Team Results Management

Meet Info

Highlighter is active, an entry to highlight.

100 Meters  Varsity - Finals

1.11Glenn Collier11.29a PRJupiter
2.11Wayne Brown11.36aDwyer
3.12Delvin McHome11.45aDwyer
4.9Markeith Dokes11.53a PRJupiter
5.12Reshawd Fyne11.56aMartin County
6.10Diocemy St.Juste11.59aAtlantic Community
7.10Jamal Darden11.63aDwyer
8.11Brandon Battle11.70aMartin County
9.10Matthew Colson11.72aJohn I Leonard
10.10Travon Johnson11.75a PRMartin County
11.10Matthew Birdens11.75aSouth Fork
12.11Rico Pierre11.82aSouth Fork
13.9Larry Alexis11.92aJohn I Leonard
14.11Bryan Wilson12.11aSouth Fork
15.11Trevor Sykes12.16aLake Worth Community
16.12Tommie Lee Lewis12.20aDwyer
17.10Aaron Montgomery12.30aJupiter
18.12Temothy Miller12.56aJohn I Leonard
19.11Jason Elliot12.98aMartin County
 

200 Meters  Varsity - Finals

1.11Morel Pitts22.91a SRDwyer
2.10Matthew Colson23.18aJohn I Leonard
3.12John Pereira23.20aSouth Fork
4.11Andre Williams23.24a PRDwyer
5.12Delvin McHome23.31aDwyer
6.10John Mosley23.46a SRAtlantic Community
7.10Matthew Birdens23.51a SRSouth Fork
8.10Iguens Aristil23.68a SRAtlantic Community
9.10Jamal Darden23.75a PRDwyer
10.11James Davis23.82aJupiter
11.11Rico Pierre23.93aSouth Fork
12.11Alexx Hook23.96a PRLake Worth Community
13.10Jerred Davis23.96aJohn I Leonard
14.11Legend Dodd24.07a SRSouth Fork
15.10J Braswell24.52aLake Worth Community
16.10Spencer Ackerman24.55aJupiter
17.10Joacelyn Antoine24.69a PRJohn I Leonard
18.11Chris Sercia25.99aMartin County
19.11Jason Elliot26.42a PRMartin County
 

400 Meters  Varsity - Finals

1.11Walter Smith48.86a PRAtlantic Community
2.11Anderson Charles51.17a PRJohn I Leonard
3.12John Pereira51.54aSouth Fork
4.10Richard Seraphin52.01a SRLake Worth Community
5.12Josh Visi-Clark52.08a PRJohn I Leonard
6.11Romanski Benoit52.33a PRLake Worth Community
7.10Jean Poulard52.34aAtlantic Community
8.11Reid Pirson53.60a SRMartin County
9.11Legend Dodd54.57a SRSouth Fork
10.10Spencer Ackerman54.99a PRJupiter
11.11Corey Obrien55.16aMartin County
12.10Adam Johnson55.51a SRJohn I Leonard
13.11Mikhail Cunningham55.56a PRJohn I Leonard
14.10Dallas Orr56.26aJupiter
15.11Scott Jones57.51aJupiter
16.11E Kenol58.00aLake Worth Community
17.10Jordan Garmen58.33aMartin County
18.12Leonard Norwillo58.65a PRSouth Fork
19.11Jamal Bryan1:02.16a PRDwyer
20.9William Gendusa1:02.52aDwyer
21.11Zach Burrows1:14.61a PRMartin County
--10Bradley EdisonDNFJupiter
 

800 Meters  Varsity - Finals

1.12Josh Visi-Clark2:01.93aJohn I Leonard
2.11Jake Burton2:01.95aMartin County
3.12Ryan Pickering2:05.60a PRJohn I Leonard
4.10Sam Pickerill2:05.79aJupiter
5.11Chad Ward2:09.62aAtlantic Community
6.11Daniel Kozell2:12.59aJupiter
7.11Hunter Brown2:13.33aMartin County
8.12Garrett Prus2:15.05a PRJupiter
9.11Eddy Torrico2:15.35aJohn I Leonard
10.11Marvin Vincent2:21.04aMartin County
11.12Nelson Presendieu2:24.95aLake Worth Community
12.12Eddie Lopez2:26.03a PRJohn I Leonard
13.9Addison Wier2:33.74aSouth Fork
 

1600 Meters  Varsity - Finals

1.12Ryan Pickering4:36.73aJohn I Leonard
2.10Charles Bengtson4:46.92aJohn I Leonard
3.12Brian Christensen4:47.16aMartin County
4.10Salvador Medrano4:51.48aJohn I Leonard
5.10Nicholas Parrenelli4:52.36a SRMartin County
6.11Daniel Kozell4:56.15aJupiter
7.11Luke Jeske4:58.45aAtlantic Community
8.10Richard Jean Baptiste5:00.00aLake Worth Community
9.10William Fay5:00.55aAtlantic Community
10.10Brian Perez5:04.33a PRJohn I Leonard
11.10Benjamin Fuhrman5:08.50aMartin County
12.12Garrett Prus5:12.59aJupiter
13.9Peter San Juan5:14.53aMartin County
14.12Pablo Castillo5:15.12a SRLake Worth Community
15.10Pasquel Mendez5:22.04aLake Worth Community
16.12Jean Lubeus5:27.42a PRLake Worth Community
17.9Dakota Brockway5:28.75aSouth Fork
18.10Ian Pinder5:29.30aSouth Fork
19.10Daniel Camarillo5:42.89a PRJupiter
20.9Addison Wier6:02.65aSouth Fork
21.11Daniel Iglesias6:18.76aAtlantic Community
22.10Calvin Kunzelmann6:23.23aDwyer
23.9Brandon Caniff6:32.92a PRDwyer
 

3200 Meters  Varsity - Finals

1.11Anderson Charles10:04.04a SRJohn I Leonard
2.10Charles Bengtson10:29.00aJohn I Leonard
3.10Jorge Rodriguez10:32.68aJohn I Leonard
4.10Nicholas Parrenelli10:34.11aMartin County
5.10William Fay10:43.21aAtlantic Community
6.12James Martin10:50.52aSouth Fork
7.12Thomas Philipson10:50.65a PRDwyer
8.10Salvador Medrano10:51.76aJohn I Leonard
9.9Tyler O'Brien10:59.85aMartin County
10.11Luke Jeske11:04.99a SRAtlantic Community
11.12Vic Felix11:18.62a PRLake Worth Community
12.10Benjamin Fuhrman11:38.42aMartin County
13.12Spencer Cusmano11:41.06aJupiter
14.11Calvin Elien11:58.77a PRLake Worth Community
15.10John Higgins12:01.89a PRMartin County
16.10Jonathan Montanero12:12.16a PRJupiter
17.11Edward Zavaleta12:15.78a SRJupiter
18.10Ian Pinder12:19.75aSouth Fork
19.9Dakota Brockway12:23.85aSouth Fork
20.10Travis Smith12:39.89aJupiter
21.11Humberto Meiguel13:51.36a PRLake Worth Community
 

110m Hurdles - 39"  Varsity - Finals

1.10Angelo Goss15.00aJupiter
2.12Booker T Thurmond16.40aDwyer
3.12Nicholas Kress17.36aJupiter
4.11Victor Wills17.65aDwyer
5.10Nicholas McAhren18.10aMartin County
6.11Lorenzo Hayes18.15a SRJohn I Leonard
7.12Kevin Holmes18.59aJohn I Leonard
8.10Nicholas Martel18.80a PRJohn I Leonard
9.12Ramone Reid18.86aJohn I Leonard
 

300m Hurdles - 36"  Varsity - Finals

1.10Angelo Goss43.20aJupiter
2.11Victor Wills43.98a SRDwyer
3.12Nicholas Kress44.45aJupiter
4.10Nicholas Martel45.41a PRJohn I Leonard
5.11Lorenzo Hayes46.25aJohn I Leonard
6.10Nicholas McAhren46.38a SRMartin County
7.11Bryan Wilson49.10a PRSouth Fork
8.11Chris Sercia50.91a PRMartin County
9.10Tanner Morse50.96aJupiter
 

4x100 Relay  Varsity - Finals

1.-Relay Team 42.77aDwyer
2.-Relay Team 42.97aMartin County
3.-Relay Team 45.22aLake Worth Community
4.-Relay Team 46.08aSouth Fork
5.-Relay Team 46.56aJohn I Leonard
 

4x400 Relay  Varsity - Finals

1.-Relay Team 3:28.52aAtlantic Community
2.-Relay Team 3:36.70aJohn I Leonard
3.-Relay Team 3:43.40aDwyer
4.-Relay Team 4:10.79aMartin County
 

4x800 Relay  Varsity - Finals

1.-Relay Team 8:38.73aMartin County
2.-Relay Team 8:46.29aJohn I Leonard
3.-Relay Team 8:59.07aJupiter
4.-Relay Team 9:04.06aSouth Fork
5.-Relay Team 9:05.35aLake Worth Community
6.-Relay Team 9:51.92aDwyer
 

Shot Put - 12lb  Varsity - Finals

1.12Patrick Palmer49-07.00Atlantic Community
2.12Shubert Bastian47-08.00Dwyer
3.10James Looney42-09.00Lake Worth Community
4.12Robert Michuda42-05.00Dwyer
5.12Ben Hall42-02.00Dwyer
6.9Huges St. Julian40-09.00Lake Worth Community
7.12Kevin Holmes39-10.00 PRJohn I Leonard
8.12James Jenson39-06.00 PRJohn I Leonard
9.11Brandon Pajkuric36-05.50 SRSouth Fork
10.10Patrick Mosley36-04.50 SRAtlantic Community
11.10James An Thaddies35-07.50 PRAtlantic Community
12.12Steven Servius33-03.00 PRSouth Fork
13.10Brian Spute32-10.00Martin County
14.10Ryan Riegler31-06.00 SRJohn I Leonard
15.10Andrew Martin31-02.00 PRJohn I Leonard
16.9Brendan Cameron29-06.00South Fork
--11Ansario FlowersNDLake Worth Community
--10Patrick MillerNDDwyer
--10Leeroy JohnsonNDJupiter
--11Matthew McDanielNDMartin County
--12Luther MaddyNDAtlantic Community
--11Arrrington DavisNDAtlantic Community
 

Discus - 1.6kg  Varsity - Finals

1.12Ben Hall126-02Dwyer
2.12Shubert Bastian117-04Dwyer
3.10Brian Spute108-08.50 PRMartin County
4.10James An Thaddies96-02Atlantic Community
5.10James Looney95-09Lake Worth Community
6.10Ryan Riegler93-06John I Leonard
7.10Patrick Mosley90-06 SRAtlantic Community
8.11Ansario Flowers87-06Lake Worth Community
9.12Steven Servius85-01South Fork
10.11Matthew McDaniel81-06Martin County
--10Patrick MillerND PRDwyer
--10Leeroy JohnsonNDJupiter
--10Andrew MartinNDJohn I Leonard
--12Kevin HolmesNDJohn I Leonard
--9Huges St. JulianND PRLake Worth Community
--11Arrrington DavisNDAtlantic Community
--12Bryce GiangeliNDDwyer
--9Brendan CameronNDSouth Fork
--11Brandon PajkuricNDSouth Fork
 

High Jump  Varsity - Finals

1.12Booker T Thurmond6-00.00Dwyer
2.10Heath Appleman6-00.00Jupiter
3.12Shubert Bastian5-10.00 PRDwyer
4.11Matthew McDaniel5-08.00 PRMartin County
5.11Anderson Charles5-08.00John I Leonard
6.10Craig Simmonds5-06.00 PRAtlantic Community
--10Trinity FordhamNHAtlantic Community
--11Steven WilsonNHMartin County
--11Allen DelrionteNHDwyer
--11Eleise MorelusNHJohn I Leonard
--12Jimelle JamesNHDwyer
--12Leonard NorwilloNHSouth Fork
--11Corey WrightNHLake Worth Community
--10Jean PoulardNHAtlantic Community
 

Pole Vault  Varsity - Finals

1.12Matt Burroughs11-06.00John I Leonard
2.10Aaron Humyn10-00.00Dwyer
3.11Sean Matheson9-06.00Martin County
4.10Matthew Colson8-00.00John I Leonard
4.10Kyler Harley-Oppel8-00.00Dwyer
6.11RJ Schaffer7-06.00 PRMartin County
6.10Robert Wagner7-06.00 PRMartin County
--12Cody WaitsNHDwyer
--11Jamal BryanNHDwyer
 

Long Jump  Varsity - Finals

1.11Justin Simmons20-02.00Martin County
2.12Tommie Lewis19-07.00Dwyer
3.12Delvin McHome19-03.00Dwyer
4.11Allen Delrionte18-11.00 PRDwyer
5.11Romanski Benoit18-09.00Lake Worth Community
6.10Jermohn Queen18-08.00 SRMartin County
7.12Greg Nelson18-06.00 PRMartin County
8.11Sebastian Collins18-05.00South Fork
9.12Greg Dolcine18-03.00 PRJupiter
10.10Craig Simmonds18-02.00 PRAtlantic Community
11.10Diocemy St.Juste17-07.00Atlantic Community
12.9Larry Alexis17-04.00John I Leonard
13.10Joacelyn Antoine17-00.00John I Leonard
14.12Jamari Bartee16-05.00 PRJupiter
15.12John Vilmenay16-01.00John I Leonard
16.12Leonard Norwillo16-00.00South Fork
17.11Dekiviaus Crawford15-06.00John I Leonard
18.11Alejandro Bettie15-04.00Jupiter
19.10Dillion Warzala15-02.00Jupiter
--12Nathan BrickleffND PRLake Worth Community
--12Jimelle JamesNDDwyer
--10Iguens AristilND PRAtlantic Community
--10J BraswellNDLake Worth Community
--12Thomas CarrNDMartin County
 

Triple Jump  Varsity - Finals

1.11Justin Simmons44-01.00 SRMartin County
2.12Booker T Thurmond43-11.00Dwyer
3.12Delvin McHome43-00.00 PRDwyer
4.11Reid Pirson39-03.00Martin County
5.12Jamari Bartee39-03.00Jupiter
6.10Joacelyn Antoine39-02.00John I Leonard
7.12Greg Nelson39-02.00 PRMartin County
8.11Sebastian Collins36-02.00South Fork
9.12Leonard Norwillo32-10.00 PRSouth Fork
10.11Corey Obrien31-10.00Martin County
--12Jimelle JamesNDDwyer
--11Dekiviaus CrawfordNDJohn I Leonard
--12DeVante YoungNDAtlantic Community
--10Diocemy St.JusteNDAtlantic Community
--12Marcus GaskinsNDAtlantic Community
--11Lorenzo HayesND PRJohn I Leonard
--11Romanski BenoitNDLake Worth Community