
The Daily Astorian Invitational AstoriaAstoria HS
Wednesday, April 4
Ashland @ Crater Central PointCrater
Central Catholic Ramtathalon PortlandFernhill Park
Churchill @ North Eugene EugeneNorth Eugene HS
Cleveland HS Portland, OregonCleveland HS
Crescent Valley @ Silverton SilvertonSilverton HS
Dallas @ South Albany AlbanySouth Albany HS
Grants Pass @ North Medford MedfordBowerman Field
Henley, Phoenix, KU, NV @ Hidden Valley MurphyHidden Valley HS
Hillsboro at Tualatin TualatinTualatin HS
Liberty @ Putnam MilwaukiePutnam HS
Newberg @ Glencoe HillsboroGlencoe
North Bend Invite North BendFrank Shriver Track
Philomath, Sweet Home, Cottage Grove PhilomathPhilomath HS
Roseburg @ South Medford MedfordSouth Medford HS
Sandy @ Wilsonville WilsonvilleWilsonville
Sherwood@Parkrose Portland, ORParkrose HS
Sprague vs. Cascade & North Marion SalemSprague HS
St. Helens @ Milwaukie Milwaukie, ORMilwaukie HS
Stayton, South Salem@ McKay SalemMcKay
Thurston & Willamette @ Springfield SpringfieldSilke Field
Tigard @ Century HillsboroCentury HS
Varsity Relays PortlandCleveland
West Albany @ Lebanon LebanonLebanon HS
Woodburn at Corvallis corvalliscorvallis
WVL at Westside Christian (Tigard HS) TigardTigard HS
Thursday, April 5
Beaverton @ Aloha BeavertonAloha HS
Catlin Gabel 4-Way (Clat, Corb, VC) PortlandCatlin Gabel HS
Central Linn @ Kennedy Mt. AngelKennedy HS
Creswell, P. Hill @ Toledo ToledoToledo HS
Jesuit v. Lincoln PortlandJesuit HS
Life/Southwest Invite (HS, MS) AlohaLife Christian School
McMinnville at Forest Grove Forest GroveForest Grove HS
MVC @ Days Creek SutherlinSutherlin HS
NWL League Meet KnappaKnappa HS
Oakridge, Crow @ Monroe MonroeMonroe HS
OES 4-Way (Rain, DLSN, Warr) PortlandOregon Episcopal School
Ontario JV OntarioOntario HS
Pacwest@Chemawa SalemChemawa
Santiam Christian, Blanchet Waldport@ Salem Academ... SalemSalem Academy
Southridge @ Sunset PortlandSunset
TRC Meet @ Scio w/Culver ScioScio HS
TRC Meet at Regis, w/Sant/E Linn StaytonRegis
Varsity Relays PortlandLincoln
West Linn @ Grant PortlandGrant Bowl
WVL at Amity AmityAmity HS
Friday, April 6
Carnival of Speed Milton FreewaterShockman Field
Coquille Twilight Meet CoquilleCoquille HS
Don Walker NyssaNyssa Oregon
East County Classic GreshamMt. Hood Community Colleg...
Lost River Invitational Merrill, ORLost River
McKenzie Invitational Blue RiverAaron and Marie Jones Com...
Oregon Trail Invitational (Full) Vale, OregonVale HS
Purple & Gold Intersquad AstoriaAstoria HS
South Eugene @ Sheldon 2455 Willakenzie Sheldon HS
Saturday, April 7
25th Annual Tillamook Invitational TillamookTillamook HS
Barlow Relays GreshamSam Barlow HS
BHHS Rotary Invitational BrookingsBHHS HS
Columbia River Invitational BoardmanRiverside Jr./Sr. HS
Condon Invitational CondonC/W KNIGHTS HS
Douglas Invitational WinstonDouglas HS
Junction City Invitational Junction CityJunction City HS
Marist Track Classic EugeneMarist HS
Medford Rotary Relays Medford Bowerman Field
Sisters Rotary Invitational Sisters, ORSisters HS
Tuesday, April 10
Arlington Twilight ORArlington
Cascade/Central @ Taft Lincoln CityTaft HS
CRC/JV The Dalles The DallesThe Dalles Wahtonka HS
Far West League JV @ Siuslaw Florence, OregonSiuslaw HS
Grant Union Field Event Meet John DayGrant Union HS
Pacific Invite Port Orford LangloisPacific HS
South Eugene @ Thurston SpringfieldThurston HS
Springfield and Reedsport vs Marshfield Coos BayPrefontaine Track
Stayton vs Newport and Philomath Stayton OregonStayton HS
Taft vs Central and Cascade Lincoln CityTaft HS
Willamette @ Churchill EugeneWCHS
Wednesday, April 11
Barlow @ David Douglas PortlandDavid Douglas HS
Canby at Lake Oswego Lake OswegoLake Oswego HS
Centennial, St. Mary's @ Reynolds TroutdaleReynolds HS
Century at McMinnville McMinnvilleMcMinnville HS
Cleveland @ Wilson PortlandWilson
Corvallis @ Crescent Valley CorvallisCrescent Valley HS
Crater @ Roseburg RoseburgRoseburg HS
Eagle Point @ Grants Pass Grants PassGrants Pass HS
Forest Grove @ Hillsboro HillsboroHare Field
Gary Barnes Invitational MilwaukieLa Salle
Glencoe @ Tigard HS Tigard9000 SW Durham RD
Grant, Lakeridge @ Clackamas Clackamas, OregonClackamas HS
Gresham at CENTRAL CATHOLIC PortlandFernhill Park
Henley, KU, Phoenix @ Mazama Klamath FallsMazama HS
Jefferson @ Franklin PortlandFranklin
Jesuit @ Westview BeavertonWestview
Lincoln @ Beaverton BeavertonBeaverton HS
McNary @McKay Salem McKay HS
Milwaukie@Sherwood Sherwood, ORSherwood HS
Mountain View vs. Crook County BendMountain View
North Eugene @ Marist EugeneMarist
North Medford @ Ashland AshlandAshland
Oregon City @ West Linn West LinnWest Linn HS
Parkrose @ Liberty HillsboroLiberty HS
Putnam @ Sandy SandySandy
Redmond @ Bend BendBend Senior HS
Silverton @ South Albany AlbanySouth Albany
Sisters vs Cottage Grove and La Pine SistersSisters HS
Sprague @ South Salem SalemSouth Salem
Summit JV BendSummit HS
Sunset @ Aloha AlohaAloha HS
Tualatin at Newberg NewbergNewberg HS
West Albany @ Dallas DallasDallas
West Salem @ North Salem SalemNorth Salem
Wilsonville @ St. Helens St. HelensSt. Helens HS
Woodburn @ Lebanon LebanonLebanon HS
WVL League Meet Horizon Christian ColtonColton HS
Thursday, April 12
2nd Annual Hammer and Hot Dogs EugeneCrow HS
Banks at Tillamook TillamookTillamook HS
Clatskanie 4-Way (CG, OES, Rain) ClatskanieClatskanie HS
Junction City, Sweet Home @ Elmira ElmiraElmira HS
Kennedy, Scio @ Santiam Mill CitySantiam HS
Lewis and Clark League Meet(DLS,VC,Warrenton,Corbe... BeavertonValley Catholic
Mountain West Meet MapletonMapleton
NWL Meet PortlandPortland Christian
PacWest @ Jefferson JeffersonJefferson
PacWest @ Pleasant HIll Pleasant HillPleasant Hill
PacWest@Waldport WaldportWaldport
Riddle Invite RiddleRiddle
Scappoose vs Astoria AstoriaAstoria HS
Test Meet Lincoln PortlandLincoln HS
TRC Meet at East Linn w/C Linn, Culver LebanonEast Linn
WVL at Sheridan SheridanSheridan HS
Yamhill-Carlton at Seaside SeasideSeaside HS
Friday, April 13
104th Annual Coos County Championship Coos BayPrefontaine Track
2A Special District 1 @ Reedsport ReedsportReedsport
Aloha Relays Aloha, OregonAloha HS
Bonanza Twilight BonanzaBonanza HS
Dick Horyna Invitational StanfieldStanfield HS
Eastern Oregon 1A Invitational ValeVale HS
La Grande Invitational La GrandeEastern Oregon University
Laker Classic Invitational Lake OswegoLake Oswego HS
Life Invitational AlohaLife Christian School
Springfield Rotary Invitational SpringfieldSilke Field
unattached Regis heptathlon/decathlon StaytonRegis HS
Westview Team Challenge BeavertonWestview HS
Saturday, April 14
Banks Invitational BanksBanks HS
Burns Invitational - Oster's BurnsBurns HS
Elmira Relays ElmiraElmira HS
Estacada Small School & JV Invite EstacadaEstacada HS
Malheur County Championships ValeVale HS
Maynard Mai/Glide Invitational GlideGlide
New Hope Time Trial #2 (HS, MS) Grants PassGrants Pass HS
Roseburg's Jim Robinson Pepsi Twilight Invitationa... Roseburg OregonRoseburg HS
Sandy Invitational SandySandy HS
St. Helens HS Lower Columbia Inv. St. Helens, ORSt. Helens HS
The Willamette Falls Invitational Oregon CityOC Pioneer Memorial Stadi...
unattached Regis Heptathlon/decathlon StaytonRegis HS
Tuesday, April 17
Bandon Small Schools BandonBandon
cascade, stayton at newport newportnewport HS
Cascade/Stayton@ Newport NewportNewport HS
CC @ Bend Relays BendBend HS
Central & Taft @ Philomath Philomath, OregonPhilomath HS
Chiloquin Invitational ChiloquinOIT
Farwest League Meet @ North Bend North BendFrank Shriver Track - NBH...
Marshfield @ Thurston SpringfieldThurston HS
PHS JV Invite Pendleton, ORPendlton HS
Springfield, Churchill @ South Eugene EugeneSouth Eugene HS
Wednesday, April 18
Beaverton @ Jesuit PortlandJesuit HS
Central Catholic @ Centennial GreshamCentennial
Clackamas @ West Linn West LinnWest Linn
Cleveland vs Madison PortlandMarshall
Corvallis, Dallas, Lebanon @ Silverton SilvertonSilverton HS
David Douglas & St. Mary's @ Gresham GreshamGresham HS
Grants Pass @ Ashland AshlandAshland High
Hillsboro @ Glencoe HillsboroGlencoe
Lake Oswego @ Oregon City Oregon CityOC Pioneer Memorial Stadi...
Lakeridge @ Canby CanbyCanby HS
Liberty @ Wilsonville WilsonvilleWilsonville HS
Marist @ Willamette EugeneWillamette HS
McKay @ North Salem SalemNorth Salem HS
McMinnville at Tualatin TualatinTualatin HS
Mountain View vs Summit BendMountain View
Newberg @ Century HillsboroCentury HS
North Eugene @ Sheldon EugeneSheldon HS
North Medford @ South Medford MedfordSouth Medford HS
PacWest Santiam Christian vs Pleasant Hill vs Jeff... CorvallisCrescent Valley HS
Reynolds, Hood River @ Barlow GreshamSam Barlow HS
Sherwood @ Putnam Milwaukie, ORPutnam HS
South Salem @ West Salem SalemWest Salem
Southridge @ Lincoln PortlandLincoln HS
Sprague @ McNary KeizerMcNary
St. Helens @ Parkrose Portland, ORParkrose HS
Tigard @ Forest Grove Forest GrovwForest Grove HS
Tri-Valley Three Way LaSalle/N Marion@Molalla MolallaHeckard Field
Westview @ Sunset BeavertonSunset HS
Wilson @ Franklin PortlandFranklin
Woodburn, CV, WAHS @ South Albany AlbanySouth Albany
Thursday, April 19
Astoria @ Yamhill-Carlton YamhillYamhill-Carlton
Culver Tri River Meet CulverCulver HS
Elmira, Cottage Grove @Sweet Home Sweet HomeSweet Home HS
Gladstone vs Estacada vs Madras Gladstone ORGladstone HS
Harrisburg & Waldport @ Creswell Creswell ORCreswell HS
JoLane&Coffenberry@Winston WinstonDouglas HS
Junction City Junction CityJunction City
Monroe @ Oakridge OakridgeOakridge
MVC @ Yoncalla YoncallaSutherlin HS
NWL League Meet RockawayNeah-Kah-Nie HS
S. Academy, Chemawa @ Toledo ToledoToledo HS
Sandy @ Milwaukie MilwaukieMilwaukie HS
Scappoose vs Banks BanksBanks HS
Seaside at Tillamook TillamookTillamook HS
Southwest Christian Invitational Sherwood, ORSherwood HS
TRC Meet @ Kennedy Mt. AngelKennedy HS
Valley Catholic 4-Way (Catlin Gabel, OES, Corbett) Beaverton, ORValley Catholic HS
Warrenton 4-Way (Clat, DLSN, Rain) WarrentonWarrenton Elem
WVL at Dayton DaytonDayton HS
Friday, April 20
24th Annual Wilson Invitational PortlandWilson HS
Canby Invitational CanbyCanby HS
Crane Rancher's Invitational CraneCrane HS
Jack Blum Reedsport Invitational ReedsportRuppe Field
Oregon Relays Day 1 Eugene Hayward Field
River's Edge UmatillaMilt Durant Field
Saturday, April 21
12th Annual Prefontaine Rotary Invitational Coos BayPrefontaine Track
27th Kiwanis Invitational HermistonArmand Larvie Middle Scho...
Crater Classic Central PointCrater HS
Elgin Invite Elgin ORElgin HS
Lapine Invitational Lapine OregonLapine HS
Oregon Relays Day 2 EugeneHayward Field
PacWest HarrisburgHarrisburg
Sherman County Invitational MoroSherman County JR/SR High
Wilsonville Invitational WilsonvilleWilsonville HS
Monday, April 23
Ram Vaulter Intersquad PortlandFernhill Park
Tuesday, April 24
Cougar Open Philomath ORCascade
Far West JV Meet Winston OregonDouglas HS
Glide Small Schools #2 GlideGlide
KU @ Henley Klamath FallsHenley HS
Marshfield host Sheldon Coos BayPrefontaine Track
North Medford, Roseburg @ Eagle Point Eagle PointEagle Point HS
Races for the Relays ScappooseScappoose HS
Rainier Invitational RainierRainier HS
The Dalles-Wahtonka @ Hood River Valley Hood RiverHenderson Community Stadi...
TRC 4-way Meet @ Santiam Mill CitySantiam HS
TRC East Linn/Central Linn @ Scio ScioScio HS
Viking Invitational (Full) ValeVale HS
Willamette @ Thurston SpringfieldThurston HS
Wednesday, April 25
Aloha @ Southridge BeavertonSouthridge HS
Bend High @ Summit BendSummit HS
Canby @ Grant PortlandGrant Bowl
Centennial @ David Douglas PortlandDavid Douglas
Central Catholic & St. Mary's @ Barlow GreshamSam Barlow HS
chs jv corvallischs
Churchill, Marist @ South Eugene EugeneSouth Eugene
Crater vs Grants Pass Grants PassGrants Pass HS
Gresham vs Reynolds TroutdaleReynolds HS
Jesuit Green and Gold Portland9000 SW Beaverton Hwy
JV Only Glencoe, Forest Grove, McMinnville @ Hills... HillsboroHare Field
JV Only Tigard at Newberg Newberg, OregonNewberg HS
JV only Tualatin @ Century HillsboroCentury HS
La Pine vs Sisters, Sweet Home & Elmira LaPineLaPine HS
Lake Oswego @ Lakeridge Lake OswegoLakeridge HS
Lebanon @ Dallas DallasDallas
Milwaukie @ Liberty HillsboroLiberty HS
N. Marion vs Gladstone North Marion OregonN. Marion HS
North Eugene & Lowell @ Springfield SpringfieldSilke Field
North Salem @ South Salem SalemSouth Salem
Oregon City @ Clackamas ClackamasClackamas HS
Phoenix, Mazama, Hidden Valley @ North Valley Grants PassNorth Valley HS
Redmond vs Crook County Redmond, ORRedmond HS
Rex Putnam @ St. Helens St. Helens, ORSt. Helens HS
South Albany JV, Crescent Valley JV, Woodburn JV@ ... AlbanyWest Albany
South Medford @ Ashland AshlandAshland HS
Sprague vs. McKay SalemSprague
Sunset @ Lincoln PortlandLincoln HS
Tri-Valley Three Way LaSalle/Estacada @ Molalla ORHeckard Field
West Salem @ McNary KeizerMcNary
Westview @ Beaverton BeavertonBeaverton HS
Woodburn @ Crescent Valley CorvallisCrescent Valley HS
WWVA 2 Dist 9 1B /2B MILTON FREEWATERSchockman Field
Thursday, April 26
Banks at Seaside SeasideSeaside HS
Buckaroo 1A Rounduup St. Paul, ORSt. Paul HS
Creswell & Santiam Christian @ Salem Academy Salem Salem Academy HS
ICUE ElginElgin HS
Junction City @ Cottage Grove Cottage GroveCottage Grove HS
Monroe, Reedsport @ Crow CrowCrow
Mountain West Meet MapletonMapleton
NWL Meet - Vernonia host PortlandPortland Christian
Oakridge @ Oakland OaklandOakland
PacWest @ Chemawa SalemChemawa HS
PacWest@Pleasant Hill Pleasant HillPleasant Hill
Parkrose @ Sandy SandySandy
PIL JV/Frosh Classic PortlandWilson HS
Tillamook @ Astoria AstoriaAstoria HS
Wilsonville @ Sherwood SherwoodSherwood HS
WVL at Colton ColtonColton
WVL at Willamina SheridanSheridan HS
YC at Scappoose ScappooseScappoose HS
Friday, April 27
Baker Relay Meet Baker CityBaker HS
Bob Newland Frosh/Soph Classic MedfordSouth Medford HS
Central Coast Invitational Florence, OregonSiuslaw HS
DD Invite Portland, ORDavid Douglas HS
Elden Kellar Invitational HillsboroHare Field
Pendleton @ Hermiston HermistonArmand Larive MS
Vale Relays (Full) Vale, OregonVale HS
Saturday, April 28
48th Centennial Invitational GreshamCentennial HS
6th Annual Pepsi Invitational UnionUnion Athletic Complex
Bowerman Classic CondonCondon/Wheeler
First Annual Pappas Invitational GlendaleGlendale, OR
Meet of Champions SalemWillamette University
Portland Christian Invitational PortlandPortland Christian
Sterling Bank Invitational Klamath FallsOregon Institute of Techn...
Summit Invitational Bend, OregonSummit HS
Monday, April 30
Clackamas at Lake Oswego JV only Lake Oswego Lake Oswego HS
Elgin Field Day ElginEHS
May
Tuesday, May 1
Bandon Invitational BandonBandon HS
BHHS Twighlight BrookingsBHHS HS
Grants Pass @ South Medford MedfordSMHS
Marshfield, North Eugene @ Churchill EugeneChurchill
PacWest JV Harrisburg, OregonHarrisburg HS
SCL Hybrid (3a/2a) League Championships Rogue RiverGale Field
The JZ Classic NewportNewport HS
TRC JV Invitational StaytonRegis HS
Wednesday, May 2
Aloha @ Jesuit portlandJesuit
Ashland @ Roseburg RoseburgRoseburg HS
Beaverton @ Southridge BeavertonSouthridge HS
CC Senior Meet vs Culver & Grant Union PrinevilleWard Rhoden Stadium
Century @ Hillsboro HillsboroHare Field
Clackamas @ Canby CanbyCanby
David Douglas & Reynolds, CENTRAL CATHOLIC-Host at... PortlandDavid Douglas HS
Eagle Point @ Crater Central PointCrater
Franklin/Cascade @ Cleveland PortlandCleveland
Glencoe/Dayton at McMinnville McMinnvilleMcMinnville HS
Grants Pass @South Medford MedfordSMHS
Henley, Mazama @ Klamath Union Klamath FallsModoc Field
Jefferson @ Wilson PortlandWilsonq
Lebanon @ Crescent Valley CorvallisCrescent Valley HS
Liberty @ Sandy SandySandy HS
Madison PortlandMarshall
McNary @ North Salem Salem North Salem HS
Mountain View vs. Bend BendMountain View
Mountain West Open Blue RiverAaron and Marie Jones Com...
Newberg @ Forest Grove Forest GroveForest Grove HS
Novice City Meet: Barlow & Centennial @ Gresham GreshamGresham HS
Rex Putnam @ Wilsonville WilsonvilleWilsonville
Silverton @ West Albany Albany, OregonWest Albany
South Albany at Corvallis CorvallisCorvallis
South Salem @ McKay SalemMcKay
Sprague @ West Salem SalemWest Salem
Springfield, Siuslaw @ Marist EugeneMarist HS
St. Helens @ Sherwood Sherwood, ORSherwood HS
Summit, O.City, Redmond Dbl. Dual Redmond, ORRedmond HS
Sweet Home Sweet HomeSweet Home HS
Taft Invitational OregonLincoln City
Thurston @ Sheldon EugeneSheldon HS
Trivalley Three Way Molalla/Gladstone @ LaSalle MilwaukieLaSalle HS
Tualatin at Tigard TigardTigard HS
Valley Catholic 4-Way (Clat, DLSN, Rain) BeavertonValley Catholic HS
Warrenton 4-Way WarrentonWarrenton Grade School
West Linn at Lake Oswego Lake OswegoLake Oswego HS
Westview @ Lincoln PortlandLincoln
Willamette at South Eugene EugeneSouth Eugene
Woodburn @ Dallas DallasDallas
YC vs. Banks YamhillYamhill Carlton HS
Thursday, May 3
Astoria vs Seaside SeasideSeaside HS
David Douglas & Central Catholic @ Reynolds - JV O... TroutdaleReynolds HS
La Grande vs. Baker JV Dual Baker City, ORBaker HS
NWL meet CloverdaleNestucca
Scappoose vs Tillamook TillamookTillamook HS
TriValley Three Way Estacada, NM and Madras EstacadaEstacada
WVL Gervais @ Chemawa SalemChemawa Indian School
Friday, May 4
Cotton Invite PortlandGrant Bowl
Dean Nice Invitational GreshamGresham HS
High Desert League Meet HarperHarper
Jo-High Invite JosephJoseph
JV Basin Invitational Klamath Falls, ORModoc Field
Mustang Invitational Heppner, OregonHeppner HS
Nike/Jesuit Twilight Relays Portland, ORJesuit HS
Oakland Twilight SutherlinSutherlin HS
Open Door JV Inter-squad Portland, ORReynolds HS
Rob Allen Invitational LebanonLHS
Stayton Twilight Stayton OregonStayton HS
Toledo Twilight ToledoToledo HS
TRC Twilight Meet Mt. AngelKennedy HS
Saturday, May 5
Big Sky Invitational ArlingtonArlington HS
Dick Baker Invitational Gladstone OregonGladstone HS
Gilchrist Small Schools Invitational Gilchrist Bennett Field
Grants Pass Rotary Invitational Track and Field Me... Grants PassGrants Pass HS
Heinz Invitational Ontario, OregonOntario HS
Lakeview Invitational Lakeview, OregonLakeview HS
PLS 1A Track Classic PortlandPortland Christian School
Monday, May 7
TriValley LaSalle/Madras@Molalla MolallaHeckard Field
Tuesday, May 8
City Meet: Barlow & Gresham @ Centennial GreshamCentennial HS
Farwest League JV Meet @ NB North BendFrank Shriver Field - NBH...
Grant/Clackamas at Lake Oswego Lake OswegoLake Oswego HS
Marshfield @ Willamette EugeneWillamette
Philomath & Newport @ Central IndependenceCentral HS
PIL JV/Frosh District Prelims PortlandMarshall HS
Sky-Em JV District Meet Cottage Grove Cottage Grove HS
Springfield & Churchill @ Sheldon EugeneSheldon HS
Taft/Stayton @ Cascade Turner ORCascade
West Linn @ Canby CanbyCanby HS
Wednesday, May 9
Cleveland, Roosevelt, Benson @ Wilson PortlandWilson
CO JV Championships Bend, ORMountain View
Crescent Valley @ Dallas DallasDallas
Hillsboro, Newberg, Tigard at McMinnville McMinnvilleMcMinnville HS
Jefferson, Franklin & Madison @ Marshall Varsity O... PortlandMarshall
Jesuit @ Sunset BeavertonSunset HS
Lakeridge @ Oregon City Oregon CityOC Pioneer Memorial Stadi...
Lincoln @ Aloha BeavertonAloha HS
McKay @ West Salem SalemWest Salem
Parkrose, Milwaukie, Putnam @ Wilsonville WilsonvilleWilsonville HS
Sherwood, Liberty, Sandy @ St. Helens St. HelensSt. Helens HS
Skyline JV District Klamath FallsHenley HS
South Albany @ Lebanon LebanonLebanon HS
South Eugene @ Marist EugeneMarist HS
South Medford @ Crater Central PointCrater HS
South Salem @ McNary KeizerMcNary
Southridge @ Westview BeavertonWestview HS
Sprague vs. North Salem & Sweet Home SalemSprague
Thurston @ North Eugene EugeneNorth Eugene HS
TriValley Gladston, NM and Estacada GladstoneGladstone
Tualatin, Century, F.G. at Glencoe HillsboroGlencoe HS
West Albany at Corvallis CorvallisCHS
Woodburn @ Silverton Silverton, OregonSilverton HS
Thursday, May 10
Ashland @ Eagle Point Eagle PointEagle Point
Astoria @ Banks BanksBanks HS
IMC Championships Bend, ORBend HS
JV/Frosh District Finals PortlandMarshall HS
MHC Novice District Meet GreshamCentennial HS
PacWest Districts SalemSprague HS
Seaside at Scappoose ScappooseScappoose HS
Tillamook at Yamhiil-Carlton/Gaston YamhillYamhill-Carlton HS
Friday, May 11
1A-1 & 2A-1 District Meet Day 1 PortlandPortland Christian
2A District 1 Meet Day 1 ReedsportReedsport
Baker Invite Baker CityBaker HS
Blue Mountain Conference Championships UnionUnion Athletic Complex
Central Invitational IndependenceCentral HS
CRC Last Chance Meet Hood RiverHood River Valley HS
CVC JV District Meet KeizerMcNary
E. O. L. District Meet Day 1 NyssaNyssa Oregon
Lewis & Clark League Districts Day 1 PortlandCatlin Gabel HS
Metro League JV Districts BeavertonBeaverton HS
MWC JV District Meet LebanonLebanon HS
MWL JV Districts Coos BayMarshfield HS
NWOC Novice District Meet MilwaukiePutnam HS
Pacific Conference Novice Meet TualatinTualatin HS
Sheldon, SE, Thurston JV Meet SpringfieldThurston HS
Special District 1 (3a) Regional Championships GlideGlide HS
TRC District Meet Day 1 Junction CityJunction City HS
TRL JV District Meet Lake OswegoLake Oswego HS
Wally Ciochetti Invitational Cottage GroveCottage Grove HS
WVL 3A-2 District Track Meet Day 1 DaytonDatyon HS
Saturday, May 12
1A District 4 District Meet Baker CityBaker HS
1A-1 & 2A-1 District Meet Day 2 PortlandPortland Christian
1A-2 & 2A-2 District Championships Grants PassGrants Pass HS
2A District 1 Meet Day 2 ReedsportReedsport
Big Sky 1A District Championships MoroSherman Co. Jr/Sr High
E. O. L. District Meet Day 2 NyssaNyssa Oregon
Lewis & Clark League Districts Day 2 PortlandCatlin Gabel HS
Mtn. West 1A District Championship Blue RiverAaron & Marie Jones Commu...
PacWest District SalemSprague HS
Southern Oregon Hybrid JV District Meet AshlandAshland HS
Special District 1 (3a) Regional Championships GlideGlide HS
TRC District Meet Day 2 Junction CityJunction City HS
WVL 3A-2 District Track Meet Day 2 DaytonDayton HS
Monday, May 14
Cowapa JV District SeasideSeaside HS
Oregon West JV District Meet TurnerCascade
TriValley JV Districts AuroraN Marion HS
Tuesday, May 15
Jewell Post District Jewell, ORJewell HS
Mt. Hood Conference Championships Day 1 PortlandDavid Douglas HS
Wednesday, May 16
Metro League Championships - Day 1 BeavertonWestview HS
Mid-Willamette Conference Meet Day 1 SalemWillamette University
Midwestern League Championships SpringfieldSilke Field
Mt. Hood Conference Championships Day 2 PortlandDavid Douglas HS
PIL 5A District Championship Prelims PortlandCleveland HS
Special Dist 6-6A Championships-Day 1 SalemMcNary HS
Thursday, May 17
6A District 1 Championships Day 1 SpringfieldThurston HS
Cowapa League District Meet Day 1 ScappooseScappoose HS
Mid-Willamette Conference Meet Day 2 SalemWillamette University
NWOC Conference Championships MilwaukieMilwaukie HS
Pacific District Meet Day 1 HillsboroHare Field
PIL 5A District Championship Finals PortlandCleveland HS
Sky-Em League Championships Sweet HomeSweet Home HS
Skyline Conference Championship Klamath FallsOregon Institute of Techn...
Three Rivers League Championships Day 1 Oregon CityOC Pioneer Memorial Stadi...
Friday, May 18
5A Columbia River Conference District Championship... Pendleton, ORPendleton HS
5A Special District 1 Championships BendBend HS
Cowapa League District Meet Day 2 ScappooseScappoose HS
Far West League District Championships WinstonDouglas HS
GOL District La GrandeEastern Oregon U.
Metro League Championships - Day 2 BeavertonWestview HS
NWOC Conference Championships MilwaukieMilwaukie HS
Oregon West Championships Independence, OregonCentral HS
OSAA 2A State Championships - Day 1 MonmouthWestern Oregon University
OSAA 3A State Championships - Day 1 MonmouthWestern Oregon University
Pacific District Meet Day 2 HillsboroHare Field
Special Dist 6-6A Championships-Day 2 SalemMcNary HS
Three Rivers League Championships Day 2 Oregon CityOC Pioneer Memorial Stadi...
Tri-Valley Districts MolallaHeckard Field
Saturday, May 19
6A District 1 Championships Day 2 SpringfieldThurston HS
5A Columbia River Conference District Championship... Pendleton, ORPendleton HS
5A Special District 1 Championships BendBend HS
Far West League District Championships Day 2 WinstonDouglas HS
GOL District La GrandeEastern Oregon U.
Junior Olympic Developmental Meet @ Barlow GreshamSam Barlow HS
Oregon West Championships Independence, OregonCentral HS
OSAA 1A State Championships - Day 2 MonmouthWestern Oregon University
OSAA 2A State Championships - Day 2 MonmouthWestern Oregon University
OSAA 3A State Championships - Day 2 MonmouthWestern Oregon University
Sky-Em League Champioships Sweet HomeSweet Home HS
Skyline Conference Championship Klamath FallsOregon Institute of Techn...
Tri-Valley Districts MolallaHeckard Field
Wednesday, May 23
29th Annual Nestucca Decathlon CloverdaleNestucca HS
Jesuit Last Chance PortlandJesuit High
Thursday, May 24
Nestucca Decathlon Day 2 CloverdaleNestucca HS
Friday, May 25
OSAA 4A State Championships - Day 1 EugeneHayward Field
OSAA 5A State Championships - Day 1 Eugene Hayward Field
OSAA 6A State Championships - Day 1 EugeneHayward Field
Saturday, May 26
OSAA 4A State Championships - Day 2 EugeneHayward Field
OSAA 5A State Championships - Day 2 EugeneHayward Field
OSAA 6A State Championships - Day 2 EugeneHayward Field
Tuesday, May 29
THS Decathlon/Heptathlon TillamookTillamook HS
Wednesday, May 30
THS Decathlon/Heptathlon TillamookTillamook HS
June
Friday, June 1
CO Deca/Heptathlon Championships Day 1 RedmondRedmond HS
Saturday, June 2
BorderDuel Track Classic - OR PortlandLewis & Clark College
Jumps/Throws Meet TurnerCascade
Thursday, June 7
Host Thurston Middle School SpringfieldThurston HS
Saturday, June 9
Bruin Multi's Day 1 (Open) GreshamSam Barlow HS
Portland Track Festival - Open (HS, MS, Club, Collegiate, UnA) PortlandLewis and Clark College
Sunday, June 10
Bruin Multi's Day 2 (Open) GreshamSam Barlow HS
Wednesday, June 13
Corvallis All-Comers Track Meet (HS, MS, Club, Collegiate, UnA) CorvallisCorvallis HS
Saturday, June 16
USATF Junior Olympic Oregon Association Championsh... SalemWillamette University
Monday, June 18
Oregon JO State Decathlon Championships Salem, ORWillamette Univ
Tuesday, June 19
Oregon JO State Decathlon Championship SalemWillamette University
Saturday, June 23
USA Olympic Trials Eugene, ORHayward Field
Sunday, June 24
Junior Olympic State Meet Salem OregonWillamette University
Monday, June 25
USA Olympic Trials Eugene, ORHayward Field
Tuesday, June 26
USA Olympic Trials EugeneHayward Field
Wednesday, June 27
Corvallis All-Comers Track Meet (HS, MS, Club, Collegiate, UnA) CorvallisCorvallis HS
July
Thursday, July 5
USATF Junior Olympic Regional Championships Bend, OregonSummit HS
Friday, July 6
USATF Junior Olympic Regional Championships Bend, OregonSummit HS
Saturday, July 7
State Games of Oregon - Day 1 GreshamMHCC
USATF Junior Olympic Regional Championships Bend, OregonSummit HS
Sunday, July 8
State Games of Oregon - Day 2 GreshamMHCC
USATF Junior Olympic Regional Championships Bend, OregonSummit HS
Wednesday, July 11
Corvallis All-Comers Track Meet (HS, MS, Club, Collegiate, UnA) CorvallisCorvallis HS
Thursday, July 12
OTC All Comers EugeneU of O
Friday, July 13
Newport Hep/Dec (Friday and Saturday) NewportNewport High Schoo
Saturday, July 14
Track City Classic EugeneHayward Field
Sunday, July 15
Track City Classic Day 2 EugeneHayward Field
Tuesday, July 17
Y-C All-Comers YamhillYC HS
Thursday, July 19
All Comers EugeneHayward Field
Tuesday, July 24
Y-C All Comers Track Meet YamhillYC HS
Thursday, July 26
OTC All Comers EugeneHayward Field
Friday, July 27
USATF Junior Olympic National Championships Baltimore, MDMorgan State University
Saturday, July 28
USATF Junior Olympic National Championships Baltimore, MDMorgan State University
August
Thursday, August 2
UO All commers EugeneHayward Field
Saturday, August 11
High Dessert Classic BendSummit HS
Saturday, August 25
Summer's End Multi Trial OregonStayton

Icon Key:
- Locked
- Locked, but requests allowed
- Attendance Accepted
- Attendance Unconfirmed
- Attendance Denied
- Pending Invite (waiting for you to accept)
- Invite Requested by You

Key to the circles:

Less than 10 teams
Less than 20 teams
Less than 30 teams

30 or more teams

% of teams with results