Athletic.net Team Results Management

Anne Arundel County Championships

Meet Info Teams X Close
Teams
Maryland - Class 2A
Southern-AA
Maryland - Class 3A
Northeast-AA
Show teams without results | Clear visibility filter
Unofficial Results All PhotosX Close
Unofficial Results
All Rounds | Finals | Prelims    Turn Highlighter On    Prepare Report to Copy

Mens Results

 
X 55 Meter Dash - Varsity - Finals
1.11Torie Wagner6.60aOld Mill Senior
2.12Domenick Johnson6.64aBroadneck
3.12Jabril Kellogg6.73aNorth County
4.11Brandon Walker6.75aGlen Burnie
5.11Keith Collins6.78aAnnapolis
6.11Jordan Harper6.83aMeade
7.12Detrick Parker6.86aGlen Burnie
8.12Denzel Bowlding6.88aOld Mill Senior
 
 
X 55 Meter Dash - Varsity - Prelims
1.11Torie Wagner6.60aOld Mill Senior
2.12Domenick Johnson6.69aBroadneck
3.11Brandon Walker6.80aGlen Burnie
6.12Jabril Kellogg6.82aNorth County
7.12Denzel Bowlding6.83aOld Mill Senior
8.11Jordan Harper6.85aMeade
4.11Keith Collins6.86aAnnapolis
5.12Detrick Parker6.88aGlen Burnie
9.11Calvinaugh Jones6.89aMeade
9.11Darian Boone6.89aOld Mill Senior
11.12Jonathan Garfield6.91aArundel
12.12Terrell Bates6.93aNorth County
12.12Dondre Haughton6.93aMeade
12.11Cameron Garrett6.93aBroadneck
15.11Sam Patton7.16aAnnapolis
16.12Jesse Sandle7.17aGlen Burnie
17.11Tyler White7.20aSouth River
18.11Kevin Proctor7.25aNortheast-AA
19.11Loi Nguyen7.26aSouth River
19.9Syeed Mahid7.26aArundel
19.-Camry Greathers7.26aArundel
22.10Orlando Whittington7.29aSouthern-AA
23.11Ryan Meta7.30aNortheast-AA
24.10A'Mario Taylor7.31aBroadneck
25.11Michael Bartosiewicz7.35aSeverna Park
26.9Brett Hudson7.37aChesapeake-AA
27.9Benjamin Mia7.44aSeverna Park
28.11Garrett Pegg7.47aChesapeake-AA
29.10Jack Peterson7.66aSouth River
30.10Michael Hofstedt7.67aSeverna Park
31.11Tyler Stasch7.68aChesapeake-AA
 
 
X 300 Meters - Varsity - Finals
1.12John Harris36.75aAnnapolis
2.11Brandon Walker36.82aGlen Burnie
3.11Torie Wagner37.42aOld Mill Senior
4.12Derek Holland37.63aMeade
5.12DeAngelo Harper37.72aMeade
6.10Gabriel Parson37.79aOld Mill Senior
7.12Terrell Bates37.92aNorth County
8.12Ben Hannon38.02aBroadneck
9.12Tye Ellis38.07aSouthern-AA
10.12Jesse Sandle38.15aGlen Burnie
11.12Denzel Bowlding38.25aOld Mill Senior
12.12Jonathan Garfield38.34aArundel
13.11Jordan Harper38.46aMeade
13.11Shalie Richardson38.46aNorth County
15.12Detrick Parker38.57aGlen Burnie
16.11Shakiir Wilson38.91aArundel
17.11Joshua Gonzalez39.28aSouth River
18.12Torey Jones39.35aArundel
19.12Christiaan Porter39.50aBroadneck
20.11Sean Blum40.02aChesapeake-AA
21.10Orlando Whittington40.15aSouthern-AA
22.12Devin Conway40.38aChesapeake-AA
23.12Tony Graham40.39aAnnapolis
24.9Brett Hudson40.68aChesapeake-AA
25.9Benjamin Mia40.71aSeverna Park
26.10A'Mario Taylor40.76aBroadneck
27.11Jalen Cornish41.08aAnnapolis
28.11Tyler White41.16aSouth River
29.10Dylan Wood41.59aNortheast-AA
30.9Andrew Powell41.98aSeverna Park
31.11Kevin Proctor42.07aNortheast-AA
32.10Derrick Wood42.37aNortheast-AA
33.11Sam Edwards44.58aSeverna Park
 
 
X 500 Meters - Varsity - Finals
1.11Cammeron Gervin1:08.49aNorth County
2.12Garrett Lanham1:09.16aBroadneck
3.12Tye Ellis1:10.52aSouthern-AA
4.12DeAngelo Harper1:10.58aMeade
5.12Ben Hannon1:10.67aBroadneck
6.12Ripken LaMarsh1:11.43aChesapeake-AA
7.12Joshua Jackson1:12.56aGlen Burnie
8.12Zach Jones1:12.91aArundel
9.11Charles Skord1:14.19aBroadneck
10.10Brandon Britton1:14.41aMeade
11.12John Harris1:14.52aAnnapolis
12.10Baynard Meiser1:15.47aAnnapolis
13.10Arrington Matthews1:16.44aSouthern-AA
14.11Dan Bassindale1:17.16aSeverna Park
15.9Andrew Powell1:17.72aSeverna Park
16.12Sean Miller1:17.75aSouth River
17.10Garrett Fanshawe1:18.27aSeverna Park
18.10Antione Jackson1:18.33aGlen Burnie
19.12Josh Thompson1:18.69aArundel
20.11Damonte Hicks-Tucker1:19.33aOld Mill Senior
21.10Julian Paige1:19.96aArundel
22.10Kyle Jenkins1:21.37aNortheast-AA
23.12Michael Ferguson1:21.43aChesapeake-AA
24.11Raymond Myers1:22.68aMeade
25.10Daniel Bauckman1:22.91aSouth River
26.11Gary Leary1:26.66aNortheast-AA
27.10Scudder Sodergreen1:26.75aOld Mill Senior
 
 
X 800 Meters - Varsity - Finals
1.12Cody Vernon2:01.99aOld Mill Senior
2.12Ripken LaMarsh2:04.75aChesapeake-AA
3.11Cammeron Gervin2:04.80aNorth County
4.11Luke Gilman2:07.43aBroadneck
5.12Garrett Lanham2:07.51aBroadneck
6.11Daniel Guth2:07.70aAnnapolis
7.12Alex Greenspan2:10.11aSeverna Park
8.11Charles Skord2:10.65aBroadneck
9.12Joshua Jackson2:11.06aGlen Burnie
10.12Lyle Coleman2:12.40aSouthern-AA
11.10Nathan Udell2:13.50aAnnapolis
12.12Michael Stewart2:15.54aChesapeake-AA
13.12Zach Jones2:16.26aArundel
14.12Connor Gibb2:16.51aSeverna Park
15.11Ryan Kleintank2:16.64aSouth River
16.11Robert Ford2:17.06aSeverna Park
17.10Dominic Silfies2:17.98aChesapeake-AA
18.11Brian Hammond2:20.28aMeade
19.11Gabriel Lassiter2:20.55aMeade
20.10Brandon Britton2:20.67aMeade
21.10Corey Richmond2:21.44aSouth River
22.12Josh Addison2:22.07aArundel
23.10Tristan Freeburger2:22.64aNortheast-AA
24.10Michael Say2:22.67aArundel
25.10Benjamine Seto2:25.38aNorth County
26.10Matthew Blair2:25.58aSouth River
27.9Corey Link2:27.32aNorth County
28.10John Hobson2:29.16aNortheast-AA
29.11Michael Pope2:31.50aNortheast-AA
30.-Brandon Griest2:35.49aSouthern-AA
 
 
X 1600 Meters - Varsity - Finals
1.12Cody Vernon4:23.19aOld Mill Senior
2.11Luke Gilman4:44.63aBroadneck
3.10Alex Love4:45.36aChesapeake-AA
4.11Charles Skord4:45.50aBroadneck
5.10Nathan Udell4:48.87aAnnapolis
6.10Nicholas Lefavor4:49.40aOld Mill Senior
7.11Samuel Phipps4:49.71aChesapeake-AA
8.11Bobby Coffey4:51.88aBroadneck
9.9Ryan Forysthe4:52.53aSeverna Park
10.10Jimmy Shipley4:56.14aSeverna Park
11.11Gabriel Lassiter4:58.01aMeade
12.-Nicholas Tountasakis4:58.29aSeverna Park
13.12Luke Hart-Moynihan4:59.57aAnnapolis
14.10Trevor Denno5:01.76aSouth River
15.12Josh Addison5:02.54aArundel
16.11Ryan Kleintank5:03.08aSouth River
17.10Benjamine Seto5:05.18aNorth County
18.9Brent Musselman5:07.51aSouth River
19.9Corey Link5:18.27aNorth County
20.9Benjamin Meister5:18.74aChesapeake-AA
21.10Andre Brummitt5:22.41aNorth County
22.10Tristan Freeburger5:30.84aNortheast-AA
23.10Michael Say5:43.70aArundel
23.11Ryan Mcgahgan5:43.70aNortheast-AA
25.10David White5:51.59aArundel
26.11Raymond Myers6:17.27aMeade
27.11Michael Pope6:26.87aNortheast-AA
 
 
X 3200 Meters - Varsity - Finals
1.11Luke Gilman9:59.00aBroadneck
2.12Shane O'Donnell10:00.38aAnnapolis
3.10Alex Love10:00.80aChesapeake-AA
4.10Sam Pershall10:01.04aSeverna Park
5.12Ben Pershall10:04.28aSeverna Park
6.12Connor Whitney10:19.15aSeverna Park
7.-Edward Tibert10:30.26aChesapeake-AA
8.12Demetrius Anderson10:36.24aMeade
9.11Samuel Phipps10:38.62aChesapeake-AA
10.10Evan Uthus10:40.96aBroadneck
11.11Zach Zatyko10:50.22aArundel
12.10Dillon Demedieros11:03.66aBroadneck
13.11Tyler Sadka11:14.38aSouth River
14.11Martin Shpuntoff11:20.00aAnnapolis
15.11Justin Lavenroth11:41.24aNorth County
15.10Timothy Hale11:41.24aMeade
17.10Colin O'Donnell11:52.59aAnnapolis
18.10Daniel Wade12:05.18aNorth County
19.11AJ Protin12:14.92aArundel
20.12Chris Say12:28.27aArundel
21.9Andrew Death13:17.98aNorth County
22.9Nathan Buckingham13:19.72aNortheast-AA
 
 
X 55m Hurdles - 39" - Varsity - Finals
1.11Darrian Johnson8.16aSeverna Park
2.12Ian Queen8.18aGlen Burnie
3.12Keith Smith8.50aOld Mill Senior
4.12Deandre Cunningham8.52aAnnapolis
5.11Tevin Moore8.58aChesapeake-AA
6.11Mark Ritterpusch8.63aChesapeake-AA
7.10Kyle Myers9.00aChesapeake-AA
8.12Steve Wiley9.38aOld Mill Senior
 
 
X 55m Hurdles - 39" - Varsity - Prelims
1.12Ian Queen8.37aGlen Burnie
2.11Darrian Johnson8.42aSeverna Park
3.12Keith Smith8.65aOld Mill Senior
4.11Tevin Moore8.72aChesapeake-AA
5.12Deandre Cunningham8.75aAnnapolis
6.11Mark Ritterpusch8.90aChesapeake-AA
7.10Kyle Myers8.98aChesapeake-AA
8.12Steve Wiley9.51aOld Mill Senior
9.11Woodrow Freeman9.73aGlen Burnie
10.11Justin Wall9.74aMeade
11.10Lukas Hoffman10.40aSeverna Park
12.10Garrett Fanshawe10.51aSeverna Park
13.10Tavon White11.14aSouthern-AA
14.11David Lim11.30aBroadneck
15.12Justin Spencer11.55aBroadneck
 
 
X 4x200 Relay - Varsity - Finals
1.-Relay Team 1:34.71aAnnapolis
2.-Relay Team 1:34.99aOld Mill Senior
3.-Relay Team 1:36.09aMeade
4.-Relay Team 1:36.43aNorth County
5.-Relay Team 1:36.45aArundel
6.-Relay Team 1:37.08aBroadneck
7.-Relay Team 1:40.90aChesapeake-AA
8.-Relay Team 1:40.91aSouth River
9.-Relay Team 1:45.00aNortheast-AA
10.-Relay Team 1:46.45aSeverna Park
---Relay Team DQGlen Burnie
 
 
X 4x400 Relay - Varsity - Finals
1.-Relay Team 3:38.71aNorth County
2.-Relay Team 3:40.76aBroadneck
3.-Relay Team 3:43.91aOld Mill Senior
4.-Relay Team 3:44.19aChesapeake-AA
5.-Relay Team 3:47.15aSeverna Park
6.-Relay Team 3:48.78aArundel
7.-Relay Team 3:49.19aSouth River
8.-Relay Team 3:56.26aSouthern-AA
9.-Relay Team 4:03.84aAnnapolis
10.-Relay Team 4:11.59aGlen Burnie
11.-Relay Team 4:17.66aNortheast-AA
---Relay Team DNFMeade
 
 
X 4x800 Relay - Varsity - Finals
1.-Relay Team 8:24.98aAnnapolis
2.-Relay Team 8:34.14aNorth County
3.-Relay Team 8:34.22aMeade
4.-Relay Team 8:34.40aSeverna Park
5.-Relay Team 8:37.14aBroadneck
6.-Relay Team 8:56.83aChesapeake-AA
7.-Relay Team 9:04.38aSouth River
8.-Relay Team 9:05.10aArundel
9.-Relay Team 9:13.85aNortheast-AA
10.-Relay Team 9:48.18aOld Mill Senior
 
 
X Shot Put - 12lb - Varsity - Finals
1.12Jake Sanner46-01.75Chesapeake-AA
2.12Jonathan Greene45-00.00Broadneck
3.11Drew Allam44-05.00Chesapeake-AA
4.12Chris Morneau42-07.75Severna Park
5.10Emmanual Mitchell40-09.50Old Mill Senior
6.12Michael Harris40-06.75Northeast-AA
7.12Alex Dembinski39-11.75Old Mill Senior
8.11John Poindexter38-08.25Old Mill Senior
9.12Michael Storey36-08.25Broadneck
10.11Nicholas Ose36-02.75South River
11.12Grant Harris36-02.50Broadneck
12.11Tyler Blankenship36-02.00Chesapeake-AA
13.12Dan Urban34-06.75Severna Park
14.11Woodrow Freeman33-07.00Glen Burnie
15.11Shane Madden32-10.75South River
16.12Omar Richards32-10.50Meade
17.11Andre Cassell32-02.75Meade
18.11Matthew Bacot31-09.25North County
19.10Mike Brown31-04.50Arundel
20.10Andy Morales30-09.50North County
21.11Brandon Miller30-06.75Glen Burnie
22.11John Bell29-03.00Southern-AA
23.11Joshua Murphy27-09.50Arundel
24.12Matthew Hawkins27-00.00Meade
25.9Peter Hanley26-02.50South River
26.12Juan Chambliss25-11.75Northeast-AA
 
 
X High Jump - Varsity - Finals
1.11Jason Crane5-08.00Chesapeake-AA
2.11Thomas Clemson5-08.00Chesapeake-AA
3.12Ben Hannon5-06.00Broadneck
4.10Andre Dipaola5-04.00Chesapeake-AA
5.11Justin Wall5-00.00Meade
6.12David Munro5-00.00Arundel
6.9Gavin Baird5-00.00South River
6.12Justin Spencer5-00.00Broadneck
9.9Trevor Baird5-00.00South River
10.9Devon McClain5-00.00Old Mill Senior
--9Devon ThomasNHArundel
--10Christopher KissslingNHOld Mill Senior
--11Eric KernsNHMeade
---Samuel ParrishNHMeade
 
 
X Pole Vault - Varsity - Finals
1.11Ian Gancarz12-00.00Old Mill Senior
2.12Glenn Metzler11-06.00Old Mill Senior
3.10Brennan Hardesty11-00.00Chesapeake-AA
4.11Dylan Hudson10-06.00Chesapeake-AA
4.12Adam Blevins10-06.00Chesapeake-AA
6.11Tyler Callen9-00.00Old Mill Senior
--11Mark ShortzNHSouthern-AA
 
 
X Long Jump - Varsity - Finals
1.11Jason Crane19-07.50Chesapeake-AA
2.12Kevin Carlie19-07.00Arundel
3.12Keith Smith19-03.00Old Mill Senior
4.12Gregory Whitlow19-03.00Meade
5.12Derek Holland18-10.00Meade
6.11Thomas Clemson18-06.00Chesapeake-AA
7.12Mark Bickley18-05.00Broadneck
8.11Eric Kerns18-04.50Meade
9.12Deandre Cunningham17-09.00Annapolis
10.11Joe Woodland17-08.00North County
10.9Brett Hudson17-08.00Chesapeake-AA
12.12Robbie Fox17-06.00Broadneck
13.11Darrian Johnson17-05.50Severna Park
14.11Kevin Proctor17-02.25Northeast-AA
15.11Joshua Gonzalez17-01.50South River
16.9Syeed Mahid17-01.00Arundel
17.11Loi Nguyen16-05.50South River
18.11Michael Bartosiewicz16-00.00Severna Park
19.10malik Kimbrue15-11.25Arundel
20.10Christopher Kisssling14-07.25Old Mill Senior
21.11Michael Gonzalez14-06.75Old Mill Senior
22.12Michael Harris13-09.75Northeast-AA
23.10Garrett Fanshawe12-04.50Severna Park
 
 
X Triple Jump - Varsity - Finals
1.12Derek Holland44-07.00Meade
2.12Keith Smith42-07.50Old Mill Senior
3.12Mark Bickley40-04.50Broadneck
4.12Kevin Carlie40-02.00Arundel
5.11Gary Cropper38-09.00Arundel
6.11Jason Crane38-07.50Chesapeake-AA
7.12Justin Spencer37-06.75Broadneck
8.12Robbie Fox37-01.00Broadneck
9.10Andre Dipaola36-04.00Chesapeake-AA
10.10malik Kimbrue36-02.50Arundel
11.11Matthew Wojciechowski35-00.00Chesapeake-AA
12.12Steve Wiley32-05.00Old Mill Senior
13.10Garrett Fanshawe31-03.00Severna Park
14.11Michael Bartosiewicz31-00.00Severna Park
15.-Samuel Parrish30-08.00Meade
16.-Alexander Paskal30-06.50Severna Park
17.10Christopher Kisssling30-04.50Old Mill Senior
--11Justin WallNDMeade
 

Womens Results

 
X 55 Meter Dash - Varsity - Finals
1.11Brianna Moore7.39aBroadneck
2.11Adrienne Williams7.72aMeade
3.11Aharona Salaam7.77aMeade
4.11Markeya Brown7.89aAnnapolis
5.10Marcy Lenz7.92aChesapeake-AA
6.9Hannah Conway7.98aChesapeake-AA
7.10Morgan Torggler8.01aSeverna Park
--12Taylor ParsonFSOld Mill Senior
 
 
X 55 Meter Dash - Varsity - Prelims
1.12Taylor Parson7.29aOld Mill Senior
2.11Brianna Moore7.35aBroadneck
3.11Adrienne Williams7.74aMeade
4.11Aharona Salaam7.85aMeade
5.10Marcy Lenz7.93aChesapeake-AA
5.10Morgan Torggler7.93aSeverna Park
7.11Markeya Brown7.94aAnnapolis
8.9Hannah Conway7.95aChesapeake-AA
9.12Kyera Downing7.95aGlen Burnie
10.11Shakira Mills7.99aNorth County
11.9Sarah Childress8.00aSeverna Park
12.10Jasmine Bandy8.02aMeade
13.10Dominique France8.03aArundel
14.11Taylor Stevenson8.06aOld Mill Senior
15.9Masha Romanchak8.11aChesapeake-AA
16.12Rachel Mia8.13aSeverna Park
17.11Remi Acheampong8.19aGlen Burnie
18.9Francheska Sierra8.25aNortheast-AA
19.12Bria Bryant8.31aGlen Burnie
20.10Sasha Glass8.44aSouth River
21.11Angela Davidson8.62aArundel
22.9Kamilia Arroyo8.66aArundel
23.9Tesia Jones8.71aNorth County
24.9Claudine Kawaley8.72aNortheast-AA
25.-Sarah Edelen8.78aSouth River
26.9Josie McFee9.26aNortheast-AA
27.-Nesbitt Khadijah9.72aAnnapolis
 
 
X 300 Meters - Varsity - Finals
1.11Alexis Franklin40.82aOld Mill Senior
2.12Taylor Parson41.30aOld Mill Senior
3.11Brianna Moore41.82aBroadneck
4.11Kelsey Terrell43.80aOld Mill Senior
5.12Ashley Reilly44.00aChesapeake-AA
6.11Anna D'Ambra44.65aSouth River
7.9Leslie Gray44.85aMeade
8.12Courtney Dystant44.86aArundel
9.10Nichelle McMillan45.31aMeade
10.11Kiara Haughton45.56aMeade
11.10Kaylah Wisherd46.66aBroadneck
12.9Hannah Conway46.68aChesapeake-AA
13.9Hannah Chitterling46.77aSeverna Park
14.10Andrea Holterman47.30aSeverna Park
15.11Alysaa Davis47.44aArundel
16.9Francheska Sierra47.82aNortheast-AA
17.11Taylor Ruden47.97aBroadneck
18.12Bria Bryant48.38aGlen Burnie
19.11Samantha Geissdorfer48.63aSouth River
20.11Remi Acheampong49.97aGlen Burnie
21.-Deja Lockett50.31aArundel
22.9Josie McFee51.73aNortheast-AA
23.9Claudine Kawaley53.07aNortheast-AA
24.9Jennie Rucker53.97aNorth County
25.10Nada Natafgi54.01aNorth County
26.9Gursimer Dhillon56.53aNorth County
 
 
X 500 Meters - Varsity - Finals
1.11Alexis Franklin1:18.89aOld Mill Senior
2.9Kacie Longo1:20.63aSouth River
3.12Caitlyn Reinauer1:23.65aBroadneck
4.11Eren Cannon1:23.72aAnnapolis
5.9Emily Barton1:23.97aBroadneck
6.11Marian Latney1:26.21aMeade
7.10Sophia Cologer1:27.74aBroadneck
8.10Ebony Gervin1:29.50aNorth County
9.9Kerrigan Stern1:30.10aSeverna Park
10.12Dominique Davis1:30.21aArundel
11.10Jasmine Bandy1:30.22aMeade
12.10Courtney Wells1:30.50aSeverna Park
13.12Olivia Pyne1:31.26aSouth River
14.12Jordan Freeman1:31.66aOld Mill Senior
15.10Nichelle McMillan1:31.71aMeade
16.10Kaitlyn Doyle1:32.92aChesapeake-AA
17.10Lara Hodak1:33.23aOld Mill Senior
18.10Raenell Dorsey1:34.43aNorth County
19.10Jennifer Scanlon1:34.45aChesapeake-AA
20.10Sydney LaMarsh1:34.47aChesapeake-AA
21.9Andrea Barton1:34.80aGlen Burnie
22.9Molly Brown1:36.44aNortheast-AA
23.9Megan Renes1:38.74aGlen Burnie
24.9Krystal Whit1:39.25aSouth River
25.9Kierra McKnight1:40.11aArundel
26.-Lauren Hensley1:41.48aArundel
 
 
X 800 Meters - Varsity - Finals
1.11Maddie Clouser2:28.72aSeverna Park
2.12Stephanie Crane2:29.37aBroadneck
3.12Alexandra Dystant2:29.73aArundel
4.12Caitlyn Reinauer2:32.94aBroadneck
5.9Emily Barton2:33.02aBroadneck
6.11Jody Clouser2:33.25aSeverna Park
7.11Michelle Nelson2:34.46aSeverna Park
8.9Jennifer Reilly2:36.26aChesapeake-AA
9.10Kaila Brooks2:36.47aMeade
10.11Katie Gehrdes2:37.66aAnnapolis
11.10Madeline Dion2:39.71aAnnapolis
12.11Kaitlyn Govatos2:41.51aAnnapolis
13.12Mary-Catherine Kuegler2:41.94aSouthern-AA
14.11Katelyn Rilee2:42.60aChesapeake-AA
15.9Amanda Kuruc2:47.47aChesapeake-AA
16.-Sarah Kelly2:48.09aSouth River
17.11Amy Moody2:48.53aSouth River
18.11Rebekah Yun3:00.48aArundel
19.10Mercy Onayiga3:01.07aGlen Burnie
20.9Victoria Mattoon3:04.16aNortheast-AA
21.9Layla Garner3:11.57aNortheast-AA
22.9Julia Sanderson3:12.99aNortheast-AA
23.9Andrea Barton3:13.66aGlen Burnie
24.12Aileen Graham3:14.86aMeade
25.9Deanna Diggs3:35.08aMeade
 
 
X 1600 Meters - Varsity - Finals
1.11Maddie Clouser5:18.21aSeverna Park
2.12Stephanie Crane5:19.48aBroadneck
3.11Katelyn Rilee5:22.38aChesapeake-AA
4.11Jody Clouser5:29.35aSeverna Park
5.12Alexandra Dystant5:30.31aArundel
6.11Michelle Nelson5:31.73aSeverna Park
7.11Katie Gehrdes5:44.23aAnnapolis
8.10Nora Barnes-Horowitz5:45.64aBroadneck
9.10Kaila Brooks5:55.91aMeade
10.10Alyxandra Cash5:56.39aChesapeake-AA
11.12Morgan Cunningham6:05.19aAnnapolis
12.9Julia Sanderson6:06.27aNortheast-AA
13.10Megan Morgan6:10.48aChesapeake-AA
14.9Naomi Johnson6:15.98aSouth River
15.12Stacey Stinner6:16.01aBroadneck
16.11Katie Bickerstaff6:33.80aSouth River
17.10Zainab Elmoor6:36.69aNorth County
18.9Victoria Mattoon6:42.00aNortheast-AA
19.9Layla Garner6:49.68aNortheast-AA
20.9Caitlyn Vernon6:55.70aOld Mill Senior
21.9ShyAnn Gajcowski6:57.41aMeade
 
 
X 3200 Meters - Varsity - Finals
1.11Katelyn Rilee11:51.98aChesapeake-AA
2.11Ashley Hayes11:59.57aSeverna Park
3.12Stephanie Crane12:12.55aBroadneck
4.-Schoener Lauren12:17.81aSeverna Park
5.9Ashleigh Sullivan12:24.77aBroadneck
6.10Ellie Smith12:25.26aBroadneck
7.10Megan Morgan12:48.36aChesapeake-AA
8.9Hannah Schoener12:53.12aSeverna Park
9.9Sarah Sykora13:10.39aAnnapolis
10.10Taylor Roma13:39.80aArundel
11.11Joanna Guth13:41.84aAnnapolis
12.12Angelina Sprecher13:44.29aOld Mill Senior
13.9Josie Wood13:44.80aSouth River
14.12Aileen Graham13:56.81aMeade
15.9ShyAnn Gajcowski14:06.75aMeade
--9Danielle Madero-CravenDQChesapeake-AA
--9Emma WhistedDQAnnapolis
 
 
X 55m Hurdles - 33" - Varsity - Finals
1.11Alexis Franklin8.39aOld Mill Senior
2.12Danielle Hayden9.37aSeverna Park
3.9Sarah Childress9.38aSeverna Park
4.12Ashley Reilly9.47aChesapeake-AA
5.11Karie Holian9.49aSouth River
6.11Kayla Cook9.67aBroadneck
7.11Markeya Brown9.84aAnnapolis
8.11Eren Cannon9.85aAnnapolis
 
 
X 55m Hurdles - 33" - Varsity - Prelims
1.11Alexis Franklin8.31aOld Mill Senior
4.9Sarah Childress9.38aSeverna Park
2.12Ashley Reilly9.42aChesapeake-AA
5.12Danielle Hayden9.50aSeverna Park
6.11Karie Holian9.53aSouth River
3.11Eren Cannon9.60aAnnapolis
7.11Kayla Cook9.62aBroadneck
8.11Markeya Brown9.89aAnnapolis
9.12Faybrina Gogue10.17aNorth County
10.11Karima Hilliard10.23aOld Mill Senior
11.11Peyton Strain10.50aChesapeake-AA
12.11Chakiera Shields10.52aNorth County
13.11Diane Butler10.53aGlen Burnie
14.9Robin Powell10.60aChesapeake-AA
15.11Taylor Ruden10.82aBroadneck
16.11Janee' Perry10.87aSeverna Park
17.-Candace Buthen Brown11.72aArundel
18.9Justis Murray11.90aArundel
19.-Catherine Kidney12.03aSouth River
 
 
X 4x200 Relay - Varsity - Finals
1.-Relay Team 1:47.94aOld Mill Senior
2.-Relay Team 1:51.70aMeade
3.-Relay Team 1:53.62aBroadneck
4.-Relay Team 1:55.51aArundel
5.-Relay Team 1:55.51aSeverna Park
6.-Relay Team 1:55.67aSouth River
7.-Relay Team 1:58.34aGlen Burnie
8.-Relay Team 1:59.45aChesapeake-AA
9.-Relay Team 2:01.49aNorth County
10.-Relay Team 2:14.39aNortheast-AA
 
 
X 4x400 Relay - Varsity - Finals
1.-Relay Team 4:19.62aBroadneck
2.-Relay Team 4:22.57aOld Mill Senior
3.-Relay Team 4:26.54aSouth River
4.-Relay Team 4:27.58aSeverna Park
5.-Relay Team 4:33.30aChesapeake-AA
6.-Relay Team 4:35.40aArundel
7.-Relay Team 4:48.03aNorth County
---Relay Team DQMeade
 
 
X 4x800 Relay - Varsity - Finals
1.-Relay Team 9:55.87aBroadneck
2.-Relay Team 10:09.32aAnnapolis
3.-Relay Team 10:34.50aSeverna Park
4.-Relay Team 10:45.75aChesapeake-AA
5.-Relay Team 10:59.79aSouth River
6.-Relay Team 11:19.72aOld Mill Senior
 
 
X Shot Put - 4kg - Varsity - Finals
1.12Casey Smith35-08.75Chesapeake-AA
2.12Adrienne Gebele34-08.00Broadneck
3.12Amelia Jacobs29-00.75Chesapeake-AA
4.11Amanda Reid28-04.25Northeast-AA
5.12Molly Marbut28-02.50South River
6.11Alexis Taylor27-09.50Old Mill Senior
7.11Camille King26-03.50Severna Park
8.11Angela Davidson25-09.50Arundel
9.11Tyteana Smith25-02.75North County
10.9Hailey Swanson24-11.75Severna Park
11.10Bethany Studnicky24-07.75Severna Park
12.11Mary Teare24-03.75Chesapeake-AA
13.-Elizabeth Twigg23-04.25Arundel
14.11Zana McCants22-11.75Meade
15.11Anissa Durham22-08.75Old Mill Senior
16.11Kristin Atwell21-09.25Broadneck
17.-Savannah Hatch21-08.00South River
18.11Chigo Menakaya21-05.50Glen Burnie
19.9Molly Brown21-04.25Northeast-AA
20.-Ashley Cantor21-00.75South River
21.10Chelsea Deal20-06.00North County
22.9Khadijah Janey20-00.25Annapolis
23.11Jessica McCallister19-02.00Old Mill Senior
24.11Raelle Reid18-04.50Arundel
25.11Alayah Lewis16-02.25Meade
 
 
X High Jump - Varsity - Finals
1.12Aubree Frye5-02.00Chesapeake-AA
2.12Dominique Davis5-00.00Arundel
3.11Karie Holian4-08.00South River
3.10Marcy Lenz4-08.00Chesapeake-AA
5.9Sarah Childress4-08.00Severna Park
6.11Kayla Cook4-06.00Broadneck
7.11Jessica Garrett4-06.00Old Mill Senior
8.12Molly Marbut4-06.00South River
9.11Adrienne Williams4-06.00Meade
10.10Talya Stocksdale4-02.00Chesapeake-AA
11.9Tara Siefert4-02.00Severna Park
12.11Janee Perry4-02.00Severna Park
13.11Karima Hilliard4-00.00Old Mill Senior
--10Jasmine BandyNHMeade
--11Jessica McCallisterNHOld Mill Senior
 
 
X Pole Vault - Varsity - Finals
1.11Kara Lingenfelter10-02.00Chesapeake-AA
2.12Ashley Reilly9-00.00Chesapeake-AA
3.10Sarah Taylor8-00.00Chesapeake-AA
4.11Kelsey Terrell7-00.00Old Mill Senior
5.11Taylor Stevenson6-00.00Old Mill Senior
--9Megan RenesNHGlen Burnie
 
 
X Long Jump - Varsity - Finals
1.11Aharona Salaam16-02.50Meade
2.12Ashley Reilly15-08.00Chesapeake-AA
3.10Nichelle McMillan15-04.50Meade
4.11Alysaa Davis14-04.50Arundel
5.12Aubree Frye14-04.50Chesapeake-AA
6.9Robin Powell14-02.00Chesapeake-AA
7.11Suzie Horman14-01.75Severna Park
8.11Karima Hilliard13-10.50Old Mill Senior
9.11Bilikis Odejayi12-06.00Old Mill Senior
9.11Adrienne Williams12-06.00Meade
11.10Kaylah Wisherd12-04.00Broadneck
12.9Alexsa Arroyo12-02.75Arundel
13.11Jessica Garrett11-07.00Old Mill Senior
14.10Raenell Dorsey11-06.50North County
15.-Kirstyn Gant11-04.00Arundel
16.9Claudine Kawaley10-06.00Northeast-AA
17.9Jennie Rucker10-00.00North County
18.10Kelsey Barthold9-09.75Broadneck
19.11Taylor Ruden9-08.50Broadneck
--9Julia SandersonNDNortheast-AA
 
 
X Triple Jump - Varsity - Finals
1.11Jessica Garrett31-07.75Old Mill Senior
2.12Aubree Frye31-05.75Chesapeake-AA
3.12Faybrina Gogue31-03.25North County
4.11Suzie Horman30-01.50Severna Park
5.10Talya Stocksdale28-03.50Chesapeake-AA
6.9Emily Barton27-09.50Broadneck
7.12Koreena Thompson27-06.00Chesapeake-AA
8.12Danielle Grant26-07.25Old Mill Senior
9.11Karima Hilliard26-02.00Old Mill Senior
10.9Alexsa Arroyo6-11.00Arundel
--9Kamilia ArroyoNDArundel
--9Jennie RuckerNDNorth County
---Kirstyn GantNDArundel
--11Hannah LancasterNDBroadneck
--11Karlie FullyerNDSeverna Park
--9Maddie GuyNDSeverna Park
 
Get your free Coach Account

Only coaches need an account to manage their team and register for meets. Everyone else can browse the stats without an account.


Are you a coach? Sign Up and start saving time.

All coach accounts are completely free.
Site Supporters gain extra features, such as team photos and advanced meet hosting features.