Team Results Management

Meet Info

Highlighter is active, an entry to highlight.

100 Meters  Varsity, - Finals

1.12Shane Quinn11.10h SREast Valley (Spokane)
2.10Austin Stone11.10h SRMead
4.11Dietrich Smith11.40hCheney
5.9Luke Hilmes11.60h PRMead
6.9Carson Holman11.60hClarkston
7.12Rich Mehlbrech11.60hEast Valley (Spokane)
7.11Josh Bender11.60hShadle Park
7.10Marquis Diomede11.60h SRCheney
10.12Justin Wilton11.70h PRNorth Central
11.10Nick Ferguson11.90hMt Spokane
11.10Doran Porter11.90hShadle Park
13.10Zach Stensland12.00hMt Spokane
14.11Zac Mitchell12.10hCheney
15.10Ronnie Weisner12.20hClarkston
16.10Jace Hill12.80hClarkston
16.9Tyler Agosto12.80hLake Roosevelt
18.12Forest Cuthbert13.00h PRNorth Central
19.11Luke Night Wolf13.20hLake Roosevelt
10Kyle LarsonNTMt Spokane
9Ben ThompsonNTMt Spokane
9Jacob SmithNTNorth Central
10Wyatt LangenhederNTMead
12Nicholas StevensNT SREast Valley (Spokane)
10Jonathan BattersNTShadle Park
9Connor TangemanNTShadle Park
 

200 Meters  Varsity, - Finals

1.12Shane Quinn22.42h PREast Valley (Spokane)
2.12Tyler York22.92hMead
3.11Dietrich Smith23.21h PRCheney
5.11David Brown23.48h PRShadle Park
6.9Carson Holman23.51hClarkston
7.12Dillon Phelps23.53h PRCheney
8.12Hernan Mendoza23.99hShadle Park
9.11Kiel Rhodes24.01h SRNorth Central
10.11Zac Mitchell24.22h PRCheney
11.10Doran Porter24.67hShadle Park
11.9Luke Hilmes24.67h PRMead
13.9Kameron Summers24.84hEast Valley (Spokane)
14.9Conner Ihasz24.97h PREast Valley (Spokane)
15.10Nick Ferguson25.16h PRMt Spokane
16.9Cameron Goodman25.23hMt Spokane
16.11Michael Gaul25.23h PRCheney
18.10Ronnie Weisner25.24hClarkston
19.10Brandon Collins25.52h SRShadle Park
20.9Jimmy Weigle25.69h SRNorth Central
21.10Reilly Overhoff25.83hMead
22.9Tyler Agosto27.14hLake Roosevelt
23.9Forest Winter28.34hClarkston
10Austin StoneNTMead
11Jesse AdkinsNT SRLake Roosevelt
9Ben ThompsonNT PRMt Spokane
12Brady RobertsNTMt Spokane
9Jacob SmithNTNorth Central
 

400 Meters  Varsity, - Finals

1.12Nicholas Stevens53.18hEast Valley (Spokane)
2.12Hernan Mendoza53.55hShadle Park
3.11Kiel Rhodes54.05hNorth Central
4.12Dillon Phelps54.06h SRCheney
5.12Colin Hisaw54.26h SRNorth Central
6.12Luke Graham54.69h SRShadle Park
7.11Luke Nalder55.38hEast Valley (Spokane)
8.10Hayden Snell55.70hShadle Park
9.10Jake Wolff55.75h PREast Valley (Spokane)
10.10Zach Stensland55.82hMt Spokane
11.10Brandon Collins56.02hShadle Park
12.9DJ Wordell56.91hNorth Central
13.9Camden Stoddard57.21h PRMt Spokane
14.11Brady Ross-Minton58.38hClarkston
15.9Luke Hilmes58.39h PRMead
16.9Cameron Goodman58.86hMt Spokane
17.9Garrett Norris1:00.05h PRMead
18.11Joel Andersen1:00.50hClarkston
19.11Luke Night Wolf1:01.00hLake Roosevelt
20.9Jacob Robinson1:01.46hClarkston
12Collin BeelerNTCheney
 

800 Meters  Varsity, - Finals

1.10Hunter Croft2:08.00hShadle Park
2.11Christian Fullmer2:09.00h SRMt Spokane
3.12Eli Brunette2:10.00h PRNorth Central
4.11Devon Carlton2:12.00h SRMead
5.10Cade Hartshorn2:13.00hEast Valley (Spokane)
5.11Sam Wilkes2:13.00hMt Spokane
7.9Casey Pedersen2:14.00hEast Valley (Spokane)
8.9Tyler Brant2:15.00h SRMead
8.9Tiernan Osborne2:15.00hShadle Park
10.12Alex Anderson2:16.00h PRMt Spokane
11.9Kevin Erickson2:17.00h PREast Valley (Spokane)
12.11Daniel Stillwell2:17.10hMead
13.10Teagan Brown2:18.00h SRMt Spokane
14.10Derek Denenny2:19.00hCheney
15.11Mark Vincent2:20.00hCheney
16.10Caleb Barnes2:21.00hMt Spokane
17.11Regan Roshetko2:22.00h PRCheney
18.10Chris Boyle2:23.00h SRCheney
19.12Spencer Sheldon2:31.00hCheney
20.11Joel Andersen2:40.00hClarkston
21.11Brady Ross-Minton2:44.00h SRClarkston
9Leo ZhuNTClarkston
10Daniel RahnNTMead
 

1600 Meters  Varsity, - Finals

1.11Christian Fullmer4:44.00hMt Spokane
2.10Isaac Kitzen4:46.00h PRNorth Central
3.9Oliver Reed4:50.00hNorth Central
4.10Teagan Brown4:53.00hMt Spokane
5.10Daniel Rahn4:53.00hMead
6.9Sam Holland4:54.00hNorth Central
7.12Alex Anderson4:55.00h PRMt Spokane
8.9Tyler Brant4:56.00hMead
8.11Dallin Bise4:56.00h PREast Valley (Spokane)
10.10Caleb Barnes5:00.00hMt Spokane
10.11Mark Vincent5:00.00hCheney
12.9Nick Hauger5:01.00hShadle Park
13.11Devon Carlton5:02.00hMead
14.11Daniel Christensen5:03.00h SREast Valley (Spokane)
15.11Daniel Stillwell5:08.00hMead
16.11Bradley Skalstad5:13.00hShadle Park
16.10Derek Denenny5:13.00hCheney
18.11Regan Roshetko5:15.00hCheney
19.12Spencer Sheldon5:19.00hCheney
20.10Quentin McQueen5:24.00hShadle Park
22.10Charles Steele5:47.00hCheney
23.11Bradlee McPherson5:50.00hClarkston
24.9Jordan Starr5:53.00hClarkston
25.10Brandon Treadway5:57.00hClarkston
10Cade HartshornNTEast Valley (Spokane)
10Brian HafferkampNTShadle Park
9Tom TrudeNTCheney
 

3200 Meters  Varsity, - Finals

1.12Eli Deitz10:02.00hMt Spokane
2.11Cody Edwards10:14.00hEast Valley (Spokane)
3.12Jaren Novakovich10:15.00hEast Valley (Spokane)
4.9Kees von Michalofski10:16.40hMt Spokane
5.10Vance Collier10:16.70h SRNorth Central
6.12Boston Smith10:17.00h PRNorth Central
7.11Shane Banning10:28.00hShadle Park
8.11Kyle Sams10:30.00hMead
9.11Brian Kinder10:47.00h SRMt Spokane
10.11Jevon Cabrera11:08.00hMead
11.10Matthew Duray11:08.60hCheney
12.10Colin Kubik11:09.00h SRNorth Central
13.11Daniel Palmer11:10.00h SRMead
14.10Isaac Nokes11:12.00h PRMead
15.10Jesse Hallstrom11:15.00h PRCheney
16.10Christian Baum11:26.00h PRShadle Park
17.9Jordan Starr11:34.00h SRClarkston
18.11Bradlee McPherson11:37.00h SRClarkston
10Brandon TreadwayNTClarkston
9Leo ZhuNTClarkston
12Noah HuntNTShadle Park
 

110m Hurdles - 39"  Varsity, - Finals

1.11Beau Somers15.50hEast Valley (Spokane)
2.11Darius Person15.60hMt Spokane
3.9Sam Johnson16.30hMead
4.11Zach Bagdon16.90hMead
5.10Eric Igbinoba17.00hCheney
6.11Joshua Munter17.20hShadle Park
7.11Tyler Riordan17.26hMead
8.10Josh Start17.90hEast Valley (Spokane)
8.9Jacob Griffith17.90hNorth Central
10.12Jake Warzon18.00hEast Valley (Spokane)
11.9Shaun Weisner18.10hClarkston
12.10David Blue18.40hNorth Central
12.9Kyle Hyde18.40hLake Roosevelt
14.11Luke Night Wolf20.90h PRLake Roosevelt
9Isaac Fencl22.05h PRCheney
 

300m Hurdles - 36"  Varsity, - Finals

1.11Beau Somers41.87hEast Valley (Spokane)
2.11Joshua Munter43.02hShadle Park
3.10David Blue44.14hNorth Central
4.11Tyler Riordan44.81hMead
5.11Jeff Pool45.66hCheney
6.11Zach Bagdon46.23hMead
7.10Josh Start46.60hEast Valley (Spokane)
8.9Max Alley47.66hMead
9.11Darius Person48.17hMt Spokane
10.12Jake Warzon50.26hEast Valley (Spokane)
9Isaac Fencl56.39hCheney
11.11Matthew Timentwa57.75hLake Roosevelt
9Jacob GriffithNTNorth Central
9Jes BrazdaNTNorth Central
9Michael MartinezNTClarkston
12Greg BrunoNTShadle Park
 

4x100 Relay  Varsity, - Finals

1.-Relay Team 44.90hMead
2.-Relay Team 45.20hEast Valley (Spokane)
3.-Relay Team 45.90hShadle Park
3.-Relay Team 45.90hMt Spokane
5.-Relay Team 46.20hCheney
6.-Relay Team 47.70hNorth Central
7.-Relay Team 48.70hClarkston
 

4x400 Relay  Varsity, - Finals

1.-Relay Team 3:37.00hShadle Park
2.-Relay Team 3:40.00hEast Valley (Spokane)
3.-Relay Team 3:52.00hNorth Central
4.-Relay Team 3:55.00hCheney
5.-Relay Team 4:02.00hMt Spokane
6.-Relay Team 4:10.00hClarkston
7.-Relay Team 4:22.00hLake Roosevelt
-Relay Team NTMead
 

Shot Put - 12lb  Varsity, - Finals

1.12Joey Strehlou47-07.50East Valley (Spokane)
2.11James Volz44-08.00Mead
3.11Durran Bates42-09.50North Central
4.12Chris Hansen40-07.00Mt Spokane
5.10Nolan Riley40-02.50North Central
6.11Brandon Heide39-10.50East Valley (Spokane)
7.12Brandon Graham39-09.00 SRMt Spokane
8.10Bryce Landaker38-00.00Mt Spokane
9.10Tyler Sumpter36-10.00Mt Spokane
10.12Aaron Christiansen36-09.50East Valley (Spokane)
11.10Mitchell Lowe36-07.50Mead
12.10Sean Waters36-04.50Lake Roosevelt
13.11Sam Byers35-04.00Clarkston
14.11Jason Stehr35-00.00Cheney
15.11Jakob Frost34-02.00Cheney
16.9Nathan Clayton34-00.50Shadle Park
17.11Mason Marin33-08.00Lake Roosevelt
17.10Joey Bell33-08.00North Central
19.10Daniel Riley33-01.50North Central
20.10Curtis Boal30-09.00Cheney
21.10Masen McCormick30-07.00Cheney
10Jimmy LauermanNDShadle Park
10Nate LungstromNDShadle Park
9Connor TangemanNDShadle Park
 

Discus - 1.6kg  Varsity, - Finals

1.12Joey Strehlou152-09 PREast Valley (Spokane)
2.12Chris Hansen132-08Mt Spokane
3.11Durran Bates126-00North Central
4.10Alex Gray123-04 SRMt Spokane
5.10Daniel Riley120-00 SRNorth Central
6.9Jonah Jordan117-07 SRMead
7.10Sean Waters116-09Lake Roosevelt
8.12Brandon Graham111-11Mt Spokane
9.10Langston Ward111-07Mead
10.12Aaron Christiansen110-04East Valley (Spokane)
10.11Mason Marin110-04Lake Roosevelt
12.11Austin Allen103-08Cheney
13.10CJ Lowery102-09North Central
14.9Nathan Clayton101-10Shadle Park
15.11Sam Byers100-07Clarkston
16.10Mitchell Lowe95-09Mead
17.10Sam Stewart92-09Mt Spokane
18.10Jordan Vivar92-02Cheney
19.11Fred Beatty90-09Shadle Park
20.10Masen McCormick76-06Cheney
21.10Curtis Boal74-04Cheney
10Joey BellNDNorth Central
11Dakota JohnsonNDShadle Park
10Nate LungstromNDShadle Park
10Jimmy LauermanNDShadle Park
9Nick RussellNDMead
12Chase WrightND PRMead
11Brandon HeideNDEast Valley (Spokane)
 

Javelin - 800g  Varsity, - Finals

1.12Chase Wright163-06Mead
2.12Colin Hisaw152-04North Central
3.12Nic Moore150-05 PRMead
4.11Evan Moore145-04Mead
5.12Jacob Farr143-09Mead
6.10Austin Trumpour142-09North Central
7.12Rich Mehlbrech142-08East Valley (Spokane)
8.12Colt Sutter138-02Cheney
9.11Jacob Wilson136-09North Central
10.11Jason Stehr132-02 SRCheney
11.10Micah Goris130-01North Central
12.12Chris Wilson124-08East Valley (Spokane)
13.11Sam Byers118-01Clarkston
14.11Rahnee Jane107-11Lake Roosevelt
15.11Sam Wilkes105-02 PRMt Spokane
16.10Sean Waters100-07Lake Roosevelt
17.11Austin Allen98-07Cheney
18.10Jared McMath89-02Shadle Park
10Alex MillerNDShadle Park
11David BrownNDShadle Park
9Casey PedersenNDEast Valley (Spokane)
11Chris SpringNDCheney
 

High Jump  Varsity, - Finals

1.12Hunter Hahn6-00.00 PRMt Spokane
2.12Trevor Kissinger5-10.00 SRMt Spokane
3.12Colt Sutter5-08.00Cheney
3.10Roger Benegar5-08.00East Valley (Spokane)
5.12Brady Roberts5-08.00 SRMt Spokane
6.10Tanner Peterson5-08.00Mead
7.12Tyler York5-06.00Mead
7.12Devon Johns5-06.00Cheney
9.10Dane Larson5-04.00Mt Spokane
9.10Sam Rife5-04.00 SREast Valley (Spokane)
9.9William Stoutzenberger5-04.00East Valley (Spokane)
12.10Zach Uht5-00.00Mead
12.10Marquis Diomede5-00.00Cheney
10Eric IgbinobaNHCheney
11Braxton MolettNHNorth Central
12Colin HisawNHNorth Central
12Aaron AntoineNHNorth Central
9Peter GlanzerNH PRShadle Park
9Brandon GleeseNHShadle Park
 

Pole Vault  Varsity, - Finals

1.12Jared Wehde13-06.00Mead
2.9Camden Stoddard13-00.00 PRMt Spokane
3.10Blase' Neumann13-00.00Mead
4.12Ned Davies12-06.00North Central
5.12Connor Foxworth12-00.00 SRNorth Central
5.12Robert Meyer12-00.00 PRCheney
8.9Kyle Hyde11-00.00 PRLake Roosevelt
8.11Marc David11-00.00Mead
10.10Gavin Ihasz10-00.00 SREast Valley (Spokane)
10.9Jeremy Valdez10-00.00Cheney
12.11Josh Bradley9-06.00Cheney
12.11Matthew Timentwa9-06.00Lake Roosevelt
12.10Jackson Kadel9-06.00Mead
12.10Lander Griffith9-06.00Shadle Park
16.10Alex Sherril-Brewster9-00.00Shadle Park
16.9Michael Martinez9-00.00Clarkston
16.9Brady Stinebaugh9-00.00East Valley (Spokane)
16.9William Stoutzenberger9-00.00East Valley (Spokane)
20.10Joey Day8-06.00North Central
9Forest WinterNHClarkston
 

Long Jump  Varsity, - Finals

1.10Roger Benegar20-01.00 SREast Valley (Spokane)
2.12Devon Johns20-00.75Cheney
3.11Chase McDuffie19-11.25North Central
4.10Wyatt Langenheder19-09.50Mead
5.12Colt Sutter19-09.00 PRCheney
6.10Dane Larson19-08.50Mt Spokane
7.10Phillip Sims19-02.50Mead
7.11Josh Bender19-02.50Shadle Park
9.11Evan Moore18-11.75 PRMead
10.12Matt Hoadley18-07.50East Valley (Spokane)
11.12Sam Baird18-03.75Mead
12.10Sam Rife18-01.25East Valley (Spokane)
13.12Krieg McEuin17-11.75 PRCheney
14.11Ryan Arevalo17-08.25Shadle Park
15.10Kyle Larson17-04.50Mt Spokane
16.10Marquis Diomede17-01.25 SRCheney
17.9Jimmy Weigle17-00.75North Central
18.10Ronnie Weisner16-01.25Clarkston
19.12Hernan Mendoza16-00.50 PRShadle Park
20.11Matthew Timentwa15-00.75Lake Roosevelt
21.10Brandon Collins15-00.25Shadle Park
22.9Zach Martin14-06.00 PRNorth Central
23.9Shaun Weisner14-00.00Clarkston
10Jace HillNDClarkston
11Cathan PrattNDNorth Central
9Tyler AgostoNDLake Roosevelt
 

Triple Jump  Varsity, - Finals

1.11Jake Radezky44-03.25 PRMead
2.12Trevor Kissinger40-11.00Mt Spokane
3.12Sam Baird40-09.25Mead
4.10Dane Larson39-06.50Mt Spokane
5.11David Brown39-01.00 SRShadle Park
6.10Eric Igbinoba38-09.00Cheney
7.12Krieg McEuin38-00.50Cheney
8.10Sam Rife37-05.25East Valley (Spokane)
9.12Matt Hoadley36-09.50East Valley (Spokane)
10.11Ryan Arevalo36-06.75Shadle Park
11.10Hayden Snell36-00.50Shadle Park
12.11Jeff Pool35-06.75Cheney
13.10Phillip Sims34-05.00Mead
9Michael MartinezNDClarkston
9Gabriel VaughnNDClarkston
10Roger BenegarNDEast Valley (Spokane)
11Jesse AdkinsNDLake Roosevelt
12Aaron AntoineND SRNorth Central
11Braxton MolettNDNorth Central
10Austin TrumpourNDNorth Central
 

Teams

Meet Schedule