Team Results Management

Meet Info

Class AClass B
Highlighter is active, an entry to highlight.

100 Meters  Class A - Finals

1.9Jon Ehde11.59aLuverne
2.11Danny Rodriguez11.64aWorthington
3.12BG Xaisongkham11.66aLuverne
4.10Jack Thony11.68aMurray County Central
5.12Isaac Harmsen12.22aMurray County Central
6.12Rudy Ramirez12.32aWorthington
7.12Bee Thao12.36aTracy-Milroy-Balaton
8.10Eli Stevens13.66aPipestone Area
9.11Jesse Hinricher14.58aPipestone Area
10.9Jimmy Woelber19.16aWestbrook-Walnut Grove
9Alex BurnsDNSWestbrook-Walnut Grove
 

100 Meters  Class B - Finals

1.10Tate Bork11.92aHills Beaver Creek
2.10Brett Krosschell12.32aSouthwest Mn Christian
2.12Austin Lyons12.32aAdrian
4.10Dalton Bass12.37aHills Beaver Creek
5.12Marty Schmitz12.70aSouthwest Star Concept
6.12Cody Reckamp12.81aAdrian
7.10Zach Holt13.20aFulda
8.12Brett Feller13.55aRussell-Tyler-Ruthton
9.9Nick Beck14.93aRussell-Tyler-Ruthton
11Kyle KirlinDNSFulda
 

100 Meters - Relay Split  Class A - Finals

12Nathan Mejia11.50Worthington
10Ethan Spittle11.62Worthington
9Will Dudley12.10Worthington
9Jessie Guerra12.41Worthington
 

200 Meters  Class A - Finals

1.9Jon Ehde23.43aLuverne
2.11Danny Rodriguez23.76aWorthington
3.10Jack Thony23.85aMurray County Central
4.12Tyler Evans24.69aPipestone Area
5.12Isaac Harmsen25.28aMurray County Central
6.9Jessie Guerra25.32aWorthington
7.12Bee Thao25.47aTracy-Milroy-Balaton
8.11Marco Perez26.64aTracy-Milroy-Balaton
9.12Andrew Baker28.88aPipestone Area
10.9Alex Burns34.07aWestbrook-Walnut Grove
11.9Jimmy Woelber41.44aWestbrook-Walnut Grove
10Ethan RustDNSLuverne
 

200 Meters  Class B - Finals

1.10Tate Bork24.50aHills Beaver Creek
2.12Travis Vander Woude24.93aSouthwest Mn Christian
2.12Austin Lyons24.93aAdrian
4.10Brett Krosschell25.27aSouthwest Mn Christian
5.10Dalton Bass25.32aHills Beaver Creek
6.12Marty Schmitz25.72aSouthwest Star Concept
7.9Ty Thooft26.29aRussell-Tyler-Ruthton
8.12Brock Bullerman26.34aAdrian
9.10Mason Trejo27.42aFulda
10.11Matt Appel27.79aFulda
10Shane VogtDNSRussell-Tyler-Ruthton
12Adriano MartinsDNSSouthwest Star Concept
 

200 Meters - Relay Split  Class A - Finals

12Jeremy Clark22.89Worthington
12Tim Van Bockel23.75aSouthwest Mn Christian
11Danny Rodriguez24.09Worthington
12Travis Vander Woude24.26aSouthwest Mn Christian
12Will Collin24.50Worthington
10Brett Krosschell25.07aSouthwest Mn Christian
10Klint Knutson25.26aSouthwest Mn Christian
12Rudy Ramirez25.77Worthington
 

400 Meters  Class A - Finals

1.12Jeremy Clark51.84aWorthington
2.12Will Collin52.77aWorthington
3.9Tyler Scotting54.44aMurray County Central
4.10Sawyer Pals55.49aPipestone Area
5.10Matt Duerr57.10aLuverne
6.9Derek Christians59.79aWestbrook-Walnut Grove
7.10Kaleb Stevens1:01.35aPipestone Area
8.12Spencer Schwartz1:02.22aTracy-Milroy-Balaton
9.11Tommy Nelson1:04.47aTracy-Milroy-Balaton
10.9Kyle Sanner1:04.73aMurray County Central
11.12Paranat Mugngsuwan1:16.55aWestbrook-Walnut Grove
10Bo BieverDNSLuverne
 

400 Meters  Class B - Finals

1.11Brady Vaughn55.06aHills Beaver Creek
2.11Taylor Thooft57.51aRussell-Tyler-Ruthton
3.12Adriano Martins58.62aSouthwest Star Concept
4.10Zach Holt1:02.16aFulda
5.12Dan Albertson1:02.30aAdrian
6.9Daniel Baker1:02.93aSouthwest Mn Christian
7.12Spencer Wieneke1:02.98aAdrian
8.10Newt Dunblazier1:04.40aRussell-Tyler-Ruthton
9.9Matt Kunerth1:12.58aFulda
 

400 Meters - Relay Split  Class A - Finals

12Jeremy Clark52.62Worthington
12Will Collin52.79Worthington
12OJ Ojullu52.92Worthington
12Brandon Berger55.61Worthington
12Tim Van Bockel56.26aSouthwest Mn Christian
12Cody Tinklenberg56.74aSouthwest Mn Christian
12Travis Vander Woude57.27aSouthwest Mn Christian
12Ryan Stroeh57.69aSouthwest Mn Christian
 

800 Meters  Class A - Finals

1.12OJ Ojullu2:00.41aWorthington
2.12Schuyler Canfield2:06.50aMurray County Central
3.12Omot Othowo2:11.16aWorthington
4.11Landon Hazelton2:18.03aPipestone Area
5.9Cody Hess2:20.23aLuverne
6.10Tylan Vanderwal2:20.69aPipestone Area
7.12Emil Ramsvik2:25.56aMurray County Central
8.10Eli Dooyema2:26.25aLuverne
9.9Touna Moua2:39.01aTracy-Milroy-Balaton
10.9Tyson Berg2:44.97aWestbrook-Walnut Grove
11.9Andrew Benson2:51.23aWestbrook-Walnut Grove
 

800 Meters  Class B - Finals

1.12Adriano Martins2:15.54aSouthwest Star Concept
2.12Mitchel VanWesten2:15.58aSouthwest Star Concept
3.10Tyler Jacobs2:17.46aHills Beaver Creek
4.12Ethan Olson2:21.74aAdrian
5.10Brock Baumgarn2:26.55aFulda
6.10D'Shaun Herman2:30.65aHills Beaver Creek
7.7Brian Fenske2:30.83aFulda
8.7Andrew Raak2:40.04aSouthwest Mn Christian
9.10Newt Dunblazier2:43.43aRussell-Tyler-Ruthton
10.-Colten Lawson2:47.66aRussell-Tyler-Ruthton
11.9Daniel Baker2:49.55aSouthwest Mn Christian
 

800 Meters - Relay Split  Class A - Finals

12Omot Othowo2:08.2Worthington
10Ethan Spittle2:09.1Worthington
9Marcus Potter2:10.0Worthington
12Cody Tinklenberg2:10.13aSouthwest Mn Christian
10Klint Knutson2:14.55aSouthwest Mn Christian
12Nathan Mejia2:15.4Worthington
12Ryan Stroeh2:16.60aSouthwest Mn Christian
12Tim Van Bockel2:19.06aSouthwest Mn Christian
 

1600 Meters  Class A - Finals

1.12OJ Ojullu4:39.52aWorthington
2.12Schuyler Canfield4:55.01aMurray County Central
3.9Cody Hess4:59.37aLuverne
4.10Nathan Landwehr5:11.50aWorthington
5.10Jacob Derby5:23.51aPipestone Area
6.10Grant Bose5:30.29aMurray County Central
7.9Tyson Berg5:34.45aWestbrook-Walnut Grove
8.9Touna Moua5:45.23aTracy-Milroy-Balaton
9.9Matthew Benson5:57.30aWestbrook-Walnut Grove
10.11Vladimir Wogen6:03.35aPipestone Area
8Drew WeisDNSLuverne
 

1600 Meters  Class B - Finals

1.12Mitchel VanWesten4:58.77aSouthwest Star Concept
2.12Cody Tinklenberg5:08.19aSouthwest Mn Christian
3.11Jase Pater5:14.84aAdrian
4.10Justin Kerkhove-Brandt5:20.36aHills Beaver Creek
5.10Markus Drealan5:56.36aFulda
6.-Tanner Coyle6:17.96aRussell-Tyler-Ruthton
7.10John Luze6:20.23aHills Beaver Creek
10John GettingDNSFulda
 

3200 Meters  Class A - Finals

1.11Mubarik Musa9:49.75aWorthington
2.10Ethan Spittle10:50.02aWorthington
3.11Ryan Oye11:08.91aLuverne
4.11Alex Solheim11:24.00aMurray County Central
5.11Austin Stroeh11:36.83aLuverne
6.10Kaleb Stevens12:29.26aPipestone Area
7.12Shane Granum12:41.22aMurray County Central
8.12Nathan Goetsch13:52.70aTracy-Milroy-Balaton
10Matt HammersmaDNSPipestone Area
 

3200 Meters  Class B - Finals

1.11Jase Pater11:14.04aAdrian
2.8Brevan Jasper12:14.91aSouthwest Mn Christian
3.10Andrew Appel13:23.16aFulda
-Alex CoronadoDNSSouthwest Star Concept
9Ryan SchumacherDNSFulda
 

110m Hurdles - 39"  Class A - Finals

1.12Brandon Berger16.13aWorthington
2.12Gathin Veldhuizen16.36aPipestone Area
3.11Aaron Kozlowski16.61aPipestone Area
4.10Omot Okello17.35aWorthington
5.12Blake Stevens17.85aWestbrook-Walnut Grove
6.11Daniel Muller18.40aLuverne
7.10Max Whitehead19.25aMurray County Central
8.11Joey Robinson19.64aMurray County Central
9.12Erik Haakanson20.27aTracy-Milroy-Balaton
10.10Matt Duerr20.90aLuverne
11.10Alex Hohler21.78aTracy-Milroy-Balaton
 

110m Hurdles - 39"  Class B - Finals

1.10Austin LaFollette19.07aHills Beaver Creek
2.10Bennet Appel22.70aFulda
10Kole KramerDNSFulda
 

300m Hurdles - 36"  Class A - Finals

1.12Brandon Berger41.88aWorthington
2.12Gathin Veldhuizen42.11aPipestone Area
3.10Omot Okello42.63aWorthington
4.11Daniel Muller45.06aLuverne
5.12Griffin Veldhuizen45.64aPipestone Area
6.9Levi Bunting48.17aWestbrook-Walnut Grove
7.10Max Whitehead49.92aMurray County Central
8.8Trenton Rops50.08aLuverne
9.11Joey Robinson50.47aMurray County Central
10.12Sam Moua51.44aTracy-Milroy-Balaton
11.10Alex Hohler54.40aTracy-Milroy-Balaton
12Blake StevensDNSWestbrook-Walnut Grove
 

300m Hurdles - 36"  Class B - Finals

1.10Austin LaFollette47.96aHills Beaver Creek
2.10Bennet Appel56.81aFulda
10Kole KramerDNSFulda
11Casey SchillingDNSHills Beaver Creek
 

4x100 Relay  Class A - Finals

1.-BG Xaisongkham
Ethan Rust
Jackson Winter
Britton Stratton
46.84aLuverne
2.-Jessie Guerra
Ethan Spittle
Will Dudley
Nathan Mejia
47.80aWorthington
3.-Tyler Evans
Eli Stevens
Andrew Baker
Jesse Hinricher
52.10aPipestone Area
4.-Emil Ramsvik
Andy Garza
Isaac Harmsen
Tanner Nepp
52.34aMurray County Central
5.-Tanner Pederson
Sean McCrosky
John Elzenga
Dustin Taylor
56.23aWestbrook-Walnut Grove
-Bee Thao
Alex Hohler
Eric Donner
Rick Jorgenson
DNSTracy-Milroy-Balaton
 

4x100 Relay  Class B - Finals

1.-Tony Reisdorfer
Cody Reckamp
Brock Bullerman
Austin Lyons
47.02aAdrian
2.-Austin LaFollette
Dylan Gehrke
Jordan Larson
D'Shaun Herman
49.89aHills Beaver Creek
3.-Kevin Andersen
Shane Vogt
Nate Christensen
Nathan Condelli
51.93aRussell-Tyler-Ruthton
4.-Clarke Hein
Kyle Kirlin
Brock Burchill
Mason Trejo
56.70aFulda
 

4x200 Relay  Class A - Finals

1.-BG Xaisongkham
Ethan Rust
Daniel Muller
Jon Ehde
1:34.16aLuverne
2.-Aaron Kozlowski
Tyler Evans
Sawyer Pals
Griffin Veldhuizen
1:35.53aPipestone Area
3.-Danny Rodriguez
Rudy Ramirez
Will Collin
Jeremy Clark
1:35.83aWorthington
4.-Emil Ramsvik
Max Whitehead
Isaac Harmsen
Jack Thony
1:45.30aMurray County Central
5.9Dustin Taylor
Derek Christians
Levi Bunting
Tanner Pederson
1:46.45aWestbrook-Walnut Grove
6.-Marco Perez
Scott Vue
Kong Meng Moua
Sam Moua
1:49.67aTracy-Milroy-Balaton
 

4x200 Relay  Class B - Finals

1.-Brett Krosschell
Klint Knutson
Tim Van Bockel
Travis Vander Woude
1:38.59aSouthwest Mn Christian
2.-Dalton Bass
Brady Vaughn
Dylan Gehrke
Tate Bork
1:39.88aHills Beaver Creek
3.-Tony Reisdorfer
Dan Albertson
Ethan Olson
Brock Bullerman
1:41.01aAdrian
4.-Nate Christensen
Ty Thooft
Taylor Thooft
Nathan Condelli
1:44.35aRussell-Tyler-Ruthton
5.-Max Dibble
Matt Their
Brock Baumgarn
Mason Trejo
1:48.06aFulda
 

4x400 Relay  Class A - Finals

1.-Will Collin
Brandon Berger
OJ Ojullu
Jeremy Clark
3:34.13aWorthington
2.-Isaac Harmsen
Tyler Scotting
Jack Thony
Schuyler Canfield
3:37.79aMurray County Central
3.-Griffin Veldhuizen
Sawyer Pals
Aaron Kozlowski
Gathin Veldhuizen
3:38.85aPipestone Area
4.-Marco Perez
Sam Moua
Spencer Schwartz
Erik Haakanson
3:58.49aTracy-Milroy-Balaton
5.-Jackson Winter
Matt Duerr
Payton Stemper
Darrien Jones
4:03.27aLuverne
6.-Blake Stevens
Tanner Pederson
Derek Christians
Levi Bunting
4:04.57aWestbrook-Walnut Grove
 

4x400 Relay  Class B - Finals

1.-Cody Tinklenberg
Travis Vander Woude
Ryan Stroeh
Tim Van Bockel
3:48.76aSouthwest Mn Christian
2.-Brady Vaughn
Justin Kerkhove-Brandt
Jordan Larson
Dalton Huisman
3:51.59aHills Beaver Creek
3.-Ethan Olson
Spencer Wieneke
Dan Albertson
Tony Reisdorfer
4:00.28aAdrian
4.-Kevin Andersen
Taylor Thooft
Ty Thooft
Shane Vogt
4:01.93aRussell-Tyler-Ruthton
5.-Max Dibble
Zach Holt
Brock Baumgarn
Matt Appel
4:04.61aFulda
 

4x800 Relay  Class A - Finals

1.-Omot Othowo
Ethan Spittle
Marcus Potter
Nathan Mejia
8:43.32aWorthington
2.-Austin Stroeh
Ryan Oye
Payton Stemper
Josh Friedrichson
9:05.04aLuverne
3.-Tylan Vanderwal
Matt Hammersma
Landon Hazelton
Jacob Derby
9:20.60aPipestone Area
4.-Andy Garza
Aaron Boock
Kyle Sanner
Jon Risacher
10:12.39aMurray County Central
5.-Matthew Benson
Andrew Benson
Sean McCrosky
John Elzenga
12:19.34aWestbrook-Walnut Grove
 

4x800 Relay  Class B - Finals

1.-Cody Tinklenberg
Klint Knutson
Ryan Stroeh
Tim Van Bockel
9:01.43aSouthwest Mn Christian
2.-Dalton Huisman
Dillion Hoiland
Justin Kerkhove-Brandt
Tyler Jacobs
9:20.64aHills Beaver Creek
3.-Kevin Andersen
Colten Lawson
Tanner Coyle
Newt Dunblazier
10:34.66aRussell-Tyler-Ruthton
4.-Markus Drealan
Brian Fenske
Andrew Appel
Matt Kunnerth
10:54.58aFulda
 

Shot Put - 12lb  Class A - Finals

1.12Jordon Bents48-11.25Worthington
2.10Tanner Nepp43-03.00Murray County Central
3.9Cody Rofshus42-00.50Luverne
4.12Jalen Voss41-11.50Worthington
5.11Tommy Nelson39-06.50Tracy-Milroy-Balaton
6.11Sam Beech39-02.00Murray County Central
7.12Andrew Martinez36-07.50Tracy-Milroy-Balaton
8.9Jon Ehde36-03.50Luverne
9.11Jamie Hartke36-01.00Pipestone Area
10.10Kyle Viland33-06.00Pipestone Area
11.11Brandon Stevens33-01.50Westbrook-Walnut Grove
12.9Alex Burns27-09.50Westbrook-Walnut Grove
 

Shot Put - 12lb  Class B - Finals

1.11Max Dibble41-00.50Fulda
2.9Dillon John37-02.00Adrian
3.12Nathan Fransman36-00.50Hills Beaver Creek
4.11Levi DeRuyter32-11.00Russell-Tyler-Ruthton
5.12Ryan Stroeh32-10.25Southwest Mn Christian
6.9Matt Their31-03.00Fulda
7.8Kevin Andersen28-06.00Russell-Tyler-Ruthton
8.11David Cook25-08.50Adrian
10Caleb EsselinkDNSSouthwest Mn Christian
 

Discus - 1.6kg  Class A - Finals

1.10Tanner Nepp139-11Murray County Central
2.12Jordon Bents132-00Worthington
3.11Aaron Kozlowski126-11Pipestone Area
4.12Jalen Voss126-03Worthington
5.11Sam Beech125-01Murray County Central
6.11Keegan Schoenfelder118-08Luverne
7.9Cody Rofshus117-05Luverne
8.11Brandon Stevens104-02Westbrook-Walnut Grove
9.11Tommy Nelson102-09Tracy-Milroy-Balaton
10.12Andrew Martinez102-06Tracy-Milroy-Balaton
11.11Jamie Hartke99-08Pipestone Area
12.9Dustin Taylor87-04Westbrook-Walnut Grove
 

Discus - 1.6kg  Class B - Finals

1.11Max Dibble135-08Fulda
2.9Matt Their120-03Fulda
3.9Dillon John109-01Adrian
4.11Levi DeRuyter106-06Russell-Tyler-Ruthton
5.12Nathan Fransman97-10Hills Beaver Creek
6.9Dawson White93-08Adrian
7.11Nate Christensen84-04Russell-Tyler-Ruthton
8.12Ryan Stroeh80-10Southwest Mn Christian
10Caleb EsselinkDNSSouthwest Mn Christian
 

High Jump  Class A - Finals

1.11Mitch Weg5-10.00Worthington
2.12Griffin Veldhuizen5-08.00Pipestone Area
3.11Landon Hazelton5-04.00Pipestone Area
3.10Tanner Nepp5-04.00Murray County Central
5.11Daniel Muller5-04.00Luverne
6.10Dylan Gravenhof5-00.00Worthington
6.9Will Dudley5'00.00Worthington
 

High Jump  Class B - Finals

1.12Marty Schmitz6-00.00Southwest Star Concept
2.11Casey Schilling5-06.00Hills Beaver Creek
3.11Kyle Kirlin5-04.00Fulda
4.10Justin Kerkhove-Brandt5-00.00Hills Beaver Creek
4.12Mitchel VanWesten5-00.00Southwest Star Concept
11Clarke HeinNHFulda
7Andrew RaakSCRSouthwest Mn Christian
-Colten LawsonNHRussell-Tyler-Ruthton
12Ethan OlsonNHAdrian
9Dillon JohnNHAdrian
 

Long Jump  Class A - Finals

1.11Danny Rodriguez20-03.00Worthington
2.12Gathin Veldhuizen20-02.75Pipestone Area
3.10Matt Duerr19-02.50Luverne
4.10Ethan Spittle18-08.75Worthington
5.12BG Xaisongkham18-08.50Luverne
6.10Jack Thony18-01.75Murray County Central
7.9Tyler Scotting18-01.50Murray County Central
8.10Jacob Derby16-03.00Pipestone Area
9.9Tanner Pederson14-11.00Westbrook-Walnut Grove
12Blake StevensDNSWestbrook-Walnut Grove
11Devin RyanDNSMurray County Central
 

Long Jump  Class B - Finals

1.12Travis Vander Woude20-02.75Southwest Mn Christian
2.12Marty Schmitz20-02.25Southwest Star Concept
3.12Mitchel VanWesten18-05.00Southwest Star Concept
4.12Cody Reckamp18-00.00Adrian
5.11Nate Christensen17-05.25Russell-Tyler-Ruthton
6.12Tony Reisdorfer16-10.00Adrian
7.11Nathan Condelli16-08.50Russell-Tyler-Ruthton
8.11Brady Vaughn16-07.25Hills Beaver Creek
9.12Tim Van Bockel16-06.25Southwest Mn Christian
10.9Dylan Gehrke16-06.00Hills Beaver Creek
11.11Matt Appel16-03.50Fulda
12.9Josh Ramerth14-09.00Fulda
 

Triple Jump  Class A - Finals

1.12Brandon Berger41-01.25Worthington
2.12Schuyler Canfield38-07.00Murray County Central
3.11Mitch Weg37-11.00Worthington
4.10Aaron Boock35-04.00Murray County Central
5.10Sawyer Pals35-01.00Pipestone Area
6.12Scott Vue34-02.00Tracy-Milroy-Balaton
7.10Jacob Derby33-03.00Pipestone Area
8.12Spencer Schwartz31-04.75Tracy-Milroy-Balaton
9.7Quinton Siebenahler30-05.75Luverne
10.9Dustin Taylor29-11.00Westbrook-Walnut Grove
10John ElzengaDNSWestbrook-Walnut Grove
9Tyler ScottingDNSMurray County Central
 

Triple Jump  Class B - Finals

1.11Casey Schilling36-11.50Hills Beaver Creek
2.11Clarke Hein35-06.50Fulda
3.12Cody Tinklenberg35-00.50Southwest Mn Christian
4.12Adriano Martins34-03.00Southwest Star Concept
5.10Klint Knutson33-07.00Southwest Mn Christian
6.9Ty Thooft32-05.25Russell-Tyler-Ruthton
7.12Dan Albertson32-04.75Adrian
8.9Josh Ramerth32-00.75Fulda
9.10Shane Vogt30-04.00Russell-Tyler-Ruthton
11Dalton HuismanDNSHills Beaver Creek
 

Meet Schedule

Track Finals
B4x800 Relay
A4x800 Relay
B110m Hurdles
A110m Hurdles
B100 Meters
A100 Meters
B4x200 Relay
A4x200 Relay
B1600 Meters
A1600 Meters
B4x100 Relay
A4x100 Relay
B400 Meters
A400 Meters
B300m Hurdles
A300m Hurdles
B800 Meters
A800 Meters
B200 Meters
A200 Meters
B3200 Meters
A3200 Meters
B4x400 Relay
A4x400 Relay
Field Finals
BLong Jump
ALong Jump
BTriple Jump
ATriple Jump
BHigh Jump
AHigh Jump
BShot Put
AShot Put
BDiscus
ADiscus
Track Finals
B4x800 Relay
A4x800 Relay
B100m Hurdles
A100m Hurdles
B100 Meters
A100 Meters
B4x200 Relay
A4x200 Relay
B1600 Meters
A1600 Meters
B4x100 Relay
A4x100 Relay
B400 Meters
A400 Meters
B300m Hurdles
A300m Hurdles
B800 Meters
A800 Meters
B200 Meters
A200 Meters
B3200 Meters
A3200 Meters
B4x400 Relay
A4x400 Relay
Field Finals
BLong Jump
ALong Jump
BTriple Jump
ATriple Jump
BHigh Jump
AHigh Jump
BShot Put
AShot Put
BDiscus
ADiscus