Team Results Management

Meet Info

Highlighter is active, an entry to highlight.

100 Meters  Varsity - Finals

1.12Chaz Mitchell11.16aBryan Station
2.11Bo Brooks11.19aHenry Clay Senior
3.12Johnathon Diliberto11.22aTates Creek
4.12Damon Boggs11.26aTates Creek
5.11Marlon Johnson11.39aLafayette
6.12Travis Wilson11.51aBryan Station
7.11Chris Montoya11.55aScott County
8.12Thad Johnson11.70aPaul Laurence Dunbar
9.12Blake Sears11.71aScott County
10.12Tyrelle Johnson11.85aHenry Clay Senior
11.12Michael Hunter12.17aPaul Laurence Dunbar
12.10Brandon Campbell12.20aWoodford County
13.12Ross Morgan12.27aAnderson County
14.12Randy Watercutter12.79aWoodford County
15.10Blake Curtsinger13.05aAnderson County
 

200 Meters  Varsity - Finals

1.10Brandon Nichols21.98aHenry Clay Senior
2.12Chaz Mitchell22.49aBryan Station
3.12Johnathon Diliberto22.67aTates Creek
4.11Blake Green22.83aHenry Clay Senior
5.11Marlon Johnson23.05aLafayette
6.12Damon Boggs23.07aTates Creek
7.12Travis Wilson23.53aBryan Station
8.10Derek Campbell23.63aWoodford County
9.11Chris Montoya23.87aScott County
10.11Jayson Barnes24.11aAnderson County
11.9Ryan McGregor24.16aAnderson County
12.12Coree Mays25.07aScott County
13.10Brandon Campbell25.43aWoodford County
14.10Myles Pressley25.90aPaul Laurence Dunbar
12Michael HunterDNSPaul Laurence Dunbar
 

400 Meters  Varsity - Finals

1.10Brandon Nichols47.69aHenry Clay Senior
2.11Blake Green49.05aHenry Clay Senior
3.12Najee Calderon50.62aBryan Station
4.12Devin Turner51.73aTates Creek
5.11Donte Richards51.90aBryan Station
6.9Ryan McGregor53.71aAnderson County
7.12Samuel Reihmer54.51aScott County
8.11Clark Grubb54.81aLafayette
9.10Brad Smith55.61aScott County
10.11Jayson Barnes58.89aAnderson County
11.12Nick Green1:10.13aWoodford County
11Miles KilgoreDNSLafayette
10Myles PressleyDNSPaul Laurence Dunbar
11Lamont JohnsonDNSPaul Laurence Dunbar
12James CarneyDNSWoodford County
 

800 Meters  Varsity - Finals

1.12Mark Flores1:56.50aTates Creek
2.11Donovan Norris1:57.21aScott County
3.12Josiah Hanna2:01.96aPaul Laurence Dunbar
4.11Miles Kilgore2:03.14aLafayette
5.12Derek King2:05.95aBryan Station
6.9Adrian Lyttle2:08.85aTates Creek
7.9Johnny Smith2:09.91aLafayette
8.10Bart Denham2:10.14aPaul Laurence Dunbar
9.12Christopher Karounos2:11.01aHenry Clay Senior
10.12Eddie Greathouse2:12.41aWoodford County
11.10Sam Kever2:18.74aWoodford County
12.10Andrew Kirk2:19.32aHenry Clay Senior
13.10Austin Dillow2:22.56aAnderson County
14.11Andrew Gillette2:29.40aScott County
15.12Najee Calderon2:44.73aBryan Station
12Wyatt TarterDNSAnderson County
 

1600 Meters  Varsity - Finals

1.12Mark Flores4:34.22aTates Creek
2.11Jud Weaver4:34.73aLafayette
3.12Quinn Lackey4:49.26aPaul Laurence Dunbar
4.10Woody Higginbotham4:54.15aLafayette
5.10Christopher Gross4:56.46aHenry Clay Senior
6.10Keifer Williams4:56.73aAnderson County
7.10Andrew Kirk4:58.72aHenry Clay Senior
8.12Eddie Greathouse4:59.17aWoodford County
9.11Craig Calvert5:02.19aTates Creek
10.12Alex Huellemeier5:08.94aScott County
11.10Jacob Squires5:12.28aWoodford County
12.10Jonathan Lindsey5:13.36aScott County
13.10Austin Dillow5:15.77aAnderson County
14.10Kevin Ross5:27.21aBryan Station
9Danny LeitchDNSBryan Station
12Rob WahlDNSPaul Laurence Dunbar
 

3200 Meters  Varsity - Finals

1.12Rob Wahl10:04.82aPaul Laurence Dunbar
2.11Jud Weaver10:08.94aLafayette
3.12Michael Fryar10:35.15aHenry Clay Senior
4.11Zach Porter10:57.17aTates Creek
5.10Ben Rathbone11:05.22aWoodford County
6.10Woody Higginbotham11:11.50aLafayette
7.10Austin Dillow11:50.75aAnderson County
8.10Keifer Williams12:13.47aAnderson County
9.11Andrew Gillette12:47.56aScott County
10.10John Mulvaney13:50.07aWoodford County
12Quinn LackeyDNFPaul Laurence Dunbar
12Samuel ReihmerDNSScott County
9Danny LeitchDNSBryan Station
11Hayes GardnerDNSHenry Clay Senior
9Trevor Anderson-CooperDNSBryan Station
 

110m Hurdles - 39"  Varsity - Finals

1.11Dominique Norris15.68aScott County
2.12George Livingston16.33aBryan Station
3.9Jacob McLimore16.64aBryan Station
4.10Ryan Cole17.00aHenry Clay Senior
5.12Charley Irons17.39aPaul Laurence Dunbar
6.10Hunter Brashear17.61aHenry Clay Senior
7.10Brandon Barber18.18aLafayette
8.10Ethan Cross18.25aPaul Laurence Dunbar
11Romeo NavaDNSAnderson County
 

300m Hurdles - 36"  Varsity - Finals

1.12George Livingston39.79aBryan Station
2.11Dominique Norris40.50aScott County
3.9Jacob McLimore42.44aBryan Station
4.10Dorian Robinson42.46aHenry Clay Senior
5.11Wade Evans43.56aPaul Laurence Dunbar
6.12Charley Irons43.98aPaul Laurence Dunbar
7.10Alexander Allen43.98aTates Creek
8.12Cody Garcia45.28aTates Creek
9.10Brandon Barber47.18aLafayette
10.10Jesse Evans47.20aWoodford County
11.10Sean McKee48.70aWoodford County
11Romeo NavaDNSAnderson County
11Slade KlinksiekDNSHenry Clay Senior
12Matt DementDNSLafayette
 

4x100 Relay  Varsity - Finals

1.-Tyler Bailey
Josh Bassoni
Damon Boggs
Johnathon Diliberto
42.57aTates Creek
2.-Chaz Mitchell
Travis Wilson
Reshawn Walker
Zephaniah Godfrey
43.43aBryan Station
3.-Bo Brooks
James Hellard
Tyrelle Johnson
Jerry Williams
43.67aHenry Clay Senior
4.-Donovan Norris
Trey Franklin
Chris Montoya
Blake Sears
45.38aScott County
5.-Justin Demarcus
Thad Johnson
Michael Hunter
Tyler Wood
46.73aPaul Laurence Dunbar
6.-Brandon Campbell
Derek Campbell
Randy Watercutter
Nick Green
49.51aWoodford County
7.-Blake Curtsinger
Chris Misheff
Ross Morgan
John Updike
49.70aAnderson County
 

4x200 Relay  Varsity - Finals

1.-Jerry Williams
Blake Green
James Hellard
Brandon Nichols
1:28.74aHenry Clay Senior
2.-Josh Bassoni
Damon Boggs
Johnathon Diliberto
Jacob Kadel
1:29.60aTates Creek
3.-Travis Wilson
Reshawn Walker
Donte Richards
Chaz Mitchell
1:29.86aBryan Station
4.-Jayson Barnes
Chris Misheff
Ryan Ratliff
Ryan McGregor
1:35.92aAnderson County
5.-Brandon Campbell
Derek Campbell
James Carney
Jesse Evans
1:36.62aWoodford County
6.-Josiah Hanna
Tyler Wood
Michael Hunter
Justin Demarcus
1:37.98aPaul Laurence Dunbar
7.-Isaac Allen
Trey Franklin
Chris Montoya
Alex Griskell
1:39.67aScott County
 

4x400 Relay  Varsity - Finals

1.-Blake Green
Branden Johnson
Brandon Nichols
Jerry Williams
3:21.88aHenry Clay Senior
2.-Donte Richards
George Livingston
Najee Calderon
Zephaniah Godfrey
3:25.41aBryan Station
3.-Tyler Bailey
Mark Flores
Adrian Lyttle
Devin Turner
3:31.95aTates Creek
4.-Myles Pressley
Lamont Johnson
Wade Evans
Josiah Hanna
3:34.85aPaul Laurence Dunbar
5.-Dominique Norris
Donovan Norris
Samuel Reihmer
Cell Favron
3:35.24aScott County
6.-Jayson Barnes
Ryan Ratliff
Blake Curtsinger
Ryan McGregor
3:59.86aAnderson County
7.-Nick Green
Sean McKee
Sam Kever
Eddie Greathouse
4:13.85aWoodford County
-Brandon Barber
Matt Dement
Clark Grubb
Woody Higginbotham
DNSLafayette
 

4x800 Relay  Varsity - Finals

1.-Bart Denham
Josiah Hanna
Quinn Lackey
Rob Wahl
8:15.78aPaul Laurence Dunbar
2.-Mark Flores
Craig Calvert
Zach Porter
Adrian Lyttle
8:21.49aTates Creek
3.-Derek King
Najee Calderon
Kevin Ross
Desny Guerrier
8:30.63aBryan Station
4.-Andrew Gillette
Alex Huellemeier
Samuel Reihmer
Jonathan Lindsey
8:46.46aScott County
5.-Christopher Karounos
Hayes Gardner
Andrew Kirk
Michael Fryar
8:52.58aHenry Clay Senior
6.-John Mulvaney
Jacob Squires
Sam Kever
Sean McKee
9:40.16aWoodford County
7.-Cody Howard
Mason Willoughby
Nick Beasmore
Austin Dillow
9:54.45aAnderson County
-Clark Grubb
Woody Higginbotham
Miles Kilgore
Johnny Smith
DNSLafayette
 

Shot Put - 12lb  Varsity - Finals

1.11David Tooley48-08.50Paul Laurence Dunbar
2.10Clarke Blackburn44-09.50Bryan Station
3.12Tyrelle Johnson43-09.00Henry Clay Senior
4.11Michael Hagans41-11.50Bryan Station
5.12Daniel Arthur40-10.00Tates Creek
6.12Luke Coleman40-08.00Paul Laurence Dunbar
7.12Tyler Love40-00.50Tates Creek
8.12John Updike38-11.00Anderson County
9.12Blake Sears32-11.50Scott County
10.9Tanner Graves32-05.00Lafayette
11.10Jonathan Grubb31-00.00Henry Clay Senior
9AJ GilletteDNSScott County
10Travis DavisDNSAnderson County
9Elliot GreenDNSWoodford County
 

Discus - 1.6kg  Varsity - Finals

1.12Samsom Lam147-02Tates Creek
2.12Tyrelle Johnson137-00Henry Clay Senior
3.12John Updike131-07Anderson County
4.11Michael Hagans123-10Bryan Station
5.12Jordan Perkins117-03Paul Laurence Dunbar
6.9Tanner Graves102-10Lafayette
7.12Jared Davenport93-07Anderson County
8.12Tyler Love90-05Tates Creek
9.11Mar'quan Hayden77-00Bryan Station
10.10Jonathan Grubb73-11Henry Clay Senior
11David TooleyNDPaul Laurence Dunbar
9Elliot GreenDNSWoodford County
 

High Jump  Varsity - Finals

1.12Jordan Sloan6-06.00Anderson County
2.11Lamont Johnson6-06.00Paul Laurence Dunbar
3.11Ryan Ratliff6-06.00Anderson County
4.12James Carney6-00.00Woodford County
5.10Tre Duncan5-08.00Bryan Station
5.10Myles Pressley5-08.00Paul Laurence Dunbar
7.12Cameron Barber5-08.00Lafayette
8.12Cody Garcia5-06.00Tates Creek
9.12Jordan Jackson5-06.00Tates Creek
9Corey WilliamsDNSBryan Station
10Avery FordNHScott County
11Chris MontoyaDNSScott County
 

Pole Vault  Varsity - Finals

1.11Patrick Brown11-09.00Woodford County
2.11Eric Huster11-06.00Woodford County
3.11Brandon Mink10-06.00Paul Laurence Dunbar
4.9Donoven Salyers10-06.00Scott County
5.12Cody Garcia10-06.00Tates Creek
6.10Darrell Banks9-06.00Henry Clay Senior
7.11Joel Reihmer9-06.00Scott County
8.11David Drummer9-00.00Anderson County
9Cameron RobinsonDNSAnderson County
11Slade KlinksiekDNSHenry Clay Senior
11Tyler WoodNHPaul Laurence Dunbar
 

Long Jump  Varsity - Finals

1.12James Hellard20-07.00Henry Clay Senior
2.10Tre Duncan20-03.00Bryan Station
3.10Myles Pressley20-00.50Paul Laurence Dunbar
4.12Coree Mays19-08.00Scott County
5.11Jake Shaffer19-05.50Scott County
6.12Reshawn Walker19-03.00Bryan Station
7.11Josh Bassoni19-03.00Tates Creek
8.12Branden Johnson19-01.50Henry Clay Senior
9.11Ryan Ratliff19-01.50Anderson County
10.12Grant Stringer18-06.00Paul Laurence Dunbar
11.12Ross Morgan17-07.50Anderson County
12.9Spencer Poulter14-10.00Lafayette
12James CarneyDNSWoodford County
12Jordan JacksonDNSTates Creek
 

Triple Jump  Varsity - Finals

1.10Tre Duncan44-02.75Bryan Station
2.12Reshawn Walker42-05.00Bryan Station
3.11Jake Shaffer41-00.00Scott County
4.12Jordan Jackson40-00.50Tates Creek
5.12Branden Johnson40-00.50Henry Clay Senior
6.11Wade Evans39-06.50Paul Laurence Dunbar
7.10Avery Ford35-09.50Scott County
8.12Stephen Stringer33-08.00Paul Laurence Dunbar
9.12Ross Morgan33-04.75Anderson County
11Romeo NavaDNSAnderson County
12Michael MarshDNSHenry Clay Senior