Athletic.net Team Results Management

Benton-Scales Mound Indoor Invitational

Saturday, April 02, 2011

UWP, Platteville

Meet Info Teams Meet Schedule X Close
Teams
Show teams without results | Clear visibility filter
Unofficial Results All PhotosX Close
Unofficial Results
All Rounds | Finals | Prelims    Turn Highlighter On    Prepare Report to Copy

Mens Results

 
X 55 Meter Dash - Varsity - Finals
1.12Nick Hicks6.47Cuba City
2.11Ted Tranel6.49Southwestern
3.12Tucker Wiegel6.68Darlington
4.11Tom Osterday6.79River Ridge
5.12Nick Radlinger6.82River Valley
6.12Weston Nemitz6.92River Ridge
7.12Charlie Rubio6.95Pecatonica/Argyle
8.9Gale DiVita6.97River Valley
 
 
X 55 Meter Dash - Varsity - Prelims
1.12Nick Hicks6.59Cuba City
2.11Ted Tranel6.62Southwestern
3.12Tucker Wiegel6.66Darlington
4.12Nick Radlinger6.77River Valley
5.12Charlie Rubio6.83Pecatonica/Argyle
5.11Tom Osterday6.83River Ridge
7.12Weston Nemitz6.85River Ridge
8.9Gale DiVita6.89River Valley
9.12Seth Fish6.90Fennimore
10.11Cody Harwick6.95Southwestern
11.11Derek Dressler7.03Prairie Du Chien
12.12Jake Korish7.08Platteville
13.10Carter Fritz7.12Prairie Du Chien
14.9Alec Treuhardt7.14Pecatonica/Argyle
15.10Austin Kilburg7.18Cuba City
16.11Adam Niehaus7.33Platteville
17.10Storm Wiegel7.36Darlington
18.12Jonny Fawcett7.42Benton-Scales Mound-...
19.9Ben White8.05Benton-Scales Mound-...
 
 
X 400 Meters - Varsity - Finals
1.12Lucas Stoehr52.49Pecatonica/Argyle
2.12Tanner Roach53.77Prairie Du Chien
3.12Alex Erickson54.35Darlington
12Jason Foster55.02River Ridge
4.9Tanner Ames58.55Platteville
5.12Nate Leonard59.02Pecatonica/Argyle
6.9Ben Bahr59.25Platteville
6.9Alex Chandler59.25Prairie Du Chien
8.11Cody Pluemer59.33Cuba City
9.10Dustin Kieler1:00.46Cuba City
10.12Ben Helbing1:01.54Southwestern
11.10Dylan Nyffenegger1:01.58Darlington
12.9Payton Scallon1:02.76River Valley
13.10Conner Nelson1:02.89Fennimore
14.10Jason Homer1:02.90Southwestern
 
 
X 800 Meters - Varsity - Finals
1.11Wyatt Massey2:08.64Pecatonica/Argyle
2.12Matt Savatski2:17.67Benton-Scales Mound-...
3.10Garth Garrison2:18.30Darlington
4.11Quincy Pick2:24.50Platteville
5.11Jason Dailey2:25.34Fennimore
6.12Dylan Marx2:31.51Prairie Du Chien
7.12Nathaniel Vondran2:35.87Cuba City
8.10Austinn Walh-Johnson2:42.25River Valley
9.9Andrew Turpin3:05.71Darlington
 
 
X 1600 Meters - Varsity - Finals
1.12Connor Roche4:59.73Darlington
2.11Brady McDaniel5:08.37Darlington
3.11Kyle Collins5:12.00Cuba City
4.9Alec Bass5:14.30River Valley
5.11Erik Halverson5:20.72Prairie Du Chien
6.11Coda Phillips5:24.20Platteville
7.12Josh Hendrickson5:25.16Pecatonica/Argyle
8.10Jeremy Cliff5:31.15River Ridge
9.9Joe Brognano5:35.30River Valley
10.9Austin Helbing5:41.41Fennimore
11.10Nate Mueller5:42.21Southwestern
12.12Randy Kruser5:43.30Southwestern
13.9Zach Fischer5:53.57River Ridge
14.11Brad Dick5:54.56Fennimore
15.12Jonathan Whalen5:54.93Prairie Du Chien
16.11Jake Adams5:55.06Platteville
17.11Matt Ritchie6:06.86Pecatonica/Argyle
18.11Kevin Dieschbourg7:06.16Benton-Scales Mound-...
 
 
X 3200 Meters - Varsity - Finals
1.11Destin Komprood10:47.09Darlington
2.11Kent Miehe11:07.93Darlington
3.11Cameron Colson11:42.43Pecatonica/Argyle
4.9Joe Brognano12:13.72River Valley
5.12Ricky Timmerman12:30.95Cuba City
6.9Michael Richard12:39.19Cuba City
7.10Grant Roth12:58.00Platteville
8.12Tim Roesch13:23.02Fennimore
9.12Ryan Meyers13:47.53Platteville
10.10Joey Linder14:01.24Prairie Du Chien
11.9Anthony Remis14:37.30River Ridge
 
 
X 50m Hurdles - 39" - Varsity - Finals
1.9Patrick Dixon8.83Benton-Scales Mound-...
2.12Micha Kleinschmidt9.22Fennimore
3.9Matt Goodney9.65Platteville
4.9Peshoua Xiong10.27Platteville
5.9Payton Scallon10.49River Valley
6.10Conner Deiter10.67Cuba City
7.10Cody Feuchtenberger10.69Benton-Scales Mound-...
8.9Derek White11.85Prairie Du Chien
 
 
X 55m Hurdles - 39" - Varsity - Finals
1.11Jonathon Bailey8.35Benton-Scales Mound-...
2.12Steven Meyer8.39Cuba City
3.9Kyle Johnson8.42Darlington
4.12Luke Nicholson8.58Prairie Du Chien
5.12Lucas Phelps8.59Fennimore
6.11Brent Stagman8.83River Ridge
7.11Brady Schaaf9.19River Valley
8.12Matt Honer9.41River Valley
 
 
X 55m Hurdles - 39" - Varsity - Prelims
1.12Steven Meyer8.44Cuba City
2.11Jonathon Bailey8.52Benton-Scales Mound-...
3.9Kyle Johnson8.63Darlington
4.12Lucas Phelps8.67Fennimore
5.11Brent Stagman8.71River Ridge
6.12Matt Honer8.92River Valley
7.12Luke Nicholson8.93Prairie Du Chien
8.11Brady Schaaf9.05River Valley
9.12Kevin Pettis10.50Prairie Du Chien
10.9Mitchell Phelps10.83Fennimore
 
 
X 4x200 Relay - Varsity - Finals
1.-Jordan Wang
Levi Wedig
Cedric Flesher
Kyle Johnson
1:40.44Darlington
2.-Kyle Zwicker
Marcus Rubio
Nate Leonard
Charlie Rubio
1:41.27Pecatonica/Argyle
3.-Mike Rutkowski
Seth Fish
Everrett Schwer
Cody Brookhart
1:42.72Fennimore
4.-Tayt Caraway
Zack Koch
Jack Radlilnger
Gale DiVita
1:44.51River Valley
5.-Carter Fritz
Luke Nicholson
Derek Dressler
Jordan Breeser
1:44.68Prairie Du Chien
6.-Brent Stagman
Corey Jelinek
Cody Witzig
Logan Irish
1:47.87River Ridge
7.-Ted Tranel
Brady Wilkerson
Cody Harwick
Connor Kuhl
1:50.44Southwestern
8.-James Bailie
Peshoua Xiong
Darris Tripplet
Jake Korish
1:51.90Platteville
9.-Patrick Dixon
Cody Feuchtenberger
Dakota Lovell
Ben White
1:54.88Benton-Scales Mound-...
10.-Relay Team 1:55.28River Ridge
11.-Jake Jansen
Dustin Kieler
Tommy Rindy
Conner Deiter
1:58.12Cuba City
12.-Relay Team 2:03.09Darlington
 
 
X 4x400 Relay - Varsity - Finals
1.-Alex Erickson
Levi Wedig
Tucker Wiegel
Cedric Flesher
3:43.90Darlington
2.-Kyle Zwicker
Jesse Mabin
Marcus Rubio
Lucas Stoehr
3:45.22Pecatonica/Argyle
3.-Tanner Ames
Ben Bahr
Quincy Pick
Alec Stephens
3:57.93Platteville
4.-Derek Dressler
Ryan Hentges
Carter Fritz
Tyler Riech
4:06.19Prairie Du Chien
5.-Matt Savatski
Jonny Fawcett
Lane Carver
Jonathon Bailey
4:08.84Benton-Scales Mound-...
6.-Gale DiVita
Jack Radlilnger
Matt Honer
Junior Morgan
4:09.67River Valley
7.-Logan Sheckles
Austin Helbing
Micha Kleinschmidt
Seth Henkel
4:11.32Fennimore
8.-Dustin Kieler
Cody Pluemer
Allen Burrows
Austin Kilburg
4:12.02Cuba City
 
 
X 4x800 Relay - Varsity - Finals
1.-Destin Komprood
Patrick Roche
Erik Zander
Tyson Miehe
8:46.57Darlington
2.-Marcus Rubio
Cameron Colson
Josh Hendrickson
Wyatt Massey
9:06.92Pecatonica/Argyle
3.-Jacob Lindberg
Jason Foster
Kevin Christ
Jesse Scott
9:16.02River Ridge
4.-Brandon Adkins
Cory Fitzgerald
Logan Sheckles
Jason Dailey
9:23.57Fennimore
5.-Tanner Roach
Alex Chandler
Erik Halverson
Joey Linder
9:48.62Prairie Du Chien
6.-Allen Burrows
Nathaniel Vondran
Kyle Collins
Scott Wisdom
10:02.42Cuba City
7.-Relay Team 10:17.03Darlington
8.-Wade Roberts
Ryan Meyers
Kevin Wruble
Grant Roth
10:30.70Platteville
 
 
X SMR 200-200-400-800m - [2-2-4-8] - Varsity - Finals
1.-Relay Team 4:00.52River Ridge
2.-Relay Team 4:03.68Cuba City
3.-Relay Team 4:04.17Darlington
4.-Relay Team 4:05.37Fennimore
5.-Relay Team 4:17.56Pecatonica/Argyle
6.-Relay Team 4:21.77Platteville
7.-Relay Team 4:21.87River Valley
8.-Relay Team 4:33.23Prairie Du Chien
9.-Relay Team 4:41.16Southwestern
10.-Relay Team 5:10.59Benton-Scales Mound-...
 
 
X Shot Put - 12lb - Varsity - Finals
1.11Dalton Becker44'05.00Cuba City
2.12Jordan Burkholder43'09.50Cuba City
3.10Brock Hertrampf42'03.50Fennimore
4.11Dallas Brant40'10.50Cuba City
5.11Jake Martin40'09.25Darlington
6.12Brandon Chappell40'08.25Fennimore
7.11Eli Humphrey39'11.00Darlington
8.11Brett Pulvermacher39'03.00Benton-Scales Mound-...
9.12Drew Zoromski38'09.00Fennimore
10.11Alex Droessler38'05.50Benton-Scales Mound-...
11.12John Rickleff37'08.00Prairie Du Chien
12.9John Skubal36'08.00Platteville
13.11Josh DeYoung36'01.25Platteville
14.9Dakota Lovell35'09.50Benton-Scales Mound-...
15.10Mitch Cooley35'06.50River Ridge
16.12Kyle Mulcahy35'00.50Darlington
17.11Jacob Fischer34'08.50Platteville
18.12Ryan Fitzner34'03.00Prairie Du Chien
19.11Nick Huffman33'09.25Pecatonica/Argyle
20.11Mickey Marty33'02.00Southwestern
21.9Zack Koch32'02.75River Valley
22.9Sam McDonald31'04.00River Valley
22.12Ross Gilbertson31'04.00Pecatonica/Argyle
24.9Aleks Ljubic30'11.50Prairie Du Chien
25.11Synjun Bauer30'04.00River Ridge
26.12Ben Helbing30'01.25Southwestern
27.9Jacob Heiser29'10.75River Valley
28.12Cody Langmeier29'05.50Pecatonica/Argyle
29.12Jacob Lindberg29'05.25River Ridge
 
 
X High Jump - Varsity - Finals
1.12Derek Sprague5'11.00River Ridge
2.12Weston Nemitz5'10.00River Ridge
2.10Ryan Antoniewicz5'10.00Prairie Du Chien
4.12Micha Kleinschmidt5'06.00Fennimore
5.9Tayt Caraway5'04.00River Valley
6.11Greg Cox5'04.00Benton-Scales Mound-...
7.9Seth Henkel5'02.00Fennimore
8.12Nick Ziel5'02.00Prairie Du Chien
9.10Ethan Glendenning5'00.00Darlington
10.12Charlie Rubio5'00.00Pecatonica/Argyle
11.9Michael Ruf5'00.00Darlington
12.12Matt Honer4'10.00River Valley
13.9Kashaun Henderson4'10.00River Ridge
14.10Frank Bruscuto4'10.00Benton-Scales Mound-...
10Tyree EdgeNHFennimore
9Cullen BrylaNHPlatteville
11Rashad NelsonNHPlatteville
9Alec TreuhardtNHPecatonica/Argyle
9Gale DiVitaNHRiver Valley
 
 
X Pole Vault - Varsity - Finals
1.11Levi Wedig11'00.00Darlington
2.11Travis Langmeier10'00.00Cuba City
3.9Ben Bahr9'06.00Platteville
4.12Cody Erickson9'06.00Darlington
5.11Everrett Schwer9'06.00Fennimore
6.10Chris Wilkinson9'00.00Prairie Du Chien
7.10Ryan Antoniewicz8'00.00Prairie Du Chien
7.11Garrison Jones8'00.00Platteville
9.9Tyler Rieck8'00.00Prairie Du Chien
10.11Kevin Christ7'00.00River Ridge
10.9Corey Jelinek7'00.00River Ridge
12.9Logan Sheckles7'00.00Fennimore
9Joe BrognanoNHRiver Valley
11Adam NiehausNHPlatteville
 
 
X Long Jump - Varsity - Finals
1.12Tanner Roach20'01.75Prairie Du Chien
2.12Alex Erickson19'10.25Darlington
3.11Everrett Schwer19'03.00Fennimore
4.12Luke Nicholson18'09.50Prairie Du Chien
5.12Nick Radlinger18'08.00River Valley
6.11Kyle Zwicker18'06.00Pecatonica/Argyle
7.12Jason Foster18'04.50River Ridge
8.12Steven Meyer18'04.00Cuba City
9.11Cedric Flesher18'00.50Darlington
10.11Ryan Hentges17'07.50Prairie Du Chien
11.9Darris Tripplet17'06.00Platteville
12.9Ben Bahr17'05.00Platteville
13.10Storm Wiegel17'04.50Darlington
14.9Seth Henkel17'02.50Fennimore
15.12Jesse Mabin16'09.00Pecatonica/Argyle
16.12Jonny Fawcett16'06.00Benton-Scales Mound-...
17.9Kyle Johnson16'05.00Darlington
18.10Cody Witzig16'05.00River Ridge
19.11Rashad Nelson16'03.50Platteville
20.10Logan Irish16'02.00River Ridge
21.12Drake Rindy16'01.00Pecatonica/Argyle
22.9Laine Carver15'05.50Benton-Scales Mound-...
23.12Junior Morgan14'06.50River Valley
24.9Mitch Davis14'06.50Fennimore
25.10Conner Deiter14'02.50Cuba City
 
 
X Triple Jump - Varsity - Finals
1.12Weston Nemitz39'10.00River Ridge
2.12Nick Radlinger39'09.50River Valley
3.11Everrett Schwer38'09.00Fennimore
4.12Derek Sprague37'02.00River Ridge
5.9Jack Radlilnger35'09.75River Valley
6.12Nick Ziel35'08.50Prairie Du Chien
7.9Seth Henkel35'07.00Fennimore
8.12Matt Honer34'02.00River Valley
9.11Greg Cox33'03.25Benton-Scales Mound-...
10.9Tanner Ames32'11.00Platteville
11.9James Bailie31'09.75Platteville
12.10Dylan Nyffenegger31'04.00Darlington
13.10Chris Wilkinson31'02.00Prairie Du Chien
14.10Daniel Marchesi29'08.00Pecatonica/Argyle
15.10Skylar Cragg27'08.25Pecatonica/Argyle
 

Womens Results

 
X 55 Meter Dash - Varsity - Finals
1.9Carly Reilly7.39Darlington
2.9Katie Zwicker7.61Pecatonica/Argyle
3.9Taylor Crapp8.07River Ridge
4.11Corrina Casper8.08Platteville
5.9Megan O'kane8.09Prairie Du Chien
6.10Tina Hurlburt8.10Benton-Scales Mound-...
7.12Kristen Klaas8.12Fennimore
7.12Chelsea DeMuth8.12Southwestern
 
 
X 55 Meter Dash - Varsity - Prelims
1.9Carly Reilly7.52Darlington
2.9Katie Zwicker7.64Pecatonica/Argyle
3.12Chelsea DeMuth7.89Southwestern
4.10Tina Hurlburt7.99Benton-Scales Mound-...
5.9Megan O'kane8.01Prairie Du Chien
5.11Corrina Casper8.01Platteville
7.9Taylor Crapp8.07River Ridge
8.12Kristen Klaas8.11Fennimore
9.12Jamie Wilkinson8.37Prairie Du Chien
10.10Jordan Wahl8.39River Valley
11.12Courtney Neis8.46Platteville
12.11Abbie Zimmer8.48River Ridge
13.10Emily Hilby8.51Cuba City
14.9Shai Rowe8.55Darlington
15.12Dwinia Emil8.64Pecatonica/Argyle
16.9Shannon McDaniel8.73Darlington
17.10Sadie Oglesby8.83Cuba City
18.9Emily Sinnett8.93River Valley
19.9Jaelyn Braudt9.12Fennimore
20.10Allyssa Leeser9.15Benton-Scales Mound-...
 
 
X 400 Meters - Varsity - Finals
1.10Julia Lawinger1:04.26Platteville
2.12Alex Mahoney1:04.77River Valley
3.12Mariah Kammerude1:05.01Southwestern
4.12Chayse Hermanson1:05.40Darlington
5.12Caitlin Bartels1:06.89Platteville
6.12Jenna Alt1:09.18River Valley
7.11Cortney Gilbertson1:13.10Pecatonica/Argyle
8.11Erika Trefz1:13.91Fennimore
9.9Courtney King1:14.68Darlington
10.11Hillary Taylor1:14.79River Ridge
11.10Becca Kuhl1:15.59Southwestern
12.9Aimee Von Arx1:15.80Pecatonica/Argyle
13.11Taylor Moret1:15.97Prairie Du Chien
14.9Hayley Hemmer1:16.87Prairie Du Chien
15.10Justina Hecker1:17.12Fennimore
 
 
X 800 Meters - Varsity - Finals
1.10Claire Long2:43.79Prairie Du Chien
2.10Harley Douglas2:51.08Darlington
3.12Tessa Fure2:53.98Platteville
4.9Maddy Miller3:02.85River Valley
5.11Taylor Henkel3:06.37Fennimore
6.9Grace Conway3:07.43River Valley
7.11Pia Bultmann3:08.64Cuba City
8.10Tazlynn LaSoya3:17.99Southwestern
 
 
X 1600 Meters - Varsity - Finals
1.10Laura Donovan6:00.13Platteville
2.10Claire Long6:03.26Prairie Du Chien
3.12Kayla Sheckles6:08.20Fennimore
4.9Haley Kammerude6:20.14Southwestern
5.12Amanda Leeser6:40.87Benton-Scales Mound-...
6.9Claire Bowar6:47.68Prairie Du Chien
7.9Suzi Burns7:02.83River Valley
8.10Tazlynn LaSoya7:13.92Southwestern
9.9Heather Gerlach7:16.89Fennimore
10.9Shae Johnson7:18.96Darlington
11.9Andrea McGowan7:25.38Darlington
12.11Terri Buffington7:51.00River Ridge
 
 
X 3200 Meters - Varsity - Finals
1.10Kelsi Wermuth12:54.32River Valley
2.9Haley Kammerude12:54.87Southwestern
3.11Katie Melssen13:33.03Platteville
4.9Claire Cullen14:09.61Darlington
5.9Elizabeth LaHaie17:05.62Prairie Du Chien
6.11Brooke Samuelson17:37.82Fennimore
 
 
X 50m Hurdles - 33" - Varsity - Finals
1.9Sarah Redfearn9.68Benton-Scales Mound-...
2.9Noah Hoeper9.96Platteville
3.10Danielle Paquette10.28Cuba City
4.9Amanda Kerkel10.30Cuba City
5.10Vanessa Woodworth10.31Platteville
6.9Cassie Stuckey10.77Prairie Du Chien
7.9Kiersten Sprosty10.87Prairie Du Chien
8.9Alexi Needham11.10Fennimore
9.9Brianna Udelhoven12.10Fennimore
10.12Lioba Klaas12.76River Valley
11.9Makoy Retallick12.78River Ridge
12.9Ballie Vanderheyden13.12River Valley
 
 
X 55m Hurdles - 33" - Varsity - Finals
1.12Jenna Alt9.64River Valley
2.11Shayna Bartow9.81Prairie Du Chien
3.11Chelsey Knapp9.89River Ridge
4.9Danielle Weber10.00Cuba City
5.11Megan Moss10.11Platteville
6.11Candace Wetter10.19Fennimore
7.12Alex Mahoney10.22River Valley
8.10Kinsey Kite10.40Fennimore
 
 
X 55m Hurdles - 33" - Varsity - Prelims
1.12Jenna Alt9.52River Valley
2.11Chelsey Knapp9.53River Ridge
3.12Alex Mahoney9.66River Valley
4.9Danielle Weber9.67Cuba City
5.11Megan Moss9.81Platteville
6.11Shayna Bartow10.00Prairie Du Chien
7.11Candace Wetter10.13Fennimore
8.10Kinsey Kite10.28Fennimore
9.10Rebecca Mathias10.52Darlington
10.11Cierra Steiner11.02Prairie Du Chien
11.11Megan Goodney11.39Platteville
12.9Sarah Floyd11.45River Ridge
 
 
X 4x200 Relay - Varsity - Finals
1.-Kinsey Kite
Kristen Klaas
Hannah Cox
Hana Carl
2:00.70Fennimore
2.-Shai Rowe
Shannon McDaniel
Sydney Schulte
Rebecca Mathias
2:02.48Darlington
3.-Corisa Anderson
Julia Tankel
Courtney Pulvermacher
Jordan Wahl
2:02.67River Valley
4.-Kelly Judy
Amanda Kerkel
Sarah Fink
Sadie Oglesby
2:03.93Cuba City
5.-Brittany Ziller
Emily Gruenenfelder
Maureen Johanna
Katie Zwicker
2:05.21Pecatonica/Argyle
6.-Courtney Neis
Danielle Jentz
Lidia Wawrzak
Corrina Casper
2:05.50Platteville
7.-Alyssa Iserman
Chelsea DeMuth
Haley Wiederholt
Mei Matsumoto
2:05.54Southwestern
8.-Relay Team 2:06.86Darlington
9.-Taylor Steffen
Cassie Stuckey
Karli White
Jamie Wilkinson
2:09.09Prairie Du Chien
10.-Relay Team 2:12.79Fennimore
 
 
X 4x400 Relay - Varsity - Finals
1.-Chayse Hermanson
Tatum Evenstad
Cassidy Chambers
Shannon McDaniel
4:29.00Darlington
2.-Ally Klein
Caitlin Bartels
Tinea Reuter
Tess Stecklein
4:36.17Platteville
3.-Courtney Pulvermacher
Nikki Rasmussen
Julia Tankel
Kelsi Wermuth
4:41.64River Valley
4.-Hana Carl
Erika Trefz
Trisha Wiest
Becky Goodman
4:51.90Fennimore
5.-Relay Team 4:53.33Darlington
6.-Taylor Moret
Jamie Wilkinson
Cassie Stuckey
Karli White
4:53.86Prairie Du Chien
7.-Mariah Kammerude
Katelyn Kieler
Haley Wiederholt
Becca Kuhl
4:55.78Southwestern
8.-Meagan Herrick
Sarah Floyd
Brittany Bradley
Ashlee Crubel
4:57.82River Ridge
 
 
X 4x800 Relay - Varsity - Finals
1.-Chelsea Henry
Becky Goodman
Trisha Wiest
Kayla Sheckles
10:51.98Fennimore
2.-Tatum Evenstad
Amy Jorgenson
Hannah Robiolio
Shawni Smith
10:54.78Darlington
3.-Cortney Gilbertson
Maureen Johanna
Emma Marion
Kendra Sigg
12:00.11Pecatonica/Argyle
4.-Grace Conway
Lioba Klaas
Abigail Miller
Maddy Miller
12:17.35River Valley
 
 
X SMR 200-200-400-800m - [2-2-4-8] - Varsity - Finals
1.-Relay Team 4:44.57Fennimore
2.-Relay Team 4:47.37Darlington
3.-Relay Team 4:48.89River Valley
4.-Relay Team 4:59.57Platteville
5.-Relay Team 5:06.06Southwestern
6.-Relay Team 5:07.51Pecatonica/Argyle
7.-Relay Team 5:15.09Benton-Scales Mound-...
8.-Relay Team 5:20.02Cuba City
9.-Relay Team 5:20.22River Ridge
10.-Relay Team 5:40.74Prairie Du Chien
 
 
X Shot Put - 4kg - Varsity - Finals
1.10Kirsten Henry32'10.50Fennimore
2.12Katie Panka30'01.00Prairie Du Chien
3.10Jordyn Laufenberg29'07.50River Ridge
4.11Courtney Gundlach29'07.00Fennimore
5.11Hailey McGowan29'01.00Darlington
6.12Carly Neisius28'11.25Fennimore
7.9Hali Fischer28'02.00Prairie Du Chien
8.11Kacey Schoepp28'01.50Pecatonica/Argyle
9.10Preston Kopp28'01.00Cuba City
10.12Chelsea DeMuth27'02.00Southwestern
11.11Katie Lucas26'09.00Platteville
12.10Emily Olson26'03.00Platteville
13.12Hayley Gigous25'10.00Cuba City
14.10Mallory Busch25'04.50Darlington
15.10Alexa Hardyman25'01.00Darlington
16.12Jesse Symons24'07.50Benton-Scales Mound-...
17.12Jaelin Crook23'06.00River Valley
18.10Steph Philipps22'07.00Platteville
19.10Addison Mumm22'03.00River Ridge
20.9Hannah Christian21'09.00River Valley
21.9Lydia Baus21'06.00River Ridge
22.10Ashley Johnsen20'10.50Pecatonica/Argyle
23.9Renae Keao20'08.50River Valley
24.10Rachel Schiess19'00.00Benton-Scales Mound-...
 
 
X High Jump - Varsity - Finals
1.11Alyssa Iserman5'00.00Southwestern
2.12Brittany Bradley5'00.00River Ridge
3.10Cassidy Chambers4'11.00Darlington
4.10Julia Lawinger4'10.00Platteville
5.9Kiersten Sprosty4'08.00Prairie Du Chien
6.10Courtney Pulvermacher4'06.00River Valley
7.11Cierra Steiner4'06.00Prairie Du Chien
8.11Hillary Taylor4'04.00River Ridge
8.12Kendra Robbins4'04.00Benton-Scales Mound-...
10.9Danielle Jentz4'04.00Platteville
11.12Alex Mahoney4'02.00River Valley
12.11Megan Moss4'00.00Platteville
13.9Sarah Redfearn4'00.00Benton-Scales Mound-...
14.9Shannon McDaniel4'00.00Darlington
10Maddie GallagherNHDarlington
11Camille MulrooneyNHFennimore
10Rachel VogtNHFennimore
9McKenzie CroftNHFennimore
9Makoy RetallickNHRiver Ridge
9Maddy MillerNHRiver Valley
9Kelly JudyNHCuba City
 
 
X Pole Vault - Varsity - Finals
1.12Tinea Reuter8'00.00Platteville
2.12Jaelin Crook7'06.00River Valley
3.10Cassidy Chambers7'06.00Darlington
4.11Ally Klein7'00.00Platteville
4.11Candace Wetter7'00.00Fennimore
4.11Camille Mulrooney7'00.00Fennimore
7.9Nikki Rasmussen6'00.00River Valley
7.9Sarah Floyd6'00.00River Ridge
7.12Taryn Evenstad6'00.00Darlington
7.12Caitlin Bartels6'00.00Platteville
7.12Ashlee Crubel6'00.00River Ridge
7.11Chelsey Knapp6'00.00River Ridge
7.12Sydney Schulte6'00.00Darlington
14.10Kassidy Kohout6'00.00Fennimore
9Taylor SteffenNHPrairie Du Chien
 
 
X Long Jump - Varsity - Finals
1.9Danielle Weber14'07.00Cuba City
2.10Tina Hurlburt14'03.00Benton-Scales Mound-...
3.12Elizabeth Mathias14'01.50Darlington
4.11Alyssa Iserman14'01.00Southwestern
5.12Brittany Bradley14'00.50River Ridge
6.12Jenna Alt13'11.50River Valley
7.9Carly Reilly13'09.50Darlington
8.9Katie Zwicker13'07.25Pecatonica/Argyle
9.12Hana Carl13'01.00Fennimore
10.11Cierra Steiner12'11.00Prairie Du Chien
11.10Hannah Schambow12'11.00Platteville
12.9Noah Hoeper12'05.00Platteville
13.9Kiersten Sprosty12'05.00Prairie Du Chien
14.9Abigail Miller12'04.00River Valley
15.11Tisia Muzinga12'00.50Platteville
16.11Abbie Zimmer11'10.00River Ridge
17.10Tatum Evenstad11'09.50Darlington
18.12Judy Nicolas11'09.00River Valley
19.10Allyssa Leeser11'06.25Benton-Scales Mound-...
20.10Stacie Butson11'05.75Pecatonica/Argyle
21.9McKenzie Croft11'04.50Fennimore
22.11Katelyn Kieler11'01.00Southwestern
23.11Sam Krantz10'11.00Fennimore
24.10Caitlin McCoy10'06.00Prairie Du Chien
25.11Chelsey Gutherie9'07.50Pecatonica/Argyle
 
 
X Triple Jump - Varsity - Finals
1.11Shayna Bartow31'11.50Prairie Du Chien
2.12Chayse Hermanson31'04.00Darlington
3.11Morgan Gunderson29'05.25Fennimore
4.10Becca Kuhl28'09.50Southwestern
5.12Brittany Bradley28'07.00River Ridge
6.11Tess Stecklein27'10.50Platteville
7.9Taylor Crapp27'10.00River Ridge
8.12Kristen Klaas27'07.50Fennimore
9.9Danielle Jentz27'02.00Platteville
10.9Kira McGrigg24'07.00River Valley
11.10Stacie Butson23'11.00Pecatonica/Argyle
 
Get your free Coach Account

Only coaches need an account to manage their team and register for meets. Everyone else can browse the stats without an account.


Are you a coach? Sign Up and start saving time.

All coach accounts are completely free.
Site Supporters gain extra features, such as team photos and advanced meet hosting features.