Team Results Management

Meet Info

Highlighter is active, an entry to highlight.

100 Meters  Varsity - Finals

1.8Jon Ehde11.41aLuverne
2.11Tyler Evans11.74aPipestone Area
3.9Jack Thony11.83aFulda
4.10Aaron Kozlowski11.86aPipestone Area
5.11Austin Lyons11.89aAdrian
6.10Brady Vaughn12.23aHills Beaver Creek
7.9Brett Krosschell12.33aSouthwest Mn Christian
8.11Cody Reckamp12.44aAdrian
9.9Dalton Bass12.51aHills Beaver Creek
10.11Josh Groeneweg12.58aPipestone Area
11.10Caleb Schroer12.85aHills Beaver Creek
12.11Spencer Wieneke12.88aAdrian
13.11Till Koster12.93aMurray County Central
14.10Kyle Sturges12.93aMurray County Central
15.9Mason Trejo12.95aFulda
16.9Zach Holt13.19aFulda
17.9Darrion Jones13.24aLuverne
18.10Brice Keeler13.40aMurray County Central
10Justin DeGrootNTLuverne
 

100 Meters - Relay Split  Varsity - Finals

9Spencer Kiers11.65aSouthwest Mn Christian
12Corey Vis12.32aSouthwest Mn Christian
12Aaron Spronk12.47aSouthwest Mn Christian
9Brett Krosschell12.74aSouthwest Mn Christian
 

200 Meters  Varsity - Finals

1.12Greg Muller22.51aLuverne
2.11Casey Kooiker22.83aPipestone Area
3.12Colin Cooper22.93aPipestone Area
4.12Derek Petersen24.03aLuverne
5.11Brock Bullerman24.41aAdrian
6.11Isaac Harmsen24.46aMurray County Central
7.9Brett Krosschell24.98aSouthwest Mn Christian
8.12Michael Merrill25.18aPipestone Area
9.10Taylor Leuthold25.45aHills Beaver Creek
10.11Dan Albertson25.51aAdrian
11.11Till Koster26.06aMurray County Central
12.10Jordan Larson26.07aHills Beaver Creek
13.9Mason Trejo26.19aFulda
14.10Caleb Schroer26.21aHills Beaver Creek
15.11Peter Debrody27.11aAdrian
16.9Darrion Jones27.41aLuverne
17.9Zach Holt27.43aFulda
18.10Mic Holinka28.07aFulda
11Travis Vander WoudeNTSouthwest Mn Christian
10Kyle SturgesNTMurray County Central
 

200 Meters - Relay Split  Varsity - Finals

11Tim Van Bockel24.29aSouthwest Mn Christian
9Spencer Kiers24.48aSouthwest Mn Christian
11Travis Vander Woude25.00aSouthwest Mn Christian
11Ryan Stroeh25.40aSouthwest Mn Christian
 

400 Meters  Varsity - Finals

1.11Tim Van Bockel55.20aSouthwest Mn Christian
2.11Troy Mead56.18aPipestone Area
3.12Nate Fremstad56.46aFulda
4.10Brady Vaughn56.86aHills Beaver Creek
5.-Cody Sengsovang57.63aAdrian
6.11Dan Albertson59.17aAdrian
7.9Andy Oakland59.47aFulda
8.8Dylan Gehrke59.56aHills Beaver Creek
9.11Jordan Ellefson1:00.21aPipestone Area
10.8Tyler Scotting1:01.52aMurray County Central
11.11Spencer Wieneke1:01.59aAdrian
12.12Dennis Koster1:04.60aFulda
13.10Brice Keeler1:05.91aMurray County Central
14.9Darrion Jones1:09.53aLuverne
10Davis VanderWalNTMurray County Central
10Dalton HuismanNTHills Beaver Creek
 

400 Meters - Relay Split  Varsity - Finals

11Tim Van Bockel53.43aSouthwest Mn Christian
12Steven Talsma54.26aSouthwest Mn Christian
11Travis Vander Woude55.95aSouthwest Mn Christian
11Ryan Stroeh56.19aSouthwest Mn Christian
 

800 Meters  Varsity - Finals

1.11Griffin Veldhuizen2:08.09aPipestone Area
2.11Schuyler Canfield2:09.31aMurray County Central
3.10Luke Werner2:10.26aHills Beaver Creek
4.12Davonta Maine2:11.41aLuverne
5.9Klint Knutson2:16.09aSouthwest Mn Christian
6.9John Getting2:16.37aFulda
7.9Sawyer Pals2:17.27aPipestone Area
8.10Blake Olsen2:18.89aPipestone Area
9.-Cody Sengsovang2:20.09aAdrian
10.9Justin Kerkhove-Brandt2:20.17aHills Beaver Creek
11.10Taylor Reese2:22.79aHills Beaver Creek
12.9Brock Baumgarn2:24.47aFulda
13.11Shane Granum2:27.51aMurray County Central
14.9Justin Bakke2:35.49aFulda
10Tony SechserDNSMurray County Central
9Manny OlsonDNSLuverne
 

800 Meters - Relay Split  Varsity - Finals

12Corey Vis2:11.02aSouthwest Mn Christian
11Ryan Stroeh2:13.24aSouthwest Mn Christian
9Klint Knutson2:17.44aSouthwest Mn Christian
12Aaron Spronk2:17.88aSouthwest Mn Christian
 

1600 Meters  Varsity - Finals

1.12Jordan Pater4:47.45aAdrian
2.9John Getting4:48.47aFulda
3.12Justin Feit5:04.37aAdrian
4.11Cody Tinklenberg5:12.80aSouthwest Mn Christian
5.10Landon Hazelton5:18.67aPipestone Area
6.9Tylan Vanderwal5:23.21aPipestone Area
7.10Alex Solheim5:24.93aMurray County Central
8.9Matt Hammersma5:28.04aPipestone Area
9.7Payton Stemper5:35.60aLuverne
10.7Drew Weis5:35.67aLuverne
11.11Chad Lubben5:44.48aSouthwest Mn Christian
12.10Tony Sechser5:52.25aMurray County Central
13.-Breven Jasper5:59.68aSouthwest Mn Christian
14.9Michael VanderWal6:10.79aMurray County Central
15.12Carl Richter6:14.16aFulda
16.9Ryan Schumacher6:15.69aFulda
 

3200 Meters  Varsity - Finals

1.12Jordan Pater10:51.51aAdrian
2.12Corey Vis11:04.00aSouthwest Mn Christian
3.10Jase Pater11:15.82aAdrian
4.12Justin Feit11:31.33aAdrian
5.12Aaron Spronk11:42.91aSouthwest Mn Christian
6.11Joey Erickson11:46.65aMurray County Central
7.11Cody Tinklenberg11:54.91aSouthwest Mn Christian
8.9Matt Hammersma12:26.45aPipestone Area
9.11Shane Granum13:07.71aMurray County Central
10.9Cole Dierks13:11.42aFulda
9Andrew AppelDNSFulda
 

110m Hurdles - 39"  Varsity - Finals

1.11Gathin Veldhuizen15.62aPipestone Area
2.12Steven Talsma15.67aSouthwest Mn Christian
3.12Shandon Jones15.98aPipestone Area
4.12Jalen Getting16.18aFulda
5.12Shane Kramer16.42aLuverne
6.12Trevor Gruis17.70aHills Beaver Creek
7.10Daniel Muller17.72aLuverne
8.11Heath VanWyhe17.73aHills Beaver Creek
9.9Max Whitehead19.35aMurray County Central
10.10Joey Robinson19.37aMurray County Central
11.8Tyler Scotting19.70aMurray County Central
12.9Austin LaFollette20.27aHills Beaver Creek
9Kole KramerNTFulda
 

300m Hurdles - 36"  Varsity - Finals

1.12Greg Muller40.99aLuverne
2.11Gathin Veldhuizen41.20aPipestone Area
3.12Shandon Jones42.14aPipestone Area
4.12Steven Talsma42.57aSouthwest Mn Christian
5.11Heath VanWyhe43.21aHills Beaver Creek
6.12Shane Kramer44.27aLuverne
7.12Trevor Gruis45.33aHills Beaver Creek
8.10Daniel Muller46.69aLuverne
9.9Spencer Kiers48.21aSouthwest Mn Christian
10.9Austin LaFollette50.20aHills Beaver Creek
11.10Joey Robinson50.73aMurray County Central
12.12Alex Maldonado51.71aAdrian
13.9Kole Kramer57.10aFulda
9Max WhiteheadNTMurray County Central
9Zach HoltNTFulda
 

4x100 Relay  Varsity - Finals

1.-Colin Cooper
Tyler Evans
Aaron Kozlowski
Shandon Jones
45.51aPipestone Area
2.-Jack Thony
Devin Kuehne
Alex Getting
Jalen Getting
46.53aFulda
3.-Ethan Rust
Derek Petersen
Shane Kramer
Jon Ehde
46.73aLuverne
4.-Tony Reisdorfer
Cody Reckamp
Brock Bullerman
Austin Lyons
46.76aAdrian
5.-Max Wasberg
Devin Ryan
Isaac Harmsen
Zach Leebens
47.51aMurray County Central
6.-Brady Vaughn
Cory Tilstra
Colton Bass
Karic Wiertzema
47.56aHills Beaver Creek
7.-Brett Krosschell
Spencer Kiers
Corey Vis
Aaron Spronk
49.45aSouthwest Mn Christian
 

4x200 Relay  Varsity - Finals

1.-Colin Cooper
Tyler Evans
Casey Kooiker
Aaron Kozlowski
1:32.84aPipestone Area
2.-Ethan Rust
Derek Petersen
Jon Ehde
Greg Muller
1:33.23aLuverne
3.-Jack Thony
Max Dibble
Clarke Hein
Alex Getting
1:38.23aFulda
4.-Max Wasberg
Devin Ryan
Isaac Harmsen
Zach Leebens
1:38.70aMurray County Central
5.-Travis Vander Woude
Spencer Kiers
Ryan Stroeh
Tim Van Bockel
1:39.15aSouthwest Mn Christian
6.-Taylor Leuthold
Karic Wiertzema
Cory Tilstra
Colton Bass
1:39.87aHills Beaver Creek
-Austin Lyons
Peter Debrody
Brock Bullerman
Tony Reisdorfer
DQAdrian
 

4x400 Relay  Varsity - Finals

1.-Casey Kooiker
Troy Mead
Griffin Veldhuizen
Gathin Veldhuizen
3:34.25aPipestone Area
2.-Jalen Getting
Nate Fremstad
Max Dibble
Alex Getting
3:39.06aFulda
3.-Travis Vander Woude
Ryan Stroeh
Tim Van Bockel
Steven Talsma
3:40.01aSouthwest Mn Christian
4.-Max Wasberg
Devin Ryan
Kyle Thomson
Schuyler Canfield
3:43.01aMurray County Central
5.-Heath VanWyhe
Cory Tilstra
Luke Werner
Dalton Huisman
3:49.10aHills Beaver Creek
6.-Tony Reisdorfer
Spencer Wieneke
Cody Sengsovang
Dan Albertson
4:01.11aAdrian
 

4x800 Relay  Varsity - Finals

1.-Corey Vis
Aaron Spronk
Ryan Stroeh
Klint Knutson
9:00.60aSouthwest Mn Christian
-Luke Werner
Tyler Jacobs
Jordan Larson
Dalton Huisman
9:01.57aHills Beaver Creek
2.-Griffin Veldhuizen
Tylan Vanderwal
Landon Hazelton
Sawyer Pals
9:30.07aPipestone Area
3.-Schuyler Canfield
Alex Solheim
Kyle Thomson
Joey Erickson
9:30.10aMurray County Central
4.-Andy Oakland
Matt Appel
Andrew Appel
Brock Baumgarn
10:08.89aFulda
 

Shot Put - 12lb  Varsity - Finals

1.12Trevor DeBates44-04.00Pipestone Area
2.12Matt Beek42-01.50Murray County Central
3.9Tanner Nepp40-09.00Murray County Central
4.10Max Dibble40-02.00Fulda
5.10Aaron Tiesler39-01.00Fulda
6.12Cody Thomssen38-01.00Pipestone Area
6.10Sam Beech38-01.00Murray County Central
8.12Connor Haken37-09.50Adrian
9.11Joe Streeter37-03.00Hills Beaver Creek
10.8Jon Ehde36-10.00Luverne
11.8Cody Rofshus36-07.00Luverne
12.9Caleb Esselink36-03.50Southwest Mn Christian
13.8Dillon John36-02.00Adrian
14.10Keegan Schoenfelder34-09.00Luverne
15.11Nathan Fransman32-10.50Hills Beaver Creek
16.11Gage Sammons32-08.00Hills Beaver Creek
17.9Kyle Viland30-02.00Pipestone Area
18.9Todd Peterson28-08.50Fulda
19.10Zach Albertson27-11.00Adrian
 

Discus - 1.6kg  Varsity - Finals

1.12Trevor DeBates129-06Pipestone Area
2.10Max Dibble122-05Fulda
3.12Matt Beek115-09Murray County Central
4.9Tanner Nepp115-00Murray County Central
5.10Aaron Kozlowski113-03Pipestone Area
6.10Aaron Tiesler109-10Fulda
7.12Connor Haken108-08Adrian
8.10Sam Beech107-03Murray County Central
9.9Brock Baumgarn103-06Fulda
10.8Dillon John101-06Adrian
11.9Caleb Esselink100-07Southwest Mn Christian
12.8Cody Rofshus94-02Luverne
13.11Gage Sammons90-02Hills Beaver Creek
14.11Nathan Fransman89-06Hills Beaver Creek
15.10Keegan Schoenfelder88-04Luverne
16.11Joe Streeter83-02Hills Beaver Creek
17.11Ryan Stroeh80-08Southwest Mn Christian
18.12Cody Thomssen78-10Pipestone Area
19.8Dawson White70-00Adrian
 

High Jump  Varsity - Finals

1.12Trevor Gruis5-10.00Hills Beaver Creek
2.10Casey Schilling5-08.00Hills Beaver Creek
3.12Michael Merrill5-08.00Pipestone Area
4.12Alex Getting5-06.00Fulda
5.12Jalen Getting5-06.00Fulda
6.10Daniel Muller5-06.00Luverne
7.9Tanner Nepp5-00.00Murray County Central
8.9Justin Kerkhove-Brandt5-00.00Hills Beaver Creek
9.10Kyle Sturges5-00.00Murray County Central
12Davonta MaineNHLuverne
10Joey RobinsonNHMurray County Central
9Matt ThierNHFulda
 

Pole Vault  Varsity - Finals

1.10Kyle Kirlin12-00.00Fulda
2.12Alex Peterson11-00.00Murray County Central
3.12Steven Talsma11-00.00Southwest Mn Christian
4.10Daniel Muller10-06.00Luverne
5.9Brock Burchill10-00.00Fulda
6.11Cole Sinnamon9-06.00Fulda
7.12Colton Bass9-00.00Hills Beaver Creek
8.11Joey Erickson8-06.00Murray County Central
9.9John Luze7-06.00Hills Beaver Creek
10.9Manny Olson7-06.00Luverne
9Klint KnutsonDNSSouthwest Mn Christian
 

Long Jump  Varsity - Finals

1.12Shandon Jones20-11.25Pipestone Area
2.12Devin Kuehne19-09.50Fulda
3.11Gathin Veldhuizen19-08.50Pipestone Area
4.11Travis Vander Woude19-05.25Southwest Mn Christian
5.12Colton Bass18-00.25Hills Beaver Creek
6.11Cody Reckamp18-00.25Adrian
7.9Sawyer Pals17-11.00Pipestone Area
8.10Casey Schilling16-02.00Hills Beaver Creek
9.10Jeremy Runge15-10.50Fulda
10.8Bobby Rogers14-07.00Luverne
11.10Brice Keeler14-05.75Murray County Central
12.10Joey Robinson14-05.25Murray County Central
13.-Cody Sengsovang14-02.25Adrian
14.9Josh Ramerth13-04.75Fulda
11Tony ReisdorferDNSAdrian
8Dylan GehrkeNDHills Beaver Creek
 

Triple Jump  Varsity - Finals

1.12Devin Kuehne43-06.50Fulda
2.12Shane Kramer40-01.50Luverne
3.10Casey Schilling38-00.50Hills Beaver Creek
4.10Dalton Huisman37-05.75Hills Beaver Creek
5.11Griffin Veldhuizen37-02.25Pipestone Area
6.11Cory Tilstra36-09.50Hills Beaver Creek
7.11Schuyler Canfield36-04.25Murray County Central
8.9Sawyer Pals36-01.75Pipestone Area
9.10Clarke Hein35-02.50Fulda
10.10Kyle Sturges34-03.25Murray County Central
11.11Dan Albertson33-08.75Adrian
12.8Bobby Rogers31-07.50Luverne
13.12Alex Maldonado31-04.50Adrian
14.9Josh Ramerth30-05.25Fulda
 

Meet Schedule

Track Finals
V4x800 Relay
V110m Hurdles
V100 Meters
V4x200 Relay
V1600 Meters
V4x100 Relay
V400 Meters
V300m Hurdles
V800 Meters
V200 Meters
V3200 Meters
V4x400 Relay
Field Finals
VLong Jump
VTriple Jump
VHigh Jump
VPole Vault
VShot Put
VDiscus
Track Finals
V4x800 Relay
V100m Hurdles
V100 Meters
V4x200 Relay
V1600 Meters
V4x100 Relay
V400 Meters
V300m Hurdles
V800 Meters
V200 Meters
V3200 Meters
V4x400 Relay
Field Finals
VLong Jump
VTriple Jump
VHigh Jump
VPole Vault
VShot Put
VDiscus