Athletic.net Team Results Management

VHSL Group AAA State Championships

Meet Info Teams X Close
Teams
Virginia - 2A
Maggie L. Walker
Show teams without results | Clear visibility filter
Unofficial Results All PhotosX Close
Unofficial Results
All Rounds | Finals | Prelims    Turn Highlighter On    Prepare Report to Copy

Mens Results

 
X 100 Meters - Varsity - Finals
1.12Roderque Gray10.83aBrooke Point
2.9Mustaqeem Williams10.83aForest Park
3.12Keith Johnson10.87aPetersburg
4.11Justin Burke10.88aFirst Colonial
5.12DeVaughn Benion Jr.10.91aGeorge Washington
6.11Lonnie Reed10.92aColonial Forge
7.12Teshad Chambers10.96aHighland Springs
8.12Walter Mitchell11.00aSalem (Virginia Beach)
 
 
X 100 Meters - Varsity - Prelims
1.12Roderque Gray10.68aBrooke Point
2.12Teshad Chambers10.73aHighland Springs
3.12Walter Mitchell10.76aSalem (Virginia Beach)
4.11Lonnie Reed10.76aColonial Forge
7.9Mustaqeem Williams10.77aForest Park
5.12DeVaughn Benion Jr.10.79aGeorge Washington
8.12Keith Johnson10.82aPetersburg
9.12Kelvin Ojo10.84aStone Bridge
10.12Sean Price10.85aSouth Lakes
6.11Justin Burke10.86aFirst Colonial
11.10Alex Ellison10.86aAnnandale
12.11Pete Reed10.88aColonial Forge
13.10Josh Marriner10.91aWestern Branch
14.11Aron Long10.95aStonewall Jackson (M...
15.12Dexter Rogers10.98aStone Bridge
16.10Lawrence Harris10.99aGranby
17.11Jamarian Bates11.00aMatoaca
18.12Trevor Elie11.00aAtlee
19.12Malcolm Hardy11.03aWilliam Fleming
20.9Mondryl Glover11.04aWestern Branch
21.12Terrill Cooke11.05aCosby
22.12Majique Key11.06aWoodside
23.10Ayo Raymond11.06aJames Robinson
24.11Salas Allen11.07aBayside
25.11De'Chavon Hayes11.09aVarina
25.11Dylan Van Balen11.09aAnnandale
27.10Dj Reid11.09aThomas Dale
28.12Amandouce Muamba11.10aFalls Church
29.10Michael Thomas-Brown11.10aMount Vernon
30.12Mike Lawton11.16aGrassfield
31.12Dominique Mcbride11.16aBethel
32.12Kenneth Boadu11.16aOsbourn Park
33.11Joseph Baah11.21aSouth County
34.12Quentin Gilchrist11.21aLakeland
35.11Za'Quan Summer11.23aT C Williams
36.9Tyree Wise11.23aGranby
37.12Jamal Wilson11.27aStafford
38.9Devan Richardson11.28aHalifax County Sr
--11Damian SmithDQGreen Run
--11Brian DoveSCRForest Park
--12Matt OudenFSBrooke Point
--12Rex OwusuSCRMills E Godwin
--12Terrence BoydSCRHalifax County Sr
 
 
X 200 Meters - Varsity - Finals
1.11Justin Burke21.72aFirst Colonial
2.12Walter Mitchell21.83aSalem (Virginia Beach)
3.11Kenneth Williams21.97aWoodrow Wilson
4.9Mustaqeem Williams22.07aForest Park
5.11Damian Smith22.10aGreen Run
6.12Tehquin Warrick22.23aPhoebus
7.11Lonnie Reed22.33aColonial Forge
8.12Darius Vaughan22.41aIndian River
 
 
X 200 Meters - Varsity - Prelims
1.11Justin Burke21.64aFirst Colonial
2.11Kenneth Williams21.79aWoodrow Wilson
3.12Walter Mitchell21.79aSalem (Virginia Beach)
4.9Mustaqeem Williams21.84aForest Park
5.11Lonnie Reed21.89aColonial Forge
6.12Tehquin Warrick21.95aPhoebus
7.12Darius Vaughan21.97aIndian River
8.11Damian Smith21.97aGreen Run
9.12Roderque Gray21.98aBrooke Point
10.11Alex Yancey22.07aWoodbridge
11.12Teshad Chambers22.12aHighland Springs
12.12Kelvin Ojo22.17aStone Bridge
13.12Keith Johnson22.23aPetersburg
14.11Devante Cherry22.24aWestern Branch
15.12Sean Price22.28aSouth Lakes
16.12Sherrod King22.34aJohn Marshall
17.10Alex Ellison22.37aAnnandale
18.12Mohammed Labor-Koroma22.40aChantilly
19.9Mondryl Glover22.42aWestern Branch
20.10Roscoe Hale22.48aHampton
21.12Ajani Kingslow22.49aCosby
22.10Calvin Michie22.49aForest Park
23.10Robert Hunt22.50aHickory
24.11Pete Reed22.54aColonial Forge
25.Ricardo Molton22.56aPatrick Henr
26.12Christian Bailey22.59aBrooke Point
27.11Roland Andoh22.62aAnnandale
28.11Devante Colona22.65aOcean Lakes
29.11Tevin Oliver22.70aDenbigh
30.11Kempton Moore22.78aJohn Marshall
31.11Za'Quan Summer22.78aT C Williams
32.11De'Chavon Hayes22.81aVarina
33.9Vincent Lowe22.93aGrassfield
34.11Faquan Wilson23.00aTallwood
35.10Khalil Bonds23.18aWilliam Fleming
36.11Byron Robinson35.30aThomas Dale
--12Rodney WhiteheadSCROsbourn Senior
--12Adrian ThomasSCRStone Bridge
--12Anthony JohnsonSCRMountain View
--12Rex OwusuSCRMills E Godwin
--12Matthew HentonSCROakton
 
 
X 400 Meters - Varsity - Finals
1.11Justin Burke47.42aFirst Colonial
2.11Kenneth Williams47.45aWoodrow Wilson
3.12Marques Atkinson48.29aAtlee
4.12Mohammed Labor-Koroma48.39aChantilly
5.10Michael Cherry48.62aOscar Smith
6.12Teshad Chambers48.74aHighland Springs
7.12Tehquin Warrick48.97aPhoebus
8.11Kempton Moore50.04aJohn Marshall
 
 
X 400 Meters - Varsity - Prelims
1.11Kenneth Williams48.23aWoodrow Wilson
7.12Teshad Chambers48.81aHighland Springs
2.12Mohammed Labor-Koroma48.88aChantilly
8.12Tehquin Warrick48.89aPhoebus
3.11Justin Burke49.03aFirst Colonial
4.10Michael Cherry49.08aOscar Smith
5.12Marques Atkinson49.36aAtlee
6.11Kempton Moore49.36aJohn Marshall
9.12Darius Vaughan49.55aIndian River
10.12Gabe Famodu49.70aNorth Stafford
11.12Deion Dickens49.73aKing's Fork
12.11Alex Yancey49.84aWoodbridge
13.11Byron Robinson49.89aThomas Dale
14.11Justin Crabbe49.90aStafford
15.10Darius Greene49.96aHampton
16.12Aaron Davis50.14aOscar Smith
17.11Javon Walker50.26aWarwick
18.11Kebari Cheseman50.28aBethel
19.12Jonh Stubbs50.29aOscar Smith
20.12Lamonti Charity50.39aBooker T Washington
21.11Rausheeim Thompson50.44aLakeland
22.11Arik Hogan50.58aHampton
23.10Nathan Kiley50.61aWestfield
24.11Garrett Smith50.64aOsbourn Park
25.10Khalil Bonds50.66aWilliam Fleming
26.11Ansel Borhauer50.71aJames Robinson
27.10Romero Hines50.85aI C Norcom
28.10Troy Sevachko51.05aWestfield
29.12John Starke51.21aStone Bridge
30.11Kyle Green51.22aNansemond River
31.12Douglas Smallwood51.26aI C Norcom
32.12George Moore51.27aHighland Springs
33.12Prince Owusu-Mensah51.31aGar-Field
34.12Ajani Kingslow51.32aCosby
35.12Clark Thornhill51.57aDouglas Freeman
36.11Josh Brown51.61aOcean Lakes
37.11Ayinde Bickersteth52.47aPotomac Senior
38.12Jordan Foster52.56aStonewall Jackson (M...
39.11Carlton Edwards52.84aHenrico
40.12Darren Foreman54.09aT C Williams
--12Adrian ThomasSCRStone Bridge
--10Zamier JohnsonDQLandstown
--11Aron LongSCRStonewall Jackson (M...
--12Rex OwusuSCRMills E Godwin
--12Matthew HentonSCROakton
 
 
X 800 Meters - Varsity - Finals
1.12Zach Fanelty1:52.59aTallwood
2.11Tyrone Walker1:53.62aWestfield
3.12Jeremy Greenwald1:53.71aGrassfield
4.12Michael Atkinson1:54.11aAtlee
5.12Jared Elly1:54.33aMountain View
6.12David Klimek1:54.74aColonial Forge
7.12Keith Crawford1:55.45aHuguenot
8.12Prince Owusu-Mensah1:55.52aGar-Field
9.11Sam Reid1:55.90aJames River (Midloth...
10.12Nicholas Hedrick1:56.32aMcLean
11.12Jake Zimmerman1:56.84aLloyd C Bird
12.11Ricky Cappetta1:57.01aColonial Forge
13.11Michael McNamee1:57.05aOakton
14.11Gregory Petruncio1:57.84aOakton
15.12Jake Brown1:57.85aStafford
16.12Cory Burke1:58.38aHampton
17.12Joe Lynch1:58.61aStone Bridge
18.12Justin Pittman1:58.83aGar-Field
19.11Nicholas Wolfe1:59.23aMountain View
20.11Marquis Worsley1:59.30aNorview
21.10Darnell Ringo1:59.75aOscar Smith
22.11Jacob Grundahl2:00.03aSouth Lakes
23.12Daniel Novak2:00.47aDeep Run
24.11Ahmed Bile2:00.68aAnnandale
25.9Chase Heiner2:00.74aCentreville
26.11Chris Clausson2:01.11aWoodbridge
27.12Jakob Morrison2:01.29aRiverbend
28.11Aydin Cashel2:02.42aMills E Godwin
29.12Cody Snyder2:03.50aLee-Davis
30.12Colin Winchester2:07.77aWestern Branch
 
 
X 1600 Meters - Varsity - Finals
1.11Ahmed Bile4:09.48aAnnandale
2.12Jeremy Greenwald4:10.91aGrassfield
3.11Nicholas Wolfe4:16.72aMountain View
4.12Cody Snyder4:16.80aLee-Davis
5.11David Pennesi4:16.83aColonial Forge
6.11Michael McNamee4:17.27aOakton
7.10Sean McGorty4:17.96aChantilly
8.11Matt Schwartzer4:18.52aPrincess Anne
9.11Marquis Worsley4:19.35aNorview
10.12Ryan Kuhns4:19.55aRiverbend
11.12Silas Frantz4:19.87aDouglas Freeman
12.11Brent Coulter4:21.25aLandstown
13.12Gabe Fisher4:22.19aRiverbend
14.12Colin Taylor4:23.56aWest Springfield
15.10Logan Miller4:24.29aChantilly
16.12Tyler Oliver4:24.87aStafford
17.10Alexander Midkiff4:24.97aGrassfield
18.10Jeffrey Edmondson4:25.89aWestfield
19.12Darren Barlow4:26.12aMidlothian
20.9Nathan Schulte4:27.27aJames Robinson
21.9Ian McDonald4:28.04aDouglas Freeman
22.12Jimmy Luehrs4:34.14aHerndon
23.12Colin Winchester4:42.44aWestern Branch
--12Brayden Burleigh*SCRMidlothian
 
 
X 3200 Meters - Varsity - Finals
1.11Adam Visokay9:09.59aAlbemarle
2.12Darren Barlow9:11.51aMidlothian
3.10Sean McGorty9:12.03aChantilly
4.12Silas Frantz9:12.22aDouglas Freeman
5.Patrick Woodford9:17.74aPatrick Henr
6.11David Pennesi9:19.74aColonial Forge
7.10Nick Tuck9:19.97aLake Braddock Second...
8.9Louis Colson9:22.66aThomas A Edison
9.11Paul Gates9:29.43aW T Woodson
10.12Luke Sohl9:37.19aLake Braddock Second...
11.9Ronnie Calkins9:37.42aDouglas Freeman
12.9Haben Zemichael9:39.01aBattlefield
13.9Nathaniel Hall9:39.34aAtlee
14.12Jimmy Luehrs9:40.87aHerndon
15.11Shaquon Wilkins9:42.12aRiverbend
16.12Jonathan Phillips9:42.13aThomas Jefferson S&T
17.12Evan Niciphor9:42.22aCosby
18.11Jesus' Amezquita9:49.17aMountain View
19.12Brian Horlick9:50.57aOsbourn Senior
20.11Sean Helmke9:51.39aFloyd E Kellam
21.10Sean Willard9:56.04aMidlothian
22.12Marc Breidenbaugh10:07.87aMaggie L. Walker
23.10Nick Richardson10:09.74aWestern Branch
24.11Colton Zobel10:10.60aOcean Lakes
25.10Andrew Gorsuch10:10.82aMidlothian
26.10Ryland O'Brien10:27.83aFirst Colonial
27.11Alex Reel11:10.23aWestern Branch
 
 
X 110m Hurdles - 39" - Varsity - Finals
1.12Daniel Mcfadden14.00aHeritage (Newport Ne...
2.12John Jenkins14.06aAnnandale
3.11Marcus Finney14.24aHeritage (LC)
4.12Devin Brewer14.52aPotomac Senior
5.12Justin Williams14.75aGranby
6.12Jamar Bateman15.06aHeritage (Newport Ne...
7.11Napolean Alston15.11aHampton
18.11Jha-liel Harden15.19awPatrick Henry (Roano...
--11Trey HollowayNTGrassfield
 
 
X 110m Hurdles - 39" - Varsity - Prelims
1.12Daniel Mcfadden13.99aHeritage (Newport Ne...
2.12John Jenkins14.00aAnnandale
6.11Trey Holloway14.03aGrassfield
3.11Marcus Finney14.27aHeritage (LC)
4.12Justin Williams14.38aGranby
7.12Devin Brewer14.39aPotomac Senior
8.12Jamar Bateman14.47aHeritage (Newport Ne...
9.12Brian DeVito14.69aOsbourn Park
5.11Napolean Alston14.78aHampton
10.12Evan Morton14.81aMassaponax
11.12Adrian Jackson14.82aPhoebus
12.12Chris Finklea14.83aLloyd C Bird
13.12JaQuan Demiel14.97aLakeland
14.12Jeremy Granderson15.07aColonial Forge
15.11Nick Simmons15.09aJohn Randolph Tucker
16.12Tyller Jackson15.10aOsbourn Park
17.12Maurice Green15.15aHenrico
18.Jha-Liel Harden15.19aPatrick Henr
19.12Marcus Bowman15.28aHalifax County Sr
20.12K'Vonte Scott15.28aPrincess Anne
21.12Lucas Grim15.40aLangley
22.12Terrence Boyd15.43aHalifax County Sr
23.11Ed Cai15.44aThomas Jefferson (Ri...
24.11Trevaughan Compton15.45aThomas Dale
25.12Shepley Burke15.45aDinwiddie County Sen...
26.12Dedrick Arnold15.47aThomas A Edison
27.11Tyrell Eaton15.71aLee-Davis
28.12Rielly Wall15.78aStone Bridge
29.11Armando Drain15.85aSouth Lakes
--12Vincent WyattSCRWilliam Fleming
--11Jamal BurrisSCRWestern Branch
--12Anthony WilliamsFSPotomac Senior
--12Thomas SloneSCRMatthew Maury
--11Michael SmithSCRSalem (Virginia Beach)
 
 
X 300m Hurdles - 36" - Varsity - Finals
1.12Anthony Williams36.99aPotomac Senior
2.12JaQuan Demiel37.65aLakeland
3.12Devin Brewer37.80aPotomac Senior
4.12Justin Williams38.49aGranby
5.12Jamar Bateman38.87aHeritage (Newport Ne...
6.11Tyrell Eaton39.06aLee-Davis
7.12Adrian Jackson39.18aPhoebus
--12John JenkinsDQAnnandale
 
 
X 300m Hurdles - 36" - Varsity - Prelims
1.12Anthony Williams37.72aPotomac Senior
2.12Devin Brewer38.53aPotomac Senior
5.12Justin Williams38.68aGranby
3.12JaQuan Demiel38.81aLakeland
4.12John Jenkins38.93aAnnandale
6.12Jamar Bateman39.53aHeritage (Newport Ne...
7.12Adrian Jackson39.59aPhoebus
8.11Tyrell Eaton39.69aLee-Davis
9.12Chad Allen39.74aFairfax
10.12K'Vonte Scott39.79aPrincess Anne
11.11Marcus Finney39.91aHeritage (LC)
12.12Mohammed Labor-Koroma39.91aChantilly
13.11Armando Drain40.11aSouth Lakes
14.11Nick Simmons40.24aJohn Randolph Tucker
15.12Marcus Bowman40.45aHalifax County Sr
16.11Christopher Blaylock40.50aBattlefield
17.12Dedrick Arnold41.09aThomas A Edison
18.Travis Phillips41.24aPatrick Henr
19.12Grayson Matthews41.33aBattlefield
20.10Desmond Weinberg-Jones41.60aColonial Forge
21.12Troy Newcomer41.65aHeritage (LC)
22.12Tareek Folsom42.79aHighland Springs
23.10Alexander Hedrick42.79aMcLean
24.11Devon Booker43.76aChurchland
25.10Darrian Henley49.50aHermitage
--12Thomas SloneSCRMatthew Maury
--12Vincent WyattSCRWilliam Fleming
 
 
X 4x100 Relay - Varsity - Finals
1.-Christian Bailey
Matt Ouden
Luke Grady
Roderque Gray
42.04aBrooke Point
2.-Mondryl Glover
Josh Marriner
Christopher Crawford
Devante Cherry
42.21aWestern Branch
3.-JaQuan Demiel
Rausheeim Thompson
Quentin Gilchrist
Anaquan Peterson
42.26aLakeland
4.-Walter Manlan
Alex Ellison
Josh Jean-Jacques
Roland Andoh
42.68aAnnandale
5.-Joshua Thomas
Rashard McKennelly
Isaiah Johnson
Ajshawon Eley
42.92aChurchland
6.-Jaren Bivians
Mustaqeem Williams
Cameron Boyd
Kenneth Harris
42.98aForest Park
7.-Michael Smith
Jucoby Wolhford
Kimdrick Feaster
Walter Mitchell
43.13aSalem (Virginia Beach)
8.-Mike Lawton
Trey Holloway
Vincent Lowe
Ereon Milan
43.18aGrassfield
9.-Mohammed Sesay
Za'Quan Summer
Terrance Curry
Willie Curry
43.20aT C Williams
10.-Lonnie Reed
Pete Reed
Jeremy Granderson
Lemuel Howard
43.41aColonial Forge
12.-Caleb Wyatt
Brandon Woody
Wesley Jones
Israel Vaughan
43.51aLee-Davis
13.-Tauaris Smith
Sheka Kabia
Jordan Foster
Javon Foster
43.92aStonewall Jackson (M...
14.-Jabari Evans
Deonte Williams
Raven Greene
Dsean Brown
44.51aFirst Colonial
15.-Antoine Walker
Tareek Folsom
Matthew Ross
George Moore
44.81aHighland Springs
---Michael Dixon
Ralpheal Wheat
Saquan Franklin-Scott
Dj Reid
DNFThomas Dale
---Jesus Hernandez
Deshawn Summerville
Marshall Findley
Josh Schow
DNFHerndon
 
 
X 4x400 Relay - Varsity - Finals
1.-Tyler Holloway
Joseph Hill
Lawan Brown
Deion Dickens
3:18.33aKing's Fork
2.-David Segovia
Michael Atkinson
Matt Combs
Marques Atkinson
3:19.61aAtlee
3.-Roscoe Hale
Arik Hogan
Andre Pickett
Darius Greene
3:20.05aHampton
4.-Damond Burns
Brennon Hunter-Jones
Nicholas Gabele
Zamier Johnson
3:20.69aLandstown
5.-Max Chambers
Troy Sevachko
Nathan Kiley
Tyrone Walker
3:21.72aWestfield
6.-Justin Williams
Richaun Faulks
Elijah Johnson
Brian Brickhouse
3:22.22aGranby
7.-Ian Barrett
David Smith
Eric Poindexter
Javon Walker
3:23.36aWarwick
8.-Clark Thornhill
Jack Marshall
Chris Pace
Calvin Fowler
3:23.93aDouglas Freeman
9.-Kempton Moore
Leonard Hopkins
Terrance Graves
Sherrod King
3:24.31aJohn Marshall
10.-Darion Johnson
Alex Yancey
Ryan McGreal
Chris Clausson
3:25.20aWoodbridge
11.-Josh Jean-Jacques
Roland Andoh
Ahmed Bile
John Jenkins
3:25.60aAnnandale
12.-Leroy Strowder
Greg Bohmke
Jake Brown
Justin Crabbe
3:25.83aStafford
13.-Tyler DeYoung
Nathan Schulte
Jordan Goodwin
Ansel Borhauer
3:26.74aJames Robinson
14.-Mouad Rais
Gabe Famodu
TJ Williams
Matt Gaddy
3:26.93aNorth Stafford
15.-Rausheeim Thompson
Quentin Gilchrist
Gregory Rountree
Deonte Demiel
3:32.12aLakeland
16.-Jerry Budd
Sheka Kabia
Javon Foster
Jordan Foster
3:32.35aStonewall Jackson (M...
---Jonh Stubbs
Darnell Ringo
Aaron Davis
Michael Cherry
DQOscar Smith
---Devante Cherry
Davonte Calvert
Cameron Cipcic
Antonio Foster
DQWestern Branch
 
 
X 4x800 Relay - Varsity - Finals
1.-Brandon Hunt
Michael Atkinson
Griffin Carmichael
Marques Atkinson
7:49.44aAtlee
2.-Gabe Fisher
Jakob Morrison
Shaquon Wilkins
Ryan Kuhns
7:49.51aRiverbend
3.-William Cross
Nicholas Wolfe
Jesus' Amezquita
Jared Elly
7:50.10aMountain View
4.-Max Chambers
Jeffrey Edmondson
Nathan Kiley
Tyrone Walker
7:54.65aWestfield
5.-Jordanis Lozier
Ricky Cappetta
David Klimek
David Pennesi
7:57.00aColonial Forge
6.-Bobby Kelly
Chan Young Lee
Chris Jones
Chase Heiner
7:59.24aCentreville
7.-Tyler Oliver
Luke Lysher
Greg Bohmke
Jake Brown
8:00.04aStafford
8.-Dusty Crayton
Robbie Longest
Cody Snyder
Ben White
8:00.07aLee-Davis
9.-Darnell Ringo
Calvin Stanford
Michael Cherry
Rakim Harris
8:06.05aOscar Smith
10.-Andrew Hicks
Benjamin Aleixo
Marc Lotterie
Mark Hanak
8:08.55aWest Potomac
11.-Christopher Sprague
Oliver Lopez-Gomez
Gregory Petruncio
Michael McNamee
8:09.43aOakton
12.-Faquan Wilson
Joseph Shank
Marcus Rinehardt
Zach Fanelty
8:10.64aTallwood
13.-Brayden Burleigh*
Andrew Gorsuch
Sean Willard
Darren Barlow
8:13.47aMidlothian
14.-Austin Leggett
Sawyer Ballard
Ashkan Mohammadi
Jacob Grundahl
8:13.50aSouth Lakes
15.-Riley Brady
Thomas Negron
Mike Todd
Evan Niciphor
8:14.12aCosby
16.-Alexander Midkiff
Robert Murray
Donte' Hughes
Orlando Wilson
8:23.32aGrassfield
17.-Sam O'Connor
Tate Houff
Kevin McCarthy
Grant Brown
8:30.67aDouglas Freeman
 
 
X Shot Put - 12lb - Varsity - Finals
1.12Isaiah Simmons20.12mWoodbridge
2.12Brandon Ruffin17.46mOscar Smith
3.12Brian Waterfield17.39mGreat Bridge
4.12Sam Hartman16.89mThomas Dale
5.12Wes Tuck16.85mLee-Davis
6.11Austin Johnson16.35mGrassfield
7.12Kevin Wiley16.09mLoudoun Valley
8.12Joel Hoisington16.05mAnnandale
9.12Jesse Fogg15.76mRiverbend
10.12Tedrick Holland15.62mGeorge Washington
11.11Johnathan Anderson15.57mMount Vernon
12.11Paul Cozens15.42mDouglas Freeman
13.12Fred Fulton15.13mMountain View
14.12Alexander Mosley14.92mHighland Springs
15.12Brandon Robinson14.85mLee-Davis
16.11Jordan Anderson14.66mTallwood
17.12Javier Brionez14.38mLake Braddock Second...
18.12Brandon Hunt14.31mW T Woodson
19.12Joshua Pate14.19mFirst Colonial
20.12Tyrell Davis14.02mPotomac Senior
21.12Johnathan Munn13.99mLee-Davis
22.12Stephen Michaelis13.84mOakton
23.11Jose Urratia13.66mT C Williams
--11Taylor FreniaSCRKempsville
--11Brandon HuntSCRAtlee
 
 
X Discus - 1.6kg - Varsity - Finals
1.12Isaiah Simmons59.30mWoodbridge
2.12Brandon Ruffin55.24mOscar Smith
3.5Dushaun Thompson50.26mMeadowbrook
4.11Scott Lafoon47.57mMcLean
5.12Fred Fulton47.37mMountain View
6.12Brian Waterfield46.20mGreat Bridge
7.12Darlington Tawiah45.11mNorth Stafford
8.12Marzae Brooks45.05mHanover
9.12Tedrick Holland44.93mGeorge Washington
10.11Jose Urratia44.37mT C Williams
11.11Cole Stout44.32mAtlee
12.12Devonte Taylor43.63mFranklin County
13.12Julien Randolph43.43mMount Vernon
14.11Austin Johnson43.00mGrassfield
15.12Wes Tuck42.41mLee-Davis
16.11Ali Ali Musa42.34mAnnandale
17.12Sam Hartman42.26mThomas Dale
18.12Anthony Melton42.01mJohn Randolph Tucker
19.11Lucas Guarino41.02mMidlothian
20.11Sean Bass40.23mW T Woodson
21.11Desmond Stills39.85mNansemond River
22.10Matt Milner39.29mDeep Creek
23.12Todd Mueller38.98mW T Woodson
24.12Stephen Michaelis38.20mOakton
25.11Eric Michael36.47mBattlefield
--11Taylor FreniaSCRKempsville
--11Jordan AndersonFOULTallwood
--12Jesse FoggSCRRiverbend
--11Michael GarrettFOULGrassfield
--10Mouad RaisSCRNorth Stafford
 
 
X High Jump - Varsity - Finals
1.12Joey Muzzio2.03mJames Robinson
2.12Anthony Johnson2.03mMountain View
3.10Rashan Jones1.98mSouth Lakes
4.11Nick Simmons1.93mJohn Randolph Tucker
4.12Dsean Brown1.93mFirst Colonial
6.12Evan Morton1.93mMassaponax
6.12Jeremy Granderson1.93mColonial Forge
8.12Erik Scott1.93mIndian River
8.12Tyrell Miller1.93mHampton
10.12Clark Thornhill1.93mDouglas Freeman
11.10Davon Grayson1.87mKing's Fork
11.12Troy Newcomer1.87mHeritage (LC)
11.11Avion Jones1.87mFirst Colonial
11.11Kahron Lee1.87mT C Williams
15.12A.J. Crawford1.82mC D Hylton
15.9Tristen Cahill1.82mOscar Smith
15.10Andre Bernhard1.82mMountain View
15.12Malcolm Reid1.82mIndian River
15.11Daron Coltrane1.82mChurchland
15.11Dre' Bennett1.82mAtlee
15.12Chris Pace1.82mDouglas Freeman
15.12Bryant Pryor1.82mRiverbend
15.12Austin Roland1.82mOakton
15.11Dwight Cherry1.82mIndian River
--12Sean PriceSCRSouth Lakes
--12Tariq Alkebu-LanNHLloyd C Bird
--12Marques AtkinsonNHAtlee
--12Davon GreeneSCRHalifax County Sr
--12Grant BoiceNHMills E Godwin
--12Ali KazmiNHWest Springfield
--11Eric PoindexterNHWarwick
--11Anthony EdwardsNHMatoaca
 
 
X Pole Vault - Varsity - Finals
1.12Chris Pillow4.64mAtlee
2.11Sean Daugherty4.11mLake Braddock Second...
3.12Mark Gabele4.11mLandstown
4.11Brad Johnson3.96mFloyd E Kellam
4.11Nicholas Ahumada3.96mT C Williams
6.12Joey Yusician3.96mWestern Branch
7.12Oneil Williams3.96mIndian River
8.12Michael Panton3.96mLee-Davis
9.12Nicholas Gabele3.81mLandstown
9.12Matt Thompson3.81mAtlee
9.12Scott Ellwood3.81mAtlee
9.12Matthew Moliterno3.81mMaggie L. Walker
9.11Zachary Lietzau3.81mJames Robinson
9.10Lucas Wratschko3.81mOakton
9.12John Tomlin3.81mMaggie L. Walker
9.12Lucas Grim3.81mLangley
9.12Michael Lohr3.81mJames Robinson
9.11Trey Rydel3.81mAtlee
--12Nicholas JudyNHRiverbend
--12Will CaseyNHForest Park
--12Lawan BrownNHKing's Fork
--10Alexander ShotwellNHForest Park
--11Patrick DavisNHStafford
--10Coy SeneffNHFranklin County
--10Sean MonksNHBattlefield
 
 
X Long Jump - Varsity - Finals
1.11Jamarian Bates7.03mMatoaca
2.12Demonte Gregory6.73mPetersburg
3.11Christopher Crawford6.71mWestern Branch
4.12Domico Phillips6.64mMeadowbrook
5.12Caleb Wyatt6.59mLee-Davis
6.11Anaquan Peterson6.58mLakeland
7.11Salas Allen6.58mBayside
8.12Mike Lawton6.56mGrassfield
9.12Allen Bordley6.54mFirst Colonial
10.12Byron Sintim6.44mBattlefield
11.12Dsean Brown6.43mFirst Colonial
12.12Chris Pace6.42mDouglas Freeman
13.11Joshua Thomas6.37mChurchland
14.12Terrence Boyd6.33mHalifax County Sr
15.11Garrett Smith6.28mOsbourn Park
16.10Josh Marriner6.26mWestern Branch
17.11Za'Quan Summer6.12mT C Williams
18.11Arthur McDuffy6.09mChantilly
19.12Austin Copeland6.08mGar-Field
20.12Dexter Rogers6.04mStone Bridge
21.12Darius Simpson5.94mThomas Jefferson (Ri...
22.10Quashawn Robertson5.91mWilliam Fleming
23.10Zakeel Muhammad5.65mHenrico
--12Guilherme CoulibalyFOULLangley
--12Jaquan LoftinFOULOscar Smith
--12Sean PriceSCRSouth Lakes
--12Jeremy GrandersonFOULColonial Forge
 
 
X Triple Jump - Varsity - Finals
1.12Marcus Dean14.92mWestern Branch
2.12Sean Price14.54mSouth Lakes
3.12Allen Bordley14.39mFirst Colonial
4.12Ricky Blake14.33mNansemond River
5.12Austin Copeland14.27mGar-Field
6.12Dominique Marsh14.12mBooker T Washington
7.12Kodi Page13.91mAtlee
8.10Christian Rogers13.90mManchester
9.12Mike Lawton13.83mGrassfield
10.11Anaquan Peterson13.74mLakeland
11.12George Owino13.57mThomas A Edison
12.11Arthur McDuffy13.52mChantilly
13.12George Moore13.51mHighland Springs
14.10Rashan Jones13.27mSouth Lakes
15.11Raysean Martin13.23mHighland Springs
16.12Matthew Ross13.17mHighland Springs
16.12Jeremy Granderson13.17mColonial Forge
18.11Zakari Greene13.06mClover Hill
19.12Travis Oliver13.04mHampton
20.12Jamison Hart12.67mThomas A Edison
21.Minh Phan12.56mPatrick Henr
22.12Javan Walker12.20mPotomac Senior
--11Sterling GilesFOULPotomac Senior
--12Davon GreeneSCRHalifax County Sr
--12Travis LipscombSCRHalifax County Sr
--11Tyrone JenkinsSCRWest Potomac
 

Womens Results

 
X 100 Meters - Varsity - Finals
1.12Keilah Tyson11.39aWestern Branch
2.12Crystal Peterson11.71aPhoebus
3.11Breanna Walker12.03aOsbourn Park
4.11Taranisha Taylor12.04aWestern Branch
5.12Shakia Williams12.18aWestern Branch
6.12Siobhan Ford Holland12.30aThomas Dale
7.12Qualitra Brown12.42aKing's Fork
8.12Torie Cunningham30.57aMeadowbrook
 
 
X 100 Meters - Varsity - Prelims
1.12Keilah Tyson11.49aWestern Branch
2.12Crystal Peterson11.67aPhoebus
3.12Torie Cunningham11.87aMeadowbrook
4.12Shakia Williams12.03aWestern Branch
6.12Siobhan Ford Holland12.03aThomas Dale
5.11Breanna Walker12.08aOsbourn Park
7.12Qualitra Brown12.08aKing's Fork
8.11Taranisha Taylor12.13aWestern Branch
9.Shyra Molton12.15aPatrick Henr
10.11Breana Taylor12.18aJohn Marshall
11.12Quanesha Wallace12.18aArmstrong
12.9Meshala Morton12.23aMountain View
13.11Carina Peter12.39aHerndon
14.10De'Ana Forbes12.39aGeorge Washington
15.11Justice Seward12.40aSalem (Virginia Beach)
16.12Shacoria Winston12.44aLloyd C Bird
17.11Janira Shufford12.45aHeritage (Newport Ne...
18.11Lora Wilson12.47aGeorge Washington
19.12J'Quiana McGhee12.49aWoodbridge
20.10Anna Williams12.50aThomas A Edison
21.12Kaydianne Mckenzie12.52aPhoebus
22.12Amira Idris12.54aC D Hylton
22.10Gabrielle Snipes12.54aKing's Fork
24.11Jasmine Hankins12.56aTallwood
25.9Kerisha Goode12.56aHayfield
26.10J'Niya Knox-Wilson12.59aHampton
27.10Savannah Osborne12.63aMassaponax
28.11Khadeja Kearney12.64aChurchland
29.9Gabren Webb12.75aRiverbend
30.11Marshar Coleman12.81aWashington-Lee
31.10Alexis Jackson12.83aDeep Creek
--12Simone StallingSCRGeorge Washington
--12Brittney McCantsSCRKempsville
 
 
X 200 Meters - Varsity - Finals
1.12Keilah Tyson23.53aWestern Branch
2.12Crystal Peterson24.14aPhoebus
3.Shyra Molton24.44aPatrick Henr
4.11Mary Allen24.68aJohn Marshall
5.11Tanesha Greene24.71aLandstown
6.10Felecia Majors24.83aSouth County
7.12Monica Williams25.75aGreen Run
--12Torie CunninghamSCRMeadowbrook
 
 
X 200 Meters - Varsity - Prelims
1.12Keilah Tyson23.69aWestern Branch
2.12Crystal Peterson24.35aPhoebus
3.12Torie Cunningham24.36aMeadowbrook
5.11Mary Allen24.38aJohn Marshall
4.12Monica Williams24.41aGreen Run
6.10Felecia Majors24.63aSouth County
7.11Tanesha Greene24.65aLandstown
8.Shyra Molton24.69aPatrick Henr
9.11Breana Taylor24.81aJohn Marshall
10.12Shakia Williams24.82aWestern Branch
11.11Breanna Walker24.86aOsbourn Park
12.12Cassandra Jones25.01aGranby
13.11Jessica Ewing25.29aTallwood
14.10Andrea Wright25.41aIndian River
15.11Carina Peter25.45aHerndon
16.9Briana Taliaferro25.45aLandstown
17.11Lora Wilson25.51aGeorge Washington
18.11Justice Seward25.56aSalem (Virginia Beach)
19.12Christen Roberts25.63aGrassfield
20.10De'Ana Forbes25.63aGeorge Washington
21.11Kaylyn Simmons25.74aOsbourn Park
22.12Leah Richardson25.83aDinwiddie County Sen...
23.12Siobhan Ford Holland25.91aThomas Dale
24.12Sarah Chandler25.92aSouth County
25.10Bria Harrison25.95aStonewall Jackson (M...
26.11Paris Cotman25.97aMeadowbrook
27.12Nyah Collier26.15aOakton
28.12Loren Dyer26.33aSouth County
29.12Krystyna Watts27.04aThomas A Edison
30.11Maria Jackson-McBride27.22aWest Potomac
 
 
X 400 Meters - Varsity - Finals
1.12Monica Williams55.62aGreen Run
2.12Erin Edmond56.06aRiverbend
3.10Felecia Majors56.25aSouth County
4.12Cassandra Jones56.37aGranby
5.11Jade Gregory56.64aNorview
6.12Qualitra Brown56.79aKing's Fork
7.11Mary Allen57.02aJohn Marshall
8.12Jazmine Wright57.82aBethel
 
 
X 400 Meters - Varsity - Prelims
1.12Monica Williams55.87aGreen Run
2.10Felecia Majors56.05aSouth County
3.12Erin Edmond56.33aRiverbend
5.12Cassandra Jones56.46aGranby
4.12Qualitra Brown56.70aKing's Fork
6.12Jazmine Wright56.74aBethel
7.11Jade Gregory57.27aNorview
8.11Mary Allen57.34aJohn Marshall
9.12Christen Roberts57.35aGrassfield
10.11Genamarie McCant57.40aJames Robinson
11.12Thireyona Legg58.00aBooker T Washington
12.12Nyah Collier58.02aOakton
13.10April Wilson58.62aThomas Dale
14.11Virginia Hill58.97aBattlefield
15.12Loren Dyer59.25aSouth County
16.11Jessica Ewing59.38aTallwood
17.11Faith Sykes59.84aLloyd C Bird
18.11Quayshona Cooper1:00.13aForest Park
19.9Molly Novak1:00.56aCosby
20.11Isabel Arnold1:01.22aYorktown
21.11Elizabeth Roberson1:01.24aJames Robinson
22.11Kimberly Coopwood1:03.03aWoodbridge
23.11Alise Kinney1:03.39aHermitage
--12Shakiella DanielsSCRLakeland
--9Alexandra MoseleySCRCosby
 
 
X 800 Meters - Varsity - Finals
1.12Myah Hicks2:08.99aThomas A Edison
2.11Kimberley Ficenec2:09.83aMountain View
3.11Skylar Evans2:11.80aMidlothian
4.11Megan Moye2:11.82aCosby
5.12Amanda Smith2:12.33aGrassfield
6.11Shannon Morton2:13.21aIndian River
7.11Sarah J Underwood2:13.45aWest Potomac
8.10Kyannah Calhoun2:14.41aSouth Lakes
9.9Ellison Grove2:15.61aBattlefield
10.9Sydney Schaedel2:16.03aT C Williams
11.12Rashaun Combs2:16.39aBethel
12.10Sarah Thornhill2:16.44aDouglas Freeman
13.11Briana Krumholz2:17.04aForest Park
14.11Audrey Batzel2:17.81aOcean Lakes
15.10Katharine Leitch2:18.15aAtlee
16.12Ariele Smith2:18.41aKecoughtan
17.12Kalya Tyrrell2:18.43aOsbourn Park
18.10Rebecca Vinter2:19.51aCentreville
19.10Kendall Cowne2:19.73aChantilly
20.12Shalonda Mitchell2:19.83aVarina
21.9Jessica Gray2:19.85aOsbourn Park
22.11Hannah Dickinson2:20.07aColonial Forge
23.12Joyce Newson2:20.38aNorview
24.11Dale Lescher2:20.43aWest Potomac
25.9Frances Morales2:21.17aColonial Forge
26.11Courtney Gwin2:22.11aFloyd E Kellam
27.10Ariel Briales2:22.22aPrincess Anne
28.11Kelsey Newcomb2:22.42aDinwiddie County Sen...
29.12Tiel Westbrook2:23.97aLee-Davis
--12Anna SpiersSCRMaggie L. Walker
 
 
X 1600 Meters - Varsity - Finals
1.11Megan Moye4:48.21aCosby
2.11Kimberley Ficenec4:53.70aMountain View
3.11Audrey Batzel4:54.18aOcean Lakes
4.10Sophie Chase4:56.68aLake Braddock Second...
5.12Anna Spiers5:02.98aMaggie L. Walker
6.10Kendall Cowne5:05.88aChantilly
7.12Casey Lardner5:06.47aLake Braddock Second...
8.10Abby Motley5:06.80aFloyd E Kellam
9.12Marina Capalbo5:07.84aBattlefield
10.12Michelle Grey5:08.60aFrank Cox
11.10Hannah Lowery5:08.69aStafford
12.9Frances Morales5:10.20aColonial Forge
13.11Dale Lescher5:10.94aWest Potomac
14.9Sarah Angell5:10.96aWashington-Lee
15.10Allyson Bodmer5:12.05aForest Park
16.12Natalie Wynn5:14.93aWestern Branch
17.9Hannah Christen5:15.00aLake Braddock Second...
18.10Jessica Miles5:16.88aLangley
19.10Emma Nowak5:19.69aOsbourn Senior
20.11Kaila Blackburn5:23.11aMonacan
21.12Teresa Williamson5:25.49aHickory
22.12Anne Menefee5:29.51aMills E Godwin
23.11Nicole Bethune5:35.66aOcean Lakes
24.10Carolyn Cunniffe5:35.67aGrassfield
--12Claire BenjamanSCRMidlothian
--12Carolyn HennesseySCRHerndon
 
 
X 3200 Meters - Varsity - Finals
1.10Sophie Chase10:35.91aLake Braddock Second...
2.10Hannah Lowery10:37.80aStafford
3.11Isabel Amend10:59.86aWashington-Lee
4.9Caroline Alcorta11:00.46aWest Springfield
5.9Hannah Christen11:02.36aLake Braddock Second...
6.11Kaila Blackburn11:03.65aMonacan
7.9Moll Breidenbaugh11:04.22aHanover
8.12Anna Gordon11:06.90aHanover
9.10Emma Nowak11:09.14aOsbourn Senior
10.9Daisy Banta11:09.47aMaggie L. Walker
11.10Nicole Carter11:10.72aBattlefield
12.10Rachel Galton11:11.13aMaggie L. Walker
13.9Nicole Park11:20.77aOcean Lakes
14.12Lisa Junta11:21.50aThomas Jefferson S&T
15.10Jenna Walker11:22.51aColonial Forge
16.12Carolyn Hennessey11:24.38aHerndon
17.11Hannah Gray11:25.34aGrassfield
18.10Allison Huschke11:25.64aAlbemarle
19.11Erin Dalton11:26.46aMills E Godwin
20.12Kelly Rogers11:29.97aThomas Jefferson (Ri...
21.10Mary Cate Scully11:32.74aSouth County
22.12Claire Benjaman11:40.39aMidlothian
23.11Brandy Wybersky11:41.50aOsbourn Park
24.10Elaine Dowell11:41.78aJames River (Midloth...
25.11Mackenzie Davis11:42.14aMountain View
26.12Anne Menefee11:44.81aMills E Godwin
27.12Colleen Wade11:48.46aColonial Forge
28.11Katie Wood11:52.53aMills E Godwin
29.10Carolyn Cunniffe11:54.11aGrassfield
30.10Jessica Miles12:00.45aLangley
31.11Samantha Park12:00.90aOcean Lakes
32.11Allison Marshall12:01.74aPrincess Anne
33.12Elizabeth Wade12:07.31aGreat Bridge
 
 
X 100m Hurdles - 33" - Varsity - Finals
1.12Desmonae Gray14.08aWestern Branch
2.10Leah Lott14.14aLandstown
3.12Montasia Golden14.40aLee-Davis
4.9Chantel Ray14.45aHampton
5.11Shamia Lassiter14.66aWestern Branch
6.11Javette Lee14.72aWestern Branch
7.12Vamonie Boddie15.12aPhoebus
8.12Jasmine Vaughan15.27aPhoebus
 
 
X 100m Hurdles - 33" - Varsity - Prelims
1.12Desmonae Gray14.17aWestern Branch
2.9Chantel Ray14.19aHampton
3.10Leah Lott14.20aLandstown
4.12Montasia Golden14.42aLee-Davis
5.11Javette Lee14.45aWestern Branch
6.11Shamia Lassiter14.47aWestern Branch
7.12Jasmine Vaughan14.57aPhoebus
8.12Vamonie Boddie14.58aPhoebus
9.11Taranisha Taylor14.63aWestern Branch
10.11Mackenzie Scott14.86aHanover
11.10Halli Mcfadgen14.88aC D Hylton
12.11Jameshia Seabron14.95aThomas Jefferson (Ri...
13.12Fredsal Walker15.05aOsbourn Park
14.Jessica Shelton*15.07aPatrick Henr
15.10Meghan Jean-Baptiste15.16aOakton
16.12Amani Harper15.17aChurchland
17.11Jimesha Richard15.18aWestern Branch
18.11Adriana Ross15.34aGar-Field
19.11Tiffany Ellick15.50aWestern Branch
20.12Amira Hill15.58aMount Vernon
21.12Jessica Colbourn15.74aSouth County
22.12Laura Holmes15.77aJames River (Midloth...
23.10De'Ana Forbes15.79aGeorge Washington
24.11Kristina Brown15.92aThomas A Edison
25.10Crystal Lawrence16.04aGar-Field
26.11Simone Ramdeen16.24aSouth County
27.12Jennife Friberg16.33aLoudoun Valley
28.12Latisha Pryer16.58aJohn Marshall
29.10Olivia Coopwood16.82aWoodbridge
30.9Morgan Knight17.00aSouth County
--11Alana CalhounSCRWestern Branch
--11Mikayla BoydSCRHalifax County Sr
 
 
X 300m Hurdles - 30" - Varsity - Finals
1.11Khadeja Kearney42.10aChurchland
2.11Javette Lee42.32aWestern Branch
3.11Tiffany Ellick43.65aWestern Branch
4.11Alea Stevens44.44aArmstrong
5.Alicia Terry44.68aPatrick Henr
6.12Vamonie Boddie44.93aPhoebus
7.12Chelsea Utley45.07aGreen Run
8.12Desmonae Gray45.23aWestern Branch
 
 
X 300m Hurdles - 30" - Varsity - Prelims
1.11Khadeja Kearney42.74aChurchland
2.11Javette Lee43.40aWestern Branch
5.12Desmonae Gray43.76aWestern Branch
6.12Chelsea Utley43.98aGreen Run
3.12Vamonie Boddie44.06aPhoebus
4.11Alea Stevens44.06aArmstrong
7.11Tiffany Ellick44.24aWestern Branch
8.Alicia Terry44.33aPatrick Henr
9.10De'Nisha Smith44.59aCosby
10.12Fredsal Walker45.05aOsbourn Park
11.12Jasmine Vaughan45.16aPhoebus
12.12Amani Harper45.19aChurchland
13.10Halli Mcfadgen45.34aC D Hylton
14.10Meghan Jean-Baptiste45.42aOakton
15.12Sarah Chandler45.55aSouth County
16.10Heather Smith45.92aGreat Bridge
17.11Maya Moore45.97aBethel
18.11Jenny Westerholm46.35aMountain View
19.12Montasia Golden46.35aLee-Davis
20.9Yaa Agyepong-Wiafe46.45aForest Park
21.12Laura Holmes46.53aJames River (Midloth...
22.10Olivia Coopwood47.27aWoodbridge
23.12Jessica Wheeler47.33aMaggie L. Walker
24.12Cynthya Hughell47.70aThomas A Edison
25.11Jennie Fofi48.04aLake Braddock Second...
26.12Toni O'Boyle48.56aWest Potomac
27.11Mackenzie Scott49.13aHanover
28.9Katie Roche51.12aLake Braddock Second...
--11Mikayla BoydSCRHalifax County Sr
--11Alana CalhounSCRWestern Branch
 
 
X 4x100 Relay - Varsity - Finals
1.-Taranisha Taylor
Shamia Lassiter
Tiffany Ellick
Jimesha Richard
47.25aWestern Branch
3.-Gabriella Campbell
April Wilson
Sarah Fulgham
Siobhan Ford Holland
47.83aThomas Dale
4.-Leah Lott
Tanesha Greene
Briana Taliaferro
Stephanie Casmir
47.94aLandstown
5.-Shamara Russell
Jasmine Vaughan
Kaydianne Mckenzie
Kennedy King
48.65aPhoebus
6.-Kayla Penn
Jessica Shelton
Brooke Perdue*
Shyra Molton
48.88aPatrick Henry (Ashla...
7.-Ester Prempeh
Hope Flomo
Kera Bridges
Bria Harrison
48.93aStonewall Jackson (M...
8.-Naomi Nvobjo
Taylor Cockrell
Mariah Robinson
Jessica Role
48.97aBattlefield
9.-Angela Harris
Paris Cotman-Holmes
Jasmine Smith
Torie Cunningham
49.18aMeadowbrook
10.-Rachel Delony
Montasia Golden
Elaine Atkins
Dallas Tennessee
49.48aLee-Davis
11.-Krystyna Watts
Anna Williams
Cynthya Hughell
Antonaya Jones
50.06aThomas A Edison
12.-Essence Manderville
Amanda Worthy
Donae' Elliot
Khaliyah Waters
50.32aChurchland
13.-Kristin Tran
Naimah Coleman
Aya Abdelhalim
Danielle Hale
50.81aSouth Lakes
14.-Jenience Taylor
EnNijah Majors
Katana Shaw
Morgan Knight
51.24aSouth County
15.-Tiffany Mitchell
Samantha Lull
Nina Ullom
Rachel Reinhardt
51.43aChantilly
 
 
X 4x400 Relay - Varsity - Finals
1.-Maya Moore
Jazmine Wright
Anise Cuffee
Rashaun Combs
3:44.20aBethel
2.-Javette Lee
Shakia Williams
Shamia Lassiter
Keilah Tyson
3:45.67aWestern Branch
3.-EnNijah Majors
Loren Dyer
Felecia Majors
Sarah Chandler
3:50.12aSouth County
4.-Chelsea Utley
Alexis Williams
Michaela Lambert
Monica Williams
3:51.24aGreen Run
5.-Kaydianne Mckenzie
Jacqueline Gilliam
Kennedy King
Crystal Peterson
3:52.64aPhoebus
6.-Jade Gregory
Shandell Scott
Alexus Tyree-Williams
Joyce Newson
3:55.11aNorview
7.-Virginia Hill
Marina Capalbo
Jasmine Hill
Ellison Grove
3:55.83aBattlefield
8.-Anna Williams
Krystyna Watts
Myah Hicks
Toni Duvall
3:56.28aThomas A Edison
9.-Quayshona Cooper
Aisha Hicks
Yaa Agyepong-Wiafe
Briana Krumholz
3:57.15aForest Park
10.-Elizabeth Roberson
Genamarie McCant
Lindsey Taitano
Molly Kulbaski
3:57.50aJames Robinson
11.-Brittnee Perry
Charity Wilson
Christal Wilson
Amanda Smith
3:58.51aGrassfield
12.-Shannon Morton
Ebony White
Desiree Cuffee
Andrea Wright
3:58.74aIndian River
13.-Cassandra Jones
Ra'Dysha Turner
Maya Bivens
Kiana Murden
3:59.55aGranby
14.-Bailee Hubert
Jenny Westerholm
Meshala Morton
Kimberley Ficenec
4:01.17aMountain View
15.-Gina D'Orazio
Jayden Metzger
Jordan Carter
Molly Novak
4:01.26aCosby
17.-Briana Taliaferro
Leah Lott
Stephanie Casmir
Tanesha Greene
4:02.34aLandstown
18.-Maryn Wood
Mariana Mastriano
Rebecca Vinter
Jessica Mejia
4:02.96aCentreville
19.-Kendall Sims
Brittney House*
Katie Brendli
Skylar Evans
4:04.49aMidlothian
20.-Casey Lardner
Katie Roche
Alex Hunter
Taylor McCord
4:04.69aLake Braddock Second...
21.-Haley Vaughn
Emily Lopynski
Grace Gillen
Kyannah Calhoun
4:05.70aSouth Lakes
22.-Latisha Pryer
Breana Taylor
Djau Wilks
Mary Allen
4:10.08aJohn Marshall
 
 
X 4x800 Relay - Varsity - Finals
1.-Sophie Chase
Casey Lardner
Katie Roche
Hannah Christen
9:09.07aLake Braddock Second...
2.-Jayden Metzger
Alaina Redd
Elena Wirz*
Megan Moye
9:13.59aCosby
3.-Virginia Hill
Nicole Carter
Marina Capalbo
Ellison Grove
9:15.47aBattlefield
4.-Dale Lescher
Sophi Passacantando
Colleen Boyle
Sarah J Underwood
9:15.54aWest Potomac
5.-Kalya Tyrrell
Kaitlin Mulder
Brandy Wybersky
Jessica Gray
9:23.76aOsbourn Park
6.-Maddie Wittich
Marlena Allen
Caroline Alcorta
Lauren Blackburn
9:27.26aWest Springfield
7.-Jessica Lull
Daisy Banta
Rachel Galton
Anna Spiers
9:28.36aMaggie L. Walker
8.-Jenna Walker
Frances Morales
Lauren Benoit
Hannah Dickinson
9:36.83aColonial Forge
9.-Alyson Jones
Hailey Dougherty
Morgan Harwood
Briana Stewart
9:40.82aOakton
10.-Briana Krumholz
Erin Bullard
Kalene Wall
Allyson Bodmer
9:42.35aForest Park
11.-Natalie Wynn
Chelsea Wright
Katie Bishop
Dominique Mendes
9:52.52aWestern Branch
12.-Brittney House*
Katie Brendli
Claire Benjaman
Skylar Evans
9:57.48aMidlothian
13.-Tori Lewis-Johnson
Nikole Baker
Sierra Morgan
Jasmine Lott
10:07.30aBethel
14.-Tara Tinsley
Leah Hart-Finlayson
Toni Duvall
Alex Hastings
10:08.41aThomas A Edison
 
 
X Shot Put - 4kg - Varsity - Finals
1.11Kiara Howell12.82mGrassfield
2.12Joy Caracciolo12.31mStonewall Jackson (M...
3.11Chioma Onyekwere12.00mJames Robinson
4.12Renee Reives11.97mHayfield
5.9Galissia Cause11.96mBattlefield
6.12Jazmine Banks11.91mGloucester
7.12Morgan Piper11.81mGrassfield
8.12Kerchina Johnson11.70mW T Woodson
9.11Navia Howell11.28mGrassfield
10.12Alyssa Isham10.96mPrince George
11.12Bria Harris10.90mHenrico
12.11Chelsea Terry10.87mNorth Stafford
13.10Aisha Barfield10.78mFirst Colonial
14.Shania Williams10.78mPatrick Henr
15.11Kiara Tucker10.76mRiverbend
16.12Briana Arrington10.70mMeadowbrook
17.12Tichina Mitchell10.56mForest Park
17.12Kendra Wattson10.56mBooker T Washington
19.12Ayanna Tweedy10.33mLloyd C Bird
20.11Mikayla King10.24mAtlee
21.11Hailey Davidson10.18mColonial Forge
21.11Sumiya Yates10.18mSouth Lakes
23.10Precious Nwala10.12mGreat Bridge
24.10Naihla Rose-Delia10.08mGar-Field
25.Ashyln Campbell9.82mPatrick Henr
26.11Ana Leskanich9.64mJames Robinson
--11Bobbi ClaytorFOULWilliam Fleming
--10Asia SmithSCRHighland Springs
--10Deandra DoyleSCRTallwood
--12Lisa KinstonSCRWest Potomac
 
 
X Discus - 1kg - Varsity - Finals
1.12Haley Springman41.19mStone Bridge
2.11Kiara Howell40.86mGrassfield
3.12Renee Reives40.64mHayfield
4.12Alyssa Isham38.45mPrince George
5.11Navia Howell37.36mGrassfield
6.12Chelsey Fuller37.03mGranby
7.11Logan Edwards35.83mCosby
8.12Brooke Scruggs35.25mStafford
9.12Ashley Gay34.13mJames River (Midloth...
10.12Rebecca Unruh33.42mMountain View
11.12Cassie Williams32.89mFranklin County
12.10Katrice Barrow32.66mHeritage (Newport Ne...
13.11Bobbi Claytor32.10mWilliam Fleming
14.11Akela Scott31.90mTallwood
15.11Kiara Tucker31.80mRiverbend
16.11Hailey Davidson31.29mColonial Forge
16.12Briana Arrington31.29mMeadowbrook
18.9Deonna Tinsley31.26mHermitage
19.10Deandra Doyle30.60mTallwood
20.12Sara Gokturk30.45mThomas Jefferson S&T
21.12Erin Degutis29.64mOakton
22.12Ashley Weiler29.15mMountain View
23.12Jade Gold29.03mJames Robinson
24.12Ayanna Tweedy28.90mLloyd C Bird
25.12Jazmine Banks25.98mGloucester
--12Kiara DanielsSCRArmstrong
--12Lisa KinstonSCRWest Potomac
 
 
X High Jump - Varsity - Finals
1.12Chelsea Utley1.77mGreen Run
2.12Keilah Tyson1.67mWestern Branch
2.9Brianna Hayes1.67mMatoaca
4.12Erin Edmond1.62mRiverbend
5.12Johna Dominick1.62mBattlefield
6.12Kala Page1.62mAtlee
7.10Sydnei Foster1.57mNorth Stafford
7.10Chenera Lacey1.57mFrank Cox
9.11Sherhae Holloway1.57mHighland Springs
10.9Natalia Bueker1.57mGloucester
10.10Taylor Reynolds1.57mThomas Dale
10.12Enuma Ezenwa1.57mHerndon
10.12Ariel Barlow1.57mArmstrong
10.11Adriana Ross1.57mGar-Field
10.11Alexis Carter1.57mOsbourn Park
16.12Laura Holmes1.52mJames River (Midloth...
16.12Miaisha McFadgen1.52mC D Hylton
16.9Katie Freix1.52mWestfield
--11Natalia ParkNHWashington-Lee
--9Ashley ColesNHWestern Branch
--9Julia LoganNHClover Hill
--10Felecia MajorsNHSouth County
--11Kimberley FicenecNHMountain View
--10Meghan Jean-BaptisteNHOakton
--10Maddie ManhertzNHLake Braddock Second...
--9Evan WagnerNHGloucester
--11Tania ErmakSCRThomas Jefferson S&T
 
 
X Pole Vault - Varsity - Finals
1.12Cameron Overstreet3.81mAtlee
2.12Stephanie Oleson3.65mHenrico
3.12Melissa Wilson3.50mMenchville
4.10Felecia Majors3.35mSouth County
5.12Caitlin Brezina3.35mWoodbridge
6.11Tiara Davis3.20mLake Taylor
6.12Claire Harrington3.20mOscar Smith
8.12Lauren Snell3.20mGrassfield
9.12Nina Ullom3.20mChantilly
10.12Summer Shephard3.04mAlbemarle
10.9Sydney Schaedel3.04mT C Williams
12.12Jessica Carlisle2.89mPrincess Anne
12.12Jennifer Markin2.89mOakton
12.Emily Alvarez*2.89mPatrick Henr
--12Courtney TalaNHPrincess Anne
--12Claire WilliamsNHMaggie L. Walker
--11Meigan McManusNHLangley
--12Catherine BalzerNHNorth Stafford
--12Kate BishopNHAtlee
--9Ashley HintonNHStafford
--12Madison HamblenNHDeep Run
--9Rachel FasanaNHLake Braddock Second...
--9Jaqueline MeeksNHFirst Colonial
--12Kelsey DolingerNHNorth Stafford
 
 
X Long Jump - Varsity - Finals
1.12Desmonae Gray5.68mWestern Branch
2.12Siobhan Ford Holland5.58mThomas Dale
3.12Keilah Tyson5.57mWestern Branch
4.11Tiffany Ellick5.48mWestern Branch
5.11Jasmine Orsted5.44mGar-Field
6.12Sarah Fulgham5.41mThomas Dale
7.10Shandell Scott5.36mNorview
8.12Loren Dyer5.33mSouth County
9.11Jimesha Richard5.32mWestern Branch
10.12Rashaun Combs5.27mBethel
11.11Janira Shufford5.24mHeritage (Newport Ne...
12.10Anna Williams5.23mThomas A Edison
13.12Kala Page5.22mAtlee
14.12Amira Idris5.21mC D Hylton
15.10Felecia Majors5.20mSouth County
16.11Oluoma Chukwu5.17mPotomac Senior
17.12Ashley Burks5.11mGar-Field
18.11Jacqueline Flowers5.07mGar-Field
19.12Leah Richardson5.02mDinwiddie County Sen...
20.12Thireyona Legg5.02mBooker T Washington
20.9Briana Taliaferro5.02mLandstown
22.12Amani Harper4.95mChurchland
23.11Lora Wilson4.93mGeorge Washington
24.12Jessica Wheeler4.92mMaggie L. Walker
25.10Savannah Osborne4.88mMassaponax
26.10Adrienne Schmidt4.78mLangley
27.10Morgan Harris4.73mManchester
28.10Meghan Jean-Baptiste4.62mOakton
29.10Olivia Coopwood4.50mWoodbridge
--12Sarah ChandlerFOULSouth County
 
 
X Triple Jump - Varsity - Finals
1.12Siobhan Ford Holland12.07mThomas Dale
2.12Amira Idris12.02mC D Hylton
3.12Montasia Golden11.76mLee-Davis
4.12Desmonae Gray11.57mWestern Branch
5.12Kala Page11.53mAtlee
6.10Anna Williams11.44mThomas A Edison
7.10Savannah Osborne11.29mMassaponax
8.10Morgan Harris11.22mManchester
9.11Janae Jones11.21mClover Hill
10.12Kaydianne Mckenzie11.08mPhoebus
11.12Amani Harper11.04mChurchland
12.11Tiffany Ellick11.03mWestern Branch
13.Alicia Terry10.97mPatrick Henr
14.10Felecia Majors10.94mSouth County
15.12Cateast Jenkins10.88mLake Taylor
16.11Jasmine Orsted10.85mGar-Field
16.11Jacqueline Flowers10.85mGar-Field
18.11Kristina Brown10.80mThomas A Edison
19.12Tori Lewis-Johnson10.69mBethel
20.12Tiffany Mitchell10.59mChantilly
21.11Jimesha Richard10.50mWestern Branch
22.11Kristen Trice10.48mDeep Run
23.12Laura Holmes10.26mJames River (Midloth...
24.11Lora Wilson10.00mGeorge Washington
--12Loren DyerSCRSouth County
--12Jennifer MarkinFOULOakton
 
Get your free Coach Account

Only coaches need an account to manage their team and register for meets. Everyone else can browse the stats without an account.


Are you a coach? Sign Up and start saving time.

All coach accounts are completely free.
Site Supporters gain extra features, such as team photos and advanced meet hosting features.