Team Results Management

Meet Info

FinalsPrelims
Highlighter is active, an entry to highlight.

100 Meters  Varsity - Finals

1.11Eli Mullock10.92aWorth County
2.12Trey Spann11.06aWinnetonka
3.11Kylynn Sisk11.18aSouth Holt
4.9Dominick Fleeks11.33aStewartsville
5.11Thauan Andrade11.70aCraig
6.12Devin Gage11.86aStanberry
11Aaron Moser12.04aWest Nodaway
9Clay Mitchell13.02aWest Nodaway
 

100 Meters  Varsity - Prelims

1.11Kylynn Sisk11.46aSouth Holt
2.12Trey Spann11.48aWinnetonka
3.11Eli Mullock11.65aWorth County
4.9Dominick Fleeks11.70aStewartsville
5.11Thauan Andrade11.87aCraig
6.12Devin Gage11.93aStanberry
 

200 Meters  Varsity - Finals

1.12Trey Spann23.04aWinnetonka
2.9Dominick Fleeks23.09aStewartsville
3.11Eli Mullock23.39aWorth County
4.11Kylynn Sisk23.50aSouth Holt
11Aaron Moser24.45aWest Nodaway
5.9Eric Duncan24.50aRock Port
6.12Lafayette Fleeks24.87aStewartsville
9Kirby Filley27.9West Nodaway
 

200 Meters  Varsity - Prelims

1.12Trey Spann23.10aWinnetonka
2.11Kylynn Sisk23.35aSouth Holt
3.9Dominick Fleeks23.47aStewartsville
4.11Eli Mullock23.81aWorth County
5.9Eric Duncan24.03aRock Port
6.12Lafayette Fleeks24.06aStewartsville
 

400 Meters  Varsity - Finals

1.12Lafayette Fleeks52.87aStewartsville
2.12Josh Owens54.27aMound City
3.10Daniel Boruch55.46aPolo
4.10Kawku Doah55.74aWinnetonka
5.11Connor Dawson55.92aWest Nodaway
6.12Mitchell Andrews56.66aWorth County
10Tanner Adkins1:01.9West Nodaway
 

800 Meters  Varsity - Finals

1.12Tyler McQuinn2:08.10aStanberry
2.12Tyler Erickson2:10.50aMaysville
3.11James Taylor2:12.04aPolo
4.10Chris McLain2:14.60aWinnetonka
5.10Spencer Staples2:15.46aMound City
6.10Brett Johnson2:16.35aMound City
11Cody Henry2:39West Nodaway
10Dakota Weese2:47West Nodaway
 

1600 Meters  Varsity - Finals

1.11Colton Blay4:57.85aWest Nodaway
2.10Gage Lemmon5:03.18aRock Port
3.10Jerimiah Bragg5:09.29aSouth Holt
4.10Avery Whitsell5:11.03aMaysville
5.10Chris McLain5:12.82aWinnetonka
6.9Michael McMahon5:16.32aTarkio
 

3200 Meters  Varsity - Finals

1.11Colton Blay10:43.64aWest Nodaway
2.10Avery Whitsell11:19.07aMaysville
3.10Levi Kalal11:29.22aWorth County
4.11Jeremy Booher11:30.16aTarkio
5.10Dustin Winter11:47.90aWest Nodaway
6.10Jesse Oldham11:48.14aStanberry
 

110m Hurdles - 39"  Varsity - Finals

1.11DeAndre Thomas15.57aWinnetonka
2.11Joe Savoca16.20aWinnetonka
3.12Landon Wood16.46aWest Nodaway
4.12Austin Rice16.53aRock Port
5.9Dalton Dreher17.95aMound City
6.11Mark Ramsey19.01aAlbany
 

110m Hurdles - 39"  Varsity - Prelims

1.11DeAndre Thomas16.13aWinnetonka
2.11Joe Savoca16.89aWinnetonka
3.12Landon Wood17.14aWest Nodaway
4.12Austin Rice17.61aRock Port
5.9Dalton Dreher18.33aMound City
6.11Mark Ramsey18.95aAlbany
 

300m Hurdles - 36"  Varsity - Finals

1.11Joe Savoca43.24aWinnetonka
2.12Austin Rice43.43aRock Port
3.12Landon Wood45.80aWest Nodaway
4.10Tony Utt46.26aPolo
5.9Dalton Dreher46.27aMound City
6.12Oliver Diegmann46.65aStewartsville
10George Farmer55.8West Nodaway
 

4x100 Relay  Varsity - Finals

1.-Relay Team 46.42aAlbany
2.-Relay Team 46.64aRock Port
3.-Relay Team 47.68aWinnetonka
4.-Relay Team 47.76aWorth County
5.-Relay Team 48.43aMaysville
6.-Relay Team 48.92aPolo
-Tanner Adkins
Kirby Filley
Clay Mitchell
Heath Harris
54.2West Nodaway
 

4x200 Relay  Varsity - Finals

1.-Relay Team 1:38.27aAlbany
2.-Relay Team 1:41.53aTarkio
3.-Brandon Whittington
Landon Wood
Connor Dawson
Aaron Moser
1:41.55aWest Nodaway
4.-Relay Team 1:41.66aPolo
5.-Relay Team 1:42.36aMound City
6.-Relay Team 1:42.83aStewartsville
 

4x400 Relay  Varsity - Finals

1.-Relay Team 3:39.51aMound City
2.-Relay Team 3:39.97aStanberry
3.-Relay Team 3:46.06aRock Port
4.-Relay Team 3:48.65aWinnetonka
5.-Relay Team 3:48.91aAlbany
6.-Relay Team 3:49.78aPolo
-Landon Wood
Brandon Whittington
Connor Dawson
Aaron Moser
3:54West Nodaway
 

4x800 Relay  Varsity - Finals

1.-Relay Team 9:00.78aMaysville
2.-Relay Team 9:01.79aStanberry
3.-Relay Team 9:01.96aMound City
4.-Relay Team 9:05.12aWorth County
5.-Relay Team 9:23.20aPolo
6.-Relay Team 9:38.10aRock Port
-George Farmer
Cody Henry
Dakota Weese
Tanner Adkins
10:25West Nodaway
 

Shot Put - 12lb  Varsity - Finals

1.12Isaac Eads46-11.75Maysville
2.11Zane Cozad44-07.00Rock Port
3.11Bryceson Mills44-04.00Winnetonka
4.12Winston Norris43-08.75Rock Port
5.11DeAndre Thomas40-10.00Winnetonka
6.12Brian Hall40-10.00Worth County
11Brandon Whittington36'10West Nodaway
9Travis McIntyre36'5West Nodaway
12Heath Harris33'10West Nodaway
9Cody Linville26'1West Nodaway
 

Discus - 1.6kg  Varsity - Finals

1.12Isaac Eads130-09Maysville
2.12Brian Hall122-01Worth County
3.10Dallas Greenland116-11Worth County
4.12Brad Stoll115-06Stanberry
5.12Winston Norris115-06Rock Port
6.12Jonathan Baxley113-01Rock Port
7.12Brent Barnett107West Nodaway
11Brandon Whittington105West Nodaway
 

High Jump  Varsity - Finals

1.9Eric Duncan6-03.00Rock Port
2.10Rudy Sagun6-00.00Albany
4.12Spencer Pierpoint6-00.00Rock Port
5.10Faiesz Dawoud6-00.00Winnetonka
6.11James Taylor5-10.00Polo
 

Pole Vault  Varsity - Finals

1.11Alex Toben11-00.00Tarkio
2.12Alex Harmening10-05.00Worth County
3.10Jerimiah Bragg10-00.00South Holt
4.12Tyler Erickson9-06.00Maysville
5.9Wyatt Rush9-00.00Worth County
6.10Elijah Poe8-06.00Mound City
 

Long Jump  Varsity - Finals

1.11Llogan Kunkel18-07.50South Holt
2.9Thomas Shiflett18-06.50Mound City
3.12Logan Dixon18-05.25Polo
4.12Trey Spann18-03.00Winnetonka
5.11Thauan Andrade18-02.00Craig
6.12Spencer Pierpoint17-11.00Rock Port
11Cody Henry15'4West Nodaway
 

Triple Jump  Varsity - Finals

1.12Logan Dixon43-01.50Polo
2.10Dakota Peterson38-08.00Maysville
3.12Spencer Pierpoint38-04.75Rock Port
4.10Grant Parman37-06.25Worth County
5.11Thauan Andrade37-04.00Craig
6.10Sage DeLong36-10.00Northeast Nodaway
10George Farmer28'West Nodaway