Team Results Management

Meet Info

Highlighter is active, an entry to highlight.

100 Meters  Varsity - Finals

1.11Devin Sotak12.55hNW Christian (Lacey)
2.10Wade Purdy12.78h SRTaholah
2.10Alex Herrera12.76hOcosta
4.12Jesse Stacy12.80hNW Christian (Lacey)
5.11Zoltan Talaber12.90hNW Christian (Lacey)
6.11David Zhou12.95hNW Christian (Lacey)
7.9Jimmy Smith-Kramer13.10hTaholah
7.10Austin Rojas13.10hTaholah
9.12Win Le13.40hNW Christian (Lacey)
10.11Hung Ly13.50hNW Christian (Lacey)
11.9Jon Jackson14.10hTaholah
12.10Sony Nguyen14.20hNW Christian (Lacey)
13.9Pedro Sanchez14.40hTaholah
14.9Harvey Anderson16.90hTaholah
14.12Peter Adams16.90hOcosta
11Robert NorthupNTTaholah
12Vincent BuckleNTTaholah
 

200 Meters  Varsity - Finals

1.12Jesse Stacy26.00hNW Christian (Lacey)
2.11Devin Sotak26.60hNW Christian (Lacey)
3.11David Zhou27.30hNW Christian (Lacey)
4.10Austin Rojas27.70hTaholah
4.9Luke Anderson27.70hOcosta
6.9Anthony Brimmer28.50hNW Christian (Lacey)
7.11Carlos Alegria29.10hOcosta
8.12Win Le29.50hNW Christian (Lacey)
8.11Hung Ly29.50hNW Christian (Lacey)
10.12Peter Adams30.50hOcosta
11.9Harvey Anderson34.30hTaholah
10Charles AndersonNTTaholah
9Ohshumus HallNTTaholah
12Vincent BuckleNTTaholah
10Sony NguyenNTNW Christian (Lacey)
9Griffin WrightNTOcosta
 

400 Meters  Varsity - Finals

1.12Aaron Michael55.10h PRNW Christian (Lacey)
2.11Devin Sotak56.20hNW Christian (Lacey)
3.12Jesse Stacy56.40hNW Christian (Lacey)
4.9Luke Anderson1:00.80h SROcosta
5.9Jimmy Smith-Kramer1:01.50hTaholah
6.11Carlos Alegria1:01.80hOcosta
7.11Zoltan Talaber1:03.40h SRNW Christian (Lacey)
8.12Dale Howerton1:04.50hOcosta
9.9Ohshumus Hall1:09.60hTaholah
10.10Austin Rojas1:15.20hTaholah
11.10Charles Anderson1:16.60h PRTaholah
12Vincent BuckleNTTaholah
12Dean ReuterdahlNTOcosta
 

800 Meters  Varsity - Finals

1.12Lucas Graham2:08.80hNW Christian (Lacey)
2.12Mitchell McConkey2:13.60hOcosta
3.12Dean Reuterdahl2:25.30hOcosta
4.9Griffin Wright2:25.50hOcosta
5.9Connor Beck2:29.00hNW Christian (Lacey)
6.10Sam Beam2:36.60hNW Christian (Lacey)
9Brandon StickneyNTNW Christian (Lacey)
9Kalon Scott-SubsitsNT PRNW Christian (Lacey)
 

1600 Meters  Varsity - Finals

1.12Lucas Graham4:37.00hNW Christian (Lacey)
2.12Josiah Shelman4:45.00hNW Christian (Lacey)
3.12Mitchell McConkey5:05.00hOcosta
4.10Sam Beam5:19.70hNW Christian (Lacey)
5.12Dale Howerton5:29.00h PROcosta
6.12Dean Reuterdahl5:36.00hOcosta
7.9Taylor Miller7:36.00hOcosta
9Brandon StickneyNTNW Christian (Lacey)
 

3200 Meters  Varsity - Finals

1.12Lucas Graham10:16.80hNW Christian (Lacey)
2.12Josiah Shelman10:28.30hNW Christian (Lacey)
3.12Aaron Michael11:27.30hNW Christian (Lacey)
4.9Taylor Miller18:43.40hOcosta
9Brandon StickneyNTNW Christian (Lacey)
 

110m Hurdles - 39"  Varsity - Finals

1.12Tyler Tucker17.80hOcosta
 

300m Hurdles - 36"  Varsity - Finals

1.12Tyler Tucker48.10hOcosta
11Brandon BurchNTNW Christian (Lacey)
 

4x100 Relay  Varsity - Finals

1.-Aaron Michael
Jesse Stacy
Brandon Burch
Devin Sotak
48.30hNW Christian (Lacey)
2.-William Helman
Luke Anderson
Griffin Wright
Dan Sobrera
50.10hOcosta
 

4x400 Relay  Varsity - Finals

1.-Josiah Shelman
Aaron Michael
Lucas Graham
Connor Beck
3:54.60hNW Christian (Lacey)
2.-William Helman
Mitchell McConkey
Dale Howerton
Alex Herrera
4:01.20hOcosta
-Wade Purdy
Jon Jackson
Jimmy Smith-Kramer
Austin Rojas
NTTaholah
 

Shot Put - 12lb  Varsity - Finals

1.12William Helman49-03.00Ocosta
2.12Cecil Capoeman41-11.00Taholah
3.10Ben Nelson37-07.00 SRNorth River
4.11Ray Tucker36-08.00Ocosta
5.12Gavin Gilroy33-08.50North River
6.11Ryan Cho32-11.00 PROcosta
7.11Robert Northup31-01.00Taholah
8.9Pedro Sanchez29-11.00Taholah
8.12Steven Miller29-11.00Ocosta
10.12Jimmy McDougal27-03.00 SRNorth River
 

Discus - 1.6kg  Varsity - Finals

1.12William Helman124-10Ocosta
2.12Cecil Capoeman110-06Taholah
3.10Ben Nelson109-05North River
4.11Ray Tucker100-01Ocosta
5.12Gavin Gilroy79-01North River
6.10Sony Nguyen74-07NW Christian (Lacey)
7.12Steven Miller73-10Ocosta
8.11Ryan Cho70-07Ocosta
9.9Anthony Brimmer58-09NW Christian (Lacey)
12Jimmy McDougalNDNorth River
 

Javelin - 800g  Varsity - Finals

1.11Ray Tucker135-03 PROcosta
2.9Jon Jackson114-09Taholah
3.12Jimmy McDougal110-00North River
4.11Cleve Jackson104-01Taholah
5.12Gavin Gilroy98-02 SRNorth River
6.12Peter Adams97-01Ocosta
7.9Anthony Brimmer84-09 PRNW Christian (Lacey)
8.9Harvey Anderson65-06Taholah
 

High Jump  Varsity - Finals

1.10Alex Herrera6-00.00 SROcosta
2.12Tyler Tucker5-08.00Ocosta
3.11Zoltan Talaber5-00.00 PRNW Christian (Lacey)
12Mac ChildersNHOcosta
 

Pole Vault  Varsity - Finals

1.12Dale Howerton9-06.00Ocosta
 

Long Jump  Varsity - Finals

1.10Alex Herrera17-07.75Ocosta
2.11David Zhou17-01.00NW Christian (Lacey)
3.9Jimmy Smith-Kramer16-01.00 PRTaholah
4.10Wade Purdy16-00.50 SRTaholah
5.11Carlos Alegria15-07.00Ocosta
6.9Dan Sobrera15-03.00Ocosta
7.12Win Le14-04.75NW Christian (Lacey)
8.10Sony Nguyen14-01.50NW Christian (Lacey)
9.11Hung Ly13-04.50NW Christian (Lacey)
10.9Anthony Brimmer11-09.00NW Christian (Lacey)
 

Triple Jump  Varsity - Finals

1.9Griffin Wright34-01.00Ocosta
2.9Luke Anderson33-10.00Ocosta
3.11Zoltan Talaber33-06.75NW Christian (Lacey)
4.11David Zhou32-02.75NW Christian (Lacey)
5.9Dan Sobrera31-08.50Ocosta
6.12Win Le27-01.25NW Christian (Lacey)
7.10Sony Nguyen26-11.50NW Christian (Lacey)
8.11Hung Ly26-10.50NW Christian (Lacey)
 

Teams

Swipe to view all teams