Team Results Management

Meet Info

Highlighter is active, an entry to highlight.

100 Meters  Varsity - Finals

1.11Jayson Ezell12.00Oakland
2.12Joel Redfield12.18Oakland
3.9Jacob Meeker12.43Monroe
3.11Will Tsai12.43Walnut Grove
5.12Nigel Middleton12.55Walnut Grove
6.11Steven Tyndall12.58Walnut Grove
7.12Erick Rice12.80Siletz Valley
8.11Ismael Hernandez13.18Monroe
9.12Chris Crawford13.50Siletz Valley
10.9Jaycub Westbrook14.52Siletz Valley
11.9Damin Huse14.69Riddle
12.9Gary Cleverly15.43Crow
9Davan OvertonDNSMapleton
10Tyson SibleyDNSSiletz Valley
10Daniel HarrisDNSRiddle
 

200 Meters  Varsity - Finals

1.11Jayson Ezell25.26Oakland
2.11Steven Tyndall25.90Walnut Grove
3.12Nigel Middleton26.61Walnut Grove
4.10Chris Garrison26.84Oakland
5.10Brandon Drake27.36Walnut Grove
6.12Dylan Larkin27.67Monroe
7.9Xander Jenkinson27.68Mohawk
8.10Max Proske27.69Walnut Grove
9.9Jacob Meeker27.73Monroe
10.11Alejandro Sanchez28.36Monroe
11.11Ivan Garcia28.63Monroe
12.12Chris Crawford28.91Siletz Valley
13.9Damin Huse32.56Riddle
10Joshua ShoplandDNSWalnut Grove
12Robert MatierDNSWalnut Grove
11Justice TuryaDNSMapleton
12Tony AnnekerDNSCrow
 

400 Meters  Varsity - Finals

1.11Taylor Perkins54.70Oakland
2.11DJ Wheeler56.06Monroe
3.10Kyle Wentz57.94Oakland
4.10Brandon Drake58.18Walnut Grove
5.12Martin Steinke58.73Riddle
6.10Max Proske59.10Walnut Grove
7.12Tony Anneker59.18Crow
8.12Robert Matier59.56Walnut Grove
9.9Spencer Traxtle1:01.86Mohawk
10.12Chris Crawford1:03.81Siletz Valley
11.12Dylan Larkin1:04.33Monroe
12.9David Marthaller1:04.44Siletz Valley
13.9Jon Wolgamott1:05.26Mapleton
14.9Patrick Clark1:10.74Crow
15.9Michael Harkema1:13.18Mapleton
16.9Damin Huse1:15.13Riddle
17.11Adam Haynes1:16.95Mapleton
 

800 Meters  Varsity - Finals

1.11DJ Wheeler2:14.84Monroe
2.12Brandon Bouchet2:16.37Crow
3.12Dominic Wolf2:21.29Oakland
4.12Martin Steinke2:22.92Riddle
5.11Caleb Morgan2:28.44Crow
6.11Drew Cranley2:35.06Oakland
7.9Darin Houle2:39.62Crow
8.9Patrick Clark2:45.86Crow
9.9Jerry Trejo3:08.17Mohawk
 

1500 Meters  Varsity - Finals

1.12Travis Wilson4:52.04Crow
2.9Kieran Jenkins4:55.88Walnut Grove
3.10Buddy Myers5:05.64Crow
4.12Ben Herbert5:17.00Oakland
5.9Darin Houle5:21.39Crow
6.11Justice Turya5:22.37Mapleton
7.9Aspen Cordero5:24.17Oakland
8.11Drew Cranley5:36.80Oakland
 

3000 Meters  Varsity - Finals

1.12Nathan Reber11:22.40Oakland
2.12Martin Steinke11:32.17Riddle
3.11Caleb Morgan11:35.02Crow
4.9Aspen Cordero12:00.40Oakland
5.10Casey Willits13:36.49Crow
 

110m Hurdles - 39"  Varsity - Finals

1.12Nathan Reber18.09Oakland
2.12Kasey Dunn18.58Days Creek
3.12Jesse Nelson20.18Mapleton
4.10Logan Drullinger21.90Crow
9Trevor WhitonDNSWalnut Grove
 

300m Hurdles - 36"  Varsity - Finals

1.12Kasey Dunn47.53Days Creek
2.12Tyler Parson49.30Crow
3.9Trevor Whiton50.81Walnut Grove
4.12Ben Herbert53.28Oakland
11Taylor PerkinsDNSOakland
 

4x100 Relay  Varsity - Finals

1.-Daniel Jobe
Jayson Ezell
Taylor Perkins
Joel Redfield
47.70Oakland
2.-Brandon Bouchet
Tyler Parson
Tony Anneker
Logan Drullinger
50.50Crow
3.-Ismael Hernandez
Ivan Garcia
Dylan Larkin
DJ Wheeler
50.60Monroe
4.-Kyle Wentz
Nathan Reber
Chris Garrison
Ben Herbert
50.99Oakland
5.-Michael Harkema
Jon Wolgamott
Jesse Nelson
Justice Turya
53.47Mapleton
6.-Zack Ried
Daniel Harris
Damin Huse
Martin Steinke
55.28Riddle
 

4x400 Relay  Varsity - Finals

1.-Daniel Jobe
Taylor Perkins
Joel Redfield
Dominic Wolf
3:49.57Oakland
2.-Max Proske
Steven Tyndall
Josh Shopland
Nigel Middleton
3:51.25Walnut Grove
3.-Kyle Wentz
Chris Garrison
Jayson Ezell
Ben Herbert
4:03.64Oakland
4.-Buddy Myers
Tyler Parson
Brandon Bouchet
Travis Wilson
4:08.83Crow
 

Shot Put - 12lb  Varsity - Finals

1.12Scott Goodman44-08.00Oakland
2.12Zack Ried43-04.00Riddle
3.10Tanner Eastlick34-08.00Crow
4.11Josh Manchester34-03.50Crow
5.12Jesse Nelson34-00.00Mapleton
6.10Jacob Sowanick31-04.00Crow
7.11Ivan Garcia30-00.00Monroe
8.11Alejandro Sanchez29-09.00Monroe
9.11Bradley Wood29-04.00Oakland
10.9Joel "Gus" Jackson29-00.00Oakland
11.9Gary Cleverly28-00.00Crow
11.11Adam Haynes26-10.00Mapleton
12.9Karl Manchester26-10.00Crow
11Shawn ReederDNSMapleton
10Daniel HarrisDNSRiddle
 

Discus - 1.6kg  Varsity - Finals

1.12Scott Goodman139-00Oakland
2.10Tanner Eastlick124-01Crow
3.12Zack Ried113-04Riddle
4.10Daniel Harris104-05Riddle
5.9Gary Cleverly98-09Crow
6.9Joel "Gus" Jackson98-04Oakland
7.11Ivan Garcia85-05Monroe
8.11Bradley Wood81-06Oakland
9.11Drew Cranley80-05Oakland
10.10Jacob Sowanick77-00Crow
11.9Jon Wolgamott63-04Mapleton
12.9Xander Jenkinson58-06Mohawk
12.9Jerry Trejo58-06Mohawk
14.9Davan Overton47-05Mapleton
15.11Josh Manchester9Crow
10Joshua ShoplandDNSWalnut Grove
11Shawn ReederDNSMapleton
9Karl ManchesterFOULCrow
 

Javelin - 800g  Varsity - Finals

1.12Jesse Nelson132-02Mapleton
2.12Erick Rice128-00Siletz Valley
3.11DJ Wheeler126-05Monroe
4.12Scott Goodman125-08Oakland
5.12Dominic Wolf123-11Oakland
6.11Steven Tyndall116-10Walnut Grove
7.10Kyle Wentz115-08Oakland
8.10Tanner Eastlick113-01Crow
9.11Adam Haynes109-01Mapleton
10.11Drew Cranley106-04Oakland
11.9Joel "Gus" Jackson102-09Oakland
12.10Joshua Shopland102-00Walnut Grove
13.11Bradley Wood95-07Oakland
14.11Alejandro Sanchez93-02Monroe
15.9Cody Wilson92-03Mohawk
16.9Trevor Whiton89-07Walnut Grove
17.9David Marthaller87-04Siletz Valley
18.9Gary Cleverly85-03Crow
19.10Jacob Sowanick79-06Crow
20.11Josh Manchester60-03Crow
21.9Karl Manchester59-10Crow
 

High Jump  Varsity - Finals

1.12Daniel Jobe5-04.00Oakland
2.9Spencer Traxtle5-00.00Mohawk
3.12Erick Rice5-00.00Siletz Valley
4.12Tony Anneker4-10.00Crow
5.9Jacob Meeker4-10.00Monroe
 

Pole Vault  Varsity - Finals

1.11Caleb Morgan8-06.00Crow
2.10Buddy Myers8-00.00Crow
10Logan DrullingerNHCrow
 

Long Jump  Varsity - Finals

1.12Daniel Jobe18-04.00Oakland
2.12Joel Redfield17-11.00Oakland
3.10Chris Garrison17-00.00Oakland
4.9Spencer Traxtle16-09.00Mohawk
5.9Cody Wilson15-08.50Mohawk
6.11Justice Turya15-04.50Mapleton
7.9Xander Jenkinson15-03.50Mohawk
8.11Ismael Hernandez15-01.00Monroe
9.11Alejandro Sanchez15-00.00Monroe
10.12Tyler Parson14-10.00Crow
11.9Jon Wolgamott14-03.75Mapleton
12.9Jaycub Westbrook13-03.00Siletz Valley
13.9Michael Harkema13-00.00Mapleton
12Erick RiceDNSSiletz Valley
10Joshua ShoplandDNSWalnut Grove
10Tyson SibleyDNSSiletz Valley
 

Triple Jump  Varsity - Finals

1.12Kasey Dunn37-01.00Days Creek
2.12Dominic Wolf34-04.50Oakland
3.10Logan Drullinger32-03.25Crow
4.9Cody Wilson31-11.50Mohawk
5.9Michael Harkema29-03.00Mapleton
6.9Jaycub Westbrook25-02.00Siletz Valley
 

Hammer - 16lb  Varsity - Finals

1.10Tanner Eastlick115-09Crow
2.11Josh Manchester81-07Crow
3.10Jacob Sowanick59-07Crow
 

Teams

Swipe to view all teams

Meet Schedule

Track Finals
V4x100 Relay
V1500 Meters
V100 Meters
V400 Meters
V110m Hurdles
V800 Meters
V200 Meters
V300m Hurdles
V3000 Meters
V4x400 Relay
Field Finals
VHammer
VShot Put
VDiscus
VJavelin
VLong Jump
VTriple Jump
VPole Vault
VHigh Jump
Track Finals
V4x100 Relay
V1500 Meters
V100 Meters
V400 Meters
V100m Hurdles
V800 Meters
V200 Meters
V300m Hurdles
V3000 Meters
V4x400 Relay
Field Finals
VHammer
VShot Put
VDiscus
VJavelin
VHigh Jump
VLong Jump
VTriple Jump
VPole Vault