Team Results Management

Meet Info

 

Mens Results Switch to

100 Meters  Varsity - Finals

3.9Logan Clayden12.10Cheney
1.11Jeric McDonald12.40West Valley (Spokane)
2.11Armand Mauro12.40West Valley (Spokane)
2.12Hosheno Kegley-Wells12.40West Valley (Spokane)
4.10Soon-Ho Hwang12.40Pullman
6.11Chance Arthun-Roullier12.50West Valley (Spokane)
6.9Austin Kline12.50Cheney
6.9Cody Sherwood12.50East Valley (Spokane)
5.9Anthony Rice12.70West Valley (Spokane)
10.10Matt Dvorak12.80West Valley (Spokane)
10.12Ryan Utley12.80Cheney
12.10Matt Riddle12.90Cheney
13.10Cody Urlacher13.00West Valley (Spokane)
14.9Sam Schreiber13.10Cheney
15.9Nick Jones13.20Deer Park
16.10Kaston Pederson13.70West Valley (Spokane)
17.9Austin Miller14.30Cheney
 

200 Meters  Varsity - Finals

1.11Jeric McDonald25.00West Valley (Spokane)
2.12Hosheno Kegley-Wells25.30West Valley (Spokane)
3.10Soon-Ho Hwang25.40Pullman
4.11Armand Mauro25.80West Valley (Spokane)
5.11Chance Arthun-Roullier26.10West Valley (Spokane)
6.9Cody Sherwood26.20East Valley (Spokane)
7.9Anthony Rice26.30West Valley (Spokane)
8.10Matt Dvorak26.40West Valley (Spokane)
8.10Isaac Jordon26.40East Valley (Spokane)
10.10Matt Riddle26.50Cheney
11.12Ryan Utley26.70Cheney
12.9Logan Olson26.80Deer Park
12.10Cody Urlacher26.80West Valley (Spokane)
14.9Carson Kerr27.00Cheney
15.9Kody Vigesaa27.50East Valley (Spokane)
16.10Kaston Pederson28.00West Valley (Spokane)
17.10Jared Adams28.50East Valley (Spokane)
18.11Morris Stewart30.00East Valley (Spokane)
19.11Adam Rich30.60East Valley (Spokane)
 

400 Meters  Varsity - Finals

1.10Cody Urlacher56.80West Valley (Spokane)
2.10Isaac Jordon57.40East Valley (Spokane)
3.9Jeremiah Cox57.80Pullman
4.9Carson Kerr58.30Cheney
5.12Ryan Utley58.40Cheney
6.9Logan Olson58.70Deer Park
7.9Kody Vigesaa1:01.30East Valley (Spokane)
8.10Joe Raftis1:07.80Pullman
9.12Max Seidel1:08.90West Valley (Spokane)
10.9Nick Reisenauer1:21.00Pullman
 

800 Meters  Varsity - Finals

1.10Kevin Shepherd2:14.50Deer Park
2.11Justin Haugen2:17.50Pullman
3.9James Holstad2:25.80Pullman
4.11Caleb Dempsen2:25.90West Valley (Spokane)
5.12Weston Yarbrough2:26.40Cheney
6.11Colton Boswell2:27.60Deer Park
7.12Charles Steele2:27.90Cheney
8.12Nick Williams2:28.20Deer Park
9.9Colton Hanson2:32.90East Valley (Spokane)
10.9J.T. Gould2:34.50Cheney
11.9Jordon Bise2:38.40East Valley (Spokane)
12.9Adam Havens2:42.90Deer Park
13.10Christian Foster2:49.20Cheney
14.12Max Seidel2:50.20West Valley (Spokane)
15.10Kevin Whittle2:50.40Deer Park
16.12John Fraser3:11.30West Valley (Spokane)
17.9Isaac McKenna3:22.70East Valley (Spokane)
 

1600 Meters  Varsity - Finals

1.10Kevin Shepherd4:56.30Deer Park
2.11Austin Luhn4:58.50West Valley (Spokane)
3.9Chad Stevens4:58.90East Valley (Spokane)
4.9Jason Aebischer5:00.30Deer Park
5.12Matthew Riddle5:07.90Deer Park
6.12Weston Yarbrough5:12.60Cheney
7.11Colton Boswell5:13.30Deer Park
8.11Ben Clark5:13.60Pullman
9.12Charles Steele5:13.80Cheney
10.9James Holstad5:18.30Pullman
11.11Caleb Dempsen5:29.50West Valley (Spokane)
12.10Jamison Wolsborn5:29.90Pullman
13.12Nick Williams5:31.10Deer Park
14.10Chandler Jamison5:36.20East Valley (Spokane)
15.9Colton Hanson5:38.60East Valley (Spokane)
16.10Xavier Meyer5:39.00Cheney
17.9Jordon Bise5:43.50East Valley (Spokane)
18.9Adam Havens5:44.30Deer Park
19.12Max Seidel5:50.80West Valley (Spokane)
20.10Kevin Whittle6:06.20Deer Park
21.10Joe Raftis6:29.60Pullman
22.9Nick Reisenauer6:47.30Pullman
23.9Isaac McKenna7:45.40East Valley (Spokane)
 

3200 Meters  Varsity - Finals

1.12Matthew Riddle10:55.10Deer Park
2.11Austin Luhn11:05.10West Valley (Spokane)
3.11Ben Clark11:09.70Pullman
4.9Jason Aebischer11:22.00Deer Park
5.10Jamison Wolsborn12:05.00Pullman
 

110m Hurdles - 39"  Varsity - Finals

1.9Kyle Labish19.20Cheney
2.9Breanden Fluno19.20West Valley (Spokane)
3.9Jacob Luce19.70Deer Park
4.11Anthony Bellagio20.70West Valley (Spokane)
5.10Jared Adams20.70East Valley (Spokane)
6.9Josh Miller20.90West Valley (Spokane)
 

300m Hurdles - 36"  Varsity - Finals

1.11Anthony Bellagio49.10West Valley (Spokane)
2.10Jared Adams50.20East Valley (Spokane)
3.9Ryan Ward50.70Cheney
4.9Josh Miller51.60West Valley (Spokane)
 

4x100 Relay  Varsity - Finals

1.-Armand Mauro
Jeric McDonald
Hosheno Kegley-Wells
Chance Arthun-Roullier
47.70West Valley (Spokane)
2.-Matt Riddle
Austin Kline
Marquis Diomede
Logan Clayden
48.00Cheney
3.-Frederick Chen
Jack Qiu
Tristan Ward
Dimitry Richards
51.10Pullman
 

4x400 Relay  Varsity - Finals

1.-Sheridan Shaffer
Soon-ho Hwang
James Holstad
Jack Qiu
3:57.80Pullman
2.-Cody Urlacher
Armand Mauro
Hosheno Kegley-Wells
Jeric McDonald
3:59.30West Valley (Spokane)
3.-Chad Stevens
Colton Hanson
Jordon Bise
Caiden Herndon
4:16.00East Valley (Spokane)
4.-J.T. Gould
Xavier Meyer
Weston Yarbrough
Charles Steele
4:16.40Cheney
5.-Nick Williams
Colton Boswell
Kevin Shepherd
Kevin Whittle
4:25.10Deer Park
 

Shot Put - 12lb  Varsity - Finals

1.11Nick Ellis43-08.50Cheney
2.12Jacob Bandel41-11.50West Valley (Spokane)
3.9Sam Buynak38-05.00Deer Park
4.11Trevor Cooper38-01.00West Valley (Spokane)
5.11Silas Fairbanks37-10.00Deer Park
6.11Austin Barto37-04.00West Valley (Spokane)
7.11Dane Doneen37-03.00West Valley (Spokane)
8.11Masen McCormick36-10.00Cheney
9.9Alex Dyfort35-09.50West Valley (Spokane)
10.10Tyler Hauck35-07.00West Valley (Spokane)
11.9Brett Wyborney34-00.50Cheney
12.11Anthony Bellagio33-08.00West Valley (Spokane)
13.10Beau Steele33-07.00Deer Park
14.10Jeremy Beal33-04.00Deer Park
15.9Carter Bergman33-03.50West Valley (Spokane)
16.11Zach Corean32-11.50Cheney
17.10Cody Walling32-09.00West Valley (Spokane)
18.11Henry Meneses31-05.00Pullman
19.11Bradley Kinman30-10.00Cheney
20.9Hunter Mullin30-08.50East Valley (Spokane)
21.10Damon King30-00.00East Valley (Spokane)
22.9Garrett Yarbrough29-08.00Cheney
23.11Zach Westwood29-05.50East Valley (Spokane)
24.9Andrew Allen28-06.00East Valley (Spokane)
25.10Skyler Muchmore26-02.00East Valley (Spokane)
26.10Jeff Dean24-07.00East Valley (Spokane)
27.9Eli Hartshorn24-03.00East Valley (Spokane)
28.10Edward Slocum23-03.00Pullman
29.9Isaac McKenna23-00.50East Valley (Spokane)
30.10Dimitry Richards23-00.00Pullman
10Gabe GerhartDNSWest Valley (Spokane)
9Tomas StokerDNSPullman
10Dennis LoganDNSPullman
10Chandler ShannonDNSPullman
11Jordan MartinDNSWest Valley (Spokane)
10Sam KruegerDNSWest Valley (Spokane)
9Jordon BiseDNSEast Valley (Spokane)
9Colton HansonDNSEast Valley (Spokane)
11Sai LakewolfDNSDeer Park
11H.D. WybourneDNSCheney
 

Discus - 1.6kg  Varsity - Finals

1.10Jeremy Beal111-01Deer Park
2.10Tyler Hauck107-04West Valley (Spokane)
3.11Silas Fairbanks102-10Deer Park
4.9Alex Dyfort102-01West Valley (Spokane)
5.9Brett Wyborney99-03Cheney
6.11Masen McCormick98-08Cheney
7.10Beau Steele97-09Deer Park
8.9Sam Buynak92-04Deer Park
9.11Nick Ellis92-00Cheney
10.9Eli Hartshorn91-05East Valley (Spokane)
11.11Bradley Kinman90-07Cheney
12.11Henry Meneses89-07Pullman
13.11Anthony Bellagio88-02West Valley (Spokane)
14.11Sai Lakewolf88-00Deer Park
15.10Cody Walling84-09West Valley (Spokane)
16.11Dane Doneen84-02West Valley (Spokane)
17.11Tyler Barnes83-10Cheney
18.9Hunter Mullin83-07East Valley (Spokane)
19.9Garrett Yarbrough82-04Cheney
20.11Zach Westwood81-08East Valley (Spokane)
21.9Andrew Allen78-00East Valley (Spokane)
21.10Skyler Muchmore78-00East Valley (Spokane)
23.11Trevor Cooper76-09West Valley (Spokane)
24.11Zach Corean70-07Cheney
25.10Edward Slocum70-00Pullman
26.10Jeff Dean68-00East Valley (Spokane)
27.9Griffin Rovegno67-04Pullman
9Carter BergmanDNSWest Valley (Spokane)
10Sam KruegerDNSWest Valley (Spokane)
11Jordan MartinSCRWest Valley (Spokane)
10Gabe GerhartDNSWest Valley (Spokane)
10Chandler ShannonDNSPullman
10Dennis LoganDNSPullman
11H.D. WybourneDNSCheney
 

Javelin - 800g  Varsity - Finals

1.10Jeremy Beal126-01Deer Park
2.11Colton Boswell125-07Deer Park
3.9Kyle Labish125-06Cheney
4.11Sai Lakewolf120-05Deer Park
5.9Hunter Mullin114-10East Valley (Spokane)
6.9Griffin Rovegno107-00Pullman
7.10Damon King106-02East Valley (Spokane)
8.11Henry Meneses106-00Pullman
9.9Michael Alnassim104-01East Valley (Spokane)
10.11Bradley Kinman99-02Cheney
11.11Tyler Barnes96-02Cheney
12.9Logan Olson85-04Deer Park
13.10Beau Steele83-06Deer Park
14.10Dimitry Richards81-03Pullman
15.9Isaac McKenna79-02East Valley (Spokane)
16.10Edward Slocum71-09Pullman
17.11Austin Chapin69-00East Valley (Spokane)
18.11Brandon Rankin60-02East Valley (Spokane)
10Gabe GerhartDNSWest Valley (Spokane)
10Adrian MoralesDNSEast Valley (Spokane)
11Cale BrowningDNSEast Valley (Spokane)
11Thomas ConnorsDNSEast Valley (Spokane)
9Juan HartDNSPullman
 

High Jump  Varsity - Finals

1.10Kaston Pederson5-06.00West Valley (Spokane)
2.9Anthony Rice5-04.00West Valley (Spokane)
3.9James Holstad5-02.00Pullman
4.11Brandon Rankin5-00.00East Valley (Spokane)
5.11Najib Rehman5-00.00Cheney
6.9Nick Strawn4-10.00Cheney
10Joe KurleDNSPullman
12Aaron JonesDNSCheney
11Marquis DiomedeDNSCheney
10Tristan WardDNSPullman
11Sheridan ShafferDNSPullman
 

Pole Vault  Varsity - Finals

1.10Jared Adams9-06.00East Valley (Spokane)
2.11Chance Arthun-Roullier9-00.00West Valley (Spokane)
3.10Peter Christensen9-00.00East Valley (Spokane)
4.10Chandler Jamison8-06.00East Valley (Spokane)
4.9Josh Miller8-06.00West Valley (Spokane)
6.9Tribe Levy8-06.00Deer Park
7.11Morris Stewart8-00.00East Valley (Spokane)
8.9Griffin Rovegno7-06.00Pullman
9.11Adam Rich7-00.00East Valley (Spokane)
10.9Zach Feist7-00.00West Valley (Spokane)
9Kody VigesaaNHEast Valley (Spokane)
 

Long Jump  Varsity - Finals

1.9Nick Jones17-02.25Deer Park
2.11Najib Rehman16-07.00Cheney
3.9Austin Kline16-04.00Cheney
4.10Matt Dvorak16-03.75West Valley (Spokane)
5.9Breanden Fluno16-03.25West Valley (Spokane)
5.11Austin Chapin16-03.25East Valley (Spokane)
7.11Brandon Rankin16-02.00East Valley (Spokane)
8.9Steaven Zachman16-01.75Cheney
9.9Logan Clayden16-00.00Cheney
10.10Austin Kirby15-07.25East Valley (Spokane)
11.11Ben Warzon15-03.50East Valley (Spokane)
12.12Max Schreiber14-07.50Cheney
13.9Manny Hanks14-07.00West Valley (Spokane)
14.9Austin Miller12-04.00Cheney
15.9Sam Schreiber12-03.50Cheney
11Zach CoreanDNSCheney
11Joey KowalskiDNSCheney
10Trebor ReinhartDNSWest Valley (Spokane)
10Joe KurleSCRPullman
10Tristan WardDNSPullman
 

Triple Jump  Varsity - Finals

1.9Nick Jones37-02.50Deer Park
2.11Justin Haugen37-02.25Pullman
3.9Sam Schreiber35-10.50Cheney
4.9Steaven Zachman34-04.00Cheney
5.11Ben Warzon33-05.25East Valley (Spokane)
6.11Austin Chapin32-07.50East Valley (Spokane)
7.12Max Schreiber31-11.50Cheney
8.11Najib Rehman31-00.00Cheney
9.9Kyle Labish30-00.50Cheney
10Joe KurleDNSPullman
10Tristan WardDNSPullman
11Joey KowalskiDNSCheney
 

Womens Results Switch to

100 Meters  Varsity - Finals

1.11Shayla McClure14.50East Valley (Spokane)
3.9Marissa May14.50Cheney
2.9Sarah Byrne14.70East Valley (Spokane)
4.10Danika Franklin15.10East Valley (Spokane)
4.11Kristen Hendrickson15.10East Valley (Spokane)
4.11Berit Sewing15.10Cheney
5.9Kristen Fairbanks15.10Deer Park
8.9Avila Reznowski15.50Pullman
8.12Yuliana Kaykova15.50East Valley (Spokane)
8.12Linda White15.50West Valley (Spokane)
8.9Kennedy McLaughlin15.50West Valley (Spokane)
12.11Shannel Hayman15.60East Valley (Spokane)
13.9Sarah Baird15.80East Valley (Spokane)
14.9Ajanay Joryner15.90East Valley (Spokane)
15.9Taylor Huhs16.10East Valley (Spokane)
16.11Ellie Hanson16.30East Valley (Spokane)
17.9Liza Vaselyev16.50Cheney
18.10Kaelyn Hess16.80East Valley (Spokane)
18.12Rosie Potter16.80East Valley (Spokane)
20.12Danielle Johnson17.10Deer Park
21.9Anna Willis17.80Pullman
 

200 Meters  Varsity - Finals

1.11Morgan Hendricks30.30East Valley (Spokane)
2.11Shayla McClure30.70East Valley (Spokane)
3.9Marissa May30.80Cheney
4.9Sarah Byrne31.00East Valley (Spokane)
5.11Berit Sewing32.00Cheney
6.12Linda White32.40West Valley (Spokane)
6.9Kennedy McLaughlin32.40West Valley (Spokane)
8.11Shannel Hayman32.60East Valley (Spokane)
9.9Ajanay Joryner33.30East Valley (Spokane)
10.9Liza Vaselyev34.90Cheney
11.11Ellie Hanson35.10East Valley (Spokane)
12.9Taylor Huhs35.30East Valley (Spokane)
13.12Rosie Potter37.20East Valley (Spokane)
14.9Anna Willis37.60Pullman
15.12Danielle Johnson39.00Deer Park
 

400 Meters  Varsity - Finals

1.11Morgan Hendricks1:08.80East Valley (Spokane)
2.10Kaitlyn Sabie1:12.60East Valley (Spokane)
3.11Ellie Hanson1:18.30East Valley (Spokane)
4.11Masha Carter1:24.30Pullman
5.12Rosie Potter1:26.00East Valley (Spokane)
 

800 Meters  Varsity - Finals

1.10Cayla Whiteside2:41.30Pullman
2.9DD Cloy2:48.50West Valley (Spokane)
3.10Stephanie Winchell2:52.40Pullman
4.9Rebekah Hall2:54.30Deer Park
5.9Louisa Reilly2:54.70Pullman
6.10Kaitlyn Sabie3:00.50East Valley (Spokane)
7.9Libby Nunley3:19.00West Valley (Spokane)
 

1600 Meters  Varsity - Finals

1.9Rebekah Hall6:03.30Deer Park
2.9Miranda Hyatt6:04.80Pullman
3.9DD Cloy6:07.90West Valley (Spokane)
4.10Cayla Whiteside6:10.90Pullman
5.9Louisa Reilly6:39.90Pullman
6.11Masha Carter6:50.60Pullman
7.9Libby Nunley7:21.20West Valley (Spokane)
8.9Jennabee Wacker7:45.20Pullman
9.9Katy Akmal7:53.40Pullman
10.9Marina Reilly9:12.10Pullman
 

3200 Meters  Varsity - Finals

1.9Miranda Hyatt12:41.90Pullman
2.10Stephanie Winchell13:31.30Pullman
3.10Lindsey Warner14:01.10Deer Park
 

100m Hurdles - 33"  Varsity - Finals

1.9Emily Rembert17.40Pullman
2.9Kelly Clinton18.20West Valley (Spokane)
3.9Gia Mauro19.30West Valley (Spokane)
4.10Paige Harvey19.50East Valley (Spokane)
 

300m Hurdles - 30"  Varsity - Finals

1.9Emily Rembert51.60Pullman
2.9Gia Mauro53.70West Valley (Spokane)
3.9Kelly Clinton56.00West Valley (Spokane)
 

4x100 Relay  Varsity - Finals

1.-Relay Team 58.00East Valley (Spokane)
2.-Relay Team 1:00.20Cheney
 

4x200 Relay  Varsity - Finals

1.-Relay Team 2:00.90East Valley (Spokane)
 

4x400 Relay  Varsity - Finals

1.-Relay Team 5:02.40Pullman
 

Shot Put - 4kg  Varsity - Finals

1.11Margaret Kane24-05.50Pullman
2.9Ashlie Goodman24-03.00Cheney
3.10Madilyn Lee22-07.00Deer Park
4.10Cayla Whiteside21-04.00Pullman
5.9Katy Akmal21-03.50Pullman
6.10Stephanie Winchell21-00.50Pullman
7.11Fanta Danes20-11.50Deer Park
8.10Jemma Lakewolf20-09.50Deer Park
9.9Breann Gray18-05.00Deer Park
10.9Kristen Fairbanks17-11.50Deer Park
10.9Kelcie Lenz17-11.50Deer Park
12.9Jennabee Wacker17-10.00Pullman
13.9Marina Reilly16-02.00Pullman
14.9Louisa Reilly15-10.50Pullman
15.9Anna Willis15-07.50Pullman
16.12Danielle Johnson15-00.00Deer Park
9Brianna SmathersDNSPullman
12Jessica BradyDNSEast Valley (Spokane)
12Ariel ReynoldsDNSEast Valley (Spokane)
 

Discus - 1kg  Varsity - Finals

1.12Ariel Reynolds80-01East Valley (Spokane)
2.10Jemma Lakewolf79-03Deer Park
3.9Katy Akmal72-01Pullman
4.9Kendra Kendell71-05Cheney
5.10Madilyn Lee62-01Deer Park
6.10Kaelyn Hess59-07East Valley (Spokane)
7.9Kristen Fairbanks53-08Deer Park
8.9Ashlie Goodman48-03Cheney
9.9Marina Reilly48-01Pullman
10.9Kelcie Lenz46-08Deer Park
12Jessica BradyDNSEast Valley (Spokane)
9Brianna SmathersDNSPullman
 

Javelin - 600g  Varsity - Finals

1.10Jemma Lakewolf80-08Deer Park
2.10Kaelyn Hess78-09East Valley (Spokane)
3.9Mikayla Zivic62-07East Valley (Spokane)
4.11Margaret Kane62-06Pullman
5.10Shelby Caldwell61-04East Valley (Spokane)
6.10Madilyn Lee44-08Deer Park
7.9Kendra Kendell43-11Cheney
8.9Louisa Reilly38-09Pullman
9.9Anna Willis37-06Pullman
10.10Kiana Wood32-07East Valley (Spokane)
10Marissa HaydenDNSEast Valley (Spokane)
11Anne BohlensDNSEast Valley (Spokane)
10Tera PedersonDNSEast Valley (Spokane)
9Brianna SmathersDNSPullman
 

High Jump  Varsity - Finals

1.10Skye Heuschkel4-00.00Cheney
 

Pole Vault  Varsity - Finals

1.10Amanda Hutchins6-06.00East Valley (Spokane)
2.10Shawni Herman6-06.00West Valley (Spokane)
3.9Ciera Bohren6-00.00Deer Park
11Morgan ToulouDNSWest Valley (Spokane)
 

Long Jump  Varsity - Finals

1.9Emily Rembert13-03.00Pullman
2.9Alyssa Rhoads12-09.50Cheney
2.9Avila Reznowski12-09.50Pullman
4.11Taylor Moore12-07.00Cheney
5.12Yuliana Kaykova12-05.00East Valley (Spokane)
6.11Kristen Hendrickson12-03.50East Valley (Spokane)
7.11Jessica Ashley12-02.00Deer Park
8.10Shawni Herman11-04.00West Valley (Spokane)
9.11Allison Hobson11-02.00Cheney
10.9Zania Stewart10-11.00Cheney
11.11Haley Pontier10-09.00Cheney
12.10Jessie Barron10-00.50West Valley (Spokane)
12.12Linda White10-00.50West Valley (Spokane)
14.11Alyssa Able9-09.50Cheney
15.9McKinna Kent9-00.00Cheney
10Marissa HaydenDNSEast Valley (Spokane)
10Marina HillDNSCheney
12Sammy YoungDNSCheney
10Brenna FoucaultDNSCheney
 

Triple Jump  Varsity - Finals

1.9Zania Stewart28-08.00Cheney
2.9Emily Rembert27-08.00Pullman
3.9Alyssa Rhoads27-07.00Cheney
4.9Avila Reznowski26-10.00Pullman
5.12Yuliana Kaykova26-09.00East Valley (Spokane)
6.11Jessica Ashley25-01.00Deer Park
10KeAndre DanielsDNSCheney
11Taylor MooreDNSCheney
 

Teams