Team Results Management

Meet Info

Highlighter is active, an entry to highlight.

100 Meters  Varsity - Finals

1.12Shane Quinn11.20East Valley (Spokane)
2.12Rich Mehlbrech11.20East Valley (Spokane)
3.9Kameron Summers11.30East Valley (Spokane)
4.11Beau Somers11.60East Valley (Spokane)
5.10Levi Rustman12.12Medical Lake
6.11Jeremy Young12.30East Valley (Spokane)
7.10Jake Wolff12.70East Valley (Spokane)
8.12Myles Lowry-Schiller12.80East Valley (Spokane)
9.10Cody LaPorte12.80Medical Lake
10.12Jake Warzon12.90East Valley (Spokane)
11.9Cody Kilby13.10East Valley (Spokane)
12.11Corey Allen13.20Medical Lake
13.11Andrew Reese13.40Medical Lake
14.10Taylor Watkins13.70East Valley (Spokane)
15.10Adrian Strehlou14.40East Valley (Spokane)
16.10Gavin Ihasz15.40East Valley (Spokane)
17.12Josh Hillicoss32.50East Valley (Spokane)
 

200 Meters  Varsity - Finals

1.12Nicholas Stevens24.40East Valley (Spokane)
2.12Nick Murray24.80Medical Lake
3.11Jeremy Young26.00East Valley (Spokane)
4.9Kameron Summers26.20East Valley (Spokane)
5.10Jake Wolff26.80East Valley (Spokane)
6.9Cody Kilby27.50East Valley (Spokane)
7.12Myles Lowry-Schiller27.60East Valley (Spokane)
8.10Ben Warzon28.30East Valley (Spokane)
9.10Taylor Watkins28.70East Valley (Spokane)
9.10Austin Chapin28.70East Valley (Spokane)
11.10Adrian Strehlou30.20East Valley (Spokane)
12.12Josh Hillicoss1:12.10East Valley (Spokane)
 

400 Meters  Varsity - Finals

1.9Casey Pedersen56.50East Valley (Spokane)
2.11Luke Nalder56.90East Valley (Spokane)
3.11Jeremy Young58.20East Valley (Spokane)
4.12Nik Gonia59.00East Valley (Spokane)
5.10Ben Warzon1:05.40East Valley (Spokane)
6.10Adrian Strehlou1:07.00East Valley (Spokane)
7.12Josh Hillicoss2:35.00East Valley (Spokane)
 

800 Meters  Varsity - Finals

1.11Dallin Bise2:17.10East Valley (Spokane)
2.9Kevin Erickson2:19.70East Valley (Spokane)
3.11Peter Loeffler2:21.60Medical Lake
4.12Brian Williams2:24.20Medical Lake
4.10Phillip Kelso2:24.20East Valley (Spokane)
6.9Landon Edwards2:25.30East Valley (Spokane)
7.10Levi Rustman2:46.80Medical Lake
 

1600 Meters  Varsity - Finals

1.12Jaren Novakovich4:52.90East Valley (Spokane)
2.11Cody Edwards4:53.30East Valley (Spokane)
3.10Cade Hartshorn5:03.10East Valley (Spokane)
4.11Daniel Christensen5:07.80East Valley (Spokane)
5.12Joshua Stebbins5:08.40Medical Lake
6.11Peter Loeffler5:16.50Medical Lake
7.12Johnathan Kramer5:41.50Medical Lake
8.9Keith Savage6:20.70Medical Lake
9.10Joshua Bonsant6:24.90Medical Lake
10.9Jerome Morales6:36.80Medical Lake
 

3200 Meters  Varsity - Finals

1.10Luke Alvarado12:02.10Medical Lake
 

110m Hurdles - 39"  Varsity - Finals

1.11Beau Somers15.70East Valley (Spokane)
2.11Clay Watters17.00Medical Lake
3.10Ben Warzon17.50East Valley (Spokane)
4.11Corey Allen18.50Medical Lake
5.9Conner Ihasz20.70East Valley (Spokane)
6.10Austin Chapin21.60East Valley (Spokane)
 

300m Hurdles - 36"  Varsity - Finals

1.11Beau Somers43.00East Valley (Spokane)
2.11Clay Watters44.00Medical Lake
3.12Jake Warzon51.10East Valley (Spokane)
4.9Conner Ihasz51.40East Valley (Spokane)
5.10Austin Chapin55.20East Valley (Spokane)
 

4x100 Relay  Varsity - Finals

1.-Shane Quinn
Nicholas Stevens
Beau Somers
Rich Mehlbrech
46.00East Valley (Spokane)
2.-Nick Murray
Clay Watters
Levi Rustman
Cody LaPorte
48.00Medical Lake
 

4x400 Relay  Varsity - Finals

1.-Beau Somers
Luke Nalder
Nicholas Stevens
Shane Quinn
3:45.60East Valley (Spokane)
2.-Tyler Babnick
Johnathan Kramer
Anthony Cloud
Levi Rustman
4:27.80Medical Lake
 

Shot Put - 12lb  Varsity - Finals

1.12Joey Strehlou47-01.50East Valley (Spokane)
2.11Brandon Heide41-09.50East Valley (Spokane)
3.12Aaron Christiansen39-09.00East Valley (Spokane)
4.10Cale Browning36-00.50East Valley (Spokane)
5.10Michael Tschritter33-03.50East Valley (Spokane)
6.10Tim Ronholt33-00.50Medical Lake
7.12Chris Wilson31-11.50East Valley (Spokane)
8.11Tyler Babnick31-07.50Medical Lake
9.11Tyler Parzuchowski31-01.50Medical Lake
10.11Braydon Berezay30-10.75East Valley (Spokane)
11.10Micah Tappero30-09.75Medical Lake
12.12Zachary Westwood30-01.25East Valley (Spokane)
13.10Darrin Gottbreht29-05.50Medical Lake
14.11Nathan Manning29-04.50East Valley (Spokane)
15.10Logan Drinkard28-03.25Medical Lake
16.9Jeff Dean22-07.00East Valley (Spokane)
 

Discus - 1.6kg  Varsity - Finals

1.12Joey Strehlou145-07East Valley (Spokane)
2.11Brandon Heide110-10East Valley (Spokane)
3.12Aaron Christiansen109-06.25East Valley (Spokane)
4.11Tyler Babnick99-00Medical Lake
5.11Braydon Berezay97-02.50East Valley (Spokane)
6.10Micah Tappero96-10.50Medical Lake
7.11Tyler Parzuchowski87-06.75Medical Lake
8.10Tim Ronholt82-10.25Medical Lake
9.10Darrin Gottbreht82-06.75Medical Lake
10.12Chris Wilson78-05East Valley (Spokane)
11.10Justin Hoffman76-08.50Medical Lake
12.12Zachary Westwood72-00East Valley (Spokane)
13.11Nathan Manning66-02East Valley (Spokane)
14.9Jeff Dean52-02.50East Valley (Spokane)
--10Logan DrinkardNDMedical Lake
 

Javelin - 800g  Varsity - Finals

1.12Rich Mehlbrech126-07East Valley (Spokane)
2.12Aaron Christiansen123-05East Valley (Spokane)
3.12Robbie Fleck121-09East Valley (Spokane)
4.12Chris Wilson120-07East Valley (Spokane)
5.10Micah Tappero120-04.50Medical Lake
6.10Jake Wolff116-11East Valley (Spokane)
7.9Casey Pedersen100-07East Valley (Spokane)
8.10Phillip Kelso94-10East Valley (Spokane)
9.9Kevin Erickson82-03East Valley (Spokane)
10.10Cade Hartshorn80-01East Valley (Spokane)
11.10Justin Hoffman71-08Medical Lake
12.12Josh Hillicoss28-03East Valley (Spokane)
--10Logan DrinkardNDMedical Lake
--10Darrin GottbrehtNDMedical Lake
 

High Jump  Varsity - Finals

1.9William Stoutzenberger5-03.00East Valley (Spokane)
2.12Matt Hoadley5-00.00East Valley (Spokane)
2.11Andrew Reese5-00.00Medical Lake
--12Nick MurrayNHMedical Lake
--10Roger BenegarNHEast Valley (Spokane)
 

Pole Vault  Varsity - Finals

1.10Chris Lines9-06.00East Valley (Spokane)
2.9William Stoutzenberger9-06.00East Valley (Spokane)
3.10Cooper Goodwin9-00.00East Valley (Spokane)
4.9Adrian Morales9-00.00East Valley (Spokane)
5.9Brady Stinebaugh8-06.00East Valley (Spokane)
6.10Justin Hoffman8-06.00Medical Lake
7.9Peter Christensen8-00.00East Valley (Spokane)
8.10Tim Ronholt7-06.00Medical Lake
9.9Anthony Cloud7-00.00Medical Lake
10.10Adam Rich7-00.00East Valley (Spokane)
--10Gavin IhaszNHEast Valley (Spokane)
 

Long Jump  Varsity - Finals

1.12Matt Hoadley18-04.00East Valley (Spokane)
2.10Sam Rife16-03.00East Valley (Spokane)
3.9Mike Freel15-07.00East Valley (Spokane)
4.10Tim Ronholt15-07.00Medical Lake
5.11Andrew Reese15-05.00Medical Lake
6.9Anthony Cloud12-10.00Medical Lake
7.10Darrin Gottbreht12-03.00Medical Lake
 

Triple Jump  Varsity - Finals

1.10Sam Rife36-04.00East Valley (Spokane)
2.12Matt Hoadley36-03.00East Valley (Spokane)
3.11Andrew Reese36-00.00Medical Lake
4.9Mike Freel35-01.00East Valley (Spokane)
5.11Corey Allen29-01.00Medical Lake
 

Teams

Swipe to view all teams
1A Washington
2A Washington